0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #260 -: Април 01, 2014, 19:33:19 pm »
Така и предположих. Какво са ти казвали за този резусфактор. Моята близка с първата си бременост не е имала никакви проблеми, но с втората направи три спонтанни аборта. Слагаха и някаква ваксина, казаха, че образува антитела и организма и приема бебето като вредител. През цялата бременост си прави тестове за антитела и слава богу сега си има  едно хубаво синче. Зная и за други случай с много спонтани аборти заради резусфактора. При теб може и да е друг проблема, но Ако не са ти казвали нищо за това попитай лекарите си . Успех
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #261 -: Април 01, 2014, 21:37:29 pm »
spasi здравей :) коментирала съм тази тема с гинеколог,естествено че може и това да е причината,но държат да направя всички назначени ми изследвания (а те са какви ли не .. и знаеш всичко струва сума пари) .. едва когато държа всички резултати в ръце и лекарите и аз ще имаме повече светлина върху случващото се .. Много благодаря за мнението ти ... за мен всяко казано и написано има огромно значение :kiss: Някак си вярвам,че всичко все някога ще си дойде на мястото и макар,че сега съм на 22 год. чувствам,че животът ми е безсмислен без това да даря живот,щастие и безгранична любов на една невинна душа ..  :flower: :bighug:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #262 -: Април 04, 2014, 14:47:19 pm »

Здравейте, момичета. На 23-тия ден от МЦ направих следните изследвания
FT3 - 2,78 (2.02-4,43)
FT4 - 1.03 (0.93-1.7)
TSH - 5.08 (0.27-4.2)
anti TPO - 59.55 (0-34)
anti TG - 628.80 (0-115)
prolactin 27.12 (3-23.50)
progesteron 1.17 (фолик 0.2-1.5, лутеална 1.7-27)
Днес направих и обременяването с глюкоза. Резултатите са следните:
Глюкоза на гладно          5.8  (3.0-6.0)
Глюкоза след 60 мин       6.2  (преценка от лекар)
Глюкоза след 120 мин     5.4  (преценка от лекар)
Инсулин на гладно          8.42 (2.6-24.9)
Инсулин след 60 мин      55.87 (над 40/трикратно от ст-та на гладно)
Инсулин след 120 мин    52.34 (под 2 пъти от ст-та на 60 мин.)
Реших да повторя TSH и какво беше учудването ми-резултат 0.335 (0.27-4.2)- не е ли огромна разлика?
По голямата подробност- все още чакам МЦ, а е вече 34-ти ден. По-принцип максимум до 32-ри ми е цикъла и не съм имала проблеми с МЦ. Но този месец от първия ден започнах с доксециклин 10 дни заради уреаплазма и след това 5 дни Зинат заради стрептокок, после 10 дни вагинални заради антибиотика. Може ли това да е повлияло?
Малко объркано стана, но какво мислите за изследванията?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #263 -: Април 04, 2014, 16:19:07 pm »
Здравей! Имаш проблем с ЩЗ,  anti TPO и anti TG са над нормите, TSH при първото изследване също е доста високо, вероятно се касае за Хашимото. Странно е, обаче, второто изследване на TSH. В същата лаборатория ли го изследва? Наистина е огромна разликата и вероятно при едното изследване има лабораторна грешка. Имайки предвид стойностите на антителата, по-вероятно ми се струва второто да е грешно, освен ако и при антителата няма грешка. Съветът ми е да повториш антителата и TSH, в друга лаборатория.

Пролактинът също е над нормата, спази ли изискванията за взимане на проба?

Прогестеронът пък е нисък, вероятно е нямало овулация. Ходи ли на преглед?

Глюкозата на гладно отива към горна граница. Това в скобите след стойностите на инсулина референтни граници ли са? Задължително се консултирай с ендокринолог.

Не мога да кажа дали антибиотиците имат отношение към тези стойности, по-скоро не.

П.С. Преместих ти поста от другата тема, защото тук е мястото, където обсъждаме хормоните на щитовидната жлеза. Другата тема е за полови хормони.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #264 -: Април 04, 2014, 16:27:48 pm »
Сикс, мисля, че тя пита дали АБ е повлиял на цикъла(поне аз така го разбирам)-Да, може според мен.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #265 -: Април 04, 2014, 16:30:30 pm »
Здравей! Всичко в скобите са референтни ст-ти. Изследванията са правени в една лаборатория. По принцип чакам МЦ за да направя и половите хормони на 3-тия ден и тогава гинеколога ми ще ме препрати на ендокринолог. Но почти винаги точния ми МЦ точно този месец нещо се шегува с мен. Да-може и от антибиотика да е.
Изискванията за пролактина са спазени- лежах в лабораторията 30 мин, нямаше полов контакт предна вечер.
« Последна редакция: Април 04, 2014, 16:33:08 pm от poli_s »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #266 -: Април 05, 2014, 00:57:31 am »
Ясно. Ами в такъв случай, освен да си чакаш цикъла, в момента няма какво друго да направиш. Дано дойде скоро, че да пуснеш и другите хормони. Но определено си за консултация с ендокринолог.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #267 -: Април 05, 2014, 11:14:31 am »
Ще чакам :). И най-вероятно ще повтарям изследванията в друга лаборатория, но може би ще помоля Мели Даскалова  да ми препоръча някоя.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #268 -: Април 07, 2014, 13:51:19 pm »
Здравейте,
направих си хормонални изследвания ,тък като пробваме за бебе, но не става 8 месеца вече...
Според вас много ли ми е високо ТСХ и имам ли поликистозни яйчници?
Аз съм на 26 год. , а изследването е правено 3 ден от МЦ

Хормонален анализ
Забележка: Няма.
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
TSH ( Тиреотропен Хормон )   4.300   mIU/l   0.27 - 4.20
Prolactin ( Пролактин )   569.90   mIU/l   М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   10.45   IU/l   М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   8.18   IU/l   М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)   139.40   pmol/l   М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #269 -: Април 07, 2014, 14:52:30 pm »
Здравей! TSH е високо да, трябва да пуснеш и антитела /ТАТ, МАТ, FT3, FT4/, за да видиш те как са. Високата стойност на TSH е признак за Хашимото по принцип, но за да се постави диагноза са необходими и антителата, както и да се направи ехография на ЩЗ.
Също така виждам, че Пролактинът е към горна граница, т.е. има завишение, макар да е в норми. Спази ли изискванията за взимане на проба? Това е стресов хормон и много се влияе от консумацията на тонизиращи напитки, физическо натоварване, стрес, сладки изделия.

Половите хормони навяват идея за може би лека поликистоза. LH има лек превес над FSH, а и самата стойност е по-височка, това ме навежда на тези мисли. Имала ли си закъснения на цикъла, някакви смущения? Засичала ли си дали има овулация?

П.С. Добре е да прехвърлим разговора за половите хормони в другата тема, която е предназначена за тях, а тук да продължим само за Щитовидната жлеза, за да не ги бъркаме. Нарочно темите са отделни, за да е по-лесно при търсенето на информация от потребителите и за да не се смесват коментарите, че става каша. Можеш да ми отговориш на въпросите за цикъла в другата тема и да продължим там  :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #270 -: Април 07, 2014, 15:12:39 pm »
Изследванията ги направих в близък до моя град, пътувала съм 20 мин , до там. Бях може би леко притеснена, все пак отивам да ми взимат кръв :) Но не бях закусвала, нито пила нещо... Рано сутринта беше, към 9 часа. То мисля, че ми е малко над рефентната стойност, като чета по форумите има хора с 100  8O. Мен ме притеснява, че трябва да е по-ниско при забременяване, а аз целя точно това..от 8 месеца пробваме с приятелят ми, но не става и за това се обърнахме към специалист. Знаете ли за колко време се нормализира този хормон, защото не ми се чака дълго време, искам по-бързо да стане нещото  :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #271 -: Април 07, 2014, 16:37:01 pm »
За забременяване се смята, че ТСХ трябва да е около 1,5, максимум до 2. Над 4 отива към Хашимото работата, затова ти казах да пуснеш антитела.
Питах за изискванията за Пролактина дали си спазила. Вечерта преди изследването - без секс, без спорт, без сладко, сутринта гладна, жадна, поне 20-30 минути преди взимането на кръв пълен покой. Най-добре да се поседи някъде /в лабораторията примерно/ за около 30-тина минути и тогава да се вземе кръв.

Колкото до вкарването в норма на ТСХ /нали за него питаш?/, отнема известно време докато се намери точната доза на лекарствата. Контролно изследване на ТСХ, за да се види как се влияе се прави минимум на 45 дни. Разбирам, че не искаш да чакаш и искаш по-бързичко да стане, но ако наистина има проблем, трябва да се заредиш с търпение и да не се отчайваш още отсега. Понякога отнема време забременяването, за съжаление...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #272 -: Април 07, 2014, 23:22:44 pm »
Ако антителата са в норма е просто хипотиреоидизъм.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #273 -: Април 07, 2014, 23:56:58 pm »
Ако антителата са в норма е просто хипотиреоидизъм.

Да, дано да е това!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #274 -: Април 09, 2014, 22:14:14 pm »
Моето ТСХ беше 2,46 след месец еутирокс 25мкг сега е 2,2 ТАТ и МАТ в норма. Казаха ми, че за бебе трябва да падне под 2. Пола ендокринолога ме предупреди когато правя ТСХ да не съм болна. Не съм се и замисляла защо и как би повлияло едно заболяване, но много медикаменти се отразяват на изследванията. Приключи с лекарствата и изчакай седмица да се изчисти организма и тогава ги повтори ТСХ ТАТ МАТ Т3 Т4.  Като цяло и двете ти стойности не са добри.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #275 -: Април 10, 2014, 17:35:58 pm »
Момичета,
Да ви задам един въпрос,върху който си разсъждавам от време на време  :lol:
Знам,че когато имаме  високи антитела на Щитовидната,говорим за Хашимото,но въпроса е винаги ли ,когато са завишени означават това.Ето например моите антитела са ТАТ-374,50 /<115 и МАТ- 58,06/<34,самото ТСХ е 3,06.Пациентка на Начев съм,и той каза Хашимото-Ок,не се съмнявам и си пия Л тироксина,но един друг лекар направи коментар ,че говорим за Хашимото когато антителата са например  над хиляда и многократно надвишават горната граница.Не ,че е от значение,но просто ей така за спорта се замислих и понеже не съм толкова наясно,реших да попитам и вас  :D
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #276 -: Април 10, 2014, 17:40:44 pm »
Ами според тоя втория аз не съм с Хашимото, защото антителата ми са смешно над нормата  :lol:

пп Реално на антителата не се знае какво им действа и ние пием хапчета само за ТСХ
« Последна редакция: Април 10, 2014, 17:43:42 pm от м-и »
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #277 -: Април 10, 2014, 20:19:03 pm »
Здравейте, излезнаха ми резултатите на другите два хормона

AMH ( анти Мюлеров хормон )   4.93   ng/ml   1.00 - 6.80
inhibin B (Инхибин Б)    80.27   pg/ml   40 - 200

Според вас как са?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #278 -: Април 10, 2014, 21:17:24 pm »
Според мен са в норма, но дали това е достатъчно не мога да кажа.
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #279 -: Април 15, 2014, 14:50:21 pm »
Здравейте,имам пуснат TSH ноември 2013г резултат 1
В момента съм леко притеснена понеже не се чувствам много добре ,а и имам някои от симптомите на Щ Ж.Този месец имам стимулация клостилбегит и инсеминация.Според вас колко време след стимулация мога да изледвам TSH и да разчитам на реален резултат и нужно ли е след като TSH ми е в норми да изледвам и Т3 Т4