0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #180 -: Февруари 19, 2013, 13:41:32 pm »
Не виждам нищо лошо, още по - малко срамно в пиенето на успокоителни или антидепресанти. Не навсякъде просто може да се махне дразнителя с лека ръка.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #181 -: Февруари 19, 2013, 14:06:28 pm »
Аз още в началото писах, че обезопасявах, махах опасни предмети и т.н.
И отдавна си мислех, че сме на друго ниво вече като е на 5 години. Колко наивно :lol:

Алекс вече я оставям сама в банята да си мие зъбите и да ползва тоалетната. Защото се справя много добре сама.
Обаче винаги има с какво да те изненада - онзи ден преживя първото си бръснене и си мисля, че скоро второ няма да има, щото така си сряза горната устна и така я боля.  8O
Вчера пък докато акала, изцапала малко тоалетната дъска и веднага го "почистила" с четката за зъби, за да не й се скарам. И понеже не й се получило добре, продължила с пръстче. Добре че поне има навик да си мие ръцете.

Та така, явно съм достигнала нирвана, щото не се впечатлих особено, а само седнахме и пак си припомнихме кое за какво служи в банята и как трябва да се постъпва правилно.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #182 -: Февруари 19, 2013, 15:58:40 pm »
Аз още в началото писах, че обезопасявах, махах опасни предмети и т.н.
И отдавна си мислех, че сме на друго ниво вече като е на 5 години. Колко наивно :lol:

Алекс вече я оставям сама в банята да си мие зъбите и да ползва тоалетната. Защото се справя много добре сама.
Обаче винаги има с какво да те изненада - онзи ден преживя първото си бръснене и си мисля, че скоро второ няма да има, щото така си сряза горната устна и така я боля.  8O
Вчера пък докато акала, изцапала малко тоалетната дъска и веднага го "почистила" с четката за зъби, за да не й се скарам. И понеже не й се получило добре, продължила с пръстче. Добре че поне има навик да си мие ръцете.

Та така, явно съм достигнала нирвана, щото не се впечатлих особено, а само седнахме и пак си припомнихме кое за какво служи в банята и как трябва да се постъпва правилно.
Аз имам белег на бузата от такова "бръснене". Била съм доста малка и докато баща ми се е любювал на физиономията си аз съм докопала бръсначката и съм решила и аз да се обръсна. Опасно си е и аз си проверявам децата непрекъснато и не ги оставям много сами, защото са изобретателни и не е ясно какво може да измислят.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #183 -: Февруари 19, 2013, 16:21:08 pm »
Аз пък съм абсолютно против пиенето на антидепресанти и успокоителни.
Сред моите познати има такива, и мога да потвърдя, че до нищо добре не доведоха.
Нали не  вярвате, че разклатените нерви се лекуват с хитовете на огромната фармацефтична индустрия.

Със сигурност е друг пътят.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #184 -: Февруари 19, 2013, 16:34:30 pm »
Лиде, нямаше ли да се получи без лечението, ако просто беше елиминирала свекървата от ежедневието ви?
Ами да, можеш да си живееш и така, с опитите да игнорираш. Ако се справяш и не си шамариш детето в бяс, щото му се спи или е гладно и реве, всичко е ОК. Ако не си крещиш на съпруга всяка вечер и не превръщаш семейният уют в среда за семейни двубои, щото ти е нервно и всичко ти е криво, пак всичко е ОК. Аз го докарвах до припадъци и не си усещах ръцете. Сега трябва бая да ми лазиш по нервната система. И ще постигнеш час стабилно конско, може и някой вик, но няма да ме впечатлиш  :).
Ема, и аз съм против, предвид спомена за периода в който пиех такива, макар безобидни и най-най-слабите по лекарските думи... за мене беше кошмар и пак повтарям, че това е нужно, само когато човек не може да се справи сам и се чувства много зле. Но пък и обяснявам, че вместо да си тряскаме децата в пода и да ги замеряме с каквото сварим, щом са шумни, по-добре е да се лекуваме. Защото съм го виждала и трябва да ти кажа, страшно е. Имаше една рекламка, една ръка играеше на лаптоп и детенце я закачаше, мисля разля нещо върху лаптопа и в беса си, ръката счупи фигурката, която беше детенцето. Много показателно за голяма част която познавам. Пак казвам, говоря за хора, които крещат с бяс, удрят децата си и не могат да се контролират. И колкото и да ви е смешно и далечно, трябва да ви кажа, че не са малко.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #185 -: Февруари 19, 2013, 18:14:42 pm »
Лиде, ще ти обесня защо съм против.
В Северна Америка "mental health" е голям, огромен проблем. Всеки втори човек, когото познавам, се определя като депресиран.Ходи по консултации, плаща огромни суми за лекарства, оставя се да му бъде поставяна диагноза и категоризация. Същото е валидно и за децата. Толкова ми е противно да слушам как при някакви житейски незгоди/да речем развод, изневери, финансови кризи, загуба на работа и т.н/ хората се обръщат към специалист, за да им погнат.
Започват да пият Лексотани, Диазепами и т.н
 По този начин помагат още повече тази система да прави пари, ужасно много пари.

Виждам, че и България върви по тази същата клинична пътека.

Пишейки тези неща, не искам да правя проблемите на хората малки.
Разбира се, че не са. Смятам, че подходът с ходене по психиатри и взимането на лекарства, е грешен.
Когато почина синът ми, личната ми лекарка ми предложи да ме изпрати на консултант/в подобни случаи  държавата застраховка покрива , много удобна схема за източване на пари./И аз най-спокойно попитах как точно би ми помогнала консултация да преодолея нещо, което не се преодолява, докато си жив.
" С нея може да говориш спокойно за всичко" - Имам съпруг, семейство за тази цел и приятели
"Би могла да ти изпише леки успокоителни" - ами как ще мога да се грижа за другите две деца, ако съм постоянно сънлива и отпусната.
И.т.н т.н

Беше ми приготвила списък с доктори, които работя с държавната здравна каса, и които естествено работят с нея, за да ги препоръчва в подобни случаи.
Няма лошо, разбира се.
просто пример как тази състема работи.И после здравната каса изнемогва...

Съжалявам за дългия пост, но това което виждам около мен е увеличаване на тези проблеми, а не подобряване. Увеличаване на диагнози, на изписване на лекарства.
Не виждам борбени и уверени хора, които могат да се справят с всичко, което животът поднася. Виждам нещастни, депресирани, истерични хора.
:(


We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #186 -: Февруари 19, 2013, 19:46:03 pm »
Емче  :bighug:
Обичам да те чета...
Дано повече хора да открият в себе си твоята сила да се справят с проблемите си - тя е неземна...
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #187 -: Февруари 19, 2013, 20:32:44 pm »
В Бг здравната каса няма как да бъде източена точно от психиатрите, защото първо психиатричната помощ е безплатна, второ полагат се за определено време безплатни антидепресанти, трето българинът го е срам и не ходи по лекари за луди, та не товари системата и четвърто не смятам, че ако се справи човек с помощта на лекарство и/или психотерапевт (психолог) и двамата платени от клиента е слаб или неволев човек.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #188 -: Февруари 19, 2013, 20:39:52 pm »
http://www.meganews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/tabid/333/ArticleId/2528/.aspx

Ей на такова нещо ( и подобните му), няма и да се опитам да си контролирам нервите.
Трябва да има затвор за такива.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #189 -: Февруари 19, 2013, 20:51:21 pm »
Какво значи безплатни, Смарайди?
Няма безплатни неща, някой някъде прави  пари от това...
Аз съм против цялата тази масова психоза да се търси психиатрична помощ при житейски ситуации, които се случват на хората.
Не говоря за шизофрении, маниакални поведения и пр.

Заблуда е, че човек се справя с помощта на лекарството, справя се сам, просто минава време, проблемът се размива и така отминава този "пик", предизвикващ нервните изблици.

Последното нещо, което се лекува с лекарства, е разклатени нерви.
Дали може нещо да възстанови клетки,които са загинали?
Казвам само моето мнение.

Факт е, че има слаби и силни хора.
Иначе нямаше да процъфтява особено тази част от фармацефтичната индустрия.





We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #190 -: Февруари 19, 2013, 22:10:05 pm »
http://www.meganews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/tabid/333/ArticleId/2528/.aspx

Ей на такова нещо ( и подобните му), няма и да се опитам да си контролирам нервите.
Трябва да има затвор за такива.
Някак си не разбирам спокойствието на бащата в този момент  8O

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #191 -: Февруари 19, 2013, 22:12:17 pm »
http://www.meganews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE/tabid/333/ArticleId/2528/.aspx

Ей на такова нещо ( и подобните му), няма и да се опитам да си контролирам нервите.
Трябва да има затвор за такива.
Някак си не разбирам спокойствието на бащата в този момент  8O
Първоначално и аз това си помислих, обаче се съмнявам да е бил наистина спокоеня Дори и майката не вярвам да е останала спокойна.
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #192 -: Февруари 19, 2013, 22:16:19 pm »
За сега аз също съм против лекарствата за нерви, дано не се стига чак до там.
Вратата на терасата и у нас е с дръжка отвън. Страх ме е човека да не ми хлопне входната, че все иска за излиза.
Какво им става и на учителите не знам. Онзи ден учителка в Бургас блъскала и душила дете, че се блъснало отгоре и, помислила, че нарочно. Е бива ли и нарочно да е, чак толкова?!
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #193 -: Февруари 19, 2013, 22:26:16 pm »
За сега аз също съм против лекарствата за нерви, дано не се стига чак до там.
Вратата на терасата и у нас е с дръжка отвън. Страх ме е човека да не ми хлопне входната, че все иска за излиза.
Какво им става и на учителите не знам. Онзи ден учителка в Бургас блъскала и душила дете, че се блъснало отгоре и, помислила, че нарочно. Е бива ли и нарочно да е, чак толкова?!
И нарочно да е било, никой не й дава право да блъска и души :x

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #194 -: Февруари 19, 2013, 22:55:52 pm »
О.К. Криси, съгласна съм. Извинявам се, ако не съм доразбрала и съм казала нещо не на място.
Темата за нервите :), като цяло е полезна разбира се.

Албена, благодаря ти за проявеното разбиране  :wink:  :D

Lisko Мога само да си представя какво ти е било заключена 1,5ч...Аз да ти кажа честно, преди доста време попаднах на твой пост, за който страшно често се сещам. Беше доста отдавна, разказваше как си водиш децата на градина....Направо, какво да ти кажа, освен, че ти свалям шапка ;) Просто от къде имаш толкова сили и нерви, наистина ти се възхищавам...Мене щяха да са ме вкарали в лудницата отдавна, даже доброволно щях да вляза сигурно :) :) :)

Относно хапчетата, какво да ви кажа. И за и против съм. Аз на няколко пъти имах панически атаки (panic attacks) и ми изписаха ксанакс, ама само в случай че се повтори и в пика на такава паника да взема 1 хапче. Да чукна на дърво, пила съм 3-4 хапчета за 5-6 години, обаче знаейки под какво влияние съм след приема му, мисля че няма как да гледаш деца. За тези които не са пили, става ти едно такова "всеедно" за всичко, супер забавени реакции, обаче нерви наистина няма :) Да ти кажат ужасни новини, всеедно ти е, просто никакви емоции. Та, мисълта ми е, че аз лично под такова влияние няма да мога да си гледам детето. Другата причина да съм против е именно това което и ema2 споменава е, че много започна да се злоупотребява с диагностики като "депресия", "дислексия", "ADD" и т.н.

От друга страна съм за, ама ако наистина има някакво много сериозно заболяване, което изисква ежедневна употреба на подобни лекарства. Наистина по-добре да си под някакво лечение определено време, отколкото да си съсипеш живота. В крайна сметка е важно да се чувстваш добре, дали с лекарства или без.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 23:30:57 pm от Krisi88 »


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #195 -: Февруари 19, 2013, 23:01:22 pm »
По повод депресиите няма да заравя думите на моя гинеколог като ходих на контролен преглед след раждането. Пита ме дали имам следродилна депресия. Аз го попитах какво трябва да е това и че нямам време да си помисля дали имам такава. Отговора му беше: "да, депресиите са за хора със свободно време. На тях просто им остава време да се самосъжаляват". 1000% съм убедена в правотата на думите му. И моите наблюдения са такива.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #196 -: Февруари 19, 2013, 23:34:46 pm »
Извинете сега за спама, ама Криси като ми припомни за "влаченето" към детската градина ми се прииска да споделя случка от днес:)

Тръгваме към градината пак с мрънкане от Алекс и Дани. Алекс ми виси на ръката, в другата нося една торба с мокри кърпи, тоалетна хартия, кухненска хартия, и още една торба с папки за работата ми а през рамо чантата с компютъра (която не разбирам защо толкова тежи всеки ден). И решавам да играем по пътя (20 минути ходене пеша) на "хвани ме, ще те хвана":) Дани и Никол бягат напред, аз бягам да ги стигна, Алекс се чуди да бяга ли, да ме дърпа ли обратно:) И Дани си бяга но следва пътя към градината. Стигаме до градината и той се усеща за къде е бягал:)))))))))))))))))
Ех момичета, потекоха ми сълзи от смях като го видях милото дете:))))) Сам не му се вярваше как краката са го отвели в градината:)))))))
А от мен течеше вода:)

Криси, не съм никак перфектна майка:) много имам да уча, ама наистина много. Ще се науча обаче:)
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #197 -: Февруари 20, 2013, 00:54:14 am »
не просто не им дава право, това си е престъпление. вече няколко пъти във форума става въпрос за учителки в детски градини, които бият децата, това, което аз не разбирам е как може те да не бъдат съдени, ама да се вдигне шум, та да се знае. в една от детските градини, родителите подписка писали, та директорката чакала да се съберат още малко подписи и евентуално да предприеме нещо. всеки, който удря дете извършва престъпление, независимо дали родител, съсед, непознат. учителите, лекарите са длъжностни лица и носят не само гражданска, но и наказателна отговорност за това. не подписки направо дело трябва да се заведе. като си помисля къде си даваме децата, лошо ми става.

само да уточня за предложението ми да помогна при нужда от среща със специалист - нямах предвид психиатри, а психолози. помощта не е задължително да е химическа. иначе има изследвания, които показват, че ефективността на анти-депресантите е около 20 %  :). но често хората имат нужда и от това. за по-тежките проблеми - темата е друга.

между другото бременността и майчинството (колкото и да са "естествени" и тн) са едни от периодите с най-висок процент емоционални проблеми. аз не мисля, че това е срамно или показва "слабост" в смисъла на морална категория. някой хора имат нужда от помощ с това, други с друго. А, съм напълно съгласна, че в щатите се свърх-диагностицира и имат един дружен подтик "всички да сме щастливи  по  политически коректен начин"

диндин,  :good_post:

лиско, много е мило това с детската градина, а за останалото - респект
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #198 -: Февруари 20, 2013, 10:34:47 am »
Напълно съм съгласна с Елена !

Мека казано ми звучи "смешно " това ,че само майки , които нямали работа изпадали в това състояние. Когато Ния се роди се страхувах да оставам сама с нея .Изпитвах някакви панически страх и повярвайте ми доста силен човек съм.Слава богу мина бързо и без всякакви медикаменти ,но с подкрепата на съпруга ми. Не знам дали е било следродилна депресия ,но беше ужасно .
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #199 -: Февруари 20, 2013, 17:11:17 pm »
Това което е казал гинекологът на Мими е меко казано странно за лекар или по - скоро си е питал на място, но после е извъртял въпроса много хитро. Супер, че не сте изпадали в следродилна депресия. Аз съм виждала майки изпадали в такава депресия, че не желаят да си виждат децата и не е от лиготия или глезене. Неслучайно, ако майка извърши убийство на новороденото си бебе не се подвежда под съдебна отговорност.

Ема, нима лекарствата за кръвно не подхранват яко фармамафията, та всеки втори песнсионер и доста млади хора пият лекарства за кръвно. Дай, да не пием и тях. Само не казвай, че не може без тях. Може при една голяма част с диета с намалено количество сол, нормално тегло, подходящо хранене,контрол на стреса, особено  при младите да се възвърне кръвното в нормални граници.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 17:15:45 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.