0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #80 -: Януари 20, 2012, 00:03:02 am »
Ние имаме триколка, както и колело без педали. На триколката се возеше през лятото - аз бутам, той държи крака на педалите, но без да ги върти сам. Към другото колело се опитваме чат-пат да му събудим интереса, но засега без успех. Иначе най обича да се вози на колелото с тати.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #81 -: Януари 20, 2012, 09:27:40 am »
Дам, пак стигнахме до това, че си е до дете и е факт, разбира се. Деси на 2.6г. си подкара колелото та до сега, като лятото се научи и без помощни точно за 3 мин. А Еленка изобщо не иска и да чуе за колело, в най-добрия случай сяда, слага краката на педалите и казва - бутай ме :lol: Но да не си помислите, че може и да кормува, затова я бутаме като държим и кормилото, обаче след 4-я метър детето казва потупвайки се по рамото - не за кормилото мамо, бутай ме за гръбчето, ето тук :lol: :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #82 -: Януари 20, 2012, 09:33:59 am »
 :D Стеф, Ели е голяма сладурана!!!

Ние сме фурии, всичко трябва обаче бързо да се движи. Ако колелото на баира се кара трудно слиза и го оставя :), който иска да го бута.
ВИж има една тротинетка на едно момченце, наистина много маневрена,ей само да го види че я оставя и драсва и то с такава скорост, че и аз трябва да се кача на таквоз да я стигна :oops:
Май и такова ще се купува - добре усурвака всички по Коледа, че май събра нужните 200 лв за нея :( Много скъпи тез чудеса за 4 мижави колелца, и две железа, ама ...
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #83 -: Януари 20, 2012, 10:04:53 am »
Добро утро! :)

То си е до дете според мен дали ще иска да кара колело или не. Моята дребната си има предпочитания към определени играчки например и тоа си е. Имаме много хубав уокър, свири, пее, свети и т.н. Не играе с него, не и е интересен. А Ники на Вени, като прохождаше мааше с уокъра из цялата стая.  :lol:

Момичета, някоя от вас давала ли е Коризалия за изчистване на сополите? Дали е ефективно това лекарство? Дайте съвет моля! :)


*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #84 -: Януари 20, 2012, 10:08:55 am »
О, и нашата голяма мързелана си пада. Ние също имаме такова с дръжка за родителски контрол /триколка/, може да върти педалите и сама, но все иска някой да я тика. Е, това пък беше добър начин за придвижване лятото, щото хич не е по ходенето. Но сегаааа - ела та гледай, само да види малко лед и веднага ми се обесва на врата да я нося :x На три години ще стане скоро, а още се носим. Като ме видят хората само  ме съжаляват, добре че и тя е има-няма 10 кила с напикани гащи та й насмогвам все още, имайки пред вид, че и аз не съм от най-едрите :lol: Вчера например й се ядосах и я оставих на тротоара и тръгнах надолу по улицата. Ей, като ми се задра онова ми ти човече с пълно гърло"Мамооооооооо, защо ме оставяяяяяяяяяяш, не ме оставяяяяяяяяййййй" и реве та се къса. хората ще си рекат - тая изостави детето си 8O Ей такива ми ги спретва едни. Днес, обаче, може да ме обявите за лоша майка, но я заведох на ясла, а аз останах вкъщи. И без това нямаме много работа, ако има нещо ще го свърша и оттук, но поне на спокойствие да си почистя къщата, да попрегледам обявите за работа и ей таквиз неща, щото три дни вкъщи с нея не успях да седна за миг на компютъра :?
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #85 -: Януари 20, 2012, 10:10:26 am »
Нинче, нормално колело, с помощни колела, кара от лятото (2г). Съседчето на 3г. кара без помощните, скача от бордюрите и спира на милиметър от крака ми с контрата. Моят младеж кара, но рядко е на кеф да спира, та тичам след него като луда. Триколката и той не може да я кара - стига педалите, но явно не му е удобна и не успява да върти.
Раши, давала съм на младежа и аз съм взимала, но ефект не видях.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 10:28:00 am от midge »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #86 -: Януари 20, 2012, 10:25:14 am »
Раши след толкоз сополи, вече съм стигнала до извода, че освен инхалации и след това помпа друго всичко е .... Даже и капките са до време, после още по зле. Та слагам само преди лягане малко да се успокои, че да не викат съседите полиция! :(
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #87 -: Януари 20, 2012, 11:24:32 am »
нуну, и аз казвам, че като съм на работа и си почивам повече отколкото ако съм с детето вкъщи (особено когато е болно). Почини си, свърши си нещо! Лошо няма. Имам една приятелка и яслата на детето миналата година беше отворена дори на 31 декември. Тя си го заведе и си го прибра в 18 ч., за да може да си свърши някакви неща. Аз пък го направих това на 2 януари.

Лек ден!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #88 -: Януари 20, 2012, 13:48:27 pm »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #89 -: Януари 20, 2012, 16:19:25 pm »
яна, това са добри новини! Мисля, че такова работно време би било от полза и за служители, и за работодатели (в случая държавата).

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #90 -: Януари 20, 2012, 16:26:38 pm »
Това е единственото спасение за родители на деца посещаващи ясли и градини. Взимам Тео в 17,45 - 18,00 и 3 от 5 дни е последен в групата, останалите 2 дни са 2 до 3 деца по това време и докато го обличам вземат и тях. Нямаме официално плаващо работно време във фирмата, но родителите с малки деца си договарят такова с работодателя. Имаме късмет, че са разбрани собствениците, иначе просто не знам какво се прави.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #91 -: Януари 21, 2012, 09:25:55 am »
Вали сняг и натрупа едни хубави преспи. Трябваше да се отчете тази зима, защото вече бях започнала да недоволствам. Така де, поне веднъж да изкараме шейната  :)
Та вчера станах в 6 за работа и пипнах Моника да я будя. Беше само с 39. Дадох нурофен и я докара на 39 и 6. Дадох хексалгин след час мъка с оцет и какво ли не и я свали на 38  8O. Викам си, днес ще е интересен ден. Звъннах на педиатърката и се разбрахме в 3 следобяд да отидем, а до тогава? Изкара си 4 часа с 38, дадох панадол, качи на 39, това в няма и 11 сутринта, на 39 и 7 дадох отново хексалгин и пак свали на 38. Вече сериозно взех да се притеснявам, викам егати, ние толкова лекарства за температора не сме взимали за цял живот... Днеска какво се случва изобщо не знам. Интересно стана като тръгнахме към педиатърката в 3 без нещо. От 38 за 20 минути я докара на 39 и 9 само... Моника държи търмометъра и като изписка ми го подава, аз карам. И така през 5 минути на 39 и 9 вече спрях насред шосето и пак дадох след панадол, нурофен и какво ли не, трета доза течен аналгин от сутринта. И аз не го вярвам все още. Е докопахме се до докторката, там само 100 човека в чакалнята. Викам голямо сори, обаче ние сме спешни. Прегледа я тя и ми подава рецептата. Гледам беладона и инфлуцид. Викам ама ние само тва ли ще пием и за температурата  8O.  Докторке, ти изтрепа рибата днеска  :lol: Тя жената ме гледа и вика, ами какво друго да дам, като и няма нищо  :lol: Та такива ми ти работи с нас. Снощи я свалихме до край, през нощта пак на 39. Сега е добре, няма в момента температура...та това бил сегашния модерен вирус :)




http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #92 -: Януари 21, 2012, 09:33:33 am »
Ох, Лиде, от тези гадости вирусите най ме е страх, особено нощем!
Като беше мъничка Вики на 2,3 г. ей така 3 дни горкото гореше и нищо не помагаше! Сега племеницата е така от 2 дни, но при нея има и ужасна хрема!!!
Бързо да се оправяте!!!
Сигурно си чела за метода на Бърди за сваляне на температура, дано помогне!!!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #93 -: Януари 21, 2012, 09:39:33 am »
Лиде,и на Мишо миналата седмица така му нямаше нищо.Два дни с 39,5 ,като едва успявах да я сваля до 38,5 и дотам 8O.Кво беше това чудо не знам 8O.Бързо да оправи моника и беж навън в преспите :D.

Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #94 -: Януари 21, 2012, 10:16:35 am »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.

А някой помислил ли е за останалите деца, на които родителите им не работят в държавната администрация?! какво да обясня на моето дете -защо не мога я взема рано?! Как да обясня на учителките й, които ме гледат с неприязън, че моето работно време е от 9 до 6 и дори да си тръгна точно в 6 си е късмет?! Не мисля, че това е правилно. Нима тези майки са повече майки от мен. Що за дискриминация е това...Направо съм възмутена от поредната глупост на малоумното ни правителство.
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #95 -: Януари 21, 2012, 10:21:35 am »
Защото в частният сектор няма как да задължат работодателит да спазват това. Същото е и с кодекса на труда, кой от частниците го спазва, никой ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #96 -: Януари 21, 2012, 10:32:45 am »
Според мен това изменение на работното време или трябва да се въведе за всички т.е. да се измени Кодекса на труда или ще стане наистина още по-лошо за децата! :(
А това, че никой не спазва законите на страната е просто поредното ненаказано безумие в нашата мила родина!!!
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #97 -: Януари 21, 2012, 11:17:51 am »
хора, в кодекса на труда също е предвидена възможност за ненормиран работен ден. но както казва Яна-в никой не може да задължи работодателя да го спазва, всичко там е на добра воля и договорки, за съжаление :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #98 -: Януари 21, 2012, 12:06:57 pm »
lidia, и Мартин от четвъртък е с висока Т, вчера стигна до 40 градуса, като изключително трудно се повлия от медикаменти за сваляне. прилагахме и кърпи с оцет.

първия ден повърна веднъж и аз реших, че е стомашно-чревен вирус. нямаше други оплаквания. но вчера педиатърът като погледна в гърлото и каза, че най-вероятно е стрептококова инфекция и предписа антибиотик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #99 -: Януари 21, 2012, 13:45:56 pm »
сигурно ще ви е интересно да знаете, че
http://www.blitz.bg/news/article/128100
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит