0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #140 -: Май 08, 2013, 18:43:03 pm »
Лили аз на АГ първо бих се обадила. Дали пък няма щастлива новина?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #141 -: Май 09, 2013, 13:24:41 pm »
Дали пък няма щастлива новина?
Ами... правихме опити, но после за кокултивацията пуснах кръвен тест (8-9 ден след предполагаема овулация) и беше категорично отрицателен. Надраха ми матката. Т.е. няма шанс за бременност мисля (да не споменавам колко тежко носих и въобще не съм се пазила). От друга страна тази сутрин, 6-ти ден от закъснението имам въображаема втора черта на 10-15 минута  8O. Не знам какво да си мисля, но чакам да ми дойде. Все пак дрането е несъвместимо с бременност, мисля аз.
Но явно не ми закъснява от еутирокса, от процедурите ще да е. Или пък кой знае...?
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #142 -: Май 09, 2013, 13:27:39 pm »
10-15 минути след това теста е невалиден мисля аз, то си и пише.Появява се изпарителна черта.

Не е от хапчетата за щитовидна.Може да е от процедурите.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #143 -: Май 09, 2013, 14:03:15 pm »
10-15 минути след това теста е невалиден мисля аз, то си и пише.Появява се изпарителна черта.
Знам, но на мен само веднъж ми се появи такава черта и се оказах бременна (много пъти, миналия месец включително се вглеждах и след времето за тест, но черта не е имало). Така или иначе си давам сметка, че дори да е 'вярно', на 6-ти ден чертата трябва да е много наситена и не храня надежди за бебе. Но много би ме зарадвал факта, че на естествен цикъл би могло да се получи нещо някой ден. Страх ме беше, че е менопауза.
Спирам със спама.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #144 -: Май 09, 2013, 14:46:14 pm »
Здравейте,преди време бях писала,че ендокринологът ми коригира дозата на Еутирокса от 0.25 ед. на 0.50,за да свалим стойността на TSH.Нямам заболявания на ЩЗ само по-висока стойност 3.85 (0.27 - 4.20) и това е след 1 година прием на Еутирокс,но предписан от очевидно некомпетентен лекар и приеман неправилно от мен.И сега след 40 дни стойността е паднала на 1.27.Все още не съм се консултирала с док,но предполагам,че ще си поддържам същата доза и това надявам се да не доведе до още намаляване на стойсността,нали така или греша?Защото пък знам,че и прекалено ниските стойности не са желателни.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #145 -: Май 09, 2013, 14:59:03 pm »
Тези двете изследвания могат да повлияят на МЦ :lol: Защо не се консултираш и с док?
Извинявам се за спама, но може би и на някой друг ще помогне. На кой док да се обадя - ендокринолога или гинеколога? Бях инструктирана, че след надирането може да кървя до цикъл, но кървенето спря, а цикъл не идва вече 4-5 дни. Удължаването на цикъла ми се получи след месец коректно пиене на еутирокс (че преди това го пих с храна известно време), но разбира се причините може и да са други.
[/quote

Е на гинеколога, нали той ти е извършил в крайна сметка двете процедури! Еутирокса няма влияние върху дължината и продължителността на месечното кървенер нито върху липсата на такова!


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #146 -: Май 09, 2013, 23:48:13 pm »
Мила, той не е задължително хормона ти да слиза още, ако си уцелила дозата ще си останеш на нея. Обаждай се на Док и нека каже какво да става.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #147 -: Май 13, 2013, 20:49:58 pm »
След 45 дни прием на 0,25/ден L-тироксин, TSH спадна от 6,23 на 4,32. Утре имам час при Начев да промени дозата, дано следващия път е около и под 2  :crossfingers:
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #148 -: Май 13, 2013, 21:24:02 pm »
Много плавно ти пада ТСХ, което е плюс и по този начин не се стресира тялото, при мен за два месеца падна от 8.18 до под 1, така че може да ти коригира дозата с много малко.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #149 -: Май 14, 2013, 10:39:18 am »
Доктора реши, т.к. ще бебеправим след минимум 2 месеца, да я увеличи и от утре минавам на цяло хапче L-тироксин. Сподели, че ако не планирах дете е щял да я вдигне с по-малко, но пък с новата доза се надява след 45 дни да е спаднало до 2.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #150 -: Май 22, 2013, 19:26:03 pm »
Да се делят хапчетата е лоша практика. Активната сьставка не е разделена по равно в половинките. Има си таблетки от по 25 микрограма.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #151 -: Май 22, 2013, 21:24:38 pm »
цигу, на мен Начев ми е казвал да си ги деля. 50-ките ги делях на по 25 микрограма, не ми е изписвал таблетки от по 25 микрограма.
Няма логика  веществото да не е добре хомогенизирано.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #152 -: Май 23, 2013, 08:32:09 am »
Така или иначе ти си изпиваш другата половинка на следващия ден. Това е лекарство, което не дава моментен резултата, а се натрупва и може би не влияе, че не е добре размесено. Л-тироксин няма 25мкг.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #154 -: Май 23, 2013, 15:13:10 pm »
Така или иначе ти си изпиваш другата половинка на следващия ден. Това е лекарство, което не дава моментен резултата, а се натрупва и може би не влияе, че не е добре размесено. Л-тироксин няма 25мкг.

Има и още как: http://www.medicine.bg/lekarstva/l-thyrox-25

Ако всеки ден стоим гладни и чакаме половин час да се усвои лекарството, при вече НЕ функционираща правилно жлеза, да се приема надеждно една и съща доза от заместващия хормон е малко допълнително усилие.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #155 -: Май 23, 2013, 15:24:15 pm »
Аз си пия единия ден 75, другия 50.Не деля една таблетка на две, най-малкото ми е по-удобно, а и ендокринолога ми препоръча така.

Мога да се похваля, че вече една година поддържам ТСХ около 1,5 пу пу, така да се задържи и за напред.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #156 -: Май 23, 2013, 15:46:41 pm »
Така или иначе ти си изпиваш другата половинка на следващия ден. Това е лекарство, което не дава моментен резултата, а се натрупва и може би не влияе, че не е добре размесено. Л-тироксин няма 25мкг.

Има и още как: http://www.medicine.bg/lekarstva/l-thyrox-25

Ако всеки ден стоим гладни и чакаме половин час да се усвои лекарството, при вече НЕ функционираща правилно жлеза, да се приема надеждно една и съща доза от заместващия хормон е малко допълнително усилие.
Някой лекари просто си ползват едни и същи лекарства, това не е Л-тироксин, нищо, че активната съставка е еднаква. Иначе съм съгласна, че на нас не ни тежи, въпроса е какво изписва лекаря.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #157 -: Юни 05, 2013, 14:49:01 pm »
Здравейте! Днес получих и резултатите на ЩЖ, беше ми направена и ехография - и се видя, че няма увеличаване, а си е в нормата.
Сега да публикувам и резултатите от хормоите, които си пуснах по време на бременността ми ето ги и тях:

TEST                     RESULT            DIL      UNITS     FLAGS        RANGES
Anti-TPO                   <10               1        IU/mL      Low         Normal        10.0 - 100
                                                                                              below 50     10.0 - 35.0
                                                                                              above 50     10.0 - 100
                                                                                         

Anti-Thyroglobulin     <20                1        IU/mL      Low        Normal        20.0 - 40.0
                                                                                             below 50y   20.0 - 40. 0
                                                                                             above 50y   20.0 - 80.0     

Free T4                    19,2                1      pmol/L                    Normal         11,5 - 22,7
                                                                                             Hyperthyro   22,7 - 77, 2
                                                                                             Hyporthyroi   3,86 - 11, 5

Free T3                    3,89                1       pg/ml                     Normal         1,50 - 4,10

Third Generation TSH  0, 694           1      mlU/L                      Normal        0,400 - 4,00
                                                                                             Hyperthyro   0,004 - 0,400
                                                                                             Hyporthyroi  4,00 - 75,0               


Имайте в предвид, че съм бременна и това са показатели дадени в края на 12 гестационна седмица т.е миналата седмица в четвъртък). Въпросът ми е щом съм бременна и стойностите на МАТ и ТАТ са НИСКИ да не се притеснявам или точно обратното, все пак докторите ме успокоиха, че това са добри резултати за бременна жена.
Бих искала да прочета и други мнения по въпроса, защото на всякъде чета за повишени стойности, че са опасни, но не и за понижени някой знае ли какво значи това? Благодаря предварително.
                                                                                         
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #158 -: Юни 05, 2013, 20:03:40 pm »
Тук бременни пишат много рядко по обясними причини.Все пак дано някой ти отговори.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #159 -: Юни 05, 2013, 20:25:08 pm »
Дано!