0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #20 -: Март 05, 2013, 21:35:39 pm »
По принцип стойностите на хормоните, измерени непосредствено след прием на хормонални препарати са нереални.
Подкрепям sixsens,за да не се заблуди някой.Когато е имало прием на хормонални лекарства ТСХ няма смисъл да се изследва преди да са минали 45-60 дни,защото резултатите ще са нереални(най-често завишени).
Аз не съм много съгласна с това мнение  :? Аз сега от няколко месеца съм на Фемостон 2/10 (ХЗТ) и си изследвам ТСХ-то, т.к си имам проблем с него. Посещавам и д-р Начев. Същият  е запознат, с това какво приемам в момента и защо :wink: и не ми е казвал да има някаква зависимост, нито че ст-стите на ТСХ които имам сега, са нереални или по някакъв начин повлияни от хорм. препарат!


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #21 -: Март 06, 2013, 07:02:59 am »
Странно...а аз съм ходила с изследване на ТСХ,10дни след слагане на Прегнил и не ми е признавал резултата.За след стимулация и прием на хормони след трансфер да не говорим...чакам 45дни след спиране на всички лекарства и тогава исзледвам-това е по негово нареждане :)Dess_dess,при теб няма как,след като трябва да си на ХЗТ и най-вероятно ти е увеличил дозата на Л-Тироксина дори ТСХ да ти е било в норма.Пък може да има значение и вида на лекарството...Това са мои разсъждения де :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #22 -: Март 06, 2013, 10:20:48 am »
Странно...а аз съм ходила с изследване на ТСХ,10дни след слагане на Прегнил и не ми е признавал резултата.За след стимулация и прием на хормони след трансфер да не говорим...чакам 45дни след спиране на всички лекарства и тогава исзледвам-това е по негово нареждане :)Dess_dess,при теб няма как,след като трябва да си на ХЗТ и най-вероятно ти е увеличил дозата на Л-Тироксина дори ТСХ да ти е било в норма.Пък може да има значение и вида на лекарството...Това са мои разсъждения де :)
pavka, не съвсем, дозата си е една и съща от няколко години насам/2011/ ;) А аз съм с Хипер функция по принцип и бях на Тирозол съвсем първоначално и от един момент насетне (след като ми видяха ст-ста на FT4) ми включиха и Еутирокс 25 мг. И от двете по половин таблетка приемам от доста дълго време :lol:


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #23 -: Март 06, 2013, 13:38:23 pm »
Dess_dess,твоето положение е по-специфично :).Това,което съм написала се отнася за хипофункция :)
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #24 -: Март 06, 2013, 14:55:21 pm »
здравейте,може ли някой да ме осветли малко по ей този показател
Anti TG 4.26u/ml   (0.4-4.01)

Това е едно от антителата на ЩЗ, преди бяха МАТ и ТАТ, сега са с тези наименования Anti TG и Anti TPO.
Леко ти е над горната граница според посочените референтни ст-сти ;)
Само него ли изследва? Питам, защото ги пускат обикновено в комбинация двете антитела и предимно за да се установи наличието/липсата на хашимото на ЩЗ :lol:
Присъединявам се. А TSH изследва ли? Той също е много важен.
съжалявам за закъснението...и благодаря за отговорите.Да изследвала съм ги всичките и всичко е в норма само това anti TG е малко завишено,но доки каза,че е инцидентно,но за всеки случай ще  пуснем контрола преди новата процедура
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #25 -: Март 06, 2013, 15:48:15 pm »
Здравейте! Това са моите изследвания на щитовидната жлеза от днес
TSH 0.727 mU/l референтни стойности- 0.35-5.00
FT4 15.84 pnmol/l референтни стойности- 9.15-23.86
FT3 5.520 pmol/l референтни стойности- 2.25-6.00
Какво мислите? FT3 какво означава, виждам, че стойностите му са в горната граница. Имам снимка на щитовидната жлеза след ехография, казаха ми, че поне засега няма нищо, затова пуснахме и хормони. Другата седмица ще ги види еднокринолог.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #26 -: Март 06, 2013, 16:53:31 pm »
Здравейте! Това са моите изследвания на щитовидната жлеза от днес
TSH 0.727 mU/l референтни стойности- 0.35-5.00
FT4 15.84 pnmol/l референтни стойности- 9.15-23.86
FT3 5.520 pmol/l референтни стойности- 2.25-6.00
Какво мислите? FT3 какво означава, виждам, че стойностите му са в горната граница. Имам снимка на щитовидната жлеза след ехография, казаха ми, че поне засега няма нищо, затова пуснахме и хормони. Другата седмица ще ги види еднокринолог.

На мен, ми изглеждат добре, още повече, че са си в референтните граници :) Аз ФТ3 и ФТ3 :oops: още не съм ги "схванала", каква точно роля играят :lol: Да пишеш след срещата с ендокринолога ;)


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #27 -: Март 07, 2013, 13:29:31 pm »
Здравейте! Това са моите изследвания на щитовидната жлеза от днес
TSH 0.727 mU/l референтни стойности- 0.35-5.00
FT4 15.84 pnmol/l референтни стойности- 9.15-23.86
FT3 5.520 pmol/l референтни стойности- 2.25-6.00
Какво мислите? FT3 какво означава, виждам, че стойностите му са в горната граница. Имам снимка на щитовидната жлеза след ехография, казаха ми, че поне засега няма нищо, затова пуснахме и хормони. Другата седмица ще ги види еднокринолог.

Добре са и според мен  :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #28 -: Март 07, 2013, 15:44:41 pm »
pavka, да НОМА формула ми е изчислявана и на базата й имам т.нар. обезитас (пълно тегло). Беше назначен Сиофор, но доктора ми каза, че ако нямам физическа активност и правилно хранене (тази шашава диета), този Сиофор ще ми действа така, все едно, че пия "бистра водица" и нищо няма да постигна, той доки има едни такива крайни изказвания  :lol:, каза ми, че ако сваля достатъчно килца, тогава ще мъдри дали изобщо да ми предписва лекарства или не, даже ще прецени дали съм за Сиофор и Л-Тироксин в зависимост от поведението на ТСХ и ФТ4. А, бе каза ми, че ще ме оправи  :D  :lol:, макар че ми се накара, че вече много закъснявам с правенето на бебе (на 28 години съм и вече съм била дърта).  :lol: :?
След два месеца пак трябва да го посетя, но този път с половинката и тогава ми каза да направя нужните изследвания, защото ние с половинката се виждаме по-рядко, а бебе не се прави чат-пат. :oops:
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #29 -: Март 07, 2013, 18:00:11 pm »
Здравейте! Това са моите изследвания на щитовидната жлеза от днес
TSH 0.727 mU/l референтни стойности- 0.35-5.00
FT4 15.84 pnmol/l референтни стойности- 9.15-23.86
FT3 5.520 pmol/l референтни стойности- 2.25-6.00
Какво мислите? FT3 какво означава, виждам, че стойностите му са в горната граница. Имам снимка на щитовидната жлеза след ехография, казаха ми, че поне засега няма нищо, затова пуснахме и хормони. Другата седмица ще ги види еднокринолог.

На мен, ми изглеждат добре, още повече, че са си в референтните граници :) Аз ФТ3 и ФТ3 :oops: още не съм ги "схванала", каква точно роля играят :lol: Да пишеш след срещата с ендокринолога ;)
Аз не дочаках другата седмица и се обадих по телефона. Каза ми, че са супер и че FT3 поне засега не е проблем. Съмнения можело да има, ако освен FT3, в горна граница са и другите хормони или някой от тях е извън референтните стойности. Каза ми, че мога да си направя отново същите изследвания в рамките на една година, за мое собствено успокоение, ако толкова много се притеснявам, но на този етап всичко било наред.
Благодаря на всички за мненията. Много сте отзивчиви и много помагате.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #30 -: Март 09, 2013, 00:23:14 am »
Здравейте, можете ли да ми помогнете с разяснение на следните резултати?

Ясно е, че е Хашимото, но много завишени и антителата и тсх.

Не се чувствам никак зле. малко ми е уморено и ми се спи, но аз от както се помня все си поспивам. Освен това правим опити за бебе. трябва ли да спрем според вас с тези резултати? Какви са рисковете като цяло?

Благодаря предварително

FT 4   5.94   pmol/l   12 - 22
TSH   >100.000   mU/l   0.270 - 4.2
Atg ( ТАТ)   600.7   mU/l   0 - 115
ATPO ( МАТ)   >600.0   mU/l   0 - 34
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #31 -: Март 09, 2013, 10:25:55 am »
Здравейте, можете ли да ми помогнете с разяснение на следните резултати?

Ясно е, че е Хашимото, но много завишени и антителата и тсх.

Не се чувствам никак зле. малко ми е уморено и ми се спи, но аз от както се помня все си поспивам. Освен това правим опити за бебе. трябва ли да спрем според вас с тези резултати? Какви са рисковете като цяло?

Благодаря предварително

FT 4   5.94   pmol/l   12 - 22
TSH   >100.000   mU/l   0.270 - 4.2
Atg ( ТАТ)   600.7   mU/l   0 - 115
ATPO ( МАТ)   >600.0   mU/l   0 - 34


С тези с-сти на ТСХ в никакъв случай не започвайте никакви опити за бебе. Желателно е ТСХ за забременяване да е под 2.00. Спешно се консултирайте с читав ендокринолог. Разбирам желанието за дете, но опита е обречен на неуспех, ако се започне нещо с тези с-сти.


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #32 -: Март 09, 2013, 11:09:24 am »
Да няма грешка в изследванията това ТСХ 100-ли е наистина?Защо не ги повториш и ако наистина е толкова отиди на ендокринолог.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #33 -: Март 09, 2013, 12:31:46 pm »
Да, над 100 е :) Не знам защо е толкова, при положение, че нямам никакви симптоми. Бях при ендокринолог - даде ми по елтироксин 100 и селен. Във вторник имам час при друг...не знам вече кой е добър. Миналия месец бях с пролактин 1300 правим ЯМР - няма аденом, изплашиха ме, а този месец пролактина 560 - висок но в граници.

Май, ще си пусна пак само тхс, не знам обаче дали с ел тироксина който пия от 5-6 дни няма да е крив резултата вече
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #34 -: Март 09, 2013, 13:29:35 pm »
Пусни и антителата, не само TSH. Много е високо, повтори ги задължително според мен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #35 -: Март 09, 2013, 18:18:39 pm »
И антитела имам изследвани - над 600 са и ТАТ и МАТ, ТФ4 е под норма. Хашимото от всякъде. Въпроса е, че не се чувствам никак зле. Малко ми се подуват клепачите сутрин но това е от години. Странно ми е, хората имат всякакви неразположения с ТСХ около 5 примерно, аз съм с над 100 - дори не се знае колко над 100, апарата не можел да измерва... За лекар имам записан час при д-р Шигарминова, преди това бях при д-р Рашкова в Доверие. Не знам кой ендокринолог е добър. За пролактина се консултирах с проф. Захариева, но тя ми назначи още изследвания и след тях не мога да си запиша пак час. Искам да намеря ендокринолог на който да се доверя. Знам, че бременост със хашимото си се води рискова, така че ще ми трябва доверен човек.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #36 -: Март 09, 2013, 18:53:39 pm »
Как да си обесня всичко, което чета?
С високо ТСХ съм от 10години / днес вече съм на 28г. /. Забременях случайно ...
ТСХ 3,8 /0,27-4,2/; ФТ4 12,12 /9,3-17/; ФТ3 3,6 /2-4,4/ - това са изследвания от 24.10.2012, ТСХ 6,6 - 22.11.2012г., ТСХ 3,9 - 19.12.2012г., ТСХ 7,5 - 30.01.2013г., ТСХ 8,6 -27.02.2013г.. Бебчо се развива много добре ... остават ми още 3 месеца до момента, в който ще си го гушна, аз до момента нямам никакви проблеми с бремеността, никога не съм имала оплаквания свързани с щитовидната жлеза ...   Дали наистина всичко е толкова индивидуално ... може и бременост с по-високи стойности на ТСХ и нормално развитие на бебчето /не вярвах в това до момента, в който не видях себе си/. Успех на всички ... :):):) ...   
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #37 -: Март 09, 2013, 19:44:10 pm »
Пепито, видях, че си ги изследвала. Имах предвид да пуснеш още веднъж И тях, не само TSH. Поспаливостта и умората са симптом на Хашимото, нормално да си така от години, при тия стойности. Ти си го приела за нещо нормално и си свикнала, ама то си е симптом. Потърси из форума информация за ендокринолози. Има доста.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #38 -: Март 09, 2013, 20:42:27 pm »
Как да си обесня всичко, което чета?
С високо ТСХ съм от 10години / днес вече съм на 28г. /. Забременях случайно ...
ТСХ 3,8 /0,27-4,2/; ФТ4 12,12 /9,3-17/; ФТ3 3,6 /2-4,4/ - това са изследвания от 24.10.2012, ТСХ 6,6 - 22.11.2012г., ТСХ 3,9 - 19.12.2012г., ТСХ 7,5 - 30.01.2013г., ТСХ 8,6 -27.02.2013г.. Бебчо се развива много добре ... остават ми още 3 месеца до момента, в който ще си го гушна, аз до момента нямам никакви проблеми с бремеността, никога не съм имала оплаквания свързани с щитовидната жлеза ...   Дали наистина всичко е толкова индивидуално ... може и бременост с по-високи стойности на ТСХ и нормално развитие на бебчето /не вярвах в това до момента, в който не видях себе си/. Успех на всички ... :):):) ...   
Бих искала да те посъветвам незабавно да потърсиш добър ендокринолог. Независимо от това ти как се чувстваш и че бебето според УЗ се развива добре, по време на бременност не е добре за нервното развитие на плода ТСХ да се поддържа над 1-1.5!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #39 -: Март 09, 2013, 21:04:19 pm »
Как да си обесня всичко, което чета?
С високо ТСХ съм от 10години / днес вече съм на 28г. /. Забременях случайно ...
ТСХ 3,8 /0,27-4,2/; ФТ4 12,12 /9,3-17/; ФТ3 3,6 /2-4,4/ - това са изследвания от 24.10.2012, ТСХ 6,6 - 22.11.2012г., ТСХ 3,9 - 19.12.2012г., ТСХ 7,5 - 30.01.2013г., ТСХ 8,6 -27.02.2013г.. Бебчо се развива много добре ... остават ми още 3 месеца до момента, в който ще си го гушна, аз до момента нямам никакви проблеми с бремеността, никога не съм имала оплаквания свързани с щитовидната жлеза ...   Дали наистина всичко е толкова индивидуално ... може и бременост с по-високи стойности на ТСХ и нормално развитие на бебчето /не вярвах в това до момента, в който не видях себе си/. Успех на всички ... :):):) ...   
Бих искала да те посъветвам незабавно да потърсиш добър ендокринолог. Независимо от това ти как се чувстваш и че бебето според УЗ се развива добре, по време на бременност не е добре за нервното развитие на плода ТСХ да се поддържа над 1-1.5!

Абсолютно!
Точно това щях да и напиша и аз ;)
Ти дори и да се чувстваш прекрасно, с неприемането на подходящата доза Еутирокс/Ел тироксин, вредиш единствено на бебо! Недопускай това! Веднага посети ендокринолог! Извинявам се, ако те стресирам или плаша, но това е за да се "стресна" наистина и да вземеш някакви мерки, макар и в края на бременността!

Pepit0
Ако си от София препоръчвам д-р Начев! Има тема за него тук, където ще откриеш негови координати за връзка ;) Не работи по НЗОК! Успех :lol: