0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Студена нова седмица 16-22.01.2012
« -: Януари 16, 2012, 09:25:05 am »
Добро утро!

Пожелавам ви успешна и здрава седмица!
Нека болните от миналата оздравяват, а нови такива да не си появяват  :D

Не мога да се включа в темите, които обсъждате, но пък са ми интересни. Да знам какви периоди ме очакват :wink:

Хубав ден!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #1 -: Януари 16, 2012, 09:45:55 am »
Хубава и здрава седмица и от мен, дано студа да успее да изтреби всички вируси вече, че да няма болни :)

А относно дискусиите от миналата седмица и аз съм на мнението на пердето, че им е рано все още за каквото и да било по-сериозно обучение. Деси ходи на английски в ДГ и на художествена гимнастика, тя си ги избра. С английския идея нямам до къде е, а гимнастичка определено няма да стане, защото е изключително дървена, като майка си :lol: Но никой няма и амбицията да я прави, важното е че има желание и полага много старание и усилия. :D Но както каза треньорката й, която е 1.45 м. - гимнастички по 1.80 м. няма :lol: :lol:

Решили сме с баща й на есен да я пробваме на тенис, защото по препоръки на треньорката по художествена за нея би бил идеален спорт, защото имала ужасно добре развити гръбни мускули и била изключително силна, както се изрази. Та ще се пробваме на есен с този спорт, ако й хареса :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #2 -: Януари 16, 2012, 10:13:13 am »
Стефи, гимнастиката и на мен ми се размина поради височината. Харесвам го много този спорт, ама София и тя ще го гледа само по телевизията. Баща й е 1.80, аз 1.70... :D
Мисля си за фигурно пързаляне, другия ми любим спорт.
Ама нека е здрава пък ще го мислим, а и последната дума имат децата :wink:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #3 -: Януари 16, 2012, 10:50:45 am »
Аз малко съм поизпуснала дискусиите от миналата седмица, но :oops: Мисля да запиша Дара на плуване /това от пролетта/, на мен много ми харесва този спорт, а и нея водата много я влече...Също от яслата постоянно ми набиват канчето как детето пеело много хубаво и вярно и трябвало да развивам този й талант...Ми то на едно 2-годишно, дето още не може да говори правилно дет се вика кво да му развиваш 8O Доколкото чета детските вокални групи приемат деца на възраст мин. 3 години, и за там е малка, освен да я запиша на някакви уроци по пеене??! Че да не вземе да закърнее таланта на детето като не го развиваме :lol:
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #4 -: Януари 16, 2012, 11:28:11 am »
Привет и успешна нова седмица и от нас!
Дано няма вече болни дечица и родители! Ние успешно преборихме варицелата :)Ссега остана една кашлица, която се появява от време на време и малко сополи, но поне педиатърът каза, че гърдите са чисти и до няколко дни и това ще отшуми!
Тази сутрин за пръв път като мих на Ники зъбките той прояви желание да търка сам, иначе все смучеше четката и ако опитам друго движение следваше писък и рев :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #5 -: Януари 16, 2012, 11:30:11 am »
nunu, курса по френски съвсем начално ниво ли е, или опреснителен? Колко часа и какъв обем материал включва?
Ако е начален - член, род ,число, местоимения - лични и притежателни, глаголите "съм", "имам" и някой друг в презант от трите групи, императиви, някоя и друга ситуация - дом, семейство, време....или на какво се набляга?

Аз от доста време се самонавивам да се заема с френски език и все отлагам :?
В училище имах страхотен учител - филолог /български и френски/ - нямаше мърдане, писане и четене до откат, за четири години  ни изведе  до ниво, да ни бъде интересно и разбираемо в разказните уроци за хора, събития, преразкази на книги......
След това дойде нова учителка, явно с някакви курсове /преподаваше основно география/ и уби всякакъв ентусиазъм да продължа, защото в изречение написано от нея на дъската не минаваше без правописна грешка, сричаше непознати думи - забавлявахме се да я поправяме  :) и до там с френския....

После английски започнах в школа, но академичното поднасяне на граматика го няма никъде. Наблягане на основни изрази, слушане с цел бързо проговаряне и се получава едно папагалстване без логика, отделно че всеки чува и разбира по различен начин, събират се хора с различна мотивация и в крайна сметка получавах насоки как да се самоподготвям :) Отделно като се паднеше някой младок дето не е наясно с българската граматика, а аз почна да го питам "защо и кога е така" и се почнат обяснения с едни примери :lol:, вместо да се назовават нещата кратко и ясно.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #6 -: Януари 16, 2012, 11:39:41 am »
Nunu, сестра ми пееше от 3 годиша в хор.Не че и се разбираше много в началото, но пък беше много ентусиазирана и това беше единственото място където ходеше с кеф.После от хора и света обиколи.Аз ходех на плуване, страхотен спорт, но разбиха басейна.Развива перфектно мусколите, но не се овличайте, че плувкините имат едни гърбове, като мъже са в гръб.

Тара, аз така с немския, перфектна учителка, знаехме го мноого добре, после дойде една дето от нас се учеше, е ние го забравихме.И сега съм в чуденка да седна ли пак да го уча.Ама много ми е грозен тоя език.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #7 -: Януари 16, 2012, 15:31:57 pm »
Здрава и слънчева седмица!
Мишето от 3 години ходи на плуване и не съм съжалила нито веднъж.Първо че се научи поне той да плува от семейството :D,и второ че доста се разви откъм рамене и гръб и се издължи.Много хубав спорт.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #8 -: Януари 16, 2012, 15:49:14 pm »
винаги съм си мислела, че художествените гимнастички са високи или тези от ансамбъла поне. тези сегашните си мисля, че са към 1,75. за симона пейчева знам, че е дребосък 1,60.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #9 -: Януари 16, 2012, 16:14:36 pm »
blue_sky доколкото знам не работят лифтове и влекчета на Витоша. Ако греша, ще е чудесно.  :)
Днес си взех последния изпит , остана ми английския в края на януари. След като ми се махне и той от главата ще бъда мнооого, много щастлив човек. Взе да ми писва сериозно ...  :)

Здраве и усмивки през новата седмичка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #10 -: Януари 16, 2012, 16:24:39 pm »
Но както каза треньорката й, която е 1.45 м. - гимнастички по 1.80 м. няма :lol: :lol:

а някой съобщи ли на детето тая подробност?  :lol:

относно тениса, мнението на специалистите е - след 6 години минимум. и на мен ми е в плановете, но ще го отложа вероятно за след 7-годишна възраст, защото иска друг тип умения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #11 -: Януари 16, 2012, 16:28:56 pm »
Джам, що за след 6 години? При нас в градината ги почнаха по-рано с тениса, не е имало ограничения.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #12 -: Януари 16, 2012, 16:31:52 pm »
Да и аз лично Малеева знам, че е най-добре след 6г., така че на есен с песен :lol:

свате, не съм, ама не мисля че ще е голяма драма. те моите нали знаеш, че не са толкова чувствителни :wink:
Еленка нали ходеше и тя с Деси на художествена, е в средата на декември я изгониха, и "полиха" да не я водим вече :lol: Преживява го има няма 2 часа, повтаряйки как кака Дани й била казала, че не я иска повече, защото не слуша :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #13 -: Януари 16, 2012, 17:50:27 pm »
Момичета имам нужда от помощ.Трябва ми консултация относно спор между две страни за недвижими имоти.Ако някой познава добър адвокат да ми даде координати. :)

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #14 -: Януари 16, 2012, 18:12:03 pm »
Парси, аз в момента водя дело за наследствен недвижим имот. И да ти кажа , че е доста дълга процедура, но не и безкрайна. Вече има закон с който не може да се протаква с години, както е било до скоро.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #15 -: Януари 16, 2012, 18:38:02 pm »
Здравейте, и Честита Нова Година от нас с малко закъснение.
Като дете, тренирало спортна гимнастика, да потвърдя, че се търсят дребни дечица.Аз бях горе-долу подходяща, само проблемът беше в широкоте ми рамена :)Треньорите все това казваха, че ми е недостатък.Нашите не искаха да продължавам, защото твърдяха, че деца, които се заниват активно със спортна гимнастика, не порастват особено.Не знам дали е вярно, но е факт, че моите родители са по 1.80, а аз останах 1.64.
Момчетата ги записвам на футбол от пролетта, като пораснат още малко, плуване.Антъни има голямо желание за плуване, ще видим какво ще покаже по нататък.

Поздравии на всички и  целувки на дечицата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #16 -: Януари 16, 2012, 18:43:12 pm »
Хубава и здрава  студена седмица!
Аз напук на продължаващата кашлица изведох детето и се мотахме из празния парк 2 часа!Спа като къпан- ни хъркане, ни кашляне.
Дано поутихне вятърът- иначе е много приятно навън.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #17 -: Януари 16, 2012, 18:54:12 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #18 -: Януари 16, 2012, 19:17:28 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.
Колкото и да е неизгодна позицията, по добре да се разберете и стигнете до споразумение, инак пари на вятъра /държавата/ и адвокати ще давате.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #19 -: Януари 16, 2012, 19:52:18 pm »
да, точно това ми каза треньорката по художествена, на въпроса ми мога ли да запиша Деси на спортна гимнастика, предвид това, че наистина е много силна в ръцете и се катери като маймунче на всякъде, набира се на ръце, прави лицеви опори и т.н. Та, тя каза, че не става и за спортна, защото е висока :?