0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #120 -: Август 27, 2012, 19:54:46 pm »
Права си, но аз като кандидатствах за работа, ми повлия положително опита в студентските години с работата на сандвичи- опит в общуването с клиенти. Така че има някакво значение какво си правил, колкото и да няма пряка връзка с желаната работа.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #121 -: Август 28, 2012, 09:06:34 am »
Здравейте мили момичета!Да се присъединя и аз към най "не перспективния" контингент на нашата нация-младите майки и младите жени с репродуктивни проблеми,нуждаещ отчаяно от работа.Следя темата отдавна,но бях малко пасивна,тъй като играех активно на другия фронт,но за жалост изгубих и сега е време да подновя борбата си тук.Но така като гледам успехите на този фронт са също толкова под въпрос ,както и в другата ни борба.
Аз съм от Пловдив,имам висше икономическо образование и езикова гимназия.Отдавна обаче съм си направила извода,че ако бях шивачка или сервитьорка ,сега нямаше да пиша тук.
В момента съм регистрирана в БТ и предния път ,когато се подписвах ,не се стърпях и излях гнева си на наглите чиновници,които цинично са наречени наши "посредници",а не правят нищо друго ,освен да ни навикват и отпращат!
От около половин месец следя обявите в jobs.bg но за сега нямам никакъв успех.
Ще се радвам ,като споделяме опита си и се подкрепяме!
За сега ви желая успех и хубав ден! :)
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #122 -: Август 28, 2012, 11:19:25 am »
Цигу, права си за тези неща, но мисля, че е редно да отчетеш факта, че ние се намираме в България, не в САЩ. При вас нещата са съвсем различни, тук действителността е друга, за жалост. Интересно ми е, като пропуснем да споменем някои позиции, които сме заемали, как ще обясним дупката в стажа? На въпроса - А какво сте правили в периода от -до /еди кои месеци или години/? - какво отговаряме? Щото БГ работодателят/в масовия случай/не гледа с добро око, ако имаш пропуски в трудовия стаж, той търси инженер от НАСА за длъжност на секретарка примерно и от сорта. Всички сме виждали обявите, които се въртят из сайтовете.
Колкото до прекалено квалифицираните кадри - съгласна съм с логиката, но не мисля, че тази причина за отказ е релевантна в момент на световна икономическа криза и потресаващи нива на безработицата. Един високо квалифициран кадър е достатъчно наясно с позициите, за които кандидатства и има идея какво би било заплащането за по-ниска такава. Щом въпреки това подава документи, значи е преценил за себе си, че е готов да работи и за по-малко, но все пак - поне ще работи, вкъщи и толкова няма :wink: Вярно, веднага щом му излезе по-добра оферта, ще напусне, но това важи и в случаите, когато заема висока позиция. Ако работодателят не е достатъчно конкурентоспособен, трудно ще задържи качествени кадри. Монетата има две страни все пак.
Сложно е много с намирането на работа в момента. На мен все още ми е рано, но от няколко месеца следя и аз активно пазара на труда и се чудя накъде да се преквалифицрам, дали да записвам някакви магистратури, курсове ли, що ли, че да имам по-голям шанс. Но така като гледам, май особен смисъл няма. Не знам в София какво е положението, по думите ви съдя, че и там е зле, пък в Бургас - да не казвам - трагедия. Не мога да си го обясня това за нашия град 8O
Между другото, сега се сетих - мен са ме съкращавали от работа, защото съм била прекалено квалифицирана 8O Бях студентка още и шефа ме извика един ден и ми каза - съжалявам, но ти си твърде квалифицирана за тази работа и рано или късно ще напуснеш, а аз сега имам човек за твоето място. Поне ми плати обезщетение, че ме изрита без предизвестие :?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #123 -: Септември 22, 2012, 13:03:37 pm »
Хайде и аз да пусна една обява  :oops:

Търся детегледачка за близнаци на 1,3 год. в с. Доброславци. Подходящ е човек от Обеля, Мрамор, Голяновци, Балша, Нови Искър и Доброславци. Може също да е по линията на метрото, с него до Обеля и от там има нормален градски транспорт - автобус 30 през половин час е :D  В къщата има домашен любимец. Ангажиментът ще е само към децата с осигурена храна, постоянен - от понеделник до петък 7:15-18:15 часа. За контакти или допълнителна информация, моля да ми пишете на лични съобщения.
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #124 -: Септември 26, 2012, 08:42:21 am »
Моята обява вече не е актуална  :D Намерих жена. Благодаря на всички отзовали се  :D
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #125 -: Септември 26, 2012, 10:37:01 am »
момичета, моята колежки търси за дъщеря си учител по латински. момченцето е на 13-14г., ще съм благодарна ако някой има познати или се сеща къде може да потърси. в гугъл нищо не намираме :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #126 -: Септември 26, 2012, 11:06:20 am »
латински - сред бившите възпитаници на НГДЕК, примерно. имах такъв познат, но не е в БГ. може би телефонно обаждане в училището?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #127 -: Септември 26, 2012, 11:08:54 am »
момичета, моята колежки търси за дъщеря си учител по латински. момченцето е на 13-14г., ще съм благодарна ако някой има познати или се сеща къде може да потърси. в гугъл нищо не намираме :?

Преподаватели по латински има във всяка Катедра чужди езици към медицинските университети, примерно МУ-София, ако живее в София или в другите гладове с медицински университети /Пловдив, Варна, Стара Загора и Плевен/.

От любопитство - за какво й е да учи латински?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #128 -: Септември 26, 2012, 11:56:20 am »
Аааа не знам защо, тинейджърска му работа :lol:

благодаря ви :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #129 -: Септември 26, 2012, 13:04:09 pm »
В СУ има със сигурност преподаватели по латински.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #130 -: Октомври 01, 2012, 14:05:29 pm »
Ехоооу, НГДЕК сме и аз и Инке Тинке :lol: :lol:
Аз преподавател не става, но мога да препоръчам.

Да не е офтопик:
На интервю за работа днес в Био Маркет: "А вие знаете ли, че децата не трябва да ядат месо до навършване на 6 години" 8O
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #131 -: Октомври 01, 2012, 17:24:23 pm »
На интервю за работа днес в Био Маркет: "А вие знаете ли, че децата не трябва да ядат месо до навършване на 6 години" 8O

Имам в главата си една такава градация: глупост, голяма глупост и височайша глупост.
Ситуацията и тонът на този въпрос се класират по точки в категорията "височайша глупост".
Браво на победителя!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #132 -: Ноември 14, 2012, 19:31:59 pm »
Всички, които пишете в тази тема, утре от 9 часа да ми стискате палци на ръце и крака. :D
Кандидатствах в една голяма компания за търговски представител. Явих се на интервю миналата седмица и утре ще бъда на втори етап вече с търговския директор. Много искам да стане! :)

А иначе, не се бях отчела тук, но от август месец работя за Алианц България като застрахователен агент. Правя всякакви застраховки - имущества и живот.
Но съм на граждански договор. Затова продължавам да си търся нещо на трудов договор.
А със застраховки може и да продължа да се занимавам, ако остава време.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #133 -: Ноември 14, 2012, 20:50:54 pm »
Всички, които пишете в тази тема, утре от 9 часа да ми стискате палци на ръце и крака. :D
Кандидатствах в една голяма компания за търговски представител. Явих се на интервю миналата седмица и утре ще бъда на втори етап вече с търговския директор. Много искам да стане! :)

А иначе, не се бях отчела тук, но от август месец работя за Алианц България като застрахователен агент. Правя всякакви застраховки - имущества и живот.
Но съм на граждански договор. Затова продължавам да си търся нещо на трудов договор.
А със застраховки може и да продължа да се занимавам, ако остава време.
Браво на теб! Стискаме палците!!!


*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #134 -: Ноември 14, 2012, 21:00:53 pm »
Стискам и аз, аз днес бях на едно интервю за Технически сътрудник
в не толкова голяма фирма , по скоро беше нещо като препитване по английски
език , пишеш есе, правиш превод и накрая за 10 минути решаваш някакъв
странен логически тест...
И аз много искам да стане защото и парите са добри...
До петък чакам дали ще ме одобрят...
Дано...  :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #135 -: Ноември 14, 2012, 21:24:43 pm »
Успех, момичета, стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #136 -: Ноември 15, 2012, 19:12:01 pm »
Днес сутринта ми мина и втория етап с търговския директор.
Накрая ми каза, че много успешно съм се представила. Много добре съм се подготвила. Но единственият ми недостатък е, че нямам опит точно в търговията с бързооборотни стоки. И че, ако се спрат  на някой друг, то това би била единствената причина.
Да очаквам отговор следващата седмица. И сега ще се побъркам от напрежение. В следващите 5-6 дни дано не получа инфаркт.

А така искам да стане. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #137 -: Ноември 17, 2012, 10:46:44 am »
Стискам палци Маги.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2012, 10:56:31 am »
и от мен имаш  :crossfingers: Успех!  :goodluck: :bighug: :crossfingers:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #139 -: Ноември 17, 2012, 17:18:44 pm »
Днес сутринта ми мина и втория етап с търговския директор.
Накрая ми каза, че много успешно съм се представила. Много добре съм се подготвила. Но единственият ми недостатък е, че нямам опит точно в търговията с бързооборотни стоки. И че, ако се спрат  на някой друг, то това би била единствената причина.
Да очаквам отговор следващата седмица. И сега ще се побъркам от напрежение. В следващите 5-6 дни дано не получа инфаркт.

А така искам да стане. :)
Щом искаш, ще стане! Стискам палци!!!  :D