0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #480 -: Юли 19, 2016, 09:46:51 am »
Консултирай се с ендокринолога, да се види дозата на Еутирокса.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #481 -: Август 30, 2016, 23:17:14 pm »
Здравейте,
Никога не съм мислила ,че бих могла да имам проблеми с щитовидната жлеза. Направих си изследванията защото ми беше попаднал валчер от сайт за колективно пазаруване.
Резултатите, които получих са следните:
FT4      0.79 ng/dl  (Референтна стойност 0.89 - 1.76 )
TSH     2.191 uIU/ml (0.55 - 4.78)
Дали ниската стойност на FT4 може да са сигнал за проблем и трябва ли да отида да се консултирам с ендокринолог?
Трябва ли да ги повторя в друга лаборатория? (Тези бяха в Рамус)
Дали евентуална хипофункция на жлезата дори в такава малка степен би ли повлияла на опитите за бебе?


Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #482 -: Август 30, 2016, 23:45:04 pm »
Аз лично от Рамус не съм доволна / а и други мои познати са се оплаквали/. Иначе се препоръчва стойност на TSH под 2 / че и под 1.5 / при опити за бебе. FT 4 също не ти е в референтните стойности. Според мен си направи пълен пакет щитовидни хормони /включителтлно и антителата/ и се консултирай с ендокринолог.
P. S. Пробвай в друга лаборатория.
Успех
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #483 -: Август 31, 2016, 20:37:49 pm »
Аз лично от Рамус не съм доволна / а и други мои познати са се оплаквали/. Иначе се препоръчва стойност на TSH под 2 / че и под 1.5 / при опити за бебе. FT 4 също не ти е в референтните стойности. Според мен си направи пълен пакет щитовидни хормони /включителтлно и антителата/ и се консултирай с ендокринолог.
P. S. Пробвай в друга лаборатория.
Успех

Много благодаря! Ще повторя изследванията в друга лаборатория!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #484 -: Октомври 17, 2016, 16:16:37 pm »
Здравейте, днес изследвах тсх-то и резултата е 3.680.На 11.10 направих първата си инсеминация със стимулация с Клостилбегит и ми биха Овитрел.Това може ли да е повлияло на резултата?
Юли месец открих, че имам проблем с щз.Тогава тсх ми беше 4.780, започнах с 25мг Л тироксин.На 31.08 го бях свалила на 3.430 и д-р Начев увеличи на 50мг.Днес му звъннах и ми каза да продължавам с 50 мг.Какво ще ме посъветвате да продължа ли с инсеминациите, ( макар че още не е ясно дали първата е неуспешна) или задължително трябва преди това да сваля тсх-то.Извинете ме за дългия пост, но се отчаях като видях, че пак се е покачил.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #485 -: Януари 04, 2017, 11:13:59 am »
Момичета имам проблем.Преди 3 месеца ТСХ ми беше 3,6, а фТ4 в норма.Вчера пуснах  нови изследвания и резултатите са следните
ТСХ - 4,82(0,27-4,2)
фТ4 - 11,18(12-22)
Притесних се, защото преди три месеца вдигнахме дозата на еутирокса на 75 всеки ден, преди това беше един ден 75, един ден 50.Сега пак ще се вдига то е ясно.Но това фТ4 никога не е било извън норма, сега изведнъж така.Обърква ме.Записах час за Катя Тодорова тук в Плевен за другата седмица.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #486 -: Януари 04, 2017, 15:27:34 pm »
Маги, спокойно миличка! Не е толкова извън норма и ще се нормализира бързо. Не знам какво да кажа, защото и моето ФТ4 никога не е излизало от норма, но всъщност е възможно, защото точно ФТ са хормоните на ЩЗ.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #487 -: Януари 04, 2017, 17:25:42 pm »
Маги, стискам палци скоро нещата да се нормализират. При мен, когато TSH се покачва, fT4 пада и обратно, което е напълно ОК, предвид, че с натрупването на хормона fT4 (което при мен е чрез L-тироксин), TSH пада. При мен fT4 не е било под долна граница, но съм минавала горната - с малко, както е при теб. Тогава TSH ми беше 0,180 мисля. На следващата контрола всичко беше наред, а TSH се беше повишило на 1 и нещо си. Д-р Начев каза, че това е напълно нормално и няма за какво да се тревожа. Аз нямам Хашимото (ТАТ и МАТ са ми Ок), не знам дали това има някакво значение. Вярвам, че всичко ще бъде наред. От сърце желая скоро да стартирате с най-хубавата част от тази главоблъсканица yahoo_17
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #488 -: Януари 06, 2017, 08:50:06 am »
Много благодаря за отговорите.Аз реших за себе си освен прегледа при лекаря да променя някои неща.Първо почнах пак йога, много ме успокоява и релаксира.Второ искам да намаля глутена или тотално да го махна от менюто си.Трето да огранича сладкото.Чета доста в последно време и режима на хранене също има отношение към щитовидната жлеза.Малко са абстрактни нещата, но ми се иска да опитам и да знам, че и това съм пробвала.

Ще пиша след срещата с д-р Катя Тодорова.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #489 -: Януари 06, 2017, 19:19:59 pm »
Здравейте, момичета! Скоро и на мен ми откриха Хашимото и съм на еутирокс. Ще следя темата.
Маги, мила, ще го вкарате в норма ТСХ. Пиши какво е казала и д-р Тодорова. Успех!:)


*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #490 -: Януари 11, 2017, 09:01:25 am »
Много съм доволна от вчерашната среща с д-р Катя Тодорова.Много внимателен и подробен преглед, изслуша ме, задаваше много въпроси допълнителни.Оказа се, че независимо от стойностите жлезата ми не е толкова зле колкото тя очакваше, което е добре.Но в момента се образуват много антитела и потискат образуването на хормони и за това са ми такива стойностите.Единия ми лоб е зле, другия почти няма засегнати зони.Започваме лечение освен с ториксин ще се пие Селен, витамин Д, Лимфоломисот, това за щитовидната.Иска да пусна и антитела, не съм пускала много отдавна, иска и полови хормони.Според тях вече ми е изписала някакви хапове и капки за яйцеклетките, защото високите антитела атакуват яйцеклетките и качеството им пада драстично.Не е първия лекар от който съм го чувала това!И накрая за капак, Автоимунен протокол.Това е диета без глутен и с намалено съдържание на млечни.Та сега ще се настройвам още няколко дни психически и почвам режима хранителния.Хаповете ги купувам днес и ги почвам и тях.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #491 -: Януари 11, 2017, 19:24:29 pm »
Здравейте на всички! Аз съм нова тук и бих казала, че съм млада (23) за тази болест. Наскоро разбрах, че имам тази болест и съм много депресирана и се чувствам много зле. FT3 и FT4 са ми много ниски (0.40), а TSH  е 100 ( да знам, че това е ужасно висока стойност) и точно заради това съм толкова притеснена и депресирана ( та аз съм на 23?). Изписаха ми хормон и селен, но ме е страх да приемам хормона, защото аз и без това съм с наднормено тегло (160см на 65кг), а мисля, че като приемам хормон ще напълнея още, а не издържам вече и с това наднормено тегло. Наистина не знам вече какво да правя, моля ви помогнете ми, дайте ми съвет, с какво да се храня, как да постъпя, моля ви.  :(
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #492 -: Януари 11, 2017, 19:43:21 pm »
С прием на хормона ще отслабнете. При тези стойности се задържат течносъи, напълнява се, изпада се в депредивни състояния, трудна концентрация и постоянна уюора. Пийте си хормона, започнете спорт и обърнете внимание на начина на хранене.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #493 -: Януари 11, 2017, 21:31:09 pm »
Наистина ли мислите, че ще отслабна? Разбира се за мен най-важното е да се оправя, но и наднорменото тегло ме притеснява. Иначе сте напълно права-чувствам се изморена, депресирана съм, нямам сили за нищо.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #494 -: Януари 12, 2017, 09:11:24 am »
Когато моята стойност на ТСХ беше 8,18 аз бях качила около 6-7 килограма над нормалните за мен, задържах вода и бях като надута.След влизане на хормоните в норма това се промени.Но аз почнах спорт много бързо след поставяне на диагнозата, както и внимавах какво ям.Сега предстои да мина на безглутенов режим и предполагам ще редуцирам още повече теглото си.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #495 -: Януари 13, 2017, 16:39:56 pm »
Момичета, споделете какво спортувате зимата? Нито става за фитнес, поради опасност от настинка докато се прибере човек, нито за дълги разходки. Вярно спорта е ключов за Хашимото и ИР, но към момента поне за мен е неприложим.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #496 -: Януари 13, 2017, 19:21:39 pm »
Аз ходя на натодни танци целогодишно. Започнах и йога от скоро.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #497 -: Януари 13, 2017, 22:09:47 pm »
Аз пък си ходех на фитнес през зимата и се прибирах пеша (около 10-15 минути).

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #498 -: Януари 25, 2017, 16:14:39 pm »
Здравейте, момичета. Преди бременността и по време на нея приемах Еутирокс заради завишено ТСХ. След раждането все забравях да го пия и накрая го спрях. Сега възнамерявам да посетя друг ендокринолог и въпросът ми е какви изследвания да пусна преди да отида на консултация? Да допълня, че не бяха установени изменения на щитовидната жлеза. Следихме ТСХ по време на цялата бременност и го поддържахме около 1.5. Благодаря ви :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #499 -: Януари 25, 2017, 16:54:20 pm »
ТСХ  , и евентуално антителата  МАТ  и ТАТ  .
Д-р Начев мие искал ФТ4 само по време на бременността , а   антителата ги пускам  през година - две   - тогава правим и ехография  .