0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #540 -: Април 02, 2017, 09:30:29 am »
Момичета. ходих на ехограф- медикаментозен хипертероизъм заради еутерокса. Сега не зная след колко време ще вляза в норма. :(
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #541 -: Април 03, 2017, 18:58:22 pm »
Пожелавам ти бързо да влезеш в норми, Лили! :)


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #542 -: Април 03, 2017, 21:06:09 pm »
Пожелавам ти бързо да влезеш в норми, Лили! :)

Благодаря от сърце! Чувам за едни 3 месеца. Моля се и да не ми останат някакви поражения...:oops:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #543 -: Април 07, 2017, 15:07:12 pm »
Лили, толкова, 2-3 месеца и ще си пушка :)


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #544 -: Май 02, 2017, 13:57:27 pm »
Здравейте,
моля за коментар на моите изследвания:
FT3   3.99   pmol/L   (3.1 - 6.8)
FT4   15.70   pmol/L   (12.00 - 22.00)
TSH   2.43   mkIU/ml   (0.27-5.50)

Anti - Tg   159.40   IU/mL   (0 - 115.0)
Anti - TPO   94.22   IU/mL   (0 - 34.0)


Някакви идеи защо антителата са толкова високи?
Благодаря предварително!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #545 -: Май 02, 2017, 14:16:14 pm »
Най-вероятно това е началото на Хашимото.Така се започва.С високи антитела, те говорят за автоимунно заболяване, защото антителата започват да атакуват жлезата.Направи един ехограф да видиш дали имаш промяна на структурата.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #546 -: Май 02, 2017, 14:59:59 pm »
Най-вероятно това е началото на Хашимото.Така се започва.С високи антитела, те говорят за автоимунно заболяване, защото антителата започват да атакуват жлезата.Направи един ехограф да видиш дали имаш промяна на структурата.
Маги, цитирам дословно становище от ехография, която правих в края на януари тази година на щитовидната жлеза: "Всички отдели са с нормални р-ри, но леко петниста, хипоехогенна структура на паренхима. На този фон няма ясно отдиференциране на огницни паренхимни или кистозни лезии. Няма патологично променени шийни лимфни възли. "
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #547 -: Май 02, 2017, 15:03:45 pm »
Кати, започнал е процес.Следи се често.Друго за сега не мога да кажа.Ако се чувстваш зле се опитай да избягваш глутен.

Като цяло лекарите ще ти кажат нищо ти няма, жлезата е наред щом ТСХ е добре.Реално, ти можеш да се чувстваш ужасно, да напълняваш, да си разсеяна, да не спиш добре и т.н. и т.н. Алтернативното лечение е спиране на глутен и намаляване на въглехидрати.Приемане на селен и много добавки.Тук д-р- Катя Тодорова може да ти даде насоки, малко насоки ама някакви.Другите лекари ще кажат, че си добре.

Как се чувстваш ти?

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #548 -: Май 02, 2017, 15:35:45 pm »
Кати, започнал е процес.Следи се често.Друго за сега не мога да кажа.Ако се чувстваш зле се опитай да избягваш глутен.

Като цяло лекарите ще ти кажат нищо ти няма, жлезата е наред щом ТСХ е добре.Реално, ти можеш да се чувстваш ужасно, да напълняваш, да си разсеяна, да не спиш добре и т.н. и т.н. Алтернативното лечение е спиране на глутен и намаляване на въглехидрати.Приемане на селен и много добавки.Тук д-р- Катя Тодорова може да ти даде насоки, малко насоки ама някакви.Другите лекари ще кажат, че си добре.

Как се чувстваш ти?
Имам проблеми със сухота на кожата и не мога да отслабна, въпреки че се ограничавам, понякога ми се стяга отпред шията, където е жлезата. Утре ще си запазвам час при едни професор във Варна. Аз много, много не съм въодушевена от него, но другият свестен ендокринолог ми даде час чак за 06.06 а на мен не ми се чака толкова.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #549 -: Май 02, 2017, 15:53:27 pm »
Аз бих те посъветвала да пуснеш още малко изследвания, желязо, феритин, вит Б 12, вит Д.Свързани са нещата.Също така махни глутена.Ужасно е трудно, аз успях за месец и прегреших, сега съм решила пак да почвам без глутен да живея.Веднага се отразява на организма и на теб.Ако ти е интересно ще ти пиша още :)

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #550 -: Май 02, 2017, 16:38:55 pm »
Да, Маги. Ще съм ти благодарна да споделиш инфото, с което разполагаш по въпроса.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #551 -: Май 04, 2017, 15:03:29 pm »
И на мен ми е интересна темата за глутена? Маги, с какво заместваш хляба? Аз ям и овесени ядки, а те също съдържат глутен...
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #552 -: Май 04, 2017, 15:42:28 pm »
Глутена се води възпалително, а Хашимотото е автоимунно.Сега аз мога без хляб и тесто и за това не ми е трудно, просто ги изключвам на цял.Зора е с храненето на обяд и избирането на храни без брашно.Много често в БГ кухнята се слага брашно за сгъстяване.Аз си нося от в къщи или ходя в едно магазинче с готвена храна и взимам някакво месо.

Общо взето цялата философия от това което аз чета е, че трябва да се махне глутена да се намалят млечните и да се правят изследвания какво точно е увредила жлезата и какви липси има в организма.Много често Хашимотото върви ръка за ръка с различни липси в организма от рода на липса на желязо, вит. Д, вит Б12 и т.н. Правят се изследвания, за да се види.При мен с покачването на ТСХ, желязото падна драстично, бях двойно под долната граница.Установих го, след като косата ми започна да капе на кичури.Беше някакъв ужас.С прием на железен препарат и промяна в храненето бързо го овладях.Оказах се и с липса на витамин Д и сега приемам на капки.Мисля да пусна и Б12 имам и разни други минерали за пускане ама не съм го решила.Също така ако спрете глутена, трябва да пиете задължително магнезии.Няма как да го набавите иначе.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #553 -: Май 04, 2017, 16:24:33 pm »
Маги, благодаря за инфото. Аз също пия Вигантил, приемам таблетки б12 под езика (и двете са ми в референтни, но на долна граница. Желязото ми също не е високо -17 (не знам референтните), но за него нищо не ми изписаха. Пия и Селен за високи антитела.
Все се каня да спра глутена, но ще видим кога :-).
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #554 -: Май 05, 2017, 09:32:19 am »
Почти на еднаква терапия сме двете тогава, аз съм без Б12.Абе сложно е с тези автоимунни.Истината е, че може ТСХ да е ОК, но антителата не и тогава пак да се чувстваш зле, а докторите ще казват о добре си, нищо ти няма.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #555 -: Май 06, 2017, 08:58:04 am »
Здравейте,
на мен лекаря ми каза, че трябва да 6 месеца да проследявам състоянието си. Не ми изписа нищо. Аз си самоизписах Селен. Кажете каква доза приемате? Четох различни мнения. Другият месец мисля да пусна изследвания за витамин В12, витамин Д и желязо за моя информация. Само не мога да разбера има ли разлика между желязо и ферин?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #556 -: Май 06, 2017, 09:03:47 am »
Кати, аз пия Селен от 100 мг. Има разлика между жекязо и феритин, различни неща са, но не съм запозната.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #557 -: Май 06, 2017, 10:28:45 am »
На мен ми беше изписан селен 200, но той се пие определен период и се спира, защото се натрупва.Има разлика между желязо и феритин, макар да отговарят общо взето за анемиите и двете.При мен феритина е ОК, желязото е ниско.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #558 -: Май 13, 2017, 11:08:31 am »
Здравейте момичета. Не знам дали въпросът ми е за тук. ТСХ, изследван декември ми е 3. Това дали е високо ниво за забременяване?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #559 -: Май 13, 2017, 14:41:25 pm »
Само ТСх ли е изследвано, има ли други хормони пускани, наблюдават ли се някакви проблеми с щитовидната?По принцип зимата ТСХ се вдига и може да е било нещо инцедентно.Хубаво е да пуснеш пак.