0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #420 -: Ноември 09, 2015, 23:32:31 pm »
Лятото бях си пуснала Тсх беше пак толкова, Еднокриноложката ми изписа Еутирокс 0,25 за 1 месец и чак сега успях да го изследвам.Но ТАТ,МАТ и  FT4   за първи път ги пускам.За съжаление от старата ми клиника никога не са ми ги искали :( :x
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #421 -: Ноември 10, 2015, 07:20:02 am »
Надявам се сега да си уцелила добър лекар!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #422 -: Ноември 10, 2015, 09:43:54 am »
Момичета, моля дайте ми идея с кой лекар може да се консултираме в Сф относно операция на щитовидната жлеза?Хормоните са страхотни, няма нарушаване на функцията й, но тук твърдят за цялостно премахване на жлезата. Мен това ме плаши, защото е важна и ще е голям стрес за организма.
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #423 -: Ноември 10, 2015, 09:53:35 am »
Надявам се сега да си уцелила добър лекар!
Бяхме в Щерев сега сме при др.Персенска yahoo_33
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #424 -: Ноември 10, 2015, 10:11:39 am »
Момичета, моля дайте ми идея с кой лекар може да се консултираме в Сф относно операция на щитовидната жлеза?Хормоните са страхотни, няма нарушаване на функцията й, но тук твърдят за цялостно премахване на жлезата. Мен това ме плаши, защото е важна и ще е голям стрес за организма.



Др.Начев,един ден от седмицата е в клиника Надежда,останалите в Майчин дом.



*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #425 -: Ноември 10, 2015, 10:13:56 am »
Момичета, моля дайте ми идея с кой лекар може да се консултираме в Сф относно операция на щитовидната жлеза?Хормоните са страхотни, няма нарушаване на функцията й, но тук твърдят за цялостно премахване на жлезата. Мен това ме плаши, защото е важна и ще е голям стрес за организма.
Вера, предполагам заради големият брой кисти и развитието им искат да премахнат цялата жлеза. Тя вярно, че явно работи, но ако на няколко години ги образува такива и се налага нова операция, може би е по-добрият вариант?! Не мога да препоръчам лекар. Ако искаш виж в Мамата дали има активна тема и питай, също на първа страница може да има изброени специалисти.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #426 -: Ноември 10, 2015, 12:44:21 pm »
Момичета, моля дайте ми идея с кой лекар може да се консултираме в Сф относно операция на щитовидната жлеза?Хормоните са страхотни, няма нарушаване на функцията й, но тук твърдят за цялостно премахване на жлезата. Мен това ме плаши, защото е важна и ще е голям стрес за организма.

Освен д-р Начев, можеш да отидеш на преглед при д-р Яначкова (ендокринолог в клиника Щерев) - има много добър ехограф и работи само с жени, които целят забременяване. Доц. Катя Тодорова е също прекрасен избор и има много "набито око" при ехографските прегледи на ЩЖ - много добър диагностик е.

Ако можеш да си го позволиш, дори сондирай мненията на няколко лекаря. Отстраняването на щитовидната жлеза ми звучи като много крайна мярка.
« Последна редакция: Ноември 10, 2015, 12:59:21 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #427 -: Ноември 10, 2015, 12:45:28 pm »
Zlateto ♡,
Благодаря ти отново за твоя коментар. Понякога човек е склонен да действа импулсивно за съжаление! :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #428 -: Ноември 10, 2015, 16:52:38 pm »

Освен д-р Начев, можеш да отидеш на преглед при д-р Яначкова (ендокринолог в клиника Щерев) - има много добър ехограф и работи само с жени, които целят забременяване. Доц. Катя Тодорова е също прекрасен избор и има много "набито око" при ехографските прегледи на ЩЖ - много добър диагностик е.

Ако можеш да си го позволиш, дори сондирай мненията на няколко лекаря. Отстраняването на щитовидната жлеза ми звучи като много крайна мярка.
Не знам дали си чела назад, но става въпрос за жлезата на свекърва и, тя мисля е спряла отдавна с бебеправенето :)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #429 -: Ноември 10, 2015, 18:00:38 pm »
Извинявам се, не съм разбрала :)
Не съм чела назад :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #430 -: Ноември 12, 2015, 09:17:17 am »
Сладурки, благодаря ви! Ще се опитам да въздействам за търсене на още мнения.
Точно това е обяснил и хирурга, че щом за година възлите са нарастнали с над 1 см и жлезата е склонна да ги прави има голяма вероятност след две години да се налага друга операция.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #431 -: Ноември 13, 2015, 09:49:40 am »
Здравейте, момичета. Влизам да се оплача, че се чувствам ужасно зле! Имам Хашимото, ТСХ не можем да овладеем вече година и половина. Последните изследвания ТСХ беше 0.004! Постоянно съм уморена. Ставам от сън и все едно не съм спала. Адски разсеяна съм. Често страдам от главоболие. Имам зверска аритмия :(
Кажете ми, моля, това на Хашимотото ли се дължи и далиако вкараме ТСХ в норма най-сетне ще се почувствам малко по-добре? Вече си мисля, че ми има нещо много по-сериозно :(
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #432 -: Ноември 13, 2015, 12:56:25 pm »
Намери си добър доктор ендокринолог, това е много ниска стойност на хормона, от нея ти е така зле.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #433 -: Ноември 13, 2015, 13:19:58 pm »
Здравей Калия,
аз също съм с Хашимото,но нямам аритмия,моето ТСХ е 6.5 и ми го откриха /Хашимотото преди един месец.Д-р Начев ми преписа 0.25 Л-тироксин аз си го увеличих на 0.50 и се чувствам добре.Не пазя диета пия кафе по две на ден,пуша,водя си нормален ритъм на живот,така ме посъветва Начев,за да не стресирам организма,спокойствие трябва, единствено не ям бял хляб.Захар не употребявам от години,но ям шоколад :)/много го обичам/в края на месеца ще си пусна нови изследвания за да видя дали има подобрение.Преди ми беше много студено,откакто пия Л-тирксина не ми е толкова студено.От времена време ям мед с джинджифил и пия по дражета масло от вечерна иглика.
Опитвам се да си оправя имунната система,защото мисля,че е доста отсабнала.Това е от мен.
Все още съм с прясна диагноза и нищо друго не съм пробвала.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #434 -: Ноември 13, 2015, 13:59:33 pm »
Калия ако е от хормона с помощта на добър ендокринолог ще се оправят нещата.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #435 -: Ноември 13, 2015, 16:51:18 pm »
Намери си добър доктор ендокринолог, това е много ниска стойност на хормона, от нея ти е така зле.
Намерих си, но ми записаха час чак за 30.12 :(
Междувременно, тукашната ми лекарка ми каза да намаля еутирокса на 75 микрограма. Кафе не пия от една седмица, заместих го с инка.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #436 -: Ноември 17, 2015, 11:08:25 am »
Здравейте, запис и от мен.
Също съм с Хашимото, открито преди месец. За сега докторката не предприе лечение, тъй като стойностите на антителата са малко над нормата. Каза да пия селен и не е нужно да спазвам никакъв хранителен режим. Не знам дали да не потърся второ мнение...
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #437 -: Ноември 17, 2015, 12:12:19 pm »
Здравей science, аз съм с Хашимото и ниски стойности на антителата, жлезата ми е без изменения, ТСХ ми е ОК за забременяване - т.е. обикновено под 2. На мен също не са ми изписвали лекарства, поддържам ЩЖ със селен вече 2 години, така че според мен ако нямаш някакви сериозни проблеми освен антителата няма нужда да се тровиш с лекарства. За хранителния режим нищо не мога да коментирам, но те съветвам да избягваш стреса ако изобщо е възможно, защото той много вреди на ЩЖ


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #438 -: Ноември 19, 2015, 19:11:19 pm »
Лили, сега ми идва нещо на ум. Аз от последните два месеца пия селен с еутирокса. Дали пък не ми падна толкова много ТСХ-то заради това? Не е ли възможно и на мен само селена да ми е достатъчен или пък щом пия селен, поне еутирокса да намаля и то не с 25, ами примерно с 50?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #439 -: Ноември 19, 2015, 20:14:39 pm »
Кали може и да може, но не знам дали дори лекар би могъл да ти отговори на този въпрос. Може би само някой много добър ендокринолог. Когато ми откриха хашимотото много четох и да ти кажа много са сложни механизмите, по които се влияе ЩЖ. Доколкото знам селена помага за конвертирането на Т3 и Т4. Нивата на Т3 и Т4 пък са във връзка с отделянето на ТСХ по системата: хипоталамуса отделя хормон, който стимулира секрецията на ТСХ, който пък от своя страна стимулира отделянето на Т3 и Т4. Когато нивата на Т3 и Т4 се вдигнат, по обратен път сигнализират и секрецията на ТСХ се спира. Селена влияе точно върху нивата на Т3 и Т4. Еутирокса пък е изкуствено внасяне на ТСХ в тялото. Нищо чудно селен плюс еутирокс да е довело до рязко повишаване на Т3 и Т4 и по обратната връзка да е довело до рязко спадане на ТСХ. Това естествено са си само мои разсъждения, ако някой знае повече по въпроса ще се радвам да сподели. Аз като си стимулирах с билки и селен ЩЖ също си докарах ТСХ 0.001  :( После спрях билките и останах само на селен.
Ще ти кажа и още нещо, много съм доволна от ендокринолога си защото като ми откри хашимотото не ми предписа веднага лекарства. Това изкуствено внасяне на ТСХ води до допълнително отслабване функциите на жлезата защото когато нейната работа е свършена, тя няма защо да се напъва да произвежда хормони. Не знам дали ме разбираш, но мисълта ми е, че ако я оставиш по естествен път да работи и само я подпомагаш, може би е по-добрия вариант отколкото да отнемаш функциите й. И си мисля,че много жени биха могли да се оправят и без лекарствата. Не става въпрос за всички случаи разбира се - има хора без ЩЖ, с отстранена част от ЩЖ, недействаща и т.н. и те нямат избор освен лекарствата.
Чакай да добавя и една статия
http://spisaniemd.bg/md/2011/05/selen-ima-blagopriyaten-efekt-pri-avtoimunen-tireoidit
« Последна редакция: Ноември 19, 2015, 20:22:12 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети