0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #100 -: Януари 21, 2012, 14:59:48 pm »
мешко, подкрепям Стефи. Все пак първо държавата трябва да даде пример. Не смятам изобщо, че е глупост. На много места съществува подобна практика.
Тъй като търся детска градина от есента, намерих няколко в Интернет и установих, че работното им време е до 16.30-17 ч. Става въпрос за много голям град в Германия. Какво значи това?! Че не трябва да работя може би ... Което също не ме устройва.  :?

Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #101 -: Януари 21, 2012, 16:39:03 pm »
blue_sky изобщо не може да се сравнява стандарта на живот в Германия и България. Това са различни планети. В Германия вероятно със заплатите, които получавате ще може да си позволите да наемете някое момиче, което да взема детето в 4, а в България просто се опитваме физически да оцелеем с парите, които получавам. А и като намираш детето си оставено да гледа в 1 точка и всички те гледат накриво и всеки път ти натякват как я взимаш последна, едва ли ще се чувстваш щастлива. А пък ако се въведе за всички работодатели такова изискване, Боже ще стане страшно, просто няма да наемат майки с деца и така ще спазят закона. Работила съм на място, където са ми казвали, че не ги интересува имам ли семейство, дете и т.н. и дори нямаш право да се разболееш, за отпуск да не говорим. Знам, че има такива хубави практики в Холандия, но и там е друга реалност. Нима аз не искам да си взимам детето в 4?! Това, че работя, за да оцелеем, прави ли ме лоша майка?! А като оставят детето ми да седи като наказано какво му внушават -точно това. Иди, че обяснявай после как и защо не може да е като при другите деца. Просто в България всичко е дълбоко сбъркано.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 16:41:06 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #102 -: Януари 21, 2012, 17:52:58 pm »
Аз от есента спрях да давам изворна вода Девин и минахме на чешмяна.

Мещко права си разбира се и аз последно работих при такива, които още при кандидатсванет за работа ме питаха, дали искам да забременявам. После като разбраха, че имам проблем, не ме пускаха да отида до София. Била съм им ценен кадър, все едно съм незаменяема. И в отпуск не ме пускаха и все дежурна бях, защото само аз нямах деца. То и сега го има това, да не взимат майки на работа с малки деца или ако взимат, питат има ли кой да ги гледа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #103 -: Януари 21, 2012, 18:02:48 pm »
Аз от есента спрях да давам изворна вода Девин и минахме на чешмяна.

тая Девин, дето са я забранили, вероятно е със синия етикет - не изворната. тази със синия етикет съдържа твърде много флуор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #104 -: Януари 21, 2012, 18:19:25 pm »
Майките в държавната администрация вече няма да излизат тайно от работа, за да взимат децата си от забавачката. Кабинетът въвежда гъвкаво работно време за чиновниците

Решението е взето на последното правителствено заседание. Така, ако на родител му се наложи да дойде след 9 ч. на работа, той няма да бъде наказан. Без санкция ще мине и ако си тръгне преди края на работното време в 17,30 ч. Чиновникът ще трябва да отработи пропуснатото време, като остане до по-късно в офиса през седмицата, или го навакса през почивните дни.

Между пиковите 10 и 16 часа обаче служителите не трябва да мърдат от бюрата си, обясни вицепремиерът Симеон Дянков. Промяната в работното време е съгласувана със синдикатите и работодателите.

А някой помислил ли е за останалите деца, на които родителите им не работят в държавната администрация?! какво да обясня на моето дете -защо не мога я взема рано?! Как да обясня на учителките й, които ме гледат с неприязън, че моето работно време е от 9 до 6 и дори да си тръгна точно в 6 си е късмет?! Не мисля, че това е правилно. Нима тези майки са повече майки от мен. Що за дискриминация е това...Направо съм възмутена от поредната глупост на малоумното ни правителство.

И от нашата страна на Земята е така. Капитализъм.

Блу, имахме същия проблем с работното време на градината, на всичкото отгоре ни начисляваха по 5 долара за всяка минута след 17 часа  :x.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #105 -: Януари 21, 2012, 19:30:36 pm »
lidia, и Мартин от четвъртък е с висока Т, вчера стигна до 40 градуса, като изключително трудно се повлия от медикаменти за сваляне. прилагахме и кърпи с оцет.

първия ден повърна веднъж и аз реших, че е стомашно-чревен вирус. нямаше други оплаквания. но вчера педиатърът като погледна в гърлото и каза, че най-вероятно е стрептококова инфекция и предписа антибиотик.
Няма АБ, инфлуцид и бела дона. Каза, че ние сме били 15 дете за деня с точно тези симптоми и това си е новия вирус... Мони още си е с температура, ама до 39 вече, не до 40 като за втори ден.

Ох миналата седмица нещо зарази компютъра ми, досега се справях бързо и лесно, ама този беше нова мода. И антивирусната полудя и интернета и сие. С какво ли не се опитвах да изчистя и най-накрая усоях с една програмка. Обаче тя пък ми спря нета и сега не мога да разбера какво точно е изтрила та да проима лаптопа нет отново. Преровчих какво ли не. Сега си пиша от стария комп за успокоение на нервната система  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #106 -: Януари 21, 2012, 19:59:10 pm »
Няма АБ, инфлуцид и бела дона. Каза, че ние сме били 15 дете за деня с точно тези симптоми и това си е новия вирус... Мони още си е с температура, ама до 39 вече, не до 40 като за втори ден.

възможно е. по телефона, нашата педиатърка също каза, че имала много случаи тази седмица на деца с висока Т без други оплаквания. но поне случаят на Мартин явно се оказа правилно диагностициран от Масларски, защото след като снощи започнах АБ, днес вече не е имал Т - едва привечер сега вдига до към 37.2, което не е нищо.
странно е, че при такова червено гърло, младежът не се оплаква от нищо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #107 -: Януари 21, 2012, 20:56:17 pm »
От повече година, когато синковеца има силно червено гърло с втрисане и висока температура, никога не казва, че го боли гърло, а само главата. Предполагам от температурата. Интересно как всички педиатри изписват еднавки неща, все е дно са си плюли в устите, ама това е в цялата България.

Джам сигурна съм, че е синият етикет на Девин водата, но просто спрях да давам пари за вода у дома. И без друго ме издебва и си налива от чешмата, искал от мръсната вода, без да сме му казвали, че е такава. В градината и навън като сме пие минерална.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #108 -: Януари 21, 2012, 21:45:28 pm »
Дара също се оплакваше, че я боли главата, най-вероятно от температурата, казваше, че й е лошо. И при нея гърлото беше много червено, но не беше споменавала, че я боли. При нея обаче имаше и много обилна хрема - направо вода течеше от носа й. Темпарятура имаше, но не толкова висока, най-много 38,7-8 стогна. И слава богу де, защото тия нощи с температураса ми най-кошмарните. А тя повръща от всички температуропонижаващи и когато е много висока единствено свещичките помагат. Хексалгин посмъртно не мога да дам още докато го давам го е повърнала.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #109 -: Януари 21, 2012, 22:13:55 pm »
Да, Мешко. Трудно се гледа дете в България. Но да не си мислите, че само там е така. Да, стандартите са различни. И точно защото аз самата не можех да оцелявам физически в България, се махнах. Дори не бях и помисляла за семейство. И мен ме питаха, като кандидатствах на работа дали имам намерение да забременявам. А бях едва на 20 г.
Не знам какво ще правим с детската градина. За момента и работа нямам там, където ще се местим. Но ще го мислим по-нататък. Ще търсим други градини сигурно. Просто сравних с мястото, където сме в момента и яслата работи до 18,30 ч., а има много и до 19 ч. Организацията на нашата ясла е по италиански и не съм доволна, но собственичката е такава. Иначе нямам оплаквания от учителките. Много добре се държат с децата. Онзи ден дори видях, че имат списък с алергии и забранени храни и пише да не се дава мед на моя син. Е, това е било преди година, когато е почнал. Ходих да им кажа, че вече могат да му дават. Той всяка сутрин яде мед на закуска.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #110 -: Януари 22, 2012, 08:24:01 am »
Момичета помагайте с размерите на детските дрешки. Имаме разни подаръци от бабите от България и луда ставам като трябва да реша кое при кои дрехи да слагам ( аз ги разделям на възрасти да ми е полесно). Ми то са 70-80-90 и не знам оше какви цифри, напраов ме побъркват. Тук дрехите се продават на възраст и си им ише 12-18м, 18-24м - и аз знам къде сме, а от тези дрехи една с една няма с едакъв номер. Като ги заприбирам и вадя други и сравнявам и имам по няколко размера фланелки и няколко панталона да гледам кое какъв размер е. Някой може ли да ме ориентира все пак какво означават номерата на дрешките?


Б.


  
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #112 -: Януари 22, 2012, 12:20:43 pm »
Става въпрос за много голям град в Германия.
Ще се местите? Успех ви желая на новото място! Да вземем да се видим преди да се отдалечите :)
При нас детските градини и училищата работят до 15.30. После или ги оставяш на гардери и плащаш допълнително, или намираш начин да си ги взимаш.
Ние все още имаме проблем със спането. Тази нощ Боби е ял 4 пъти и се е будил за биба още 5-6. Ще взема да изчета и аз темите за рефлукса, не знам вече какво друго да направя...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #113 -: Януари 22, 2012, 13:48:59 pm »
Ще се местим, ани. Не че тук всичко не ни е наред, но просто ни влече към по-голямото. Аз засега съм тук поне до есента. После ще видим. Мъжът ми се прибира само за уикенда. И днес ми е едно криво. Знам, че може да е много по-зле. Дори мъжът ми се сети да ми даде за пример лисицата. Ех, тая лиса! За всичко ми е за пример тя. Още не съм казала на половинката, че тази жена и ремонти прави, че току-виж й направил предложение.  :wink:

*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #114 -: Януари 22, 2012, 14:11:35 pm »
Или пък на теб Блу-да правиш ремонти :D
Да ви върна на темата за водата. Аз давам Девин изворна, но като ви четях ми хрумна, че не съм наясно до кога се дава само бутилирана вода и от кога може да се започне с чешмяна. Хич не съм наясно. Та споделете мнения, ако обичате.
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #115 -: Януари 22, 2012, 14:25:43 pm »
шаноар, доказано мога само с латекс да мажа. Ако знаеш лисицата какви чудесии прави! Че има и фантазия за тази работа. А и съвсем удобно съм си взела инженер с трима големи сина, така че не ми се налага да правя никакви ремонти.  :lol:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #116 -: Януари 22, 2012, 14:26:47 pm »
Оцеляхме. Тази нощ пък взехме, че и спахме повечето време  :). Сега температура няма, обаче носа текна здраво и киха през около 2 минути. Сега я изкарах с баща и да дърпат шейната, че се почувства добре и къщата вече и е тясна.  :)

Минерална вода пием всякаква, в 90 % гледам етикета да е розов. Чешмяна не пием никаква, защото ми е блуткава. Отвикнахме да я пием.

Ремонта ще го изчакам още 2 месецам яма как. Но след това какво ме чака...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #117 -: Януари 22, 2012, 17:53:24 pm »
Meshko106, отдавна се каня да ти напиша нещо, но все съм набързо и забравям. Става въпрос за това, което те е посъветвал психологът, че било добре Мия да си изразява емоциите и да не и се пречи. И ние имаме периодично такива моменти и ще ти напиша моите разсъждения, пък ти имаш правото да не ги приемеш.

Ема е сравнително кротко дете, т.е. сравнително бързо се кротва, но има ужасни периоди, особено някои вечери след градината, а и в почивните дни. В началото и аз не разбирах на какво се дължи тази разлика в поведението и - там е кротка като агънце, а вкъщи е хала, която не зачита нищо. Даже веднъж, като я забирах (пускат ни да влезем вътре при тях), ги заварих как им четат някаква книжка и тя беше се облегнала с такава грациозност до каката, и я гледаше с такова благоговеене, че, ако не беше на тази възраст, бих я нарекла добра лицемерка. Но като си помислиш, и те са като нас - навън, в социалното, подсъзнателно и инстинктивно се стараят толкова много да се харесат и да бъдат одобрени, че това им докарва голямо напрежение и стрес, особено на тази неукрепнала психически все още възраст.
Обаче не можех да се сетя как да я накарам да не е прекалено буйна и с нас, без да се стресира и натоварва. В един случаен разговор с нея за градината - питах я какво са правили, а те по това време все още спяха, които искат, та я питах дали там, преди да заспят, децата се  лигавят така. И тя каза, че не, защото имало "Правила". Много се изненадах, че е започнила тази дума, а тя я е запомнила, защото очевидно се повтаря нон стоп - правилата са това, което не се мисли и обсъжда, а се следват. И нейното малко мозъче беше приело тази условност на играта и следваше правилата. Което е чудесно, че поне там нямаше проблемни ситуации. И започнахме с правилата и при нас - за всичко, щом мама и тати правят нещо, ще го прави и тя, защото правилата са такива, а те са за всички. Отне доста време, докато и просветне, че всъщност доброто и контролируемо поведение е за навсякъде без изсключения. И се кротна постепенно. Сега тя е по-подредена от баща си и му прави забележки, ако нещо е забравил да направи (което се случва често!), и ние просто се стараем (да, изморително е) да правим това, което искаме от нея. Същото важи и за вълшебните думички, от които понякога ми писва здраво, но ги повтарям ритуално.

Защо не бих я завела аз на психолог? Защото той стреля напосоки, защото нашата любителска психология е по-работеща, защото идва от опита, а неговата от теорията и бомбастичната терминология. Може да те обърка още повече и да те накара да изпитваш нови вини. Да, чудесно е да се изразяват емоциите, когато иска да сподели нещо, когато е преживяла нещо важно или вълнуващо. Няма никакъв проблем да бъде изслушана. Но, от това до неконтролируемото беснеене има огромна разлика за мен поне. Строга дисциплина, строги правила и наказания и много време, за да се опитоми зверчето. Изморително е, но трябва постоянство и твърда воля, без да отстъпваш от започнатото, защото те усещат, когато сме колебливи. Аз бих опитала по тази линия - виж кое е онова, което я респектира толкова в детската градина и защо тя смята (доколкото може да обясни), че там трябва да се държи добре, а и го прави. И я подкарай със същото вкъщи. Спортът сигурно също е решение - да направлява и изразходва енергията си.

Същото се отнася и за проблема със зъболекаря (Перденцето май питаше за това). Защо да се допитваме до психолог за това пък?! Вижда се, че не знаят какво да кажат. А ние какво очакваме от тях? Да знаят къде в мозъчетата им се намира точно копчето, което отговаря за страха от зъболекара, да го натиснат и всичко да е ОК? Е, няма такова място. Страховете са нещо базисно, животинско, по-силно от нас и се иска да си укрепнал психически, за да ги разбираш и контролираш. Децата не са все още. Аз лично за зъболекар се готвя седмици наред и отивам с огромен ужас - представям си как ще ми пробие езика... и т.н ужасии. А какво да мисли детето? За тях страхът е нещо по-голямо от тях самите, те физически го усещат като болка почти. А когато е и от неизвестното - тогава е ужасяващо за тях.

И при този проблем други майки с подобен опит ще са повече полезни, отколкото психолог. Психолозите обаче имат право да не са съгласни! :D
Това е от мен - малко споделен опит! И с извинение, че се получи дълго, а и сигурно с грешки, но кой да го чете още веднъж!

















*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Студена нова седмица 16-22.01.2012
« Отговор #119 -: Януари 22, 2012, 18:02:50 pm »
DivaRozа, абсолютно подкрепям всяка дума! Чувствам нещата по същия начин.