0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #40 -: Юни 08, 2012, 18:23:17 pm »
в стара загора текучеството в Кауфланд е голямо
но пък в сектор храни имаш най-много безплатна работна ръка- такива като мен ;) мърчандайзери
за мен кауфланд е върха на простотията като система от всички вериги, а аз влизам във почти всички международни ежедневно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #41 -: Юни 08, 2012, 18:28:15 pm »
Аз с молба за сестра ми:
град София
жена - 23 г.
Образование - през юли и предстои държавен изпит за бакалавър Бизнес администрация
Езици - средно ниво владеене на Английски, чете и говори малко Сръбски (с амбиции да заучи Чешки, но няма фин. възможност)
Компютърна грамотност - офис пакет
Шоф. книжка - кат. Б, активен шофьор
Работила е главно по заведения, но общо взето си е трайно безработна. Без стаж по специалността не я взимат никъде.
Общо взето няма претенции за вид работа, справя се добре с административни дейности, не я мързи да работи.
Днес беше на интервю, обаждат се преди малко и и казват, че става, след 30 ми и се обажда друга жена от фирмата да и каже, че били размислили. Имат 5 дни обучение, което трябва да започне в понеделник, а тя във вторник е на хистероскопия, за която е предупредила още сутринта...
По принцип и аз съм си за визитка, за 3 месеца работа в тая фирма ми разказаха играта, но за сега ще задържа.

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #42 -: Юни 08, 2012, 18:31:53 pm »
Не знам доколко са се изпидепцали корпорациите в България, дали си следят имиджа и кой какво пише из форумите за тях, но много от градовете в България са малки, а работните места за конкретни фирми в тях ограничени.

Да не ви разпознае някой и да стане беля.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #43 -: Юни 08, 2012, 18:44:25 pm »
Имат 5 дни обучение, което трябва да започне в понеделник, а тя във вторник е на хистероскопия, за която е предупредила още сутринта...

Аз не разбрах, казала е, че е на хистероскопия ли? Ако е казала нещо за ин витро, не само ще размислят, а и ще бягат като дявол от тамян.....имам богат опит с това.
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #44 -: Юни 08, 2012, 18:49:19 pm »
Аз не разбрах, казала е, че е на хистероскопия ли? Ако е казала нещо за ин витро, не само ще размислят, а и ще бягат като дявол от тамян.....имам богат опит с това.
Не, не за ин витро не се говори, още не мисли за деца изобщо, но и тя с една торба проблеми. Хистероскопията е за отстраняване на полип, обяснила е, питали са я какви са и намеренията и това е обяснила (в момента е сама и няма такива). Казали са и, че няма проблем, уж са я харесали, но после...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #45 -: Юни 08, 2012, 19:03:20 pm »
Не е трябвало да обяснява. Трябвало е да каже друго. Ако се налага болничен, да вземе за нещо друго. Винаги се съмняват в жената, особено ако е млада. Принципно, ако си без дете - ауууу, сега тепърва ще го прави, ще излезе в майчинство, после следват куп болнични. Ако си вече с дете, пак същото - болнични и отсъствия. С ин витро - пак същото - отсъства за изследвания, прегледи, да не говорим за самата процедура. Все си безперспективен за тях! Ако  ин витрото е успешно - следва майчинство и болнични. Ако не е - пак зле, ще има следващ опит в даден момент. Не може да им се угоди!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #46 -: Юни 08, 2012, 19:06:45 pm »
Записвам се, за да се опитам, макар и минимално да ви бъда от полза. Работя като ЧР, макар че сега съм болничен и след това ще си гледам малкото поне година. Надявам се да мога да ви помогна със съвети или ако чуя нещо конкретно за позиция в София, както и ако на някой му трябва мнение за конкретна по-голяма компания да търся нещо различно от бгработодател.
Не се подвеждайте по мненията както в бгработодател, така и в други подобни, там пишат предимно силно недоволни хора, които са или изгонени,или мързеливи или преценката им за ситуацията е много по-различна от вашата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #47 -: Юни 08, 2012, 19:11:07 pm »
Не знам доколко са се изпидепцали корпорациите в България, дали си следят имиджа и кой какво пише из форумите за тях, но много от градовете в България са малки, а работните места за конкретни фирми в тях ограничени.

Да не ви разпознае някой и да стане беля.

ако визираш мен- нямам пряка връзка с кауфланд, работя там по заместване, ако колежката ми е в отпуска, и в началото като започнахме изобщо да работим с тази верига
на третият ден техен служител ми се направи на мъж, като се опитваше да ми обясни как съм трябвало да правя това, което ТОЙ ми бил казвал, за това ми плащала фирмата
отвърнах му, че той може да  ме накара да си легна с него, за да ходя да зареждам в магазина, или да ходя гола по паркинга, за да привличам клиенти, а и също така, ако много държи, ще го запозная с длъжностната си характеристика, за да види за какво ми плаща фирмата работодател
нямат никакви написани правила за работа на посетителите от фирми /не съм сигурна за техни вътрешни/ на базата на което да ми изискват каквото и да било
след хиляди заплахи просто си излязох от магазина, и до ден днешен си работя във фирмата, пък и пак влизам да зареждам там като се наложи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #48 -: Юни 08, 2012, 19:37:54 pm »
Може би зависи и от политиката на компанията като цяло, а може и да е на местно ниво, но в Бургас Кауфланд е на светлинни години от Карфур и подобните... да не изброявам. Но дали е малък или голям магазина, фирмата, компанията, стресът, гърчът и работата са винаги много! :(

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #49 -: Юни 08, 2012, 21:57:02 pm »
Шмати, в коя област търсиш хора?
Най-добре да дадеш Линкедин профил и желаещите да се свържат с теб, така ще видиш и СВ-то им.

Цигу, да са умни да четат, ама такова нещо като мениджмънт на социалните мрежи и блоговете (респективно форумите) в Бг е като тъмна Индия (да ме прощава Чандра ако чете).
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #50 -: Юни 08, 2012, 22:00:56 pm »
Мецинка, в Булуърк и Софика пускахте ли?
вени благодаря ти още веднъж за темата, и за идеите. не сме пускали. булуърк обаче е ит, а мецан не е за там  :? слабичка му е компютърната грамотност за тази работа, другите ще ги разгледаме.
имаха дни на кариерата в нов български, пращат му чат пат от кариерният им център (на университета) обяви, но нищо  :?
обяви много, море от фирми е, вече е друг въпросът колко от тях са качествени, има и фиктивни обяви.
последната му работа беше монтажник на душ кабини и вани, сега и за монтаж на мебели не го взимат  8O миналата година направо си му бяха казали, че е пълен :x

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #51 -: Юни 08, 2012, 23:19:26 pm »
Колкото до фиктивните обяви - пълно е. Били задължили работодателите да назначават с конкурс и искат-не искат пускат обяви. До момента знам за поне 10 фирми в бранша, чиито обяви са абсолютно за спорта, викат 2-3 на интервю и назначават свои си хора  :?
Smilesearching, много благодаря, ще чакаме нов опит, вече обиграни...

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #52 -: Юни 08, 2012, 23:21:28 pm »
Колкото до фиктивните обяви - пълно е. Били задължили работодателите да назначават с конкурс и искат-не искат пускат обяви. До момента знам за поне 10 фирми в бранша, чиито обяви са абсолютно за спорта, викат 2-3 на интервю и назначават свои си хора  :?
Smilesearching, много благодаря, ще чакаме нов опит, вече обиграни...

Не само. От ЧР в една верига супермаркети знам, че пускат обяви, викат хора на интервю и като чуят за какви заплати са склонни да работят, намаляват заплатите на наетите вече работници. Три пъти така са намалявали заплатите :(
[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #53 -: Юни 08, 2012, 23:47:09 pm »
Добавям и аз- мъж на Inke Tinke
Възраст:36г.
Образование:Бакалавър Реклама и маркетинг
Стаж: дълги години работа с книги и директни продажби, 5 години брокер нидвижими имоти
Езици: руска гимназия и английски В2
Ще роботи каквото и да е. От 4 месеца е на борсата и за този период не са му предложили нитж едно място.
Току-що приключи курс по икономика и мениджмънт от БТ, завършил с теоретичен и практически изпит(взети със съответно 5 и 6)и сертификат.
За София заплата под 700-800 лв. просто не е сериозна. Не, че не е масова. Но, докато мъжат ми взимаше 600лв., а аз по около 300, но с прекъсване от по 4 месеца годишно, натрупахме дългове към Софийска вода, ЧЕЗ, Топлофикация, режийни в блока и едвам смогвахме да си плащаме храната.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #54 -: Юни 09, 2012, 09:54:33 am »
Не мога да разбера какво искат. Или си прекалено умен за тази работа, или пък си прекалено тъп, няма угодия! Но сметките си идват така или иначе....и здравни трябва да се плащат на всичкото отгоре.

Вчера бях на интервю за офис асистент в Монтфиз - театрални школи. Отивам в уреченият час и там има 10-тина девойки, часовете за интервю закъсняват с по час време. Интервюто минаваше добре, докато не ме попитаха дали мога да оставам да работя до 23, 24 ч или пък да дойда тогава на работа...и събота и неделя???? Казах им, че ще дойда, но само да си покрият разходите за такси, че от Люлин и обратно струва 20 лв! Казаха, че ще ми се обадят. Наистина се обадиха в 20.30ч да ми кажат, че не съм одобрена. За заплата не стана дума. Едва ли ще вържа надника за денонощна работа, само транспорт и ядене /ако не се прибираш, ядеш от заведение/ ще са 40 лв!!!
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #55 -: Юни 11, 2012, 10:52:48 am »
Smilesearching, съжалявам че са ти загубили времето. Успех следващия път!
С всеки изминал ден се убеждавам все повече, че голяма част от работодателите си търсят роби, не служители  :?
Аз да докладвам, можете да изтриете визитката на сестра ми. Обадиха и се от същата работа, на която беше на интервю отново (за 3-ти път). Отказа се оказа недоразумение, била одобрена ще започва със следващата група за обучение в края на месеца :dance2: Много ви благодарим! За пореден път тук намирам подкрепа не само за себе си, а и за хората около мен!

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #56 -: Юни 11, 2012, 16:53:04 pm »
Много полезна тема  :balk_47:
няма да забравя моите ангелчета...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #57 -: Юни 11, 2012, 17:31:26 pm »
аз търся майстори за ремонт на покрив на къща в София. за времето на ремонта се осигурява подслон.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #58 -: Юни 11, 2012, 20:32:18 pm »
намерила си. Ей сега ще tи пиша
В очакване ....
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #59 -: Юни 12, 2012, 13:39:04 pm »
А може ли да ми напишете цената за ремонта на покрив/ може и на ЛС/. Благодаря.