0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #420 -: Януари 10, 2013, 13:00:09 pm »
Ако бебето се поти при кърмене, както е все още при моя син. Може просто да се откопчава чувала и да се разтваря без да се съблича и после обратно.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #421 -: Януари 10, 2013, 13:20:36 pm »
м-и и ади се поти, но само главата, мисля, при теб как е? понеже при нея това е често, за не съм правила нищо особено - да я събличам, преобличам или нещо такова, не мисля, че се е разболяла от това, но ми е любопитно при другите как е?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #422 -: Януари 10, 2013, 13:22:55 pm »
Става вир вода целия ако е завит, ако не е може само по вратлето и челото да е. Обсъждам го често с педиатъра, не виждал проблем, явно у нас е топло(което не го отричам).
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #423 -: Януари 10, 2013, 17:15:27 pm »
ДО скоро главичката на Севи ставаше цялата мокра докато суче. Напоследък не съм забелязала да се поти така, но все още става много топла главичката по време на кърмене.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #424 -: Януари 10, 2013, 19:14:56 pm »
о, тя ми отказва да спи завита, генерално, но то кърменето си е тежка работа  :)
рийвс, ако в торбата няма инструкции на колко градуса как да го обличаш и с каква дебелина торба да спи, пиши да ти потърся и изпратя.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #425 -: Януари 10, 2013, 20:33:20 pm »
цигу, и ние дойдохме във фазата на проблемните зъби. Чакам да видя сега кои точно ще избият, че от няколко дни и нощи е невъзможен Дани. За капак трудно го кърмя, защото хапе много. Ако се опитам лекичко да кажа "не", пуска и приключваме с яденето. Направо със страх го слагам днес  :?

Мишле,  с времето се научих  да познавам, някак успявах да прекратя кърменето секунда преди да ме захапе но... докато свикна имаше такива попадения, че чак кръв пусках.  Дори една вечер така ме захапа, че не посмях да я кърмя от гърдата заради кървене.  
Забелязах, че при нея хапането идваше, когато вече се е насукала или принципно не е гладна и си играе, изучава моите реакции. Аз веднага я махах и с доста строг тон и обяснявах, че спирам да я кърмя и ще я оставя  гладна.
Прекратявах кърменето за малко и отново и предлагах ако се повтореше спирах.   :P За няколко дни но не повече от 2-3 си научи урока, че няма да яде ако хапе.
Сега до последно я кърмих вече с налични 12 зъба и още 2 леко пробили и не съм имала проблем. :lol:
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 22:33:08 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #426 -: Януари 10, 2013, 22:22:33 pm »
ако нещата са много зле с хапането, може да оставите бебето на земята, или някъде, където е безопасно, казвайки "не" и да излезете от стаята. дори само за няколко секунди - не съм го пробвала, но ми го каза майка на три деца. с едното вече й дошло твърде много и направила така. след това нямала повече проблем с хапането.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #427 -: Януари 10, 2013, 23:13:14 pm »
Абе точно изучава реакциите ми. Смукне три пъти, стисне и ме поглежда- чака да види какво ще направя. Днес нито веднъж не ме захапа. Това до кръв звучи направо страшно!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #428 -: Януари 11, 2013, 00:12:42 am »
мишле, номерът наистина е като дийп да започнеш да го усещаш и още като го видиш, че си го мисли, казваш не. иска време, но после много ясно го виждаш. иначе, да много е болезнено, аз имах едно-две такива и интересно, че основно на едната гърда.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #429 -: Януари 11, 2013, 09:06:32 am »
Усетих го този момент- за секунда спира да суче, сякаш се замисля нещо и после захапва  :lol:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #430 -: Януари 11, 2013, 20:09:31 pm »
мдаа, точно за него става дума, ще почне да те гледа дяволито, да ти се хили и да вика не. важното е да не те хапе, че е неприятно.

между другото от няколко дни все пропускам да ви пиша нещо, което прочетох - направили изследване в забравих-кой-университет в англия, в което сравнили гърдите на близначки на по 45 г - едната била кърмила, другата не и по тонус на мускула и на кожата гърдите на кърмилите били в по-добра форма.  8)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #431 -: Януари 15, 2013, 16:29:04 pm »
Аз искам да ви се похваля, че драстично намалих дохранването с АМ. Вече яде по два пъти на ден - на обяд и вечер :) надявам се постепенно да си имам още повече вяра и да стане яденето само с кърма. Вече се чувствам доста по-спокойна и уверена. Надявам се да продължа така. Чакам следващата консултация да видя колко ще качи 

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #432 -: Януари 15, 2013, 18:39:28 pm »
И аз се опитвам да ги дохранвам с по-малко АМ, че Кристиан е много лаком. Педиатърката каза да му давам не по 1, а по 2 капки вигантол в такъв случай. Моята Никол пък отказва да си пие чая против колики и въобще вода. Иначе наддават добре. Никол за 1 месец 920 гр., а Кристиан - 1060 гр.
Интересно ми е как наддават децата в зависимост от това дали са кърмени, на АМ или комбинирано като нас. Вчера ги теглих преди и след кърмене привечер и се оказа, че за 20 мин. Никол е изцоцала 60 гр., Кристиан - 80 гр. Това според мен ще да значи, че си имам кърма, нали?!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #433 -: Януари 15, 2013, 19:12:15 pm »
Боги, моето дете отказваше да пие всякакви течности, различни от кърма, до 8-месечна възраст и според лекарката това е напълно нормално.

Според мен чайовете против колики са напълно безполезни за подобряване на храносмилането. Имай предвид обаче, че стомахчетата им са толкова малки на тази ранна възраст, че каквото погълнат като обем от чай (без хранителна стойност), не могат да погълнат като обем мляко, поне до следващото хранене. Ако целта ти е да наддават, храни ги с мляко.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #434 -: Януари 15, 2013, 19:30:19 pm »
Боги, моето дете отказваше да пие всякакви течности, различни от кърма, до 8-месечна възраст и според лекарката това е напълно нормално.

Според мен чайовете против колики са напълно безполезни за подобряване на храносмилането. Имай предвид обаче, че стомахчетата им са толкова малки на тази ранна възраст, че каквото погълнат като обем от чай (без хранителна стойност), не могат да погълнат като обем мляко, поне до следващото хранене. Ако целта ти е да наддават, храни ги с мляко.
Абсолютно. Но пък те доста добре са наддали.

Reevs чудесно!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #435 -: Януари 15, 2013, 20:42:59 pm »
Имам спешна нужда от вашата помощ. Доста съм болна и ще започвам антибиотик. Имам избор между Клацид и Вибрамицин, кой от двата е по-добър вариант и може ли въобще да се приемат по време на кърмене. Ние се кърмиш рядко, но все пак... Благодаря ви


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #436 -: Януари 15, 2013, 21:07:18 pm »
Bogi,моят калпазанин не искаше чай против колики, нито вода. Като навърши пет месеца изведнъж пропи вода, предлагах му и той започна да пие. Преди това отказваше категорично.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #437 -: Януари 15, 2013, 21:30:18 pm »
както и м-и и цигу са казали, до 6 месеца на децата не се дава нищо освен кърма или АМ. нямат никаква нужда от вода или чай, точно защото те нямат никаква хранителна стойност, а пък кърмата е течност, така че нямат "нужда от вода".

боги имаш си мляко и двете да ги храниш само на кърма, колкото по-малко дохранваш, толкова повече мляко ще имаш, рийвс и ти така :). но даването на вода, чайове и други ще попречи на стимулирането на кърмата, защото пълни коремчетата на бебетата и замества хранене (стимулиране на гърдите).

криси, каква е активната съставка на антибиотика. помня, че в асоциацията за подкрепа на кърмене имаше списък с лекарства, съвместими с кърменето. мога да ти дам скайп на консултант по кърмене, който е и фармацевт.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #438 -: Януари 15, 2013, 21:33:45 pm »
Имам спешна нужда от вашата помощ. Доста съм болна и ще започвам антибиотик. Имам избор между Клацид и Вибрамицин, кой от двата е по-добър вариант и може ли въобще да се приемат по време на кърмене. Ние се кърмиш рядко, но все пак... Благодаря ви
За вибрамицина знам, че просто е друго търговско име на американския доксациклин. Лекарят ти по-добре ще прецени дали може да кърмиш. За това дали може да кърмиш е важно е все пак и какво лекуваш.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #439 -: Януари 15, 2013, 21:48:01 pm »
боги, обратното е, лекарят трябва да даде съвместим с кърменето антибиотик. има такива достатъчно, те имат тази информация, само трябва да погледнат в лекарствения справочник. много малко са състоянията, в които се налага прекъсване на кърменето. със сигурност зная, че с антибиотици на основа пеницилин няма проблем да се кърми, затова питах за активната съставка. но мисълта ми е, изисквайте си от лекарите лечение, съвместимо с кърменето (и после проверявайте), има достатъчно налични медикаменти, но те не се сещат в повечето случай.