0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #100 -: Октомври 27, 2012, 00:24:44 am »
radosttinka , опитай да дадеш кисело мляко, ако й хареса на вкус - имаш доста опции нататък. Пак можеш да си кърмиш, а за храненията които искаш да заместиш с друго - кисело мляко в различни разновидности. В него можеш да добавяш и пасирани различни добавки, които детето е прояло вече и харесва на вкус. Ако започнеш да предлагаш от шише нещо, което й допада - шансът да "залюби и шишето" е по-голям.
Детето на съседката ми на село е на 4 почти - адски злоядо, до 14 ч. поне - нищо не иска да хапне, въпреки че става в 8:00. Обаче кисело мляко обича много! И майката е намерила "цаката" на закуската  :lol: В блендера - кисело мляко, микс плодове, мюсли и пр. , разбива, шише с твърд накрайник и госпожицата изпива всичко безгрижно. Като има зор човек - става мнооого изобретателен. ;)

П.П. Въпреки, че съм ЗА кърменето - това да ми се ползват гърдите за залъгалка - не ми е допадало никога, не съм го и правила. И да не беше с рефлукс детето и да го бях кърмила дълго - пак не бих. Това си е мое мнение, но го споделям тук, защото не съм единствената жена която мисли така по темата и няма нищо нередно в такава позиция. Който иска и му е ОК - дава гърда по всякакъв повод, който не желае - само за хранене, за мен лично - и двете категории майки са прави и са еднакво добри майки за децата си.  За ползи от кърменето съм склонна да слушам до физиологични обосновки. Оттам нататък - мерси много, но това са вече имагинерни и недоказуеми неща.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #101 -: Октомври 27, 2012, 01:42:21 am »
боби, моето дете не пропи от шише, аз съм пробвала двама други човека са пробвали, прясно изцедена кърма, размразена кърма е не ще.

радостинка, напълно е възможно детето ти просто да не харесва вкуса на ам-то, защото си е свикнало на вкуса на кърмата, който се промения и тн. освен това има голяма разлика в начина, по който бибероните пускат/трябва да се суче от тях и това също да е проблем. но при положение, че е на 7 месеца детето ти не виждам защо искаш да му даваш шише - чаша, лъжичка (за киселото мляко специално) не биха ли ти свършили работа. дори на новородени бебета се предлага понякога кърма в чаша за шотове и те я лочат, твоето бебе би могло да пие от нормална чаша, ади се научи на второто подаване на чашата какво да прави. малко повече време отне да си регулира как да си я държи и колко да я накланя да не се олива. това е единствената причина, поради която оставям чаша с некапещ накрайник с вода около нея, да пие когато поиска и аз да не търча след нея.

с риск пак да скочат срещу мен - боби - има доста неточности в това, което пишеш - цеденето и тегленето на бебетата не са най-надеждния начин да определиш колко ти яде детето. аз в момента и 10 грама няма да мога да изцедя сигурно, пък детето ми е на 17 месеца. вечер кърмата е по-малко като количество, но е с по-високо мастно и калорийно съдържание. има едни хора, които смятат, че съвсем не е грешка на природата това, че нощем детето има нужда от често хранене. и затова и кърмата се усвоява по-бързо (90мин). това, че на нас не ни изнася е друг въпрос :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #102 -: Октомври 27, 2012, 05:54:20 am »
боби, моето дете не пропи от шише, аз съм пробвала двама други човека са пробвали, прясно изцедена кърма, размразена кърма е не ще.
не знам какво да кажа на това, освен, че ако ти се налагаше да ходиш на работа детето какво според теб щеше да прави? Всички деца, на чиито майки се налага, се научават, странно, но факт. 
За другите неточности - ми аз ти казвам, че детето ми се упоскои, когато започнах да я дохранвам.
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 05:57:21 am от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #103 -: Октомври 27, 2012, 07:49:46 am »
Когато оставих Рая да я храни баба й с шише с изцедена кърма, я оставих за цял ден защото трябваше да ходя на работа. Е и гладна не е пи от шишето, баба й е нахранила с лъжицата, малко по малко така изпила всичко.

Относно киселото мляко въобще не държа да й го давам от шише, това също е един от поводите да се чудя дали вече да не й дам. Що се отнася до това дали й стига кърмата - не стига, това от доста време го усещам и затова все по упорито предлагам АМ, но безуспешно. А чашата с накрайник май е единственото, което за сега не съм опитвала.

Мисля някак да устискаме поне докато стане на 8 месеца, но става все по-трудно. Аз също съм за кърменето, но пък за мен е приемливо това да е до към 7-8-9 месеца най-много, но нали е хубаво да пие мляко сутрин и вечер поне до годинка, затова толкова се надявах да пропие АМ.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #104 -: Октомври 27, 2012, 09:44:31 am »
радост, истината е че няма общовалиден начин и всичко го знаем и лошото е че каквото и да опиташ, и на челна стойка да й стоиш на госпожицата пак може да не пропие от шише.
Ти поне ме познаваш, не само задочно като повечето тук, нито съм от "привързаните" родители, нито не съм, т.е. прилагам абсолютно балансиран подход към повечето неща. Но Елена и аз не можах да я накарам да пропие АМ от шише. Грешката при мен може би беше, че започнах да предлагам доста късно, защото я кърмих почти 1.2г., като кърма си имах достатъчно, детето се чувстваше добре и за мен беше важно да приема достатъчно течности, защото за нея е от изключителна важност, предвид здравословния й проблем, а вода не искаше. И така към 1г. аз се сетих, че е крайно време да спрем да се кърмим и започнах да предлагам кърма, АМ, вода от шише, изкупих всички видове шишета и биберони на пазара, ефекта беше нулев, хранеше я й баща, нищо. :( След като окончателно приключихме с кърменето, и минахме през всички шишета и чаши с накрайници уцелихме 10-та :Lil: Купих един пакет най-обикновени сламки, от тези по дебеличките, разбивах АМ в шишето, махах биберона бутах сламката и така започна да пие. Никога не стигнахме до завидни количества, но по около 150 мл. изпиваше, което все пак беше нещо. Така се мъчихме до към 1.10г., след което започна да пие прясно мляко от обикновена чаша и вода от шише с биберон, но мляко в шише, не :lol:
така че, имаш шанс, вие сте по-малки, пробвай, ако не стане, не е фатално, пробвай пък и със сламка, Елена схвана техниката как се пие от сламка буквално за секунда.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #105 -: Октомври 27, 2012, 09:56:29 am »
Стефи, на път съм да изгубя всякакви надежди, че това с пиенето от шише и пиенето на АМ ще стане. Аз опитвам от както е станала на 2 месеца - тогава заради рефлукса и многото повръщане бях готова да спра да я кърмя, само и само да повръща по-малко, и от тогава все опитвам, в началото от време на време, да не насилвам нещата, а сега все по-упорито и няма никакъв напредък.

Интересното е че като давам вода със спринцовката на панадола, може доста да изпие, не отказва, отваря устата и чака да подам спринцовката и пие  8O :lol:, но от шишето съвсем малко. Ще продължавам да търся начини, то е ясно, няма как :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #106 -: Октомври 27, 2012, 10:05:33 am »
Аз пък реших, че е време да предложа на детето шише със сламка- да махам бибероните. Да ама момъка като го види и моментално го бута. Дори не мога да го доближа :-D :-D :-D
Не се сеща обаче и обикновеното шише да си го надига за да пие :-(  
Радостинка, а пробвала ли си да дадеш Ам с спринцовката?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #107 -: Октомври 27, 2012, 10:10:09 am »
Спринцовката на панадола май беше 7мл, може и да се заблуждаваш за количеството  :) След като си пробвала със шишета е време да изкупиш и чашите  :D
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #108 -: Октомври 27, 2012, 10:26:18 am »
Ооо не, не се заблуждавам с количествата - след 4-5-6 спринцовки една след друга срещу едва 5мл от шишето :wink:. АМ не съм пробвала със спринцовката, но чаша определено ще купувам, защото явно хем й се пие вода, хем не я иска от биберон, а покрай това ще мъча и АМ-а.
А киселото мляко ще го отложа поне за още 2-3 седмици, поне ще опитам да издържа :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 10:31:16 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #109 -: Октомври 27, 2012, 13:25:41 pm »
пробвай пък и със сламка, Елена схвана техниката как се пие от сламка буквално за секунда.
Моята мома я научих вода да пие със сламка :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #110 -: Октомври 27, 2012, 15:29:26 pm »
ади също харесва сламките. много бързо се научи.

боби, зависи колко е голямо детето, има деца, които са на кърма, но се хранят само нощем, например, или пият от чаша или има доста варианти, шишетата не са задължителни.

радостинка, а не можеш ли да изчакаш до годинката и да й даваш прясно мляко в чаша, явно детето не харесва вкуса на ам-то.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #111 -: Октомври 27, 2012, 22:19:42 pm »

радостинка, а не можеш ли да изчакаш до годинката и да й даваш прясно мляко в чаша, явно детето не харесва вкуса на ам-то.

Моят не е очарован от прясното мляко. В началото го плюеше, сега наливам в чаша по една глътка и пие няколко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #112 -: Октомври 27, 2012, 22:41:28 pm »
пробвай пък и със сламка, Елена схвана техниката как се пие от сламка буквално за секунда.
Моята мома я научих вода да пие със сламка :D

Ако вярвах, че ще има ефект - бих заснела аматьорско видео дори, за да онагледя на Дани как се пие със сламка  :lol: Не става и не става номера при него, обяснявах, показвах, пих и аз от шишето със сламка, охках, ахках коооолко е хубаво...гледа ме с интерес, подхилва се и като свърши "демото" ми подава пак шишето да гледа още шоу. Понякога го иска сам, отваря го, налапва сламката и почва да духа в нея, за да прави "бълбучки" във водата, любимо забавление. Да пийне обаче - нъц.Ако ще се пие вода - търси шишето, другите неща са просто за фън.
И от нормална чаша си пие /с малко оливане понякога/, но си пие. Пустата сламка - не намирам начин да я пробутам като средство за пиене. Приемам съвети по въпроса.  :D

П.П. Откакто Дани стана на 1,3г. - отказа да пие АМ, прясно мляко също не пие. Иначе набива всякакви млечни продукти, сирене, кисело мляко... Не е проблем деца над годинката да не пият АМ, или прясно мляко, ако останалото в менюто им е разнообразно, добре балансирано и поемат течности под друга форма.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #113 -: Октомври 28, 2012, 07:27:25 am »
И аз приемам съвети за пробутане на сламка или пък обикновена чаша, че честно казано ми поомръзна с тези шишета и биберони вече. В какви обикновени чаши им предлагате= пластмасови ли?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #114 -: Октомври 28, 2012, 07:46:57 am »
И Андреа не схваща какво се прави със сламката, а Ивана пък до скоро вдигаше чашата със сламката нагоре :-).

Иванита, аз лично си харесвам чашите с накрайник, че е по-чистично наоколо докато се научат с другите. А иначе обикновени пластмасови чашки купих също, че ако дам стъклени не е ясно колко ше оцелеят :-).


  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #115 -: Октомври 28, 2012, 07:48:39 am »
В какви обикновени чаши им предлагате= пластмасови ли?
Аз давам стъклена, но наливам съвсем малко ако пие сам  :) за сега не ги блъска. Имаме си и пълна чаша с накрайник с вода за постоянно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #116 -: Октомври 28, 2012, 21:54:05 pm »
аз давам обикновени, малките по типа на чаши за кафе и шотове са й много по мярка. но не давам порцеланови, че това много реже, има едни от по-дебело стъкло. сега като е студено ще е по-нарядко с тях, че да не се преобличаме по сто пъти. в жегите и да се олее малко не е проблем.

между другото пробвали ли сте се да давате вместо със сламка от бутилките мин вода със спортен накрайник? ади и от шише пие, тези със спортния накрайник на мен са ми по-удобни, пак защото мога да я оставя да се оправя съвсем сама.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #117 -: Октомври 29, 2012, 12:05:06 pm »
Приемам съвети как да накарам Теди да яде  :(. След като навърши 1 годинка, "гонещото лъжичката" бебе някъде изчезна. Винаги яде с хиляда цирка и най-често пускам да гледа нещо, а аз бутам в устата. Напоследък е ужасно. Няма любима храна, няма нещо, което да яде с апетит. Основно кара на айрян. Готвя всеки ден, правя сандвичи с пеперуди, калинки, звездички само за да събудя интерес, но не. Опитвам с добро, опитах и със заплаха - отново никакъв резултат. "Никога няма да ядъ" или "няма да лапкам" и това е. Единствено "ирянче искам". А като я погледне човек, трудно би повярвал, че това дете е злоядо.
     
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #118 -: Октомври 29, 2012, 17:52:57 pm »
И аз приемам съвети за пробутане на сламка или пък обикновена чаша, че честно казано ми поомръзна с тези шишета и биберони вече. В какви обикновени чаши им предлагате= пластмасови ли?

JBrul преди време беше писала, че е имала успех с тази чаша: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=11722&cat=91

Взех я и аз наред с десетките други и имаше интерес... цял един ден  :lol: Сега я прибирам за седмица и после вадя пак - то като нова :). За обикновена ми се виждат малки още на годинка и нещо, само ще се олеят, а времето застудя :)

А да задам и аз един въпрос не много във връзка с храненето, но го обсъждахте в тази тема преди време. Bobbie беше писала, че е доволна от едни връзки, които се ползват на обикновен стол, за да се храни детето. Да ги е виждал някой в България, че ми омръзна да влача количка за едното хранене...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси и отговори по храненето 8
« Отговор #119 -: Октомври 29, 2012, 18:05:48 pm »
Момичета, от петък сме си в къщи, изкарахме няколко дни в инфекциозната болница, влязохме вторник на обед.

А какво да давам, вече два дни е с нормално ако, но давам само специално мляко и бисквити и малко ориз.От утре какво да давам, морков и картоф не иска, някаква супа пилешка да дам ли?А кисело мляко с бисквитки и нишесте с вода кога да дам, тях поне ги обича.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.