0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #360 -: Януари 07, 2013, 19:20:40 pm »
White,благодаря ти! явно наистина е до хлапе, ати трябва да балансираш с четвърто, за да е кротко като третото и да компенсира терора на първите две :lol: Нямам цикъл, предполагам, че заради това имам достатъчно кърма.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #361 -: Януари 07, 2013, 20:20:06 pm »
шмати, имаш кърма щото кърмиш и кърмиш и през нощта  :). като ти дойде цикълът може да понамалее ден-два преди това, аз имам от 6-7 месец на бебето, няма кой знае кква разлика, освен че на мен от време на време ми стават много чувствителни гърдите. виж след шестия месец дали ще успееш да го отбиеш за през нощта, но това не ти пречи да си кърмиш през деня, и за него ще е добре. като не спите в едно легло, това ще е по-лесно. аз също не виждам как ще залъжа моята девойка с биберон или вода, тя направо хвърля като си е решила, че не е това, което иска  :) дано отмине този период и си поемеш дъх и ти.

white - както се казва respect три деца и трите кърмени  :youwoman:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #362 -: Януари 07, 2013, 20:41:24 pm »
Никола също яде нощем на 2 часа.През деня може и 4 да издържи,но нощем си иска в 2,4,6 и към 7.30-8 ставаме.Той прави паузата от 10.30 до 2,но аз пък лягам към 12.Спи с мен и общо взето дремя докато се кърмим,а той направо си спи и яде през повечето време,освен ако не се наака - тогава се ококорва и може и 2 часа да ми гука и да се смее.Вярно,че малко трудно се спи с бебето- моето от 5-6 ч. нататък яко се гърчи и пръцка,нищо че си спи и съответно аз не мога да спя.Но пък ако трябва да ставам на 2ч.,ще ми е още по-сложно.
Баткото беше на АМ и се будеше на 3 часа,като след всяко ядене се и наакваше.Та сменяхме памперс,приготвяне на АМ ,приспиване - та не бих казала,че повече сме се наспивали,нищо че не кърмих.
Аз обаче съм свикнала на 5-6ч, сън от години и не ми е чак такъв проблем за сега.
Никола за сега качва повече от добре - първи месец 1600гр.,втори месец 1450.Сега е 6450 и 64см. - педи каза,че е като 4 месечен. :lol:Надявам се скоро да не ми дойде.То по принцип ми идва през 70-тина дни,та сега баш ако вземе да дойде,ще е подигравка.
Нещо странно се случва с мен - от 3 дни не пия нищо за стимулиране на кърмата (нещо нямах време за чай)и гърдите ми са по-пълни от всякога.Сега се чудя да пия ли в такъв случай нещо изобщо или е съвпадение.
« Последна редакция: Януари 07, 2013, 20:43:22 pm от z22 »
<br />
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #363 -: Януари 07, 2013, 20:52:49 pm »
Никола за сега качва повече от добре - първи месец 1600гр.,втори месец 1450.Сега е 6450 и 64см. - педи каза,че е като 4 месечен. :lol:Надявам се скоро да не ми дойде.То по принцип ми идва през 70-тина дни,та сега баш ако вземе да дойде,ще е подигравка.
Зори, браво, добре си яде малкото човече  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #364 -: Януари 07, 2013, 21:24:20 pm »
Шмати и моите опити с АМ показаха, че не отразява на буденето и спрях да си развалям съвсем съня с нощни АМ. Вече е на 1.7м почти и още си се буди нощем, страх ме е да се похваля, но е веднъж в 4ч, и от снощи съм започнала да отлагам кърменето до към 6ч с идеята да спре да се буди.
white направо ме размисли дали да раждам втори път, то с едно мрънкащо същество е трудно пък с две  8O та да имам кураж и за трето  :lol:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #365 -: Януари 07, 2013, 21:27:23 pm »
 z22, явно си имаш кърма, за какво ти е да се разправяш с лактогонни чайове? гледай си живота и си кърми на спокойствие.

радвам се, че майките дето дават АМ казаха, че не помага, щото аз като го напиша и не хваща дикиш :). още едно доказателство, че това не е проблем на децата , а просто си е в реда на нещата, проблемът е, че ние дохождаме, не е в децата :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #366 -: Януари 07, 2013, 21:32:11 pm »
Ами Елена ти никога не си давала АМ, а и всеки пробва, вероятно при някой работи  :D или поне се успокояваме така, като видим, че не е недохранване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #367 -: Януари 07, 2013, 21:36:11 pm »
Шмати, тежко положение.... но няма какво да направиш според мен.
Дани е на 1година и продължава да суче нощем - 22ч, още веднъж през нощта и в 6-7ч сутрин. Убива ме недоспиването, но какво да направя? Не спи при нас, защото и аз като теб спя много леко, а той се върти много и се будим взаимно. Никой не се наспива така. Вземам го, той суче, аз се усещам как клюмам над него и направо спя и така... Сега май и зъби ни мъчат и няма да ти казвам какво е нощем. Снощи между 2-4часа сме си играли на спалнята и повече хленчили, защото просто друго не помага (сука в 1ч, 2ч и 4ч)- на третия път заспа. Въпреки възрастта си и твърдата храна, суче по 7 пъти в денонощието.
Пробвала съм вечер преди лягане да дам кашичка, с банан, с бисквити... все тая, буди се и това е. Ами.. чакаме да порастне.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #368 -: Януари 07, 2013, 21:55:42 pm »
Потвърждавам, че АМ не помага. Преди малко му дадох АМ преди да заспи при поредния опит да спи повече, първо го лигави и не го яде, после ме гледаше с погледа "ела ме накърми, че ще те фрасна". Накрая победи и го накърмих. Програмата му е точно като на бебето на z22. И също така наддаваше и продължава да наддава, което е хубаво за нашите бебоци, пък ние ще оцелеем, все пак оцеляхме при какви ли не процедури, тука най-естесвеното нещо като кърменето няма да му се дадем.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #369 -: Януари 07, 2013, 22:36:50 pm »
Никола за сега качва повече от добре - първи месец 1600гр.,втори месец 1450.Сега е 6450 и 64см. - педи каза,че е като 4 месечен. :lol:
Нашите и една трета да са наддали на твоето ще съм безкрайно щастлива. Особено Никол, която е мъничка като колибри.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #370 -: Януари 07, 2013, 22:38:42 pm »
радвам се, че майките дето дават АМ казаха, че не помага, щото аз като го напиша и не хваща дикиш :). още едно доказателство, че това не е проблем на децата , а просто си е в реда на нещата, проблемът е, че ние дохождаме, не е в децата :)
Точно така, още едно доказателство, че не се будят от глад вече. Не е от АМ, а от храненето с шише, вместо от гърда. Ако започнеш да даваш кърма от шише, след недълго ще има разлика, говорихме вече за асоциациите,с които се приспиват като се разсънят посред нощ. Вярно, че има кърмени бебета, които спят, никой не го отрича. Но хайде огледай се малко тук във форума и ми покажи имали дори едно бебе на АМ, което на тази възраст да се храни по 3 пъти  през нощта. Няма такова.  Така че нека не отричаме фактите.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #371 -: Януари 07, 2013, 22:51:14 pm »
Боби, не съм хванала дискусията, но искаш да кажеш, че ако му давам кърма с шише за през нощта мога да имам успех , да намаля храненията нощем. Моят бебок дори и не се буди чак толкова от глад, а точно вярно колкото да ми се сгушка, да помърка две минути и да заспи,а обслужващият персонал да го разнася по креватите цяла нощ през два часа. Много ми е миличък, но вече всякакви алтернативи измислям, за да мога да си го гледам през деня както трябва, защото понякога нямам сили да изляза от вкъщи, защото се притеснявам да не падна някъде недоспала с него.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #372 -: Януари 07, 2013, 22:58:19 pm »

Нашите и една трета да са наддали на твоето ще съм безкрайно щастлива. Особено Никол, която е мъничка като колибри.
Моят син първи месец 900гр от там нататък все по-малко. Въпроса е да са наддали, не да сме максималисти. Аз поне 9м чупих пръсти, че детето ми не качва достатъчно, още е така, има килограми на някой 6м бебета, но пък жилав и да ми е жив и здрав рядко е болен.

Боби
имам само една позната, която до над 1г е хранила бебе с АМ на 3ч през нощта, аз не съм пробвала да храня от шише.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #373 -: Януари 07, 2013, 23:12:00 pm »
Боби, не съм хванала дискусията, но искаш да кажеш, че ако му давам кърма с шише за през нощта мога да имам успех , да намаля храненията нощем. Моят бебок дори и не се буди чак толкова от глад, а точно вярно колкото да ми се сгушка, да помърка две минути и да заспи,а обслужващият персонал да го разнася по креватите цяла нощ през два часа. Много ми е миличък, но вече всякакви алтернативи измислям, за да мога да си го гледам през деня както трябва, защото понякога нямам сили да изляза от вкъщи, защото се притеснявам да не падна някъде недоспала с него.
Не мога да ти кажа, че няма да се буди и да иска да го разхождаш, но вероятно постепенно ще намали храненията през нощта и малко по малко ще започне да спи по повече от 2 часа накуп. Обаче може да ти намалее кърмата, понеже няма на 2 часа да я стимулира. Ако искаш да не намалява пак трбява да ставаш,  за да цедиш( или помшаш), но поне евентуално може да стане веднъж на нощ.  Вие сте все още на 5 месеца, мънички сте да се притеснявате за будене. Ние говорим за по-големи деца все пак.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #374 -: Януари 08, 2013, 03:43:36 am »
Потвърждавам, че АМ не помага. Преди малко му дадох АМ преди да заспи при поредния опит да спи повече, първо го лигави и не го яде, после ме гледаше с погледа "ела ме накърми, че ще те фрасна". Накрая победи и го накърмих. Програмата му е точно като на бебето на z22. И също така наддаваше и продължава да наддава, което е хубаво за нашите бебоци, пък ние ще оцелеем, все пак оцеляхме при какви ли не процедури, тука най-естесвеното нещо като кърменето няма да му се дадем.

Не помага АМ, не помага и кърменето ;) "Помага" създаването на друг навик за заспиване, освен висене на гърда, или на шише - все тая. И двете "средства" - не се ползват от бебетата без мама да бъде вдигната, събудена и неспала за пореден път.
Естествено, че при съвсем малки бебета да се създават "ритуали на заспиване" за сметка на храненето /все едно от какъв вид/ - не е уместно. Няма да си държим децата гладни, че да спим по-добре разбира се.  :lol:
Когато обаче детето е на възраст, в която хранене, или по-точно висене по гърди и шишета на два часа, изобщо не може сериозно да се приема като глад - не е нито грешка, нито престъпление спрямо детето да се търсят други методи за продължителен и спокоен сън за всички.

И преди някой да се възмути - говоря само за спане, не за кърмене, АМ и изобщо хранене и връзката му със съня като цяло. Моето дете все още си спи в моето легло, гушка се, изобщо иска и получава постоянна емоционална и физическа близост с мен, като същата не е свързана с кърмене, шишета, или будене на два часа заради хипотетична нужда от храна "за успокояване". Разбира се той скоро ще стане на две години и отчитам това. Но навиците да се заспива по начин различен от кърмене, или подаване на шише ги изграждах доста време преди настоящия момент. Не става от раз. Нито пък от раз стават на 2-3г. и си отиват в тяхното легло, или стая, защото изведнъж "узрели" за тази стъпка...

Колкото повече толерирате навици, от които детето ви няма реална нужда, а си е просто навик от един момент нататък - толкова по-трудно после ще преодолеете проблемите породени от същия навик. А такива ще има, гарантирам ви.
Те много бързо се превръщат от "малки сладки пакети" в едни беснеещи и активни цял ден деца, които след година и нещо като ви будят и на всеки два часа нощем ей така "по навик", а на другата сутрин пак са бодри и си беснеят и изискват адекватни и енергични майки, не само гърда/шише и да кротнат... Тогава вече момичета - положението става доста по-различно от това в момента. И вашият стабилен сън, при натрупано с месеци безсъние, дете с повишаващи се нужди и изискващо внимание през все по-голяма част от денонощието...та вашият пълноценен сън тогава става наистина безценен.

Кърмете си децата, гушкайте ги, откликвайте на нуждите им. Но при възможност да промените някои навици, без реално да пренебрегнете необходимост за детето си - възползвайте се. В бъдеще време ще е от полза и за вас и за децата.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #375 -: Януари 08, 2013, 05:48:05 am »
като майка, кърмила и двете си деца, твърдя че кърменето вечер е било най-безболезнения и приемлив начин да реагирам и откликвам на нуждите на децата си
и двете спряха да се будят, след като ги отбих и минаха на АМ :) явно са имали нужда от кърмата на майка си, не от мляко по принцип
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #376 -: Януари 08, 2013, 08:26:27 am »
Последните три дни нощем сме така:
Кристиан - хапваме в 21-21.30 ч., после към 01.00ч., след това към 05.00-06.00 ч.
Никол - 20.30-22.00ч., после към 00.00-01.30ч., след това чак в 06.00-07.00ч.
След 03.30 ч. оставям децата при майка ми, да дремна до следващото хранене. С идеята някой като мрънка за цица или шише да ме буди. Кристиан се буди, а Никол спи. Не знам дали не трябва ние да я будим да  яде около 03.00 ч. или след като си спи значи е сита. Вярно е и, че тя повече набляга на цицата, отколкото на шишето с АМ. Той освен цица изцоква и 70-80 мл АМ, докато тя с мръщене 35-50 мл.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #377 -: Януари 08, 2013, 08:39:37 am »
Боги,  ти не ги ли тегли, че малко да се успокоиш? Според мен щом нямат жълтеница и не се будят,щом си изглеждат като нормални бебета, а не вяли и отпуснати, сънливи постоянно, няма нужда и ти да ги будиш. Спи и почивай като можеш. Това кой колко е изял и какво изобщо понякога не е критерий, и ние възрастните не ядем равни порции и изобщо нямаме еднакъв режим и вид.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #378 -: Януари 08, 2013, 09:31:31 am »
Никола или не се буди нощем или аз твърде бързо реагирам ,иначе би ревнал - поне за яденето в 2 и в 4,в 6 вече се ококорва,защото и ака обикновено.Той понеже спи върху мен или в редки случаи до мен и като започне нещо да се върти и примлясква с уста,го усещам веднага и давам цица.По принцип вече разпознавам кога се пъне от глад и кога от коремче.Преди като не можех и все бутах цица,но детето си ядеше само,когато искаше,иначе не поемаше гърдата.
Баткото пък беше на АМ и направо си се събуждаше на 3 часа,та после и приспиване ни чакаше.А малкия яде и спи,та и аз заспивам .
<br />
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #379 -: Януари 08, 2013, 09:56:05 am »
Боги, ще видиш другата седмица, че сте наддали прекрасно. Просто имат колики и оттам идва плачът. Няма гладно бебе, което не се буди за мляко. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери