0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #20 -: Юни 07, 2012, 22:31:43 pm »
Мен ми е по-чудно как така избират да стоят у дома за 0 (нула) лв чист доход на месец, вместо да работят за 300 примерно..Като се има предвид, че това е стартова заплата, увеличава се през определен период от време...И когато излизат вечер как им е удобно да искат пари от родителите си, които на тези години се бъхтят като бели роби за мааалко повече и не могат и да си помислят да кажат - аз за тез пари няма да си вдигна задника. Защото 'тез пари' им плащат сметките и с 'тез пари' купуват хляба, който се яде вечерта....
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #21 -: Юни 07, 2012, 22:47:39 pm »
моето лично обяснение е, че всичко опира до възпитание и че не са научени да ценят парите. аз съща се чудя, как без пари живеят и излизат, но родителите явно доста бъхтат на някои да им е добре.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #22 -: Юни 07, 2012, 23:20:00 pm »
Въпрос на възпитание.
Мъжът ми има приятел, който е на 30 години и няма и един работен ден през живота си :( Не желае да работи и това е.

Аз лично много съжалявам, че нямам възможност да започна курс за преквалификация. Бих работила и за по-малко пари, ако мога да науча нещо ново. Ето ИТ сектора още много ще се развива, ЧР също, Вътрешни комуникации.
Дори пуснах докс. за стаж в Мтел за вътрешни комуникации. Бях на интервю, ниско, ама много ниско е платен стажа. Ако бях несемейна и без дете, веднага се хващам, честно! Ама го има и другото, дете с обещания за кариера след 6 месеца, не се храни.

Повечето студенти май по отрано са се ориентирали към големите пари, аз будалата започнах от минималната заплата.
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #23 -: Юни 08, 2012, 10:52:19 am »
Дори пуснах докс. за стаж в Мтел за вътрешни комуникации. Бях на интервю, ниско, ама много ниско е платен стажа.
:( на моят мецан никой не му се обади, и от другите оператори също. никой не го брои за мечок  :? гледаме обявите, пускаме и нищо, ааако случайно го извикат на интервю (а тази година още не е ходил и на едно!) после не му се обаждат. забелязала съм обаче някаква тенденция (за софия говоря) да се взимат по-неопитни (уж да ги обучават), а всъщност не работят точно по описанието, експлоатират ги да хамалстват, изнудват ги с парите - примерно глоби за всякакви неща от закъснение до разговор по телефона.
 :oops: аз ще помоля да пусна визитка на мецанчо, знае ли човек от къде ще изкочи някой заец
град - софия
мъж на 38 г
образование - бакалавър, телекомуникации
езици - руски, английски (да кажем а1 и а2), малко иврит (говоримо)
обща компютърна грамотност ( :x не ме слуша да се учи, но не е невъзможно ако бъде притиснат  :lol:)
шофьорска книжка - кат В, със стаж в софия  :lol:
опит в електротехниката, автоматиката, роботизирани системи
може и административна работа, с по-голямо желание в техническата област
не пуши, изпълнителен е

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #24 -: Юни 08, 2012, 11:03:22 am »
ааа моля ви се, как ще заключа темата :lol:
някой друг колега си е правил експерименти :wink:
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #25 -: Юни 08, 2012, 11:35:25 am »
Вени, виж това. Не е лошо да се ходи по такива събития
http://www.karieri.bg/karieri/novini/1838549_kak_se_pravi_kariera_v_mediite/

В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #26 -: Юни 08, 2012, 12:45:40 pm »
Фуси, ходила съм, но в общи линии е някакъв вариант на лятна школа, но говорят едни стари хора, дето лежат на стари лаври и нямат идеят какво е то следене на социална мрежа.

Мецинка, в Булуърк и Софика пускахте ли?

Апропо, колко от вас имат линкедин профил и искате ли да се кънектнем там?
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #27 -: Юни 08, 2012, 15:56:45 pm »
Утре ще съм на интервю в Кауфланд за ръководител сектор Храни.

Някой да има, който работи в тази компания, да сподели нещо?

Мамка му, днес тъкмо сутринта редях багажа за Варна, че и Михаела се беше настроила вече и ми звъннаха с покана за интервю за утре събота в 09:50.

Отварям форума Работодател и чета САМО лоши неща. Всъщност, то там за никоя фирма не намерих нещо хубаво. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #28 -: Юни 08, 2012, 16:00:55 pm »
За кауфланд немога да кажа нищо хубаво,леля ми работи там и я смазват от работа,найстина смазват,една приятелка на майка ми също работи там ...нейните думи са същите,там повечето хора който са на работа са найстина зле и в безисходица поне от товва което аз знам :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #29 -: Юни 08, 2012, 16:04:16 pm »
За кауфланд немога да кажа нищо хубаво,леля ми работи там и я смазват от работа,найстина смазват,една приятелка на майка ми също работи там ...нейните думи са същите,там повечето хора който са на работа са найстина зле и в безисходица поне от товва което аз знам :).
Близка работеше на витрината със салатите - същото мнение има и тя...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #30 -: Юни 08, 2012, 16:11:41 pm »
хммм, кофти.
Значи, ако случайно вземат, че ме одобрят, от мен ще се изисква да мачкам хората успешно.
Ако пък не успея да ги мачкам и пресирам достатъчно качествено, то пък мен ще изгонят. Утре ще видим... :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #31 -: Юни 08, 2012, 16:12:11 pm »
ти иди, пък после ще обсъдим  :wink:
В  сегашната ситуация нищо не е за изпускане. Прецени сама на база лични впечатления
В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #32 -: Юни 08, 2012, 16:13:54 pm »
ти иди, пък после ще обсъдим  :wink:
В  сегашната ситуация нищо не е за изпускане. Прецени сама на база лични впечатления

о, да естествено, че ще ида.
Едно време, през 2005-та, когато още предстоеше откриване на Кауфланд в България, също бях на интервю, но във Варна.
Да видим, утре как ще се развият нещата. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #33 -: Юни 08, 2012, 16:19:36 pm »
И аз съм безработна от месец, след като напуснах по здравословни причини, защото ми препоръчаха да избягвам стреса.
Та имам пресни наблюдения от Бюрото по труда Възраждане в София. Докато чакам за срещата ми с консултант, набързо прегледах таблото със свободните позиции за юристи и запомних номерата на обявите, които ме интересуваха. Когато стана въпрос, че има свободни места и бих искала да науча повече и евентуално да кандидатствам, се оказа, че 7 консултанти разполагат с един компютър и че няма начин да ми помогне в момента, тъй като днес на него работел друг колега. Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.
За сега не търся активно, тъй като още се лекувам, но ще хвърлям едно око на темата.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #34 -: Юни 08, 2012, 16:26:58 pm »
Отварям форума Работодател и чета САМО лоши неща. Всъщност, то там за никоя фирма не намерих нещо хубаво. :?

Винаги по-мотивирани да пишат са недоволните. Прецени сама и после мисли. Късмет!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #35 -: Юни 08, 2012, 16:41:06 pm »
Успех на интервюто!

Каквото и да пише в бгработодател, работа си трябва, сайта сметки не плаща.

[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #36 -: Юни 08, 2012, 17:29:05 pm »
Хоп и аз в тази темичка :) Търся работа от тамън 2 седмици, след приключване на второ икси. В предишната фирма "спечелих" огромен конкурс на 2 етапа, но продължи 2 м само. Фирмата се оказа замираща, така или иначе. Заплатата беше 600 лв. Хващала съм се и за 400 лв, на другия край на града, но те и тях не даваха. Не съм претенциозна, защото при нас родители не помагат и разчитаме само на себе си. Принципно за втори път ми показват вратата заради процедурите, но това е друга тема.
Имам 10г трудов стаж в административни отдели като офис асистент, офис мениджър, секретарка.
Образование - средно, биология с английски език. Имам сертификати на владеене на английски език към ВВС център. Компютърна грамотност.
Не пуша.
Нямам никакви претенции, освен да ми плащат все пак. Пробвах да кандидатствам за продавачка, понеже парите са същите, но се оказа, че не ме искат....през живота си не съм била продала нещо. С обяви май си е така, връзки трябват :) Имам една бивша колежка, която ми каза.....абе ти приключи с ин витрата, пък мога да попитам тук там...Не знам какво да си мисля вече.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #37 -: Юни 08, 2012, 17:38:08 pm »
Smilesearching , добавила съм те в първия пост на темата, само кажи за кой град става въпрос.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #38 -: Юни 08, 2012, 17:53:42 pm »
София :) Мерси.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #39 -: Юни 08, 2012, 17:59:36 pm »
Миналата седмица си говорихме с моя човек, дали е удачна идеята да има и организация, която да се занимава с осигуряване на работа на хора с репродуктивни проблеми. Например като ти хлопнат вратата заради един опит, да имаш работа до другия, а не да прекараш месеци в търсене и после тамън си почнал и пак процедура. Става омагьосан кръг.