0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #620 -: Юли 07, 2017, 10:57:04 am »
Смени доктора!Селен се изписва при високи антитела.Каква доза на елториксин ти е изписала?Въобще, много нелогични действия.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #621 -: Юли 07, 2017, 11:01:27 am »
2 седмици 25мкрг, после 2 седмици - 25/50/25/50, после 2 седмици - 50/50/50, после пак 25/50/25/50 и накрая по 25 мкргр 2 седмици и после на преглед.
За селена ми каза, че попдпомага цялостната работа на жлезата.А за л тироксина - може би защото планирам бременнос, трябва да го свалим това тсх под 2.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #622 -: Юли 07, 2017, 11:13:16 am »
Моето ТСХ беше високо 8,18 и ми изписаха еутирокс 50.С него го нормализирах.Според мен дозите са високи, а и не виждам смисъл от цялата схема.ТСХ е хормон който не реагира веднага на лекарствата, действа с натрупване.Аз лично бих взимала 4 седмици 25 мкгр и бих направила контрола, тя ще покаже как се движи хормона.Ако пада, запазвам същата доза и след 40 дни пак контрола.След нея ще знам със сигурност как е хормона и дали има нужда от корекция
От цялата схема, накрая няма да знаете как да коригирате хормона защото сте му давали различни нива от него постоянно.Дава се едно количество, не така напред назад.Отделно селена се изписва при високи антитела.Той бори антителата, не се изписва просто така.Селена е вещество което е опасно ако се натрупва в организма и дори хора с Хашимото от години го пият по схема определени месеци.
Въобще, аз бих отишла при друг лекар.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #623 -: Юли 12, 2017, 09:56:12 am »

MAT         22.09        IU/ml      < 35    
TAT         <20.0        IU/ml      < 40    
fT4         1.29        ng/dl      0,89 - 1,76    
TSH         2.96        uIU/ml      0,55 - 4,78    
fT3         3.04        pg/ml      2,3 - 4,2

Вчера ходих при ендокринолог за първи път в живота си. Разпитва ме, погледна изследвания и ме прегледа с ръца. Ехограф не ми е правила, трябвало отделно да си запиша час. Каза, че е високо ТСХ и трябва да се смъкне, а също ft3 и ft4 трябвало да към горната граница. Била ми занижена функцията на щитовидната.
Изписа ми L-тироксин 50 по 1 на ден в случай, че съм бременна, а точно след прегледа имах положителен тест. Как ви се струва тази доза? Понеже тук ми казахте по-малко, а имам приятелка, която също пие на половината на това със сходно ТСХ. Може би заради бременността ми е изписала толкова, да го смъкнем по-бързо.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #624 -: Юли 12, 2017, 11:51:19 am »
Бухтичка, аз не съм лекар не мога да кажа каква доза да взимаш.Почни я, но прави изследвания на 40 дни.Първо 40 дни след прием, после още 40 дни дори предните изследвания да са добри.Защото хормона се натрупва и след още 40 дни може да спадне или да се качи.Просто сега трябва да правиш всеки месец изследвания на ТСХ и фТ3 и фТ4.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #625 -: Юли 12, 2017, 20:26:26 pm »
Благодаря много, ще го имам предвид! Тя ми каза след 20 дни да отида пак, за да регулира дозата и ще я питам кога да си пусна пак изследвания. Дано да е наред всичко.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #626 -: Юли 12, 2017, 22:58:29 pm »
Е, то няма как да се коригира дозата без нови изследвания или ще е на магия корекцията. Аз бях с подобно ТСХ и започнах с 25мкг. Еутирокс.
Маги, на мен никога не са ми изследвали вторият вид антитела, само АнтиТПО и последно време и тях не проверяват, че бяха сравнително малко завишени, сигурна ли си, че е задължително?! 
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #627 -: Юли 13, 2017, 08:49:49 am »
М-и, много от симптомите при Хашимото идват от антителата.На мен например ендокринолози са ми пускали и ТАТ и МАТ, само веднъж.когато отидох при Катя Тодорова, беше изключително учудена, че никой не ми ги е пускал пак.Оказа се, че безглутеновата диета е намалила антителата и сега са по-ниски.Не са в норма, но има прогрес.А при мен част от симптомите на Хашимото намаляха.
Според мен лечението на Хашимото тепърва ще се развива.До скоро болестта не беше така разпространена и се лекуваше само с хапче(хормон).Така че ще четем и ще гледаме.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #628 -: Юли 13, 2017, 09:52:27 am »
Момичета, здравейте !
Днес трябваше да си пусна прогестерон и на своя глава пуснах и Anti Tg, тъй като ендокриноложката не ми го беше пуснала и бърза да ме диагностицира като начален стадий на Хашимото . Изследванията ми са :
Anti - Tg   13.10   IU/mL   До 115.00
Progesteron   56.28   nmol/L   Лутеална фаза ( 5.82 – 75.9 )

Мат миналата седмица ми беше 9,16 (до 34) .
Така че от това, което четох най-вероятно нямам Хашимото, а просто леко увеличено ТСХ - 2,81.
А прогестерона как ви се струва , другите ми полови на 3 ден бяха ок?
Благодаря предварително !
Мисля да си направя един преглед при друг ендокринолог, че явно не всички си разбират от работата ...
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #629 -: Юли 13, 2017, 16:06:43 pm »
Благодаря много, ще го имам предвид! Тя ми каза след 20 дни да отида пак, за да регулира дозата и ще я питам кога да си пусна пак изследвания. Дано да е наред всичко.

Да, най-добре лекарят да ти каже. 50мкг не е толкова висока доза. Както са псиали и другите трябва да минат 40-50 дни и става с натрупване. Аз забременях веднага след като ми откриха високото ТСХ и докторът ми качи дозата постепенно от 50 на 75, а сега съм даже на 100 мкг. След раждането ще я намали отново. По време на бременност хормоните се променят много и всеки месец се пуска контрола и се ходи на ендокринолог. Успех! Всичко ще бъде наред. :)


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #630 -: Юли 13, 2017, 16:07:09 pm »
Благодаря много, ще го имам предвид! Тя ми каза след 20 дни да отида пак, за да регулира дозата и ще я питам кога да си пусна пак изследвания. Дано да е наред всичко.

Да, най-добре лекарят да ти каже. 50мкг не е толкова висока доза. Както са писали и другите трябва да минат 40-50 дни и става с натрупване. Аз забременях веднага след като ми откриха високото ТСХ и докторът ми качи дозата постепенно от 50 на 75, а сега съм даже на 100 мкг. След раждането ще я намали отново. По време на бременност хормоните се променят много и всеки месец се пуска контрола и се ходи на ендокринолог. Успех! Всичко ще бъде наред. :)


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #631 -: Юли 13, 2017, 16:50:16 pm »
Е, то няма как да се коригира дозата без нови изследвания или ще е на магия корекцията. Аз бях с подобно ТСХ и започнах с 25мкг. Еутирокс.

Ами не знам и мен ме учуди това, но изрично я питах да си пускам ли нови изследвания и каза не. Ще видя какво ще ми каже като отида пак.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #632 -: Юли 13, 2017, 21:26:46 pm »
Здравейте момичета, днес пуснах изследване в Цибалаб и TSH ми е 3.260 и малко се шашнах, тъй като бебеправим от този месец и даже имах тайна надежда, че може и да се е получило.  Знам обаче, че при бебеправене е добре TSH да бъде 2 - 2.5. Абсолютно невъзможно ли е да забременея с TSH ~ 3? Ще повторя изследването в Бодимед,чудя се да пусна и антитела (ТАТ, МАТ) или FT3, FT4, или всичко? Ще си запиша консултация с еднокринолог, мисля, че е по - добре да отида директно с резултати или е по - дорбе след консултацията лекарят да ми ги назначи? Препоръчаха ми проф. Румен Пандев, но за него се чака много, получих добри отзиви и за д-р Лазарова (Майчин дом) и д-р Начев. Кой бихте ми препоръчали вие? Съжалявам за многото, и глупави въпроси, но наистина не съм запозната, досега не съм имала здравословни проблеми, но напоседък ми се насъбра повечко стрес, спрях и цигарите, и за капак понапълнях. Та това, което изброих ли са правилните последващи стъпки?  :oops:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #633 -: Юли 14, 2017, 11:29:16 am »
Пусни всички хормони и антитела.ТСХ е леко високо и ако има проблем, ще се види веднага с другите хормони и антитела.

liliyka
всичко изглежда в норма и на този етап да се говори за Хашимото, за мен е странно.Пускай регулярно ТСХ да го следиш, ако искаш потърси и второ мнение!

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #634 -: Юли 16, 2017, 13:31:17 pm »
Здравейте момичета, днес пуснах изследване в Цибалаб и TSH ми е 3.260 и малко се шашнах, тъй като бебеправим от този месец и даже имах тайна надежда, че може и да се е получило.  Знам обаче, че при бебеправене е добре TSH да бъде 2 - 2.5. Абсолютно невъзможно ли е да забременея с TSH ~ 3? Ще повторя изследването в Бодимед,чудя се да пусна и антитела (ТАТ, МАТ) или FT3, FT4, или всичко? Ще си запиша консултация с еднокринолог, мисля, че е по - добре да отида директно с резултати или е по - дорбе след консултацията лекарят да ми ги назначи? Препоръчаха ми проф. Румен Пандев, но за него се чака много, получих добри отзиви и за д-р Лазарова (Майчин дом) и д-р Начев. Кой бихте ми препоръчали вие? Съжалявам за многото, и глупави въпроси, но наистина не съм запозната, досега не съм имала здравословни проблеми, но напоседък ми се насъбра повечко стрес, спрях и цигарите, и за капак понапълнях. Та това, което изброих ли са правилните последващи стъпки?  :oops:
Както ти е написала Маги, пусни всичко TSH-ТАТ,МАТ,FT3,FT4 и др хормони. Препоръчвам ти да се насочиш само към една лаборатория и да не ги обикаляш. В различните лаборатории може да ти отчетат разлика в стойностите на хормоните в сравнение с др. До колкото знам ТСХ с 3 не е невъзможно забременяването но е рядкост. Аз хода при доктор Начев в Панацея, всеки понеделник и сряда от 15ч е за пациенти без записване на час. На регистратурата казваш че си без час и имаш уговорка с д-р Начев. Той с ЗК не работи и консултацията е 25лв а ако ти гледа и ЩЖ е 70лв. Лошото е че е отпускарския сезон и не знам кога е в отпуска. Той ми е казал, стойностите за забременяване са между 0,100-2.00 единици. Успех!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #635 -: Септември 07, 2017, 12:16:09 pm »
Здравейте,
От 3 месеца се опитваме да си направим бебе и в тази връзка си пуснах няколко изследвания. ТСХ 3.925 МАТ 2.725, ТАТ 21.31. Назначиха ми лечение с L-Тироксин, за да смъкна ТСХ . От прочетеното в интернет и форуми, разбирам че тези норми могат успешно да се контролират с медикаменти.
Аз вярвам, че храненето е от определящите елементи за нашето здраве, в тази връзка попитах ендокринолога с който се консултирах, за храни с които да внимавам и такива на които да наблегна. Тя каза че е хубаво да избягвам храни с високо съсържание на йод, което малко ме фрустрира, защото в повечето статии на които попаднах пише че е хубаво да се приемат храни богати на йод.
Моля да споделите вашите знаие и опит относно храненето. Предварително благодаря 
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #636 -: Септември 07, 2017, 13:28:02 pm »
Да правилно ти е казала лекарката.Хубаво е храните да не са богати на йод.Много е спорен въпроса с йода, но в повечето случаи не се препоръчва.Каква диагноза ти е поставила точно?Също така при проблеми с щитовидната се говори за високомазнинно нисковъглехидратно хранене с премахване на глутен и млечни.Аз глутен премахнах, млечни ми е ужасно трудно, а въглехидратите са ми огромна слабост.
Жлезата се контролира с медикаменти и дори да имаш прекрасно хранене пак ще пиеш хормон.Той се пие и по време на бременност и кърмене.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #637 -: Септември 07, 2017, 14:34:39 pm »
Диагнозата е Тиреоидит на Хашимото - субклиничен хипотиреоидизъм имунологично акнимен по настоящем.
Пиенето на хормон не го поставям под въпрос. Вече втори ден пия, но нещо ми е трудно да се ориентирам с подходяща диета :)
А ТСХ за какъв период се вкарва в норма? Или е индивидуално?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #638 -: Септември 07, 2017, 14:38:43 pm »
За 45 дни и контрола. Ако се стабилизира е супер!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #639 -: Септември 07, 2017, 15:21:16 pm »
ТСХ е хормон който бавно се променя.Пие се 45 дни хормон, прави се контрола.После пак по същия начин.Може на първата контрола всичко да е ОК, на втората да се срине или качи.Това е защото бавно се въздейства на хормона.За това е хубаво в началото контролите да са повечко и на често.Не веднъж на 45 дни и ако е ОК след 6 месеца чак, а няколко поредни на 45 дни, докато не стане стабилен хормона.За колко време е строго индивидуално, на мен ми трябваше година, но и при мен стойността беше много по-голяма, а и не попаднах на добър лекар.