0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #400 -: Януари 09, 2013, 00:33:27 am »
Е, що да го биеш горкия човек, че се радвал на дъщеря си? Пък и да я събуди с милувки - има лесно да я приспиш набързо пак и готово ;)

Не се водя и не съм се водила никога по "общо мнение", но виж, все пак приемам някои неща за целесъобразни. И ако тази целесъобразност случайно съвпада с разни широкоразпространени обществени нагласи за едно, или друго - това не прави дадени съображения глупави, неадекватни, неуместни и пр.

Аз може и да спя с детето си в едно легло сега, мога да го правя и още доста време, но аз все пак съм сама т.е. не поемам риск да прецакам отношенията си с друг човек. Откровено казано, не намирам за полезно за връзката между родителите да си делят семейната спалня с отрочето безкрайно дълго време, понеже то имало било някакви чисто имагинерни "нужди". Когато са реални, неизбежни и друг начин няма - ОК, но зорлен да забравяме какво ни е събрало с мъжете ни като двойка изобщо...не е много добро и разумно решение. Нито за вас нито за децата ви. Просто тема за размисъл. ;) Не намесвам в нея кърменето по никакъв начин да подчертая. И с това приключвам засега, че стана спам на темата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #401 -: Януари 09, 2013, 00:49:20 am »
не само че е спам, ами и не разбирам как точно спането с детето ти "прецаква" отношенията с когото и да било, моите са си прекрасни и даже бих казала, по-добри отпреди. ако толкова се притеснявате да не го събудите като правите секс, просто излезте от стаята.

нуждите на детето през нощта са точно толкова не-имагинерни, колкото и през деня, това е решение, което всяка двойка взима самостоятелно и никой, няма право да се меси. намесите по типа "общо прието, официално мнение, мнение на експерти" до момента винаги са били по посока - ранно нощно отбиване, преместване на детето в друго легло, друга стая - ми не е нужно, ако семейството иска ок, но ако хората не употребяват наркотици, не пушат, не си лягат пияни и не са смъртоносно затлъстяли (това са рисковите фактори за спането заедно с бебе и малко дете) тогава спането заедно е напълно сигурно, безопасно както за физическото, така и за емоционалното здраве и на детето и на възрастните. освен това помага кърменето, защото е по-лесно в повечето случаи.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #402 -: Януари 09, 2013, 01:39:35 am »
Ще се въздържа да ти обясня подробно кое какво прецаква, единствено от уважение към другите момичета тук, влизащи да четат съвети за кърменето конкретно. Понеже няма как темата да не се разлее адски много в посока извън кърменето, ако тръгна да ти отговарям точно тук.

Не е лошо да следваш собствените си мнения понякога и когато някоя кърмачка, все пак не желае да спи с детето си до първи клас - да не й се бъркаш в личния живот с мнение "защо пък не искала". Просто замълчи, като не можеш да й дадеш адекватен съвет по проблема й и толкова. Толкова ли не ти е по силите се чудя...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #403 -: Януари 09, 2013, 04:50:12 am »
Не е лошо да следваш собствените си мнения понякога и когато някоя кърмачка, все пак не желае да спи с детето си до първи клас - да не й се бъркаш в личния живот с мнение "защо пък не искала". Просто замълчи, като не можеш да й дадеш адекватен съвет по проблема й и толкова. Толкова ли не ти е по силите се чудя...

Елена В май пак е забравила плочата на грамофона и в няколко теми вече има негодувание. :lol:

Като добре накълвала теорията предварително и препатила после на практика, да напомня за още една променлива - зъбите. Ако детето ви се случи да е и кърмаче, и с ранно и болезнено зъбоникнене, няма трикове, няма лъгане, няма сън. В най-тежките нощи за жалост дори да го кърмя, пак лошо спи, а аз още по-зле. Така я караме, 8 месеца и 16 зъба по-късно. За капак,  напоследък намирам тревожна информация за лошия ефект на продължителното нощно кърмене върху млечните зъби.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #404 -: Януари 09, 2013, 17:23:20 pm »
Имам питане за това как се пресмята кой колко е наддал.
Никол: родена 2350 гр.
             изписана 2400 гр.
             днес 3120 гр.
Кристиан: роден 2850 гр.
             изписан 2900 гр.
             днес 3660 гр.
С кое да сравнявам? С раждането или изписването? При положение, че ни изписаха на 9-тия ден.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #405 -: Януари 09, 2013, 17:29:56 pm »
Имам питане за това как се пресмята кой колко е наддал.
Никол: родена 2350 гр.
             изписана 2400 гр.
             днес 3120 гр.
Кристиан: роден 2850 гр.
             изписан 2900 гр.
             днес 3660 гр.
С кое да сравнявам? С раждането или изписването? При положение, че ни изписаха на 9-тия ден.
Боги, от рожденото тегло и теглото при изписване разликата е 50 гр. и при двамата.
Каквото и да сметнеш, почти е еднакво. Добре си наддават децата  :D

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #406 -: Януари 09, 2013, 17:31:07 pm »
цигу, и ние дойдохме във фазата на проблемните зъби. Чакам да видя сега кои точно ще избият, че от няколко дни и нощи е невъзможен Дани. За капак трудно го кърмя, защото хапе много. Ако се опитам лекичко да кажа "не", пуска и приключваме с яденето. Направо със страх го слагам днес  :?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #407 -: Януари 09, 2013, 17:35:56 pm »
Боги, видя ли? :D Наддават си децата. Продължавайте!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #408 -: Януари 09, 2013, 18:40:56 pm »
Претеглих ги сега към 18.00 ч. преди и след кърмене.
Никол за 15 мин. - 30 гр.
Кристиан за 20 мин. - 50 гр.
Утре ще ги претегля на няколко пъти, та да видя ориентировъчно кога по колко кърма си цокат и да знам колко добавка да давам.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #409 -: Януари 09, 2013, 18:46:35 pm »
Bogi, Прекрасно са наддали децата - 700гр за двайсетина дни е супер.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #410 -: Януари 09, 2013, 19:31:29 pm »
Боги, качват мишлетата много добре. Моят човек до днес яде на ядене по максимум 50 грама, да му се не види кърменето на поискване, и след час и половина пак иска да яде. Ти обаче този лукс няма как да го позволиш с близнаци, затова давай и АМ, колкото трябва.
Моят изключително кърмен змей днес е премерен- 8400 гр. (роди се 3350). Вече ще го захранвам след 10-тина дни.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #411 -: Януари 09, 2013, 20:53:42 pm »
Боги, АМ винаги е с една и съща хранителна стойност докато кърмата не е, тя зависи и от храненето на майката. Не мисля, че добавката трябва да е еднаква просто колкото изядат.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #412 -: Януари 09, 2013, 21:54:39 pm »
мишле, много е неприятно това с хапането, моята се научи да се зкача така, на няколко пъти седи, гледа ме, хили се и ме хапе. но щом на не пуска е добре, че ади понякога седи и дърпа. дано мине бързо този период.

боги, чудесно си наддават децата, не е нужно да ги мериш преди и след всяко кърмене, така още повече се шашкаш, не винаги е коректно, а и децата си хапват различно. най-добрият показател е "спокойни деца", брой памперси и мерене моксимум веднъж в седмицата.

жбрул, на никоя кърмачка не съм казала как да спи с детето си, напротив, ако прочетеш ще видиш - "това е решение, което всяка двойка взима самостоятелно и никой, няма право да се меси." ама само да има кой да чете
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #413 -: Януари 09, 2013, 23:38:27 pm »
жбрул, на никоя кърмачка не съм казала как да спи с детето си, напротив, ако прочетеш ще видиш - "това е решение, което всяка двойка взима самостоятелно и никой, няма право да се меси." ама само да има кой да чете

Eлена, ти ако си късопаметна аз не съм чаааак толкова. Нито те чета за сефте, нито само в последните страници, нито само в тази тема. Та имам доста добра представа какво постоянно пробутваш на околните - къде натрапчиво, къде не...пък ако мине. ;)

С това не омаловажавам чисто техническите съвети, които даваш за кърмене, напротив. Просто изкушението ти покрай тях, да внушаваш и други неща често е голямо и рядко се удържаш. Няма проблем да си говориш каквото те влече по принцип. Проблем е когато някои твои приказки са насочени към жени в положение на хмммм "временна несигурност" да кажем. Тогава просто не е коректно. Не, че на теб ти пука де, както знаем...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #414 -: Януари 10, 2013, 00:14:44 am »
никога не бих и не съм си позволявала да използвам уязвимостта на когото и да било и нуждата от помощ, за да "пробутвам" каквото и да е. споделям мнение, който иска го чете, който не - не. да твърдиш друго е обидно и некоректно.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #415 -: Януари 10, 2013, 01:03:06 am »
никога не бих и не съм си позволявала да използвам уязвимостта на когото и да било и нуждата от помощ, за да "пробутвам" каквото и да е. споделям мнение, който иска го чете, който не - не. да твърдиш друго е обидно и некоректно.

Твърдя, че го правиш. Не твърдя, че е с умисъл. Вместо да се обиждаш, можеш поне да се замислиш дали няма някакво реално основание да ти кажа това. Откровено казано - не очаквам да го направиш, заради дълбоката си убеденост, че аз просто се заяждам с теб ей така заради "спорта", или защото не те харесвам.

Смятам да приключа този разговор тук, защото наистина оспамвам темата така. И след като ти няма да си сложиш спирачки със сигурност - ще си ги сложа аз.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #416 -: Януари 10, 2013, 09:52:12 am »
До коя възраст бебетата спят настрани? Питам, защото Николчето в последно време се събужда по гръб. А тази сутрин се задави. Според мен в прекалено много слюнка. Аз уж я подпирам с едно одеялце, но тя успява да се извърти. И друго - досега я завивах с одеялце, но ми подариха чувалче за спане, пък и прочетох, че май то е по-добре. Това, което се чудя е, че ако спи в чувалче като я кърмя през нощта, трявла да откопчавам, да я вадя и после по същия начин да я закопчавам и дали няма да се разбуди. Общо взето през нощта кърменето ни е в просъница и на двете :) И друго да попитам - обрива, който й излезе не минава :( На консултацията педиатърката каза, че й била много суха кожата и затова е този обрив и да я мажа със зехтин, но ...не минава :(

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #417 -: Януари 10, 2013, 11:10:39 am »
рийвс, тук при мен непрекъснато говорят бебетата да се оставят да спят само по гръб. моята, обаче, пак така около месеца си се обърна по корем и това беше, не беше прочела препоръките. след като спите заедно, нямаш проблем, да я оставяш да спи както си иска, защото и да има нещо, ти ще я чуеш.

ако сте достатъчно големи за чувалче (на тях обикновено пише - над еди колко си кг, не ги помня вече) е много удобно, поне на мен ми беше до около годинката. нямаш нужда да я изваждаш от чувалчето, гушкаш я с него, или като спите заедно, просто си я придърпваш и тя си суче, каква ти е идеята да я вадиш? дори и да трябва да сменяш памперса, те са с цип отдолу, разкопчаваш, сменяш, закопчваш, бебето си спи.

по повод обрива, виж в другата тема има доста за сухи кожи, но аз съм ползвала А-дерма екзомега, ади имаше едно петно на бедрото суха кожа. авеено също е добра, препоръчвана от доктора марка. недей да къпеш всеки ден, няма нужда и допълнително изсушава кожата. но сигурно има майки с повече опит от мен със сухи кожи на децата и те ще си кажат.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #418 -: Януари 10, 2013, 11:14:14 am »
За спането настрани - мъжът ми им взе едни двойни правоъгълни възглавници на "Тед", които ги придържат настрани. Не че последните дни си спят в кревата. Повечето време изкарват в кошчетата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #419 -: Януари 10, 2013, 11:25:55 am »
Севи също беше на около месец, когато започна да спи и по гръб и по корем. Аз така или иначе все съм била до нея, та нямаше от какво да се притеснявам.

Подкрепям споделеното от Елена, че няма нужда да вадиш бебето от чувалчето, за да го накърмиш. И аз миналата зима ползвах такова, но не съм я вадила, за да я накърмя.
[/url]