0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Нямаме си тема та реших аз да направя  :oops:
Надявам се да е топла и радостна за всички..
Имам и една питанка аз: Бебко не иска да пие чай за коликите.. Според вас да го "мъча" ли или да си давам капки.. Онази вечер малко беше нажежена обстановката  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #1 -: Април 25, 2011, 22:22:11 pm »
Честит празник и бъдете здрави.

Успешна и спокойна седмица ви пожелавам.

Ние изкарахме предната много добре:) Баща им си дойде и за мое учудване не плакаха сутринта като го видяха, но после не искаха да остава сами с него в стаята:) Никол пък беше засрамена:)
Бяхме си 5 дни на село. Намачкаха Бари, галиха малки яренца, котки и котенца, кученца...само кокошка неможаха да им хванат:) Ровика се в пръста и калта и бяха много щастливи:)и много смешни:) Вечер обаче заспиваха без обичайното си бърборене и дивеене:)))))

Дано не познаят за развалянето на времето:)

Сараапл, моят съвет е да не мъчиш детето щом не иска. Така мъчиш и двама ви всъщност освен другите мъки от коликите. Давай капки или използвай някоя от другите хитринки и дано помагат и минават по-скоро.
« Последна редакция: Април 25, 2011, 22:24:35 pm от Lisko »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #2 -: Април 25, 2011, 22:41:24 pm »
Сара, не го "мъчи" детето щом не иска чай, а и от чая - лично аз полза не съм видяла по отношение на коликите. Моето пие чай /и каквото и да му дам/ охотно и ако не дръпна шишето - рядко спира сам, но това си е негов избор, не го насилвам. Можеш да продължиш да предлагаш чай, или каквото друго искаш да даваш, а детенце ако си реши, че иска - ще пие, "зорлен" нИ моЙш го накара, знаеш  :wink:
Дано по-бързо и леко минават коликите, само времето я оправя тази гадост за съжаление :( Капки, мапки, чайчета, челни стойки...реши ли да боли и да реват - това е положението.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #3 -: Април 25, 2011, 23:47:16 pm »
Сара, не го "мъчи" детето щом не иска чай, а и от чая - лично аз полза не съм видяла по отношение на коликите. Моето пие чай /и каквото и да му дам/ охотно и ако не дръпна шишето - рядко спира сам, но това си е негов избор, не го насилвам. Можеш да продължиш да предлагаш чай, или каквото друго искаш да даваш, а детенце ако си реши, че иска - ще пие, "зорлен" нИ моЙш го накара, знаеш  :wink:
Дано по-бързо и леко минават коликите, само времето я оправя тази гадост за съжаление :( Капки, мапки, чайчета, челни стойки...реши ли да боли и да реват - това е положението.

Имате право и двете ...Така си е! Засега с капките съм най-доволна.Просто реших и с чайчето да пробвам ама.Не иска детето.А водичка си пие.Ама този чай един вкус има странен :)
Jbrul за коликите каквото и да кажем все си е истина-дето са казали хората приказката че от нещо умиране има,отърване-не ! То и с тях така..Каквото и да хапваме колкото и да се старая всичко да е "наред" все някоя вечер идва кризата :) Добре че растем бързо и ще отминат скоро :)
Сами 123 какво стана с коликите ?Малко успяхте ли да ги преборите?Успокои ли се Самуил с капки?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #4 -: Април 26, 2011, 00:23:24 am »
Сара, въпреки че всички настоящи, а и бъдещи майки са наясно, че "коликите нищо не ги оправя", майките никога няма да спрат да опитват всичко възможно, за да се преборят с коликите /или който и да е дискомфорт за детето им/ - нормално де. То би било ненормално да вдигнем ръце, да ги оставим да пищят и да кажем: "еми то се знае, че трябва да минат сами по някое време" и дотам. Все пак, от всичко четено и чуто по тази тема - факт е, че при повечето деца, все нещо пооблекчава положението... номерът е да откриеш кое точно работи при твоето дете и ако може да го намериш, преди коликите да си отшумят по естествен път  :lol:
Аз за чая конкретно ти писах да не береш грижа, понеже дори и да го пиеше - нямаше да усетиш особена разлика от сега, а най-вероятно нямаше да има никаква разлика. Не, че не вярвам в силата на билките и природата /точно напротив/, ама те искат натрупване, продължителен прием и пр., че да дадат някакъв ефект, пък при коликите точно...чЕкай си ти 6 месеца на чай, че да подейстава нали. Той ще ги израсте още на половината на този период ;) Щом капките помагат и ги пие - добре сте си. Той и моя все още поревава от корем за по 5-10 мин. през няколко дни, въпреки пиенето на това и онова, ама то пък съвсем без хич - няма как да е :)

Дано сме от "учебниковите случаи" и след 3-я месец коликите да са в историята. Да си поотдъхнем малко преди зъбите де...  :lol:

Много се смях на мъжа ми онзи ден, като си разсъждаваше на глас по следния начин: "Абе той като толкова се гърчи с тези колики, може пък със зъбите да няма проблем и да си пробият лекичко, без драма и рев". Човекът явно се надява на някаква "вселенска справедливост" от вида: "едното, като беше зле - редно е другото да мине леко и да компенсира"... Абе много са сладки татковците понякога.  :lol: И сам не си вярва де, ама нека не му попарвам надеждите още отсега. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #5 -: Април 26, 2011, 12:11:23 pm »
Здравейте. Христос воскресе! Много здраве, късмет и любов за всички. Нашата карантина свърши и от днес вече сме на градина и на работа. Мия изкара една много лека варицела. Пожелавам при всички да минава така леко. От друга страна беше безумно щастлива, че не трябва да ходи на градина и си изкарахме страхотно вкъщи. :)Отдавна не я бях виждала толкова много да се радва на всичко и беше толкова послушна. Вчера ходихме в зоопарка и поздравихме всички мечки. Хрумна й, че трябва да похапне маймуна и по целия обратен път си искаше маймуна детето :D. Е, поизлъгах я малко, че вкъщи има маймунски бут, та спасихме положението.
Успешна седмица на всички.
<br />[link=http:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #6 -: Април 26, 2011, 12:46:35 pm »
Много се смях на мъжа ми онзи ден, като си разсъждаваше на глас по следния начин: "Абе той като толкова се гърчи с тези колики, може пък със зъбите да няма проблем и да си пробият лекичко, без драма и рев". Човекът явно се надява на някаква "вселенска справедливост" от вида: "едното, като беше зле - редно е другото да мине леко и да компенсира"... Абе много са сладки татковците понякога.  :lol: И сам не си вярва де, ама нека не му попарвам надеждите още отсега. :D

Определено мъжа ти е оптимист... Моя още не е питал-той така се стряска като се гърчим с коликите че за зъбите и дума не е обелил още :) Ама мъже-не можем да ги виним!Иначе племенницата ни имаше много проблеми със зъбите-малко се забавиха и много я болеше..А колики май нямаше много..Различни са си децата я.
Да се похвалим че днес си подадохме документи за детската градина(майки живеещи в чужбина знаят че тук рано рано тръгват на детска)..Майчинството е малко месеци..
Та подадохме документите-пада ми се да плащам към 25 % от вноската на месец-може би до към 60/70 евро да ми излезе..Ама и отделно 75 евро ми струва и облеклото за лятото и зимата :) Живот и здраве от 1.09.2011 сме на детска от 9 до 17 часа :) Дано няма проблем и всичко е наред с малкия :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #8 -: Април 26, 2011, 13:26:20 pm »
 :jump12:

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #9 -: Април 26, 2011, 13:37:23 pm »
Здравейте момичета,

Христос Воскресе!

Сара, дано няма проблем  на детската градина. Раничко ги давате там :)
Аз Никол ще я оставям за отглеждане от баба и през декември. От сега ми се свива сърцето.  :)

Вече четвърти ден я захранвам с картоф. Хич не го харесва. Дави се, плюе. Дали да смея вече с морков примерно, или да упорствам още 2-3 дни с картофа се чудя. Правя го с кърма и го докарвам доста рядък и въпреки това не го иска. Дали да пробвам да и го забъркам с вода или АМ, вместо кърма?


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #10 -: Април 26, 2011, 13:48:06 pm »
Раши, дай и нещо друго-няма по-гадно нещо от картофено пюре без нищо като подправка. :D
Забравих Христос Возкресе!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #11 -: Април 26, 2011, 14:53:17 pm »
Мешко, много се радвам, че и вашата одисея приключи леко с шарката.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #12 -: Април 26, 2011, 15:41:59 pm »
Здравейте момичета,

Христос Воскресе!

Сара, дано няма проблем  на детската градина. Раничко ги давате там :)
Аз Никол ще я оставям за отглеждане от баба и през декември. От сега ми се свива сърцето.  :)



Рашинка миличка... голяма ми е мъката.Аз по принцип трябва да го дам на детска градина на 3.06..Но имам много натрупана отпуска и за радост шефа ми е готин и мога да си я взема след майчинството.А това са още 2 месеца и половина с моето слънце..Живот и здраве на 7 месеца той ще започне детската..Отсега и на мен ми се къса сърцето-толкова бързо ми минава времето с него.А той сега започна да става интересен  :lol: не че досега не беше ама.. тепърва опознава всичко и прави едни муцункииии :) Леле как се смее като види татЮ си  :D писна му от моята мутра по цял ден :P
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #13 -: Април 26, 2011, 16:16:55 pm »
М да, току що идвам от личния лекар. С варицелка съм... Температура имах снощи 37 и 2 и днес нямам вече..дано поне се размина с малко пъпки...
Който не е карал детските болести като дете, ще ги кара на стари години  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #14 -: Април 26, 2011, 16:37:18 pm »
Сара, мила, ама как на 7 месеца бре? Как на градина като те едвам седят сами, пък камо ли да ходят?  8O Всяко дете персонален учител ли си има?  :lol:
Именно, сега започват да стават много интересни малките шушулки :)

Шаноар, абе аз знам че е гадно без подправки, ама то и морковът не е вкусен без сол, хмх! А не ми се иска да почвам с плод. Дано яде моркова! :) А оризовата каша има ли по-добър вкус? Да дам такава?
« Последна редакция: Април 26, 2011, 17:33:06 pm от Раши »


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #15 -: Април 26, 2011, 16:43:59 pm »
М да, току що идвам от личния лекар. С варицелка съм... Температура имах снощи 37 и 2 и днес нямам вече..дано поне се размина с малко пъпки...

Айде честито, чакаме снимки :lol:
шегата на страна, бързо и леко да мине :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #16 -: Април 26, 2011, 16:48:36 pm »
Здрава,  :sunshine:ва и пълна с усмивки седмица, щастливи деца и майки!

Лиде, "Честито" с добро чувство!
И най-вече леко да мине и с малко ... :hug2:

Джам мерсаж за поздрава :lol:

Лисеее, много се радвам на пасторалната картина която сте преживели,
а ти както умееш ни описа така чудно!
На нас ни предстои тази седмица приключение на село дано уцелим време,
че едини облаци има в прогнозите... :? и аз се моля да не са познали синоптиците!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #17 -: Април 26, 2011, 17:35:01 pm »
Момичета, някоя от вас кърмила ли е в самолет?
Планираме евентуално да летим с бебето и четох, че можело да си нося АМ или кърма. Но, моето дете не иска да суче от шише. Дали разрешават да се кърми в самолета?

Лиде, бързо да се оправяш!  :wink:


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #18 -: Април 26, 2011, 17:45:46 pm »
Хубава следпразнична седмица на всички  :D
Сара, ние си имаме още колики, но все пак нещата са малко под контрол- нощем спи, което най-много ме радва и се почва от 5-6ч. мрънкане, което може и да продължи дълго обаче..  :( Сега си играем на дай ми бибата - с такова настървение я въдче, че му пада от устата след 2 мин и почва мрънкане и прореваване, не точно силен рев, но много упорито се гърчи. Явно биберона много го успокоява, но не мога да му го залепя..  :?
Засега сме на Инфакол, както каза педиатърката - по пипета 5пъти на 24ч. и ако има криза по 2; Биогая ги слагам в чая от копър, но тъй като и Сами не го пие много (само ако е гладен май  :wink:) днес пробвах да ги дам в лъжица- пише че може. Проблемът ми е само че Колийф трябва да е в кърмата, а аз не съм свикнала да се цедя досега и ми е малко трудно, така че засега правим по 2 пъти на ден малко мляко и ги слагам там в допълнение към кърменето.
Жбрул, аз също съм от оптимистите, че не може само гадните неща да се лепят на едно бебе, споко, всеки си има и силни и слаби страни  :lol:
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #19 -: Април 26, 2011, 18:35:52 pm »
Сами,ти и от трите вида ли даваш?Аз за сега давам само биогай вечер,а през другото време Колииф,но няма кой знае каква полза,през деня е по спокоен и спи но вечер след 2ч няма сън :(иначе се запасихме и с Инфакол,но не сме го почнали,да не го предрозирам малчо.