0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте :)

Понеже знам, че има съфорумки, които са в процес на търсене на работа, както и такива, които може би се опитват да намерят хора за собствен бизнес или за техни приятели, реших да пусна една темичка, в която да обсъждаме обяви, интервюта, СВ-та, в общи линии всичко, което се предлага, търси и което ни прави впечатление. С две думи да си помогнем една на друга :lol: :lol:

Например аз за два месеца, в които търся, срещнах поне 10 фиктивни обяви. Някои се въртят с месеци и като идеш на интервю се оказва, че предлагат заплата около 500 лв. с много извънреден труд.

В същото време кол центровете много са вдигнали изискванията и ако до прди 2 години наемаха с ниво на език В2, сега изискват минимум С1 и то за говорене по скрипт!

1. Jasmin_veni:
град София
- Масови комуникации (ПР и Журналистика).
Търси в следните области:
Банки
Медии
Рекламни агенции
офис асистент
кол център
административна работа

2.К.
Град София
Образование - инженерно - Логистика
Проф. опит - 15 години, мениджърска позиция
Област - Текстил, Индустрия, Търговия
Търси в следните области:
Текстилна промишленост
Търговия производствено оборудване
Търговия и услуги
Предпочитана позиция
Мениджър продажби
Мениджър дистрибуторска мрежа
Търговски представител
Езици
Английски; Руски

3.синьо кокиче - Русе
образование - икономическо
търси като търговски представител за района на североизточна България

4. мъж на 38 г
гр. София
образование - бакалавър, телекомуникации
езици - руски, английски (да кажем а1 и а2), малко иврит (говоримо)
обща компютърна грамотност (  не ме слуша да се учи, но не е невъзможно ако бъде притиснат  )
шофьорска книжка - кат В, със стаж в софия  
опит в електротехниката, автоматиката, роботизирани системи
може и административна работа, с по-голямо желание в техническата област
не пуши, изпълнителен е

5.Smilesearching
гр.София
10 г. трудов стаж в административни отдели като офис асистент, офис мениджър, секретарка.
Образование - средно, биология с английски език. Имам сертификати на владеене на английски език към ВВС център.
Компютърна грамотност.
Не пуша.


6. мъж на Inke Tinke

Възраст:36г.
Образование:Бакалавър Реклама и маркетинг
Стаж: дълги години работа с книги и директни продажби, 5 години брокер нидвижими имоти
Езици: руска гимназия и английски В2
Току-що приключи курс по икономика и мениджмънт от БТ, завършил с теоретичен и практически изпит(взети със съответно 5 и 6)и сертификат.


7.А.Х жена
Години 27
Образование - магистър по Публична администрация
Стаж:Технически сътрудник
Без шофьорска книжка
Езици- много добро владеене на английски език, сертификат ниво В2
Търся административен тип работа, свързана  със специалността ми
Много добра компютърна грамотност!
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 21:19:33 pm от Мецани »
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #1 -: Юни 07, 2012, 14:36:23 pm »
Браво Вени! Супер тема. Ще я следя внимателно и аз, защото Калин също е в процес на яко търсене на работа. След боледуването и операцията - започва отначало. Хич не му е приятно, ама няма начин. Той търси от много скоро, регистриран е в
https://candidate.manpower.com/wps/portal/BGCampus/!ut/p/c5/04_SB8K8xLLM9MSSzPy8xBz9CP0os3g3pxAP35BgYwN_vwAzA08DA5NQRw8jAyCtHw7SgaTC3SzYxcAozM_U0NjfzMDA3wwib4ADOBro-3nk56bqB6fm6RdkZ6c5OioqAgD0vg8R/dl3/d3/L0lHSkovd0RNQU5rQUVnQSEhL1lCZncvYmc!/
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 15:19:55 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #2 -: Юни 07, 2012, 15:04:14 pm »
Супер темичка, наистина, браво за идеята! Аз също съм си мислела няколко пъти да пускам такава, но едва ли ще съм от полза, изхождайки от това, къде живея. Все пак се записвам да я следя. Вероятно в София, макар и трудно, работа все пак се намира. Аз ще си търся евентуално за 2 месеца през лятото, но сегашния ми работодател по принцип не разрешава. Съпругът ми си търси работа вече три години и още не е намерил, за съжаление. Не говорим за заплата изобщо, това 500 лв при нас са си химера, може би минималната...

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #3 -: Юни 07, 2012, 15:12:18 pm »
И в нашия град е шок и ужас.Работа почти няма, ако има е ниско заплащането.Връзки нямаме където и да сме, а и мъжът ми е от турски произход което прави назначаването му още по-трудно(не знам защо, но сме хора пълни с предразсъдъци и комплекси).Аз за себе си за момента не мисля, но за него.Ама няма.И заплащането тук е около 300лв, като те осигуряват на минималната естествено.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #4 -: Юни 07, 2012, 15:32:32 pm »
Болната ми тема в момента! Аз, обаче, една друга гледна точка ще дам. Когато намеря време да пиша, де  :lol:
Заради липса на персонал, в момента работя по 14-15-16 часа на ден, вече съм на предела на силите си. Направо не знам къде са тия безработни хора, честно ви казвам!
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:22:20 pm от Елфи »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #5 -: Юни 07, 2012, 15:34:09 pm »
Тук в нашия град....да ви кажа, смешна работа. Всички реват, че работа няма, че са съгласни на каквато и да е работа, само и само да работят....Зимата се отвориха 9 места в Областна администрация по програма Старт в кариерата (или нещо подобно, беше си административна работа, на бюро). Заплатата беше малко над минималната, но тук по принцип за тези пари блъскаш по 10 часа прав в хранителен магазин (от региона си е). Беше за около година, но нали се сещате, че никой от тях нямаше да остане на пътя след изтичане, щяха да ги назначат на постоянен договор, при всички положения. И се започна - като научихме за откритите места започнахме да звъним на приятели, познати, които идваха всяка седмица в офиса да плачат за каквато и да е работа. И се започна - Ама аз сегааааа...чакам от едно друго мястооо; ама то сегааа...аз ще видяяяя; ще си помисляяяяя; ами ще се обадя като решааа; ..... И с огромно съжаление установихме, че младите хора в Разград не желаят да работят. Тогава лично аз звъннах на около 15 човека, един единствен от тях започна там, другите още седят без работа и плачат, че няма работа и нямат пари...

Не правя паралел с вас, разбира се, но като се зачекне темата за търсене на работа и все се сещам за тогава и се ядосвам....
Който ми каже, че има безработица сред младите в нашето градче, лично ще го заплюя, честно!

Иначе от сърце пожелавам успех на тези от вас, които си търсят работа. Да желае да работи човек е едно от хубавите човешки качества и ви го признавам!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #6 -: Юни 07, 2012, 15:52:36 pm »
Пуснах я темата, защото нещата не са розови и трябва да си пооправя вижданията явно.

Днес в БТ ми казаха за тези програми, но изискването е да нямам трудов стаж. Демек греда!

Аз съм с образование Масови комуникации и досега все по специалността съм работила. В последните два месеца като видях, че няма предлагане смених курса.
в момента търся за:
 рецепционист
 офис асистент
 кол център
 всякаква административна работа

Или не ми се обаждат или като чуят, че съм с дете и съм до там.
Направо не знам какво да правя вече, честно!

Змимко, аз се замислям дали да не се преместя в твоя град, хем за Ники ясла, хем за мен ще намеря работа :lol: :lol:

Вижте сега, шегата на страна. Има много момичета, които по една или друга причина са позакъсали финансово. Когато чуя за работа предпочитам да предложа на зачатски дами,отколкото на който и да е приятел. Ако ние сами помежду си не се помогнем, няма кой, а положението е много зле.
Дайте да направим едно списъче с тези, които търсим, какво търсим и да го обновяваме периодично.

Ето така:
Jasmin_veni:
Образование - Масови комуникации (ПР и Журналистика).
Трудов опит - 5 години
Търси в следните области:
Банки
Медии
Рекламни агенции
офис асистент
кол център
административна работа

Град - София
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 17:11:10 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #7 -: Юни 07, 2012, 15:58:12 pm »
Вени, нямаше изискване за липса на стаж, дори мисля нямаше изискване за висше образование (значи може и да не е било точно Старт в кариерата, но пак някаква програма). Запиши се задължително в БТ ако не си го направила. Не знам как е в София, но знам, че тук редовно изникват някакви програмки чрез БТ в държавните и общински институции.
Тук градините и яслите си търсят деца, заповядайте :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #8 -: Юни 07, 2012, 16:06:26 pm »
Вени, по повод това за езиците, моето впечатление е, че навсякъде вече вдигнаха изискванията. Последно януари бях на интервю в Метро и теста по английски не беше никак лесен. Поне за мен. А аз този език и цял живот да го уча май няма да го науча  :?

Аз по принцип съм ходила на доста интервюта. Мине не мине време хванат ме лудите и тръгвам. Но пустия му английски...

Иначе кофтито на моя договор е, че е временен до декември и след това не знам дали ще ми го продължат. Но в момента не го мисля - каквото такова.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #9 -: Юни 07, 2012, 16:22:10 pm »
И аз търся работа от началото на годината.

Вчера ходих на поредното интервю. Ходих в Русенска Корабостроителница.
Позицията беше Специалист маркетинг и реклама (договори, архив, рекламации).
Не знам какво да очаквам, защото не се справих добре с теста.
Дадоха ми едни тест от 7 (седем) страници. В него не бяха преводи, не бяха въпроси от общата култура, писане на бизнес писмо и какви не още въпроси....

Миме, сори, ама и аз вече отказах две предложения. Все пак, не само мен ме избират, а и аз си избирам. Решила съм си, че за под 500лв. чисто не бих работила.

По принцип си търся като Търговски представител. Но точно от тези обяви никой не ми се обажда, защото почти нямам опит. :(

синьо кокиче - Русе
образование - икономическо
търси като търговски представител за района на североизточна България

Благодаря, Стефи. :D

Само не разбрах що заключи темата? :P това, ако искаш, го избърши с гумата. :P
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:49:51 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #10 -: Юни 07, 2012, 16:23:32 pm »
Честно казано това за езиците ми е доста глупаво. И за моята работа преди 5 години се изискваше английски език, а реално тук не съм го ползвала, ползвах го чак като отидох в София заради разните посланици, които идваха при шефа ми.  Но сега и за заместничката ми тук (скоро ще си ходя на мекичко у дома) пак ще се изисква език....

Врабец, ако излезеш болничен малко преди да изтече, нямаш грижи.

Маги, Русе няма нищо общо с Разград. В големите градове стандартите са по-високи. А и за тукашния стандарт човек, отказал работа на бюро със заплата средната за региона, според мен няма право да плаче, че няма работа и няма един лев в джоба си...
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:25:21 pm от Змимка »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #11 -: Юни 07, 2012, 16:38:56 pm »
момичета, ще следя темата и ще добавям в първия пост на вени всички визитки, за да са на едно място, ок?
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #12 -: Юни 07, 2012, 16:40:36 pm »
 :oops: Какво имаш предвид под визитки  :oops: :oops:
Питам за да участвам, не за друго  :D

ааааа пардон ето:
К.
Град София
Образование - инженерно - Логистика
Проф. опит - 15 години, мениджърска позиция
Област - Текстил, Индустрия, Търговия
Търси в следните области:
Текстилна промишленост
Търговия производствено оборудване
Търговия и услуги
Предпочитана позиция
Мениджър продажби
Мениджър дистрибуторска мрежа
Търговски представител
Езици
Английски; Руски
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:47:56 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #13 -: Юни 07, 2012, 16:44:09 pm »
ами това което вени е написала за себе си, кратичко - образование и в коя сфера търси, ако искате може и по разширено, важното е да е в първия пост, че да се намира лесно, не да се рови из цялата тема :D
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #14 -: Юни 07, 2012, 16:45:02 pm »
град добавете във визитката
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #15 -: Юни 07, 2012, 20:46:53 pm »
И с огромно съжаление установихме, че младите хора в Разград не желаят да работят.

Не правя паралел с вас, разбира се, но като се зачекне темата за търсене на работа и все се сещам за тогава и се ядосвам....
Който ми каже, че има безработица сред младите в нашето градче, лично ще го заплюя, честно!

Иначе от сърце пожелавам успех на тези от вас, които си търсят работа. Да желае да работи човек е едно от хубавите човешки качества и ви го признавам!

Миме, напълно съм съгласна с теб! За съжаление положението е точно такова и при нас. На младите не им се работи. Те започват работа в краен случай, работят известно време и напускат, още в първата минута, в която им докриви или някой не им свири на гайдата.  :( Вярно е, че са млади и имат време, но обикновено имат прекалено много претенции без покритие. В бюрото по труда непрекъснато има някакви курсове и все са за младите, обикновено без стаж. В събота бях на среща с учениците от предишния ми випуск, завършили 2007 година. Малкото от тях, които не са се омъжили или не са напуснали града, са се включили в разни обучения по езици и други компетентности с ваучери. Но думата ми е за хора като нас. Аз говоря за работа за сериозни хора, семейни, на средна възраст. При нас над 30-35 години не вземат на работа. Това си е чиста дискриминация, според мен. Изключвам сезонната работа лятото, на която колежките ми разчитат от години и вече си ги познават и търсят в хотелите като администратори с език или камериерки. Но за мъжете е по-трудно, особено като свършат строителните работи по морето. Трудно е и понякога дори и да нямаме пари, отказваме предложена работа, не защото не ни се работи, а защото не можем предвид заболяванията си или други приоритети.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #16 -: Юни 07, 2012, 21:18:33 pm »
Моя мъж е строител, шпакловки, боядисване, гипсокартон.Единственото което искам е да си намери работа, на която през зимата температурата в помещението да не е като на вън.Вече е на 33, да не е стар, но до кога може да го бачка това?Завършил е КИП и Автоматика, ми няма къде да го практикува тук, няма заводи в който да е поддръжка, няма нищо.

Иначе да масово на малките(човек ще каже, че съм на 100г) не им се бачка, искат парите да идват от някъде ей така.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #17 -: Юни 07, 2012, 21:42:39 pm »
Иначе да масово на малките(човек ще каже, че съм на 100г) не им се бачка, искат парите да идват от някъде ей така.
... веднага да седнат на бюро и да цъкат у фейса цял ден  :lol:
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #18 -: Юни 07, 2012, 22:07:38 pm »
Предложение за работа за живеещите в град Стара Загора  :)!
http://www.jobs.bg/f1468390
Ако има кандидати да ми пишат на лични!

Вярвам!!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #19 -: Юни 07, 2012, 22:27:41 pm »
подкрепям Змимка на 200 %.
при нас също имаше места по програма - няма кандидати, удължиха срока, явиха се и като се започнаха едни претенции за пари....... 8O 8O 8O
добре де, ние с по сумати години трудов стаж работим за 500 лв., а те хоп вчера от скамейката и искат по 1500 лв. - е не става.
ние също сме в намален състав  :x :x :x  и не се издържа, но младите явно си знаят цената и предпочитат за седят в къщи, а как издържат ????
 аз също съм предлагала на близки и познати и като чуят за парите, се започва едно вайкане, че даже и от сорта " аз за тия пари няма да стана сутринта в 7", интересно за колко ще станат и кой ще ими ги даде.
никога не отстъпвай на принципите си!