0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #120 -: Април 16, 2013, 12:26:37 pm »
Точно така - ТСХ и ФТ4 се пускат при доказана бременност и консултация с еднокринолог се прави, за да каже ще се пие ли нещо или само ще се следят хормоните и през колко време. Успех на бременното коте, мяу :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #121 -: Април 16, 2013, 15:36:58 pm »
За съжаление много от гинеколозите , водещи ЖК  , въобще не се сещат  или  от икономия и липса на направления за изследвания  , не пускат превантивно изследване на  ТСХ при констатирана бременност .Според мен е задължително през бременността да се проследяват тези хормони , дори  и в случаите , когато преди това не е имало проблеми с щитовидната жлеза.


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #122 -: Април 16, 2013, 17:04:04 pm »
За съжаление много от гинеколозите , водещи ЖК  , въобще не се сещат  или  от икономия и липса на направления за изследвания  , не пускат превантивно изследване на  ТСХ при констатирана бременност .Според мен е задължително през бременността да се проследяват тези хормони , дори  и в случаите , когато преди това не е имало проблеми с щитовидната жлеза.


 :good_post:

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #123 -: Април 22, 2013, 19:45:26 pm »
здравейте момичета, искам и аз да задам един въпрос по темата.днес ми излезнаха резултатите
tsh mi e 1.12, ft4 i mat също са в норма, но tat ми е 170 при дадени граници от 0 до 4.
Може ли някой да ми каже на какво се дължи такова увеличение на антитялото


Благодаря ви предварително

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #124 -: Април 23, 2013, 09:13:34 am »
   
Здравейте,
 бременна съм в 30 седмица. пия Л тироксин. при последното изследване резултатите са:
   FT4   11.64 при норма    10 - 25
  TSH   1.24   при норма   0.27 - 4.20
т.е добро ТСХ, но ФТ 4 е към долна граница. Трябва ли да се притеснявам, да отивам ли на ендокринолог за повишаване на дозата?!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #125 -: Април 23, 2013, 10:03:57 am »
   
Здравейте,
 бременна съм в 30 седмица. пия Л тироксин. при последното изследване резултатите са:
   FT4   11.64 при норма    10 - 25
  TSH   1.24   при норма   0.27 - 4.20
т.е добро ТСХ, но ФТ 4 е към долна граница. Трябва ли да се притеснявам, да отивам ли на ендокринолог за повишаване на дозата?!
Камелия13 аз бих отишла на ендокринолог предвид състоянието ти, иначе смятам че нямаш основания за притеснения, но аз не съм лекар все пак :lol: Много хубава ст-ст на ТСХ :P


здравейте момичета, искам и аз да задам един въпрос по темата.днес ми излезнаха резултатите
tsh mi e 1.12, ft4 i mat също са в норма, но tat ми е 170 при дадени граници от 0 до 4.
Може ли някой да ми каже на какво се дължи такова увеличение на антитялото



Благодаря ви предварително


На изменения в жлезата по-всяка вероятност. Посети ли ендокринолог, погледна ли те на ехографа? Според мен се консултирай с ендокринолог :lol: ние не можем тук да даваме заключения и препоръки :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #126 -: Април 27, 2013, 08:21:36 am »
Здравейте.
Записвам се в темата със следните резултати
. След консултация с д-р Начев, пия по 0,25/ден L-тироксин. Надявам се следващите да са малко по-добре(или поне в нормалните граници).
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #127 -: Май 04, 2013, 08:53:52 am »
Здравейте ,Имам следния въпрос : Възможно ли е след увеличаване на дозата на Еутирокс от 0,25 на 0,50 да се повлияе на цикъла ? Защото последният цикъл ми беше на 26,03,13 , а от 30 март започнах по-високата доза и все още нямам М.Чудя се какво става.Също пия и Дуфастон от 16 ден 2х1 и попринцип след спирането ми идва до 3-4 дни.Ще ми е от полза всяко мнение :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #128 -: Май 04, 2013, 09:17:27 am »
Здравейте ,Имам следния въпрос : Възможно ли е след увеличаване на дозата на Еутирокс от 0,25 на 0,50 да се повлияе на цикъла ? Защото последният цикъл ми беше на 26,03,13 , а от 30 март започнах по-високата доза и все още нямам М.Чудя се какво става.Също пия и Дуфастон от 16 ден 2х1 и попринцип след спирането ми идва до 3-4 дни.Ще ми е от полза всяко мнение :)

И да и не, е моят отговор на въпроса  :lol:


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #129 -: Май 04, 2013, 23:32:11 pm »
 i da i ne ,  ? A malko po podrobno?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #130 -: Май 05, 2013, 19:12:08 pm »
i da i ne ,  ? A malko po podrobno?
Еее какво по-подробно 8O казвам, че е възможно да повлияе на МЦ и в същото време, може и не повлияе, индивидуално е! :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #131 -: Май 07, 2013, 10:31:29 am »
казвам, че е възможно да повлияе на МЦ и в същото време, може и не повлияе, индивидуално е!
Откакто го пия цикълът ми от 27-28 дни стана 31. Никой не ме предупреди за такъв ефект, много се изненадах. TSH ми беше 2.6, сега е 1.3, пия по 0.25.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #132 -: Май 07, 2013, 10:35:30 am »
Да щитовидната жлеза може да предизвика по-обилен цикъл, по-болезнен, по-дълъг.Де факто като я регулирате нея, вие регулирате косвено и цикълът си.Моя цикъл беше много обилен, но и аз имах много завишени нива на ТСХ, също така ми идваше на 32 дни някъде, в момента се е заковал на 28 +- 1 ден.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #133 -: Май 07, 2013, 11:03:00 am »
Той въпроса на потребителката беше, дали е възможно да има смущения в цикъла, вследствие приема на Еутирокс :lol:
Поне аз така го и разбрах 8) Ето вижте сами по поста и

Здравейте ,Имам следния въпрос : Възможно ли е след увеличаване на дозата на Еутирокс от 0,25 на 0,50 да се повлияе на цикъла ? Защото последният цикъл ми беше на 26,03,13 , а от 30 март започнах по-високата доза и все още нямам М.Чудя се какво става.Също пия и Дуфастон от 16 ден 2х1 и попринцип след спирането ми идва до 3-4 дни.Ще ми е от полза всяко мнение :)


А иначе ЩЗ естествено, че има своето влияние върху него :x


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #134 -: Май 07, 2013, 11:03:17 am »
Все пак имах ТСХ 2.6-2.8 само 1-2 месеца в годината, а през останалото време 1.5-1.8... Разлика в цикъла от четири дни ми се вижда доста за такива малки стойности.
Преди цикълът ми не беше болезнен, сега на 28-мия ден започват болки и четири дни ме боли докато не ми дойде накрая. Според мен нещо не е както трябва. Иначе количеството е по-малко от преди.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #135 -: Май 07, 2013, 12:28:28 pm »
Може този дискомфорт да не е точно от еутирокса.Другите хормони как са?

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #136 -: Май 08, 2013, 15:35:06 pm »
Може този дискомфорт да не е точно от еутирокса.Другите хормони как са?
Измерих ги последният цикъл на трети-четвърти ден и бяха идеални. Не знам какво да си мисля, но имам болки, а цикъл нямам. Какво може да е? Този месец ми правиха надиране на маточната стена, а миналият бях на хидротубация. И двата пъти ми закъсня и симптомите са еднакви.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #137 -: Май 08, 2013, 15:59:19 pm »
Може този дискомфорт да не е точно от еутирокса.Другите хормони как са?
Измерих ги последният цикъл на трети-четвърти ден и бяха идеални. Не знам какво да си мисля, но имам болки, а цикъл нямам. Какво може да е? Този месец ми правиха надиране на маточната стена, а миналият бях на хидротубация. И двата пъти ми закъсня и симптомите са еднакви.
Тези двете изследвания могат да повлияят на МЦ :lol: Защо не се консултираш и с док?


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #138 -: Май 08, 2013, 16:00:44 pm »
Изследвания за ТСХ и ФТ4 дали вървят по касата, леле не си спомням, защото все съм си ги плащала като поп.  :oops:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #139 -: Май 08, 2013, 16:11:36 pm »
Тези двете изследвания могат да повлияят на МЦ :lol: Защо не се консултираш и с док?
Извинявам се за спама, но може би и на някой друг ще помогне. На кой док да се обадя - ендокринолога или гинеколога? Бях инструктирана, че след надирането може да кървя до цикъл, но кървенето спря, а цикъл не идва вече 4-5 дни. Удължаването на цикъла ми се получи след месец коректно пиене на еутирокс (че преди това го пих с храна известно време), но разбира се причините може и да са други.