0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #100 -: Април 10, 2013, 14:54:11 pm »
Лили, м-и ти е казала - еутирокса на гладно с малко вода. След половин час кафе, хрна и т.н. А д-р Начев ме е предупредил ако взимам други лекарства (в моя случай метформин) да чакам два часа и след това да го пия метформина.
Благодаря момичета! За пръв път пия ютирокс (така ми харесва да го наричам) и толкова пъти се обърквах, че просто не знам вече. Веднъж пих кафе преди хапчето, понякога си облизвам несъзнателно сметаната от пръста след като съм наляла мляко на котката... вчера смених часа на взимане на хапчето - вече съм с два часа по-рано... изобщо въобще... А пък такива нерви ме тресоха напоследък, че цикълът ми се забави с 5 дни (чудо невиждано за моя цикъл)... и изобщо не знам какво ще ми покаже изследването (на всичко отгоре на 38-ми ден мисля да го направя), най-вероятно ще ми вдигнат дозата заради нервите  :?. Не знам какво да правя  :?...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #101 -: Април 11, 2013, 23:02:07 pm »
Лили, не се шашкай толкова, ще се наредят нещата. Още си в началото на лечението, ново е за теб, нормално е да си объркана. Скоро ще свикнеш, ще си изградиш рутина и всичко ще си дойде на мястото. И дано има и положителен резултат в най-скоро време!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #102 -: Април 12, 2013, 13:35:33 pm »
Благодаря ти, sixsens! Бъди благословена, помагаш на толкова много момичета!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #103 -: Април 12, 2013, 20:38:55 pm »
Радвам се, когато мога да помогна :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #104 -: Април 12, 2013, 20:52:31 pm »
Направих си изследванията - ТАТ и МАТ в норма, а ТСХ - 0.16! Това точно два месеца след неуспещно инвитро. А за месечният цикъл не ми се говори, след като спрях лекарствата, на 08.02 ми дойде и от тогава още си чакам.... Иначе от днес съм с нова доза - 100 единици еутирокс, преди бях на 125. Сега чакам 45 дни и наново изследване и дано и цикълът ми реши да влезе в крачка.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #105 -: Април 12, 2013, 20:55:12 pm »
Явно ти е била висока дозата, Стоека и TSH е паднал много. Дано с корекцията нещата се нормализират. А ти как се чувстваш от лекарствата? Къде ходиш на ендокринолог?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #106 -: Април 12, 2013, 21:05:08 pm »
sixsens, д-р Начев ми е лекуващ лекар. Аз преди опита бях вдигнала ТСХ на 3.96, като приемах 100 единици, той я увеличи на 125 единици и след 50 дни като започвахме опита беше 2.30 и той разреши да започваме опит. Вчера беше много учуден от тази толкова ниска стойност, днес повтарях изследванията и пак е толкова.
Вече не знам какво да правя, подържам много ниски стойности, а като наближи опит и скачат до небето.
А иначе не се чуствам добре, от 10 дни така ми се спи, че 10 часа нощен сън не ми стигат. На работа около 15 часа, мога да заспя на стола. А миналият уикенд буквално го проспах. Сега се надявам като намалим дозата да се нормализират нещата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #107 -: Април 12, 2013, 21:27:43 pm »
Много неприятно :? Дано се нормализират нещата, не знам какво да те посъветвам. Явно ще е така, докато се нацели дозата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #108 -: Април 12, 2013, 21:39:14 pm »
Интересното е, че преди да започна инвитро опитите ТСХ винаги е било около 1.9 до 2.1.
Месечен цикъл ОК като часовник. След 4 инвитро опита, месечният цикъл го няма почти, а ТСХ си играе както поиска...а уж бяхме с мъжки фактор, а какво стана?
« Последна редакция: Април 12, 2013, 21:42:04 pm от stoeka71 »
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #109 -: Април 13, 2013, 11:45:33 am »
Аз също имах опасения , че инвитро опита може да е повлиял върху ТСХ-то ми и като цяло да се "отключил" това Хашимото. Питах д-р Начев, той смята, че хормоналната стимулация не е "объркала" нещата и че няма връзка.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #110 -: Април 15, 2013, 13:43:09 pm »
Извинявам се за глупавия въпрос: При високо ниво на ТСХ /над нормата/, какво да очаквам да чуя за начина на раждане на бебчо /нормално или секцио/? Благодаря !
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #111 -: Април 15, 2013, 15:33:33 pm »
Медицинските причини за секцио са малко и конкретно дефинирани и нямат нищо общо с ТСХ.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 15:35:04 pm от цигу »
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #112 -: Април 15, 2013, 18:50:48 pm »
Момичета, това ТСХ нормално ли е да скача? В петък ще ходя на ендокринолог, просто да ви питам като по-опитни.
Януари - 2,63
Февруари - 4,22
Април - 3,6
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #113 -: Април 15, 2013, 19:42:58 pm »
Момичета, това ТСХ нормално ли е да скача? В петък ще ходя на ендокринолог, просто да ви питам като по-опитни.
Януари - 2,63
Февруари - 4,22
Април - 3,6

Пиеш ли нещо по принцип за него? Високо е ако целиш бебче :?


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #114 -: Април 15, 2013, 19:47:35 pm »
Все още не пия, но може би сега като ходя ще ми изпишат нещо.
То и ФСХ-то ми беше много високо и ще видим дали съм с ИЯР или не.
Просто някак си странно ми се видя, ту така, ту така.  :?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #115 -: Април 15, 2013, 19:50:13 pm »
Все още не пия, но може би сега като ходя ще ми изпишат нещо.
То и ФСХ-то ми беше много високо и ще видим дали съм с ИЯР или не.
Просто някак си странно ми се видя, ту така, ту така.  :?
ФСХ няма отношение според мен, към ст-ста на ТСХ и изобщо към хормоните на ЩЗ :lol: Иначе си мисля, че след като ти видят хормоните и ти направят ехография на ЩЗ ще ти изпишат еутирок/ел тироксин, т.к когато целта е бебе, ТСХ-то следва да е по-ниско :lol:


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #116 -: Април 16, 2013, 11:33:18 am »
Чудя се и то много се чудя да пускам ли изобщо ТСХ и ФТ4, при положение, че трябваше да го направя преди да забременея (т.е. когато правехме опити за бебе), обаче все не намирах време, а сега вече съм бременна в 6-та гестационна седмица.
Дайте ми съвет, а сега съм и болничка на всичкото от отгоре. :nickitty:
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #117 -: Април 16, 2013, 11:35:14 am »
Задължително по време на бременността си трябва да следиш ТСХ-то.
Пусни си според мен и иди при Начев, не само да види какво е положението (това и ти можеш да прецениш), но и да ти каже през какъв период вече трябва да следиш хормоните.
Лека бременност!  :D

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #118 -: Април 16, 2013, 11:40:00 am »
Само да оздравея и веднага ще пусна ТСХ. После ще търча при Начев.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #119 -: Април 16, 2013, 12:10:04 pm »
Само да оздравея и веднага ще пусна ТСХ. После ще търча при Начев.
И според мен, задължително си пусне и ТСХ и ФТ4 и двете се следят при бременност :lol: