0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #500 -: Януари 25, 2017, 22:49:04 pm »
Нани, без опит да те плаша, може би сериозно си го завишила ТСХ. В началото се получава занижаване на хормона, но ако не се пие съвсем, после яко скача. Това го знам от първото раждане, защото тогава само си спрях Еутирокса, реших, че 25мкг. не са фатални и след около 2м., вече беше стигнало над 8, а като го спрях беше 0.025 или нещо такова, но доста под норма. Този път пак така и ЛЛ ми го спря, пак се качи до над 5 и още нагаждам дозата.
Ако си с Хашимото(а мисля, че не си, защото нямаш изменения в структурата на жлезата), само ТСХ и Антитела, иначе е добре и ФТ4.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #501 -: Януари 26, 2017, 08:32:00 am »
Добре е да се пуснат всички хормони.Не само ТСХ.Те взаимно си влияят.И аз не бих спирала хормона на своя глава.Още повече, че тази студена зима повлиява много зле на щитовидната и хормоните скачат много.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #502 -: Януари 26, 2017, 08:44:03 am »
...а мисля, че не си, защото нямаш изменения в структурата на жлезата), само ТСХ и Антитела, иначе е добре и ФТ4.
Аз например  нямам изменения в структурата на жлезата  .
Когато   най- за първи път изследвах ТСХ   ми беше в норма , но антителата   бяха завишени в  пъти .
А  за ФТ 4   д-р Начев изрично ми е казал , че го иска и следим само през бременността . Даже сега  ми каза  , след като родя  на каква доза да мина  ,  и да пусна контрола 45 дни след това  като изрично ми обърна внимание ,че иска само ТСХ , без ФТ 4 .
НО иначе няма лошо да се пуснат всички .

И  -да - през зимата обикновено   дозата Тироксин се увеличава  , а лятото намалява нуждата от хормона.


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #503 -: Януари 26, 2017, 08:54:16 am »
Нимика, принципно е така, но ето при мен фТ4 падна под долна граница.Аз нямаше да знам че е така ако не пусках и него контролно.Хормоните взаимно си влияят, отделно се пият и добавки.А има случай антителата да тръгнат бързо на горе и да разбутат всички хормони.За съжаление касата поема само 2 хормона и другото го плащаме от джоба си, ама сефте.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #504 -: Януари 26, 2017, 11:55:36 am »
Поне много често има промо- оферти на разни лаборатории за хормоните на щитовидната жлеза -на 1/2 от цената или 2 хормона на цената на единия  .
Предполагам само за големите градове  имат филиали .

И другото - хубаво е  хормоните да следят в една и съща лаборатория  .
 Така  ,ако има грешка , се очаква всеки път да е от един порядък  ( както ако се теглим на един и същи кантар - и да е грешно теглото , поне виждаме дали сме  напълнели или отслабнали :) )


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #505 -: Януари 27, 2017, 11:06:31 am »
Здравейте отново :) Преди малко се върнах от лекаря си и изследванията са добри (подобряват се). Изследвания от преди 3 седмици: ТСХ-100; Т3-0,40; Т4-0,40; Антитела - 320. Изследвания от днес: ТСХ-100 (лошо); Т3-2,71 (в норма според немските лекари); Т4-0,60 (почти в нормата); Антитела-222. Аз лично съм доволна от резултатите, които съм постигнала за около 3 седмици, но това, което ме притеснява е ТСХ... защо не мога да го сваля?! Моля Ви, кажете ми начин, нещо което на вас ви е помогнало именно за свалянето на ТСХ. Благодаря Ви на всички от сърце! Надявам се всички да се оправим и да се чувстваме добре и пълноценни (защото аз все още не се чувствам така). Хубав ден :)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #506 -: Януари 27, 2017, 11:36:31 am »
Пиеш ли хормон?За изследване на ТСХ е хубаво да се изчака 45 дни, макар че при теб би трябвало бързо да реагира ТСХ, но всичко зависи от дозата на хормона.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #507 -: Януари 27, 2017, 12:29:20 pm »
Благодаря на всички. Май ще е най-добре да пусна всички хормони и ще отида на преглед. Не трябваше да спирам Еутирокса на своя глава и се надявам да няма проблем. По принцип ми го предписаха, защото ТСХ ми беше на горна граница (около 4.2), а целях забременяване. Все пак си беше в референтните. Друг проблем не ми беше открит от ендокринолога. Надявам се да не се налага да го пия на този етап.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #508 -: Януари 29, 2017, 00:05:51 am »
Да, пия хормон (150 мг) въпреки, че съм скептична  и не желая да го приемам, защото съм чела много, майка ми също страда от това заболяване и съм наясно, че колкото повече го приемаш този хормон, толкова по бързо щитовидната ти жлеза ще бъде мъртва, просто защото ти и даваш хормон, а не я стимулираш тя само да го произвежда. Взимам страшно много хранителни добавки и витамини и съм сигурна, че промяната в резултатите ми се дължи именно на добавките не  на хормона. Аз силно вярвам, че мога да се излекувам и че мога да накарам щитовидната ми жлеза да работи сама без допълнителен прием на хормони. И все пак вашите съвети също, сигурна съм, ще ми бъдат от полза. Желая на всички ви много щастие и успех с борбата!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #509 -: Януари 30, 2017, 09:28:09 am »
С тези стойности на ТСХ и в това и състояние, без да взимаш хормон няма как въобще да постигнеш нещо.И като четеш много мисля си го видяла това.Да има животински хормон, има Т3(мисля) което взимат повечето момичета с Хашимото, но трябва много стриктно и постоянно следене.Но има нещо, което повечето хора с Хашимото не отчитат.Хашимотото и завишените нива на ТСХ, водят до тотален блокаж на половите хормони.Разбъркват всичко, потискат овулацията, увреждат яйцеклетките.Да виските стойности на ТСХ, не само могат да доведат до спонтанни аборти или увреждания на плода, а и до гореописаното.Едно не лекуване на Хашимото и поддържане на високи стойности на хормона може сериозно да навреди на яйчниковия резерв.Аз лично за себе си реших да пия хормон и да вкарам ТСХ в нормални граници за забременяване, да опитам да постигна втора бременност и да износя и родя здраво дете, защото моята болест е много важно да не му я прехвърля(образно казано).След това вече ще си правя опити сама, но не на всяка цена, защото с покачване на ТСХ и не пиене на хормона ставам ужасно лабилна, а това се отразява на взаимоотношенията в къщи.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #510 -: Януари 30, 2017, 23:31:56 pm »
angelsh ,  да - добавки , диета , дори ТЕС   ,    могат да  повлияят  и жлезата да се справи без  прием на хормона, но както magi_st  ти е писала  при опити за забременяване  и бременност  , подобни експерименти са забранени !

През годините     , опитвайки да забременея  и  правейки стимулации ,  контрола на ТСХ е  бил сред първите неща , които правя , преди да  пристъпим към процедура .

Аз бях решила  да опитам с подобни  методи да видя  как  ще се повлияе и държи жлезата  , като намалявам постепенно хормона   и следя    ТСХ  -  намалих дозата доста  ( и  с помощта на  разни мои методи на релакс )  ,  като не очаквах и планирах вече бременност . За   прилагане на подобни  техники и   методи  , все пак много зависи в какво състояние е жлезата  , има ли изменения   в структурата  ...

Но след  като забременях   не съм си и помисляла   за  експерименти  - стриктни контроли и каквото каже ендокринолога .

Между другото има много  статии  , изследвания  и мнения , че недостига на вит Д  , влияе на  функцията  жлезата   - може да  потърсите в нета , да не поствам линкове сега .
Особено през зимата може да има недостиг на вит . Д  ,  така ,че  няма лошо да изследвате и  него - по ЗК  не може , а само платено , но пуснете една проверка .


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #511 -: Януари 31, 2017, 10:39:05 am »
Между другото има много  статии  , изследвания  и мнения , че недостига на вит Д  , влияе на  функцията  жлезата   - може да  потърсите в нета , да не поствам линкове сега .
Особено през зимата може да има недостиг на вит . Д  ,  така ,че  няма лошо да изследвате и  него - по ЗК  не може , а само платено , но пуснете една проверка .
Между другото, склонна съм напълно да го вярвам. Аз съм с хипотериоидизъм, нямам Хашимото, но се откри недостиг на Витамин Д, месеци преди да забременея. Случайно направих изследването, защото си имам и други ядове. Както и да е, от тогава ендокринологът ми назначи прием на Вигантол по схема, която спазвам и до днес. Витаминът бързо влезе в норма, а ТСХ направо ме изумява. По време на цялата ми бременност е под 1 (даже доста често е между 0,150 и 0,500), което за бременност и зимно време си е направо Wow. Това, което разбрах от лекаря си, обаче, е че Витамин Д трябва да се изследва извън периода на бременност и дозата за приема му трябва вече да е установена, когато бременността настъпи. Това, защото в този период, евентуални изследвания биха дали лъжлив резултат, а това е мастно-разтворим витамин и с него не е добре да се експериментира, особено когато говорим за още някой (бебето в случая).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #512 -: Януари 31, 2017, 12:27:34 pm »
Да, аз също приемам витамин Д.Също така се оказа, че съм с желязодефицитна анемия и приемам и желязо.Има връзка между Хашимотото и много липси в организма.Минах и на режим на хранене без глутен, намалявам млечните и въглехидратите, трудно ми е да ги изключа за сега.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #513 -: Януари 31, 2017, 22:03:13 pm »
Момичета като ви чета за добавки  и т.н. и започвам да се плаша... аз само магнезий приемам от време на време и вит. С. Общо взето при суха кожа, напукани устни и умора ги почвам. Имам чувството, че и на депресия действат(ако не е от преумора при мен това усещане де  :lol: ) Ям всичко, опитвам повече бобови да присъстват в менюто. Вит Д не съм изследвала, но хемоглобинът ми е прекрасен.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #514 -: Февруари 01, 2017, 11:07:40 am »
м-и, аз също не се лишавам от никакви храни, не спазвам диета. Освен вит. Д (и Б12 четири пъти годишно), други добавки не приемам. При мен дефицит беше открит при хемоглобин 137, та не знам дали имат връзка двете неща. Иначе, от има няма 4 години съм с установена Б12-дефицитна анемия (желязото няма отклонения), но я "хванахме" доста бързо и е под абсолютен контрол.
« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 11:18:19 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #515 -: Февруари 01, 2017, 11:31:17 am »
М-И и аз бях така като теб.Но много почна да ми капе косата, ужасно и направих изследване на желязо и феритин.Оказа се, че при нормален за мен хемоглобин, желязото ми е двойно под долната граница.И от тогава зобам желязо.Така се получи и с витамин Д-то.Отидох и при доц. Тодорова, тя изписа и селен, а заради желанието да забременея и разни други добавки.Магнезии пиех, но се оказа, че и липсата на желязо води до депресии, нервност, умора и т.н.Та ако пускаш ПКК пуснете и желязо.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #516 -: Февруари 01, 2017, 20:44:51 pm »
Зависи и  кой  лекар посещавате .
Д-р Катя Тодорова например  изписва доста добавки -селен ,лимфиозот  капки , витамини ...Д-р Начев не обича подобни неща- той е по- праволинеен . 
НО е факт , че анемията -  и вит Б 12  са взаимосвързани  и е хубаво и тяхното следене  и прием на желязо при нужда . Аз съм традиционно  с нисък хемоглобин . Но сега през бременността приемайки  желязо и Б12  , поддържах идеални нива на ТСХ без да увеличаваме дозата на  тироксина.


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #517 -: Февруари 01, 2017, 22:16:16 pm »
През бременността хемоглобинът ми падна, но се качи бързо със желязо и никой не е сметнал за нужно изследване на В12, мислих да правя ако не се качва, но за седмица имах добър резултат при следенето и се доверих, че е това.
Преди няколко години много бързо ми се омазняваше косата, капеше. Тогава правих 90ДД и всичко се оправи за може би месец. Аз подозирах, че прекалявам с въглехидрати, но в диетата има ВГХ, дори доста, разликата е, че ядях и доста бавни ВГХ, които ако ям в комбинация с бързи или белтъчини ми причиняват много и болезнени газове, стомахът ми се разстройваше за дни. За 3м. почти не консумирах млечни, че трябваше да ям или тях или месо и съответно мръвката победи  :lol: та ако правя нещо, се е пак тази диета, но в момента не мога да издържа на нея, просто не мога да се храня на голям интервал заради кърменето предполагам и ще си почака.
Сега ми расте много бавно косата, това има ли връзка  :D
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #518 -: Февруари 02, 2017, 11:26:30 am »
Съгласна съм за д-р Начев (аз съм негова пациентка). Д-р Тодорова не я познавам.
На мен анемията от Б12 ми я откриха няколко месеца, след като се установи проблемът с ТСХ. Просто, въпреки лечението с Л-тироксин и падане стойностите на хормона, симптомите не се повлияваха и аз не се чувствах никак добре. Сама се поразрових и самоинициативно си пуснах изследване на витамина. После при хематолог и за един месец прием на Б12 по схема просто бях друг човек. При мен дозите и на Л-тироксин паднаха, след като се нормализира Б12. От тогава съм на поддържаща терапия, която си е доживотна, но понеже анемията ми се води лека, си слагам само по една инжекция на сезон (4 пъти годишно) и всичко е наред. Сега, по време на бременността, увеличихме приема (по една инжекция на месец) и отново за момента всичко е Ок (надявам се, така и до края).
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #519 -: Февруари 02, 2017, 11:38:20 am »
Аз съм била и при двамата доктори д-р Начев и д-р Катя Тодорова.Наистина Начев не гледа нищо друго освен жлезата.Катя Тодорова обаче изписва много добавки и иска допълнителни изследвания.След доста четене от моя страна виждам, че нещата в организма са взаимно свързани.Жлезата влияе на анемията, на съдържанието на някой минерали и вещества в организма и тотално може да разбие половите хормони и качеството на яйцеклетките. При мен се оказа направо класически случай Хашимото, желязодефицитна, липса на вит Д.Хубавото за мен е, че недолюбването от мен на хляб и тестени изделия, както и що годе спазването на някакъв режим е довело до спадане на антителата.Приемането на железен препарат, заедно с вит.Д и селен се надявам да вкарат в норма ТСХ-то което направо литна тая зима.