0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Студена нова седмица 16-22.01.2012
« -: Януари 16, 2012, 09:25:05 am »
Добро утро!

Пожелавам ви успешна и здрава седмица!
Нека болните от миналата оздравяват, а нови такива да не си появяват  :D

Не мога да се включа в темите, които обсъждате, но пък са ми интересни. Да знам какви периоди ме очакват :wink:

Хубав ден!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #1 -: Януари 16, 2012, 09:45:55 am »
Хубава и здрава седмица и от мен, дано студа да успее да изтреби всички вируси вече, че да няма болни :)

А относно дискусиите от миналата седмица и аз съм на мнението на пердето, че им е рано все още за каквото и да било по-сериозно обучение. Деси ходи на английски в ДГ и на художествена гимнастика, тя си ги избра. С английския идея нямам до къде е, а гимнастичка определено няма да стане, защото е изключително дървена, като майка си :lol: Но никой няма и амбицията да я прави, важното е че има желание и полага много старание и усилия. :D Но както каза треньорката й, която е 1.45 м. - гимнастички по 1.80 м. няма :lol: :lol:

Решили сме с баща й на есен да я пробваме на тенис, защото по препоръки на треньорката по художествена за нея би бил идеален спорт, защото имала ужасно добре развити гръбни мускули и била изключително силна, както се изрази. Та ще се пробваме на есен с този спорт, ако й хареса :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #2 -: Януари 16, 2012, 10:13:13 am »
Стефи, гимнастиката и на мен ми се размина поради височината. Харесвам го много този спорт, ама София и тя ще го гледа само по телевизията. Баща й е 1.80, аз 1.70... :D
Мисля си за фигурно пързаляне, другия ми любим спорт.
Ама нека е здрава пък ще го мислим, а и последната дума имат децата :wink:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #3 -: Януари 16, 2012, 10:50:45 am »
Аз малко съм поизпуснала дискусиите от миналата седмица, но :oops: Мисля да запиша Дара на плуване /това от пролетта/, на мен много ми харесва този спорт, а и нея водата много я влече...Също от яслата постоянно ми набиват канчето как детето пеело много хубаво и вярно и трябвало да развивам този й талант...Ми то на едно 2-годишно, дето още не може да говори правилно дет се вика кво да му развиваш 8O Доколкото чета детските вокални групи приемат деца на възраст мин. 3 години, и за там е малка, освен да я запиша на някакви уроци по пеене??! Че да не вземе да закърнее таланта на детето като не го развиваме :lol:
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #4 -: Януари 16, 2012, 11:28:11 am »
Привет и успешна нова седмица и от нас!
Дано няма вече болни дечица и родители! Ние успешно преборихме варицелата :)Ссега остана една кашлица, която се появява от време на време и малко сополи, но поне педиатърът каза, че гърдите са чисти и до няколко дни и това ще отшуми!
Тази сутрин за пръв път като мих на Ники зъбките той прояви желание да търка сам, иначе все смучеше четката и ако опитам друго движение следваше писък и рев :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #5 -: Януари 16, 2012, 11:30:11 am »
nunu, курса по френски съвсем начално ниво ли е, или опреснителен? Колко часа и какъв обем материал включва?
Ако е начален - член, род ,число, местоимения - лични и притежателни, глаголите "съм", "имам" и някой друг в презант от трите групи, императиви, някоя и друга ситуация - дом, семейство, време....или на какво се набляга?

Аз от доста време се самонавивам да се заема с френски език и все отлагам :?
В училище имах страхотен учител - филолог /български и френски/ - нямаше мърдане, писане и четене до откат, за четири години  ни изведе  до ниво, да ни бъде интересно и разбираемо в разказните уроци за хора, събития, преразкази на книги......
След това дойде нова учителка, явно с някакви курсове /преподаваше основно география/ и уби всякакъв ентусиазъм да продължа, защото в изречение написано от нея на дъската не минаваше без правописна грешка, сричаше непознати думи - забавлявахме се да я поправяме  :) и до там с френския....

После английски започнах в школа, но академичното поднасяне на граматика го няма никъде. Наблягане на основни изрази, слушане с цел бързо проговаряне и се получава едно папагалстване без логика, отделно че всеки чува и разбира по различен начин, събират се хора с различна мотивация и в крайна сметка получавах насоки как да се самоподготвям :) Отделно като се паднеше някой младок дето не е наясно с българската граматика, а аз почна да го питам "защо и кога е така" и се почнат обяснения с едни примери :lol:, вместо да се назовават нещата кратко и ясно.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #6 -: Януари 16, 2012, 11:39:41 am »
Nunu, сестра ми пееше от 3 годиша в хор.Не че и се разбираше много в началото, но пък беше много ентусиазирана и това беше единственото място където ходеше с кеф.После от хора и света обиколи.Аз ходех на плуване, страхотен спорт, но разбиха басейна.Развива перфектно мусколите, но не се овличайте, че плувкините имат едни гърбове, като мъже са в гръб.

Тара, аз така с немския, перфектна учителка, знаехме го мноого добре, после дойде една дето от нас се учеше, е ние го забравихме.И сега съм в чуденка да седна ли пак да го уча.Ама много ми е грозен тоя език.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #7 -: Януари 16, 2012, 15:31:57 pm »
Здрава и слънчева седмица!
Мишето от 3 години ходи на плуване и не съм съжалила нито веднъж.Първо че се научи поне той да плува от семейството :D,и второ че доста се разви откъм рамене и гръб и се издължи.Много хубав спорт.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #8 -: Януари 16, 2012, 15:49:14 pm »
винаги съм си мислела, че художествените гимнастички са високи или тези от ансамбъла поне. тези сегашните си мисля, че са към 1,75. за симона пейчева знам, че е дребосък 1,60.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #9 -: Януари 16, 2012, 16:14:36 pm »
blue_sky доколкото знам не работят лифтове и влекчета на Витоша. Ако греша, ще е чудесно.  :)
Днес си взех последния изпит , остана ми английския в края на януари. След като ми се махне и той от главата ще бъда мнооого, много щастлив човек. Взе да ми писва сериозно ...  :)

Здраве и усмивки през новата седмичка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #10 -: Януари 16, 2012, 16:24:39 pm »
Но както каза треньорката й, която е 1.45 м. - гимнастички по 1.80 м. няма :lol: :lol:

а някой съобщи ли на детето тая подробност?  :lol:

относно тениса, мнението на специалистите е - след 6 години минимум. и на мен ми е в плановете, но ще го отложа вероятно за след 7-годишна възраст, защото иска друг тип умения.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #11 -: Януари 16, 2012, 16:28:56 pm »
Джам, що за след 6 години? При нас в градината ги почнаха по-рано с тениса, не е имало ограничения.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #12 -: Януари 16, 2012, 16:31:52 pm »
Да и аз лично Малеева знам, че е най-добре след 6г., така че на есен с песен :lol:

свате, не съм, ама не мисля че ще е голяма драма. те моите нали знаеш, че не са толкова чувствителни :wink:
Еленка нали ходеше и тя с Деси на художествена, е в средата на декември я изгониха, и "полиха" да не я водим вече :lol: Преживява го има няма 2 часа, повтаряйки как кака Дани й била казала, че не я иска повече, защото не слуша :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #13 -: Януари 16, 2012, 17:50:27 pm »
Момичета имам нужда от помощ.Трябва ми консултация относно спор между две страни за недвижими имоти.Ако някой познава добър адвокат да ми даде координати. :)

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #14 -: Януари 16, 2012, 18:12:03 pm »
Парси, аз в момента водя дело за наследствен недвижим имот. И да ти кажа , че е доста дълга процедура, но не и безкрайна. Вече има закон с който не може да се протаква с години, както е било до скоро.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #15 -: Януари 16, 2012, 18:38:02 pm »
Здравейте, и Честита Нова Година от нас с малко закъснение.
Като дете, тренирало спортна гимнастика, да потвърдя, че се търсят дребни дечица.Аз бях горе-долу подходяща, само проблемът беше в широкоте ми рамена :)Треньорите все това казваха, че ми е недостатък.Нашите не искаха да продължавам, защото твърдяха, че деца, които се заниват активно със спортна гимнастика, не порастват особено.Не знам дали е вярно, но е факт, че моите родители са по 1.80, а аз останах 1.64.
Момчетата ги записвам на футбол от пролетта, като пораснат още малко, плуване.Антъни има голямо желание за плуване, ще видим какво ще покаже по нататък.

Поздравии на всички и  целувки на дечицата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #16 -: Януари 16, 2012, 18:43:12 pm »
Хубава и здрава  студена седмица!
Аз напук на продължаващата кашлица изведох детето и се мотахме из празния парк 2 часа!Спа като къпан- ни хъркане, ни кашляне.
Дано поутихне вятърът- иначе е много приятно навън.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #17 -: Януари 16, 2012, 18:54:12 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #18 -: Януари 16, 2012, 19:17:28 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.
Колкото и да е неизгодна позицията, по добре да се разберете и стигнете до споразумение, инак пари на вятъра /държавата/ и адвокати ще давате.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #19 -: Януари 16, 2012, 19:52:18 pm »
да, точно това ми каза треньорката по художествена, на въпроса ми мога ли да запиша Деси на спортна гимнастика, предвид това, че наистина е много силна в ръцете и се катери като маймунче на всякъде, набира се на ръце, прави лицеви опори и т.н. Та, тя каза, че не става и за спортна, защото е висока :?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #20 -: Януари 16, 2012, 21:43:18 pm »
Стефи, ако е за кеф защо да не може спортна гимнастика? Имаше преди няколко години една рускиня, висока, с едни дълги крака, все първа беше. Направо 2 глави над набитите съпернички.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #21 -: Януари 16, 2012, 22:04:43 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.

Това ми е болна тема. Най-добре ако все още сте в състояние и двете страни се разберете цивилизовано. На синор сме с четирима съседи, и подобни отношения /каквито описваш/ имаме с един от тях, трябваше да отстъпим, не ми се мисли какво още щеше да стане ако бяхме продължили да си отстояваме и ние с мъжа ми нашата.
Всичко започна от един топик, където имахме лице и по нов кадастрален план се оказа, че съседа ни е присвоил тихомълком лицето. Мъжът ми в отговор подаде жалба срещу плътната 30-метрова ограда на съседа отстояща на синора на двата имота без наше разрешение и срещу плодните дръвчета на съседа на 1м. само от имота ни.
Тази жалба ни струваше; - устроен пожар от съседа, от струпани боклуци и огнени езици 10 метра в 11 часа вечерта :? -  следва гасене с помоща на всички от улицата около два часа и в действие всички помпи и кофи. А, само да вметна, че беше края на септември, вече не се застоявахме под асмата, че да разберем по миризма и звуци какво става, и въпросният подпалвач като видял, че работата става дебела сам дойде да ни извика, посоката на въздушното течение караше към негова къща.
После съседката ни каза - "видяхте ли като не внимавате какво става"
Мина зимата. Понеже още течаха жалби, мъжа ми да не е по-назад си минаваше през топика, като през улица, съседа да му покаже, че вече е негово изкопал дупка - дълбока около 60 см. и широка 50 см. и тази дупка след обилен пролетен дъжд съответно пълна :) И излиза съпружеското тяло от нашият двор и се пльоска в дупката :lol: Сега ми е смешно :lol:
Има и още...но ще спра до тук.

Наскоро съседа издигна ограда 2,20м - на същото лице от 8 метра, което ни взе преди време. Оказа се, че можело, взависимост от отстоянието на оградата от жилищни постройки, денивелация, къде попада оградата - между синора или изцяло към прилежащия имот.
Аз категорично забраних на мъжа ми да се занимава, здрави да сме, войни с поражения не искам, е, пада сянка но майната му.

Може да погледнеш в ЗТУ чл.48 ал. 1,4,5,6, чл. 147, чл. 148    
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 22:35:59 pm от Тара »
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #22 -: Януари 16, 2012, 22:06:22 pm »
може бе, как да не може, ама трябвало и за там гъвкавост, а както се разбра моята принцеса и това й липсва :lol:
аз амбиции да ги правя спортистки нямам, искам само да спортуват поне по време на пубертета, за здраве, дисциплина и хубава фигура. Аз тренирах лека атлетика от 3 до 10 клас, имам няколко медала от републикански първенства за юноши, и дълбоко вярвам, че това е спомогнало много за добрата ми дисциплина и фигура :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #23 -: Януари 16, 2012, 22:08:34 pm »
Ха, ха за дисциплината не знам, ще питам майка ти :wink: :lol: , но виж за фигурта спор няма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #24 -: Януари 16, 2012, 22:40:54 pm »
хайде сега :lol:
аз съм най-дисциплинирания и организиран човек който познавам :lol: :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #25 -: Януари 16, 2012, 22:48:09 pm »
 :lol: Големи сте сладури!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #26 -: Януари 16, 2012, 23:37:51 pm »
Джам, що за след 6 години? При нас в градината ги почнаха по-рано с тениса, не е имало ограничения.

не знам, предполагам, че защото се иска мисъл и координация на движенията, които се развиват по-късно.
кат се роди Мартин, попитах Мануела Малеева кога най-рано мога да го запиша на тенис и тя каза - след 6 години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #27 -: Януари 17, 2012, 08:03:00 am »
Здрава седмица пожелавам, слънцето ще е оскъдно,
затова ще се топлим с усмивки!

Болни сме ние, децата и бабет дето дойде да ги види
и за добре дошла направо се обзаведе с вирус  :?
Митака се оправя вече, но Калина задълбочи кашлицата
и няма да минем без лекар!
Хвърча с инхалатора, и пипетите та пушек се вдига!
Ей тоя студ не изтреби ли тея гадини, пфуууу!

Относно спортните занимания на децата,
много ми се иска да плуват, но ще ги оставя сами да решат!
Калина е много пластична и ще я запиша на народни танци
веднага щом се "класира" възрастово, но ще ходи пак, ако й хареса!
Поне един от двамата е прихванал нещо от майка самодейка
и вуйчо и леля професионални танцьори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #28 -: Януари 17, 2012, 09:15:36 am »
Добро утро на втория ден от седмицата.
Ние миналата я изкарахме със зверска кашлица, но мокра. И сополи много навътре. Минахме без антибиотик обаче. Сиропчета и едни хомеопатични хапченца само. Но да си похваля детето (и вас де, щото тук съм я чела идеята) - не плака истерично при посещението в лекарския кабинет. От първата ѝ настинка преди Пловдивското ДРЗ разви непоносимост към всякакъв род прегледи, мерене и теглене. Последните няколко консултации ги посещавахме тримата, че сама не мога да я удържа. Но онзи ден се сетих да ѝ разкажа подробно и в детайли какво ще правим и при кого и стана. Без да плаче, стоя си кротко, диша, говори си с леля доктор - абе мечта направо. Пък и с леки агитации си пиеше сиропчето. Та от към нерви - леко минахме, само дето много кашляше милата.
Здрава седмица ви пожелавам на всички!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #29 -: Януари 17, 2012, 09:24:49 am »
Привет и от мен.

Мише , бързо да оздравявате :)На всички болни да се възстановяват а на здравите да се пазят.
За спорта ние ходим на художествена гимнастика 2 пъти седмично от септември.Доволна съм,Борето стана много по гъвкава, е не винаги е супер концентрирана,най-малка е в групата,но трябва някъде да се уморява,че вечер ми къса нервите със заспиването.Четем приказка,весела,усмихната,казваме си лека нощ излизам от стаята и почва рев,и като я питаш какво става каза искам да рева  8O и не ми се спи и така до полунощ или докато не изкряскам от спалнята тишина,като преди това съм станала десетина пъти да ходя до детската,дано е период.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #30 -: Януари 17, 2012, 10:19:26 am »
Здравейте и от мен, дано студа да изтреби всички гадни вируси!!!

Мише, дано се оправите бързо! Всички други да се държат здрави!

Ние за сега, да не чуе дявола удържаме фронта! Дано да се позакрепим вече!

От тази година и ние ходим на народни танци, после се примоли и на гимнастика, художествена, щото каката много я харесала! :) Пеем едни коланчета,опитваме се да правим шпагати и везни, луда работа!
Много ми се искаше да ходи на английски от тази година, но не пожела. Сега вече иска и знае че догодина ще ходи, и на "боички" също!
А за пеенето не питайте, комшиите сигурно вече пс...т всички дискове, дето се въртят непрестанно и Виктория извива глас да ги надвика! :D
Ние също имаме енергия за 3 момчета и заспиването е късане на нерви. Вечер съм толкова уморена, че не ми е до разправии до среднощ и се предадох - лягам до нея и заспиваме двете :oops: После я оставям, като е самичка спи по-спокойно. Е, има и вечери, в които говорим толкова на сън, колкото и през деня!!! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #31 -: Януари 17, 2012, 11:26:13 am »
Интересно, тук ги записват без възрастови ограничение. Водят ги при професионални тенис треньори, имаха определен брой часове, ако им харесва - да продължат. Пробва плуване, кънки, сега е на ски и всичко това от детската градина. В началото на учебната година получихме плана на детската градина, вътре бяха отбелязани всички спортни активности за през годината и кога, по кое време ще се състоят. Вътре нямаше ограничения за децата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #32 -: Януари 17, 2012, 12:19:52 pm »
В Естония тенис тренираха от 3-годишни. В Белгия може след 7... Вчера ходих да търся варианти за Мони. За неговата възраст може само на жиу жицу и кинг бокс (да не се бърка с кик бокс) 8O
Може също и psychomotricite или circus, но това за мен не са спортове. Ще ходя и до стадиона, разбрах, че мога да го запиша на футбол поне.
От Нова година досега излязоха два зъба на малкия звяр, сега пробиват 3 и 4. Със Симеон беше същото - ослушва се до девети месец и после наваксва. Той поне не ревеше толкова и определено не беше толкова гръмогласен. Тази година още не съм имала нощ с повече от 4 часа спане, а тази сутрин Румен залиташе.
Хубавата новина е, че след двуседмично закъснение най-накрая ми дойде, та сестричката се отлага за момента. Затова и днес гледам по-розово на живота и имам настроение да пиша :) Някак не съм психически подготвена, да тичам след прохождащо дете с огромен корем...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #33 -: Януари 17, 2012, 12:37:32 pm »
Привет и от мен!

Бързо оздравяване на болните! Мише, да се оправяте всички!  :crossfingers:

Интересна тема сте подхванали... И мен не ме искаха за спортна гимнастика заради височината, но на художествена ходех до трети клас, после тръгнах на английски, а от училище ни водеха на плуване и се наложи да зарежа нещо и жертвата беше гимнастиката, не че се научих да плувам (после баща ми ме учи, колкото да не се удавя).
Ели от миналата година е на латино танци, от тая и на народни. Гледам и се отдават, интересно и е да ходи, аз съм дръвце относно танцуването, но баба и и дядо и са ходили на народни танци, че и на сцена са танцували, та все някой ген е прехвръкнал. Стефунат да влезе в градинска група другата година и него ще го запиша, че и на футбол ще ходи, че то тая енергия дето я има не знам от къде я взема като почти нищо не яде, ама трябва да се изразходва. Днес сестрата ми вика, че бил много енергичен и палав, ама пък как хубаво спял на обяд, вика бебетата ревът и се дерат, той спи, че и последен го будели  :lol:. В градината имат и плуване, но ги водят в друга градина на басейн, а моя Еленка като я знам каква е пъргава и хич не мрънка кой ще и помага, за сега не съм я записала, а и зимата да ги разкарват къде мокри къде сухи, малко ме е страх. За другата година може да си ревизирам мнението, да дръпне на акъл още малко.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #34 -: Януари 17, 2012, 13:52:12 pm »
Тара имахме подобен случай, запали си една бабка бандитка до оградата разни чудеса. Ивикнахме пожарна и доколкото разбрах си плати глоба. От тогава сякаш я няма тази жена, преди това не минаваше ден, в който да не ме вбеси. Все ни кълнеше, все и бяхме черни. Все нещо сложено близо до оградата...един ден и казах, че и да се изнеса, няма да се усмири злобната и душа. Тогава ще я е яд, че е жива... та мисълта ми е, не го оставяйте без наказание, защото такъв човек няма да го оцени, напротив. Ще ви притеснява за все по-голями глупости...

А да попитам, някой ходил ли е на балет. Питам за една приятелка, иска да води дъщеря и. Питах момчето, при което карахме кънки, каза след 10 годинки за балета...
Пък гледам има и малки фъстъци. На Мони и забрани балета и каза, че няма да и е от полза в момента. Тя не остана доволна от отговора му, за разлика от майка и :lol:
 Но пък давойчето до нас реши, че кънките са прекалено болезнени и иска балет  :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #35 -: Януари 17, 2012, 14:04:38 pm »
От 4.5 до 6.5 години съм тренирала балет, много ми харесваше, имам много ясни спомени от тренировките. После нашите смениха работата и нямаше кой да ме води.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #36 -: Януари 17, 2012, 15:11:58 pm »
От 4.5 до 6.5 години съм тренирала балет, много ми харесваше, имам много ясни спомени от тренировките. После нашите смениха работата и нямаше кой да ме води.
Благодаря ти  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #37 -: Януари 17, 2012, 15:59:22 pm »
Лиде,Ива беше на  4 когато тръгна на балет,на 5 излезе на сцена и така до днес.Тя най-много си пада по плуването-2 лета я водехме през ден до Варна на тренировки,но сега не ми отърва с тези жени на горивата,никак не ми идва сметката.При нас сега отвориха басейн в един от големите хотели,в момента водят преговори с някакъв треньор и ако стане сме там.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #38 -: Януари 17, 2012, 16:01:48 pm »
И аз от  4 годишна ходих на балет, обшо 6 години после и мен нямаше кой да ме води :( но наистина много ми харесваше!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #39 -: Януари 17, 2012, 17:31:17 pm »
 Аз много харесвам балета  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #40 -: Януари 17, 2012, 22:29:08 pm »
Eто нещо интересно и с добра цел:
 http://www.ticketpro.bg/jnp/music/791858---blagotv.html

БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОНЦЕРТ
В полза на деца, загубули майките си при раждания
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #41 -: Януари 17, 2012, 23:23:59 pm »
Леле, колко идеи за спортове и танци! Ще записвам :)

На мен дребната ми стопява лагерите. Търчи и беснее по цял ден, вади всичко от шкафовете. Но- стоп ходя след нея и събирам.  :lol: Не заспива до 22:00. Всяка вечер играем театро и се молим да спи. А съвсем до скоро си заспиваше най-късно в 20:00. Даже едвам устискваше докато стане време за лягане. Хубавото е, че сме вдигнали малко хемоглобина. Не много, но поне върви нагоре  :D Ура!
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:28:30 pm от Раши »


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #42 -: Януари 18, 2012, 07:09:56 am »
Раши, браво за покачените показатели!

Относно шкафове и опасности, просто трябва да бъдат затворени
или достижимите изпразнени и напълнени с не опасни неща...
Има много джаджи за тази работа, но аз открих нововъведение
за заключване на баня отвън!
Три дни се борих да откажа Калина от играта с четката
за тоалетна чиния и понеже видях, че няма да стане,
просто се отказах и с монета от 50 ст я заключвам отвън!
После 10 пъти я хващам там, наблюдавайки я скрита,
вижда, че не става и си продължава напред в нови търсения!
Няма драма, просто ще спре да и е интересно след още ден два.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #43 -: Януари 18, 2012, 08:39:26 am »
Оооо, тя ще свикне Раши. Аз разчиствах и разчиствах, останаха по един ред книги, които не достигаше. Но детето си има столче, което мести и като се качи на него стига до книгите. Но вече ѝ мина мерака. Иначе са ми трудни за отваряне шкафовете и не успява все още. А за разхвърлянето - аз нали съм виден мързел - хич не си правя труда. Чак като заспи вечер, прибирам. Понеже има силно изразена нетърпимост към подредени неща. Та си свикнах по цял ден да настъпвам и подритвам играчки, както и тя де. Аз още не съм паднала, но никога не се знае.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #44 -: Януари 18, 2012, 09:32:08 am »
не четете бе момичета, писала съм за спасението - развивате дръжките на чекмеджета, шкафове и т.н. :lol: Но, това е до към 2г., докато се научат че не им трябват дръжки за отварянето, обаче пък им минава мерака, така че метода е изпитан, работи :lol: Деси не я спираха никакви заключвачки за шкафове, само това.

А за тоалетната и четката, моля джам да разкаже как Еленка й почисти цялата тоалетна включая стените и вратата :lol: :lol: :lol:

Мише, аз бях махнала и от двете тоалетни четките, иначе нямаше спасение от помощничката Еленка. Толкова са изобретателна, че думи нямам, как им идват на ум всичките тия бели, не знам. И после ходи ми разправяй, че момичетата били кротки, милички и добрички. Елена как бие Деса, не е истина :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #45 -: Януари 18, 2012, 09:55:48 am »
ОХ, СТЕФ!!! :(

Мойто и то като бълха скача, нещо като не му е по вкуса! И то на момчетата дето са два пъти колкото нея в градината. Кога ли ще си отнесе тупаника. Едно момче я беше съборило преди Коледа и си беше ударила окото и сега някой ако я доближи и налага!!! 8O

А тва за шкафовете ми амен амен на 5 ще стане, всеки ден ревизия прави!!! :oops:
Никъде нищо не може да скрие човек. Където не и е по силите мъкне столове, катери се, ох...

Как каза за момичетата - кротки, милички и добрички ли беше??? Е, нема такъв филм! :?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #46 -: Януари 18, 2012, 10:07:10 am »
Ха, тършуването по шкафове мислех, че е запазена момичешка марка. Но, мойто просто още като влезе в стаята и веднага нещо да е разместено или пък разменени  местата, веднага забелязва. Чист майчинка, обаче ме притеснява вече това ровене непрекъснато. Като го питаш какво търси, отговора е нещо интересно. Няма оправия, тоест има, но аз повече от час филмчета гледам да не му разрешавам да гледа.

Стеф, твоята Еленка е голяма хитруша, тя като моето, да знаЙш това са любознателни деца. Пък и нали вижда, че с тази четка се чисти, значи и тя може да го прави. Съжалявам Джам, че е било във вашата тоалетна, но ние също имахме подобни мераци и ми стана сега смешно. Е аз преди като го видях мойто чудо не се смях де.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #47 -: Януари 18, 2012, 14:49:51 pm »
Хихихи, Раши, твоята не заспива преди 22:00, а моята не заспива преди 2:00...след полунощ...Това е вече 3-ти месец. Не знам как да й обърна режима, какво ли не пробвах. Държа я будна максимално дълго денем, но не става. Ако случайно се излъже и заспи около 22:00 часа, след максимум час е будна и пълна с енергия и няма заспиване. Вече не издържам на това темпо, ако някой има идеи, моля да сподели. Иначе часовете си ги наваксва, спи до обяд почти - докъм 11 часа. Опитвала съм да я вдигна по-рано /ако аз самата успея да стана, че съм дроб :oops:/, но след максимум 2,5 часа вече й се спи и не се трае докато не я сложа да спи. И да не я сложа, тя си заспива де, където и да се намира :lol: Както преди малко, държах я будна, занимавах я, в един момент за 2 минути я оставих и детето беше закъртило вече :lol: То хич не ми е смешно, де, ама...Помагайте... :?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #48 -: Януари 18, 2012, 15:32:01 pm »
При нас проблемното заспиване и подскачане до 1 през нощта се оправи от две неща- първо от това, че му събрах следобедния сън на един път/ той имаше навика да подремне за час- час и половина на обед и после пак към 5-6 следобед/ и второ като проходи стабилно започнах да го изтощавам физически- ходене, катерене, пързалки, никаква количка и никакво носене на ръце. Сега щом го изкъпя и откъртва от веднъж, е, вярно в 23.30, но поне не го люлея на ръце по 2 часа.
Мисля, че като започнат да са по-активни физически децата, ще се пооправи заспиването.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #49 -: Януари 18, 2012, 15:34:27 pm »
Как се приспахме с Моника снощи. Мамо разкажи ми приказка ми каза детето, ама на английски!  8O Викам Монике, малко трудно ще стане без речника ама айде ще пробваме с наличните думи в главите ни. И да подсказваш! Почнахме с червената шапка. Тръгнало едно малко момиченце през гората. То имало...айде са, как е шапка. Незнам, ама казваме шапка на български и продължаваме... Та вълка се появи, изяде бабата и шапката и ловеца ги извади и го застреля. Тука се справихме горе долу. Викам оттървах се, давай да спим. Обаче Моника друго твори, айде друга приказка да разказваме... викам хубава работа. Искам за вълкът и седемте козлета. Първо ми писна от вълци, обяснявам аз и след това незнам как е коза на английски. Е нищо, нали знаем как е офца, давай за вълка и седемте офцета  :lol:
Та по едно време съвсем объркахме приказките  :lol:.
Как карам Мони да заспива по-рано ли. като и взимам енергията през деня. 90 % девойчето мен е приспивало, ама това е друга тема  :lol: Плюс това като види, че ние вече спим и става скучно и заспива и тя. :)
Шкафовете редовно ги подреждаше. Тъкмо проходила редовно вадеше дреши и обличаше и се гледаше в огледалото...и сега го прави, но вече не е толкова сладък бебешор. Сега кака го раздава  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #50 -: Януари 18, 2012, 16:16:37 pm »
Ох...това със заспивнето ми е болна тема и на мен. Ето, например, от два дни сма вкъщи /дребната болна/, но аз до компа не мога да се доредя, щото не иска и не иска да заспива наобед маймуната. Сега я приспах с 300 зора и все още не е дотичала ревяща. Вечер е същата работа - то са Хензели и Гретели, то са Спящи красавици, то са рибки чудо...докато накрая не "угасне тока" и не я гушна, но пък в този случай 90% съм заспала и аз с нея. Няма как да я изморявам през деня, защото в яслата от следата на октомври до 01.04. не ги изкарват навън, та дори и 15 - 20 градуса да е :( Там обаче ми казват, че спяла наобед. А откъде я взема тази енерги, и аз кат Гери да питам, като нищо почти не яде, умът ми не го побира....Та за спортовете говорите, а? Значи...само за плуването стигнахме до консенсус и двамата с баща й, щото с баща спортист и майка анти-спортна натура, той искаше да я запише на бокс, плуване, ако може и някое бойно изкуство - таекуондо или от сорта, аз пък искам на народни танци, език иска - неиска задължително ще учи, та незнам какво по-напред. :lol: Та засега ще я насочим към плуването, за музиката - тя сама изявява желание, танците явно не й се отдават много, но самото дете ще си покаже на какво има желание да ходи.
Някой ме пита за курса по френски - ходя по програмата "Аз мога повече" към бюрото по труда. Събота и неделя по 4 /астрономически часа/. До 30.06. трябва да сме минали 3 нива.Това е! Да не се похваля и аз, че спи...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #51 -: Януари 18, 2012, 16:58:32 pm »
При нас обикновено проблем със спането няма (да не чуе дявола). Но вчера заспа по-късно следобед,  спа до 18,30 и послеее .... В 22 тя от половин час в леглото, но не спи, баща ѝ хърка яко пред тв, а момата държи речи кат политик в предизборна кампания. Заспа късно, но за сметка на това стана рано :lol:, половин час преди часовника. Забавления разни ...
За спорт не сме мислили още, но дано прилича на баща си. Той по думите на майка му се записвал на всеки възможен спорт, който предложели в училище. Дори на бокс е ходел тайно. :D
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #52 -: Януари 18, 2012, 17:02:25 pm »
На език, народни танци и кънки/ски зимата ще го запиша при първа възможност. За кънките и ските ме насърчиха още следващата зима да пробвам (след 3.5г). Ако имате отзиви за толкова малки скиори и кънкьори ще ми е интересно да споделите.

И ние трудно заспиваме и на обяд и вечер, но до 22-22.30 е заспал. След серия книжки, гушкане, мрънкане, пиене на вода 5 пъти, пишкане 1-2 пъти, галене на крачета, гръбчета и тнт. Аз също "отнасям плувката" с него и дори преди него.
« Последна редакция: Януари 18, 2012, 17:15:58 pm от midge »
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #53 -: Януари 18, 2012, 17:12:59 pm »
мидж, деси беше на 3г.и 2м. като я качихме за първи път на ски, детето се справи сякаш цял живот това е правила. при малките скиори най-важното било, според треньора да не ги е страх. така че, ако младежа е куражлия давай смело :)
при деса смелостта е в изобилие, за разлика от елена, но ще я пробваме и нея тази зима, въпреки че е на 2.10г., но ако я е шубе сега, догодина :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #54 -: Януари 18, 2012, 17:18:26 pm »
на мен ми се виждаше рано, а то закъсняла съм  :lol: Благодаря!

колело кара без идея как се спира, ако това е куражлия, а не камикадзе, както аз го виждам, ще стане работата май
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #55 -: Януари 18, 2012, 18:56:08 pm »
Пък аз искам да питам, дали не трябва да махна нощното мляко на Ники?
до колко годинки е нормално да си търси млякото? Време ли е за катерицата?
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #56 -: Януари 18, 2012, 19:10:09 pm »
Жаси, за това преди сън ли питаш. Ники сама го отказа по някое време. Случи се 1 - 2 пъти да си го поиска и това е. Но докато си го пие, няма нужда от катерица. При нас е лошата мишка м/у другото и аз съвсем не педагогично я плаша с нея, за да не я гоним из цялата къща по голо дупе.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #57 -: Януари 18, 2012, 19:13:05 pm »
Принципно до 3 годишна възраст е добре детето да пие АМ. Наш Антоан на 2.7 г, му спрях млякото, може би още щеше да си го пие, но пък нямаше никаква драма, дори и не си го потърси.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #58 -: Януари 18, 2012, 19:38:47 pm »
ааа, не преди сън, а за това в 3-4-5 часа+8 сутринта. Много му зачестиха буденията за мляко, връщаме се към режим кърмаче от две седмици.
[/url][/url]
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #59 -: Януари 18, 2012, 20:11:35 pm »
midge, в момента съм в Банско и се виждам с няколко майки инструкторки по ски и сноуборд :D
Та, според тях 3 г. е идеална възраст да качиш детето на ските.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #60 -: Януари 18, 2012, 20:20:09 pm »
Мартин е качен на ски и кънки за пръв път на 3.5 години - тогава му се падаше зимата :)
нощно мляко за последно е пил някъде към 3 години и 9 месеца  :lol: не си искаше всяка нощ, но се е случвало веднъж-два пъти в месеца да се буди да иска мляко.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #61 -: Януари 18, 2012, 20:50:55 pm »
Е, посрд нощ от 2 месечна не пие. Но сутрин си го търси като наследство :lol:. Понеже сглобява изречения вече, командва баща си да ѝ дава млякото. Абе, понякога ми е чоглаво, че само за баща си говори, него обича, него ще цунка, него ще гуши. Но пък тати, ще пере, тати, ще мие чинийките, тати ще прахосмучи и т.н. Та уредила съм се де, да не ме мислите :lol: :lol: :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #62 -: Януари 18, 2012, 21:06:13 pm »
Митко отказа сам сутрешното в 6ч. на 1г.8м.,а вечерното заменихме с прясно мляко на 2г.Впоследствие се отказа и от него.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #63 -: Януари 18, 2012, 21:58:35 pm »
Е, посрд нощ от 2 месечна не пие. Но сутрин си го търси като наследство :lol:. Понеже сглобява изречения вече, командва баща си да ѝ дава млякото. Абе, понякога ми е чоглаво, че само за баща си говори, него обича, него ще цунка, него ще гуши. Но пък тати, ще пере, тати, ще мие чинийките, тати ще прахосмучи и т.н. Та уредила съм се де, да не ме мислите :lol: :lol: :lol:

Пеше, разби ме!  :lol: Само така требе! И аз не бих се сърдила на подобна любов :)  :lol: :lol:


*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #64 -: Януари 18, 2012, 23:42:36 pm »
Сватя, като си й непрекъснато налична, то е ясно, че няма да си интересна.

Да се похваля, че тъкмо си мислех, че съм купила детските тенджери залудо, а той от няколко дена ми готви супа в тях и храни няколкото плюшени играчки, с които разполага. Понякога и аз намазвам.  :lol:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #65 -: Януари 19, 2012, 00:28:16 am »
ха ха Пете, добре дошла в клуба. Аз късно осъзнах как да изличам удоволствие от ситуацията, ама по-добре от никога де.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #66 -: Януари 19, 2012, 06:52:08 am »
ааа, не преди сън, а за това в 3-4-5 часа+8 сутринта. Много му зачестиха буденията за мляко, връщаме се към режим кърмаче от две седмици.

Жаси...един брой Калина е на същата схема!Още не съм внедрила Катерицата!
А и по Коледа гледаха част от Алвин и катериците и ще е малко грубо,
тези иначе така мили животни да и вземат нощния рахатец!

Ние ще се опитаме да ги отделим в следващия месец,
може с тази промяна да дойде и отказа от млечния бар!
Ще поживеем ще видим...

Пеше как не те е срам да плашиш Маслинка с мен  :lol:

Аз отказах Калина от 1328 пъти събуване боса на ден,
сложих чорапогащник, такова нещо не търпя аз нивгаш
и на нея слагам само навън, но от два дни слагам на нея тънък у дома.
3 пъти се опита да го махне и да ми изиграе танеЦа на босоногия мишок!
Ама цък, все пак тя ме е наследила, водя по дяволук за сега!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #67 -: Януари 19, 2012, 08:34:13 am »
Хахаха, Мише, ние гледахме част от „Стюърд Литъл", та изрично подчертавам, че мишката е лоша. Понеже и от Стефка има една мишка, която първо беше обявена за заек. Пък тя е добра и се казва Мишо, хем да дразни вуйчо си така. Не стига че не му вика вуйчо, а Мишо, ами и мишка кръстила на него :lol:.
А проблема със събуването аз лани го решавах така. Поне си износи на макс летните панталончета.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #68 -: Януари 19, 2012, 08:54:35 am »
Болестите пак са :( при нас - от снощи е с бетониран нос. Нищо не помага, ни инхалации, ни спрейове, ни помпи!!!
Събужда се с ужасен писък и няма успокояване. Аман вече.
Пък кви гайди ми свирят на мене няма да ви казвам!!! Ще трябва да изкарам някак днес, че довечера сигурно ме чака и по-кошмарна нощ, ако се включи и кашлица!   :(
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #69 -: Януари 19, 2012, 11:05:01 am »
По отношение на ските, на мен двама ски инструктори са ми казвали, че е най-добре децата да се качат на ски след 5 годишна възраст. Ските са много натоварващи за ставите и с оглед на развитието, след тази възраст вече са достатъчно добре развити. За език и спорт напълно подкрепям казаното от jam. единствената причина, поради която още не учи чужд език, е че все още не говори достатъчно добре и българския, та първо трябва да се оправим с него. Иначе Мия е доста музикална и пее много вярно, но за пеене също трябва първо да овладее говоренето максимално добре. Сега умувам на какво занимание да я запишем. тя се интересува от народни танци, от друга страна има страхотни удари с крак и ръце, та едно таекуондо също би й се отразило много добре според баща й. На мен пък ми се искаше балет, за да стане по-грациозна. От трета страна пък, въобще не знам как да вместим подобни занимания, като няма кой да я води освен ако не са събота и неделя... Повечето часове за деца са следобед в 17-19, а аз практически я взимам от градина в 18.30. Сложна работа.
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #70 -: Януари 19, 2012, 11:12:29 am »
На мен пък ми се е паднало такова страхливо дете, че не виждам изобщо как ще го запиша на някакъв спорт. Сега в градината от месец ходи на футбол, ама не заради футбола, а заради най-добрия си приятел.
Аз живея на минутка от басейн и много искам да плува, защото мен много ме е страх. Ама и детето  така върви - лятото влиза в морето само до колене.
Ако направят кръжок по четене Боян ще си падне на пъпа  :lol:
На английски в градината отказва да ходи, но у дома аз го уча. Доста напредва, може да брои до петнайсет, знае повечето плодове и цветове - като за 4 годишно май стига.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #71 -: Януари 19, 2012, 15:58:00 pm »
Хубава седмица и от мен момичета.

Коки, чудех се дали да те изклюкаря ама ще те кажа на всички каква си терористка към детето си:)
В неделя се събирахме в нас с приятелки и децата им, та Коки и Боби бяха. И по едно време децата всеха едни магнити от хладилника с динозаври или някакви там животни на милион години. Боби си прочете всичко все едно е на 17 не на 4. Майка му се запъна 5 пъти на тинтири минтиризавъра. И после като го чух как чете направо...

Ние слава богу сме добре всички в нас. Чак вече ми е притеснено колко време не са се разболявали децата (не без помоща на д-р Бърди):):):)
Днес обаче се видях с ортопеда на Ники. Не, че не допусках, че ще се наложи нова операция заради неподвижния и много крив пръст ама тайно се надявах да има шанс да се разминем. Е, все още се надявам на чудо. Във вторник ще я заведа да я прегледа (днес бях сама) и да поговорим дали е фатално ако изчакам да стане поне на 3-4 години. После обаче си мислех, че дори да се наложи сега да се направи няма да се съглася да е със същата упойка и по същия начин като първата. Мислех си, че Никол ще забрави обаче тя всеки ден си показва къде бяха разрезите на ръчичките и обяснява за "чичо докууууу".
Дори да не може да се изчака с операцията се разбрах с доц. Райков да е след Мюнхен, така, че още 2 месеца ще го умуваме-има време уж:). Да минава и това поне.
Утре си чакаме баба Ани и дано е малко по-топло за да излезем да се разходим.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #72 -: Януари 19, 2012, 17:08:02 pm »
Лисо, изпрати ли документите на Никол за консултация, имаш ли час за Мюнхен?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #73 -: Януари 19, 2012, 17:16:56 pm »
Майка му се запъна 5 пъти на тинтири минтиризавъра.
Гледай ся как ме издаде, че още сричам  :lol: :lol:

Аз ще се похваля, че лисичетата ми казват кака, пък  :wink:
А, колко са порастнали само, не е истина. Страхотни деца, страхотни просто.
А, Боян от неделя кръщава всичко Бари  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #74 -: Януари 19, 2012, 17:20:07 pm »
Лисо, изпрати ли документите на Никол за консултация, имаш ли час за Мюнхен?
А не още Стеф. Остана само заключение от ортопеда да взема във вторник и другата седмица ги изпращам. Оттам нататък ще видим какво ще ми отговорят и надявам се другия месец да ходим до там.
Гане, не съм забравила да ти звънна ама чакам да събера всичко:), че да питам подред като се обадя:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #75 -: Януари 19, 2012, 18:26:23 pm »
Лис, аз вече съм си в Мюнхен, така че ако има нещо, пусни ми на скайпа телефона си и какво е станало и аз ще ти се обадя обратно.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #76 -: Януари 19, 2012, 18:53:44 pm »
Лисо, с вас съм всеки миг!
Знам, че дистанционно не е подкрепа както е реална, но аз ще ви мисля!
Пък Гането  :hug2:, ще даде реалното рамо! Успех!

Ох, имам една руса питанка....
Купували ли сте чаршафи за децата от МИКРОФИБЪР ЛУКС със сатенена сплитка?
Всичко що е спално бельо у дома е памук!
Четох до сега, че тази така наречена сплитка придава мекота, обем
и характерния отблясък на памучния сатен!
Попадна ми една добра оферта, та се чудя!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #77 -: Януари 19, 2012, 19:28:32 pm »
Аз като съм си у нас се чувствам триж по изморена, отколкото като ходя на работа. Момата ми взима тока отвсякъде:) Иначе вече уж сме здрави, явно някакъв вирус беше със сополи и червено гърло, още малко теч има от нослето, но иначе е ок. Дивее кат за трима. Вчера успя и главата да си сцепи на един ръб, добре че не е много, та се разминахме само с уплах.
Ските наистина са добра идея, но ние с таткото сме скарани с този спорт, та няма как и Дара да насочим, в с-л дори и да има желание едва ли ще можем да й осигурим ски-ваканции с нас, но ще видим де...
Мидж, какво колело кара Тео? 8O Ти ме уби! На Дара дядо й иска да й купува колело за рожденния ден, а на мен още ми се вижда малка, а то май съм закъсняла даже :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #78 -: Януари 19, 2012, 20:23:31 pm »
По повод спането - Инке Тинке и аз възнамерявам тия мерки да приложа. Засега събирането на дневния сън в един - не ми се получава. И Габи прави така - по обед около час и към 6-7 вечерта пак около час, напоследък и повече от час 8O Всякакви опити да я държа будна през деня и да спи само веднъж са неуспешни :( Все още не е проходила самостоятелно, та няма как и да я уморявам достатъчно с вървене и катерене. За ръце върви, ама леееко я посмързява и не изтрайва дълго /също като кръста ми :lol:/, но аз съм упорита де. Та така. Как ли не ги смятах тия спанета, какви ли схеми не правих - не и не. Лягаме тримата вечер да спим, тя си се катери отгоре ни, скубе, бърка из очите ни, хили се, мята се - абе купон. Който може - да спи... :? Накрая ставам, слагам я в паяка да обикаля и така до 2 часа посред нощ, докато каталяса. А тя пълна с енергия....простооооо..явно е караконджул като майка си. И аз съм нощна птица, ама това ми идва в повече.

Относно заниманията на децата - Габи е малка още, но и аз твърдо смятам поне на някакъв спорт и на език да я запиша. Пък останалото - към каквото прояви интерес или покаже някакви заложби - ще записваме :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #79 -: Януари 19, 2012, 23:56:35 pm »
Мидж, какво колело кара Тео? 8O Ти ме уби! На Дара дядо й иска да й купува колело за рожденния ден, а на мен още ми се вижда малка, а то май съм закъсняла даже :wink:

Никак не е малка даже... Просто си е до дете. На моя добра приятелка синчето кара тротинетка и колело от 2 годишен, ама като казвам "кара".... сигурно ако направим състезание ще ме бие до две :) Синът ми обаче от сега го виждам, че ще дойде "малък" за такива занимания, просто си е по-мудничък и явно обича интелектуалните игри  :lol: Азбуката например я научи почти цялата за има няма няколко дни, при това без да го натискам нещо или да настоявам /нямам болни амбиции/ Просто му казах коя буква на кой е и след време като го попитах си помнеше всичко :)
Малко ми е мъчно, защото съм му харесала една много яка тротинетка още за миналия рожден ден, нооо май ще почака доста, а може и изобщо да не прояви интерес   :) А пък какви спортове съм му намислила да тренира...  :lol:
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 23:59:54 pm от джиджи »


*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #80 -: Януари 20, 2012, 00:03:02 am »
Ние имаме триколка, както и колело без педали. На триколката се возеше през лятото - аз бутам, той държи крака на педалите, но без да ги върти сам. Към другото колело се опитваме чат-пат да му събудим интереса, но засега без успех. Иначе най обича да се вози на колелото с тати.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #81 -: Януари 20, 2012, 09:27:40 am »
Дам, пак стигнахме до това, че си е до дете и е факт, разбира се. Деси на 2.6г. си подкара колелото та до сега, като лятото се научи и без помощни точно за 3 мин. А Еленка изобщо не иска и да чуе за колело, в най-добрия случай сяда, слага краката на педалите и казва - бутай ме :lol: Но да не си помислите, че може и да кормува, затова я бутаме като държим и кормилото, обаче след 4-я метър детето казва потупвайки се по рамото - не за кормилото мамо, бутай ме за гръбчето, ето тук :lol: :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #82 -: Януари 20, 2012, 09:33:59 am »
 :D Стеф, Ели е голяма сладурана!!!

Ние сме фурии, всичко трябва обаче бързо да се движи. Ако колелото на баира се кара трудно слиза и го оставя :), който иска да го бута.
ВИж има една тротинетка на едно момченце, наистина много маневрена,ей само да го види че я оставя и драсва и то с такава скорост, че и аз трябва да се кача на таквоз да я стигна :oops:
Май и такова ще се купува - добре усурвака всички по Коледа, че май събра нужните 200 лв за нея :( Много скъпи тез чудеса за 4 мижави колелца, и две железа, ама ...
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #83 -: Януари 20, 2012, 10:04:53 am »
Добро утро! :)

То си е до дете според мен дали ще иска да кара колело или не. Моята дребната си има предпочитания към определени играчки например и тоа си е. Имаме много хубав уокър, свири, пее, свети и т.н. Не играе с него, не и е интересен. А Ники на Вени, като прохождаше мааше с уокъра из цялата стая.  :lol:

Момичета, някоя от вас давала ли е Коризалия за изчистване на сополите? Дали е ефективно това лекарство? Дайте съвет моля! :)


*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #84 -: Януари 20, 2012, 10:08:55 am »
О, и нашата голяма мързелана си пада. Ние също имаме такова с дръжка за родителски контрол /триколка/, може да върти педалите и сама, но все иска някой да я тика. Е, това пък беше добър начин за придвижване лятото, щото хич не е по ходенето. Но сегаааа - ела та гледай, само да види малко лед и веднага ми се обесва на врата да я нося :x На три години ще стане скоро, а още се носим. Като ме видят хората само  ме съжаляват, добре че и тя е има-няма 10 кила с напикани гащи та й насмогвам все още, имайки пред вид, че и аз не съм от най-едрите :lol: Вчера например й се ядосах и я оставих на тротоара и тръгнах надолу по улицата. Ей, като ми се задра онова ми ти човече с пълно гърло"Мамооооооооо, защо ме оставяяяяяяяяяяш, не ме оставяяяяяяяяййййй" и реве та се къса. хората ще си рекат - тая изостави детето си 8O Ей такива ми ги спретва едни. Днес, обаче, може да ме обявите за лоша майка, но я заведох на ясла, а аз останах вкъщи. И без това нямаме много работа, ако има нещо ще го свърша и оттук, но поне на спокойствие да си почистя къщата, да попрегледам обявите за работа и ей таквиз неща, щото три дни вкъщи с нея не успях да седна за миг на компютъра :?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #85 -: Януари 20, 2012, 10:10:26 am »
Нинче, нормално колело, с помощни колела, кара от лятото (2г). Съседчето на 3г. кара без помощните, скача от бордюрите и спира на милиметър от крака ми с контрата. Моят младеж кара, но рядко е на кеф да спира, та тичам след него като луда. Триколката и той не може да я кара - стига педалите, но явно не му е удобна и не успява да върти.
Раши, давала съм на младежа и аз съм взимала, но ефект не видях.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 10:28:00 am от midge »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #86 -: Януари 20, 2012, 10:25:14 am »
Раши след толкоз сополи, вече съм стигнала до извода, че освен инхалации и след това помпа друго всичко е .... Даже и капките са до време, после още по зле. Та слагам само преди лягане малко да се успокои, че да не викат съседите полиция! :(
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #87 -: Януари 20, 2012, 11:24:32 am »
нуну, и аз казвам, че като съм на работа и си почивам повече отколкото ако съм с детето вкъщи (особено когато е болно). Почини си, свърши си нещо! Лошо няма. Имам една приятелка и яслата на детето миналата година беше отворена дори на 31 декември. Тя си го заведе и си го прибра в 18 ч., за да може да си свърши някакви неща. Аз пък го направих това на 2 януари.

Лек ден!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #88 -: Януари 20, 2012, 13:48:27 pm »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #89 -: Януари 20, 2012, 16:19:25 pm »
яна, това са добри новини! Мисля, че такова работно време би било от полза и за служители, и за работодатели (в случая държавата).

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #90 -: Януари 20, 2012, 16:26:38 pm »
Това е единственото спасение за родители на деца посещаващи ясли и градини. Взимам Тео в 17,45 - 18,00 и 3 от 5 дни е последен в групата, останалите 2 дни са 2 до 3 деца по това време и докато го обличам вземат и тях. Нямаме официално плаващо работно време във фирмата, но родителите с малки деца си договарят такова с работодателя. Имаме късмет, че са разбрани собствениците, иначе просто не знам какво се прави.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #91 -: Януари 21, 2012, 09:25:55 am »
Вали сняг и натрупа едни хубави преспи. Трябваше да се отчете тази зима, защото вече бях започнала да недоволствам. Така де, поне веднъж да изкараме шейната  :)
Та вчера станах в 6 за работа и пипнах Моника да я будя. Беше само с 39. Дадох нурофен и я докара на 39 и 6. Дадох хексалгин след час мъка с оцет и какво ли не и я свали на 38  8O. Викам си, днес ще е интересен ден. Звъннах на педиатърката и се разбрахме в 3 следобяд да отидем, а до тогава? Изкара си 4 часа с 38, дадох панадол, качи на 39, това в няма и 11 сутринта, на 39 и 7 дадох отново хексалгин и пак свали на 38. Вече сериозно взех да се притеснявам, викам егати, ние толкова лекарства за температора не сме взимали за цял живот... Днеска какво се случва изобщо не знам. Интересно стана като тръгнахме към педиатърката в 3 без нещо. От 38 за 20 минути я докара на 39 и 9 само... Моника държи търмометъра и като изписка ми го подава, аз карам. И така през 5 минути на 39 и 9 вече спрях насред шосето и пак дадох след панадол, нурофен и какво ли не, трета доза течен аналгин от сутринта. И аз не го вярвам все още. Е докопахме се до докторката, там само 100 човека в чакалнята. Викам голямо сори, обаче ние сме спешни. Прегледа я тя и ми подава рецептата. Гледам беладона и инфлуцид. Викам ама ние само тва ли ще пием и за температурата  8O.  Докторке, ти изтрепа рибата днеска  :lol: Тя жената ме гледа и вика, ами какво друго да дам, като и няма нищо  :lol: Та такива ми ти работи с нас. Снощи я свалихме до край, през нощта пак на 39. Сега е добре, няма в момента температура...та това бил сегашния модерен вирус :)




http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #92 -: Януари 21, 2012, 09:33:33 am »
Ох, Лиде, от тези гадости вирусите най ме е страх, особено нощем!
Като беше мъничка Вики на 2,3 г. ей така 3 дни горкото гореше и нищо не помагаше! Сега племеницата е така от 2 дни, но при нея има и ужасна хрема!!!
Бързо да се оправяте!!!
Сигурно си чела за метода на Бърди за сваляне на температура, дано помогне!!!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #93 -: Януари 21, 2012, 09:39:33 am »
Лиде,и на Мишо миналата седмица така му нямаше нищо.Два дни с 39,5 ,като едва успявах да я сваля до 38,5 и дотам 8O.Кво беше това чудо не знам 8O.Бързо да оправи моника и беж навън в преспите :D.

Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #94 -: Януари 21, 2012, 10:16:35 am »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.

А някой помислил ли е за останалите деца, на които родителите им не работят в държавната администрация?! какво да обясня на моето дете -защо не мога я взема рано?! Как да обясня на учителките й, които ме гледат с неприязън, че моето работно време е от 9 до 6 и дори да си тръгна точно в 6 си е късмет?! Не мисля, че това е правилно. Нима тези майки са повече майки от мен. Що за дискриминация е това...Направо съм възмутена от поредната глупост на малоумното ни правителство.
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #95 -: Януари 21, 2012, 10:21:35 am »
Защото в частният сектор няма как да задължат работодателит да спазват това. Същото е и с кодекса на труда, кой от частниците го спазва, никой ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #96 -: Януари 21, 2012, 10:32:45 am »
Според мен това изменение на работното време или трябва да се въведе за всички т.е. да се измени Кодекса на труда или ще стане наистина още по-лошо за децата! :(
А това, че никой не спазва законите на страната е просто поредното ненаказано безумие в нашата мила родина!!!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #97 -: Януари 21, 2012, 11:17:51 am »
хора, в кодекса на труда също е предвидена възможност за ненормиран работен ден. но както казва Яна-в никой не може да задължи работодателя да го спазва, всичко там е на добра воля и договорки, за съжаление :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #98 -: Януари 21, 2012, 12:06:57 pm »
lidia, и Мартин от четвъртък е с висока Т, вчера стигна до 40 градуса, като изключително трудно се повлия от медикаменти за сваляне. прилагахме и кърпи с оцет.

първия ден повърна веднъж и аз реших, че е стомашно-чревен вирус. нямаше други оплаквания. но вчера педиатърът като погледна в гърлото и каза, че най-вероятно е стрептококова инфекция и предписа антибиотик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #99 -: Януари 21, 2012, 13:45:56 pm »
сигурно ще ви е интересно да знаете, че
http://www.blitz.bg/news/article/128100
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #100 -: Януари 21, 2012, 14:59:48 pm »
мешко, подкрепям Стефи. Все пак първо държавата трябва да даде пример. Не смятам изобщо, че е глупост. На много места съществува подобна практика.
Тъй като търся детска градина от есента, намерих няколко в Интернет и установих, че работното им време е до 16.30-17 ч. Става въпрос за много голям град в Германия. Какво значи това?! Че не трябва да работя може би ... Което също не ме устройва.  :?

Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #101 -: Януари 21, 2012, 16:39:03 pm »
blue_sky изобщо не може да се сравнява стандарта на живот в Германия и България. Това са различни планети. В Германия вероятно със заплатите, които получавате ще може да си позволите да наемете някое момиче, което да взема детето в 4, а в България просто се опитваме физически да оцелеем с парите, които получавам. А и като намираш детето си оставено да гледа в 1 точка и всички те гледат накриво и всеки път ти натякват как я взимаш последна, едва ли ще се чувстваш щастлива. А пък ако се въведе за всички работодатели такова изискване, Боже ще стане страшно, просто няма да наемат майки с деца и така ще спазят закона. Работила съм на място, където са ми казвали, че не ги интересува имам ли семейство, дете и т.н. и дори нямаш право да се разболееш, за отпуск да не говорим. Знам, че има такива хубави практики в Холандия, но и там е друга реалност. Нима аз не искам да си взимам детето в 4?! Това, че работя, за да оцелеем, прави ли ме лоша майка?! А като оставят детето ми да седи като наказано какво му внушават -точно това. Иди, че обяснявай после как и защо не може да е като при другите деца. Просто в България всичко е дълбоко сбъркано.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 16:41:06 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #102 -: Януари 21, 2012, 17:52:58 pm »
Аз от есента спрях да давам изворна вода Девин и минахме на чешмяна.

Мещко права си разбира се и аз последно работих при такива, които още при кандидатсванет за работа ме питаха, дали искам да забременявам. После като разбраха, че имам проблем, не ме пускаха да отида до София. Била съм им ценен кадър, все едно съм незаменяема. И в отпуск не ме пускаха и все дежурна бях, защото само аз нямах деца. То и сега го има това, да не взимат майки на работа с малки деца или ако взимат, питат има ли кой да ги гледа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #103 -: Януари 21, 2012, 18:02:48 pm »
Аз от есента спрях да давам изворна вода Девин и минахме на чешмяна.

тая Девин, дето са я забранили, вероятно е със синия етикет - не изворната. тази със синия етикет съдържа твърде много флуор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #104 -: Януари 21, 2012, 18:19:25 pm »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.

А някой помислил ли е за останалите деца, на които родителите им не работят в държавната администрация?! какво да обясня на моето дете -защо не мога я взема рано?! Как да обясня на учителките й, които ме гледат с неприязън, че моето работно време е от 9 до 6 и дори да си тръгна точно в 6 си е късмет?! Не мисля, че това е правилно. Нима тези майки са повече майки от мен. Що за дискриминация е това...Направо съм възмутена от поредната глупост на малоумното ни правителство.

И от нашата страна на Земята е така. Капитализъм.

Блу, имахме същия проблем с работното време на градината, на всичкото отгоре ни начисляваха по 5 долара за всяка минута след 17 часа  :x.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #105 -: Януари 21, 2012, 19:30:36 pm »
lidia, и Мартин от четвъртък е с висока Т, вчера стигна до 40 градуса, като изключително трудно се повлия от медикаменти за сваляне. прилагахме и кърпи с оцет.

първия ден повърна веднъж и аз реших, че е стомашно-чревен вирус. нямаше други оплаквания. но вчера педиатърът като погледна в гърлото и каза, че най-вероятно е стрептококова инфекция и предписа антибиотик.
Няма АБ, инфлуцид и бела дона. Каза, че ние сме били 15 дете за деня с точно тези симптоми и това си е новия вирус... Мони още си е с температура, ама до 39 вече, не до 40 като за втори ден.

Ох миналата седмица нещо зарази компютъра ми, досега се справях бързо и лесно, ама този беше нова мода. И антивирусната полудя и интернета и сие. С какво ли не се опитвах да изчистя и най-накрая усоях с една програмка. Обаче тя пък ми спря нета и сега не мога да разбера какво точно е изтрила та да проима лаптопа нет отново. Преровчих какво ли не. Сега си пиша от стария комп за успокоение на нервната система  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #106 -: Януари 21, 2012, 19:59:10 pm »
Няма АБ, инфлуцид и бела дона. Каза, че ние сме били 15 дете за деня с точно тези симптоми и това си е новия вирус... Мони още си е с температура, ама до 39 вече, не до 40 като за втори ден.

възможно е. по телефона, нашата педиатърка също каза, че имала много случаи тази седмица на деца с висока Т без други оплаквания. но поне случаят на Мартин явно се оказа правилно диагностициран от Масларски, защото след като снощи започнах АБ, днес вече не е имал Т - едва привечер сега вдига до към 37.2, което не е нищо.
странно е, че при такова червено гърло, младежът не се оплаква от нищо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #107 -: Януари 21, 2012, 20:56:17 pm »
От повече година, когато синковеца има силно червено гърло с втрисане и висока температура, никога не казва, че го боли гърло, а само главата. Предполагам от температурата. Интересно как всички педиатри изписват еднавки неща, все е дно са си плюли в устите, ама това е в цялата България.

Джам сигурна съм, че е синият етикет на Девин водата, но просто спрях да давам пари за вода у дома. И без друго ме издебва и си налива от чешмата, искал от мръсната вода, без да сме му казвали, че е такава. В градината и навън като сме пие минерална.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #108 -: Януари 21, 2012, 21:45:28 pm »
Дара също се оплакваше, че я боли главата, най-вероятно от температурата, казваше, че й е лошо. И при нея гърлото беше много червено, но не беше споменавала, че я боли. При нея обаче имаше и много обилна хрема - направо вода течеше от носа й. Темпарятура имаше, но не толкова висока, най-много 38,7-8 стогна. И слава богу де, защото тия нощи с температураса ми най-кошмарните. А тя повръща от всички температуропонижаващи и когато е много висока единствено свещичките помагат. Хексалгин посмъртно не мога да дам още докато го давам го е повърнала.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #109 -: Януари 21, 2012, 22:13:55 pm »
Да, Мешко. Трудно се гледа дете в България. Но да не си мислите, че само там е така. Да, стандартите са различни. И точно защото аз самата не можех да оцелявам физически в България, се махнах. Дори не бях и помисляла за семейство. И мен ме питаха, като кандидатствах на работа дали имам намерение да забременявам. А бях едва на 20 г.
Не знам какво ще правим с детската градина. За момента и работа нямам там, където ще се местим. Но ще го мислим по-нататък. Ще търсим други градини сигурно. Просто сравних с мястото, където сме в момента и яслата работи до 18,30 ч., а има много и до 19 ч. Организацията на нашата ясла е по италиански и не съм доволна, но собственичката е такава. Иначе нямам оплаквания от учителките. Много добре се държат с децата. Онзи ден дори видях, че имат списък с алергии и забранени храни и пише да не се дава мед на моя син. Е, това е било преди година, когато е почнал. Ходих да им кажа, че вече могат да му дават. Той всяка сутрин яде мед на закуска.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #110 -: Януари 22, 2012, 08:24:01 am »
Момичета помагайте с размерите на детските дрешки. Имаме разни подаръци от бабите от България и луда ставам като трябва да реша кое при кои дрехи да слагам ( аз ги разделям на възрасти да ми е полесно). Ми то са 70-80-90 и не знам оше какви цифри, напраов ме побъркват. Тук дрехите се продават на възраст и си им ише 12-18м, 18-24м - и аз знам къде сме, а от тези дрехи една с една няма с едакъв номер. Като ги заприбирам и вадя други и сравнявам и имам по няколко размера фланелки и няколко панталона да гледам кое какъв размер е. Някой може ли да ме ориентира все пак какво означават номерата на дрешките?


Б.


  
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #112 -: Януари 22, 2012, 12:20:43 pm »
Става въпрос за много голям град в Германия.
Ще се местите? Успех ви желая на новото място! Да вземем да се видим преди да се отдалечите :)
При нас детските градини и училищата работят до 15.30. После или ги оставяш на гардери и плащаш допълнително, или намираш начин да си ги взимаш.
Ние все още имаме проблем със спането. Тази нощ Боби е ял 4 пъти и се е будил за биба още 5-6. Ще взема да изчета и аз темите за рефлукса, не знам вече какво друго да направя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #113 -: Януари 22, 2012, 13:48:59 pm »
Ще се местим, ани. Не че тук всичко не ни е наред, но просто ни влече към по-голямото. Аз засега съм тук поне до есента. После ще видим. Мъжът ми се прибира само за уикенда. И днес ми е едно криво. Знам, че може да е много по-зле. Дори мъжът ми се сети да ми даде за пример лисицата. Ех, тая лиса! За всичко ми е за пример тя. Още не съм казала на половинката, че тази жена и ремонти прави, че току-виж й направил предложение.  :wink:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #114 -: Януари 22, 2012, 14:11:35 pm »
Или пък на теб Блу-да правиш ремонти :D
Да ви върна на темата за водата. Аз давам Девин изворна, но като ви четях ми хрумна, че не съм наясно до кога се дава само бутилирана вода и от кога може да се започне с чешмяна. Хич не съм наясно. Та споделете мнения, ако обичате.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #115 -: Януари 22, 2012, 14:25:43 pm »
шаноар, доказано мога само с латекс да мажа. Ако знаеш лисицата какви чудесии прави! Че има и фантазия за тази работа. А и съвсем удобно съм си взела инженер с трима големи сина, така че не ми се налага да правя никакви ремонти.  :lol:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #116 -: Януари 22, 2012, 14:26:47 pm »
Оцеляхме. Тази нощ пък взехме, че и спахме повечето време  :). Сега температура няма, обаче носа текна здраво и киха през около 2 минути. Сега я изкарах с баща и да дърпат шейната, че се почувства добре и къщата вече и е тясна.  :)

Минерална вода пием всякаква, в 90 % гледам етикета да е розов. Чешмяна не пием никаква, защото ми е блуткава. Отвикнахме да я пием.

Ремонта ще го изчакам още 2 месецам яма как. Но след това какво ме чака...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #117 -: Януари 22, 2012, 17:53:24 pm »
Meshko106, отдавна се каня да ти напиша нещо, но все съм набързо и забравям. Става въпрос за това, което те е посъветвал психологът, че било добре Мия да си изразява емоциите и да не и се пречи. И ние имаме периодично такива моменти и ще ти напиша моите разсъждения, пък ти имаш правото да не ги приемеш.

Ема е сравнително кротко дете, т.е. сравнително бързо се кротва, но има ужасни периоди, особено някои вечери след градината, а и в почивните дни. В началото и аз не разбирах на какво се дължи тази разлика в поведението и - там е кротка като агънце, а вкъщи е хала, която не зачита нищо. Даже веднъж, като я забирах (пускат ни да влезем вътре при тях), ги заварих как им четат някаква книжка и тя беше се облегнала с такава грациозност до каката, и я гледаше с такова благоговеене, че, ако не беше на тази възраст, бих я нарекла добра лицемерка. Но като си помислиш, и те са като нас - навън, в социалното, подсъзнателно и инстинктивно се стараят толкова много да се харесат и да бъдат одобрени, че това им докарва голямо напрежение и стрес, особено на тази неукрепнала психически все още възраст.
Обаче не можех да се сетя как да я накарам да не е прекалено буйна и с нас, без да се стресира и натоварва. В един случаен разговор с нея за градината - питах я какво са правили, а те по това време все още спяха, които искат, та я питах дали там, преди да заспят, децата се  лигавят така. И тя каза, че не, защото имало "Правила". Много се изненадах, че е започнила тази дума, а тя я е запомнила, защото очевидно се повтаря нон стоп - правилата са това, което не се мисли и обсъжда, а се следват. И нейното малко мозъче беше приело тази условност на играта и следваше правилата. Което е чудесно, че поне там нямаше проблемни ситуации. И започнахме с правилата и при нас - за всичко, щом мама и тати правят нещо, ще го прави и тя, защото правилата са такива, а те са за всички. Отне доста време, докато и просветне, че всъщност доброто и контролируемо поведение е за навсякъде без изсключения. И се кротна постепенно. Сега тя е по-подредена от баща си и му прави забележки, ако нещо е забравил да направи (което се случва често!), и ние просто се стараем (да, изморително е) да правим това, което искаме от нея. Същото важи и за вълшебните думички, от които понякога ми писва здраво, но ги повтарям ритуално.

Защо не бих я завела аз на психолог? Защото той стреля напосоки, защото нашата любителска психология е по-работеща, защото идва от опита, а неговата от теорията и бомбастичната терминология. Може да те обърка още повече и да те накара да изпитваш нови вини. Да, чудесно е да се изразяват емоциите, когато иска да сподели нещо, когато е преживяла нещо важно или вълнуващо. Няма никакъв проблем да бъде изслушана. Но, от това до неконтролируемото беснеене има огромна разлика за мен поне. Строга дисциплина, строги правила и наказания и много време, за да се опитоми зверчето. Изморително е, но трябва постоянство и твърда воля, без да отстъпваш от започнатото, защото те усещат, когато сме колебливи. Аз бих опитала по тази линия - виж кое е онова, което я респектира толкова в детската градина и защо тя смята (доколкото може да обясни), че там трябва да се държи добре, а и го прави. И я подкарай със същото вкъщи. Спортът сигурно също е решение - да направлява и изразходва енергията си.

Същото се отнася и за проблема със зъболекаря (Перденцето май питаше за това). Защо да се допитваме до психолог за това пък?! Вижда се, че не знаят какво да кажат. А ние какво очакваме от тях? Да знаят къде в мозъчетата им се намира точно копчето, което отговаря за страха от зъболекара, да го натиснат и всичко да е ОК? Е, няма такова място. Страховете са нещо базисно, животинско, по-силно от нас и се иска да си укрепнал психически, за да ги разбираш и контролираш. Децата не са все още. Аз лично за зъболекар се готвя седмици наред и отивам с огромен ужас - представям си как ще ми пробие езика... и т.н ужасии. А какво да мисли детето? За тях страхът е нещо по-голямо от тях самите, те физически го усещат като болка почти. А когато е и от неизвестното - тогава е ужасяващо за тях.

И при този проблем други майки с подобен опит ще са повече полезни, отколкото психолог. Психолозите обаче имат право да не са съгласни! :D
Това е от мен - малко споделен опит! И с извинение, че се получи дълго, а и сигурно с грешки, но кой да го чете още веднъж!

















*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #119 -: Януари 22, 2012, 18:02:50 pm »
DivaRozа, абсолютно подкрепям всяка дума! Чувствам нещата по същия начин.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #120 -: Януари 22, 2012, 23:18:32 pm »
DivaRoza  хем съм съгласна, хем си мисля за определени ситуации, в които си трябва специалист. Да не ги подценяваме и да не се надценяваме  :). Но съм съгласна, за зъбки, тръшкане и подобни не мисля, че е нужно. Все пак вие си познавате децата най-добре  :)

Покрай нас всичко е с 39 и отгоре и екстри кашлица и сополи! Днес мога да се сетя кой не ми е звънял, че е болен, останалите дето са болни няма да казвам колко са. Бързо оздравяване ви пожелавам. Ние тази седмица ще си охкаме с Моника в къщи.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #121 -: Януари 22, 2012, 23:26:06 pm »
Лиде, бързо да се оправяте. Сискам палци на всички болни мами и деца. :wink:

Ние сега сме здрави, пу пу. Но, си го влачихме вируса от 20 дни. Ей, измъчи ни. Ходихме да уморим сополите на горещи минерални води. Засега ми се струва, че успяваме. Няма гадни мърсоли  :lol: Но, Никол ми е дива, бясна, реве, нервна. Зъб ли я мъчи, що ли. Вечер се разиграваме по 3 часа докато заспи, после се буди по няколко пъти. Абе лудница е. Хем ми е кофти за детето и искам да е добре, хем ме тресе нервата, понеже това продължава вече няколко седмици. Не знам докога ще издържа. Дано е от зъба и като излезе да се кротнем малко.  :lol:



Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #122 -: Януари 22, 2012, 23:45:33 pm »
Да, Мешко. Трудно се гледа дете в България. Но да не си мислите, че само там е така. Да, стандартите са различни. И точно защото аз самата не можех да оцелявам физически в България, се махнах. Дори не бях и помисляла за семейство. И мен ме питаха, като кандидатствах на работа дали имам намерение да забременявам. А бях едва на 20 г.
Не знам какво ще правим с детската градина. За момента и работа нямам там, където ще се местим. Но ще го мислим по-нататък. Ще търсим други градини сигурно. Просто сравних с мястото, където сме в момента и яслата работи до 18,30 ч., а има много и до 19 ч. Организацията на нашата ясла е по италиански и не съм доволна, но собственичката е такава. Иначе нямам оплаквания от учителките. Много добре се държат с децата. Онзи ден дори видях, че имат списък с алергии и забранени храни и пише да не се дава мед на моя син. Е, това е било преди година, когато е почнал. Ходих да им кажа, че вече могат да му дават. Той всяка сутрин яде мед на закуска.


Деси, да не би в нашия край да се местите :) Ще се радвам, ако е така.


Мешко, не си съвсем права. Защо си мислите, че ние тук в Германия милионери сме станали, а и немците също. Няма такова нещо. Масово не са големи заплатите тук. Не всеки може да работи като програмист, шеф, лекар и . т. н.
За сведение - например в счетоводния бранш /завърших счетоводен курс и си търсих такава работа, за това знам/, заплатите варират от 1000 до 1500 евро. И то за пълен работен ден, и то за доста отговорна работа. Е, представете си тогава какво вземат продавачки, гладачки, работници в производството.....

Е пак за сведение - ние плащаме 800 евро за квартира, 207 евра е ДГ на дъщеря ми, 80 евро за ток, около 70 за тел, инет, кабелна ТВ, ок 300 и отгоре за храна..... Направете си сметка какво могат да си позволят хората стс средна заплата ок 1500 евро

Мъжа ми, който е програмист, взема малко над 2000 и свързваме двата края, с гореизброените суми, аз ако живот и здраве, започна да работя, ще вземам най-вероятно мин 400 евра.....

Така е с ДГ тук, до 17ч. Майките работят на намален работен ден.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #123 -: Януари 23, 2012, 00:02:42 am »
Бени, в България семейство с 2 деца, особено живеещо под наем, изключително трудно ще даяни само на 1 заплата.

колко е минималната заплата в Германия?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #124 -: Януари 23, 2012, 00:13:33 am »
джам, в Германия няма минимална заплата. Води се дълъг политически спор. За момента не са постигнали консенсус. 400 евро, за които казва Албена, са за т.нар. mini job - за 20-часова работна седмица. Един от батковците ни работи по тази схема в детска градина и толкова получава.
албена, далечко ще сме от вас. На североизток ще пребиваваме. Иначе мъжът ми ще взима добра заплата. Но понеже сме много маймуни на клона - за момента 6, а може би някой ден и 7, а и не само заради това, се надявам да си намеря работа, която да ме удовлетворява. Няма да е проблем известно време да търся, но не ми се иска това да се точи с години. Ще видим какво ще измислим с моята неособено вървежна филология. Добре, че имам и магистратура по туризъм, макар че не съм работила нито ден в тази област. Може пък да влезе в действие.  :D