0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #100 -: Август 11, 2012, 15:55:08 pm »
Тайничко се надявах да не пиша в тази тема, но дойде и моят ред. След 5 дни ми свършва майчинството и оставам без работа. :( Предложиха ми да се върна в магазина, в който работех, но при старите условия. А те са с работно време на смени, като 2-ра смяна е вечер до 20.00 ч. На мъжа ми 2-рата смяна е до 22.00 ч. Като се паднем и двамата 2-ра смяна, няма кой да взима Йоана от яслата. Бабите са далече. Поисках да ме съкратят, но се оказа че закона ме защитава до 3 г. и нямат право. Та сега си търся работа редовна смяна или ако е на смени, да ходя само 1-ва. Къде ще я намеря един Господ знае....
Става въпрос за Благоевград.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #101 -: Август 12, 2012, 18:21:48 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #102 -: Август 12, 2012, 18:35:33 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??

Донякъде е вярно - предполага се, че ще работиш, но само докато намериш нещо по-добро и по-доходно, за което си квалифицирана. Хора, които отговарят точно на изискванията, без да ги надвишават, ще са доволни. Такива хора биха се задържали по-дълго.

Поне това е логиката. Как работи българският трудов пазар и тази конкретна фирма е отделен въпрос.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #103 -: Август 12, 2012, 20:17:38 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Еми, ти си щастливка :P Стигаш до интервюта, до отговори по имейл, а аз само си пращам CV наляво/надясно и дотам :? Вече сериозно взех да се замислям, за какво съм се изучила чак пък толкоз (имам Две висши :)) като една работа не мога си намеря ... срам!!!


*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #104 -: Август 12, 2012, 20:35:32 pm »
Аз съм по същия начин, пускам СВ на много места и съм с 2 висшета но засега 5та година търсена успях само на едно място и се коза фирма преследвана от Комисията по Финансов надзор явно заради незаконно придобити пари за ад станат ООД от 3ма човека.Съжалявам че казвам всичко , и аз съм се тотално отчаяла дали някога ще имам късмет с намирането и започването!  :? :(
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #105 -: Август 12, 2012, 20:55:55 pm »
Аз съм по същия начин, пускам СВ на много места и съм с 2 висшета но засега 5та година търсена успях само на едно място и се коза фирма преследвана от Комисията по Финансов надзор явно заради незаконно придобити пари за ад станат ООД от 3ма човека.Съжалявам че казвам всичко , и аз съм се тотално отчаяла дали някога ще имам късмет с намирането и започването!  :? :(
Леле f_27 ти направо ме разби, аз се отчаях като чукнах 2 години вече :? а за 5 8O не ми се мисли :? Поне на репродуктивния фронт да бях успяла :?


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #106 -: Август 13, 2012, 14:29:47 pm »
Ох, да се чудиш да се смееш или да плачеш! Нито на репродуктивния фронт, нито на трудовия някакво развитие....какво да се прави :)Дали ще откажат официално или няма да ти се обадят, като теглиш чертатата си е същото....няма работа, няма и парички!! Тези, дето ми отказаха последни, днес пак са с обява за търсене!!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #107 -: Август 23, 2012, 16:17:26 pm »
След днешното интервю в Пощенска, тотално зачерквам всичко гръцко от списъците си.
 Ей сега постнах една бележка към всички ЧР в профилът ми във Фб.

[/url][/url]
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #108 -: Август 23, 2012, 19:12:12 pm »
Днес една съседка разглежда обявите за работа във вестник, и аз от скука се зачетох и хоп, търсят за 4 часова работа на бар в моя квартал, обаждам се аз и първото нещо което ме питат е на колко години съм и след като казах 34, ми се обясни, че търсели мноооого по младо момиче. Много ми е интересно ако аз и още 10, 24 годишни момичета застанем една до друга, дали няма да изглеждам в пъти по добре от поне половината и по важното е, че имам трудов стаж като барман в най- оборотните дискотеки и клубове в София и по морето, и това да се обадя на тази обява е само и единствено, че ме устройва времето и това, че ще си разнообразя малко еднообразното ми ежедневие, и то не става дума за някакво луксозно заведение, а за най- обикновено квартално кафене. Много ми стана обидно. Но май ще трябва да се свиква, че годините са в повече, а опита няма значение, или просто търсеха нещо различно от работник.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #109 -: Август 24, 2012, 08:49:42 am »
Йоанна, по закон нямат право да отказват работа на човек заради годините, етноса и т.н Дори в обявите нямат право да го споменават.
Може да се сезира Комисията за защита от дискриминация.
Вени, прочетох ти поста във Фейсбук. Не мога да повярвам, че тези неща се случват все още по интервюта и то от големи компании.


Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #110 -: Август 24, 2012, 13:56:20 pm »
Аз ако взема да напиша всичките ми патила по интвервютата....ще е цял роман! Как искам поне веднъж да стане с връзки...! Вчера бях на интервю, което беше само за да ме видят...на следващ етап щели да проверяват възможностите ми....!!!! А аз имам 10 г опит точно в тяхната сфера...не ми се мисли занапред как ще е.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #111 -: Август 24, 2012, 14:54:51 pm »
Аз ако взема да напиша всичките ми патила по интвервютата....ще е цял роман! Как искам поне веднъж да стане с връзки...! Вчера бях на интервю, което беше само за да ме видят...на следващ етап щели да проверяват възможностите ми....!!!! А аз имам 10 г опит точно в тяхната сфера...не ми се мисли занапред как ще е.
В БГ за жалост намирането на работа е предимно с Връзки, но не е за предпочитане, казвам го от личен опит!
Никинищо лично, но която и комисия да сезираме, не ние, сме в правото си на избиращи и подбиращи, а само в тези, на категорията търсещи!


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #112 -: Август 26, 2012, 00:29:35 am »
Поисках да ме съкратят, но се оказа че закона ме защитава до 3 г. и нямат право. Та сега си търся работа редовна смяна или ако е на смени, да ходя само 1-ва. Къде ще я намеря един Господ знае....
Става въпрос за Благоевград.

Имат право да те съкратят въпреки, че детето ти е под 3г.
Мен ме съкратиха по чл.335 от КТ, но по този член ти дължат обезщетение между 4 и 12 брутни заплати. Даже после имаш право да се запишеш в БТ и да получаваш обезщетение и от там. Моят случай е такъв. Има и цяла тема по моите преживявания даже. :wink: Сега взимам двойно повече пари от тези, който държавата осигурява за втората година майчинство.
« Последна редакция: Август 26, 2012, 00:31:50 am от Nataly* »
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #113 -: Август 26, 2012, 13:23:20 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Съкрати си св-то. На много места не взимат на работа прекалено квалифициран персонал.
Това лято  се занимавах  с подбор на персонал и понеже ставаше въпрос за т.нар. нискоквалифицирана работа, направо  отхвърлях такива св-та.
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #114 -: Август 26, 2012, 14:02:05 pm »
Ей току що получих пореден отказ по мейл. Още на интервюто ми казаха, че едва ли съм щяла да работя за 400 лв.....как така те го решават това, не знам! Била съм отговаряла даже в повече на изискванията! Не знам вече, това причина ли е да не ме одобрят??
Съкрати си св-то. На много места не взимат на работа прекалено квалифициран персонал.
Това лято  се занимавах  с подбор на персонал и понеже ставаше въпрос за т.нар. нискоквалифицирана работа, направо  отхвърлях такива св-та.


Да, така е наистина. Моят мъж подбира персонал. Той също ми обясни за термина over qualified. Например, той търсеше управител за магазин с двама души. Там управителят работи наравно с другите двама души, които са му подчинени. Затова  отхвърли кандидатура на човек, който е бил мениджър на голям обект и е ръководил екип от двадесетина души. Този човек няма да е удовлетворен, ако ръководи само двама души, че и да продава наравно с тях.
Вероятно и с теб се е случило нещо подобно.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #115 -: Август 26, 2012, 16:48:39 pm »
Да, ясно, ама как да скрия трудовата книжка....там нали пише?
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #116 -: Август 26, 2012, 22:43:34 pm »
Че ти като кандидатстваш, т.е. като ходиш на интервю за работа, не си носиш трудовата книжка, нали.
Въпросът е да те одобрят за дадена позиция, за която кандидатстваш.
Пък после, като си занесеш трудовата книжка, ще я види само личен състав или ЧР.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #117 -: Август 27, 2012, 11:16:46 am »
Когато човек отива на интервю за работа, е добре да носи само себе си  :lol:
Моето СВ и в английски и български вариант е 2 страници, 204 думи
обаче за сега нищо  :?
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #118 -: Август 27, 2012, 16:07:54 pm »
Да, обаче после се оказва, че си бил излъгал......Ако в тр. книжка има 5 работни места, как да напиша в св-то 2? Все пак само дни по-късно ще видят....???

Примерно на въпроса дали съм омъжена, отговарям с "Не", защото е така. После като разберат, че имам 12г връзка и живеем заедно, била съм ги излъгала. Няма угодия! :)
*
Re: Работа - търсене и предлагане
« Отговор #119 -: Август 27, 2012, 19:51:33 pm »
Да, обаче после се оказва, че си бил излъгал......Ако в тр. книжка има 5 работни места, как да напиша в св-то 2? Все пак само дни по-късно ще видят....???

Има такова нещо като посочване само на онези предишни работи, от които опитът и уменията ти са смислени и полезни за позицията, за която кандидатстваш. Ако на другите места си вършила съвсем различна работа, защо изобщо да я споменаваш?
Не е лъжа, а представяне на важната информация.

Събирала съм чаши в нощен бар, била съм слугинче и детеглдачка, затова имам две години и половина, които изобщо не споменавам, и досега не ми е попречило по никакъв начин.