0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #360 -: Април 23, 2015, 22:18:45 pm »
м-и,вероятно е така,съгласна съм с теб,обаче ако се установи автоимунно заболяване като Хашимото,при него риска е невъзможност да се износи плода,така че,и според мен задължително консултация с ендрокринолог.



Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #361 -: Април 24, 2015, 06:55:47 am »
Олеле, доста ме стреснахте, ще се консултирам със специалист относно жлезата, дано да не е нещо непоправимо, че вече искам бебче...
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #362 -: Април 24, 2015, 07:04:31 am »
jessica1,може четейки да изглежда страшно,но съвсем не е така,има хиляди жени с проблеми на ЩЖ,забременяли,износили и родили деца.Просто те съветваме да направиш преглед при специалист.
Не се притеснявай,моите антитела са в стотици единици,работим за бебе и ако се разровиш в темите ще видиш колко жени с по сериозни проблеми имат бебоци.

Консултирай се с твоя лекар за допълнителния преглед,ако искаш.А той АГ по репродуктивна медицина ли е?
« Последна редакция: Април 24, 2015, 07:07:31 am от ДАЛИНДА »



*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #363 -: Април 24, 2015, 08:19:07 am »
Далинда, рискът е само при повишен ТСХ. Има много редки случаи на Хашимото с повишена функция, но там не знам как се действа. Не е проблем самото Хашимото де :)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #364 -: Април 24, 2015, 09:12:17 am »
Здравейте, момичета и аз се поразрових малко и доколкото разбрах, Хашимото се наблюдава при завишени стойности на ТСХ, а моите са ниски, дори четох, че е добре да са под 2.5. А дали според вас е дало отражение на резултатите фактът, че пих Фемара до деня преди изследвнията, както и че я започнах доста след първите дни на цикъла, по лекарско предписание, разбира се. Съответно и изследванията бяха доста след третия ден на цикъла, а виждам, че май тогава е най-добре да се направят. Освен да пусна нови този цикъл...
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #365 -: Април 24, 2015, 09:28:21 am »
Няма определени дни от цикъла за изследване на ТСХ и Пролактин. Самото Хашимото не пречи, дори и да го има, просто е добре Ендокринолог да види резултатите и да прецени. Това, което пиеш по никакъв начин не може да повлияе на ТСХ, поне не и за 1 ден. Ако пием нещо за повлияване на ТСХ правим проверка за промени чак на 45-ти ден.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #366 -: Април 24, 2015, 09:34:34 am »
Добре, разбрах, ще се консултирам с ендокринолог, благодаря ви много на всички!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #367 -: Април 24, 2015, 11:10:43 am »
Далинда, рискът е само при повишен ТСХ. Има много редки случаи на Хашимото с повишена функция, но там не знам как се действа. Не е проблем самото Хашимото де :)
Няма определени дни от цикъла за изследване на ТСХ и Пролактин. Самото Хашимото не пречи, дори и да го има, просто е добре Ендокринолог да види резултатите и да прецени. Това, което пиеш по никакъв начин не може да повлияе на ТСХ, поне не и за 1 ден. Ако пием нещо за повлияване на ТСХ правим проверка за промени чак на 45-ти ден.



 :good_post:



*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #368 -: Април 24, 2015, 13:10:05 pm »
 :bighug:
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #369 -: Юли 14, 2015, 22:26:11 pm »
Здравейте. Тъй като за първи път си направих хормонални изследвания, все още не съм наясно с всички въпроси. Момичетата в друга тема ми казаха, че ТСХ и пролактина са ми завишени:TSH    4.230 mIU/l   реф. ст.: 0.27 - 4.20; Prolactin 658.20 mIU/l   Ж: 127 - 637. Имам час при репродуктивен специалист, тъй като се записах още преди да имам резултати от изследванията, но не знам дали не трябва и отделна консултация с ендокринолог. Клиниката е специализирана по репродуктивни проблеми и предполагам,че хората си знаят работата. Мисля,че имат и ендокринолог, та ще ме препратят ако трябва. Вие как мислите, много ли е завишен ТСХ? Повишените ТСХ и пролактин повлияват ли на забременяването или влияят на износването на плода? Мерси  :wink:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #370 -: Юли 15, 2015, 08:58:11 am »
Здравейте. Тъй като за първи път си направих хормонални изследвания, все още не съм наясно с всички въпроси. Момичетата в друга тема ми казаха, че ТСХ и пролактина са ми завишени:TSH    4.230 mIU/l   реф. ст.: 0.27 - 4.20; Prolactin 658.20 mIU/l   Ж: 127 - 637. Имам час при репродуктивен специалист, тъй като се записах още преди да имам резултати от изследванията, но не знам дали не трябва и отделна консултация с ендокринолог. Клиниката е специализирана по репродуктивни проблеми и предполагам,че хората си знаят работата. Мисля,че имат и ендокринолог, та ще ме препратят ако трябва. Вие как мислите, много ли е завишен ТСХ? Повишените ТСХ и пролактин повлияват ли на забременяването или влияят на износването на плода? Мерси  :wink:
Здравей, с това TSH би било проблем, както със забременяването, така и с износване на плода. Стойността на този хормон за забременяване трябва да е под 2, по време на бременността може леко да се повиши, но трябва да се следи. Прилагам тази статия: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=471.
 Високите  стойности на пролактина пречат на овулацията, съответно на забременяването. Добре е този хормон да се движи между 300-400 единици. Не ти е прекалено висок, но не е много хубава тази стойност. Може да е еднократно повишение. Спазила ли си всички изисквания за измерването му? Той е стресов хормон и много лесно се покачва. Може би ще трябва да го изследваш още веднъж. По принцип се назначава трикратно изследване в три поредни дни, за да се види, дали има тенденция, или е било инцидент, но това ще прецени лекуващия ти лекар.
Успех!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #371 -: Август 12, 2015, 21:22:36 pm »
Да се запиша и аз тук-правих изследвания ТСХ, ТАТ, МАТ и Пролактин. За Пролактина не спазих изискванията и сега ще трябва да го повторя, защото излезе 428.
ТСХ обаче ми е 2,58. Минах през д-р Начев-каза, че нямам Хашимото, но заради предстоящия опит ми изписа Еутирокс в най-малка доза и след 45 дни ще повторя изследването.





Бореща се за една мечта.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #372 -: Септември 08, 2015, 11:11:14 am »
Здравейте, Май месец ми откриха уголемена щитовидна жлеза. Ендокринолог ми назначи следните изследвания:

Име на теста (изследването)     Резултат     Единици    Референтни граници

TSH                                              2.09             mcIU/ml            0.27 - 4.20
FT4                                            12.97             pmol/l            10 - 25
A-TPO / MAT/                              194.10             U/ml            0.00 - 34.05

Каза ми, че имам Хашимото и лятото няма да ми назначава лекарства. Когато застудее ( края на Септември, началото на Октомври)да отида за нови изследвания.
 Пита ме да ли правя опити за забременяване. Казах и, че смятаме да започнем и се поинтересувах дали има проблем. Каза ми не, но разбера ли, че съм бременна НЕЗАБАВНО да я посетя.
 Междувременно си пуснах и др изследвания. Публикувам само резултатите извън стойностите на съответната лаборатория.
                                                                                                                           Референтни граници
 MCH /средно съдърж. на хемоглобина в 1 еритроци      / 26.2 pg                25 - 35
MCHC /средна конц. нахемоглобина в еритроцитите      /287 g/l                   310 - 370
MPV / среден тромбоцитен обем                                   / 6.9 fl                         8.1 -12.4
Според вторите изследвания мнението на личната ми лекарка е " Да не им обръщам внимание"
 Въпроса мие с тези антитела въобще има ли шанс за забременяване :-( ?
 
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 11:41:30 am от Hris_80 »
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #373 -: Септември 08, 2015, 12:39:28 pm »
Антителата са само срещу щитовидната жлеза. Те не се повлияват от нищо или поне не е доказано да се повлияват. Някой пият селен, други спират глутена... За последните изследвания нищо не мога да кажа. За изследвания при бременност-добре е да се направят, защото при бременност ТСХ понякога се повишава, а това е опасно за бебето. Карам втора бременност с ТСХ около 2 и вероятно щом не се прави инвитро, няма да те накарат да го понижаваш предварително. Успех!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #374 -: Септември 08, 2015, 14:12:38 pm »
Здравей Hris_80, тук сме много с Хашимото и всички сме се наредили за бебе  :) Антителата не пречат за забременяването, но ТСХ определено трябва да се следи защото за забременяване трябва да е под 1,5 доколкото знам. Иначе антителата не може да се контролират - може да намалят, може да се увеличават, но поне медицината казва,че никога не падат в нормални граници.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #375 -: Септември 08, 2015, 14:50:28 pm »
Не, не трябва да е под 1.5 И двата пъти съм забременяла с ТСХ 3.2 в последствие само пада без да увеличаваме дозата на лекарствата, но това е индивидуално и затова се след през цялата бременност.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #376 -: Септември 08, 2015, 17:13:17 pm »
Благодаря Ви за разясненията. Успех на всички :- )  :bed:  :bfp:  preggo  :babbycarrage:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #377 -: Септември 08, 2015, 19:01:55 pm »
Не, не трябва да е под 1.5 И двата пъти съм забременяла с ТСХ 3.2 в последствие само пада без да увеличаваме дозата на лекарствата, но това е индивидуално и затова се след през цялата бременност.
Мисля че за планиращите бременност ТСХ трябваше да бъде под 1.5 или под 2, не съм сигурна точно коя от двете стойности. Моята лекарка ми е казвала да следя ТСХ да е под 2, но тук момичета са ми казвали под 1.5. Така или иначе моето се движи между 1.5 и 2 така че не съм обръщала голямо внимание на препоръчителните стойности. И аз знам за случаи на забременели с високо ТСХ, но не бих разчитала на това.
« Последна редакция: Септември 08, 2015, 19:09:26 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #378 -: Септември 08, 2015, 19:46:48 pm »
Аз съм с неизяснен хипотиреоидизъм. На мен д-р Начев (а и Док в клиниката) ми иска ТСХ около 2 (до 2,5) при опити за забременяване.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #379 -: Септември 08, 2015, 20:33:42 pm »
Злати, на мен Начев категорично ми го иска под 2 преди опита. След седмица ще видим дали съм се справила със задачата.





Бореща се за една мечта.