0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #400 -: Октомври 19, 2015, 19:24:53 pm »
Здравейте момичета,
искам да споделя с вас днешната ми първа консултация с д-р Начев. Онзи ден си правих изследване на ТСХ-2.43 /0.27-4.20/ с прием на Л-тироксин 50. Доки каза, че не е достатъчно 50мг за да спадне още. И ми назначи да пия 50/75. Гледа ме на ехограф и каза, че нищо ми няма. Въпреки, че аз от време на време усещам стягане в гушата и той каза,че това е изцяло на психическа/нерви/. Аз му казвам, че в зависимост от нивото на хормона не мога да спя и съм много изнервена а той ми казва, че това нас не ни касае, касае ни да смъкнем хормона :D И на мен ми стана смешно но е прав. Само не знам мъжът ми как ще ме издържи с тези нерви :fighting: Освен да се запиша на Тае-бо, да се отпускам. Доволна съм от доктора, само дето говори толкова бързо, че в един момент чувам една монотонност но после си питам моите въпроси и той пак обяснява.  :lol:

И така, благодаря ви, че ме изслушахте и вие! :wink: osi_9
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #401 -: Октомври 19, 2015, 20:37:31 pm »
Да, д-р Начев говори бързо, но пък обяснява всичко, което на мен много ми допадна. За момента, е уцелил моята доза на Еутирокса.





Бореща се за една мечта.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #402 -: Ноември 06, 2015, 00:09:12 am »
При нас втори лекар потвърждава наличието на 7 кисти при свекървата вече, които са нарастнали много за последната година. Операцията е наложителна. От хормоните, които са пуснати днес ще стане ясно дали първо ще се лекува и третира и тогава оперира. Ако имало изменения и в хормоните, трябвало първо да се регулират нещата и тогава да се оперира.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #403 -: Ноември 06, 2015, 07:25:28 am »
Вера, успех! Ще премахват кистите или направо жлезата?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #404 -: Ноември 06, 2015, 08:33:28 am »
За сега говорят само за отстраняване на кистите.  :(
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #405 -: Ноември 07, 2015, 15:56:41 pm »
Здравейте, момичета. И аз съм с Хашимото. Проблема ми е, че от година и половина се лекувам, а така и не можем да улучим точната доза еутирокс. Първоначално започнах с 25 микрограма и увеличавахме постепенно, до като не стигнах до 100! След двумесечен прием на 100 ТСХ падна до 0.96. Тогава лекарката реши, че ще намалим на 75 микрограма. След още 2 месеца ТСХ-5.67--->хайде пак 100 и така след още два месеца ТСХ- 0.004  8O
Една безкрайна въртележка се получава, а аз никак нямам време да чакам-правим опити за бебе, а съм и с ниско амх :(
Ето стойностите на другите хормони:
ФТ4-46.46 (10-25)
Anti TGN - 114,55 (до 60)
Anti TPO - 60.23  (до 60)
Ясно, че ще сменям лекаря, но вероятно ще ми дадат час след около месец. Какво да правя до тогава? Дали да намаля дозата на еутирокса или направо да го спра до прегледа? Знам, че не е хубаво да се спира, но при положение, че ТСХ е паднало толкова много, да продължавам да пия лекарства???
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #406 -: Ноември 07, 2015, 16:33:03 pm »
Калия, аз не бих намаляла, защото съм го правила веднъж и после ТСХ ми беше стигнал 8, та се наложи ново завишаване на дозата. Виждам, че и ФТ4 при теб е извън норма, не знам дават ли нещо допълнително ако е така. С по-добър лекар може би, ще се случат по-бързо нещата. Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #407 -: Ноември 07, 2015, 16:47:32 pm »
Калия ,не мисля че при теб е Хашимото, заради завишеното фТ4.Тук трябва да се оправят и двата хормона, нещо още има.Като си пускала хормони, сутрин на гладно без да пиеш кафе ли е било, защото фТ4 се влия от приема на различни течности за разлика от ТСХ.Колкото до дозата много зависи колко бързо се повлиява жлезата.При мен например с една доза на първата контрола изглежда, че няма мърдане, но при втора контрола след още 45 дни има рязка промяна в стойността.И при мен беше трудно да се улучи дозата, аз също тръгнах от 100 мкгр, а сега съм на един ден на 75 един ден на 50.Но смених лекаря.
И още нещо важно, пускай хормона само в една лаборатория на която имаш доверие.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #408 -: Ноември 07, 2015, 19:09:31 pm »

И още нещо важно, пускай хормона само в една лаборатория на която имаш доверие.
Или поне да е една и съща, че работят с различни реактиви и може да дава отклонение и от това.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #409 -: Ноември 07, 2015, 20:51:26 pm »
Всеки път в една и съща лаборатория. На гладно и жадно :(
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #410 -: Ноември 07, 2015, 22:35:31 pm »
Калия, определено имаш спешна нужда от читав доктор. Не знам от къде си но потърси. Можеш и в София да дойдеш при д-р Начев и при него може по-скоро да запишеш час а не да чакаш 1 месец. Вярно, плащаш но веднага ти казва и дава идея за разрешаване на проблема. В никакъв случай не ги спирай лекарствата. Явно трябва да се търси при теб средна доза между 75 и 100/ще ми се карат момичетата,че ти давам идеи но ако ще чакаш 1 месец за д-р, може да пиеш като редуваш един ден 100 и един ден 75=87,5 дн.доза/.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #411 -: Ноември 08, 2015, 00:55:25 am »
Благодаря ви, момичета. Нямам възможност да пътувам до София, но до Варна със сигурност ще стигна :) Искрено се надявам да намеря решение на проблема си, че то моето много стана.
Ефра, аз си го мислех това и сигурно така ще направя. Имам приятелка, която приема еутирокса така (един ден 50, един 75). И да ида сега при моята, тя ще ми каже да намаля дозата...така, че...нямам голям избор  :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #412 -: Ноември 08, 2015, 10:40:15 am »
Кали, аз също две години бях на 50 един ден и 75 на другия (т.е. 62,5). Ако знаеш колко доктори опулваха очи, като чуят за такава половинчата доза. Д-р Начев ми е лекуващ. След като стигнахме до тази доза (малко повече от половин година сменяхме), разбрахме, че е моята, защото за тези две години (даже вече повече) ТСХ винаги ми е било между 1 и 2 (никога не е стигало 2). Много скоро се видях с Док и толкова радостен от тези ми резултати не го бях виждала от много време. Сега съм всеки ден на 75, но защото ми предстои стимулация, а при нея ТСХ се вдига и трябва да сме подготвени. Аз, обаче, не нямам Хашимото, нямам отклонения в анти-телата и жлезата ми е като по учебник. Водят го неизяснен хипотериоидизъм. Някаква "инфекция" на жлезата, която просто се случва. Има вероятност да е последствие от неправилно медикаментозно лечение за Диабет, който лекувах 6 години, но който се оказа, че нямам 8O. Пак д-р Начев откри тази велика грешка на нашите медици (при 4-ма съм била за тези 6 години). От това погрешно лечение си лепнах и една Б-12 дефицитна анемия, която Слава Богу, след година активно лечение, вече 3 години е овладяна. При нея е доказано, че донякъде ми е наследство от прословутите хапчета за измисления диабет, но пък има връзка и с заболяването на щитовидната жлеза. Както и да е, минало незаменимо... Сега с Доктора открихме и дефицит на вит.Д, който имам и сме започнали лечение по схема. Казва ми, че не е страшно, да не го мисля, че всичко ще се оправи, ама да не ти казвам не го ли мисля... Напълно възможно е, след като повлияем витамина, да даде отражение и на жлезата и на ЯР, който при мен е силно редуцуран, ама ще видим. Желая ти много успех и дано попаднеш на твоя лекар. Ендокринологията е голяма плетеница, а малко хора разбират наистина от нея.
Каквото и да се случва, НЕ си самоназначавай терапии и лечения! Силно ти стискам палци скоро да има с какво да се похвалиш.

ПП: Съжалявам, че такъв спам се получи :?.
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 10:46:41 am от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #413 -: Ноември 08, 2015, 20:24:02 pm »
Като чета колко време ви е отнело да си улучите дозата, чак страх ме хваща ... :)
Направиха ми операция на ЩЖ за премахване на възел 2,5/3 см от ляв лоб. Явно е секретирал хормони, защото винаги TSH-то ми е било около 1, а антителата не бяха завишени до тази година.
30 дни след операцията: TSH 3.95 :( и съм на терапия 25 мг на ден Л-тироскин.
Сега чета и колко е опасно високото TSH за ранната бременност. Чак се чудя дали направих добре като се оперирах, защото добавих още един проблем - сега и TSH-то трябва да следя и да регулирам.
Не може ли да се изследват на 30 дни след началото на приема?
Винаги ли трябва на 45-тия ден?

При мен FT3 и FT4 направо заковаха старите си стойности (от преди операцията), когато ги изследвах на 30-тия ден.
« Последна редакция: Ноември 08, 2015, 20:25:49 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #414 -: Ноември 08, 2015, 20:52:55 pm »
Не че не може, просто може да не е коректен резултата. Никой лекар няма да ти сменя терапията по-често мисля.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #415 -: Ноември 08, 2015, 21:22:52 pm »
Не че не може, просто може да не е коректен резултата. Никой лекар няма да ти сменя терапията по-често мисля.
И аз така мисля. Начев ми каза, че само при евентуална бременност ще следим на 30 дни, но там нещата били по друг начин. Стандартно, се изследва и се коригира (ако е необходимо) на 45 дни. 25мкг е стандартната доза, с която се започва. На база резултатите след 45-дневен прием, се преценява как се процедира по-нататък. Аз не мисля, че 6 мес. са кой знае колко дълъг период, за който сме успели да открием правилната доза. На фона на всичко, през което минах преди това, си е направо експедитивно :lol:
Относно операцията, не мога да коментирам, защото Слава Богу не съм се сблъсквала, а и не съм компетентна. Надявам се при теб това да е било правилно решение. Успех, Маги и дано скоро всичко се нареди покрай теб :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #416 -: Ноември 09, 2015, 11:37:49 am »
Zlateto ♡,
Благодаря ти за инфото "25мкг е стандартната доза, с която се започва. На база резултатите след 45-дневен прием, се преценява как се процедира по-нататък."
Това означава изобщо да не се готвя за инвитро опит сега през Дек, защото тепърва още ще ми нагласят дозата. Не ми е ясно това, дали наистина е толкова фатално за ембриончетата, ако TSH е близо до 4.
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 11:41:07 am от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #417 -: Ноември 09, 2015, 19:01:02 pm »
Маги, когато аз бях с ТСХ 3 и нещо, Док ми е казвал, че не е невъзможно да се забременее, но е много рисково да се износи плода - има голяма вероятност от спонтанен аборт или (пази Боже) аномалии и увреждания на бебчето. При спонтанни бременности знам, че предприемат "спешни" мерки и рязко покачват дозата на Тироксина, за да повлияят високите стойности. По време на стимулация за ин витро, обаче, това е предварително известен риск (както вече споменах ТСХ се повлиява и нараства), така че не знам дали има лекар, който би го поел. Аз лично за себе си, бих изчакала що-годе да се нормализират стойностите. Не е гаранция за успех, но поне елиминира един от вероятните рискове за неслучване на нещата. При теб, след операцията, смятам ще е добре да наблюдавате поведението на жлезата поне един-два месеца, за да знаете какво да очаквате (това са си мои разсъждения, може и да греша в преценката си).
Иначе, разбирам нетърпението ти. Самата аз знам колко мъчително е това чакане. Пожелавам ти да си е заслужавало yahoo_17
« Последна редакция: Ноември 09, 2015, 19:04:13 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    birzata

  • ***
  • 225
  • След лошото винаги идва хубавото !!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #418 -: Ноември 09, 2015, 19:55:08 pm »
Моля за вашето мнение  :oops: 23ден са правени,3ти ден от МЦ ще пускам още FSH,LH,E2 и след това съм при др. Персенска.Благодаря ви!!

FT4    12.92(7.47-21.11)
TSH     3.40(0.34-5.60)
TAT      0.1(2.2-4.9)
MAT      0.9(до 12)
PROLACTIN   324.9(71-566)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #419 -: Ноември 09, 2015, 22:00:25 pm »
ТСХ е малко завишен, но все пак в норма, ФТ4 е супер, антителата са странни :) Предполагам, че ако ще правиш опити ще искат да се понижи ТСХ. За първи път ли изследваш щитовидни хормони? Спомням си, че при мен изчакаха при контрола след 6м. пак да е над средата на нормата за да ми изпишат еутирокс. Не знам дали това е нормална практика или моят лекар така е преценил.