0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да се включа и аз в темата , пък дано помогна НО на някой от мъжете /съпрузите/ ви да речем. Нашата фирма се занимава с ремонти на подопочистващи системи , прахосмукачки , хладилни витрини и куп такива техники в големи вериги ,хотели , магазини и т.н. Търсят ел .техник от доста време , защото хората не се навиват да роботят , тъй като работата не е особено лека . Намираме се в София .Заплащането е що годе добро , с тенденция за повече ако влезеш в час .Почиваш уикенда и всички празници . В общи линии това е . Който се интересува , може да ми пише на лични , ще обясня повече.
Може ли да се слеят старата и новата тема?
Старата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48203.140

гледам, че е имало конкретни предложения и изисквания. може някое от момичетата от преди да има пак оферти.
[/url][/url]
*
Чудех се тези дни, в коя точно тема да споделя информацията и понеже е свързано с работа - тази ми се вижда подходяща.

Информацията засяга хора, които в момента работят (все тая на какъв договор, работно време и пр.) и си внасят всички осигуровки и едновременно с това учат нещо (пак все едно какво и къде, на колко години са и пр.)
От 01.04.2016г. е влязла в сила една промяна в наредбата за лицата имащи право на парично обезщетение при безработица. Промяната е следната. Право на обезщетение нямат лица, които в този момент нещо учат, доучват, имат валидни студентски права (примерно завършили семестриално и с оставащ държавен изпит), абе....ако се доквалифицираш нещо - и останеш без работа - гориш. Все тая колко години трудов стаж имаш, че си си внасял чинно всички осигуровки, не си уволнен дисциплинарно и пр.  Изключения - НЯМА! Редовно, задочно, в частен ВУЗ, в държавен, само магистратура, докторант, аспирант....всичко под ножа.  :x

Казвам го, защото първо е ново, второ е тотално абсурдно, трето - дори разни шефчета в НОИ не го знаят, но по точки и запетаи - могат да ви закопаят, ако недай Боже останете без работа в близките месеци, нещо учите в този момент и разчитате, че някой месец ще си взимате обезщетение от Бюро по труда.

Донякъде е добра новина, че драгите управляващи се се усетили набързо какви л****а с и*****и и в момента подготвяли прегласуване на тази тъпотия, така че работещите и учещите същевременно - да си имат право на обезщетение в такава ситуация. Ама докато се наканят да го пренапишат, вкарат в зала, гласуват, обнародват, пък и сега НС излиза в лятна ваканция - бройте, че до НГ малоумието ще си е в сила. И колко народ ще изгори заради това, хеле ако не го знае.... :?

Давам линк от сайта на Министерство на труда и социалната политика, в който се обсъжда въпроса и техни служители потвърждават този проблем. В общи линии го давам, че може и да не ми повярвате, как може подобна простотия да се гласува, че обнародва, че и да влезе в сила...

http://www.mlsp.government.bg/index.php?section=FA2&fcat=19

Само два кратки цитата ви вадя, пълните са в линка:

"В момента се подготвят законодателни промени, които ще регламентират правото на учащи се, които отговарят на условията за получаване на обезщетение за безработица, регламентирани в Кодекса за социално осигуряване, да получават такова, независимо от факта, че продължават образованието си."

"Препоръчвам Ви да проверите актуалния статут на Вашата дъщеря в Регистъра на всички действащи и прекъснали студенти и докторанти на адрес (http://www.mon.bg/?go=page&pageId=8&subpageId=78). Ако към момента няма студентски права, при регистрацията си в бюрото по труда дъщеря Ви попада в групата на безработните лица (чл. 18, ал. 2, т. 1 от Закона за насърчаване на заетостта)."



И те така...яко "насърчаване на заетостта и повишаването на квалификацията" пада както виждате. Хем бачкаш, хем учиш, ако имаш малшанса докато учиш, да останеш без работа за някакво време - каквото си внасял във фонд "безработица" (да, в специален фонд внасяме, баш за тази ситуация) - не можеш да го вземеш, понеже се квалифицираш. Не тЪ е срам нали?  :lol: Да ви кажа ли кой винаги има право, или ще се сетите и сами? Подсказка: Рядко и основно образование имат въпросните.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Докато сме на тема обезщетение за безработица се включвам с вратичка в закона за тези ,който не знаят.Пример :

Работите на безсрочен трудов договор.По някаква причина работодателят или вие искате да прекратите договора по взаимно съгласие това е чл. 325 ал.1 от КТ ,което не ви дава право на обезщетение за безработица по стаж,а само на така нареченото социално което е 4 месеца по 7.2 лв на ден за 2016г.
Как можете да придобиете правото на обезщетение за безработица по стаж в тази ситуация:
Намирате фирма на познат и го молите да ви назначи на трудов договор със срок на изпитване (чл.67,ал.1,т.1 във връзка с чл.70,ал.1 от КТ) поне за 7 дни и да ви прекратят по чл.71 ал.1 от КТ. Сумата, която ще трябва да платите за осигуровки на въпросната фирма е около 50 лв .Така вие придобивате право на обезщетение за безработица по стаж. За фирмата,която ви прави услуга няма последствия, както предизвикват други членове от този кодекс
*
Аз бях назначена по чл.67,ал.1,т.1 и махната по чл. 325 ал.1 от КТ, обезщетението беше всичките пари за 13 дена който ми дължа, после 4 месеца социални помощи  :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
...
Как можете да придобиете правото на обезщетение за безработица по стаж в тази ситуация:
Намирате фирма на познат и го молите да ви назначи на трудов договор със срок на изпитване (чл.67,ал.1,т.1 във връзка с чл.70,ал.1 от КТ) поне за 7 дни и да ви прекратят по чл.71 ал.1 от КТ. ...

По- добрият вариант е  сключване на договор  по чл 68   ал 1 т 2 КТ   -за извършване на определена работа и да  се прекрати трудовия договор след  примерно  5 дни  на основание  чл. 325  т 4- за завършване на работата.По този начин срока за получаване на обезщетение  е както ,ако работодателя освобождава работника .
Аз съм го писала и преди.


Аз практикувам с варянта,който съм описала.
nimika и твоя варянт е добряа идея.
 :D да създам малко работа на някой брокер, или човек, който се занимава с търсене на места за нови обекти (ще си вземе комисион)

давам под наем 2 етажа от къща в гр.сандански
тухлена сграда, нова, с акт 16 от декември 2012г.
топ център, на главната улица македония, на кюше
първи етаж - около 118кв.м., вторият е малко издаден напред та е по-голям
(в момента 2-рият етаж е празен)
без заведения
подходящо за банка, застраховки, дм или знам ли  :D
повече информация давам на лично съобщение

*
Ха,интересна тема!!! :o И полезна! :D Бебешок,ти в трудова борса ли или в статистика....?
Момичета,дайте линк на едно хубаво ,стандартно ,актуално СВ!!! :? Имам чувството ,че всички са различни,дори и европасс,на които попадам!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
хаха ra40 и аз не знам последно време къде работя,уж в счет. кантора ама май и за статистиката,ЧСИ и какво ли още не.
Прилагам линк за европейски формат на CV.
]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117[/b]]uft-plovdiv.bg/includes/download.php?id=1117
Не е много добро,но има много работодатели,който го предпочитат.Другия ти вариант е от регистрацията в jobs.bg -изглежда по същия начин.
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 10:27:08 am от bebeshok0326 »
И като заговорих за ЧСИ ето и малко полезна информация относно запорни съобщения:
част от тълкувателно решение на ВКС от 26.06.2015.
"Съдебната практика е единна, че съгласно чл. 446, ал. 1 ГПК (Изм. ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 1.03.2008 г.) трудовото възнаграждение и въобще всяко възнаграждение за труд, както и пенсията са частично секвестируеми, т. е. наложеният върху тях запор обхваща само секвестируемата част. Съществуват колебания в практиката единствено по начина на определяне на секвестируемата, съответно – на несеквестируемата част. Трудностите при тълкуването на законовата уредба произтичат от избрания от законодателя подход при определянето им. За да бъде установено точното съдържание на законовата уредба, е необходимо да бъдат разгледани отделно и съобразени правилата за определяне както на несеквестируемата, така и на секвестируемата част от дохода на длъжника. Несеквестируемият минимум е определен абсолютно – в размер на минималната работна заплата и това се отнася както за всяко възнаграждение за труд, така и за пенсията. Няма основание да се приеме, че законодателят третира различно длъжниците, които получават доходи от полагането на труд от тези, които получават доходи от пенсия. Какъвто и да е източникът на дохода, абсолютно несеквестируемата част е еднаква за всички длъжници – минималната работна заплата, която при действието на закона постепенно нараства от 220,00 лева (в периода 01.01.2008 -31.12.2008 г.) до 340,00 лева (в периода 01.01.2015 – 30.06.2015 г. ) и 380,00 лева, какъвто ще е нейният размер от 01.07.2015 г. Секвестируемата част се определя по различен начин според величината на дохода (след приспадане на дължимите върху него данъци и задължителни осигурителни вноски) и обстоятелството дали длъжникът е с деца, които той издържа. Когато длъжникът получава над 1.200,00 лева месечно, секвестируема е горницата над 600,00 лв., ако длъжникът е без деца, и горницата над 800,00 лв., ако е с деца, които той издържа. И в този случай (при доход над 1.200,00 лева) несеквестируемата част е определена абсолютно – като несеквестируем максимум. Несеквестируемата част е определена относително, когато длъжникът получава между несеквестируемия минимум и 1.200,00 лева месечно."
от 01.01.2016 мин. работна заплата е 420 лв
« Последна редакция: Юли 25, 2016, 10:28:05 am от bebeshok0326 »
*
Рачо ето това търсех аз специално  :)
За теб  :wink:

https://timeheroes.org/bg/pages/make-your-cv-wow
Една позната, която работи в Лафка каза, че си търсят спешно човек за павильона им в Красно село. 550лв заплата, плащат осигуровки на 4 часа. 2 дни работят , 2 почиват. Ако някой иска информация, ще дам телефон да се свържат лично с нея за подробности.
*
lafka ме режат за поне 5 пъти, имах позната от моя квартал, която се премести на друг обект, тя ме препоръча, разговарях с мениджър ли беше,супервайзър ли беше, след това те пуснаха обява точно на вратата на Лафка, тук в моя квартал обадих се човека беше същия, но вече не отговарял за този район, после ходих и на интервю съвсем скоро и какво пак аз без работа  :(
*
"От лятото остана почти толкова,колкото измина. Ако искате да го изживеете пълноценно до края и сте усмихната и комуникативна личност, заповядайте да станете част от нашият екип като администратор на комплекса. Желаещите да ни пишат на лични или да ни потърсят на номер: 0888989359; Изискват се познания по английски език,компютърна грамотност и навършени 18 години".

Тази обява е от Комплекс Джордаш- Шкорпиловци. Познавам собствениците. Няма по никакъв начин да излъжат с пари или каквото и друго да сте се разбрали.
Re: Tърсене/предлагане на работа - съвети и конкретни оферти
« Отговор #175 -: Септември 05, 2016, 22:45:13 pm »
 :P здравейте
наминавам леко да се похваля, изчаквах умишлено. мецан започна от 1-ви август работа,  :) пак не е по специалността, не е мечтаната работа, има леко физическо усилие  :lol:,има и нощен труд. иначе работата пак е техническа, и вече получи първото си възнаграждение. мдам, голям глад за инженери има, същата работа я работят и с други специалности, има си и баш колега  :lol: телекомуникации

 :) лидъл мило му отговориха на негова кандидатура, че се е подценил  :lol:, но поне отговориха хората, което ми направи много добро впечатление. на имейла му бяха пратили писъмце

изненадващо приятелка, която не е работила близо 14г. започна работа  8O след като моите връзки засега не свършиха работа да започна още нещо, а мислех да я взема да гледа малкото мече

при мен малко се усложниха нещата, с работата на мецан, и тежко болен родител засега търся само работа от вкъщи

*
Студио за красота в центъра на София търси фризьорка и козметичка.
За повече подробности ще ви дам тел. на ЛС.
*
Аз търся в област администрация, Офис асистент, Технически сътрудник, всякакви такива, на пълн и не пълен работен ден , како и всичко свързано с преводачески услуги с английски език - но е спешно.
Офертата за студиото все още ли важи?
Здравейте момичета,
Въпреки, че темата е стара реших да не отварям нова (за сега) и да пробвам тук. Търся детегледачка за девет месечния ни син, която да започне за по няколко часа на ден за да мога да работя у дома на първо време. Ангажиментът е с тенденция за прерастване в заетост на пълен работен ден ако всичко се развия добре. Ще съм благодарна на препоръки от ваша страна за проверени детегледачки. Благодаря предварително!