0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #180 -: Юни 01, 2012, 00:18:36 am »
И ние пътуваме с децата често и то от съвсем малки и бяха свикнали. Напоследък обаче се изнервят, въпреки почивките. И са в някаква фаза на непрекъснато спорене, дразнене, кавги. Когато не се дърлят за нещо, почват песните, които прерастват в надвикване. Миналата година като ходихме на море, ветрогенераторите ни спасиха :lol:.
Но това де е  :wink:.
Виждала съм някакви карти за игра, дето са за пътуване в кола. И в Хеликон ги гледах и в ОМV. Но ми се струват скъпи като за опит 2*10 лв., особено ако не са интересни. Веднъж видях и някакво приспособление, което е като чантичка, която се слага на гърба на предната седалка. Отваря се като маса и има скицник, моливи и т.н. За съжаление имаха само едно такова и нямаше как да се прибера само с него.
Ще се радвам ако споделите интересни игри за в колата.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #181 -: Юни 01, 2012, 09:11:14 am »
Вера, ние имаме карти - в началото бяха интересни. Мисля са за по-големите деца.
Ако не им става лошо можеш някакви стикери да вземеш да лепят. Вики обича да се занимава с това.
Мислехме за вариант компютър, още не сме пробвали. На магистралата гледах учудено една майка как рязко спря в аварийната лента, слезе с раз, отвори багажника и извади чантата с лаптопа. 8O, Знам мнението на повечето майки, но дългия път наистина много ни отегчава! Та още съм в чуденка! :?
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #182 -: Юни 01, 2012, 09:20:48 am »
Ама как бе, филмите спасяват много положението, в пъти е по-добре да изгледат едно филмче от колкото да крещят и да се изнервят и да изнервят и родителите.
В къщи нали има компютри бол, та и те си имат по един айпод с музика, игирчки, филмчета, на път вършат чудеса. И изобщо не са се вманиачили по игрите, напротив, сещат се за компютърчетата като тръгнем да пътуваме само :wink:
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 09:23:08 am от StefiZ »
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #183 -: Юни 01, 2012, 09:53:03 am »
Карти с букви, животни, цветове помагат при нас. Филми задължително носим на едно малко компютърче. Гледам и нова книжка да има, за да е интересна.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #184 -: Юни 01, 2012, 10:15:52 am »
Ние гледаме част от пътя да ни минава в сън на детето.Дали рано сутрин или по обяд.Спираме един,два пъти най-много.В будно състояние четем книжки и играе с любими за него играчки или му купувам някоя нова,която ще му е интересна по дълго време.Малко суха храна и вече сме пристигнали.Това за път мин.4-5 часа.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #185 -: Юни 01, 2012, 10:18:03 am »
когато са разделени са кротки, на заедно ли са е пожар. от пола е, да знаеш  :lol:, а и сега сме на вълната-не искам, няма, остави ме.  :?

при нас е същото!  :wink: не ще да е от пола. При нас каката е по-агресивната.
когато са двамата заедно почти постоянно се карат и бият и се изморявам много. Чувствам се като звероукротител. :lol:
ако са разделени - всичко е приказна идилия и спокойствие. :D


Ние гледаме да пътуваме в такива часове, че повечето път да го прекарат в сън.
Не смея да спра по някой път да ида до тоалетна, защото ако спра ще се събудят.
а после не знам, колко ще се изкривят. Те ако се изкривят, изнервят и мен и става опасно вече. :? Т.е., ставам опасна на пътя, защото съм изнервена. може и бела някоя да направя. :?
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 10:56:35 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #186 -: Юни 01, 2012, 11:12:28 am »
И ние имаме цял арсенал за пътуване - и въпросните карти, и някоя друга играчка, и книжки за оцветяване, моливи, и детски песнички, флашка с филмчета и компютър - задължително. Нищо няма да им стане да изгледат две филмчета едно след друго, ако ситуацията го налага, все пак това не е практика всеки ден.
Навремето бях търсила отзиви за тези екрани, които се монтират на гърба на предните седалки - та в един форум за техника ли беше, не помня вече за какво, но много се бяха възмутили пишещите редовно на въпроса на един родител - как можело да пускаме на децата да гледат филмчета и да ги зарибяваме, вместо да ги насърчаваме да гледат природата по време на пътуването. Не мога да очаквам от две малки деца 6 часа да гледат през прозореца замечтано и замислено, съзерцавайки природата. Всичко, с което мога да ги разнообразя и улесня пътуването - използвам.

Също винаги гледаме да тръгваме рано, за да може някаква по-голяма част от пътуването да мине в сън.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #187 -: Юни 01, 2012, 11:37:22 am »
малко отклонихме темата, но - какви компютърни устройства използвате за пускане на филми на децата в колата? по-конкретно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #188 -: Юни 01, 2012, 11:45:34 am »
7" преносим компютър. Батерията кара много повече от стандартен компютър.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #189 -: Юни 01, 2012, 13:50:02 pm »
Dell Streak 7Хвърлян, изтърван, полазван и облизван - работи без засечка! Да не говорим колко приложения за обучение има под Андроид :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #190 -: Юни 01, 2012, 14:33:11 pm »
аз нещо не разбирам... за мен, преносимият компютър е скъпо устройство (независимо дали лаптоп, таблет, нетбук, айпод, смартфон или каквото там).

ако по някаква причина имам такъв за свое ползване, не бих посмяла да го дам на малко дете да го ползва.
а да купя някакъв специално, за да го ползва детето, ми се струва направо финансово кощунство.

аз самата все още не съм намерила достатъчно основателна причина да си купя за себе си преносимо компютърно устройство, дето си изкарвам хляба с компютъра и ми е нужно да съм постоянно онлайн. чудя се как давате на децата си такива неща - не от друго, от финансови съображения се чудя. ако струваха по две за лев - разбирам. ама не струват, май.

покажете ми къде греша, щото явно нещо греша, съдейки по факта колко много хора забавляват малките си деца със скъпа компютърна техника.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #191 -: Юни 01, 2012, 15:05:18 pm »
Ето ти вариант, специално за деца, на доста по-ниска цена:
http://www.engadget.com/2012/05/30/archos-child-pad-tablet-now-available/
Нашият таблет е купен като подарък за рожден ден. Инвестирали сме в него на първо място заради възможността за обучителни програми. Трябваха ни такива за френски и английски. Отделно математика, логически задачи и т.н. Чудесен метод за стимулиране (изнудване) е. Знае, че му се полагат 15 минути игра, ако си свърши задачите. Винаги работи. На път почти винаги е с нас, заема малко място, а осигурява часове забавление. Рискувахме да му купим нещо скъпо с идеята да го възпитаваме да цени и да се грижи за вещите си. Относно цената - телефоните ни струват по-скъпо от таблета, а са на по 2 години...
Специално при вас - знам, че нямате афинитет към използване на компютъра като средство за забавление, та трябва да си прецените. Но този вариант е в пъти по-добър (макар и по-скъп) от варианта с пластмасово подобие на детски компютър с 10 игри с досовска графика.
Предвид факта, че планираме да използваме таблета няколко години, мисля, че инвестицията си заслужава.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #192 -: Юни 01, 2012, 15:27:44 pm »
При нас път с кола = сън...
Митака ако не спи повръща, няма кокулино, няма 6-5...всеки път!
С филмче направо още по бързо му става лошо, тествано!
Аз от както са се родили пътувам отзад, а откак са двама между двете седалки на хикс!
Албена-София 2010 кърмих и Калина в движение, тя закопчана на стола
и не защото не сме спирали 1000 пъти за да яде, а защото тя плака през целия път!
Имаше мераци един господин любим да ме снима в тази поза,
но го заплаших с физическа ликвидация с риск да оставя децата без баща!

Само спане- ако е близка дестинация следобеден сън, далечна 3-4 часа през ноща!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #193 -: Юни 01, 2012, 15:42:19 pm »
Ето ти вариант, специално за деца, на доста по-ниска цена:
http://www.engadget.com/2012/05/30/archos-child-pad-tablet-now-available/

ех, това да можеше да ми го покажеш преди месец... :) сега опущихме срока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #194 -: Юни 01, 2012, 15:48:26 pm »
Както е известно аз съм всепризната скрънца, та едва ли може да се говори за финсново кощунство в нашия случай :lol: а и не знам защо си мислиш, че всички тук дават на децата си устройства струващи хиляди левове, пък че и децата са вандали и ги трошат за 3 дни :wink: е историята помни всякакви случаи, но все пак нещата се случват и не е задължително да е на път. :lol:
Та, ние ползваме основно за филмчета в колата компютърче нокия, което е старо колкото света, купувано преди 6г. от щатите за 100 долара. Машинката обаче си изкара парите хилядократно и продължава да работи безотказно. Двата айпода са купувани също на старо и не струват милиони, напротив, които всъщност не са купувани на децата, а баща им си ги купува защото му трябват за тестване на програмите които пише. Деси много пази този който тя използва, Ели след като изкъпа добре единия сега вече го пази и тя. Та така, не знам защо си решила, че тези неща струват ужасно много пари и един пластмасов компютър с екранче по-малко дори от на телефон струващ 100 кинта е по-добра инвестиция. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #195 -: Юни 01, 2012, 16:15:12 pm »
Стефке, всеки може да си има някакво обяснение за неговия си случай.

аз не визирам конкретно теб, нито някой друг, а обобщавам, защото доста хора писаха по въпроса.

питаш ме защо съм решила, че едно мобилно устройство струва скъпо ли? ами защото струва скъпо, затова! провери цените на iPod, iPad, таблети, смартфони, ноутбуци, лаптопи. не струват по 20 лева, дори и на старо. струват си сериозна сума.

п.п. и нека не намесваме конкретния ми временен интерес към детските пластмасови лаптопи за 57 лв (който затихна, след като им разгледах подробно функциите), щото няма нищо общо с темата. нито говоря за инвестиции, нито за сравнение на инвестиции. не го прави и ти.

както и да е, явно е въпрос на приоритети, както каза ultra.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #196 -: Юни 01, 2012, 16:22:02 pm »
виж сега, обясних подробно как е при нас, именно защото е приемлив вариант ако някой реши да купува нещо подобно, но както и да е. все си мисля че като се пита нещо се иска конкретен отговор, а не да си чешаме изиците за "глобалното затопляне" птинципно....
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #197 -: Юни 01, 2012, 16:41:50 pm »
Нисък клас таблет, нов, с 2 години гаранция е 200лв с ДДС. Не е евтино, но не е хиляди левове.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #198 -: Юни 01, 2012, 16:47:30 pm »
http://www.ebay.co.uk/itm/190683247367
това е малко по-скъпо от горния линк, ама е с повече възможности

Ама темата на спора май беше друга. Добре че свърши.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #199 -: Юни 01, 2012, 16:54:54 pm »
Тамара, спор няма, имаше въпрос от страна на джам - "покажете ми къде греша, щото явно нещо греша, съдейки по факта колко много хора забавляват малките си деца със скъпа компютърна техника.". Ултра е дала линк, аз обясних подробно, ето и миндж е дала линк, елементарно :wink: