0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #20 -: Януари 16, 2012, 21:43:18 pm »
Стефи, ако е за кеф защо да не може спортна гимнастика? Имаше преди няколко години една рускиня, висока, с едни дълги крака, все първа беше. Направо 2 глави над набитите съпернички.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #21 -: Януари 16, 2012, 22:04:43 pm »
Перденце,при нас с 2 думи става въпрос за имот на оградната линия,който искат да вдигнат доста високо пък ние не сме съгласни.И се почнаха едни жалби и от двете страни...абе то дълга и широка,но понеже и ние имаме някои неуредени неща та и двете страни сме в неизгодна позиция  :?.

Това ми е болна тема. Най-добре ако все още сте в състояние и двете страни се разберете цивилизовано. На синор сме с четирима съседи, и подобни отношения /каквито описваш/ имаме с един от тях, трябваше да отстъпим, не ми се мисли какво още щеше да стане ако бяхме продължили да си отстояваме и ние с мъжа ми нашата.
Всичко започна от един топик, където имахме лице и по нов кадастрален план се оказа, че съседа ни е присвоил тихомълком лицето. Мъжът ми в отговор подаде жалба срещу плътната 30-метрова ограда на съседа отстояща на синора на двата имота без наше разрешение и срещу плодните дръвчета на съседа на 1м. само от имота ни.
Тази жалба ни струваше; - устроен пожар от съседа, от струпани боклуци и огнени езици 10 метра в 11 часа вечерта :? -  следва гасене с помоща на всички от улицата около два часа и в действие всички помпи и кофи. А, само да вметна, че беше края на септември, вече не се застоявахме под асмата, че да разберем по миризма и звуци какво става, и въпросният подпалвач като видял, че работата става дебела сам дойде да ни извика, посоката на въздушното течение караше към негова къща.
После съседката ни каза - "видяхте ли като не внимавате какво става"
Мина зимата. Понеже още течаха жалби, мъжа ми да не е по-назад си минаваше през топика, като през улица, съседа да му покаже, че вече е негово изкопал дупка - дълбока около 60 см. и широка 50 см. и тази дупка след обилен пролетен дъжд съответно пълна :) И излиза съпружеското тяло от нашият двор и се пльоска в дупката :lol: Сега ми е смешно :lol:
Има и още...но ще спра до тук.

Наскоро съседа издигна ограда 2,20м - на същото лице от 8 метра, което ни взе преди време. Оказа се, че можело, взависимост от отстоянието на оградата от жилищни постройки, денивелация, къде попада оградата - между синора или изцяло към прилежащия имот.
Аз категорично забраних на мъжа ми да се занимава, здрави да сме, войни с поражения не искам, е, пада сянка но майната му.

Може да погледнеш в ЗТУ чл.48 ал. 1,4,5,6, чл. 147, чл. 148    
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 22:35:59 pm от Тара »
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #22 -: Януари 16, 2012, 22:06:22 pm »
може бе, как да не може, ама трябвало и за там гъвкавост, а както се разбра моята принцеса и това й липсва :lol:
аз амбиции да ги правя спортистки нямам, искам само да спортуват поне по време на пубертета, за здраве, дисциплина и хубава фигура. Аз тренирах лека атлетика от 3 до 10 клас, имам няколко медала от републикански първенства за юноши, и дълбоко вярвам, че това е спомогнало много за добрата ми дисциплина и фигура :)
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #23 -: Януари 16, 2012, 22:08:34 pm »
Ха, ха за дисциплината не знам, ще питам майка ти :wink: :lol: , но виж за фигурта спор няма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #24 -: Януари 16, 2012, 22:40:54 pm »
хайде сега :lol:
аз съм най-дисциплинирания и организиран човек който познавам :lol: :lol:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #25 -: Януари 16, 2012, 22:48:09 pm »
 :lol: Големи сте сладури!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #26 -: Януари 16, 2012, 23:37:51 pm »
Джам, що за след 6 години? При нас в градината ги почнаха по-рано с тениса, не е имало ограничения.

не знам, предполагам, че защото се иска мисъл и координация на движенията, които се развиват по-късно.
кат се роди Мартин, попитах Мануела Малеева кога най-рано мога да го запиша на тенис и тя каза - след 6 години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #27 -: Януари 17, 2012, 08:03:00 am »
Здрава седмица пожелавам, слънцето ще е оскъдно,
затова ще се топлим с усмивки!

Болни сме ние, децата и бабет дето дойде да ги види
и за добре дошла направо се обзаведе с вирус  :?
Митака се оправя вече, но Калина задълбочи кашлицата
и няма да минем без лекар!
Хвърча с инхалатора, и пипетите та пушек се вдига!
Ей тоя студ не изтреби ли тея гадини, пфуууу!

Относно спортните занимания на децата,
много ми се иска да плуват, но ще ги оставя сами да решат!
Калина е много пластична и ще я запиша на народни танци
веднага щом се "класира" възрастово, но ще ходи пак, ако й хареса!
Поне един от двамата е прихванал нещо от майка самодейка
и вуйчо и леля професионални танцьори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #28 -: Януари 17, 2012, 09:15:36 am »
Добро утро на втория ден от седмицата.
Ние миналата я изкарахме със зверска кашлица, но мокра. И сополи много навътре. Минахме без антибиотик обаче. Сиропчета и едни хомеопатични хапченца само. Но да си похваля детето (и вас де, щото тук съм я чела идеята) - не плака истерично при посещението в лекарския кабинет. От първата ѝ настинка преди Пловдивското ДРЗ разви непоносимост към всякакъв род прегледи, мерене и теглене. Последните няколко консултации ги посещавахме тримата, че сама не мога да я удържа. Но онзи ден се сетих да ѝ разкажа подробно и в детайли какво ще правим и при кого и стана. Без да плаче, стоя си кротко, диша, говори си с леля доктор - абе мечта направо. Пък и с леки агитации си пиеше сиропчето. Та от към нерви - леко минахме, само дето много кашляше милата.
Здрава седмица ви пожелавам на всички!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #29 -: Януари 17, 2012, 09:24:49 am »
Привет и от мен.

Мише , бързо да оздравявате :)На всички болни да се възстановяват а на здравите да се пазят.
За спорта ние ходим на художествена гимнастика 2 пъти седмично от септември.Доволна съм,Борето стана много по гъвкава, е не винаги е супер концентрирана,най-малка е в групата,но трябва някъде да се уморява,че вечер ми къса нервите със заспиването.Четем приказка,весела,усмихната,казваме си лека нощ излизам от стаята и почва рев,и като я питаш какво става каза искам да рева  8O и не ми се спи и така до полунощ или докато не изкряскам от спалнята тишина,като преди това съм станала десетина пъти да ходя до детската,дано е период.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #30 -: Януари 17, 2012, 10:19:26 am »
Здравейте и от мен, дано студа да изтреби всички гадни вируси!!!

Мише, дано се оправите бързо! Всички други да се държат здрави!

Ние за сега, да не чуе дявола удържаме фронта! Дано да се позакрепим вече!

От тази година и ние ходим на народни танци, после се примоли и на гимнастика, художествена, щото каката много я харесала! :) Пеем едни коланчета,опитваме се да правим шпагати и везни, луда работа!
Много ми се искаше да ходи на английски от тази година, но не пожела. Сега вече иска и знае че догодина ще ходи, и на "боички" също!
А за пеенето не питайте, комшиите сигурно вече пс...т всички дискове, дето се въртят непрестанно и Виктория извива глас да ги надвика! :D
Ние също имаме енергия за 3 момчета и заспиването е късане на нерви. Вечер съм толкова уморена, че не ми е до разправии до среднощ и се предадох - лягам до нея и заспиваме двете :oops: После я оставям, като е самичка спи по-спокойно. Е, има и вечери, в които говорим толкова на сън, колкото и през деня!!! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #31 -: Януари 17, 2012, 11:26:13 am »
Интересно, тук ги записват без възрастови ограничение. Водят ги при професионални тенис треньори, имаха определен брой часове, ако им харесва - да продължат. Пробва плуване, кънки, сега е на ски и всичко това от детската градина. В началото на учебната година получихме плана на детската градина, вътре бяха отбелязани всички спортни активности за през годината и кога, по кое време ще се състоят. Вътре нямаше ограничения за децата.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #32 -: Януари 17, 2012, 12:19:52 pm »
В Естония тенис тренираха от 3-годишни. В Белгия може след 7... Вчера ходих да търся варианти за Мони. За неговата възраст може само на жиу жицу и кинг бокс (да не се бърка с кик бокс) 8O
Може също и psychomotricite или circus, но това за мен не са спортове. Ще ходя и до стадиона, разбрах, че мога да го запиша на футбол поне.
От Нова година досега излязоха два зъба на малкия звяр, сега пробиват 3 и 4. Със Симеон беше същото - ослушва се до девети месец и после наваксва. Той поне не ревеше толкова и определено не беше толкова гръмогласен. Тази година още не съм имала нощ с повече от 4 часа спане, а тази сутрин Румен залиташе.
Хубавата новина е, че след двуседмично закъснение най-накрая ми дойде, та сестричката се отлага за момента. Затова и днес гледам по-розово на живота и имам настроение да пиша :) Някак не съм психически подготвена, да тичам след прохождащо дете с огромен корем...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #33 -: Януари 17, 2012, 12:37:32 pm »
Привет и от мен!

Бързо оздравяване на болните! Мише, да се оправяте всички!  :crossfingers:

Интересна тема сте подхванали... И мен не ме искаха за спортна гимнастика заради височината, но на художествена ходех до трети клас, после тръгнах на английски, а от училище ни водеха на плуване и се наложи да зарежа нещо и жертвата беше гимнастиката, не че се научих да плувам (после баща ми ме учи, колкото да не се удавя).
Ели от миналата година е на латино танци, от тая и на народни. Гледам и се отдават, интересно и е да ходи, аз съм дръвце относно танцуването, но баба и и дядо и са ходили на народни танци, че и на сцена са танцували, та все някой ген е прехвръкнал. Стефунат да влезе в градинска група другата година и него ще го запиша, че и на футбол ще ходи, че то тая енергия дето я има не знам от къде я взема като почти нищо не яде, ама трябва да се изразходва. Днес сестрата ми вика, че бил много енергичен и палав, ама пък как хубаво спял на обяд, вика бебетата ревът и се дерат, той спи, че и последен го будели  :lol:. В градината имат и плуване, но ги водят в друга градина на басейн, а моя Еленка като я знам каква е пъргава и хич не мрънка кой ще и помага, за сега не съм я записала, а и зимата да ги разкарват къде мокри къде сухи, малко ме е страх. За другата година може да си ревизирам мнението, да дръпне на акъл още малко.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #34 -: Януари 17, 2012, 13:52:12 pm »
Тара имахме подобен случай, запали си една бабка бандитка до оградата разни чудеса. Ивикнахме пожарна и доколкото разбрах си плати глоба. От тогава сякаш я няма тази жена, преди това не минаваше ден, в който да не ме вбеси. Все ни кълнеше, все и бяхме черни. Все нещо сложено близо до оградата...един ден и казах, че и да се изнеса, няма да се усмири злобната и душа. Тогава ще я е яд, че е жива... та мисълта ми е, не го оставяйте без наказание, защото такъв човек няма да го оцени, напротив. Ще ви притеснява за все по-голями глупости...

А да попитам, някой ходил ли е на балет. Питам за една приятелка, иска да води дъщеря и. Питах момчето, при което карахме кънки, каза след 10 годинки за балета...
Пък гледам има и малки фъстъци. На Мони и забрани балета и каза, че няма да и е от полза в момента. Тя не остана доволна от отговора му, за разлика от майка и :lol:
 Но пък давойчето до нас реши, че кънките са прекалено болезнени и иска балет  :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #35 -: Януари 17, 2012, 14:04:38 pm »
От 4.5 до 6.5 години съм тренирала балет, много ми харесваше, имам много ясни спомени от тренировките. После нашите смениха работата и нямаше кой да ме води.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #36 -: Януари 17, 2012, 15:11:58 pm »
От 4.5 до 6.5 години съм тренирала балет, много ми харесваше, имам много ясни спомени от тренировките. После нашите смениха работата и нямаше кой да ме води.
Благодаря ти  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #37 -: Януари 17, 2012, 15:59:22 pm »
Лиде,Ива беше на  4 когато тръгна на балет,на 5 излезе на сцена и така до днес.Тя най-много си пада по плуването-2 лета я водехме през ден до Варна на тренировки,но сега не ми отърва с тези жени на горивата,никак не ми идва сметката.При нас сега отвориха басейн в един от големите хотели,в момента водят преговори с някакъв треньор и ако стане сме там.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #38 -: Януари 17, 2012, 16:01:48 pm »
И аз от  4 годишна ходих на балет, обшо 6 години после и мен нямаше кой да ме води :( но наистина много ми харесваше!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #39 -: Януари 17, 2012, 17:31:17 pm »
 Аз много харесвам балета  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0