0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #60 -: Март 26, 2013, 14:39:04 pm »
Да,ще трябва да се свали.Аз по-скоро исках да попитам дали не може да си правим стимулациите и опитите едновременно с увеличена доза еутирокс например или ще трябва да чакам ?Така не ми се иска да чакам :(
Ендокринолозите предпочитат първо да намерят правилната доза за теб, която ще държи нивата ти на тсх в добри граници. При започване на стимулация няма да имаш реален тсх резултат еоколо два месеца, съответно никакъв контрол на нивата няма да има. Отделно за започване на процедура искат тсх под 2.5 - в противен случай може да бъде един от факторите за неуспех - за забременяване или износване. Аз бих изчакала, вместо да хвърлям пари и по-ценното нерви на вятъра.

lili2011,искаш да кажеш,че една стимулация влияе на ТСХ,така ли?не знаех.Ами аз февруари правих стимулация и инсеминация,но не сме проверявали ТСХ преди това.Възможно ли е тази стойност да е повлияна?Предишното изследване ми е от преди 1 година.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #61 -: Март 26, 2013, 16:52:40 pm »
Да,ще трябва да се свали.Аз по-скоро исках да попитам дали не може да си правим стимулациите и опитите едновременно с увеличена доза еутирокс например или ще трябва да чакам ?Така не ми се иска да чакам :(
Ендокринолозите предпочитат първо да намерят правилната доза за теб, която ще държи нивата ти на тсх в добри граници. При започване на стимулация няма да имаш реален тсх резултат еоколо два месеца, съответно никакъв контрол на нивата няма да има. Отделно за започване на процедура искат тсх под 2.5 - в противен случай може да бъде един от факторите за неуспех - за забременяване или износване. Аз бих изчакала, вместо да хвърлям пари и по-ценното нерви на вятъра.

lili2011,искаш да кажеш,че една стимулация влияе на ТСХ,така ли?не знаех.Ами аз февруари правих стимулация и инсеминация,но не сме проверявали ТСХ преди това.Възможно ли е тази стойност да е повлияна?Предишното изследване ми е от преди 1 година.
И аз не знаех, но ходих при Начев и той каза, че резултатите ми след опита (а бях само с малко Клостил) са невалидни. Доколкото разбрах след всякаква стимулация е така, но все пак някой друг да каже че може аз да не съм разбрала правилно. На мен много и рязко ми се беше вдигнало тсх-то след опита, оказа се невалидно. Коментирахме само 'чисти' изследвания, които случайно си бях правила преди това.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #62 -: Март 26, 2013, 19:11:55 pm »
45 »      

--------------------------------------------------------------------------------


Извинявам се        FT4-13.27          рефер.12.00-22.оо  
                    TSH-2.57                 0.27-5.50
                    Anti-TPO-596.60          0.00-34
                    Tg-Ab-1.8                0.00-4
Тези назначение на изследвания е след втори месец на иксито
« Последна редакция: Март 27, 2013, 16:20:03 pm от sixsens »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #63 -: Март 27, 2013, 16:25:24 pm »
Anti-TPO е силно завишено. Възможно е да имаш Хашимото, но това е само предположение. Ендокринолог ще каже със сигурност какво е положението. Съветвам те да направиш ехография на ЩЗ. TSH също е малко завишено, макар и в граници. Както каза dess_dess, при цел забременяване, тази стойност е малко височка, оптималната е 1,5 до 2 максимум. Предвид завишеното антитяло, възможно е TSH да се повиши още.
Ако се окаже Хашимото, няма страшно, има си лечение, могат да се докарат до нормални нива хормоните и антителата. Може да се постигне бременност.
Посети ендокринолог възможно най-скоро. Успех ти желая!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #64 -: Март 27, 2013, 18:13:13 pm »
Тези назначение на изследвания е след втори месец на иксито
Това първо изследване ли ти е? Според мен го повтори след 30 дни и тогава на ендокринолог. На мен д-р Начев ми каза, че започва лечение само след повече от едно недобро изследване (вероятно винаги съществува вариант да има грешка в резултата).
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #65 -: Март 27, 2013, 20:18:34 pm »
Благодаря ви много знаех,че мога да разчитам на вас :D.Днес след преглед при ендокринолог в Бургас д-р Димитрова диагнозата е автоимунен тиреотид(може и да не изписвам правилно)хашимото :ask:и възел с размер 10мм пуснах и изследвания калций,магнезий кр.захар,холестерол и триглицериди в норма.Назначи ми еутирокс по схема 7 дни по половин хапче след това редувам половин на нечетни дни цяло на четни 8O до 20 април.А сега на къде?Според вас имали връзка  с неуспешните иксита?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #66 -: Март 27, 2013, 21:29:28 pm »
kremenka78аз съм чела, че ТСХ и изобщо проблемите с ЩЗ имат връзка не толкова със забременяването, колкото с износването на бременността. Обаче има много реални случаи на забременяване и раждане на здрави бебчета със всякакви ст-сти на ТСХ и проблеми с жлезата :lol: Да се надяваме, че ние ще сме от щастливците :P


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #67 -: Март 28, 2013, 00:44:04 am »
Кременка, сега ще се лекуваш, ще вкарате нивата на хормоните в релси и дай Боже ще забременееш :D Няма страшно. Братовчедка ми забременя, износи и роди второто си дете с чудовищни стойности и Хашимото. Лекарите се чудеха как е възможно изобщо да забременее. Всякакви случаи има, място за отчаяние - няма :D
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #68 -: Март 28, 2013, 09:09:40 am »
Имам приятелка която е с Хашимото и вече има две дечица без проблеми със забременяването или износването,че и за мой ужас наскоро прави аборт поради "грешка"....Природа му викам аз на това
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #69 -: Март 30, 2013, 00:49:10 am »
Да природата си е природа, понякога ти дава, понякога е скръндза!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #70 -: Март 30, 2013, 16:35:01 pm »
може ли да ми помогнете да разчета част от днешните си изследвания. Часът ми за лекар ендролог е чак след седмица

TSH- 3.102 реф. (0.35- 5.00)
Prolactin- 306,52 реф. жени (90- 523)
 
Вече имам два ранни аборта за последната година в 5-6 седмица и лекари ме посъветваха да направя изследвания за щитовидната жлеза. Освен тези хормони днес изследвахме и обремененост. Стойностите са:
глюкоза - 5.27 венозно реф. 3.8-6.1
глюкоза 1 час след като изпих прахчето- 6,17
глюкоза 2 часа след прахчето- 4,38

Благодаря на всички, които ще ме насочат към това какво значат всички тези нещица.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #71 -: Март 30, 2013, 17:50:35 pm »
ТСх-то ти е малко по-високо, ще се коригира лесно със съответното лекарство.За забременяване трябва да е между 1 и 2.Пусни и антитела, да видиш там какво е положението ТАТ и МАТ.

За натоварването аз не мога да помогна.За последователните аборти пуснете и генетични изследвания.Ето една статия за повтарящи се спонтанни аборти http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=851&Itemid=15 и още една за генетичните изследвания http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=869&Itemid=19

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #72 -: Март 30, 2013, 18:02:21 pm »
Момичета, искам да ви питам нещо малко... необичайно, може би.
По повод Хашимото-то, д-р Начев ми беше казал, че общо взето нервното напрежение влияе зле на заболяването. Съвсем съзнателно си налагах да стана абсолютен темерут (е, не се справям), но известен период изследванията ми са добре, аз се мотивирах да съм спокойна, до вчера, докато напълно забравих за щитовидната жлеза. Силен нервен изблик имах, и изобщо напоследък нещо ми идват в повече някои неща и поддържам едно ниво на изнервеност, ако мога така да се изразя.
От снощи (след тази кулминация, която споменах), нещо определено ми дразни на гърлото, кара ме постоянно да се прокашлям, да прочиствам, вкл. и се задушавам- до такава степен преминаващя въздух ми дразни. Тази нощ се пробуждах от закашляне. Възможно ли е нещо да се е увеличила ЩЖ? Изобщо, ако има увеличение, то усеща ли се физически като притискане някакво?
Възможно ли е нещо да направих беля вчера или е по-скоро съвпадение? Какво мислите?

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #73 -: Март 30, 2013, 18:17:47 pm »
По-скоро съвпадение.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #74 -: Март 30, 2013, 18:33:58 pm »
По-скоро съвпадение.
Дано. Другата седмица ще пускам изследвания и ще отида на преглед, но все пак.. гложди ме малко в момента.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #75 -: Март 30, 2013, 19:02:29 pm »
По-скоро съвпадение.
Дано. Другата седмица ще пускам изследвания и ще отида на преглед, но все пак.. гложди ме малко в момента.

Аз точно в най-изнервения и задушаващ си период правих изследвания и са перфектни. Иначе и моя Док твърди, че трябва да съм спокойна и че нервите и напрежението влияят на жлезата.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #76 -: Март 30, 2013, 20:55:14 pm »
Благодаря magi_st за коментара.Ще прочета статиите.
Може ли да ми кажеш за какво се отнасят TAT и MAT? Честно казано и тях трябваше да направя днес заедно с другите, но ги отложих по неразумната причина, че сутринта не обърнах внимание на парите в портфейла си. Да изчакам ли първо консултация с ендокринолога или да отивам в понеделник пак да ме дупчат заради собствената ми глупост.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #77 -: Март 30, 2013, 21:58:06 pm »
Благодаря magi_st за коментара.Ще прочета статиите.
Може ли да ми кажеш за какво се отнасят TAT и MAT? Честно казано и тях трябваше да направя днес заедно с другите, но ги отложих по неразумната причина, че сутринта не обърнах внимание на парите в портфейла си. Да изчакам ли първо консултация с ендокринолога или да отивам в понеделник пак да ме дупчат заради собствената ми глупост.
От стойностите на антителата ТАТ и МАТ и с ехография на ЩЗ се прави заключение за наличието или липсата на Хашимото. В съчетание с ТСХ се определя, дали е налице хипер-активно с-е на ЩЗ или тя е в хипо с-е :lol: Според мен трябва да ги изследваш, така и така ще посетиш ендокринолога, поне да има пълната картина около с-ето ти. Успех!


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #78 -: Март 30, 2013, 23:00:13 pm »
Дес_Дес е обяснила, но като ги пускаш пусни и отново ТСХ, трябва да са пуснати по едно и също време.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #79 -: Март 31, 2013, 11:47:12 am »
Разбрах. Благодаря.
Утре сутринта отивам