0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #380 -: Януари 08, 2013, 12:00:58 pm »
Не знам дали не трябва ние да я будим да  яде около 03.00 ч. или след като си спи значи е сита.
Не, не, не, радвай се, че спи по 5 часа от толкова малка, не си създавай излишно проблеми. както ти каза м-и, ако няма някакъв проблем, няма причина ти да я будиш.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #381 -: Януари 08, 2013, 12:26:31 pm »
Наддава засега най-добре, въпреки възстановения ми цикъл.

Да попитам каква е връзката между наддаването и цикъла?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #382 -: Януари 08, 2013, 13:19:47 pm »
Боги,  ти не ги ли тегли, че малко да се успокоиш? Според мен щом нямат жълтеница и не се будят,щом си изглеждат като нормални бебета, а не вяли и отпуснати, сънливи постоянно, няма нужда и ти да ги будиш.

Не съм ги теглила още. Таткото му обещаха някаква везна, ама още не я е домъкнал, та да видим. Мерих ги на дължина. Не знам дали правилно, но и двамата ми излизат по-дълги от преди с по около 4-5 см.

Боги, ще видиш другата седмица, че сте наддали прекрасно. Просто имат колики и оттам идва плачът. Няма гладно бебе, което не се буди за мляко. :wink:

Дано!

Не знам дали не трябва ние да я будим да  яде около 03.00 ч. или след като си спи значи е сита.

Не, не, не, радвай се, че спи по 5 часа от толкова малка, не си създавай излишно проблеми. както ти каза м-и, ако няма някакъв проблем, няма причина ти да я будиш.

А бе, да е жива и здрава майка ми, че ги прикотква да поспят през нощта, че иначе съвсем зле за нас.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #383 -: Януари 08, 2013, 13:49:59 pm »

Да попитам каква е връзката между наддаването и цикъла?
[/quote]
Порсто предните пъти дълго кърмих само от едната гърда и сменях на всяко кърмене и така като се върна цикълът (около 60 дни след раждането) нямах резерв за дните, в които драстично намаляваше. Не казвам, че винаги е така, но при мен периодът на намаляване беше почти 10 дни. :( И после нищо не помагаше - нито често кърмене, нито чай, нито добавки за лактация, нито нощни кърмения.
 Сега от първия ден настоявам да суче и от другата гърда. Не винаги го прави, но има ефект. Пък може и да си е до способност на бебето да изсуква млякото.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #384 -: Януари 08, 2013, 15:16:25 pm »
Нашата мома не иска да яде, цока малко и се започва дърпане и реване, пак захапва и пак рев. Снощи изцедих кърма и опитах да й дам от шише - не иска и не иска...даже по-зле - повръща и това, което е хапнала. Днес същата работа, накрая така зарева, че чак засиня и аз сериозно се изплаших  :( сега си спи спокойно, сякаш не е гладна.  Ох, не знам какво да правя, много се стресирах след днешното изпълнение  :(
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #385 -: Януари 08, 2013, 15:20:55 pm »
Може да има колики. Опитай да оригнеш и да смениш гърдата. Ако е много препълнена, изцеди 10-20 мл. предно мляко и дай пак.
Аз в такива ситуации кърмя права, бебето максимално вертикално и дори се разхождам.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #386 -: Януари 08, 2013, 16:41:15 pm »

Аз в такива ситуации кърмя права, бебето максимално вертикално и дори се разхождам.
И дондурех между временно. Щом повръща може да е рефлукс, повдигни матрака и прочети и за другите методи, които помагат за овладяване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #387 -: Януари 08, 2013, 17:15:15 pm »
Моят бебок така правеше, дере се на гърда, плюе, засинява се и пак яде, повръща, няма спокойствие. Но се оказа, че яде колкото му е необходимо, другото си го повръща, а това го прави,когато зверски му се спи и му се яде едновременно и не знае от де да започне. В такъв момент тикай биба и лющкай малко да се успокои и после пак предложи ядене,ако не е заспало
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #388 -: Януари 08, 2013, 17:32:16 pm »
Dragony, на мен това ми изглежда на колики.
В определени часове ли се държи така, или при всяко кърмене?
Колко често повръща и на фонтан ли е?
Ако дърпането от гърдата е при всяко кърмене, може да провериш и за други причини, освен колики.
Млечница - бели налепи по езика и небцето на бебето, като пресечено кисело мляко. При наличие на млечница, бебето не може да направи хубав вакуум и се чува едно характерно цъкане, докато се опитва да суче.
Възпалено ухо - движението на мускулите по време на сукане, причинява болка на възпаленото ухо.
Но отново казвам, че според мен са колики. Но за твое успокоение, ако искаш се консултирай с вашия педиатър (аз Севи и в спешното я водих една вечер, заради 7-часов непрестанен рев - причината се оказа колики и възпалено ухо)
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #389 -: Януари 08, 2013, 18:54:49 pm »
Оригвам като започне да мрънка, после пак давам...общо засичам 5-6 минути суче, после се дърпа. Пробвах максимално изправена - още 5-6 минути успяхме да направим на гърдата. За млечница гледам постоянно - няма. Ушичките проверявах преди няколко дни - знам от първото ми дете, защото той много страдаше от уши, натискам на едно определено място и ако ги боли - плачат, но беба не плаче...мисля, че не е от тях. Това се повтаря всеки ден на следобедните кърмения. През ноща добре си суче, тогава я кърмя легнала, пробвах и това...ама не, през деня не върви. Сутрин също добре си хапва. Аз ако знаех, че й стига и не е гладна нямаше да се тревожа толкова, ама не знам...иначе е спокойна, не изглежда и не се държи като гладна... а иначе й давам капки за колики. Казаха ми да изцеждам малко предно мляко, защото от него се получавали колики...ама дали  :?
А за повръщането - не е често, само ако се опитам да й дам с шише изцедена кърма, или от биберон - залъгалка...просто си мисля, че не й харесва силикона, че и каучука
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 18:56:29 pm от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #390 -: Януари 08, 2013, 19:12:22 pm »
драгони, при някои жени когато се възстанови цикъла в дните тъкмо преди цикъла има леко намаляване на кърмата. но това не се случва при всички и по никакъв начин не е пречка да се продължи кърменето, просто децата си искат по-често и си наваксват, след минаването на цикъла си се възстановява предишния ви ритъм. някои хора казват, че кърмата променяла вкуса си, това отново не е при всички, дължало се на хормоналните изменения. възможно е да почувстваш напрежение или сензитивност в гърдите, това е по-скоро неудобство за теб, отколкото за детето. това се случва около времето на овулацията.

по повод дърпането от гърдата, това често се получава, има сто и едно обяснение защо, които не зная дали имат значение, важното е, че често просто смяната на гърдата върши работа. когато с ади се е случвало така аз съм пробвала да сменям гърдата или позата и след кратко време тя се успокояваше и продължаваше да суче. мисълта ми е - не прекъсвай кърменето, детето е гладно и да го караш да чака още само ще усили рева. аз не съм ползвала залъгалка, това е период, който ще мине (както всичко останало). ако са колики, нищо друго освен гушкане (не само когато са с колики, но и през деня, има изследвания, които казват, че носените бебета са по-спокойни и по-малко или по-леко преживяват коликите), кърмене и пак гушкане не ти помага. можеш да пробваш шъшкането (или друг бял звук) и пеене, ако ти идва от вътре. като започне така да се занася да плаче, всичко, което ти идва наум, за да й отвлече вниманието поне за няколко секунди, че да излезе от цикъла на вечния плач. на мен ми се е случвало веднъж и се оказа, че пуснатата чешма в банята свърши работа, при други са проработвали други неща, пробвай и в момента, в който не плаче - дай гърдата.

боги - бебе, което не е с жълтеница и спи не се буди  :). щом спи, нека спи, тя има и от това нужда, пък ти още повече :). мен така ме бяха подлудили още от болницата да я будя на три часа, пък тя от раждането си спеше два пъти по 4, е нямаше смисъл, оставих си я и пак наддаваше над кг на месец. дано се успокоиш при тегленето и да спреш да се мъчиш с добавки и тн.

жбрул, даването на вода към кои точно навиници е? щото така е много хубаво да обясняваш как да не си приспиваме децата кърмейки ги, ама нали ти сама каза, че дани само и единствено с възсрастта е започнал да спи по-добре. е моето дете си спи по 12 часа, заспива в общия случай за под 10 мин и да, наистина смятам, че децата израстват нуждите си от кърмене за успокоение през нощта и от кърменето за заспиване. това е естествен процес не са наркотици, които да зарибяват майките и бебетата доживот.

боби - чакай сега, не отричам нищо, както знаеш има и разлика във времето за преработване на кърмата и на ам, ако за ам това са средно 3 часа за кърмата са 90 мин, тоест наполовина, затова и кърмените деца по дефиниция се будят по-често. пък хранените с ам деца може да не се хранят три пъти на нощ, но си се будят имам няколко примера около мен, включително деца по-големи от моето.

сънят е точно толкова базова потребност, колкото и храненето и ако не се пречи на тялото то се саморегулира и с отминаването на нуждата от хранене/успокоение (което се случва с възрастта) започват и да спят по повече. затова аз винаги казвам, правете това, което запазва вашият сън, ако то е спане заедно с детето и кърмене, няма лошо, нищо лошо няма да се случи, няма да си развалите съня на детето завинаги.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #391 -: Януари 08, 2013, 20:08:21 pm »
Ххаха Елена, ти изобщо чете ли внимателно, или схвана ли какво пиша? Или като видя, че пиша в кърмаческата тема - просто реши, че се изказвам "анти" кърменето и толкова?

Даването на вода, точно както и "кърменето за успокояване", или даването на шише АМ с тази цел - се числи към "просто навици" при по-големите деца. Щото явно не забеляза, че аз не говоря за новородени все пак. Дани изобщо не е учебникарски случай, но дори и той, който е "нарицателен вампир" в този форум - започна да спи много по-дълго и спокойно, като малко по малко му променях ритуалите за заспиване. Не стана от раз, както казах, стана малко по малко. Ако просто го чаках сам да се откаже от едно, или друго - и досега щеше да се налива с вода "за спорта", да се буди подгизнал до ушите посред нощ, да се разсънваме и двамата, че после още вода да налива за ново заспиване... Ако го кърмех - щеше да заспива на гърда, да се буди за гърда колкото да я подъвче т.е. пак същата. Горните две ги замених с "просто гушкане", от което сънят и на двама ни се подобри значително. И нито съм си насилвала детето, нито е ревал, нито е бил лишен от нещо най-малкото от сигурност и емоционална близост. Има много начини за постигане на един и същ ефект все пак.

Та казвах само, когато това е възможно - да не се страхуват майките да въвеждат по-разлчини ритуали за приспиване на децата си, или поне майките на които им тежи да кърмят по нощите 2-3 години за успокояване. Има и такива майки все пак. Тези, на които не им тежи, а напротив - така им е по-удобно и приятно дори - изобщо не са тема на моя коментар, нито пък ги "осъждам". ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #392 -: Януари 08, 2013, 20:32:18 pm »
Абе добре говорите за спане и кърмене заедно, но до кога?
До каква възраст според вас е удачно детето да спи в семейното легло?
Защото ако детето се кърми до 2-3 годинка, някои татковци не са съвсем хепи. И ги разбирам де.

Според мен с минаването на определана възраст, трябва да се сменят ритуалите за заспиване,което е пояснила и Джей. Например, ако като 3 месечно заспива с гърда, на 10 месеца вече може да заспива с песничка, гушнато до мама. Ако се събуди нощем - дава му се каквото там пие, казва се, че през нощта всички спим и ще се видим на сутринта и се заспива. Ама не да се дондурка на ръце 30 мин., после 30 мин, да се кърми, после 30 мин. да се разнася пак. Но може след определна възраст да не скача майката веднага да кърми, а даа опита, да изчака 2-3 мин. да попее, да пошътка и да види дали ще заспи. При захранено дете, наистина се будят повече заради навика, не от глад.
Честно казано при нас проработи щастливата случайност с 3 нощи водичка и после стабилен, непрекъснат сън. Но наистина си беше щастлива случайност и то чак към 1.6 г.
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #393 -: Януари 08, 2013, 21:05:10 pm »
жасмин-вени, според мен отговорът на въпросът докога? е докато всички участващи са ок с това. нищо лошо няма да стане ако детето спи в леглото на родителите, стига това да е носи удоволствие на всички. по същият начин "определената възраст" за израстване е строго индивидуална.

единственото, което казва, че думички като "трябва" и изрази говорещи за дългосрочни последствия е добре да се използват много внимателно, защото говорят, че има "правилен" и неправилен начин, че има някакъв график, който всички трябва да спазваме. аз мисля, че няма, единственото, което според мен е дълбоко неправилно е насилването на детето да спи, яде или там каквото - било то като ги оставяме да плачат, било по други начини. но това си е мое мнение, естествено.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #394 -: Януари 08, 2013, 21:13:19 pm »
боби - чакай сега, не отричам нищо, както знаеш има и разлика във времето за преработване на кърмата и на ам, ако за ам това са средно 3 часа за кърмата са 90 мин, тоест наполовина, затова и кърмените деца по дефиниция се будят по-често. пък хранените с ам деца може да не се хранят три пъти на нощ, но си се будят имам няколко примера около мен, включително деца по-големи от моето.
Елена, честно казано дали е от глад ( твоята теза ) или е по навик да се успокояват със сучене (моята теза) няма голямо значение за твърдението ти, че АМ не помагало.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #395 -: Януари 08, 2013, 21:32:26 pm »
единственото, което казва, че думички като "трябва" и изрази говорещи за дългосрочни последствия е добре да се използват много внимателно, защото говорят, че има "правилен" и неправилен начин, че има някакъв график, който всички трябва да спазваме. аз мисля, че няма, единственото, което според мен е дълбоко неправилно е насилването на детето да спи, яде или там каквото - било то като ги оставяме да плачат, било по други начини. но това си е мое мнение, естествено.

Мда, затова започнах със "според мен".
жасмин-вени, според мен отговорът на въпросът докога? е докато всички участващи са ок с това. нищо лошо няма да стане ако детето спи в леглото на родителите, стига това да е носи удоволствие на всички. по същият начин "определената възраст" за израстване е строго индивидуална.

момента със съвместния сън трябва да е много добре преценен за мен, много добре премерен и майката нон-стоп да следи и за емоционалното състояние на голямото дете - демек таткото :lol: Те малко не се кефят в общия случай и почва едно мрънкане :)
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #396 -: Януари 08, 2013, 23:16:23 pm »


момента със съвместния сън трябва да е много добре преценен за мен, много добре премерен и майката нон-стоп да следи и за емоционалното състояние на голямото дете - демек таткото :lol: Те малко не се кефят в общия случай и почва едно мрънкане :)
У нас голямото бебе с цел да се наспива си вкара автогол и сега мълчи  :lol:
А честно казано и аз не се кефя като се събуждам с възглавница и глава на нощното шкафче и крак в носа  :wink: И мисля, че примерно 3г трябва да е една горна граница на спането заедно. Айде като е болно детето или сутрин да идва да се гушка добре, но аз спя леко и цяла нощ подритване ми идва в повече. Та работя в посока преместване за сега с дневния сън, надявам се скоро и с нощния  :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #397 -: Януари 08, 2013, 23:36:31 pm »
Опитай номерът с дреха, която ти носиш. Слагах на Ники тениска, с която съм спала една-две нощи, като се беше застоял месец при нас да спи. Първата нощ като го преместих - рев, не стана, втората сложих дрешката ми под него и спа.

За съжаление в периодите на кучешките зъби и не само, нищо не помогна, там само нерви си трябват.
[/url][/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #398 -: Януари 08, 2013, 23:44:04 pm »
Моят мъж така го приспиваше с моя тениска като беше съвсем бебе  ама той и 15 мин. не спеше сам, вляза в банята и опищял къщата. Имам я тая идея в резерв, в момента подготвям и друга, само чакам да започне да спи поне до 6ч. без да се буди.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #399 -: Януари 08, 2013, 23:50:43 pm »
м-и дано стане. по повод големите бебета - моят щях да го набия снощи, детето спи, той си ляга и се умилява колко е прекрасна и започва да я целува, да я гали, аха да я събуди, добре че не успя. та, дори някои мъже много се наслаждават на децата в семейното легло, но мисля, че "общото мнение, че не бива така, детето трябва да си е в отделно легло, отделна стая" им влияе повече, особено като се има предвид, че, в общия случай, не те са тези дето стават нощем, като се отдели детето.