0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #220 -: Февруари 28, 2013, 01:13:52 am »
тя темата си е хубава, има си нужда от нея, а и не е като да е мястото където сме се изпокарали най-много. какви висини е имало...., слава богу, че докторът не е чел по другите места.  :wink:
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #221 -: Февруари 28, 2013, 08:42:18 am »
Fussii, понеже се обръщаш към мен - сигурна съм ,че е така както казваш . Всеки малко или много тук е преживял някаква драма и лично аз се включих , защото съм го изпитала и на моя гръб.
Не съм се карала с никого и влизам тук да чета и коментирам , когато искам съвет за нещо . Просто "спорихме " с Ема 2 и много ми хареса начина , по който тя приключи този спор .
Та .... както виждаш не се коментира вече . :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #222 -: Март 25, 2013, 17:24:19 pm »
Да повдигна малко темата - пазете си нервите, че идва училище и тогава не спане, тръшкане и лигавене ще ви се види като песен пред училището и не правенето на домашни...
Как съм изкарала първите 6 години само аз си знам, особено бременна с второ, сама тук, без грам помощ... Не ми се говори, не ми се обяснява, минало е вече. Как обикалях градина, неонатология един месец и това не ми се припомня. Това са ми били най-малките нерви. Научих се да спя когато и по колкото мога, научих се да изключвам, научих се да се справям по оптималния начин и без помощ, научих, че ако аз не го направя, друг няма кой. Научих, че къщата може да остане мръсна, не почистена, разхвърляна, но аз мога да прекарам час с децата или да почина с тях. Останалото - все някой ще го свърши, ако не - все ще го вместя в другте задължения...
Но не мога да се справя със собствените си стремежи да дам добро начало на децата си. Иска ми се да съм като немците - лежерна, отпусната, да не ми пука толкова, ако детето ми не се учи добре или му се наложи да повтаря класа... Да не страдам, ако вместо някой с висше образование, излезе бачкатор... А не мога... И късам ли, късам нерви... Ей това ми е драмата сега :? Бебешките драми ми се виждат бели кахъри :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #223 -: Март 25, 2013, 17:54:16 pm »
Гане, лафа нали го знаеш: Малки деца - малки дертове, големи деца - големи дертове!
Като те чета - точно това ми мина през ума! А около мен - все хора с доста по-големи деца, та все повече се убеждавам в правотата им  :wink:
Ей ся ще дойде денят, в който ще викаш: Ни излизай с този/тази/, че не ми Аресва  :lol:
Тъй че - май трябва да се наслаждаваме на сегашните си дертове  :wink: и да си извличаме поука от тях!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #224 -: Март 25, 2013, 18:06:13 pm »
Така е Барбаронче. Иначе за излизането - не знам, моя ме осведоми още в градината, че ще се жени за Силви, която е черна, така че минах един стресов курс вече :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #225 -: Март 25, 2013, 18:23:10 pm »
Гане, напълно те разбирам. И... не, не става по- лесно, поне при мен. Предполагам, че изненадите тепърва предстоят, затова с всяка година ставам все по- умерена и въздържана в изказванията си. Все пак, пубертетът още не ни е показал на какво е способен  :wink:...
 
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #226 -: Март 25, 2013, 18:24:00 pm »
Хахаха!
Не е расист човека  :lol:
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #227 -: Март 26, 2013, 13:04:52 pm »
Ох, милите ми, всяка възраст - с проблемите си! Като ви чета за неволите на училищната възраст и пубертета, гледам да не се стряскам, че по-трудното предстои /моят синковец е на 6 години/, а по-скоро се настройвам да се радвам на това, което изживяваме в момента.
Тъкмо вчера си коментирахме с мъжа ми какви бурни емоции имаше по време на "бебешкия пубертет" и какво лъчезарно, спокойно и разбрано детенце е в момента наш Гошко. Ама и преди, когато беше необуздан и инат, вярно крещях му от време на време, плясвала съм го по дупе, по ръчичка има-няма 10-тина пъти общо, правехме опити да го наказваме, от което обикновено нещата ескалираха,ама да ви призная - докато той седеше наказан в другата стая, с баща му най-спокойно и с чувство за хумор коментирахме поведението му и цялата ситуация. Уморена съм била, без сили - физически и психически, ама чак пък такива нерви, които да е имало нужда да мисля как да контролирам... Ами не ги контролирайте - поскарайте се на детето, покажете, че сте ядосани, огорчени, покажете "кой команвда", покажете с поведение, с интонация кое смятате за лошо, неприемливо... Така детето постепенно се учи как да се държи... Ако на 2-3 дори на 4 годиники още няма резултат - не се притеснявайте, те всико разбират, но задръжките им, способността да си наложат едно или друго поведение, са все още твърде слаби. Нужно е да бъдем честни с детето и постоянни в усилията си да го научим как да се държи /у дома, с децата в детската градина и навън, с непознати и пр./ и резулататите несъмнено ще дойдат, просто на децицата им трябва време - да порастнат, да се развият психически, да натрупат своя опит.
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #228 -: Март 27, 2013, 00:34:43 am »
... че ще се жени за Силви, която е черна...

мъжът ми от сега се е закахърил на тази тема  :lol:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #229 -: Март 27, 2013, 00:48:28 am »
... че ще се жени за Силви, която е черна...

мъжът ми от сега се е закахърил на тази тема  :lol:

И моят   :lol:


*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #230 -: Март 27, 2013, 00:50:07 am »
... че ще се жени за Силви, която е черна...

мъжът ми от сега се е закахърил на тази тема  :lol:

Оливче, що така? И в нашата градина поне една трета са негърчета и мулатчета.

*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #231 -: Март 27, 2013, 08:18:03 am »
Вижте сега, по-важното е да се оженят/омъжат за противоположния пол, а цвета не е толкова дерт  :lol: че ако не е така, тогава е за притеснение  :lol:
*
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #232 -: Март 27, 2013, 08:47:13 am »
Вижте сега, по-важното е да се оженят/омъжат за противоположния пол, а цвета не е толкова дерт  :lol: че ако не е така, тогава е за притеснение  :lol:

Ооо на моя мъж дори не му е минало през ум, че детето ще има различна ориентация  :lol:

Много ми харесва на hope-love идеята, че не трябва да контролираме нервите, а да покажем какво чувстваме.
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #233 -: Март 27, 2013, 09:01:31 am »
м-и, то хубаво да показваме , ама като покажа и настава едно реване ... не ти е работа! Не ,че й викам, или крещя , но изнервя ли се и ме усети и става по -лошо .Направо от сдържане имам чувство ,че ще експолоадирам някой ден .
От няколко вечери е просто кошмар . Значи през деня що годе се изтрайва , обаче прибере ли се баща й се почва едно мрънкане и колкото и да опитваме да й угаждаме не се получава . Изместих й яденето и я слагаме да спи по -рано , но не разбирам защо така се криви и плаче , при наличие че примерно е спала до 17 часа .Мислех ,че е от зъбите , но защо като сме само двете не е така , а баща й като се прибере става лудница  :(?!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #234 -: Март 27, 2013, 09:36:01 am »
Споко, Дидомира, криво му е детето, я от зъбите или от нещо друго. Период - ще отмине. Да ни би сега като е лошо времето да не излизате на разходка и това да я изнервя. Да не би да огладнява по-бързо между отделните хранения и да трябва да и даваш него да похапне или сочке, за да и дойдат силици и настроение :)
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #235 -: Март 27, 2013, 09:46:47 am »
hope-love, ми колко ядене да й давам като е яла в 17 и нещо каша и плодово пюре и бишкоти ... та виж ,че не си хапва малко . В 17 и нещо яде , и в 18 и нещо вече да е огладняла ли  :(.. Иначе излизаме въпреки лошото време .. може за час да е само , но гледам да я извеждам. По принцип вечер винаги е нервна , но чак такова чудо не е било !Ще чакам да отмине, няма как !
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #236 -: Март 27, 2013, 09:55:25 am »
Просто изброявам предполагаеми причини, сигурна съм, че следиш режима на детето си и добре си го познаваш :) Тогава остават зъбите или просто някакъв период, свързан с порастването и промените, които настъпват в детенцето - трупа впечатления, може да става тревожна от нещо, което няма как да разбереш, защото не може да ти го каже. Може да очаква от баща си някаква игра или забавление, което са правили преди, като се върне от работа или просто си търси внимание от него, защото цял ден не го е виждала. Ще се нагодите по някакъв начин и скоро ще престане това мрънкане, ще видиш!
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #237 -: Март 27, 2013, 09:58:41 am »
Просто изброявам предполагаеми причини, сигурна съм, че следиш режима на детето си и добре си го познаваш :) Тогава остават зъбите или просто някакъв период, свързан с порастването и промените, които настъпват в детенцето - трупа впечатления, може да става тревожна от нещо, което няма как да разбереш, защото не може да ти го каже. Може да очаква от баща си някаква игра или забавление, което са правили преди, като се върне от работа или просто си търси внимание от него, защото цял ден не го е виждала. Ще се нагодите по някакъв начин и скоро ще престане това мрънкане, ще видиш!

Да , да , мила просто ти споделям ,че не мисля че това са причините.

Както казах винаги вечер е нервна , но почва да става такава поне към 19 часа ,като й се приспи , а сега ... не мога да си обясня причината и почвам леко да се притеснявам и затова й изтеглих храненията и я слагам да спи по -рано . Сигурна съм ,че много бебетата са така обаче и си е период, както казваш и ти  .
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #238 -: Март 27, 2013, 10:19:07 am »
Вечер ли я къпете, банята не я и успокоява?
Re: Как да си контролираме нервите
« Отговор #239 -: Март 27, 2013, 10:27:14 am »
Вечер ли я къпете, банята не я и успокоява?

О, успокоява е ! Проблема е до като дойде време до нея  :D!
Иначе къпем я , яде и веднага заспива .С това нямаме проблеми и както казах за това вече я слагам по -рано , но сама се сещаш ,че като е яла в 17 часа не мога да я къпя в 18 и30 и да я паркирам рано , рано . По принцип с игри и забавления успявахме да овладяваме положението , но не и последните вечери .