0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте :)

Понеже знам, че има съфорумки, които са в процес на търсене на работа, както и такива, които може би се опитват да намерят хора за собствен бизнес или за техни приятели, реших да пусна една темичка, в която да обсъждаме обяви, интервюта, СВ-та, в общи линии всичко, което се предлага, търси и което ни прави впечатление. С две думи да си помогнем една на друга :lol: :lol:

Например аз за два месеца, в които търся, срещнах поне 10 фиктивни обяви. Някои се въртят с месеци и като идеш на интервю се оказва, че предлагат заплата около 500 лв. с много извънреден труд.

В същото време кол центровете много са вдигнали изискванията и ако до прди 2 години наемаха с ниво на език В2, сега изискват минимум С1 и то за говорене по скрипт!

1. Jasmin_veni:
град София
- Масови комуникации (ПР и Журналистика).
Търси в следните области:
Банки
Медии
Рекламни агенции
офис асистент
кол център
административна работа

2.К.
Град София
Образование - инженерно - Логистика
Проф. опит - 15 години, мениджърска позиция
Област - Текстил, Индустрия, Търговия
Търси в следните области:
Текстилна промишленост
Търговия производствено оборудване
Търговия и услуги
Предпочитана позиция
Мениджър продажби
Мениджър дистрибуторска мрежа
Търговски представител
Езици
Английски; Руски

3.синьо кокиче - Русе
образование - икономическо
търси като търговски представител за района на североизточна България

4. мъж на 38 г
гр. София
образование - бакалавър, телекомуникации
езици - руски, английски (да кажем а1 и а2), малко иврит (говоримо)
обща компютърна грамотност (  не ме слуша да се учи, но не е невъзможно ако бъде притиснат  )
шофьорска книжка - кат В, със стаж в софия  
опит в електротехниката, автоматиката, роботизирани системи
може и административна работа, с по-голямо желание в техническата област
не пуши, изпълнителен е

5.Smilesearching
гр.София
10 г. трудов стаж в административни отдели като офис асистент, офис мениджър, секретарка.
Образование - средно, биология с английски език. Имам сертификати на владеене на английски език към ВВС център.
Компютърна грамотност.
Не пуша.


6. мъж на Inke Tinke

Възраст:36г.
Образование:Бакалавър Реклама и маркетинг
Стаж: дълги години работа с книги и директни продажби, 5 години брокер нидвижими имоти
Езици: руска гимназия и английски В2
Току-що приключи курс по икономика и мениджмънт от БТ, завършил с теоретичен и практически изпит(взети със съответно 5 и 6)и сертификат.


7.А.Х жена
Години 27
Образование - магистър по Публична администрация
Стаж:Технически сътрудник
Без шофьорска книжка
Езици- много добро владеене на английски език, сертификат ниво В2
Търся административен тип работа, свързана  със специалността ми
Много добра компютърна грамотност!
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 21:19:33 pm от Мецани »
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #1 -: Юни 07, 2012, 14:36:23 pm »
Браво Вени! Супер тема. Ще я следя внимателно и аз, защото Калин също е в процес на яко търсене на работа. След боледуването и операцията - започва отначало. Хич не му е приятно, ама няма начин. Той търси от много скоро, регистриран е в
https://candidate.manpower.com/wps/portal/BGCampus/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3g3pxAP35BgYwN_vwAzA08DA5NQRw8jAyCtHw7SgaTC3SzYxcAozM_U0NjfzMDA3wwib4ADOBro-3nk56bqB6fm6RdkZ6c5OioqAgD0vg8R/dl3/d3/L0lHSkovd0RNQU5rQUVnQSEhL1lCZncvYmc!/
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 15:19:55 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #2 -: Юни 07, 2012, 15:04:14 pm »
Супер темичка, наистина, браво за идеята! Аз също съм си мислела няколко пъти да пускам такава, но едва ли ще съм от полза, изхождайки от това, къде живея. Все пак се записвам да я следя. Вероятно в София, макар и трудно, работа все пак се намира. Аз ще си търся евентуално за 2 месеца през лятото, но сегашния ми работодател по принцип не разрешава. Съпругът ми си търси работа вече три години и още не е намерил, за съжаление. Не говорим за заплата изобщо, това 500 лв при нас са си химера, може би минималната...

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #3 -: Юни 07, 2012, 15:12:18 pm »
И в нашия град е шок и ужас.Работа почти няма, ако има е ниско заплащането.Връзки нямаме където и да сме, а и мъжът ми е от турски произход което прави назначаването му още по-трудно(не знам защо, но сме хора пълни с предразсъдъци и комплекси).Аз за себе си за момента не мисля, но за него.Ама няма.И заплащането тук е около 300лв, като те осигуряват на минималната естествено.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #4 -: Юни 07, 2012, 15:32:32 pm »
Болната ми тема в момента! Аз, обаче, една друга гледна точка ще дам. Когато намеря време да пиша, де  :lol:
Заради липса на персонал, в момента работя по 14-15-16 часа на ден, вече съм на предела на силите си. Направо не знам къде са тия безработни хора, честно ви казвам!
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:22:20 pm от Елфи »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #5 -: Юни 07, 2012, 15:34:09 pm »
Тук в нашия град....да ви кажа, смешна работа. Всички реват, че работа няма, че са съгласни на каквато и да е работа, само и само да работят....Зимата се отвориха 9 места в Областна администрация по програма Старт в кариерата (или нещо подобно, беше си административна работа, на бюро). Заплатата беше малко над минималната, но тук по принцип за тези пари блъскаш по 10 часа прав в хранителен магазин (от региона си е). Беше за около година, но нали се сещате, че никой от тях нямаше да остане на пътя след изтичане, щяха да ги назначат на постоянен договор, при всички положения. И се започна - като научихме за откритите места започнахме да звъним на приятели, познати, които идваха всяка седмица в офиса да плачат за каквато и да е работа. И се започна - Ама аз сегааааа...чакам от едно друго мястооо; ама то сегааа...аз ще видяяяя; ще си помисляяяяя; ами ще се обадя като решааа; ..... И с огромно съжаление установихме, че младите хора в Разград не желаят да работят. Тогава лично аз звъннах на около 15 човека, един единствен от тях започна там, другите още седят без работа и плачат, че няма работа и нямат пари...

Не правя паралел с вас, разбира се, но като се зачекне темата за търсене на работа и все се сещам за тогава и се ядосвам....
Който ми каже, че има безработица сред младите в нашето градче, лично ще го заплюя, честно!

Иначе от сърце пожелавам успех на тези от вас, които си търсят работа. Да желае да работи човек е едно от хубавите човешки качества и ви го признавам!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #6 -: Юни 07, 2012, 15:52:36 pm »
Пуснах я темата, защото нещата не са розови и трябва да си пооправя вижданията явно.

Днес в БТ ми казаха за тези програми, но изискването е да нямам трудов стаж. Демек греда!

Аз съм с образование Масови комуникации и досега все по специалността съм работила. В последните два месеца като видях, че няма предлагане смених курса.
в момента търся за:
 рецепционист
 офис асистент
 кол център
 всякаква административна работа

Или не ми се обаждат или като чуят, че съм с дете и съм до там.
Направо не знам какво да правя вече, честно!

Змимко, аз се замислям дали да не се преместя в твоя град, хем за Ники ясла, хем за мен ще намеря работа :lol: :lol:

Вижте сега, шегата на страна. Има много момичета, които по една или друга причина са позакъсали финансово. Когато чуя за работа предпочитам да предложа на зачатски дами,отколкото на който и да е приятел. Ако ние сами помежду си не се помогнем, няма кой, а положението е много зле.
Дайте да направим едно списъче с тези, които търсим, какво търсим и да го обновяваме периодично.

Ето така:
Jasmin_veni:
Образование - Масови комуникации (ПР и Журналистика).
Трудов опит - 5 години
Търси в следните области:
Банки
Медии
Рекламни агенции
офис асистент
кол център
административна работа

Град - София
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 17:11:10 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #7 -: Юни 07, 2012, 15:58:12 pm »
Вени, нямаше изискване за липса на стаж, дори мисля нямаше изискване за висше образование (значи може и да не е било точно Старт в кариерата, но пак някаква програма). Запиши се задължително в БТ ако не си го направила. Не знам как е в София, но знам, че тук редовно изникват някакви програмки чрез БТ в държавните и общински институции.
Тук градините и яслите си търсят деца, заповядайте :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #8 -: Юни 07, 2012, 16:06:26 pm »
Вени, по повод това за езиците, моето впечатление е, че навсякъде вече вдигнаха изискванията. Последно януари бях на интервю в Метро и теста по английски не беше никак лесен. Поне за мен. А аз този език и цял живот да го уча май няма да го науча  :?

Аз по принцип съм ходила на доста интервюта. Мине не мине време хванат ме лудите и тръгвам. Но пустия му английски...

Иначе кофтито на моя договор е, че е временен до декември и след това не знам дали ще ми го продължат. Но в момента не го мисля - каквото такова.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #9 -: Юни 07, 2012, 16:22:10 pm »
И аз търся работа от началото на годината.

Вчера ходих на поредното интервю. Ходих в Русенска Корабостроителница.
Позицията беше Специалист маркетинг и реклама (договори, архив, рекламации).
Не знам какво да очаквам, защото не се справих добре с теста.
Дадоха ми едни тест от 7 (седем) страници. В него не бяха преводи, не бяха въпроси от общата култура, писане на бизнес писмо и какви не още въпроси....

Миме, сори, ама и аз вече отказах две предложения. Все пак, не само мен ме избират, а и аз си избирам. Решила съм си, че за под 500лв. чисто не бих работила.

По принцип си търся като Търговски представител. Но точно от тези обяви никой не ми се обажда, защото почти нямам опит. :(

синьо кокиче - Русе
образование - икономическо
търси като търговски представител за района на североизточна България

Благодаря, Стефи. :D

Само не разбрах що заключи темата? :P това, ако искаш, го избърши с гумата. :P
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:49:51 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #10 -: Юни 07, 2012, 16:23:32 pm »
Честно казано това за езиците ми е доста глупаво. И за моята работа преди 5 години се изискваше английски език, а реално тук не съм го ползвала, ползвах го чак като отидох в София заради разните посланици, които идваха при шефа ми.  Но сега и за заместничката ми тук (скоро ще си ходя на мекичко у дома) пак ще се изисква език....

Врабец, ако излезеш болничен малко преди да изтече, нямаш грижи.

Маги, Русе няма нищо общо с Разград. В големите градове стандартите са по-високи. А и за тукашния стандарт човек, отказал работа на бюро със заплата средната за региона, според мен няма право да плаче, че няма работа и няма един лев в джоба си...
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:25:21 pm от Змимка »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #11 -: Юни 07, 2012, 16:38:56 pm »
момичета, ще следя темата и ще добавям в първия пост на вени всички визитки, за да са на едно място, ок?
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #12 -: Юни 07, 2012, 16:40:36 pm »
 :oops: Какво имаш предвид под визитки  :oops: :oops:
Питам за да участвам, не за друго  :D

ааааа пардон ето:
К.
Град София
Образование - инженерно - Логистика
Проф. опит - 15 години, мениджърска позиция
Област - Текстил, Индустрия, Търговия
Търси в следните области:
Текстилна промишленост
Търговия производствено оборудване
Търговия и услуги
Предпочитана позиция
Мениджър продажби
Мениджър дистрибуторска мрежа
Търговски представител
Езици
Английски; Руски
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:47:56 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #13 -: Юни 07, 2012, 16:44:09 pm »
ами това което вени е написала за себе си, кратичко - образование и в коя сфера търси, ако искате може и по разширено, важното е да е в първия пост, че да се намира лесно, не да се рови из цялата тема :D
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #14 -: Юни 07, 2012, 16:45:02 pm »
град добавете във визитката
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #15 -: Юни 07, 2012, 20:46:53 pm »
И с огромно съжаление установихме, че младите хора в Разград не желаят да работят.

Не правя паралел с вас, разбира се, но като се зачекне темата за търсене на работа и все се сещам за тогава и се ядосвам....
Който ми каже, че има безработица сред младите в нашето градче, лично ще го заплюя, честно!

Иначе от сърце пожелавам успех на тези от вас, които си търсят работа. Да желае да работи човек е едно от хубавите човешки качества и ви го признавам!

Миме, напълно съм съгласна с теб! За съжаление положението е точно такова и при нас. На младите не им се работи. Те започват работа в краен случай, работят известно време и напускат, още в първата минута, в която им докриви или някой не им свири на гайдата.  :( Вярно е, че са млади и имат време, но обикновено имат прекалено много претенции без покритие. В бюрото по труда непрекъснато има някакви курсове и все са за младите, обикновено без стаж. В събота бях на среща с учениците от предишния ми випуск, завършили 2007 година. Малкото от тях, които не са се омъжили или не са напуснали града, са се включили в разни обучения по езици и други компетентности с ваучери. Но думата ми е за хора като нас. Аз говоря за работа за сериозни хора, семейни, на средна възраст. При нас над 30-35 години не вземат на работа. Това си е чиста дискриминация, според мен. Изключвам сезонната работа лятото, на която колежките ми разчитат от години и вече си ги познават и търсят в хотелите като администратори с език или камериерки. Но за мъжете е по-трудно, особено като свършат строителните работи по морето. Трудно е и понякога дори и да нямаме пари, отказваме предложена работа, не защото не ни се работи, а защото не можем предвид заболяванията си или други приоритети.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #16 -: Юни 07, 2012, 21:18:33 pm »
Моя мъж е строител, шпакловки, боядисване, гипсокартон.Единственото което искам е да си намери работа, на която през зимата температурата в помещението да не е като на вън.Вече е на 33, да не е стар, но до кога може да го бачка това?Завършил е КИП и Автоматика, ми няма къде да го практикува тук, няма заводи в който да е поддръжка, няма нищо.

Иначе да масово на малките(човек ще каже, че съм на 100г) не им се бачка, искат парите да идват от някъде ей така.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #17 -: Юни 07, 2012, 21:42:39 pm »
Иначе да масово на малките(човек ще каже, че съм на 100г) не им се бачка, искат парите да идват от някъде ей така.
... веднага да седнат на бюро и да цъкат у фейса цял ден  :lol:
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #18 -: Юни 07, 2012, 22:07:38 pm »
Предложение за работа за живеещите в град Стара Загора  :)!
http://www.jobs.bg/f1468390
Ако има кандидати да ми пишат на лични!

Вярвам!!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #19 -: Юни 07, 2012, 22:27:41 pm »
подкрепям Змимка на 200 %.
при нас също имаше места по програма - няма кандидати, удължиха срока, явиха се и като се започнаха едни претенции за пари....... 8O 8O 8O
добре де, ние с по сумати години трудов стаж работим за 500 лв., а те хоп вчера от скамейката и искат по 1500 лв. - е не става.
ние също сме в намален състав  :x :x :x  и не се издържа, но младите явно си знаят цената и предпочитат за седят в къщи, а как издържат ????
 аз също съм предлагала на близки и познати и като чуят за парите, се започва едно вайкане, че даже и от сорта " аз за тия пари няма да стана сутринта в 7", интересно за колко ще станат и кой ще ими ги даде.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #20 -: Юни 07, 2012, 22:31:43 pm »
Мен ми е по-чудно как така избират да стоят у дома за 0 (нула) лв чист доход на месец, вместо да работят за 300 примерно..Като се има предвид, че това е стартова заплата, увеличава се през определен период от време...И когато излизат вечер как им е удобно да искат пари от родителите си, които на тези години се бъхтят като бели роби за мааалко повече и не могат и да си помислят да кажат - аз за тез пари няма да си вдигна задника. Защото 'тез пари' им плащат сметките и с 'тез пари' купуват хляба, който се яде вечерта....
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #21 -: Юни 07, 2012, 22:47:39 pm »
моето лично обяснение е, че всичко опира до възпитание и че не са научени да ценят парите. аз съща се чудя, как без пари живеят и излизат, но родителите явно доста бъхтат на някои да им е добре.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #22 -: Юни 07, 2012, 23:20:00 pm »
Въпрос на възпитание.
Мъжът ми има приятел, който е на 30 години и няма и един работен ден през живота си :( Не желае да работи и това е.

Аз лично много съжалявам, че нямам възможност да започна курс за преквалификация. Бих работила и за по-малко пари, ако мога да науча нещо ново. Ето ИТ сектора още много ще се развива, ЧР също, Вътрешни комуникации.
Дори пуснах докс. за стаж в Мтел за вътрешни комуникации. Бях на интервю, ниско, ама много ниско е платен стажа. Ако бях несемейна и без дете, веднага се хващам, честно! Ама го има и другото, дете с обещания за кариера след 6 месеца, не се храни.

Повечето студенти май по отрано са се ориентирали към големите пари, аз будалата започнах от минималната заплата.
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #23 -: Юни 08, 2012, 10:52:19 am »
Дори пуснах докс. за стаж в Мтел за вътрешни комуникации. Бях на интервю, ниско, ама много ниско е платен стажа.
:( на моят мецан никой не му се обади, и от другите оператори също. никой не го брои за мечок  :? гледаме обявите, пускаме и нищо, ааако случайно го извикат на интервю (а тази година още не е ходил и на едно!) после не му се обаждат. забелязала съм обаче някаква тенденция (за софия говоря) да се взимат по-неопитни (уж да ги обучават), а всъщност не работят точно по описанието, експлоатират ги да хамалстват, изнудват ги с парите - примерно глоби за всякакви неща от закъснение до разговор по телефона.
 :oops: аз ще помоля да пусна визитка на мецанчо, знае ли човек от къде ще изкочи някой заец
град - софия
мъж на 38 г
образование - бакалавър, телекомуникации
езици - руски, английски (да кажем а1 и а2), малко иврит (говоримо)
обща компютърна грамотност ( :x не ме слуша да се учи, но не е невъзможно ако бъде притиснат  :lol:)
шофьорска книжка - кат В, със стаж в софия  :lol:
опит в електротехниката, автоматиката, роботизирани системи
може и административна работа, с по-голямо желание в техническата област
не пуши, изпълнителен е

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #24 -: Юни 08, 2012, 11:03:22 am »
ааа моля ви се, как ще заключа темата :lol:
някой друг колега си е правил експерименти :wink:
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #25 -: Юни 08, 2012, 11:35:25 am »
Вени, виж това. Не е лошо да се ходи по такива събития
http://www.karieri.bg/karieri/novini/1838549_kak_se_pravi_kariera_v_mediite/

В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #26 -: Юни 08, 2012, 12:45:40 pm »
Фуси, ходила съм, но в общи линии е някакъв вариант на лятна школа, но говорят едни стари хора, дето лежат на стари лаври и нямат идеят какво е то следене на социална мрежа.

Мецинка, в Булуърк и Софика пускахте ли?

Апропо, колко от вас имат линкедин профил и искате ли да се кънектнем там?
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #27 -: Юни 08, 2012, 15:56:45 pm »
Утре ще съм на интервю в Кауфланд за ръководител сектор Храни.

Някой да има, който работи в тази компания, да сподели нещо?

Мамка му, днес тъкмо сутринта редях багажа за Варна, че и Михаела се беше настроила вече и ми звъннаха с покана за интервю за утре събота в 09:50.

Отварям форума Работодател и чета САМО лоши неща. Всъщност, то там за никоя фирма не намерих нещо хубаво. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #28 -: Юни 08, 2012, 16:00:55 pm »
За кауфланд немога да кажа нищо хубаво,леля ми работи там и я смазват от работа,найстина смазват,една приятелка на майка ми също работи там ...нейните думи са същите,там повечето хора който са на работа са найстина зле и в безисходица поне от товва което аз знам :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #29 -: Юни 08, 2012, 16:04:16 pm »
За кауфланд немога да кажа нищо хубаво,леля ми работи там и я смазват от работа,найстина смазват,една приятелка на майка ми също работи там ...нейните думи са същите,там повечето хора който са на работа са найстина зле и в безисходица поне от товва което аз знам :).
Близка работеше на витрината със салатите - същото мнение има и тя...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #30 -: Юни 08, 2012, 16:11:41 pm »
хммм, кофти.
Значи, ако случайно вземат, че ме одобрят, от мен ще се изисква да мачкам хората успешно.
Ако пък не успея да ги мачкам и пресирам достатъчно качествено, то пък мен ще изгонят. Утре ще видим... :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #31 -: Юни 08, 2012, 16:12:11 pm »
ти иди, пък после ще обсъдим  :wink:
В  сегашната ситуация нищо не е за изпускане. Прецени сама на база лични впечатления
В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #32 -: Юни 08, 2012, 16:13:54 pm »
ти иди, пък после ще обсъдим  :wink:
В  сегашната ситуация нищо не е за изпускане. Прецени сама на база лични впечатления

о, да естествено, че ще ида.
Едно време, през 2005-та, когато още предстоеше откриване на Кауфланд в България, също бях на интервю, но във Варна.
Да видим, утре как ще се развият нещата. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #33 -: Юни 08, 2012, 16:19:36 pm »
И аз съм безработна от месец, след като напуснах по здравословни причини, защото ми препоръчаха да избягвам стреса.
Та имам пресни наблюдения от Бюрото по труда Възраждане в София. Докато чакам за срещата ми с консултант, набързо прегледах таблото със свободните позиции за юристи и запомних номерата на обявите, които ме интересуваха. Когато стана въпрос, че има свободни места и бих искала да науча повече и евентуално да кандидатствам, се оказа, че 7 консултанти разполагат с един компютър и че няма начин да ми помогне в момента, тъй като днес на него работел друг колега. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.
За сега не търся активно, тъй като още се лекувам, но ще хвърлям едно око на темата.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #34 -: Юни 08, 2012, 16:26:58 pm »
Отварям форума Работодател и чета САМО лоши неща. Всъщност, то там за никоя фирма не намерих нещо хубаво. :?

Винаги по-мотивирани да пишат са недоволните. Прецени сама и после мисли. Късмет!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #35 -: Юни 08, 2012, 16:41:06 pm »
Успех на интервюто!

Каквото и да пише в бгработодател, работа си трябва, сайта сметки не плаща.

[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #36 -: Юни 08, 2012, 17:29:05 pm »
Хоп и аз в тази темичка :) Търся работа от тамън 2 седмици, след приключване на второ икси. В предишната фирма "спечелих" огромен конкурс на 2 етапа, но продължи 2 м само. Фирмата се оказа замираща, така или иначе. Заплатата беше 600 лв. Хващала съм се и за 400 лв, на другия край на града, но те и тях не даваха. Не съм претенциозна, защото при нас родители не помагат и разчитаме само на себе си. Принципно за втори път ми показват вратата заради процедурите, но това е друга тема.
Имам 10г трудов стаж в административни отдели като офис асистент, офис мениджър, секретарка.
Образование - средно, биология с английски език. Имам сертификати на владеене на английски език към ВВС център. Компютърна грамотност.
Не пуша.
Нямам никакви претенции, освен да ми плащат все пак. Пробвах да кандидатствам за продавачка, понеже парите са същите, но се оказа, че не ме искат....през живота си не съм била продала нещо. С обяви май си е така, връзки трябват :) Имам една бивша колежка, която ми каза.....абе ти приключи с ин витрата, пък мога да попитам тук там...Не знам какво да си мисля вече.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #37 -: Юни 08, 2012, 17:38:08 pm »
Smilesearching , добавила съм те в първия пост на темата, само кажи за кой град става въпрос.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #38 -: Юни 08, 2012, 17:53:42 pm »
София :) Мерси.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #39 -: Юни 08, 2012, 17:59:36 pm »
Миналата седмица си говорихме с моя човек, дали е удачна идеята да има и организация, която да се занимава с осигуряване на работа на хора с репродуктивни проблеми. Например като ти хлопнат вратата заради един опит, да имаш работа до другия, а не да прекараш месеци в търсене и после тамън си почнал и пак процедура. Става омагьосан кръг.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #40 -: Юни 08, 2012, 18:23:17 pm »
в стара загора текучеството в Кауфланд е голямо
но пък в сектор храни имаш най-много безплатна работна ръка- такива като мен ;) мърчандайзери
за мен кауфланд е върха на простотията като система от всички вериги, а аз влизам във почти всички международни ежедневно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #41 -: Юни 08, 2012, 18:28:15 pm »
Аз с молба за сестра ми:
град София
жена - 23 г.
Образование - през юли и предстои държавен изпит за бакалавър Бизнес администрация
Езици - средно ниво владеене на Английски, чете и говори малко Сръбски (с амбиции да заучи Чешки, но няма фин. възможност)
Компютърна грамотност - офис пакет
Шоф. книжка - кат. Б, активен шофьор
Работила е главно по заведения, но общо взето си е трайно безработна. Без стаж по специалността не я взимат никъде.
Общо взето няма претенции за вид работа, справя се добре с административни дейности, не я мързи да работи.
Днес беше на интервю, обаждат се преди малко и и казват, че става, след 30 ми и се обажда друга жена от фирмата да и каже, че били размислили. Имат 5 дни обучение, което трябва да започне в понеделник, а тя във вторник е на хистероскопия, за която е предупредила още сутринта...
По принцип и аз съм си за визитка, за 3 месеца работа в тая фирма ми разказаха играта, но за сега ще задържа.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #42 -: Юни 08, 2012, 18:31:53 pm »
Не знам доколко са се изпидепцали корпорациите в България, дали си следят имиджа и кой какво пише из форумите за тях, но много от градовете в България са малки, а работните места за конкретни фирми в тях ограничени.

Да не ви разпознае някой и да стане беля.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #43 -: Юни 08, 2012, 18:44:25 pm »
Имат 5 дни обучение, което трябва да започне в понеделник, а тя във вторник е на хистероскопия, за която е предупредила още сутринта...

Аз не разбрах, казала е, че е на хистероскопия ли? Ако е казала нещо за ин витро, не само ще размислят, а и ще бягат като дявол от тамян.....имам богат опит с това.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #44 -: Юни 08, 2012, 18:49:19 pm »
Аз не разбрах, казала е, че е на хистероскопия ли? Ако е казала нещо за ин витро, не само ще размислят, а и ще бягат като дявол от тамян.....имам богат опит с това.
Не, не за ин витро не се говори, още не мисли за деца изобщо, но и тя с една торба проблеми. Хистероскопията е за отстраняване на полип, обяснила е, питали са я какви са и намеренията и това е обяснила (в момента е сама и няма такива). Казали са и, че няма проблем, уж са я харесали, но после...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #45 -: Юни 08, 2012, 19:03:20 pm »
Не е трябвало да обяснява. Трябвало е да каже друго. Ако се налага болничен, да вземе за нещо друго. Винаги се съмняват в жената, особено ако е млада. Принципно, ако си без дете - ауууу, сега тепърва ще го прави, ще излезе в майчинство, после следват куп болнични. Ако си вече с дете, пак същото - болнични и отсъствия. С ин витро - пак същото - отсъства за изследвания, прегледи, да не говорим за самата процедура. Все си безперспективен за тях! Ако  ин витрото е успешно - следва майчинство и болнични. Ако не е - пак зле, ще има следващ опит в даден момент. Не може да им се угоди!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #46 -: Юни 08, 2012, 19:06:45 pm »
Записвам се, за да се опитам, макар и минимално да ви бъда от полза. Работя като ЧР, макар че сега съм болничен и след това ще си гледам малкото поне година. Надявам се да мога да ви помогна със съвети или ако чуя нещо конкретно за позиция в София, както и ако на някой му трябва мнение за конкретна по-голяма компания да търся нещо различно от бгработодател.
Не се подвеждайте по мненията както в бгработодател, така и в други подобни, там пишат предимно силно недоволни хора, които са или изгонени,или мързеливи или преценката им за ситуацията е много по-различна от вашата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #47 -: Юни 08, 2012, 19:11:07 pm »
Не знам доколко са се изпидепцали корпорациите в България, дали си следят имиджа и кой какво пише из форумите за тях, но много от градовете в България са малки, а работните места за конкретни фирми в тях ограничени.

Да не ви разпознае някой и да стане беля.

ако визираш мен- нямам пряка връзка с кауфланд, работя там по заместване, ако колежката ми е в отпуска, и в началото като започнахме изобщо да работим с тази верига
на третият ден техен служител ми се направи на мъж, като се опитваше да ми обясни как съм трябвало да правя това, което ТОЙ ми бил казвал, за това ми плащала фирмата
отвърнах му, че той може да  ме накара да си легна с него, за да ходя да зареждам в магазина, или да ходя гола по паркинга, за да привличам клиенти, а и също така, ако много държи, ще го запозная с длъжностната си характеристика, за да види за какво ми плаща фирмата работодател
нямат никакви написани правила за работа на посетителите от фирми /не съм сигурна за техни вътрешни/ на базата на което да ми изискват каквото и да било
след хиляди заплахи просто си излязох от магазина, и до ден днешен си работя във фирмата, пък и пак влизам да зареждам там като се наложи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #48 -: Юни 08, 2012, 19:37:54 pm »
Може би зависи и от политиката на компанията като цяло, а може и да е на местно ниво, но в Бургас Кауфланд е на светлинни години от Карфур и подобните... да не изброявам. Но дали е малък или голям магазина, фирмата, компанията, стресът, гърчът и работата са винаги много! :(

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #49 -: Юни 08, 2012, 21:57:02 pm »
Шмати, в коя област търсиш хора?
Най-добре да дадеш Линкедин профил и желаещите да се свържат с теб, така ще видиш и СВ-то им.

Цигу, да са умни да четат, ама такова нещо като мениджмънт на социалните мрежи и блоговете (респективно форумите) в Бг е като тъмна Индия (да ме прощава Чандра ако чете).
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #50 -: Юни 08, 2012, 22:00:56 pm »
Мецинка, в Булуърк и Софика пускахте ли?
вени благодаря ти още веднъж за темата, и за идеите. не сме пускали. булуърк обаче е ит, а мецан не е за там  :? слабичка му е компютърната грамотност за тази работа, другите ще ги разгледаме.
имаха дни на кариерата в нов български, пращат му чат пат от кариерният им център (на университета) обяви, но нищо  :?
обяви много, море от фирми е, вече е друг въпросът колко от тях са качествени, има и фиктивни обяви.
последната му работа беше монтажник на душ кабини и вани, сега и за монтаж на мебели не го взимат  8O миналата година направо си му бяха казали, че е пълен :x

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #51 -: Юни 08, 2012, 23:19:26 pm »
Колкото до фиктивните обяви - пълно е. Били задължили работодателите да назначават с конкурс и искат-не искат пускат обяви. До момента знам за поне 10 фирми в бранша, чиито обяви са абсолютно за спорта, викат 2-3 на интервю и назначават свои си хора  :?
Smilesearching, много благодаря, ще чакаме нов опит, вече обиграни...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #52 -: Юни 08, 2012, 23:21:28 pm »
Колкото до фиктивните обяви - пълно е. Били задължили работодателите да назначават с конкурс и искат-не искат пускат обяви. До момента знам за поне 10 фирми в бранша, чиито обяви са абсолютно за спорта, викат 2-3 на интервю и назначават свои си хора  :?
Smilesearching, много благодаря, ще чакаме нов опит, вече обиграни...

Не само. От ЧР в една верига супермаркети знам, че пускат обяви, викат хора на интервю и като чуят за какви заплати са склонни да работят, намаляват заплатите на наетите вече работници. Три пъти така са намалявали заплатите :(
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #53 -: Юни 08, 2012, 23:47:09 pm »
Добавям и аз- мъж на Inke Tinke
Възраст:36г.
Образование:Бакалавър Реклама и маркетинг
Стаж: дълги години работа с книги и директни продажби, 5 години брокер нидвижими имоти
Езици: руска гимназия и английски В2
Ще роботи каквото и да е. От 4 месеца е на борсата и за този период не са му предложили нитж едно място.
Току-що приключи курс по икономика и мениджмънт от БТ, завършил с теоретичен и практически изпит(взети със съответно 5 и 6)и сертификат.
За София заплата под 700-800 лв. просто не е сериозна. Не, че не е масова. Но, докато мъжат ми взимаше 600лв., а аз по около 300, но с прекъсване от по 4 месеца годишно, натрупахме дългове към Софийска вода, ЧЕЗ, Топлофикация, режийни в блока и едвам смогвахме да си плащаме храната.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #54 -: Юни 09, 2012, 09:54:33 am »
Не мога да разбера какво искат. Или си прекалено умен за тази работа, или пък си прекалено тъп, няма угодия! Но сметките си идват така или иначе....и здравни трябва да се плащат на всичкото отгоре.

Вчера бях на интервю за офис асистент в Монтфиз - театрални школи. Отивам в уреченият час и там има 10-тина девойки, часовете за интервю закъсняват с по час време. Интервюто минаваше добре, докато не ме попитаха дали мога да оставам да работя до 23, 24 ч или пък да дойда тогава на работа...и събота и неделя???? Казах им, че ще дойда, но само да си покрият разходите за такси, че от Люлин и обратно струва 20 лв! Казаха, че ще ми се обадят. Наистина се обадиха в 20.30ч да ми кажат, че не съм одобрена. За заплата не стана дума. Едва ли ще вържа надника за денонощна работа, само транспорт и ядене /ако не се прибираш, ядеш от заведение/ ще са 40 лв!!!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #55 -: Юни 11, 2012, 10:52:48 am »
Smilesearching, съжалявам че са ти загубили времето. Успех следващия път!
С всеки изминал ден се убеждавам все повече, че голяма част от работодателите си търсят роби, не служители  :?
Аз да докладвам, можете да изтриете визитката на сестра ми. Обадиха и се от същата работа, на която беше на интервю отново (за 3-ти път). Отказа се оказа недоразумение, била одобрена ще започва със следващата група за обучение в края на месеца :dance2: Много ви благодарим! За пореден път тук намирам подкрепа не само за себе си, а и за хората около мен!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #56 -: Юни 11, 2012, 16:53:04 pm »
Много полезна тема  :balk_47:
няма да забравя моите ангелчета...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #57 -: Юни 11, 2012, 17:31:26 pm »
аз търся майстори за ремонт на покрив на къща в София. за времето на ремонта се осигурява подслон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #58 -: Юни 11, 2012, 20:32:18 pm »
намерила си. Ей сега ще tи пиша
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #59 -: Юни 12, 2012, 13:39:04 pm »
А може ли да ми напишете цената за ремонта на покрив/ може и на ЛС/. Благодаря.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #60 -: Юни 12, 2012, 23:13:50 pm »
Кокиче, какво стана с интервюто?

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #61 -: Юни 13, 2012, 21:03:04 pm »
Включвам  се и аз с молба за себе си:
А.Х
Години 27
Образование - магистър по Публична администрация
Стаж:Технически сътрудник
Без шофьорска книжка
Езици- много добро владеене на английски език, сертификат ниво В2
Търся административен тип работа, свързана  със специалността ми
Много добра компютърна грамотност!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #62 -: Юни 14, 2012, 01:13:06 am »
Кокиче, какво стана с интервюто?

Душе,
благодаря за интереса. :)
Ами, все още не мога да отговоря. Т.е. интервюто мина добре, но аз нямам представа, дали са ме одобрили. Очаквам отговор до няколко дни. Ако са ме одобрили за втори етап, ще ви пиша. Много мила беше регионалната, която водеше интервюто. И за пръв път имаше приготвена бутилка с вода и чаша.

Днес ми звънна някакъв номер, подобен на техния и аз се зарадвах, но се оказа, че ми звънят от Корабостроителницата за второ интервю.

аз от няколко месеца с това се занимавам - с ходене по интервюта....

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #63 -: Юни 14, 2012, 08:30:14 am »
Кокиче, какво стана с интервюто?
Душе,
благодаря за интереса. :)
Ами, все още не мога да отговоря. Т.е. интервюто мина добре, но аз нямам представа, дали са ме одобрили. Очаквам отговор до няколко дни. Ако са ме одобрили за втори етап, ще ви пиша.
Силно се надявам да те одобрят! Така или иначе, ще ти се обадят, такава е практиата на сериозните фирми! Интересуваше ме как е минало самото интервю също и ти благодаря за споделеното. Успех!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #64 -: Юни 14, 2012, 10:26:13 am »
Душе,
тъй като това беше първи етап, ме разпитваха основно за мен. Не са ми говорили нищо за самата работа в Кауфланд.
Ето някои от въпросите, които ми зададоха:
 - Защо смятате, че ще се справите с работата тук? Кое Ви кара да се чувствате подходяща?
 - Колко души сте ръководили преди? Дайте пример за конфликтна ситуация и как се справихте с разрешаването и?
 - Защо напуснахте тук; какво се случи там? ...
 - Къде в йерархията се виждате след 5 години?
 - Какво знаете за нас? Посещавали ли сте нашия сайт и кога го направихте?
 и т.н.
Като цяло разговорът си вървеше съвсем приятелски. Както казах регионалната беше много мила и усмихната, с което те предразполага. :)

Дано сега да ти е по-достатъчна информацията.
Ти що се интересуваш от Кауфланд? Нали беше учител?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #65 -: Юни 14, 2012, 11:20:05 am »
Маги, преди 5 години започнах тук, после нали щяхме да започваме ин витро процедура и реших да напусна работата си, за да не измъчвам шефовете си с моята липса точно по време на кампания. След това реших, че ще се развеждам и няма да правя процедура и отидох на едно интервю за магазин на Глобул. Интервюто беше в мазето на едно барче (не се шегувам), където бяха мъж и жена. Дадоха ми една бутилка минерална вода и ми казаха - продай ми тази бутилка. Отговорих - вече сте я купили, така че няма смисъл, пък и имам 6 годишен стаж в търговията, не смятам, че трябва да се доказвам тук с бутилка минерална вода. Денят след това шефът ми надуши, че съм пак на 'пазара на труда' и ми се обади да си ме прибира. Около месец след онова интервю ми се обаждат от Глобул, че съм минала успешно първия кръг от интервюто, трябва да се явя на втори!  8O Това месец по-късно. Явно не са си намерили персонал, иначе не биха ми се обадили, аз така ги отрязах. Но за мен не е нормално интервю за толкова 'голяма' марка като Глобул да се провежда в мазе на барче и да искат да им продам минерална вода....Тъпо. Разбира се, казах им, че съм се върнала на старата си работа....Кауфланд явно разчитат на самото интервю да разучат максимално много за професионалната история на кандидата, отколкото да се убедят, че може да продаде една бутилка минерална вода. Пожелавам ти успех! :*
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #66 -: Юни 14, 2012, 21:44:12 pm »
Дано сега да ти е по-достатъчна информацията.
Ти що се интересуваш от Кауфланд? Нали беше учител?
Много ти благодаря за информацията! От Кауфланд се интересувам, заради съпруга ми. А се интересувам по принцип, защото евентуално ще се явявам на конкурс за регионален мениджър на търговска верига от този тип. Пиша евентуално, защото първо се кандидатства по документи и ако съм одобрена, тогава ще ми насрочат интервю. Да си призная, от доста време не съм се явявала на интервю за работа, надявах се да не ми се наложи, но животът е сложно нещо. Преди години и аз съм провеждала интервюта, но за собствен бизнес и там беше по-лесно. И да ти отговоря на твоя въпрос, да, учителка съм, но и при нас нещата не са ясни, работи се година за година, увеличават работното време, а часовете преподавателска работа намаляват и пропорционално ни намаляват заплатите. Предполагам, че не на всякъде в училищата е така, но за съжаление, при нас, в дълбоката провинция, нещата стоят така плюс абсолютен стрес и умишлено прекарване с девиз "Да ти е гадно!". За съжаление, нямам алтернатива в момента...
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 21:54:54 pm от du6ka »

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #67 -: Юни 15, 2012, 00:18:55 am »
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...

и си права и не си. Зависи от фирмата, в която кандидатстваш.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #68 -: Юни 15, 2012, 21:05:19 pm »
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...
и си права и не си. Зависи от фирмата, в която кандидатстваш.
Много се надявам да си права! Дано поне в голяма част от фирмите да са се променили нещата към добро! Друго, което ми прави впечатление е, че голяма част от обявите са фиктивни. Обявяват ги, защото по закон така е редно, но всъщност си имат работещ при тях човек, който трябва да преназначат н-р или си имат свой човек, който трябва да назначат и обявата е направена за тях. Скоро се явявах на конкурс за две работни места по моята специалност. Едното, след големи шикалкавения, в последствие разбрах от този, при когото се явих на интервю, е обявил местото, но си имал една колежка, която си работела. Почти изпадна в истерия, какво да прави, като я бия по всички параграфи, а той и казал да не се притеснява, че всичко е на книга само. Яд ме е само, че така човек се надява и ако е като на интервю при моя сегашен работодател, той иска всички документи, вкл. медицинско, свидетелство за съдимост и т.н., които за един неработещ човек са си доста пари. За второто интервю, се усетих на време и изобщо не се явих. Там, на самата обява, само дето не пишеше мястото на човека, който ще е назначен. " С .. такова образование, с такава специалност, точно 5 години трудов стаж и т.н...."

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #69 -: Юни 15, 2012, 21:47:27 pm »
Мимс, да продадеш бутилка минерална вода или нещо друго по време на интервю в областта на продажбите е нещо естествено :D
В началото, когато аз започнах да провеждам интервюта "старите пушки" ме учеха и аз да "купувам" вода от кандидатите за работа. Мииииии някак неестествено ми беше и така и не го приложих. Дано не ме чете някой от тях, че  :fighting:
Виж голям фен съм на груповите интервюта:D
Сори за отклонението от темата :oops:

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #70 -: Юни 15, 2012, 23:16:00 pm »
А кое гледаш в груповите интервюта?

При мен се случи нещо интересно. Обади ми се позната от голяма компания, че при тях се освобождават две места. Пуснах й СВ-то си, друга нейна позната също.  Вчера са извикали нейната позната, мен не.

Разлики между нас: тя е работила като офис мениджър година-две
аз имам сравнително добър трудов опит.

Позиция за кандидатстване - къстъмър сървис с английски.

Аз не виждам логика, защо на нея са се обадили, на мен не. Никаква логика.
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #71 -: Юни 16, 2012, 07:59:37 am »
Вени, при груповите интервюта лъсват доста качества на кандидатите. Продажбени умения, работа в екип и т.н Отпускат се повече и се получава добре. Темата никога не е свързана тясно с позицията, за която кандидатстват.
Увличат се в дискусия, за мен винаги е било по-полезно, от колкото да ги накарам да ми продават "вода" :wink:
« Последна редакция: Юни 16, 2012, 08:04:33 am от Ники »

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #72 -: Юни 18, 2012, 15:44:48 pm »
А кое гледаш в груповите интервюта?

При мен се случи нещо интересно. Обади ми се позната от голяма компания, че при тях се освобождават две места. Пуснах й СВ-то си, друга нейна позната също.  Вчера са извикали нейната позната, мен не.

Разлики между нас: тя е работила като офис мениджър година-две
аз имам сравнително добър трудов опит.

Позиция за кандидатстване - къстъмър сървис с английски.

Аз не виждам логика, защо на нея са се обадили, на мен не. Никаква логика.

Няма логика, не я търсете!Мъка е с тези обяви, трябват връзки. Въпреки че мен вече и близка ме отряза, докато не приключа с процедурите окончателно. :(
Това са обяви, които са - на неудобно далечно място, за много малко пари или където системно не плащат /въртят се непрекъснато и все някой работи безплатно, фиктивни с уговорен човек за назначаване, или...съвсем редовна обява, ако излезе случайно - кандидатстват 300-500 души, повечето неотговарящи на изискванията, кандидатстващи от немай къде. Ако все пак попаднеш сред избраните за 1 интервю, отиваш на такова + тест/изпит. Дори да покриеш теста, пак хвърляй боб дали ще се класираш за 2 интервю. Аз по едно време им исках резултатите, за да знам, че всичко съм направила както трябва. След това остават да кажем 10 души на 2 интервю. Би трябвало всички да отговарят на критериите.....но каква им е логиката за 3 интервю, идея си нямам!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #73 -: Юни 18, 2012, 15:50:08 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #74 -: Юни 18, 2012, 16:08:26 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

В обявата пише минимум 15 години трудов стаж, значи не търсят 20 годишна мацка :) Явно шефът си пада по лелки като нас :))))
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #75 -: Юни 18, 2012, 16:33:58 pm »
Браво!!! Поне честен е бил човека  :lol: :lol: :lol:
Вчера мъжа ми прочете следната обява ......Фирмата предлага атрактивно заплащане, работа в млад амбициозен екип, осигурено паркомясто за колело :)))))))))))))))
В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #76 -: Юни 18, 2012, 16:47:45 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

В обявата пише минимум 15 години трудов стаж, значи не търсят 20 годишна мацка :) Явно шефът си пада по лелки като нас :))))
Иди, виж честен човек ми се вижда- хем казва какво търси, хем не търси нещо много младо:}сериозно,както е написана обявата все едно е пусната във вестник "Позвънете".
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #77 -: Юни 18, 2012, 19:02:01 pm »
Миналата седмица търсеше с 10г стаж :) Аз съм на 30 и имам точно толкова :) А той ако е на 60??? Бляк....явно не е намерил, може и над 60 да е....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #78 -: Юни 18, 2012, 21:04:15 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

Не бих отговорила на така написана обява за работа. "Лична асистентка на шефа" и "интернет услуги" според мен не показват, че фирмата гледа сериозно на себе си и търси кометентни хора.
Интернет страницата пък рекламира туристически услуги...

Търсила съм и съм вършила какво ли не. От такъв храст не излиза заек. Пестете си времето и нервите.
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 21:06:28 pm от цигу »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #79 -: Юни 18, 2012, 21:19:10 pm »
Браво!!! Поне честен е бил човека  :lol: :lol: :lol:
Вчера мъжа ми прочете следната обява ......Фирмата предлага атрактивно заплащане, работа в млад амбициозен екип, осигурено паркомясто за колело :)))))))))))))))
Ахаххах, смятай колко атрактивно....ниско е заплащането, щом ще се налага с колело да ходиш на работа :lol:

По темата - положението с търсенето на работа навсякъде е потресаващо :( Аз все още имам време, но си се оглеждам и ровя по сайтовете, имам си регистрации и редовно преглеждам обявите - амииии - трагедия направо. Лошо ми става като дойде време каква ще я търся. Нямам къде да се върна, детето ми навършва две години в началото на януари, баш в най-голямата зима, не се знае с яслите какво ще е положението, баби нямам на разположение....Доста интересно ще се получи :lol: Ама да сме здрави само. Успех с търсенето, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #80 -: Юни 19, 2012, 09:25:14 am »
http://www.jobs.bg/f1479288

Не бих отговорила на така написана обява за работа.

И аз. Обявата е просташки написана.
Такива ги подминавам. Дори и това, че няма подробно описание на длъжността, изисквания и какво предлага фирмата, говори доста зле за тях.


Аз вчера бях на второ интервю в Корабостроителницата. Сега очаквам до края на седмицата да се обадят с отговор.
От Кауфланд пък ми се обадиха, да ми кажат, че за сега не ставам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #81 -: Юни 19, 2012, 11:09:14 am »
http://www.jobs.bg/f1479288

Не бих отговорила на така написана обява за работа.

И аз. Обявата е просташки написана.
Такива ги подминавам. Дори и това, че няма подробно описание на длъжността, изисквания и какво предлага фирмата, говори доста зле за тях.

и аз не бих отговорила на такава обява! работя като личен асистент/секретарка близо 6-та година.
 :) успех кокиче

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #82 -: Юни 19, 2012, 11:33:59 am »
И аз не бих отговорила,ама.....само двамцата сме си, няма помощ от родители, без връзки, на 1 заплата - сещайте се как сме и това доста променя надеждите от къде ще изскочи заека...!!!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #83 -: Юни 20, 2012, 14:17:05 pm »
Вечера бях на интервю на английски. Ми много съм доволна от себе си. ЗА две години неговорене на езика се справих блестящо и гласко.
Умре циганката да ме хвали :lol:
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #84 -: Юни 20, 2012, 16:30:06 pm »
Аз пък търся работа на мъжа ми. Всеки луд с номера си.;-)
Той доскоро имаше фирма за реклама, но в тази криза и малкото му клиенти се отказаха от рекламата и вече е на ръба.
В интерес на истината, не че ми е мъж, но е прекрасен специалист в тази област, като не спира да учи нови програми, последната му страст е производството на филми ( завършва сам целия процес - сценарист, оператор, обработка...) и става все по-добър;-)
И аз като Вени - умре циганката!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #85 -: Юни 20, 2012, 16:51:13 pm »
Танита, наскоро чух тази история по радиото (на английски е) и ми хрумна, че може да даде добри идеи на мъжа ти:

http://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2012/06/18/155300875/lights-camera-youtube-a-new-studio-cashes-in-on-an-entertainment-revolution

Дори да не е YouTube, а VBox7 и адаптирана към българските условия на правене и продажба на рекламни клипове, дано е от полза. Човек като се види с повече свободно време, може да си създаде добро портфолио и да го пусне в обръщение в мрежата - каква по-добра реклама за собствените умения пред бъдещи работодатели.
Успех!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #86 -: Юни 20, 2012, 17:46:11 pm »
Цигу, той вече има няколко филма в тубата;-)
Я да турна един линк, за който има желание да гледа;-)
И само за инфо - това е все пак с любителска камера, с професионална нещата биха изглеждали в пъти по-добре.
Ох, не мога да кача линк от офиса, много ни е орязан нета!
Добре де в тубата пишете valentinpetkov и излизат всичките му филми. По-късно ще постна и линк.;-)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #87 -: Юни 20, 2012, 19:08:47 pm »
Момичета, ако някоя от вас си търси работа като счетоводител, моля да ми пише на лични. За София става въпрос.  :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #88 -: Юни 20, 2012, 20:02:42 pm »
Аз пък търся работа на мъжа ми. Всеки луд с номера си.;-)


Е две сме в групата. При нас положението е същото, само дето нашата фирма беше текстилна :)))
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #89 -: Юни 24, 2012, 17:06:34 pm »
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #90 -: Юни 28, 2012, 14:09:02 pm »
Копирам част от имейла, който получих от една фирма, в която бях кандидатствала по документи за дистрибутор.

Цитат
Какво предлагаме? :

-          предлагаме начално обучение (това е видео обучение какво трябва да правите и как да показвате продуктите на клиентите) и след това периодични обучения за повишаването на квалификацията

-          имате тест период от 1-2 месеца след което може да ви дадем трудов договор и да ви осигуряваме ако желаете
 -  как и с какво ще посещавате клиенти не е наша грижа (за предпочитание е собствен автомобил, мотор, колело .... и т.н. )

-          работното ви време трябва да е от 9:00 до 18:00 от Пон. до Пет. Но ако желаете може да работите и повече това ще е само във ваш плюс

-          очакваме месечни обороти м/у 6000лв. и 12000 лв. без ДДС
-  плащаме на всеки 2 седмици

-          заплатата е % от оборота който варира средно м/у  15% до 20% зависимост от продуктите за топ 10 продукта е 20%
- за оборот над 7000лв без ДДС месечно плащаме допълнително от 100 до 200лв за гориво + 50 лв за поддръжка и др разходи

-          използвате вашия телефон за връзки с клиентите ви (но по принцип да знаете че няма полза ако се обажда те на клиенти за уговорки на срещи и др. при нас работи схемата лице в лица трябва да сте там)

Естествено, това "привлекателно" предложение не смятам да го приема.
Пълно е с неясноти и е крайно несериозно.
Значи, след два месеца ДАЖЕ могат и договор да ми изготвят, че даже и осигуровки да ми внасят! БРАВО! :lol:

не им пука, дали ще си троша колата или колелото, или мотора. Това си е мой проблем. Обаче, ако нямам 7 бона оборот, няма да ми изплатят горивото.

освен това, свидят им пари, да ни платят командировките до София и да ни проведат едно истинско обучение, а щели да ни обучават дистанционно (видео обучение)! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

стиснати и несериозни!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #91 -: Юни 28, 2012, 18:14:26 pm »
Копирам част от имейла, който получих от една фирма, в която бях кандидатствала по документи за дистрибутор.

Цитат
Какво предлагаме? :
-          имате тест период от 1-2 месеца след което може да ви дадем трудов договор и да ви осигуряваме ако желаете

Аз бих подала сигнал за проверка до НАП.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #92 -: Юни 28, 2012, 18:51:31 pm »
Няма как да не се наложи контакт по телефона.....а кой ще го плаща, разбира се не е техен проблем :)
Тези неща ги маскират като директен маркетинг, търговски представител, сътрудник и т.н.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #93 -: Юни 28, 2012, 19:37:56 pm »
Много ми е позната една такава фирма, при която съм ходила няколко пъти на някакви тъпи лекции, и преди години започнах обучение при тях и нищо...
Имена не споменавам умишлено...  :lol:
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #94 -: Юни 28, 2012, 20:40:58 pm »
Да, Цигу,
може и да подам сигнал, но институцията е Инспекцията по труда, а не НАП. :wink:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #95 -: Юни 29, 2012, 12:16:03 pm »
Тия направо си плачат за сигнал. 1-2 месеца без трудов договор  8O Или са много глупави или си имат чадър. По-вероятно второто.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #96 -: Юли 31, 2012, 19:00:00 pm »
Няма ли някой да се похвали с работа :) Обявите хич ги няма, интервютата също. Май ще изкарам една ученическа ваканцийка!! :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #97 -: Юли 31, 2012, 19:21:46 pm »
Няма ли някой да се похвали с работа :) Обявите хич ги няма, интервютата също. Май ще изкарам една ученическа ваканцийка!! :)
А аз вече 2 година съм в такава :(


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #98 -: Август 06, 2012, 09:14:34 am »
Леле...да не се шашкам още...?? :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #99 -: Август 06, 2012, 09:37:05 am »
Леле...да не се шашкам още...?? :)
:P Недей, ама и не свиквай, дерзай доколкото можеш и доколкото е възможно :wink: :D


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #100 -: Август 11, 2012, 15:55:08 pm »
Тайничко се надявах да не пиша в тази тема, но дойде и моят ред. След 5 дни ми свършва майчинството и оставам без работа. :( Предложиха ми да се върна в магазина, в който работех, но при старите условия. А те са с работно време на смени, като 2-ра смяна е вечер до 20.00 ч. На мъжа ми 2-рата смяна е до 22.00 ч. Като се паднем и двамата 2-ра смяна, няма кой да взима Йоана от яслата. Бабите са далече. Поисках да ме съкратят, но се оказа че закона ме защитава до 3 г. и нямат право. Та сега си търся работа редовна смяна или ако е на смени, да ходя само 1-ва. Къде ще я намеря един Господ знае....
Става въпрос за Благоевград.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #101 -: Август 12, 2012, 18:21:48 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #102 -: Август 12, 2012, 18:35:33 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??

Донякъде е вярно - предполага се, че ще работиш, но само докато намериш нещо по-добро и по-доходно, за което си квалифицирана. Хора, които отговарят точно на изискванията, без да ги надвишават, ще са доволни. Такива хора биха се задържали по-дълго.

Поне това е логиката. Как работи българският трудов пазар и тази конкретна фирма е отделен въпрос.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #103 -: Август 12, 2012, 20:17:38 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Еми, ти си щастливка :P Стигаш до интервюта, до отговори по имейл, а аз само си пращам CV наляво/надясно и дотам :? Вече сериозно взех да се замислям, за какво съм се изучила чак пък толкоз (имам Две висши :)) като една работа не мога си намеря ... срам!!!


*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #104 -: Август 12, 2012, 20:35:32 pm »
Аз съм по същия начин, пускам СВ на много места и съм с 2 висшета но засега 5та година търсена успях само на едно място и се коза фирма преследвана от Комисията по Финансов надзор явно заради незаконно придобити пари за ад станат ООД от 3ма човека.Съжалявам че казвам всичко , и аз съм се тотално отчаяла дали някога ще имам късмет с намирането и започването!  :? :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #105 -: Август 12, 2012, 20:55:55 pm »
Аз съм по същия начин, пускам СВ на много места и съм с 2 висшета но засега 5та година търсена успях само на едно място и се коза фирма преследвана от Комисията по Финансов надзор явно заради незаконно придобити пари за ад станат ООД от 3ма човека.Съжалявам че казвам всичко , и аз съм се тотално отчаяла дали някога ще имам късмет с намирането и започването!  :? :(
Леле f_27 ти направо ме разби, аз се отчаях като чукнах 2 години вече :? а за 5 8O не ми се мисли :? Поне на репродуктивния фронт да бях успяла :?


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #106 -: Август 13, 2012, 14:29:47 pm »
Ох, да се чудиш да се смееш или да плачеш! Нито на репродуктивния фронт, нито на трудовия някакво развитие....какво да се прави :)Дали ще откажат официално или няма да ти се обадят, като теглиш чертатата си е същото....няма работа, няма и парички!! Тези, дето ми отказаха последни, днес пак са с обява за търсене!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #107 -: Август 23, 2012, 16:17:26 pm »
След днешното интервю в Пощенска, тотално зачерквам всичко гръцко от списъците си.
 Ей сега постнах една бележка към всички ЧР в профилът ми във Фб.

[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #108 -: Август 23, 2012, 19:12:12 pm »
Днес една съседка разглежда обявите за работа във вестник, и аз от скука се зачетох и хоп, търсят за 4 часова работа на бар в моя квартал, обаждам се аз и първото нещо което ме питат е на колко години съм и след като казах 34, ми се обясни, че търсели мноооого по младо момиче. Много ми е интересно ако аз и още 10, 24 годишни момичета застанем една до друга, дали няма да изглеждам в пъти по добре от поне половината и по важното е, че имам трудов стаж като барман в най- оборотните дискотеки и клубове в София и по морето, и това да се обадя на тази обява е само и единствено, че ме устройва времето и това, че ще си разнообразя малко еднообразното ми ежедневие, и то не става дума за някакво луксозно заведение, а за най- обикновено квартално кафене. Много ми стана обидно. Но май ще трябва да се свиква, че годините са в повече, а опита няма значение, или просто търсеха нещо различно от работник.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #109 -: Август 24, 2012, 08:49:42 am »
Йоанна, по закон нямат право да отказват работа на човек заради годините, етноса и т.н Дори в обявите нямат право да го споменават.
Може да се сезира Комисията за защита от дискриминация.
Вени, прочетох ти поста във Фейсбук. Не мога да повярвам, че тези неща се случват все още по интервюта и то от големи компании.


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #110 -: Август 24, 2012, 13:56:20 pm »
Аз ако взема да напиша всичките ми патила по интвервютата....ще е цял роман! Как искам поне веднъж да стане с връзки...! Вчера бях на интервю, което беше само за да ме видят...на следващ етап щели да проверяват възможностите ми....!!!! А аз имам 10 г опит точно в тяхната сфера...не ми се мисли занапред как ще е.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #111 -: Август 24, 2012, 14:54:51 pm »
Аз ако взема да напиша всичките ми патила по интвервютата....ще е цял роман! Как искам поне веднъж да стане с връзки...! Вчера бях на интервю, което беше само за да ме видят...на следващ етап щели да проверяват възможностите ми....!!!! А аз имам 10 г опит точно в тяхната сфера...не ми се мисли занапред как ще е.
В БГ за жалост намирането на работа е предимно с Връзки, но не е за предпочитане, казвам го от личен опит!
Никинищо лично, но която и комисия да сезираме, не ние, сме в правото си на избиращи и подбиращи, а само в тези, на категорията търсещи!


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #112 -: Август 26, 2012, 00:29:35 am »
Поисках да ме съкратят, но се оказа че закона ме защитава до 3 г. и нямат право. Та сега си търся работа редовна смяна или ако е на смени, да ходя само 1-ва. Къде ще я намеря един Господ знае....
Става въпрос за Благоевград.

Имат право да те съкратят въпреки, че детето ти е под 3г.
Мен ме съкратиха по чл.335 от КТ, но по този член ти дължат обезщетение между 4 и 12 брутни заплати. Даже после имаш право да се запишеш в БТ и да получаваш обезщетение и от там. Моят случай е такъв. Има и цяла тема по моите преживявания даже. :wink: Сега взимам двойно повече пари от тези, който държавата осигурява за втората година майчинство.
« Последна редакция: Август 26, 2012, 00:31:50 am от Nataly* »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #113 -: Август 26, 2012, 13:23:20 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Съкрати си св-то. На много места не взимат на работа прекалено квалифициран персонал.
Това лято  се занимавах  с подбор на персонал и понеже ставаше въпрос за т.нар. нискоквалифицирана работа, направо  отхвърлях такива св-та.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #114 -: Август 26, 2012, 14:02:05 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Съкрати си св-то. На много места не взимат на работа прекалено квалифициран персонал.
Това лято  се занимавах  с подбор на персонал и понеже ставаше въпрос за т.нар. нискоквалифицирана работа, направо  отхвърлях такива св-та.


Да, така е наистина. Моят мъж подбира персонал. Той също ми обясни за термина over qualified. Например, той търсеше управител за магазин с двама души. Там управителят работи наравно с другите двама души, които са му подчинени. Затова  отхвърли кандидатура на човек, който е бил мениджър на голям обект и е ръководил екип от двадесетина души. Този човек няма да е удовлетворен, ако ръководи само двама души, че и да продава наравно с тях.
Вероятно и с теб се е случило нещо подобно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #115 -: Август 26, 2012, 16:48:39 pm »
Да, ясно, ама как да скрия трудовата книжка....там нали пише?
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #116 -: Август 26, 2012, 22:43:34 pm »
Че ти като кандидатстваш, т.е. като ходиш на интервю за работа, не си носиш трудовата книжка, нали.
Въпросът е да те одобрят за дадена позиция, за която кандидатстваш.
Пък после, като си занесеш трудовата книжка, ще я види само личен състав или ЧР.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #117 -: Август 27, 2012, 11:16:46 am »
Когато човек отива на интервю за работа, е добре да носи само себе си  :lol:
Моето СВ и в английски и български вариант е 2 страници, 204 думи
обаче за сега нищо  :?
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #118 -: Август 27, 2012, 16:07:54 pm »
Да, обаче после се оказва, че си бил излъгал......Ако в тр. книжка има 5 работни места, как да напиша в св-то 2? Все пак само дни по-късно ще видят....???

Примерно на въпроса дали съм омъжена, отговарям с "Не", защото е така. После като разберат, че имам 12г връзка и живеем заедно, била съм ги излъгала. Няма угодия! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #119 -: Август 27, 2012, 19:51:33 pm »
Да, обаче после се оказва, че си бил излъгал......Ако в тр. книжка има 5 работни места, как да напиша в св-то 2? Все пак само дни по-късно ще видят....???

Има такова нещо като посочване само на онези предишни работи, от които опитът и уменията ти са смислени и полезни за позицията, за която кандидатстваш. Ако на другите места си вършила съвсем различна работа, защо изобщо да я споменаваш?
Не е лъжа, а представяне на важната информация.

Събирала съм чаши в нощен бар, била съм слугинче и детеглдачка, затова имам две години и половина, които изобщо не споменавам, и досега не ми е попречило по никакъв начин.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #120 -: Август 27, 2012, 19:54:46 pm »
Права си, но аз като кандидатствах за работа, ми повлия положително опита в студентските години с работата на сандвичи- опит в общуването с клиенти. Така че има някакво значение какво си правил, колкото и да няма пряка връзка с желаната работа.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #121 -: Август 28, 2012, 09:06:34 am »
Здравейте мили момичета!Да се присъединя и аз към най "не перспективния" контингент на нашата нация-младите майки и младите жени с репродуктивни проблеми,нуждаещ отчаяно от работа.Следя темата отдавна,но бях малко пасивна,тъй като играех активно на другия фронт,но за жалост изгубих и сега е време да подновя борбата си тук.Но така като гледам успехите на този фронт са също толкова под въпрос ,както и в другата ни борба.
Аз съм от Пловдив,имам висше икономическо образование и езикова гимназия.Отдавна обаче съм си направила извода,че ако бях шивачка или сервитьорка ,сега нямаше да пиша тук.
В момента съм регистрирана в БТ и предния път ,когато се подписвах ,не се стърпях и излях гнева си на наглите чиновници,които цинично са наречени наши "посредници",а не правят нищо друго ,освен да ни навикват и отпращат!
От около половин месец следя обявите в jobs.bg но за сега нямам никакъв успех.
Ще се радвам ,като споделяме опита си и се подкрепяме!
За сега ви желая успех и хубав ден! :)
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #122 -: Август 28, 2012, 11:19:25 am »
Цигу, права си за тези неща, но мисля, че е редно да отчетеш факта, че ние се намираме в България, не в САЩ. При вас нещата са съвсем различни, тук действителността е друга, за жалост. Интересно ми е, като пропуснем да споменем някои позиции, които сме заемали, как ще обясним дупката в стажа? На въпроса - А какво сте правили в периода от -до /еди кои месеци или години/? - какво отговаряме? Щото БГ работодателят/в масовия случай/не гледа с добро око, ако имаш пропуски в трудовия стаж, той търси инженер от НАСА за длъжност на секретарка примерно и от сорта. Всички сме виждали обявите, които се въртят из сайтовете.
Колкото до прекалено квалифицираните кадри - съгласна съм с логиката, но не мисля, че тази причина за отказ е релевантна в момент на световна икономическа криза и потресаващи нива на безработицата. Един високо квалифициран кадър е достатъчно наясно с позициите, за които кандидатства и има идея какво би било заплащането за по-ниска такава. Щом въпреки това подава документи, значи е преценил за себе си, че е готов да работи и за по-малко, но все пак - поне ще работи, вкъщи и толкова няма :wink: Вярно, веднага щом му излезе по-добра оферта, ще напусне, но това важи и в случаите, когато заема висока позиция. Ако работодателят не е достатъчно конкурентоспособен, трудно ще задържи качествени кадри. Монетата има две страни все пак.
Сложно е много с намирането на работа в момента. На мен все още ми е рано, но от няколко месеца следя и аз активно пазара на труда и се чудя накъде да се преквалифицрам, дали да записвам някакви магистратури, курсове ли, що ли, че да имам по-голям шанс. Но така като гледам, май особен смисъл няма. Не знам в София какво е положението, по думите ви съдя, че и там е зле, пък в Бургас - да не казвам - трагедия. Не мога да си го обясня това за нашия град 8O
Между другото, сега се сетих - мен са ме съкращавали от работа, защото съм била прекалено квалифицирана 8O Бях студентка още и шефа ме извика един ден и ми каза - съжалявам, но ти си твърде квалифицирана за тази работа и рано или късно ще напуснеш, а аз сега имам човек за твоето място. Поне ми плати обезщетение, че ме изрита без предизвестие :?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #123 -: Септември 22, 2012, 13:03:37 pm »
Хайде и аз да пусна една обява  :oops:

Търся детегледачка за близнаци на 1,3 год. в с. Доброславци. Подходящ е човек от Обеля, Мрамор, Голяновци, Балша, Нови Искър и Доброславци. Може също да е по линията на метрото, с него до Обеля и от там има нормален градски транспорт - автобус 30 през половин час е :D  В къщата има домашен любимец. Ангажиментът ще е само към децата с осигурена храна, постоянен - от понеделник до петък 7:15-18:15 часа. За контакти или допълнителна информация, моля да ми пишете на лични съобщения.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #124 -: Септември 26, 2012, 08:42:21 am »
Моята обява вече не е актуална  :D Намерих жена. Благодаря на всички отзовали се  :D
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #125 -: Септември 26, 2012, 10:37:01 am »
момичета, моята колежки търси за дъщеря си учител по латински. момченцето е на 13-14г., ще съм благодарна ако някой има познати или се сеща къде може да потърси. в гугъл нищо не намираме :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #126 -: Септември 26, 2012, 11:06:20 am »
латински - сред бившите възпитаници на НГДЕК, примерно. имах такъв познат, но не е в БГ. може би телефонно обаждане в училището?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #127 -: Септември 26, 2012, 11:08:54 am »
момичета, моята колежки търси за дъщеря си учител по латински. момченцето е на 13-14г., ще съм благодарна ако някой има познати или се сеща къде може да потърси. в гугъл нищо не намираме :?

Преподаватели по латински има във всяка Катедра чужди езици към медицинските университети, примерно МУ-София, ако живее в София или в другите гладове с медицински университети /Пловдив, Варна, Стара Загора и Плевен/.

От любопитство - за какво й е да учи латински?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #128 -: Септември 26, 2012, 11:56:20 am »
Аааа не знам защо, тинейджърска му работа :lol:

благодаря ви :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #129 -: Септември 26, 2012, 13:04:09 pm »
В СУ има със сигурност преподаватели по латински.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #130 -: Октомври 01, 2012, 14:05:29 pm »
Ехоооу, НГДЕК сме и аз и Инке Тинке :lol: :lol:
Аз преподавател не става, но мога да препоръчам.

Да не е офтопик:
На интервю за работа днес в Био Маркет: "А вие знаете ли, че децата не трябва да ядат месо до навършване на 6 години" 8O
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #131 -: Октомври 01, 2012, 17:24:23 pm »
На интервю за работа днес в Био Маркет: "А вие знаете ли, че децата не трябва да ядат месо до навършване на 6 години" 8O

Имам в главата си една такава градация: глупост, голяма глупост и височайша глупост.
Ситуацията и тонът на този въпрос се класират по точки в категорията "височайша глупост".
Браво на победителя!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #132 -: Ноември 14, 2012, 19:31:59 pm »
Всички, които пишете в тази тема, утре от 9 часа да ми стискате палци на ръце и крака. :D
Кандидатствах в една голяма компания за търговски представител. Явих се на интервю миналата седмица и утре ще бъда на втори етап вече с търговския директор. Много искам да стане! :)

А иначе, не се бях отчела тук, но от август месец работя за Алианц България като застрахователен агент. Правя всякакви застраховки - имущества и живот.
Но съм на граждански договор. Затова продължавам да си търся нещо на трудов договор.
А със застраховки може и да продължа да се занимавам, ако остава време.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #133 -: Ноември 14, 2012, 20:50:54 pm »
Всички, които пишете в тази тема, утре от 9 часа да ми стискате палци на ръце и крака. :D
Кандидатствах в една голяма компания за търговски представител. Явих се на интервю миналата седмица и утре ще бъда на втори етап вече с търговския директор. Много искам да стане! :)

А иначе, не се бях отчела тук, но от август месец работя за Алианц България като застрахователен агент. Правя всякакви застраховки - имущества и живот.
Но съм на граждански договор. Затова продължавам да си търся нещо на трудов договор.
А със застраховки може и да продължа да се занимавам, ако остава време.
Браво на теб! Стискаме палците!!!


*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #134 -: Ноември 14, 2012, 21:00:53 pm »
Стискам и аз, аз днес бях на едно интервю за Технически сътрудник
в не толкова голяма фирма , по скоро беше нещо като препитване по английски
език , пишеш есе, правиш превод и накрая за 10 минути решаваш някакъв
странен логически тест...
И аз много искам да стане защото и парите са добри...
До петък чакам дали ще ме одобрят...
Дано...  :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #135 -: Ноември 14, 2012, 21:24:43 pm »
Успех, момичета, стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #136 -: Ноември 15, 2012, 19:12:01 pm »
Днес сутринта ми мина и втория етап с търговския директор.
Накрая ми каза, че много успешно съм се представила. Много добре съм се подготвила. Но единственият ми недостатък е, че нямам опит точно в търговията с бързооборотни стоки. И че, ако се спрат  на някой друг, то това би била единствената причина.
Да очаквам отговор следващата седмица. И сега ще се побъркам от напрежение. В следващите 5-6 дни дано не получа инфаркт.

А така искам да стане. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2012, 10:46:44 am »
Стискам палци Маги.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2012, 10:56:31 am »
и от мен имаш  :crossfingers: Успех!  :goodluck: :bighug: :crossfingers:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #139 -: Ноември 17, 2012, 17:18:44 pm »
Днес сутринта ми мина и втория етап с търговския директор.
Накрая ми каза, че много успешно съм се представила. Много добре съм се подготвила. Но единственият ми недостатък е, че нямам опит точно в търговията с бързооборотни стоки. И че, ако се спрат  на някой друг, то това би била единствената причина.
Да очаквам отговор следващата седмица. И сега ще се побъркам от напрежение. В следващите 5-6 дни дано не получа инфаркт.

А така искам да стане. :)
Щом искаш, ще стане! Стискам палци!!!  :D


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #140 -: Ноември 26, 2012, 12:59:12 pm »
знам, че в малките градове има програма за намиране на работа чрез библиотеките. Често там е единственото място с Интернет, където хората могат да разцъкат обявите, а и част от библиотекарите са специално обучени, за да могат да помагат при нужда. Вече 5000 души са си намерили работа по този начин!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #141 -: Март 18, 2013, 13:48:40 pm »
Цопвам и аз тука :a_cat_06: Търся си работа! От София съм. Вече не подбирам нещо конкретно, трябва ми каквото и да е, защото спешно ми трябват парички.  yahoo_17
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #142 -: Март 18, 2013, 14:22:43 pm »
добър ден, да помоля да се редактира за мъжа на 38г. от първа страница - семестриално завършил магистратура - комуникационна и осигурителна техника

и да се оплача  :x :? така да ми олекне
януари мецан започна работа (не по специалността) в чужда верига.  какво ми направи впечатление от неговите разкази - взели са предимно служители от конкурентни вериги, или подобни (чуждестранни), нито един безработен, и все хора работили по чужбина. оказа се, че няма да работи баш това, за което са говорили, което вече силно го демотивира. преглътна смешното заплащане, само защото условията са добри, наблизо е и имаме нужда. е това е, какво като си учил, като си трябват хамали  :x

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #143 -: Март 20, 2013, 14:31:32 pm »
Аз също не търся нищо конкретно, на 28, от София съм.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #144 -: Март 20, 2013, 23:03:46 pm »
Вече не подбирам нещо конкретно, трябва ми каквото и да е,

Момичета, моля Ви, не пишете такива неща. Особено пък, не ги говорете тези неща на интервюта.
Все пак, предполагам, че не бихте работили като проститутки.
Така че, хайде поне малко конкретизирайте.
Например: "Бих работила всичко в сферата на търговията или в сферата на туризма."

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #145 -: Март 21, 2013, 13:33:48 pm »
Ще споделя за моята работа (няма да споменавам името на фирмата в която работя за да не е реклама) с надеждата, че може да е от полза за някой от вас (и жени и мъже), защото компанията към която започнах работа февруари месец набира хора непрекъснато.

Фирмата е международна и е на пазара от 25 години, като от 20 е в БГ.

Аз се запознах с продуктите им преди около 16 години за пръв път и оттогава съм им клиент, като допреди 4-5 години редовно си купувах нещо ново от тях. Последните години нямах възможност да отделям пари за това но един ден отново се надявам да го правя. Това малко отклонение е за да поясня, че на мен ми беше лесно (от гледна точка на вярата в полезността на продуктите) да започна и работа към тази фирма защото познавам продуктите им а това ми дава и увереност когато разговарям с евентуални нови клиенти.

Работата е за длъжност търговски консултант (аз съм в бранд медикъл на компанията) , като се предлагат продукти свързани с по-здравословен начин на живот и един уред за лечение в домашни условия, който е сертифициран, клинично тестван и е доказано в кои точно области от медицината помага. Този уред се използва и от лекари и в болници, но може да се ползва и в къщи.

Всеки един търговски консултант има право да предлага продукти от всички брандове на компанията
като процента комисионна е различен и в зависимост от месечния личен оборот той расте.

Има възможност за кариера, който иска такава (аз лично нямам амбиции а и време и ми харесва да съм само консултант и тренинг мениджър за новите консултанти).

Няма работно време, няма да ме уволнят ако тази седмица стоя и си гледам децата защото са болни (както е и в момента). Няма и кой да ми се сърди, че отсъствам от работа. Мога да отивам когато искам и да си тръгвам когато искам, но колкото повече време прекарвам в офиса толкова по-добре, защото накрая и парите, които взимам са повече отколкото ако съм си в нас.

Да заплатата ми не е "твърда" и зависи изцяло от моя труд и усилието, което съм вложила през месеца. Осигурена съм на пълната сума, която съм заработила, а в месеците в които нямам личен оборот мое е решението дали да си платя осигуровките или да не го направя.
На граждански договор съм.

И понеже винаги съм казвала за себе си, че не съм търговец и не умея да убеждавам хората да си купят нещо от мен, ми харесва, че не се налага да го правя. Признавам, не зная как работят в офисите в другите градове (на нашата компания офисите имам предвид), но във Варна се опитваме да не сме агресивни търговци и да не караме гостите в офиса да се чувстват като портфейл с пари.

Единственото, което трябва да правим е да каним гости за да чуят какво представялват продуктите, които предлагаме. Нищо повече от това не правим. Даваме само информация. След това госта е свободен да си тръгне без да е сключил договор. А ние пък не му теглим една звучна българска (дори и на ум) затова, че "ни е изгубил времето" защото не ни го е изгубил.

Много от вас ще заподозрат някакви задни мисли в написаното от мен, но няма такива. Компанията не ми е бащиния и няма нужда от реклама. Мога да ви помогна с координати на офисите в другите градове и вие да отидете на информационна среща на която ще ви обяснят всичко подробно и ще прецените дали ви харесва и дали искате да работите по този начин.
Най-малкото е подходяща докато излезе нещо "по-добро", подходяща е за семейства с малки деца, които няма на кого да разчитат за помощ.

Работата със сигурност ще има и минуси (аз засега не съм ги усетила или открила-но не е и късно) и няма нищо ненормално в това. Чела съм негативни мнения в нета, чувала съм дори и мои познати да говорят против фирмата без да познават продуктите, просто са чули или прочели някъде нещо лошо. Аз съм на мнение, че човек трябва да опита (за каквото и да става въпрос) преди да изказва мнение.
И пак пояснявам, не набирам нито клиенти, нито консултанти с написаното от мен.
Ще се радвам ако помогна на някой.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #146 -: Май 09, 2013, 09:35:46 am »
Момичета, от месец започнах работа като ПР на едни хотели. Имаме хотел, мотел и скоро трети обект.

Сега, за София търся:
 - двама готвачи за мотела - Околовръстен път 721, между Люлин и Обеля, има служб. транспорт, който може да ги взима от метростанция Сливница

- главен готвач за хотела - кръстовището на Ив. гешов и Възкресени/Константин Величков.

[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #147 -: Май 20, 2013, 15:56:29 pm »
Момичета, в здравния сайт, към който работя се освобождава място. Работата е свързана с писане на текстове на здравна тематика. Медицинското образование е голям плюс, или опитът в писането на текстове на здравна тематика.
Може и да е човек без опит в тези направления, но се изисква бързо писане на грамотен текст на български, бърз превод и отлична преценка за достоверност на информацията, която се подава. В този случай е необходим сериозен интерес към здравословния начин на живот и медицинските новости. Работата е свързана с боравене със социални мрежи и др.

Позволява избор на пълен или половин работен ден, но това зависи много и от уменията, които се демонстрират. Със сигурност обаче налага ежедневна ангажираност.

Малко повече информация може да намерите тук - http://www.puls.bg/health/news/news_13194.html
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #148 -: Юни 04, 2013, 07:32:01 am »
Здравейте, от близо месец се опитваме да намерим хора за работа в ресторант градина Деличи в Китен. Необходими са ни главен готвач - българска и препоръчително руска кухня, 2 - ма готвачи, 2 - ма сервитьори и 1 аниматор. Ресторанта е с 80 места и се намира до плажа, условията са много добри, ако някой има интерес моля, да пише спешно старта е планиран за 15.06.2013г.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #149 -: Февруари 28, 2014, 12:42:14 pm »
Здравейте,
работя във фирма за ИТ поддръжка, разработка и внедряване на софтуер. Работата ни става все повече и повече, а вече една година не можем да намерим човек, който да пасне в екипа. До момента шефа ми се занимаваше с търсенето, но сега вече предостави тази дейност на служителите.
Търсим човек, който ще работи в звено Внедряване на софтуер. Програмата за която става въпрос е изцяло наша разработка. Имаме програмисти, които работят само върху този софтуер.
Екипа по внедряване в момента се състои от 6 човек, като аз съм един от тях.
Разделени сме на части, според знанията си. Естествено ни трябва човек на най-ниското ниво, като в зависимост от неговото представяне той може да расте нагоре, както като позиция, така и като заплата.
Тъй като софтуера е изцяло наша разработка, не търсим човек със знания. Ако можете да работите на офис пакет и други програми ще бъде предимство. Владеенето на английски език също е предимство, но не е задължителен.
Работата ни е свързана с разговори с клиенти, изготвяне на документация свързана с контактите с тях, настройване на системата, участие в разработката й.
Работи се от 9 до 18 часа, от понеделник до петък с един час обедна почивка.
Търсим човек, който желае работата му да е интересна и динамична. Да не се плаши когато тя е много. Способен да реагира адекватно в спешни ситуации. Човек, който иска да бъде част от екип.
Понякога се налага да оставаме извън работно време, но това е изцяло наше решение. Никой не ни кара насила.
Шефовете ни са изключителни хора и ни карат да се чувстваме като част от техните семейства, а не просто като персонал. Аз работя в тази фирма от 7 години.
Ако ти имаш желание да се научиш, ние сме тук за да ти предадем цялото си знание.
Който има интерес за повече подробности, нека ми пише.
Мерси!

26.09.2019
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #150 -: Февруари 28, 2014, 13:24:21 pm »
Яничка, според мен е добре да кажеш за кой град търсите човек и за каква сфера е софтуера, който предлагате.
Преди години се занимавах със същото и помагах при търсенето на нови хора. Знам, че хората си мислят първосигнално, че трябва да си IT специалист, за да работиш такова нещо, а не е точно така - всичко зависи от това какъв е софтуера - за счетоводен - счетоводител с добра комп.грамотност би се справил отлично.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #151 -: Февруари 28, 2014, 13:52:48 pm »
yanicka,

Като чета поста ти и направо си се представих във вашата фирма  :lol:
Попринцип съм работила точно това 3г и сега съм на друга работа, но пак с това ми се занимава :)
За щастие обаче най-после съм бременна, т.ч. ще трябва да видим дали пак ще търсите хора след някоя година :)
Благодаря ти все пак, че даваш шанс на желаещи да работят хора да попаднат на хубаво място, защото проблемът е двустранен - мързелив народ и рядкост на фирми с такава атмосфера!  :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #152 -: Февруари 28, 2014, 14:08:21 pm »
Извинете ме, че съм пропуснала да напиша за кой град става въпрос - София, имаме офис и във Варна, но май шефа засега няма да се навие да вземе хора затам.
Просто ни трябва човек за София, тъй като аз живея в Лондон (Англия) и трябва някой, който да е екип с мен и да ходи на срещи, защото аз по обективни причини не мога.
Няма да давам насоката на софтуера, защото опита с такъв софтуер не е от значение за нас.
Дори и да не сте чували никога що е то софтуер и има ли той почва у нас, при желание от страна на човек ние ще го научим на всичко.
Просто софтуера не е стандартен, разработва се от нас и може да работи както в магазин за продажба на плочки за баня, така и в клиника за репродуктивно здраве (горда съм, че лично аз вече имам един такъв клиент).
Всеки член на екипа ни е дошъл без никакви познания и именно заради това сме толкова готови да обучаваме нови хора :-))

Mousyt, изключително се радвам че си бременна. Пожелавам ти само здраве и късмет. Ако е рекла съдбата, може ти като си готова за работа, аз пък да имам късмета да изляза в майчинство и да можеш да се пробваш в нашият шантав офис.

26.09.2019
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #153 -: Март 26, 2014, 21:00:24 pm »
Здравейте, търся човек на 4 часов работен ден, от 10 до 14 и от 12 до 16 без почивни и празнични дни. За заведение за хранене, което се намира в София до метростанция Г.М.Димитров.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #154 -: Март 26, 2014, 21:47:42 pm »
Здравей, Йоанна!
Може ли малко повече подробности, относно работата и какви са ти изискванията - мъж или жена търсиш?
Някакви възрастови ограничения?


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #155 -: Март 27, 2014, 06:51:53 am »
Нямам изисквания за пол, самата работа е  да се сипва храна, преди това трябва да се подреди, а след това да се измият стъклени съдове. Трябва ми симпатичен и бърз човек.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Пускам темата за всички, които търсят работа, или търсят да наемат някого на работа. Темата не е само за конкретни работни оферти, а и за всякакви съвети и споделяне на личен опит и полезна информация, как да намерим идеалното за нас работно място (или служители), как да напишем CV, как да се представим максимално добре на интервю и пр.

Чувствайте се свободни да споделите всичко свързано с темата, което считате за важно и полезно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

 :P търся втора работа, на половин ден, 2х2 или нещо от вкъщи
машинописка бдс съм, компютърно на ниво, разбирам малко от счетоводство, живея в люлин  :lol: по принцип съм инженер, но не съм и нямам желание да работя в тази сфера
 :lol: бебешок, ще чакам твоят човек да дойде насам (ако до тогава нямам нещо подходящо  :? само влагата в тази сфера ме притеснява)
и с раши се свързах  :), но изчаквам до другата седмица евентуално предложение от една приятелка

ще ви пиша новини и за мецан тези дни  :D

По инициатива на magi_st от др.тема ето и наблюденията ми

Те са от определени сфери, върху 50-60 фирми :
Хотелиерсво ,ресторантьорство ,търговия- В първите 2 имам доста големи клиенти(такива класирам с персонал между 25-50 човека).Тези същите хора имат обекти както в София така и по морето.В този бизнес ,заплатите са почти еднакви. Последната година те твърдят,че персонал няма.Пускат обяви,хората не се обаждат.Твърди се, че лятото всички бягат към морето.Да де ама в обектите им на морето,също имат проблем с намирането .Съответно,тези същите са снижили критериите до минимум. Да не говорим, че единия от тях мисли да затваря 1 от 10 год. заведение, не защото няма оборот, а просто няма персонал. Заплащане от 500-1200лв за София.Осигуряване на мин. праг
Транспорт-там наблюденията са че няма шофьори с категории и компетенции.Последните няколко месеца се отвориха много транспортни фирми.Собствениците им казват има работа,но няма персонал.Да всички знаем ,че има много „тираджии“,но те явно са в чужбина или поне аз познавам много такива.Заплащане за София вътрешни курсове от 1200лв,международни курсове от 1800 евро.За страната вътрешните може да започнат и от 700.Осигуряване на мин. праг
Писане на статии в сайтове с икономическа насоченост(на чужд език- 1 бр.)-тъй като тук се изискванията са много перфектен език,дарба да пишеш и икономическо образование,критериите са сведени до перфектен език,но найстина перфектен и дарба за писане.Всичко друго се обяснява,като в университета. Стартова заплата 1000 лв.Осигуряване-напълно
Кол центрове на банки ,агенции за събиране на вземания-изисквания добра дикция,без диалект и говорен дефект.Правят се вътрешни обучения според спецификата.В повечето случай кандидатите са студенти.Работела съм в тази сфера 4 год.-работата става за сяка възраст,но за хора със силна психика.Заплащане стартово около 450 лв,осигуряване пълно.След определен период (около 6 м.)се дава възможност за боноси.При добро желание се стига до 1100 лв чисто,но това зависи от мотивацията на  човека.
Счетоводство-тук търсенето идващо от практически знания и знания по дипломи и предлагането тотално се разминават.

Ако слушаш работодателите: няма персонал
Ако слушаш работника: няма работа
Не защитавам нито една страна(наблюденията ми не са чак толкова големи),но как става това едните едно др. друго ,аз за себе си все още нямам обяснение. Надявам се вие да си отговорите.
Гледайки назад от своя житейски път и давайки съвет:
-Мен лично са ме уволнявали . Тогава хленчех много.Но сега погледнато на зад,то е било не без причина. Знаещите и можещите работници, много рядко ги уволняват ей така без причина.Трудно е да си признаеш пред себе си,но го направета и гледайте да не допуснете същата грешка следващия път.
-Все още има дами, който в CV слагат изрязани снимки от плажове, барове и пр.Моля Ви не го правете.Аз лично съм се възползвала от професионалист за изготвянето на CV.Има си тънкости,те не без причина са професионалисти,ако нямате възможност европейския формат е добър варянт.
-Мотивационни писма-копи пейст няма как да стане,иска се малко мисъл
mecinka тези дни ще се видя лично със въпросния клиент,така че ще го питам кога възнамерява да отваря заведението в Люлин.
Другото за което мога да питам е в отдел събиране на кредитна институция,там обаче са на смени,най ранната започва в 9 сутрина,най късната приключва в 20 часа-правят се месечни графици,мисля ,че не работеха събота и неделя.
Да се включа и аз в темата , пък дано помогна НО на някой от мъжете /съпрузите/ ви да речем. Нашата фирма се занимава с ремонти на подопочистващи системи , прахосмукачки , хладилни витрини и куп такива техники в големи вериги ,хотели , магазини и т.н. Търсят ел .техник от доста време , защото хората не се навиват да роботят , тъй като работата не е особено лека . Намираме се в София .Заплащането е що годе добро , с тенденция за повече ако влезеш в час .Почиваш уикенда и всички празници . В общи линии това е . Който се интересува , може да ми пише на лични , ще обясня повече.
Може ли да се слеят старата и новата тема?
Старата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48203.140

гледам, че е имало конкретни предложения и изисквания. може някое от момичетата от преди да има пак оферти.
[/url][/url]
*
Чудех се тези дни, в коя точно тема да споделя информацията и понеже е свързано с работа - тази ми се вижда подходяща.

Информацията засяга хора, които в момента работят (все тая на какъв договор, работно време и пр.) и си внасят всички осигуровки и едновременно с това учат нещо (пак все едно какво и къде, на колко години са и пр.)
От 01.04.2016г. е влязла в сила една промяна в наредбата за лицата имащи право на парично обезщетение при безработица. Промяната е следната. Право на обезщетение нямат лица, които в този момент нещо учат, доучват, имат валидни студентски права (примерно завършили семестриално и с оставащ държавен изпит), абе....ако се доквалифицираш нещо - и останеш без работа - гориш. Все тая колко години трудов стаж имаш, че си си внасял чинно всички осигуровки, не си уволнен дисциплинарно и пр.  Изключения - НЯМА! Редовно, задочно, в частен ВУЗ, в държавен, само магистратура, докторант, аспирант....всичко под ножа.  :x

Казвам го, защото първо е ново, второ е тотално абсурдно, трето - дори разни шефчета в НОИ не го знаят, но по точки и запетаи - могат да ви закопаят, ако недай Боже останете без работа в близките месеци, нещо учите в този момент и разчитате, че някой месец ще си взимате обезщетение от Бюро по труда.

Донякъде е добра новина, че драгите управляващи се се усетили набързо какви л****а с и*****и и в момента подготвяли прегласуване на тази тъпотия, така че работещите и учещите същевременно - да си имат право на обезщетение в такава ситуация. Ама докато се наканят да го пренапишат, вкарат в зала, гласуват, обнародват, пък и сега НС излиза в лятна ваканция - бройте, че до НГ малоумието ще си е в сила. И колко народ ще изгори заради това, хеле ако не го знае.... :?

Давам линк от сайта на Министерство на труда и социалната политика, в който се обсъжда въпроса и техни служители потвърждават този проблем. В общи линии го давам, че може и да не ми повярвате, как може подобна простотия да се гласува, че обнародва, че и да влезе в сила...

http://www.mlsp.government.bg/index.php?section=FA2&fcat=19

Само два кратки цитата ви вадя, пълните са в линка:

"В момента се подготвят законодателни промени, които ще регламентират правото на учащи се, които отговарят на условията за получаване на обезщетение за безработица, регламентирани в Кодекса за социално осигуряване, да получават такова, независимо от факта, че продължават образованието си."

"Препоръчвам Ви да проверите актуалния статут на Вашата дъщеря в Регистъра на всички действащи и прекъснали студенти и докторанти на адрес (http://www.mon.bg/?go=page&pageId=8&subpageId=78). Ако към момента няма студентски права, при регистрацията си в бюрото по труда дъщеря Ви попада в групата на безработните лица (чл. 18, ал. 2, т. 1 от Закона за насърчаване на заетостта)."



И те така...яко "насърчаване на заетостта и повишаването на квалификацията" пада както виждате. Хем бачкаш, хем учиш, ако имаш малшанса докато учиш, да останеш без работа за някакво време - каквото си внасял във фонд "безработица" (да, в специален фонд внасяме, баш за тази ситуация) - не можеш да го вземеш, понеже се квалифицираш. Не тЪ е срам нали?  :lol: Да ви кажа ли кой винаги има право, или ще се сетите и сами? Подсказка: Рядко и основно образование имат въпросните.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Докато сме на тема обезщетение за безработица се включвам с вратичка в закона за тези ,който не знаят.Пример :

Работите на безсрочен трудов договор.По някаква причина работодателят или вие искате да прекратите договора по взаимно съгласие това е чл. 325 ал.1 от КТ ,което не ви дава право на обезщетение за безработица по стаж,а само на така нареченото социално което е 4 месеца по 7.2 лв на ден за 2016г.
Как можете да придобиете правото на обезщетение за безработица по стаж в тази ситуация:
Намирате фирма на познат и го молите да ви назначи на трудов договор със срок на изпитване (чл.67,ал.1,т.1 във връзка с чл.70,ал.1 от КТ) поне за 7 дни и да ви прекратят по чл.71 ал.1 от КТ. Сумата, която ще трябва да платите за осигуровки на въпросната фирма е около 50 лв .Така вие придобивате право на обезщетение за безработица по стаж. За фирмата,която ви прави услуга няма последствия, както предизвикват други членове от този кодекс
*
Аз бях назначена по чл.67,ал.1,т.1 и махната по чл. 325 ал.1 от КТ, обезщетението беше всичките пари за 13 дена който ми дължа, после 4 месеца социални помощи  :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
...
Как можете да придобиете правото на обезщетение за безработица по стаж в тази ситуация:
Намирате фирма на познат и го молите да ви назначи на трудов договор със срок на изпитване (чл.67,ал.1,т.1 във връзка с чл.70,ал.1 от КТ) поне за 7 дни и да ви прекратят по чл.71 ал.1 от КТ. ...

По- добрият вариант е  сключване на договор  по чл 68   ал 1 т 2 КТ   -за извършване на определена работа и да  се прекрати трудовия договор след  примерно  5 дни  на основание  чл. 325  т 4- за завършване на работата.По този начин срока за получаване на обезщетение  е както ,ако работодателя освобождава работника .
Аз съм го писала и преди.


Аз практикувам с варянта,който съм описала.
nimika и твоя варянт е добряа идея.
 :D да създам малко работа на някой брокер, или човек, който се занимава с търсене на места за нови обекти (ще си вземе комисион)

давам под наем 2 етажа от къща в гр.сандански
тухлена сграда, нова, с акт 16 от декември 2012г.
топ център, на главната улица македония, на кюше
първи етаж - около 118кв.м., вторият е малко издаден напред та е по-голям
(в момента 2-рият етаж е празен)
без заведения
подходящо за банка, застраховки, дм или знам ли  :D
повече информация давам на лично съобщение

*
Ха,интересна тема!!! :o И полезна! :D Бебешок,ти в трудова борса ли или в статистика....?
Момичета,дайте линк на едно хубаво ,стандартно ,актуално СВ!!! :? Имам чувството ,че всички са различни,дори и европасс,на които попадам!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
хаха ra40 и аз не знам последно време къде работя,уж в счет. кантора ама май и за статистиката,ЧСИ и какво ли още не.
Прилагам линк за европейски формат на CV.
]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117[/b]]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117
Не е много добро,но има много работодатели,който го предпочитат.Другия ти вариант е от регистрацията в jobs.bg -изглежда по същия начин.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 10:27:08 am от bebeshok0326 »
И като заговорих за ЧСИ ето и малко полезна информация относно запорни съобщения:
част от тълкувателно решение на ВКС от 26.06.2015.
"Съдебната практика е единна, че съгласно чл. 446, ал. 1 ГПК (Изм. ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 1.03.2008 г.) трудовото възнаграждение и въобще всяко възнаграждение за труд, както и пенсията са частично секвестируеми, т. е. наложеният върху тях запор обхваща само секвестируемата част. Съществуват колебания в практиката единствено по начина на определяне на секвестируемата, съответно – на несеквестируемата част. Трудностите при тълкуването на законовата уредба произтичат от избрания от законодателя подход при определянето им. За да бъде установено точното съдържание на законовата уредба, е необходимо да бъдат разгледани отделно и съобразени правилата за определяне както на несеквестируемата, така и на секвестируемата част от дохода на длъжника. Несеквестируемият минимум е определен абсолютно – в размер на минималната работна заплата и това се отнася както за всяко възнаграждение за труд, така и за пенсията. Няма основание да се приеме, че законодателят третира различно длъжниците, които получават доходи от полагането на труд от тези, които получават доходи от пенсия. Какъвто и да е източникът на дохода, абсолютно несеквестируемата част е еднаква за всички длъжници – минималната работна заплата, която при действието на закона постепенно нараства от 220,00 лева (в периода 01.01.2008 -31.12.2008 г.) до 340,00 лева (в периода 01.01.2015 – 30.06.2015 г. ) и 380,00 лева, какъвто ще е нейният размер от 01.07.2015 г. Секвестируемата част се определя по различен начин според величината на дохода (след приспадане на дължимите върху него данъци и задължителни осигурителни вноски) и обстоятелството дали длъжникът е с деца, които той издържа. Когато длъжникът получава над 1.200,00 лева месечно, секвестируема е горницата над 600,00 лв., ако длъжникът е без деца, и горницата над 800,00 лв., ако е с деца, които той издържа. И в този случай (при доход над 1.200,00 лева) несеквестируемата част е определена абсолютно – като несеквестируем максимум. Несеквестируемата част е определена относително, когато длъжникът получава между несеквестируемия минимум и 1.200,00 лева месечно."
от 01.01.2016 мин. работна заплата е 420 лв
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 10:28:05 am от bebeshok0326 »
*
Рачо ето това търсех аз специално  :)
За теб  :wink:

https://timeheroes.org/bg/pages/make-your-cv-wow
Една позната, която работи в Лафка каза, че си търсят спешно човек за павильона им в Красно село. 550лв заплата, плащат осигуровки на 4 часа. 2 дни работят , 2 почиват. Ако някой иска информация, ще дам телефон да се свържат лично с нея за подробности.
*
lafka ме режат за поне 5 пъти, имах позната от моя квартал, която се премести на друг обект, тя ме препоръча, разговарях с мениджър ли беше,супервайзър ли беше, след това те пуснаха обява точно на вратата на Лафка, тук в моя квартал обадих се човека беше същия, но вече не отговарял за този район, после ходих и на интервю съвсем скоро и какво пак аз без работа  :(
*
"От лятото остана почти толкова,колкото измина. Ако искате да го изживеете пълноценно до края и сте усмихната и комуникативна личност, заповядайте да станете част от нашият екип като администратор на комплекса. Желаещите да ни пишат на лични или да ни потърсят на номер: 0888989359; Изискват се познания по английски език,компютърна грамотност и навършени 18 години".

Тази обява е от Комплекс Джордаш- Шкорпиловци. Познавам собствениците. Няма по никакъв начин да излъжат с пари или каквото и друго да сте се разбрали.
Re: Tърсене/предлагане на работа - съвети и конкретни оферти
« Отговор #175 -: Септември 05, 2016, 22:45:13 pm »
 :P здравейте
наминавам леко да се похваля, изчаквах умишлено. мецан започна от 1-ви август работа,  :) пак не е по специалността, не е мечтаната работа, има леко физическо усилие  :lol:,има и нощен труд. иначе работата пак е техническа, и вече получи първото си възнаграждение. мдам, голям глад за инженери има, същата работа я работят и с други специалности, има си и баш колега  :lol: телекомуникации

 :) лидъл мило му отговориха на негова кандидатура, че се е подценил  :lol:, но поне отговориха хората, което ми направи много добро впечатление. на имейла му бяха пратили писъмце

изненадващо приятелка, която не е работила близо 14г. започна работа  8O след като моите връзки засега не свършиха работа да започна още нещо, а мислех да я взема да гледа малкото мече

при мен малко се усложниха нещата, с работата на мецан, и тежко болен родител засега търся само работа от вкъщи

*
Студио за красота в центъра на София търси фризьорка и козметичка.
За повече подробности ще ви дам тел. на ЛС.
*
Аз търся в област администрация, Офис асистент, Технически сътрудник, всякакви такива, на пълн и не пълен работен ден , како и всичко свързано с преводачески услуги с английски език - но е спешно.
Офертата за студиото все още ли важи?
Здравейте момичета,
Въпреки, че темата е стара реших да не отварям нова (за сега) и да пробвам тук. Търся детегледачка за девет месечния ни син, която да започне за по няколко часа на ден за да мога да работя у дома на първо време. Ангажиментът е с тенденция за прерастване в заетост на пълен работен ден ако всичко се развия добре. Ще съм благодарна на препоръки от ваша страна за проверени детегледачки. Благодаря предварително!
Здравейте момичета,
Въпреки, че темата е стара реших да не отварям нова (за сега) и да пробвам тук. Търся детегледачка за девет месечния ни син, която да започне за по няколко часа на ден за да мога да работя у дома на първо време. Ангажиментът е с тенденция за прерастване в заетост на пълен работен ден ако всичко се развия добре. Ще съм благодарна на препоръки от ваша страна за проверени детегледачки. Благодаря предварително!

И аз се интересувам, ако намериш би ли споделила?