0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #80 -: Юни 19, 2012, 09:25:14 am »
http://www.jobs.bg/f1479288

Не бих отговорила на така написана обява за работа.

И аз. Обявата е просташки написана.
Такива ги подминавам. Дори и това, че няма подробно описание на длъжността, изисквания и какво предлага фирмата, говори доста зле за тях.


Аз вчера бях на второ интервю в Корабостроителницата. Сега очаквам до края на седмицата да се обадят с отговор.
От Кауфланд пък ми се обадиха, да ми кажат, че за сега не ставам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #81 -: Юни 19, 2012, 11:09:14 am »
http://www.jobs.bg/f1479288

Не бих отговорила на така написана обява за работа.

И аз. Обявата е просташки написана.
Такива ги подминавам. Дори и това, че няма подробно описание на длъжността, изисквания и какво предлага фирмата, говори доста зле за тях.

и аз не бих отговорила на такава обява! работя като личен асистент/секретарка близо 6-та година.
 :) успех кокиче

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #82 -: Юни 19, 2012, 11:33:59 am »
И аз не бих отговорила,ама.....само двамцата сме си, няма помощ от родители, без връзки, на 1 заплата - сещайте се как сме и това доста променя надеждите от къде ще изскочи заека...!!!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #83 -: Юни 20, 2012, 14:17:05 pm »
Вечера бях на интервю на английски. Ми много съм доволна от себе си. ЗА две години неговорене на езика се справих блестящо и гласко.
Умре циганката да ме хвали :lol:
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #84 -: Юни 20, 2012, 16:30:06 pm »
Аз пък търся работа на мъжа ми. Всеки луд с номера си.;-)
Той доскоро имаше фирма за реклама, но в тази криза и малкото му клиенти се отказаха от рекламата и вече е на ръба.
В интерес на истината, не че ми е мъж, но е прекрасен специалист в тази област, като не спира да учи нови програми, последната му страст е производството на филми ( завършва сам целия процес - сценарист, оператор, обработка...) и става все по-добър;-)
И аз като Вени - умре циганката!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #85 -: Юни 20, 2012, 16:51:13 pm »
Танита, наскоро чух тази история по радиото (на английски е) и ми хрумна, че може да даде добри идеи на мъжа ти:

http://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2012/06/18/155300875/lights-camera-youtube-a-new-studio-cashes-in-on-an-entertainment-revolution

Дори да не е YouTube, а VBox7 и адаптирана към българските условия на правене и продажба на рекламни клипове, дано е от полза. Човек като се види с повече свободно време, може да си създаде добро портфолио и да го пусне в обръщение в мрежата - каква по-добра реклама за собствените умения пред бъдещи работодатели.
Успех!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #86 -: Юни 20, 2012, 17:46:11 pm »
Цигу, той вече има няколко филма в тубата;-)
Я да турна един линк, за който има желание да гледа;-)
И само за инфо - това е все пак с любителска камера, с професионална нещата биха изглеждали в пъти по-добре.
Ох, не мога да кача линк от офиса, много ни е орязан нета!
Добре де в тубата пишете valentinpetkov и излизат всичките му филми. По-късно ще постна и линк.;-)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #87 -: Юни 20, 2012, 19:08:47 pm »
Момичета, ако някоя от вас си търси работа като счетоводител, моля да ми пише на лични. За София става въпрос.  :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #88 -: Юни 20, 2012, 20:02:42 pm »
Аз пък търся работа на мъжа ми. Всеки луд с номера си.;-)


Е две сме в групата. При нас положението е същото, само дето нашата фирма беше текстилна :)))
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #89 -: Юни 24, 2012, 17:06:34 pm »
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #90 -: Юни 28, 2012, 14:09:02 pm »
Копирам част от имейла, който получих от една фирма, в която бях кандидатствала по документи за дистрибутор.

Цитат
Какво предлагаме? :

-          предлагаме начално обучение (това е видео обучение какво трябва да правите и как да показвате продуктите на клиентите) и след това периодични обучения за повишаването на квалификацията

-          имате тест период от 1-2 месеца след което може да ви дадем трудов договор и да ви осигуряваме ако желаете
 -  как и с какво ще посещавате клиенти не е наша грижа (за предпочитание е собствен автомобил, мотор, колело .... и т.н. )

-          работното ви време трябва да е от 9:00 до 18:00 от Пон. до Пет. Но ако желаете може да работите и повече това ще е само във ваш плюс

-          очакваме месечни обороти м/у 6000лв. и 12000 лв. без ДДС
-  плащаме на всеки 2 седмици

-          заплатата е % от оборота който варира средно м/у  15% до 20% зависимост от продуктите за топ 10 продукта е 20%
- за оборот над 7000лв без ДДС месечно плащаме допълнително от 100 до 200лв за гориво + 50 лв за поддръжка и др разходи

-          използвате вашия телефон за връзки с клиентите ви (но по принцип да знаете че няма полза ако се обажда те на клиенти за уговорки на срещи и др. при нас работи схемата лице в лица трябва да сте там)

Естествено, това "привлекателно" предложение не смятам да го приема.
Пълно е с неясноти и е крайно несериозно.
Значи, след два месеца ДАЖЕ могат и договор да ми изготвят, че даже и осигуровки да ми внасят! БРАВО! :lol:

не им пука, дали ще си троша колата или колелото, или мотора. Това си е мой проблем. Обаче, ако нямам 7 бона оборот, няма да ми изплатят горивото.

освен това, свидят им пари, да ни платят командировките до София и да ни проведат едно истинско обучение, а щели да ни обучават дистанционно (видео обучение)! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

стиснати и несериозни!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #91 -: Юни 28, 2012, 18:14:26 pm »
Копирам част от имейла, който получих от една фирма, в която бях кандидатствала по документи за дистрибутор.

Цитат
Какво предлагаме? :
-          имате тест период от 1-2 месеца след което може да ви дадем трудов договор и да ви осигуряваме ако желаете

Аз бих подала сигнал за проверка до НАП.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #92 -: Юни 28, 2012, 18:51:31 pm »
Няма как да не се наложи контакт по телефона.....а кой ще го плаща, разбира се не е техен проблем :)
Тези неща ги маскират като директен маркетинг, търговски представител, сътрудник и т.н.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #93 -: Юни 28, 2012, 19:37:56 pm »
Много ми е позната една такава фирма, при която съм ходила няколко пъти на някакви тъпи лекции, и преди години започнах обучение при тях и нищо...
Имена не споменавам умишлено...  :lol:
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #94 -: Юни 28, 2012, 20:40:58 pm »
Да, Цигу,
може и да подам сигнал, но институцията е Инспекцията по труда, а не НАП. :wink:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #95 -: Юни 29, 2012, 12:16:03 pm »
Тия направо си плачат за сигнал. 1-2 месеца без трудов договор  8O Или са много глупави или си имат чадър. По-вероятно второто.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #96 -: Юли 31, 2012, 19:00:00 pm »
Няма ли някой да се похвали с работа :) Обявите хич ги няма, интервютата също. Май ще изкарам една ученическа ваканцийка!! :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #97 -: Юли 31, 2012, 19:21:46 pm »
Няма ли някой да се похвали с работа :) Обявите хич ги няма, интервютата също. Май ще изкарам една ученическа ваканцийка!! :)
А аз вече 2 година съм в такава :(


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #98 -: Август 06, 2012, 09:14:34 am »
Леле...да не се шашкам още...?? :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #99 -: Август 06, 2012, 09:37:05 am »
Леле...да не се шашкам още...?? :)
:P Недей, ама и не свиквай, дерзай доколкото можеш и доколкото е възможно :wink: :D