0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #520 -: Април 20, 2016, 14:14:19 pm »
В момента съм с ТФК, единствен минус виждам, че коша ми е много ниско и се налага да се наведа повече за да сложа/извадя бебе. Боли ме гърба и ме затрудняват тия действия, но то пък не ги вадя по 1000 пъти :)

Aз на този въпрос точно му казвам "няма пълно щастие".  :lol: Независимо каква марка, за колко пари, с три, или 4 колела, малки, големи, помпащи...количка, чиито кош е високо - няма как да е особено стабилна при неравен терен. Пък при такъв като вашия Марго - направо я брой обърнала се. Просто когато центърът на тежестта е високо - е за сметка на стабилността това, независимо колко е голямо междуосието. Та ти направи идеален избор с количка за твоите си условия.
Аз навремето държах на такава с максимално високо стоящ кош, баш заради проблемите с кръста и невъзможността да се навеждам. Но аз все пак я бутах главно по настилки гладки като джам, та не е било проблем, че все пак е по-нестабилна (принципно) от количка с ниско стоящ кош.

Пиша го това за всички сега избиращи колички, този показател има отношение, според терена на който предимно ще бутате количката си. Моята Stokke беше идеално решение за разбутване в Стара Загора. Ама да си купя такова нещо и да трябва да го бутам там където м-и бута количката си (та дори и в повечето квартали на София, където колата си паркирам трудно и добре, че са й хубави гумите да издрапам в порената гъста кал и локва) - ми то все едно нямам количка. Хем трудно ще върви, хем ще рискувам с този високо сложен кош да се кламбичне при първата сериозна неравност.

Наистина и сайтове като OLX и Bazar са добър ориентир, доколко дадена стока е добра, удобна, функционална и си заслужава. Прегледайте там, ей така информативно. Давам пример различен от колички, нарочно. Скоро реших, че ми трябва втори блендер - само блендер (не робот). Разрових раздела....90% от обявите бяха за яко рекламирания "нутри булет" на Делимано - къде чисто нов, къде ползван 2-3 месеца и в гаранция ;) Нормални блендери на популярни марки за такава техника - 10-ина намерих, та и цена държат де (почти като магазинската  :lol:). Та ако даден продукт по тия сайтове се предлага така масово и то нов, или почти неползван - не ще да е много добър. Пуснете една търсачка пак там за колички "Макларън", или TFK и вижте колко е ограничено предлагането и какви цени държат хем втора ръка, че и с дефекти, кръпки и пак така. И това не е случайно де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #521 -: Април 20, 2016, 15:14:25 pm »
Иха, Jbrul, както винаги много изчерпателен отговор :)
Ей сега ще вляза в тия сайтове да видя кое как върви... Май ще бъде Chipolino, но ще видя и тези, които препоръчваш! Макар, че "Макларън" не ми харесват, много са им малки колелата, направо са като на детска играчка, това ме притеснява малко... Ще разгледам, имам време (надявам се :) ).
Това да е с висок кош, също смятам за по-удобно, пред вид болки в гърба (имам яко плексит вдясно). Така, че и това ще е критерий.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #522 -: Април 20, 2016, 15:32:47 pm »
Вилия, ние сме с Чиполино темпо и съм много доволна. Лека, маневрена и на добра цена.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #523 -: Април 20, 2016, 16:39:07 pm »
Макар, че "Макларън" не ми харесват, много са им малки колелата, направо са като на детска играчка, това ме притеснява малко...

Не, не... Не "препоръчвам" нищо. Дадох само пример за две марки колички, от които майките явно са доволни, поради което и втора ръка - няма особено предлагане на същите, а държат и цена когато ги има, дори със сериозни забележки. Това се случва само с продукти (колички, или друго) от които потребителите са доволни след реална употреба, а не да са ги избирали по лъскавите им реклами. Както важи и обратния пример - продукт, с който е "нафлуудено" буквално по тези сайтове и масово се предлага нов, или символично употребяван - бива да ти светва крушките ;)

За "возията" и проходимостта на дадена количка - не е главният фактор размерът (диаметърът) на гумите. Той има повече отношение към "лекотата на бутане" и пак не е абсолютна величина и по този параграф, при определена конструкция на шасито. Как вози - зависи от окачването и междуосието (както при автомобилите). Ако на едно "Ауди А6" сложиж 16-ки - ще ти вози пак като "кораб", ако и 20-ки да могат да влязат там ;) Просто междуосието е голямо и окачването е еди какво си. На един "Голф" му тресни 18-ки - пак ще ти вози като каруца по коларски път. Надявам се разбираемо обяснявам. И при количките, както при леките автомобили - не е само до марка. На марки в различен ценови диапазон - има просто някои хипер-сполучливи модели, те са известни - сядате и четете кои са те и според бюджета си избирате каквото ви трябва.

Все пак - исках да подчертая, че "просто гуми с голям диаметър" - сами по себе си не са гаранция за проходимост, добро возене и леко бутане на количката ви. Обръщам внимание, защото това е главен критерий за майките при избор, гледат го независимо от други параметри и често правят неудачен избор заради това. Разбирам ги, не са се занимавали с колички колкото аз  :lol:, ама аз понеже съм - да ви кажа, пък може и да не ме отразите.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #524 -: Април 20, 2016, 21:24:00 pm »
Чиполино няма при мен. Аз имах Куини джогър, не са евтини, но си заслужават парите.

Без да съм фен на амазон, т.е. имам си причини да го избягвам, но цената е просто невероятна. Моята количка със зимния кош ги бях взела за 400 евро и пак бяха много намалени. За 300 е направо без пари.
http://www.amazon.de/Quinny-77805990-Speedi-Set-Travelsystem-KombiBuggy/dp/B0063PWP0E/ref=sr_1_1?s=baby&ie=UTF8&qid=1461176518&sr=1-1&keywords=quinny+speedi

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #525 -: Април 23, 2016, 10:34:18 am »
Жбрул, това сравнение с колите не за тука бе или ти гледаш и мъжете да включиш в избора  :lol: :lol: :lol: не че не е така, но просто за колите никоя жена не се замисля, кара с каквито и препоръчат и това е  :D
Пълно щастие наистина няма, но със старата бях свикнала чудесно (въпреки, че беше триколка, по-високо и стоеше коша, обръщала се е веднъж с тежка чанта на дръжката и празна)и фактът че е няколко пъти по-евтина не я направо по-лоша или пък да се е счупило/скапало нещо.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #526 -: Април 23, 2016, 19:16:21 pm »
М-и, при двойни колички изборът е по-ограничен. Знаеш. Каква марка ти беше старата?

Re: Количките - 3!
« Отговор #527 -: Април 27, 2016, 17:10:35 pm »
Здравейте! Мнение за Coletto Giovanni?


*
Re: Количките - 3!
« Отговор #528 -: Април 28, 2016, 19:08:33 pm »
М-и, при двойни колички изборът е по-ограничен. Знаеш. Каква марка ти беше старата?
Блу, бертони карера. Вече няма май бертони,  нещо са се сменили.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #529 -: Април 28, 2016, 21:30:01 pm »
Веднъж съм бутала Бертони и веднъж Чиполино и хич не останах очарована. Не съм искала да ги купувам, то при мен ги няма и без това. Бях на разходка с приятелки. Празна количка се бута сравнително лесно. Сложете вътре поне 10 кг и пробвайте пак!

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #530 -: Април 29, 2016, 11:10:08 am »
Е, аз си я бутах 3години :) движи се чудесно, но други модели не съм пробвала. Инженера каза това ще е  :lol:
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #531 -: Април 29, 2016, 23:11:49 pm »
И аз си имам един инженер вкъщи.  :lol:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #532 -: Април 30, 2016, 07:45:23 am »
Ехеее, всички ли сме с инженери в къщи ?! 8O
:)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #533 -: Април 30, 2016, 21:11:47 pm »
Ха ха,  ние сме двама
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #534 -: Май 11, 2016, 14:49:26 pm »
От нямане на кво да правя, ще си кажа и аз моето мнение за количките :)

13 години бутане на колички в Англия и най-удобни винаги са ми били Макларън  :lol:

Според мен обаче, количката не е до марка, а до съобразяване с местоживеенето и начина на живот (ежедневната рутина).

В бг съм бутала колички на приятелки, ама то тротоари няма, коли спрели по тротроара, дупки, корени на дървета и т.н, които в Англия с Макларън не ми се е налагало да преодолявам.

Начина на живот също е важен --> дали ще се събира в асансьори, дали ще се сгъва лесно, ще ходим ли с нея до магазин и ще я пълним ли с покупки и Т.н. Аз лично предпочитам малка, лека количка, но ако инфраструктурата го позволява. Не знам какво е да буташ Макларън в стария град в Пловдив или по пясъка на плажа, но не си го представям лесно (ако изобщо е възможно с някаква количка там  :lol:)

Тук, където съм в момента, дори си мисля, че количка няма да ми трябва въобще. И смятам да не купувам изобщо, докато не ми се наложи. Тук бебето от вкъщи се слага в стола за колата, от там със стола в количката за пазаруване и от там пак вкъщи --> навсякъде се ходи с кола, тротроари няма и за кво ми е тая количка?! До парка също се ходи с кола, а там на разходка може и с кенгуру.

Не е като да сложи човек бебето в количката и да се разходи до магазина за хляб, памперси, детската кухня и Т.н. Тук всичко е драйв тру (включително и парковете  :lol:)

Та се убедих вече, че количката трябва да се избира според местоживеене, а не според марката. Една майка в София може да има различни нужди от количка от една майка в стария град в Пловдив или друга майка в Сопот примерно :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #535 -: Май 11, 2016, 18:28:04 pm »
Маки, то всички сме изтъкнали кое виждаме като предимство или недостатък :) и да всеки избира според своите нужди и възможности :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #536 -: Май 11, 2016, 23:47:01 pm »
Маки, като порасне и натежи бебето, пак ще ти трябва количка за в парка (си мисля аз). Може и Макларън.   :wink:

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #537 -: Юни 14, 2016, 13:51:39 pm »
Мами, споделете мнение за количките Лорели като цяло. Спряла съм се на 2-3 модела с трансформиращ се кош, тъй като не искам отделни.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #538 -: Юни 16, 2016, 15:09:56 pm »
Лорели не съм и гледала, но пък ползвах Бертони (които сега са Лорели уж) триколка с баткото и бях доволна. 3г бутане, нито един проблем. Беше с два коша, заведох тати да я види, каза ок,  няма кво да се счупи по рамата, доволен беше от спирачката и така. Та препоръчвам на тоя принцип да я оцениш.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #539 -: Юни 16, 2016, 15:19:55 pm »
Благодаря, м-и!