0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #220 -: Януари 16, 2014, 12:05:35 pm »
Да,Метморфин заради установена инс.резистентност тогава но  веднага след като забременях го спрях и си промених хранителните навици,движих се повече и така всички показатели влезнаха в норма но сега  д-р Начев ми назначи да започна Сиофор въпреки че изсл.които направих непосредствено преди прегледа ми бяха добри,каза че все пак съм в рискова група за развитие на диабет след години и за да го предотвратим да пия Сиофор.
И така спрях Лтирокса,поднових метморфиновия препарат и цикъла от редовен в последните три години го няма никакъв,какво стана незнам,а да почвам пак старата песен с Дуфастона хич не ми се иска.
« Последна редакция: Януари 16, 2014, 12:09:59 pm от ninkata1 »

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #221 -: Януари 16, 2014, 17:40:34 pm »
Нинката,дано да е инцидентно това с цикъла и всичко да е наред!Пиши след консултацията с Начев!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #222 -: Януари 20, 2014, 18:34:29 pm »
Здравейте,
на скоро си направих повторни изследвания на ТСХ-то и на Пролактина след 45 дневно взимане на Л-тироксин 50.Това са старите и новите ми изледвания.
                    Старо         Ново
ТСХ               9.26          3.540                /0.27-4.20/
Пролактин  1494          595.80              /127-637/

След този нов резултат д-р Виткина ми назначи да пия още 2 месеца като редувам Л-тироксин 50 и 75 и след 2-та м да си направя пак изследване на ТСХ-то и да отида при нея. На мен обаче ми се струва много дълго време 2 м и то да редувам Л-тироксина, като се има на предвид че преди това пиех само Л-тирокин 50 а сега и 75? Чудно ми е, нормално ли е? Все пак стойностите са ми в норма само ТСХ-то трябва още малко да се смъкне, да не стане прекалено ниско за толкова време?

Благодаря ви :ballons:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #223 -: Януари 20, 2014, 19:43:57 pm »
Ефра, не съм доктор, но и на мен ми се струва странно да увеличи така дозата.Аз дори бих те посъветвала ако продължаваш с 50 мкгр Л ториксин след 45 дни да направиш нова контрола.Защото бързо се е смъкнал хормона до 3,54 и да не се получи срив.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #224 -: Януари 21, 2014, 09:42:58 am »
Благодаря ти magi_st, малко се притесних. Чуда се как да постъпя, дали да не направя една малка почивка или след 2 седмици от новия прием да си направя пак едно ТСХ да вида до къде е стигнало. Или да ида при личната лекарка или при гинеколога. До колкото знам за забременяване трябва да е ТСХ-то 1,5 а моето е 3,5. И аз мисля, че е прекалено дълго време и то да увеличи дозата!

Благодаря отново  :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #225 -: Януари 21, 2014, 09:51:03 am »
От почивка няма смисъл, ти си имаш проблем с щитовидната и трябва да намериш правилната доза Л ториксин и да поддържаш жлезата с нея постоянно.Ти трябва да прецениш наистина как да постъпиш.Дали да послушаш докторката или не, сигурна ли си в нейните действия?И направи контрола след 45 дни, преди това няма смисъл, самите хормони действат с натрупване.а съжаление ще мине време докато откриете вярната доза и дори да ти покаже след 45 дни 1,5 ТСХ< е хубаво в началото докато се убеди, че това е твоята доза да правиш по на често контроли.

За съжаление на мен ми отне година да намеря вярванта доза и лекар.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #226 -: Януари 21, 2014, 10:26:55 am »
Благодаря ти отново,
освен така ще правя по често контрола да следа нивото и през това време ще се консултирам и с гинеколога ми какво мисли и той.

Благодаря  :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #227 -: Януари 21, 2014, 20:52:09 pm »
Аз смятам, че Ендокринолога е прав и трябва да се редуват. За 45 дни щом не е постигнат желания резултат, то не е това дозата.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #228 -: Януари 22, 2014, 07:50:30 am »
М-и, при мен се случваше следното за 45 дни ми падаше ТСХ, но не стигаше до нужните стойности, на вторите 45 дни ставаше идеално, ако увеличах дозата се сриваше.За това е хубаво, лично според мен да се продължи още 45 дни с тази доза.Но аз пак казвам не съм лекар.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #229 -: Януари 22, 2014, 08:21:27 am »
При мен ТСХ през лятото - от 4,16 за 45 дни  с л-тироксин /половин хапче/спадна до 3 и нещо. Но тогава на моя глава /което със сигурност не беше правилно!/ го спрях, защото имах проблем с цикъла и помислих, че е от л-тироксина. Но тогава започнах да ям много морски продукти /а и ходих в Гърция тогава и се тъпках с октоподи, риби и скариди/ и да ям бразилски орех, за който казват, че има много селен и помага на щитовидната жлеза... Както и да е, след още един месец си пуснах ТСХ и беше 2,16! Преди месец обаче беше 2,56 и пия по 1/4 хапче. Скоро ще си запиша час при ендокринолог, за да коментираме дозата.
Според мен понякога човек сам усеща дали  е правилна дозата, която му се назначава. Ефра, прецени, но продължи с приема, не го прекъсвай.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #230 -: Януари 22, 2014, 09:30:44 am »
Благодаря Ви момичета,
много ми помогнахте :wave: Не съм го спряла, след 2,3 седмици ще го изследвам ТСХ-то и ще го вида до къде е стигнало и ще се консултирам.
 :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #231 -: Януари 22, 2014, 15:42:38 pm »
М-и, при мен се случваше следното за 45 дни ми падаше ТСХ, но не стигаше до нужните стойности, на вторите 45 дни ставаше идеално, ако увеличах дозата се сриваше.За това е хубаво, лично според мен да се продължи още 45 дни с тази доза.Но аз пак казвам не съм лекар.
Е, явно не всичко е математика  :D
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #232 -: Януари 25, 2014, 19:39:34 pm »
Здравейте,
на скоро си направих повторни изследвания на ТСХ-то и на Пролактина след 45 дневно взимане на Л-тироксин 50.Това са старите и новите ми изледвания.
                    Старо         Ново
ТСХ               9.26          3.540                /0.27-4.20/
Пролактин  1494          595.80              /127-637/

След този нов резултат д-р Виткина ми назначи да пия още 2 месеца като редувам Л-тироксин 50 и 75 и след 2-та м да си направя пак изследване на ТСХ-то и да отида при нея. На мен обаче ми се струва много дълго време 2 м и то да редувам Л-тироксина, като се има на предвид че преди това пиех само Л-тирокин 50 а сега и 75? Чудно ми е, нормално ли е? Все пак стойностите са ми в норма само ТСХ-то трябва още малко да се смъкне, да не стане прекалено ниско за толкова време?

Благодаря ви :ballons:

Да споделя моя скромен опит. Няма никакъв проблем да се редуват дозите. Жлезата така или иначе не отделя едно и също ниво на хормона всеки ден. За забременяване е хубаво ТСХ да е под 2.
В началото на моето лечение бях на 75, като лятото беше 50. Задължително в горещите месеци се намаля дозата, а в студените дни се увеличава, защото жлезата има необходимост. Да се спира приема е безсмислено! След евентуална бременност и раждане жлезата е в стрес и преминава от хипофункция през хиперфункция и обратно. Около година след раждане е необходимо на жлезата да влезе в ритъм. Тогава се редуват дозите и се изследваш през три или шест месеца. От първоначалните дози минах през 50 (зимата) и 25 (лятото). Даже е имало моменти в които съм пила минималната доза през ден. Даже сега лятото почивам и не приемам Еутирокс, защото без него ТСХ ми е на горна граница и ме устройва, тъй като не предвиждам повече деца ;-), започнах пак приема от Ноември като застудя. С Еутирокс-а приемам и Селен депо (на допълхерц) добро е като цена и брой таблетки.
Поста стана малко дълъг :) Дано съм ти била полезна! Упсех!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #233 -: Януари 26, 2014, 14:48:08 pm »
Здравейте и от мен, писах в друга тема, но явно не е посещавана, затова ще пиша и тук. Заради проблем със забременяването стигнах до преглед при ендокринолог. От него имах назначени кръвни изследвания, а именно: FT4 - 17.40 реф.ст-ст 12,00-22,00; MAT 15.29 реф.ст-ст до 34; глюкоза 5,73 реф.ст-ст 3,8 до 6,1 и TSH 0.046 реф.ст-ст 0,27-4,20. Видно това TSH е много под нормата, изписа ми Тирозол за 60 дни по 2 таблетки дневно. Другата седмица ще ходя на ехография на ЩЖ, както и ще пусна FT3. Лично аз мисля да пусна отново това TSH в друга лаборатория, за да видя какво ще излезе. До колкото прочетох по форумите TSH при ниска стойност влияе за износване, а не за забременяване. А вчера се зачетох в амбулаторните листове и видях като основна диагноза: Тиреотоксикоза с дифузна гуша, изобщо незнам какво е това, дали се слага такава диагноза само след тези кръвни изследвания или е написано и аз незнам защо........ Бих се радвала на някакви мнения или съвети
Между другото съм от Велико Търново.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #234 -: Януари 26, 2014, 17:06:55 pm »
Струва ми се, че понякога слагат диагнози за да оправдаят лекарствата. Не знам дали е добре по-средата на приема на лекарствата да правиш изследвания, то е ясно, че ще е различен резултата, а ТСХ при всички се повлиява по различен начин.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #235 -: Януари 27, 2014, 13:42:28 pm »
Изчакай си ехографията на щитовидна жлеза - тя ще покаже дали имам някакви изменения в жлезата изобщо или става дума само за нарушена функция, която е причина за ниското ниво на ТСХ и се коригира с лекарства. След резултата от ехографията вероятно ще се обсъди пак лечението, без да чакаш да минат 2-та месеца или?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #236 -: Януари 27, 2014, 15:43:27 pm »
Благодаря Ви за отговорите! Другата седмица съм на ехография, тогава ще пусна и FT 3, така ме е посъветвала ендокриноложката. Веднага като станат резултатите съм на консултация при нея, няма да чакам 2 месеца. Ще видим какво ще стане  :wink:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #237 -: Февруари 21, 2014, 09:40:36 am »
Здравейте,
Аз току що отворих резултатите си. Всичко изглежда ОК, но доста неща прочетох за Цибалаб и май се пообърках. Може ли да ги погледнете, моле?
Благодаря предварително.
Препис:
Test/Profile name          Result                   Ref.values
 FT4                          16.66pmol/l            12.00-22.00
 TSH                          1.870mIU/l              0.27-4.20
 TAT                           33.03IU/ml             <115
 MAT                          18.49 IU/ml             <34
 Prolactin                    493.10 mIU/l          ж: 127-637

На мен лично ми изглеждат ОК. Но мога ли да вярвам на лабораторията? От една година започнах прогресивно пълнеене, потене дланите на ръцете и пр. доста признаци за проблем със щитовидната жлеза. И именно това очакваше док. Но сега като че ли съм изненадана, че всичко е наред. Не, че не се радвам.. Оххх както и да е. Ще съм благодарна, ако някой ги погледне и коментира.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #238 -: Февруари 21, 2014, 10:00:25 am »
Можеш да направиш ехографски преглед на щитовидната жлеза при ендокринолог /д-р Начев например/, ако те притесняват симптомите, които приписваш на проблеми със щитовидната жлеза. Иначе резултатите са о.к. ТСХ е не само в норма, но и под 2,
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #239 -: Февруари 21, 2014, 10:07:56 am »
Магичка, направи натоварване с глюкоза за инсулинова резистентност.