0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #300 -: Август 08, 2014, 11:41:01 am »
Консултация с лекар е най-сигурният отговор :) Пиеш ли нещо за жлезата? Аз бях с доста ниско ТСХ около 6м след раждането, но като си спрях хапчетата за месец бях прехвърлила горна граница, а никога преди това не съм. От приятелка знам, че след раждане ендокринолога дори и вдига дозата на Еутирокса. Та може би е нормално така да спадне, но след известно време да се нормализира.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #301 -: Август 08, 2014, 12:05:57 pm »
Нищо не пия. Досега не съм имала никакви отклонения.
Обмислям отново да забременявам, затова ги пуснах ей такка, профилактично.
« Последна редакция: Август 08, 2014, 12:11:22 pm от veseto_87 »
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #302 -: Август 08, 2014, 12:31:12 pm »
Мисля, че ниско ТСХ не е проблем за забременяване, просто високото носи риск за бременността и затова се следят при хората с проблеми.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #303 -: Август 09, 2014, 15:48:35 pm »
Здравейте. Имам ниско ТСХ - 0,12 и ФТ 4 в норма. Пуснах ги съвсем профилактично.
Родих преди 10 месеца. Дали има връзка. На какво може да се дължи?

Повтори ТСХ  и ако е пак ниско, консултирай се с лекар - Ендокринолог.
Резултатът ти показва, че имаш Хиперфункция / което е по-опасно от Хипофункцията/
Изследвай също ТАТ и МАТ и трябва да те видят и на УЗ.
Пиши какъв е коментара на лекаря

Дано да е лабор. грешка или нещо инцидентно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #304 -: Август 22, 2014, 17:43:57 pm »
  Здравейте момичета! Предстои ми инвитро и си пуснах всички  необходими изследвания и когато излязоха изпаднах в паника :( ТСХ - 4,63 при горна граница 5,20. Съответно с този резултат не мога да започна с процедурите. Реших обаче за всеки случай да си го пусна и в друга лаборатория и познайте : резултат 1,50 при горна граница 4,20. Имам изследвани всички тиреоидни хормони и антитела : FT3 - 5.3 ( 3.80-6.0)
                   FT4 - 11.9  (7.50-21.0)
                   TAT - 4.80  (N <100 )
                   MAT - 6.20 (N < 50 )
 Направих и консултация с ендокринолог и според него нещата са нормални, на ехографа не видя нищо притеснително. Сега ще пусна още веднъж хормона в клиниката и да видим какво ще излезе...Според вас на какво може да се дължи виското ТСХ ? Дали става въпрос за лабораторна грешка.? Възможно ли е да е било моментно състояние?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #305 -: Октомври 13, 2014, 23:12:53 pm »
Здравейте момичета, аз малко се обърках. Ниското TSH - 0.05 пречи ли на забременяването и трябва ли да спирам приема на метизола по време на опитите за бебе
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #306 -: Октомври 14, 2014, 14:41:25 pm »
Здравейте момичета, аз малко се обърках. Ниското TSH - 0.05 пречи ли на забременяването и трябва ли да спирам приема на метизола по време на опитите за бебе
Тази стойност показва, че си в Хиперфункция и това не е много добре - консултирай се с лекар
За Метизол-а - може, но при бременност само по преценка на лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #307 -: Октомври 14, 2014, 18:29:58 pm »
Denis на мен преди да започна процедура на спонтанен цикъл, ТСХ беше 3 и нещо въпреки 50 мг ЛТироксин и д-р Начев ми вдигна дозата на 75мг, като каза, че според него е твърде вероятно сега пък изведнъж да се срине, но все пак прецени, че е по-добре да го свалим, отколкото да е високо. От както пия високата доза имам постоянно сърцебиене, косопад, точно симптоми, които имах преди време, когато пак заради висока доза ми се беше сринало на 0.08, та си мисля, че и сега сигурно е толкова ниско, а съм 11 ден след трансфер и положителен тест. Според теб, как ниското ТСХ и съответно високо ФТ4 влияят на ранна бременност? Аз мисля тия дни да пусна изледвания и да се обаждам на док, но ако знаеш ще съм благодарна да обясниш. Знам за всички проблеми, които създава високото ТСХ, но от време на време при висока доза минавам в хиперфункция и не мога да разбера какви са рисковете за бебчето.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #308 -: Октомври 14, 2014, 18:37:46 pm »
slanceto2, чувала съм от приятелки, че ТСХ се покачва по време на бременност и са пили лекарства за да го поддържат ниско, май не пречи прекалено ниската стойност. При мен случаят не беше такъв, само след раждането хормона ми рязко спадна, но при няма и месец без хапчета( бях на 25мкг) се наложи да ми повишат дозата на 50 и все още съм си на нея.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #309 -: Октомври 14, 2014, 19:08:27 pm »
Благодаря м-и, аз съм чувала, че не толкова ниските стойности на ТСХ пречат, колкото високите на ФТ4, а то в повечето случаи при много ниско ТСХ, ФТ4 е над горна граница (поне при мен беше така), но незнам каква точно е причината, какво уврежда, на какво пречи. Той и др Начев затова предпочете да ме сложи на висока вноска, а не на ниска, но незнам кое как влияе.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #310 -: Октомври 14, 2014, 19:10:22 pm »
Аз доколкото знам двата хормона са свързани единият намаля, другият расте, ние влияем на който можем, т.е. ТСХ.
Иди за консултация, лекарят най-добре ще прецени.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #311 -: Октомври 15, 2014, 14:35:26 pm »
Здравейте момичета, аз малко се обърках. Ниското TSH - 0.05 пречи ли на забременяването и трябва ли да спирам приема на метизола по време на опитите за бебе
Тази стойност показва, че си в Хиперфункция и това не е много добре - консултирай се с лекар
За Метизол-а - може, но при бременност само по преценка на лекар

Благодря ти Денис, Аз знам,че съм в хиперфункция на ЩЖ, затова съм и на прием 2+1+1.Въпроса ми беше насочен повече дали можем да продължим с опитите за бебче и дали им смисъл при тези стойности.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #312 -: Октомври 15, 2014, 23:01:46 pm »
Деси, питай лекуващия лекар или ЛЛ. Тук повечето сме се образовали от собствен опит, което не е оптимален вариант.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #313 -: Октомври 18, 2014, 10:50:05 am »
Здравейте дами!И аз съм от желаещите да имат бебе :)Това са моите резултати:
Единици                      Референтни граници
FT3   4.27   pmol/L                     3.1 - 6.8
FT4   16.00   pmol/L          12.00 - 22.00
TSH   4.14   mkIU/ml                   0.27-5.50
Anti - TPO   8.73   IU/mL                0 - 34.0
Prolactin   554.60                mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 )
Само не разбирам,защо се казва,че за бебеправещи ТСХ трябва да е между 1 и 2.В този случай аз съм над нормата.Моля за малко разяснение :)Благодаря предварително :D
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #314 -: Октомври 18, 2014, 12:14:48 pm »
Мисля, че това ТСХ да е между 1 и 2 се отнася само за дамите с проблеми  :) при тях просто организмът не може сам да регулира, а при бременност ТСХ скача още.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #315 -: Октомври 18, 2014, 13:54:39 pm »
Vista88 - консултация с ендокринолог ще ти е от полза.  Всеки тук е чул това-онова, но форума не може да замести професионалния поглед.  м-и си знае какво има предвид като казва "дами с проблеми", но историята знае случаи на подобни стойности и желание за бебе, когато Начев препоръчва корекция.
« Последна редакция: Октомври 18, 2014, 14:04:11 pm от AlexN »


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #316 -: Октомври 18, 2014, 15:11:18 pm »
Благодаря Ви за съветите!Ще се консултирам с лекар и силно се надявам да няма нужда да пия лекарства понеже ме е страх,че едно се оправя,а друго се разваля. :(
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #317 -: Октомври 18, 2014, 16:13:41 pm »
Аз нямам проблеми с щитовидната жлеза, но ми беше предписана терапия за да стане тсх между 1 и 2 преди забременяването. Друго момиче, с което бременяхме заедно също беше така.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #318 -: Октомври 18, 2014, 18:31:36 pm »
И аз така - хормоните ми са в норма, щитовидна жлеза е добре, но ТСХ трябваше да е между 1 и 2 за забременяване - затова пия л-тироксин.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #319 -: Октомври 19, 2014, 11:29:17 am »
Почти всички казват,че трябва ТСХ да е 1-2,но някой знае ли защо?Лекарят обяснил ли е причината?
А при стойност 4,1 може ли да се забременее? :) Малко съм объркана,но чак утре ще разговарям с моята ендокриноложка и ми е много любопитно.