0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #60 -: Юни 12, 2012, 23:13:50 pm »
Кокиче, какво стана с интервюто?

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #61 -: Юни 13, 2012, 21:03:04 pm »
Включвам  се и аз с молба за себе си:
А.Х
Години 27
Образование - магистър по Публична администрация
Стаж:Технически сътрудник
Без шофьорска книжка
Езици- много добро владеене на английски език, сертификат ниво В2
Търся административен тип работа, свързана  със специалността ми
Много добра компютърна грамотност!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #62 -: Юни 14, 2012, 01:13:06 am »
Кокиче, какво стана с интервюто?

Душе,
благодаря за интереса. :)
Ами, все още не мога да отговоря. Т.е. интервюто мина добре, но аз нямам представа, дали са ме одобрили. Очаквам отговор до няколко дни. Ако са ме одобрили за втори етап, ще ви пиша. Много мила беше регионалната, която водеше интервюто. И за пръв път имаше приготвена бутилка с вода и чаша.

Днес ми звънна някакъв номер, подобен на техния и аз се зарадвах, но се оказа, че ми звънят от Корабостроителницата за второ интервю.

аз от няколко месеца с това се занимавам - с ходене по интервюта....

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #63 -: Юни 14, 2012, 08:30:14 am »
Кокиче, какво стана с интервюто?
Душе,
благодаря за интереса. :)
Ами, все още не мога да отговоря. Т.е. интервюто мина добре, но аз нямам представа, дали са ме одобрили. Очаквам отговор до няколко дни. Ако са ме одобрили за втори етап, ще ви пиша.
Силно се надявам да те одобрят! Така или иначе, ще ти се обадят, такава е практиата на сериозните фирми! Интересуваше ме как е минало самото интервю също и ти благодаря за споделеното. Успех!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #64 -: Юни 14, 2012, 10:26:13 am »
Душе,
тъй като това беше първи етап, ме разпитваха основно за мен. Не са ми говорили нищо за самата работа в Кауфланд.
Ето някои от въпросите, които ми зададоха:
 - Защо смятате, че ще се справите с работата тук? Кое Ви кара да се чувствате подходяща?
 - Колко души сте ръководили преди? Дайте пример за конфликтна ситуация и как се справихте с разрешаването и?
 - Защо напуснахте тук; какво се случи там? ...
 - Къде в йерархията се виждате след 5 години?
 - Какво знаете за нас? Посещавали ли сте нашия сайт и кога го направихте?
 и т.н.
Като цяло разговорът си вървеше съвсем приятелски. Както казах регионалната беше много мила и усмихната, с което те предразполага. :)

Дано сега да ти е по-достатъчна информацията.
Ти що се интересуваш от Кауфланд? Нали беше учител?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #65 -: Юни 14, 2012, 11:20:05 am »
Маги, преди 5 години започнах тук, после нали щяхме да започваме ин витро процедура и реших да напусна работата си, за да не измъчвам шефовете си с моята липса точно по време на кампания. След това реших, че ще се развеждам и няма да правя процедура и отидох на едно интервю за магазин на Глобул. Интервюто беше в мазето на едно барче (не се шегувам), където бяха мъж и жена. Дадоха ми една бутилка минерална вода и ми казаха - продай ми тази бутилка. Отговорих - вече сте я купили, така че няма смисъл, пък и имам 6 годишен стаж в търговията, не смятам, че трябва да се доказвам тук с бутилка минерална вода. Денят след това шефът ми надуши, че съм пак на 'пазара на труда' и ми се обади да си ме прибира. Около месец след онова интервю ми се обаждат от Глобул, че съм минала успешно първия кръг от интервюто, трябва да се явя на втори!  8O Това месец по-късно. Явно не са си намерили персонал, иначе не биха ми се обадили, аз така ги отрязах. Но за мен не е нормално интервю за толкова 'голяма' марка като Глобул да се провежда в мазе на барче и да искат да им продам минерална вода....Тъпо. Разбира се, казах им, че съм се върнала на старата си работа....Кауфланд явно разчитат на самото интервю да разучат максимално много за професионалната история на кандидата, отколкото да се убедят, че може да продаде една бутилка минерална вода. Пожелавам ти успех! :*
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #66 -: Юни 14, 2012, 21:44:12 pm »
Дано сега да ти е по-достатъчна информацията.
Ти що се интересуваш от Кауфланд? Нали беше учител?
Много ти благодаря за информацията! От Кауфланд се интересувам, заради съпруга ми. А се интересувам по принцип, защото евентуално ще се явявам на конкурс за регионален мениджър на търговска верига от този тип. Пиша евентуално, защото първо се кандидатства по документи и ако съм одобрена, тогава ще ми насрочат интервю. Да си призная, от доста време не съм се явявала на интервю за работа, надявах се да не ми се наложи, но животът е сложно нещо. Преди години и аз съм провеждала интервюта, но за собствен бизнес и там беше по-лесно. И да ти отговоря на твоя въпрос, да, учителка съм, но и при нас нещата не са ясни, работи се година за година, увеличават работното време, а часовете преподавателска работа намаляват и пропорционално ни намаляват заплатите. Предполагам, че не на всякъде в училищата е така, но за съжаление, при нас, в дълбоката провинция, нещата стоят така плюс абсолютен стрес и умишлено прекарване с девиз "Да ти е гадно!". За съжаление, нямам алтернатива в момента...
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 21:54:54 pm от du6ka »

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #67 -: Юни 15, 2012, 00:18:55 am »
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...

и си права и не си. Зависи от фирмата, в която кандидатстваш.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #68 -: Юни 15, 2012, 21:05:19 pm »
Имах наблюдения от последните няколко години, че интервютата не се провеждат коректно, интервюиращите се държат арогантно, подиграват се с хората, които търсят работа и нямаш ли връзки не те вземат. Дано това не е вече така...
и си права и не си. Зависи от фирмата, в която кандидатстваш.
Много се надявам да си права! Дано поне в голяма част от фирмите да са се променили нещата към добро! Друго, което ми прави впечатление е, че голяма част от обявите са фиктивни. Обявяват ги, защото по закон така е редно, но всъщност си имат работещ при тях човек, който трябва да преназначат н-р или си имат свой човек, който трябва да назначат и обявата е направена за тях. Скоро се явявах на конкурс за две работни места по моята специалност. Едното, след големи шикалкавения, в последствие разбрах от този, при когото се явих на интервю, е обявил местото, но си имал една колежка, която си работела. Почти изпадна в истерия, какво да прави, като я бия по всички параграфи, а той и казал да не се притеснява, че всичко е на книга само. Яд ме е само, че така човек се надява и ако е като на интервю при моя сегашен работодател, той иска всички документи, вкл. медицинско, свидетелство за съдимост и т.н., които за един неработещ човек са си доста пари. За второто интервю, се усетих на време и изобщо не се явих. Там, на самата обява, само дето не пишеше мястото на човека, който ще е назначен. " С .. такова образование, с такава специалност, точно 5 години трудов стаж и т.н...."

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #69 -: Юни 15, 2012, 21:47:27 pm »
Мимс, да продадеш бутилка минерална вода или нещо друго по време на интервю в областта на продажбите е нещо естествено :D
В началото, когато аз започнах да провеждам интервюта "старите пушки" ме учеха и аз да "купувам" вода от кандидатите за работа. Мииииии някак неестествено ми беше и така и не го приложих. Дано не ме чете някой от тях, че  :fighting:
Виж голям фен съм на груповите интервюта:D
Сори за отклонението от темата :oops:

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #70 -: Юни 15, 2012, 23:16:00 pm »
А кое гледаш в груповите интервюта?

При мен се случи нещо интересно. Обади ми се позната от голяма компания, че при тях се освобождават две места. Пуснах й СВ-то си, друга нейна позната също.  Вчера са извикали нейната позната, мен не.

Разлики между нас: тя е работила като офис мениджър година-две
аз имам сравнително добър трудов опит.

Позиция за кандидатстване - къстъмър сървис с английски.

Аз не виждам логика, защо на нея са се обадили, на мен не. Никаква логика.
[/url][/url]
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #71 -: Юни 16, 2012, 07:59:37 am »
Вени, при груповите интервюта лъсват доста качества на кандидатите. Продажбени умения, работа в екип и т.н Отпускат се повече и се получава добре. Темата никога не е свързана тясно с позицията, за която кандидатстват.
Увличат се в дискусия, за мен винаги е било по-полезно, от колкото да ги накарам да ми продават "вода" :wink:
« Последна редакция: Юни 16, 2012, 08:04:33 am от Ники »

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #72 -: Юни 18, 2012, 15:44:48 pm »
А кое гледаш в груповите интервюта?

При мен се случи нещо интересно. Обади ми се позната от голяма компания, че при тях се освобождават две места. Пуснах й СВ-то си, друга нейна позната също.  Вчера са извикали нейната позната, мен не.

Разлики между нас: тя е работила като офис мениджър година-две
аз имам сравнително добър трудов опит.

Позиция за кандидатстване - къстъмър сървис с английски.

Аз не виждам логика, защо на нея са се обадили, на мен не. Никаква логика.

Няма логика, не я търсете!Мъка е с тези обяви, трябват връзки. Въпреки че мен вече и близка ме отряза, докато не приключа с процедурите окончателно. :(
Това са обяви, които са - на неудобно далечно място, за много малко пари или където системно не плащат /въртят се непрекъснато и все някой работи безплатно, фиктивни с уговорен човек за назначаване, или...съвсем редовна обява, ако излезе случайно - кандидатстват 300-500 души, повечето неотговарящи на изискванията, кандидатстващи от немай къде. Ако все пак попаднеш сред избраните за 1 интервю, отиваш на такова + тест/изпит. Дори да покриеш теста, пак хвърляй боб дали ще се класираш за 2 интервю. Аз по едно време им исках резултатите, за да знам, че всичко съм направила както трябва. След това остават да кажем 10 души на 2 интервю. Би трябвало всички да отговарят на критериите.....но каква им е логиката за 3 интервю, идея си нямам!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #73 -: Юни 18, 2012, 15:50:08 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #74 -: Юни 18, 2012, 16:08:26 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

В обявата пише минимум 15 години трудов стаж, значи не търсят 20 годишна мацка :) Явно шефът си пада по лелки като нас :))))
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #75 -: Юни 18, 2012, 16:33:58 pm »
Браво!!! Поне честен е бил човека  :lol: :lol: :lol:
Вчера мъжа ми прочете следната обява ......Фирмата предлага атрактивно заплащане, работа в млад амбициозен екип, осигурено паркомясто за колело :)))))))))))))))
В очакване ....
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #76 -: Юни 18, 2012, 16:47:45 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

В обявата пише минимум 15 години трудов стаж, значи не търсят 20 годишна мацка :) Явно шефът си пада по лелки като нас :))))
Иди, виж честен човек ми се вижда- хем казва какво търси, хем не търси нещо много младо:}сериозно,както е написана обявата все едно е пусната във вестник "Позвънете".
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #77 -: Юни 18, 2012, 19:02:01 pm »
Миналата седмица търсеше с 10г стаж :) Аз съм на 30 и имам точно толкова :) А той ако е на 60??? Бляк....явно не е намерил, може и над 60 да е....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #78 -: Юни 18, 2012, 21:04:15 pm »
http://www.jobs.bg/f1479288

Ето този ми се обади, че съм била одобрена за интервю. Попита ме дали има с кого да си споделям живота, понеже след работно време съм трябвало да правя компания на шефа, било 24/7 .... :):):) Добре, че го пита направо, а не след като съм дала 4 лв за билетчета да ходя на интервю.....

Не бих отговорила на така написана обява за работа. "Лична асистентка на шефа" и "интернет услуги" според мен не показват, че фирмата гледа сериозно на себе си и търси кометентни хора.
Интернет страницата пък рекламира туристически услуги...

Търсила съм и съм вършила какво ли не. От такъв храст не излиза заек. Пестете си времето и нервите.
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 21:06:28 pm от цигу »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #79 -: Юни 18, 2012, 21:19:10 pm »
Браво!!! Поне честен е бил човека  :lol: :lol: :lol:
Вчера мъжа ми прочете следната обява ......Фирмата предлага атрактивно заплащане, работа в млад амбициозен екип, осигурено паркомясто за колело :)))))))))))))))
Ахаххах, смятай колко атрактивно....ниско е заплащането, щом ще се налага с колело да ходиш на работа :lol:

По темата - положението с търсенето на работа навсякъде е потресаващо :( Аз все още имам време, но си се оглеждам и ровя по сайтовете, имам си регистрации и редовно преглеждам обявите - амииии - трагедия направо. Лошо ми става като дойде време каква ще я търся. Нямам къде да се върна, детето ми навършва две години в началото на януари, баш в най-голямата зима, не се знае с яслите какво ще е положението, баби нямам на разположение....Доста интересно ще се получи :lol: Ама да сме здрави само. Успех с търсенето, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!