0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #60 -: Януари 18, 2012, 20:20:09 pm »
Мартин е качен на ски и кънки за пръв път на 3.5 години - тогава му се падаше зимата :)
нощно мляко за последно е пил някъде към 3 години и 9 месеца  :lol: не си искаше всяка нощ, но се е случвало веднъж-два пъти в месеца да се буди да иска мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #61 -: Януари 18, 2012, 20:50:55 pm »
Е, посрд нощ от 2 месечна не пие. Но сутрин си го търси като наследство :lol:. Понеже сглобява изречения вече, командва баща си да ѝ дава млякото. Абе, понякога ми е чоглаво, че само за баща си говори, него обича, него ще цунка, него ще гуши. Но пък тати, ще пере, тати, ще мие чинийките, тати ще прахосмучи и т.н. Та уредила съм се де, да не ме мислите :lol: :lol: :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #62 -: Януари 18, 2012, 21:06:13 pm »
Митко отказа сам сутрешното в 6ч. на 1г.8м.,а вечерното заменихме с прясно мляко на 2г.Впоследствие се отказа и от него.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #63 -: Януари 18, 2012, 21:58:35 pm »
Е, посрд нощ от 2 месечна не пие. Но сутрин си го търси като наследство :lol:. Понеже сглобява изречения вече, командва баща си да ѝ дава млякото. Абе, понякога ми е чоглаво, че само за баща си говори, него обича, него ще цунка, него ще гуши. Но пък тати, ще пере, тати, ще мие чинийките, тати ще прахосмучи и т.н. Та уредила съм се де, да не ме мислите :lol: :lol: :lol:

Пеше, разби ме!  :lol: Само така требе! И аз не бих се сърдила на подобна любов :)  :lol: :lol:


*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #64 -: Януари 18, 2012, 23:42:36 pm »
Сватя, като си й непрекъснато налична, то е ясно, че няма да си интересна.

Да се похваля, че тъкмо си мислех, че съм купила детските тенджери залудо, а той от няколко дена ми готви супа в тях и храни няколкото плюшени играчки, с които разполага. Понякога и аз намазвам.  :lol:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #65 -: Януари 19, 2012, 00:28:16 am »
ха ха Пете, добре дошла в клуба. Аз късно осъзнах как да изличам удоволствие от ситуацията, ама по-добре от никога де.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #66 -: Януари 19, 2012, 06:52:08 am »
ааа, не преди сън, а за това в 3-4-5 часа+8 сутринта. Много му зачестиха буденията за мляко, връщаме се към режим кърмаче от две седмици.

Жаси...един брой Калина е на същата схема!Още не съм внедрила Катерицата!
А и по Коледа гледаха част от Алвин и катериците и ще е малко грубо,
тези иначе така мили животни да и вземат нощния рахатец!

Ние ще се опитаме да ги отделим в следващия месец,
може с тази промяна да дойде и отказа от млечния бар!
Ще поживеем ще видим...

Пеше как не те е срам да плашиш Маслинка с мен  :lol:

Аз отказах Калина от 1328 пъти събуване боса на ден,
сложих чорапогащник, такова нещо не търпя аз нивгаш
и на нея слагам само навън, но от два дни слагам на нея тънък у дома.
3 пъти се опита да го махне и да ми изиграе танеЦа на босоногия мишок!
Ама цък, все пак тя ме е наследила, водя по дяволук за сега!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #67 -: Януари 19, 2012, 08:34:13 am »
Хахаха, Мише, ние гледахме част от „Стюърд Литъл", та изрично подчертавам, че мишката е лоша. Понеже и от Стефка има една мишка, която първо беше обявена за заек. Пък тя е добра и се казва Мишо, хем да дразни вуйчо си така. Не стига че не му вика вуйчо, а Мишо, ами и мишка кръстила на него :lol:.
А проблема със събуването аз лани го решавах така. Поне си износи на макс летните панталончета.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #68 -: Януари 19, 2012, 08:54:35 am »
Болестите пак са :( при нас - от снощи е с бетониран нос. Нищо не помага, ни инхалации, ни спрейове, ни помпи!!!
Събужда се с ужасен писък и няма успокояване. Аман вече.
Пък кви гайди ми свирят на мене няма да ви казвам!!! Ще трябва да изкарам някак днес, че довечера сигурно ме чака и по-кошмарна нощ, ако се включи и кашлица!   :(
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #69 -: Януари 19, 2012, 11:05:01 am »
По отношение на ските, на мен двама ски инструктори са ми казвали, че е най-добре децата да се качат на ски след 5 годишна възраст. Ските са много натоварващи за ставите и с оглед на развитието, след тази възраст вече са достатъчно добре развити. За език и спорт напълно подкрепям казаното от jam. единствената причина, поради която още не учи чужд език, е че все още не говори достатъчно добре и българския, та първо трябва да се оправим с него. Иначе Мия е доста музикална и пее много вярно, но за пеене също трябва първо да овладее говоренето максимално добре. Сега умувам на какво занимание да я запишем. тя се интересува от народни танци, от друга страна има страхотни удари с крак и ръце, та едно таекуондо също би й се отразило много добре според баща й. На мен пък ми се искаше балет, за да стане по-грациозна. От трета страна пък, въобще не знам как да вместим подобни занимания, като няма кой да я води освен ако не са събота и неделя... Повечето часове за деца са следобед в 17-19, а аз практически я взимам от градина в 18.30. Сложна работа.
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #70 -: Януари 19, 2012, 11:12:29 am »
На мен пък ми се е паднало такова страхливо дете, че не виждам изобщо как ще го запиша на някакъв спорт. Сега в градината от месец ходи на футбол, ама не заради футбола, а заради най-добрия си приятел.
Аз живея на минутка от басейн и много искам да плува, защото мен много ме е страх. Ама и детето  така върви - лятото влиза в морето само до колене.
Ако направят кръжок по четене Боян ще си падне на пъпа  :lol:
На английски в градината отказва да ходи, но у дома аз го уча. Доста напредва, може да брои до петнайсет, знае повечето плодове и цветове - като за 4 годишно май стига.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #71 -: Януари 19, 2012, 15:58:00 pm »
Хубава седмица и от мен момичета.

Коки, чудех се дали да те изклюкаря ама ще те кажа на всички каква си терористка към детето си:)
В неделя се събирахме в нас с приятелки и децата им, та Коки и Боби бяха. И по едно време децата всеха едни магнити от хладилника с динозаври или някакви там животни на милион години. Боби си прочете всичко все едно е на 17 не на 4. Майка му се запъна 5 пъти на тинтири минтиризавъра. И после като го чух как чете направо...

Ние слава богу сме добре всички в нас. Чак вече ми е притеснено колко време не са се разболявали децата (не без помоща на д-р Бърди):):):)
Днес обаче се видях с ортопеда на Ники. Не, че не допусках, че ще се наложи нова операция заради неподвижния и много крив пръст ама тайно се надявах да има шанс да се разминем. Е, все още се надявам на чудо. Във вторник ще я заведа да я прегледа (днес бях сама) и да поговорим дали е фатално ако изчакам да стане поне на 3-4 години. После обаче си мислех, че дори да се наложи сега да се направи няма да се съглася да е със същата упойка и по същия начин като първата. Мислех си, че Никол ще забрави обаче тя всеки ден си показва къде бяха разрезите на ръчичките и обяснява за "чичо докууууу".
Дори да не може да се изчака с операцията се разбрах с доц. Райков да е след Мюнхен, така, че още 2 месеца ще го умуваме-има време уж:). Да минава и това поне.
Утре си чакаме баба Ани и дано е малко по-топло за да излезем да се разходим.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #72 -: Януари 19, 2012, 17:08:02 pm »
Лисо, изпрати ли документите на Никол за консултация, имаш ли час за Мюнхен?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #73 -: Януари 19, 2012, 17:16:56 pm »
Майка му се запъна 5 пъти на тинтири минтиризавъра.
Гледай ся как ме издаде, че още сричам  :lol: :lol:

Аз ще се похваля, че лисичетата ми казват кака, пък  :wink:
А, колко са порастнали само, не е истина. Страхотни деца, страхотни просто.
А, Боян от неделя кръщава всичко Бари  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #74 -: Януари 19, 2012, 17:20:07 pm »
Лисо, изпрати ли документите на Никол за консултация, имаш ли час за Мюнхен?
А не още Стеф. Остана само заключение от ортопеда да взема във вторник и другата седмица ги изпращам. Оттам нататък ще видим какво ще ми отговорят и надявам се другия месец да ходим до там.
Гане, не съм забравила да ти звънна ама чакам да събера всичко:), че да питам подред като се обадя:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #75 -: Януари 19, 2012, 18:26:23 pm »
Лис, аз вече съм си в Мюнхен, така че ако има нещо, пусни ми на скайпа телефона си и какво е станало и аз ще ти се обадя обратно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #76 -: Януари 19, 2012, 18:53:44 pm »
Лисо, с вас съм всеки миг!
Знам, че дистанционно не е подкрепа както е реална, но аз ще ви мисля!
Пък Гането  :hug2:, ще даде реалното рамо! Успех!

Ох, имам една руса питанка....
Купували ли сте чаршафи за децата от МИКРОФИБЪР ЛУКС със сатенена сплитка?
Всичко що е спално бельо у дома е памук!
Четох до сега, че тази така наречена сплитка придава мекота, обем
и характерния отблясък на памучния сатен!
Попадна ми една добра оферта, та се чудя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #77 -: Януари 19, 2012, 19:28:32 pm »
Аз като съм си у нас се чувствам триж по изморена, отколкото като ходя на работа. Момата ми взима тока отвсякъде:) Иначе вече уж сме здрави, явно някакъв вирус беше със сополи и червено гърло, още малко теч има от нослето, но иначе е ок. Дивее кат за трима. Вчера успя и главата да си сцепи на един ръб, добре че не е много, та се разминахме само с уплах.
Ските наистина са добра идея, но ние с таткото сме скарани с този спорт, та няма как и Дара да насочим, в с-л дори и да има желание едва ли ще можем да й осигурим ски-ваканции с нас, но ще видим де...
Мидж, какво колело кара Тео? 8O Ти ме уби! На Дара дядо й иска да й купува колело за рожденния ден, а на мен още ми се вижда малка, а то май съм закъсняла даже :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #78 -: Януари 19, 2012, 20:23:31 pm »
По повод спането - Инке Тинке и аз възнамерявам тия мерки да приложа. Засега събирането на дневния сън в един - не ми се получава. И Габи прави така - по обед около час и към 6-7 вечерта пак около час, напоследък и повече от час 8O Всякакви опити да я държа будна през деня и да спи само веднъж са неуспешни :( Все още не е проходила самостоятелно, та няма как и да я уморявам достатъчно с вървене и катерене. За ръце върви, ама леееко я посмързява и не изтрайва дълго /също като кръста ми :lol:/, но аз съм упорита де. Та така. Как ли не ги смятах тия спанета, какви ли схеми не правих - не и не. Лягаме тримата вечер да спим, тя си се катери отгоре ни, скубе, бърка из очите ни, хили се, мята се - абе купон. Който може - да спи... :? Накрая ставам, слагам я в паяка да обикаля и така до 2 часа посред нощ, докато каталяса. А тя пълна с енергия....простооооо..явно е караконджул като майка си. И аз съм нощна птица, ама това ми идва в повече.

Относно заниманията на децата - Габи е малка още, но и аз твърдо смятам поне на някакъв спорт и на език да я запиша. Пък останалото - към каквото прояви интерес или покаже някакви заложби - ще записваме :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #79 -: Януари 19, 2012, 23:56:35 pm »
Мидж, какво колело кара Тео? 8O Ти ме уби! На Дара дядо й иска да й купува колело за рожденния ден, а на мен още ми се вижда малка, а то май съм закъсняла даже :wink:

Никак не е малка даже... Просто си е до дете. На моя добра приятелка синчето кара тротинетка и колело от 2 годишен, ама като казвам "кара".... сигурно ако направим състезание ще ме бие до две :) Синът ми обаче от сега го виждам, че ще дойде "малък" за такива занимания, просто си е по-мудничък и явно обича интелектуалните игри  :lol: Азбуката например я научи почти цялата за има няма няколко дни, при това без да го натискам нещо или да настоявам /нямам болни амбиции/ Просто му казах коя буква на кой е и след време като го попитах си помнеше всичко :)
Малко ми е мъчно, защото съм му харесала една много яка тротинетка още за миналия рожден ден, нооо май ще почака доста, а може и изобщо да не прояви интерес   :) А пък какви спортове съм му намислила да тренира...  :lol:
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 23:59:54 pm от джиджи »