0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Нямаме си тема та реших аз да направя  :oops:
Надявам се да е топла и радостна за всички..
Имам и една питанка аз: Бебко не иска да пие чай за коликите.. Според вас да го "мъча" ли или да си давам капки.. Онази вечер малко беше нажежена обстановката  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #1 -: Април 25, 2011, 22:22:11 pm »
Честит празник и бъдете здрави.

Успешна и спокойна седмица ви пожелавам.

Ние изкарахме предната много добре:) Баща им си дойде и за мое учудване не плакаха сутринта като го видяха, но после не искаха да остава сами с него в стаята:) Никол пък беше засрамена:)
Бяхме си 5 дни на село. Намачкаха Бари, галиха малки яренца, котки и котенца, кученца...само кокошка неможаха да им хванат:) Ровика се в пръста и калта и бяха много щастливи:)и много смешни:) Вечер обаче заспиваха без обичайното си бърборене и дивеене:)))))

Дано не познаят за развалянето на времето:)

Сараапл, моят съвет е да не мъчиш детето щом не иска. Така мъчиш и двама ви всъщност освен другите мъки от коликите. Давай капки или използвай някоя от другите хитринки и дано помагат и минават по-скоро.
« Последна редакция: Април 25, 2011, 22:24:35 pm от Lisko »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #2 -: Април 25, 2011, 22:41:24 pm »
Сара, не го "мъчи" детето щом не иска чай, а и от чая - лично аз полза не съм видяла по отношение на коликите. Моето пие чай /и каквото и да му дам/ охотно и ако не дръпна шишето - рядко спира сам, но това си е негов избор, не го насилвам. Можеш да продължиш да предлагаш чай, или каквото друго искаш да даваш, а детенце ако си реши, че иска - ще пие, "зорлен" нИ моЙш го накара, знаеш  :wink:
Дано по-бързо и леко минават коликите, само времето я оправя тази гадост за съжаление :( Капки, мапки, чайчета, челни стойки...реши ли да боли и да реват - това е положението.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #3 -: Април 25, 2011, 23:47:16 pm »
Сара, не го "мъчи" детето щом не иска чай, а и от чая - лично аз полза не съм видяла по отношение на коликите. Моето пие чай /и каквото и да му дам/ охотно и ако не дръпна шишето - рядко спира сам, но това си е негов избор, не го насилвам. Можеш да продължиш да предлагаш чай, или каквото друго искаш да даваш, а детенце ако си реши, че иска - ще пие, "зорлен" нИ моЙш го накара, знаеш  :wink:
Дано по-бързо и леко минават коликите, само времето я оправя тази гадост за съжаление :( Капки, мапки, чайчета, челни стойки...реши ли да боли и да реват - това е положението.

Имате право и двете ...Така си е! Засега с капките съм най-доволна.Просто реших и с чайчето да пробвам ама.Не иска детето.А водичка си пие.Ама този чай един вкус има странен :)
Jbrul за коликите каквото и да кажем все си е истина-дето са казали хората приказката че от нещо умиране има,отърване-не ! То и с тях така..Каквото и да хапваме колкото и да се старая всичко да е "наред" все някоя вечер идва кризата :) Добре че растем бързо и ще отминат скоро :)
Сами 123 какво стана с коликите ?Малко успяхте ли да ги преборите?Успокои ли се Самуил с капки?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #4 -: Април 26, 2011, 00:23:24 am »
Сара, въпреки че всички настоящи, а и бъдещи майки са наясно, че "коликите нищо не ги оправя", майките никога няма да спрат да опитват всичко възможно, за да се преборят с коликите /или който и да е дискомфорт за детето им/ - нормално де. То би било ненормално да вдигнем ръце, да ги оставим да пищят и да кажем: "еми то се знае, че трябва да минат сами по някое време" и дотам. Все пак, от всичко четено и чуто по тази тема - факт е, че при повечето деца, все нещо пооблекчава положението... номерът е да откриеш кое точно работи при твоето дете и ако може да го намериш, преди коликите да си отшумят по естествен път  :lol:
Аз за чая конкретно ти писах да не береш грижа, понеже дори и да го пиеше - нямаше да усетиш особена разлика от сега, а най-вероятно нямаше да има никаква разлика. Не, че не вярвам в силата на билките и природата /точно напротив/, ама те искат натрупване, продължителен прием и пр., че да дадат някакъв ефект, пък при коликите точно...чЕкай си ти 6 месеца на чай, че да подейстава нали. Той ще ги израсте още на половината на този период ;) Щом капките помагат и ги пие - добре сте си. Той и моя все още поревава от корем за по 5-10 мин. през няколко дни, въпреки пиенето на това и онова, ама то пък съвсем без хич - няма как да е :)

Дано сме от "учебниковите случаи" и след 3-я месец коликите да са в историята. Да си поотдъхнем малко преди зъбите де...  :lol:

Много се смях на мъжа ми онзи ден, като си разсъждаваше на глас по следния начин: "Абе той като толкова се гърчи с тези колики, може пък със зъбите да няма проблем и да си пробият лекичко, без драма и рев". Човекът явно се надява на някаква "вселенска справедливост" от вида: "едното, като беше зле - редно е другото да мине леко и да компенсира"... Абе много са сладки татковците понякога.  :lol: И сам не си вярва де, ама нека не му попарвам надеждите още отсега. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #5 -: Април 26, 2011, 12:11:23 pm »
Здравейте. Христос воскресе! Много здраве, късмет и любов за всички. Нашата карантина свърши и от днес вече сме на градина и на работа. Мия изкара една много лека варицела. Пожелавам при всички да минава така леко. От друга страна беше безумно щастлива, че не трябва да ходи на градина и си изкарахме страхотно вкъщи. :)Отдавна не я бях виждала толкова много да се радва на всичко и беше толкова послушна. Вчера ходихме в зоопарка и поздравихме всички мечки. Хрумна й, че трябва да похапне маймуна и по целия обратен път си искаше маймуна детето :D. Е, поизлъгах я малко, че вкъщи има маймунски бут, та спасихме положението.
Успешна седмица на всички.
<br />[link=http:
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #6 -: Април 26, 2011, 12:46:35 pm »
Много се смях на мъжа ми онзи ден, като си разсъждаваше на глас по следния начин: "Абе той като толкова се гърчи с тези колики, може пък със зъбите да няма проблем и да си пробият лекичко, без драма и рев". Човекът явно се надява на някаква "вселенска справедливост" от вида: "едното, като беше зле - редно е другото да мине леко и да компенсира"... Абе много са сладки татковците понякога.  :lol: И сам не си вярва де, ама нека не му попарвам надеждите още отсега. :D

Определено мъжа ти е оптимист... Моя още не е питал-той така се стряска като се гърчим с коликите че за зъбите и дума не е обелил още :) Ама мъже-не можем да ги виним!Иначе племенницата ни имаше много проблеми със зъбите-малко се забавиха и много я болеше..А колики май нямаше много..Различни са си децата я.
Да се похвалим че днес си подадохме документи за детската градина(майки живеещи в чужбина знаят че тук рано рано тръгват на детска)..Майчинството е малко месеци..
Та подадохме документите-пада ми се да плащам към 25 % от вноската на месец-може би до към 60/70 евро да ми излезе..Ама и отделно 75 евро ми струва и облеклото за лятото и зимата :) Живот и здраве от 1.09.2011 сме на детска от 9 до 17 часа :) Дано няма проблем и всичко е наред с малкия :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #8 -: Април 26, 2011, 13:26:20 pm »
 :jump12:

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #9 -: Април 26, 2011, 13:37:23 pm »
Здравейте момичета,

Христос Воскресе!

Сара, дано няма проблем  на детската градина. Раничко ги давате там :)
Аз Никол ще я оставям за отглеждане от баба и през декември. От сега ми се свива сърцето.  :)

Вече четвърти ден я захранвам с картоф. Хич не го харесва. Дави се, плюе. Дали да смея вече с морков примерно, или да упорствам още 2-3 дни с картофа се чудя. Правя го с кърма и го докарвам доста рядък и въпреки това не го иска. Дали да пробвам да и го забъркам с вода или АМ, вместо кърма?


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #10 -: Април 26, 2011, 13:48:06 pm »
Раши, дай и нещо друго-няма по-гадно нещо от картофено пюре без нищо като подправка. :D
Забравих Христос Возкресе!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #11 -: Април 26, 2011, 14:53:17 pm »
Мешко, много се радвам, че и вашата одисея приключи леко с шарката.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #12 -: Април 26, 2011, 15:41:59 pm »
Здравейте момичета,

Христос Воскресе!

Сара, дано няма проблем  на детската градина. Раничко ги давате там :)
Аз Никол ще я оставям за отглеждане от баба и през декември. От сега ми се свива сърцето.  :)



Рашинка миличка... голяма ми е мъката.Аз по принцип трябва да го дам на детска градина на 3.06..Но имам много натрупана отпуска и за радост шефа ми е готин и мога да си я взема след майчинството.А това са още 2 месеца и половина с моето слънце..Живот и здраве на 7 месеца той ще започне детската..Отсега и на мен ми се къса сърцето-толкова бързо ми минава времето с него.А той сега започна да става интересен  :lol: не че досега не беше ама.. тепърва опознава всичко и прави едни муцункииии :) Леле как се смее като види татЮ си  :D писна му от моята мутра по цял ден :P
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #13 -: Април 26, 2011, 16:16:55 pm »
М да, току що идвам от личния лекар. С варицелка съм... Температура имах снощи 37 и 2 и днес нямам вече..дано поне се размина с малко пъпки...
Който не е карал детските болести като дете, ще ги кара на стари години  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #14 -: Април 26, 2011, 16:37:18 pm »
Сара, мила, ама как на 7 месеца бре? Как на градина като те едвам седят сами, пък камо ли да ходят?  8O Всяко дете персонален учител ли си има?  :lol:
Именно, сега започват да стават много интересни малките шушулки :)

Шаноар, абе аз знам че е гадно без подправки, ама то и морковът не е вкусен без сол, хмх! А не ми се иска да почвам с плод. Дано яде моркова! :) А оризовата каша има ли по-добър вкус? Да дам такава?
« Последна редакция: Април 26, 2011, 17:33:06 pm от Раши »


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #15 -: Април 26, 2011, 16:43:59 pm »
М да, току що идвам от личния лекар. С варицелка съм... Температура имах снощи 37 и 2 и днес нямам вече..дано поне се размина с малко пъпки...

Айде честито, чакаме снимки :lol:
шегата на страна, бързо и леко да мине :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #16 -: Април 26, 2011, 16:48:36 pm »
Здрава,  :sunshine:ва и пълна с усмивки седмица, щастливи деца и майки!

Лиде, "Честито" с добро чувство!
И най-вече леко да мине и с малко ... :hug2:

Джам мерсаж за поздрава :lol:

Лисеее, много се радвам на пасторалната картина която сте преживели,
а ти както умееш ни описа така чудно!
На нас ни предстои тази седмица приключение на село дано уцелим време,
че едини облаци има в прогнозите... :? и аз се моля да не са познали синоптиците!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #17 -: Април 26, 2011, 17:35:01 pm »
Момичета, някоя от вас кърмила ли е в самолет?
Планираме евентуално да летим с бебето и четох, че можело да си нося АМ или кърма. Но, моето дете не иска да суче от шише. Дали разрешават да се кърми в самолета?

Лиде, бързо да се оправяш!  :wink:


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #18 -: Април 26, 2011, 17:45:46 pm »
Хубава следпразнична седмица на всички  :D
Сара, ние си имаме още колики, но все пак нещата са малко под контрол- нощем спи, което най-много ме радва и се почва от 5-6ч. мрънкане, което може и да продължи дълго обаче..  :( Сега си играем на дай ми бибата - с такова настървение я въдче, че му пада от устата след 2 мин и почва мрънкане и прореваване, не точно силен рев, но много упорито се гърчи. Явно биберона много го успокоява, но не мога да му го залепя..  :?
Засега сме на Инфакол, както каза педиатърката - по пипета 5пъти на 24ч. и ако има криза по 2; Биогая ги слагам в чая от копър, но тъй като и Сами не го пие много (само ако е гладен май  :wink:) днес пробвах да ги дам в лъжица- пише че може. Проблемът ми е само че Колийф трябва да е в кърмата, а аз не съм свикнала да се цедя досега и ми е малко трудно, така че засега правим по 2 пъти на ден малко мляко и ги слагам там в допълнение към кърменето.
Жбрул, аз също съм от оптимистите, че не може само гадните неща да се лепят на едно бебе, споко, всеки си има и силни и слаби страни  :lol:
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #19 -: Април 26, 2011, 18:35:52 pm »
Сами,ти и от трите вида ли даваш?Аз за сега давам само биогай вечер,а през другото време Колииф,но няма кой знае каква полза,през деня е по спокоен и спи но вечер след 2ч няма сън :(иначе се запасихме и с Инфакол,но не сме го почнали,да не го предрозирам малчо.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #20 -: Април 26, 2011, 18:43:53 pm »
Раши, че кой ще те спре??? Аз никога не съм имала проблеми с кърменето в самолет. Вярно е малко неудобно, но ако са приятни стюардесите, дават ти възглавничка, да ти е по-лесно и си се кърмите :wink: Може да помолиш да те сложат или от вътрешната страна или някъде на по-предни седалки, за да няма много народ около теб и да не се притесняваш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #21 -: Април 26, 2011, 18:44:36 pm »
Раши, да ме извиняваш, ама моркова е сладък и все пак има някакъв вкус. Не разбирам какво те притеснява в плодовете, аз почнах от тях и нямам никакъв проблем за сега, да не чуе дявол. Всички тези приказки за гастрити и прочие ми се струват силно преувеличени, който си е предразположен пак ще има, който не е няма да има и така.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #22 -: Април 26, 2011, 18:57:37 pm »
Раши оризовата каша е отврат - Ники я изплю. Пробвах го с картоф и морков - резултата беше покъртителен. Затова започнах плодовете раничко и после прояде и зеленчуци.
Разрешават кърмене в самолет, вземи си слинга, з да ти е по-удобно. Аз кърмих с кенгуро и беше дискомфортно.

[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #23 -: Април 26, 2011, 21:06:45 pm »
Сами, не знам дали ще ти е от полза, но да ти кажа все пак как аз давам "Колийф" и всякакви други медикаменти. Ползвам медицински биберон за целта, сипвам в контейнерчето му каквото има за даване, добавям съвсееем малко вода /и 5мл. са достатъчни/, за да може веществото да изтече бързо и лесно в устата му. Дори бебето да не пие вода, или чай по принцип, достатъчно е да обича залъгалка, защото тази биба е като залъгалка и хич не се и усещат какво става  :lol: В твоя случай - може просто в такъв биберон с каквито и да е капки да цръкнеш съвсем малко кърма и готово.
Аз "Колийф" не разтвярям в АМ, защото моят хубостник не си изяжда всичко понякога и не мога да съм сигурна дали ще си изпие нужното количество капки. Та за това му ги давам половин час преди ядене и готово, питала съм педиатърката, няма проблем да се дават така и "Колийф" и "Биогайа" и каквото там искаш. :)

Ако не знаеш за какъв вид биберон говоря, това е: http://www.nuby.bg/index.php?lnk=MDAzMDBBMDAxMDAw&pid=MTEx
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #24 -: Април 26, 2011, 21:12:23 pm »
Благодаря, Гане, Жаси! :) Ще се кърмим в самолета значи  :lol: Нямам слинг, но ще си нося големия шал.

А да си питам, ще ми разрешат ли да кача и кошче за кола и количка в самолета?

Шани, ммм да, май и аз ще мина на плодове скоро. :lol: Явно бебоците не обичат безсолни зеленчуци, без масло, без мазничко, без мляко, само с кърмица :) Открих Америка и аз! :)

Лека вечер на всички ви!
« Последна редакция: Април 26, 2011, 21:15:30 pm от Раши »


*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #25 -: Април 26, 2011, 21:29:24 pm »
Благодаря, Гане, Жаси! :) Ще се кърмим в самолета значи  :lol: Нямам слинг, но ще си нося големия шал.

А да си питам, ще ми разрешат ли да кача и кошче за кола и количка в самолета?

Шани, ммм да, май и аз ще мина на плодове скоро. :lol: Явно бебоците не обичат безсолни зеленчуци, без масло, без мазничко, без мляко, само с кърмица :) Открих Америка и аз! :)

Лека вечер на всички ви!

От тук на летището дават количката с коша за колата.. Не знам дали навсякъде е така?Няма ли как да се обадиш да питаш за да си подготвена?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #26 -: Април 26, 2011, 23:47:59 pm »
количката са ми я взимали винаги пред самолета и я оставят в багажното ,а коша може да си го вземеш и с теб.Аз не съм го използвала,предпочитах в мен да е.
 Жорето пък си обичаше оризовата каша,аз с нея започнах да захранвам и си я ядеше доста дълго време за закуска.После продължих със зеленчуци и чак тогава плодове.Но той като цяло си приемаше много добре всяка храна ,само с тиквичките имахме малко проблем.
В миналата тема бяхте писали за Нестле.Жоро до преди 3 м. беше на техните млека.В Белгия ги тачат много и това ни казаха от болницата ,то нямаше и голям избор де -има 2-3 млека и 2-3 марки пюрета и каши.Като си идвах тук  и свят ми се зави от изобилието тук.
<br />
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #27 -: Април 27, 2011, 00:46:09 am »
Момичета, откога се слага бебето на активната гимнастика? Една приятелка идва тези дни у нас и видя, че моята е опакована още и ме пита защо не я ползвам, казах й че мисля, че е рано... То не, че нещо ще му навреди да лежи на плюшено килимче с висящи отгоре играчки, просто не мислех, че ще му е забавно там към момента.
Та информативно питам откога се ползва активната гимнастика по принцип, че да не замине и тя чистак нова за подарък, както половин скрин дрехи, докато се сетя да я употребя... :lol:

Никога не съм била фен на "Нестле" като марка, все едно за какъв вид продукти става дума, но понастоящем моичкият яде такова мляко и му се отразява много добре. Внезапно реши, че то му харесва повече от прословутата "Хумана АР", та поне ми спести гимнастиките с доставката й. Е, малко трудно свикнах изпражненията му да са с вид на пасирани водорасли, ама щом било нормално да са такива на цвят с това мляко, според компетентните лица и това преглътнах. Опитвам се да не задълбавам много в мисли с какви боклуци си храня детето, но на този етап - все някакво АМ трябва да е, нямам други опции. :( Като се оттърве окончателно от коликите - може да пробвам пак с някоя "нормална" "Хумана", не знам защо е тази моя убеденост, че тази марка все пак е за предпочитане...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #28 -: Април 27, 2011, 00:58:37 am »
коментирайки вкусовете на бебешката храна, допускате една огромна грешка. разглеждате ги и ги оценявате през призмата на вашия установен и изработен вкус на възрастни, привикнал към ясно изразени аромати, подправки и прочие.

за бебето, нито морковът е по-вкусен от броколите, нито оризовата каша е отвратна. такива са те за вас. предполагам сте пробвали на вкус кърма или адаптирано мляко? те са не по-малко отвратни за нашия възрастен вкус. щом бебето досега е яло с апетит АМ, очевидно не му е проблемът в отвратността на оризовата каша.

по този начин, много хора допускат грешки в захранването, като лишават децата от определени "невкусни" храни или пък твърде рано започват с подправянето на храната със захар, сол и прочие.

за да дам личен пример, ще кажа, че моят син е изял тонове оризова каша, тъй като беше набеден за АБКМ и много малко неща му бяха позволени до 1 година. нито веднъж не ми е споделил, че му е отвратна :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #29 -: Април 27, 2011, 01:38:15 am »
Споделям мнението за храните и "вкусовите предпочитания на бебето" към тях на jam. Често и аз и хора окло мен, несъзнателно залитат в такава посока на мислене относно всякакви бебешки неща, не само храни и напитки. Без да се усетим, мислим за бебешките вкусове, или нужди в категории "за възрастни", а то човечето нито "реве от инат и проклетия", нито отказва еди каква си храна, понеже не е сладка/солена/мазна и пр.
Моето бебе сега дъни чай от копър все едно е "Джони"- син етикет, като стане тийн - едва ли ще намира чая от копър за толкова вкусно и готино нещо, по-вероятно ще предпочита наистина "Джони"-син етикет... :lol:  Но всякакви вкусове и предпочитания ще си изгради с времето и откриването на други "благинки", различни от АМ, оризова каша, или безвкусен картоф.
Все си мисля, че ако детенце не иска да яде нещо и не го харесва, то няма да го иска и харесва все едно с какво ще му го забъркаме, или просто може да му е такъв момента, че не му се яде точно това. За щастие - избор на храни има голям, ако не иска едно - ще хареса друго, няма да умре от глад със сигурност :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #30 -: Април 27, 2011, 01:51:04 am »
Раши, аз количката винаги съм я давала преди да се кача на самолета. В определени авиокомпании не дават да се ползва кошчето, държат да си го стискаш на ръце бебето. Може да попиташ /не знам с кой и от къде летиш/ - Луфтханза, според зависи от полета /ако е много пълен, не разрешават/, ако е сравнително празен, дават да си вземеш кошчето, настаняват те на по-предни седалки и ти дават да ползваш съседната, за да оставиш бебето там, като ти дават и удължение за колана. Ако те карат да го вземеш на ръце, също ти дават колан, с който те ти показват как да се вържете. Разрешено е по принцип да си вземеш кошчето, ако не ти дадат да го оставиш до теб на съседната седалка, прибира го стюардесата и ти го дава накрая на полета. Всякакви детски храни и вода е разрешена, така че да знаеш, в правото си си да носиш, нямат право да ти я вземат. Ако нещо друго те интересува - питай :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #31 -: Април 27, 2011, 07:11:20 am »
Лиде- по-леко да я караш шарката  :D
Jbrul- сложи го детето, бе- лошо няма. То само ще ти покаже, дали му харесва. Моите в началото хич не й се кефиха, като поотраснаха и двете си играеха с нея. ОСобено Стефи с на Преслава Чикото- до скоро си играеше.
По отношение на вкуса- моята Стефания все още си изгражда вкуса, много често неща, които е яла с огромен апетит като бебе сега не иска да погледне дори, казва това не е хубаво без да го е опитала. За мой огромен ужас, госпожата в градината я кара да яде попара и тя понеже е пате, е успяла да я убеди, че е вкусна. Снощи под душа имахме разговор по темата и я попитах- Защо бе, мамо ти харесва попарата.
-Ми защото госпожата казва, че е хубава и трябва да ТЕ НАУЧИ ДА МИ ГОТВИШ такова нещо  8O
и аз я питах какво вкусно намираш в накиснат с вода хляб, добре ли ти звучи- не й звучало и щяла да отказва да яде вече попара  :D надявам се се разбрахме, че явно с госпожата не можем да се разберем по темата с неяденето на попара от моето дете  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #32 -: Април 27, 2011, 07:46:16 am »
В миналата тема бяхте писали за Нестле.Жоро до преди 3 м. беше на техните млека.В Белгия ги тачат много и това ни казаха от болницата ,то нямаше и голям избор де -има 2-3 млека и 2-3 марки пюрета и каши.Като си идвах тук  и свят ми се зави от изобилието тук.

Благодаря Зори!
Нужни ми бяха няколко мнения, а попитах защото от поне 7-8 опитани млека
след кърмата Калина пропи LACTANA® Bio, а от скоро и взимам Nestlé Junior 1+.
Митака пък е бил само на Фризо от раждането си до като спря да пие АМ на 2г.
Второто ми бе препоръчано от д-р Масларска още в болницата
и не съм подлагала и за миг на съмнение мнението й!
Мини имаше съображения и към двете, но не ги сподели...

Жбрулчанке(ох, ама и ти имаш един никнейм  :lol:, кажи поне какво означава)
И при нас Митака се "занимаваше" на активната гимнастика-
гукане, игра с играчките оставяла съм го и по 30 минути за да свърша нещо.
Калина точно обратното не и харесваше, тя искаше нон-стоп жива компания,
може би защото имаше такава постоянно, а и ме беше страх да ги оставям сами,
за да не легне вместо до нея върху нея Митака!
Пробвай младежа, ако му хареса бъди рахат поне 20 минути  :P

Относно вкусовете на бебетата и децата, аз споделям написаното
като ще добавя, че аз задължително предлагам на моите нещата
които аз не обичам, те трябва да преценят харесва ли им или не!
Не че са много нещатата, пример- аз съм селско дете,
но никога не съм яла домашно козе и овче мляко,
само краве, не мога да свикна с този вкус и това е.
Мъчила съм се на зраяла възраст, в миналото майка и татко
никога не са ни карали на сила, но аз дадох на децата да опитат
и те пият прясно или ядат с лъжица кисело без проблем!
Като произхода на горните е гарантиран и екологичен!

Леле що чудо изписах, извинете...
Хубав ден!
« Последна редакция: Април 27, 2011, 07:48:03 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #33 -: Април 27, 2011, 07:49:58 am »
Мише, чисто бунтарски са ми съображенията  :D :D
към Нестле- мразя агресивната реклама, мразя техния маркетинг, един път купих от зор дето се вика и Стефания отказа АМ, ама всякакво- толкова отвратително беше явно Нестле Джуниър 2, то нали не е точно АМ, на сутринта в бутилката имаше два слоя- отгоре като извара пресечено, отдолу като суроватка  :?
Фризо- отново чисто като протест, що пък трябва да пият всичко, което пият масово, аз не искам и така
Преслава пие мляко на ДМ в момента, тройката е 8 лева за 600 грама, освен друго ми е икономическо изгодно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #34 -: Април 27, 2011, 07:54:43 am »
Мише, чисто бунтарски са ми съображенията  :D :D
към Нестле- мразя агресивната реклама, мразя техния маркетинг, един път купих от зор дето се вика и Стефания отказа АМ, ама всякакво- толкова отвратително беше явно Нестле Джуниър 2, то нали не е точно АМ, на сутринта в бутилката имаше два слоя- отгоре като извара пресечено, отдолу като суроватка  :?
Фризо- отново чисто като протест, що пък трябва да пият всичко, което пият масово, аз не искам и така
Преслава пие мляко на ДМ в момента, тройката е 8 лева за 600 грама, освен друго ми е икономическо изгодно



 :lol: Имах тези подозрения  2bg Воеводо
Ех, това ДМ ще трябва да намеря къде има по Софето и да пробвам техните неща.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #35 -: Април 27, 2011, 07:57:16 am »
Здравейте, мамчета! Отдавна не съм се отчитала, но с малката сме нонстоп по пътищата, градинките и т.н., освен това ми се налага и да поработвам, от вкъщи, но се налага...
Лиде, искрено ти съчувствам, като знам, че и аз не съм я карала и ми се подкосяват краката. Дано мине леко! :?
Да ви се похваля от близо месец спим по цяла нощ - рахат, за сметка на това денят започва в... 5:30  :lol:
Я кажете как се справяте с проблема - ядене на ръце, дрехи и т.н.... Каквото докосне отива в устата. Бибата нещо напоследък със зор я смуче, определено си предпочита ръцете.
mishanta, ДМ има на околовръстното (кръговото при Драгалевци) в сградата дето е Хиполенд.
Лек ви ден от нас :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #36 -: Април 27, 2011, 08:12:37 am »
:thankyousign: aditoo

Честито нощен комфорт, дано се запази, пожелавам ти го!
Аз имам опит с един младеж, дето спеше нощем до 3ти месец
и после до 2 г се будеше поне три пъти на нощ да пие АМ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #37 -: Април 27, 2011, 08:33:13 am »
Лиде, леко да я караш варицелата!

Мешко, много се радвам, че Мия е изкарала леко шарката и сте си прекарали една хубава седмица на послушание и разбирателство :D

Раши, количката ще тия вземат и сложат в багажното, а за столчето - ако е важно за теб да е вътре в самолета, по-добре наистина предварително се информирай дали позволяват, защото не всички компании допускат столчета вътре в самолета. За кърменето, си приготви нещо, с което да се понаметнеш, защото има индивиди, за които е безкрайно интересно да зяпат как се кърми бебе в самолет, не че ми е пукало от такива, но все пак ще се чувстваш по-комфортно. Лек полет и да слушка малкият пътник в самолета! :)

И аз като Мини се опитвам да избягвам продукти на Нестле. За мен те работят на принципа евтина суровина и много пари за реклама и всъщност за това даваме парите си, купувайки техен продукт. Дразни ме, че се опитват да ме убедят колко полезни са нещата им, как използвайки една лъжичка от бульончето Маги и няма смисъл да слагаш зеленчук, щото в тази една лъжичка има 10 зеленчука и прочие. Когато гиганти като Нестле завземат пазара, вече няма да видим свястна храна по магазините.

Мини, под ДМ - чета, че често коментирате и доста неща купувате от там - немската верига, където продават козметика, битова химия и бебешка санитария и храни ли се има предвид? Така и не съм влизала в тези верига, а ме заинтригува с това мляко, чела съм, че и памперси тяхна марка сте коментирали. Кажи дали за тях или за друг магазин става въпрос, моля!
« Последна редакция: Април 27, 2011, 09:00:58 am от tzvetenze »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #38 -: Април 27, 2011, 08:41:22 am »
И аз да се изкажа за ДМ-а :lol: купувам техните памперс гащи за Ели, много съм доволна, а и цената им е повече от приемлива в сравнение а гащите на либеро например, които купувах преди това. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #39 -: Април 27, 2011, 08:51:00 am »
За мой огромен ужас, госпожата в градината я кара да яде попара и тя понеже е пате, е успяла да я убеди, че е вкусна. Снощи под душа имахме разговор по темата и я попитах- Защо бе, мамо ти харесва попарата.
-Ми защото госпожата казва, че е хубава и трябва да ТЕ НАУЧИ ДА МИ ГОТВИШ такова нещо  8O
и аз я питах какво вкусно намираш в накиснат с вода хляб, добре ли ти звучи- не й звучало и щяла да отказва да яде вече попара  :D надявам се се разбрахме, че явно с госпожата не можем да се разберем по темата с неяденето на попара от моето дете  :x[/color]

ето - ти натрапваш на детето своето разбиране за вкус. :) щом го е яла, значи й е харесало. а ти сега вербално я убеждаваш, че не е вкусно... :) между другото, нищо ужасно няма в попарата и тя не е просто накиснат във вода хляб. попарата, както знаеш, се прави със сухар, масло, сирене и чай/мляко и представлява абсолютен български аналог на т.н. зърнени закуски, накисвани в мляко, с това предимство, че е топла храна, че съдържа истинско масло и сирене, а не захар, сол и ГМО царевица.
попарата си е една отлична закуска, независимо, че ти не я харесваш. много хора закусват с попара и на стари години. и реално погледнато, тя не се различава от порязаницата козунак, кифла, пърленка или прочие тестени изделия, поети с чаша мляко.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 08:53:48 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #40 -: Април 27, 2011, 09:21:20 am »
Христос воскресе! Желая много здраве на всички родители и дечица!
Аз вече си имам християнче! :D Празника мина много добре, само дето излишно се притеснявах толкова и не можах да се отпусна изобщо през целия ден. Дари плака сравнително малко /само докато я къпаха и после обличахме/, но противно на очакванията ми почти през целия ритуал се държа много добре, мисля, че й беше интересно, а и попът беше много благ и я предразположи. Като ми остане време ще кача малко снимки :wink: Сега я оставихме малко на село при баба и дядо. Знам, че ще й се отрази много добре чистият въздух и малко разнообразие, но ми е много криво без нея. Вчера се  прибрах в празния апартамент и нищо не ми се правеше, а толкова работа имам да свърша...Живи и здрави на Гергьовден ще идем да си я вземем, а дотогава не ми се мисли как ще издържа.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #41 -: Април 27, 2011, 11:02:10 am »
Не съм съгласна, че бебетата нямат никакъв вкус. Моят син проявява явни предпочитания към дадени неща и не приема други. Не се опитвам да му натиквам със зор неща, които плюе и явно не му харесват, но видите ли били полезни. Чистото картофено пюре направо го отвръщаваше, а в комбинация с друго си го хапва.В тази връзка трябва да кажа, че моето дете не харесва нищо на Нестле-пробвах няколко неща-няма такава физиономия.
Жбрул, започвай да ползваш гимнастиката защото ще си останеш с новичка такава, докато се усетиш и пораснали. Аз останах назад с един шезлонг, който свири и люлее-много приятен. Първо ми се струваше, че детето е много малко и нищо не разбира, после стана изведнъж голям за шезлонга и не искаше да стои в него. Трябва да го пусна в продавалника, че така ми стои.
Мини, какви са ти доводите срещу попарата?-за пръв път чувам някой да е против нея толкова категорично. Аз самата попара не близвам, но на детето давам-нека яде щом му харесва, пък ако после реши, че няма да яде, да не яде, за сега му харесва.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #42 -: Април 27, 2011, 11:16:22 am »
Мерси Гане, Цветенце! Ще се информирам по телефона и ще си взема шал да се наметна ;) Може и да сме с лоу кост та ще видим.

Жбрул, моята Никол я сложих на активната малко преди да направи 3 месеца. Играеше на нея. Тя още не може да достига бутоните горе, но дърпа висулките и рита с краката. Даже вече не и е интересна. Вчера и дадох ключовете на Фишър Прайс - много им се кефи.

И аз мисля, че бебетата, на 6м. примерно, нямат още обособен вкус и не сме обективни като решаваме какво ще им хареса.

Нуну, честито християнче! :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #43 -: Април 27, 2011, 11:18:30 am »
shanoar, не съм казала, че бебетата нямат никакъв вкус, а че не трябва да оценявате бебешките храни спрямо вашите разбирания за вкус. ако хранехме бебетата си с това, което на нас ни е вкусно, щяха да ядат кебапчета с бира и лютеница. няма бебешко пюре, което да е добро за вкуса на възрастния - всичките са малко или повече отвратни.

освен това, към вкусовете се привиква. затова и правим захранване - постепенно. първата лъжица храна, различна от мляко, която пое моят син, беше пюре от тиква. ако се бях водила по "няма такавата физиономия", която направи тогава (имам си я филмирана) - още да е само на адапте. да не ви казвам пък каква физиономия направи при първото опитване на месно пюре. е, трябваше ли да спра да му давам месо и да направя извода, че моето дете месо не обича?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #44 -: Април 27, 2011, 11:21:59 am »
Лиде, съжалявам за твоята одисея, ама дано леко да мине.
Искам да кажа, че вкусът на децата се изменя с времето, но и за мен е важно да опитва от всичко и сама да си го изгради. Мия, примерно прояде попара на 2 години и нещо, но като я прояде й стана много любимо ястие. А при захранването съм я пробвала десетки пъти с различни видове хляб, с чайове, мляко и каквото се сетите и не искаше, и това си е. Лещата също не я харесваше, а сега я яде с удоволствие. А пък на мен лично оризовата каша на Милупа ми е супер вкусна, но и детето си я харесваше, та не можах да се възползвам :wink:
За Нестле вече си казах и моето мнение, но пък някои от фиксовете на Маги са супер успешни и ги използвам с удоволствие.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 11:23:54 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #45 -: Април 27, 2011, 11:37:47 am »
Лиде, как си?
Раши, мини през нас, аз имам два слинг-шала, ще ти дам единия. Само кажи по-плътен ли искаш или по-лек?
Джам, за месото Ники беше възхитен, явно имат вкусове. Но според мен трябва да ги възпитаваме да ядат, каквото се яде в семейството, а и семейството да променя менюто според полезността на храната, която детето трябва да яде. Например аз свинско не готвя, но когато започне да яде от нашата храна ще трябва да проготвя. Досеха не бяхме яли киноа и амарант, нито хималайска сол, но реших да опитам да дам на Ники - тпй хареса и айде сега покрай него и ние прочдохме.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #46 -: Април 27, 2011, 11:45:48 am »
Jam, не свеждай нещата до едната лъжица. Всяка нова храна обикновено я приемат с някаква физиономия. Говоря за трайно нехаресване на някаква храна, което ме кара да мисля, че имат предпочитания и съответно вкусове. Никъде не съм написала, че вкуса не може да се измени. Възможно е с течение на времето да му хареса едно или друго. Освен това вкусовете се възпитават.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #47 -: Април 27, 2011, 12:12:50 pm »
Лиде, как си?
:lol: С особено атрактивен вид. С релеф като на кора от авокадо  :lol:
Направо ще се гръмна  :lol:
Температура поне до 37 и 5 вдигам и то рядко. Свалям само с паралецамол. Ама тия ми ти пъпки .....А те растат ли растат  :lol:

И аз не харесах авокадото първите 2-3 пъти, а сега треперя за него. И с други нови неща е така. Ще привикнат бебетата, ще хапват.
А попара Мони никога не е харесвала и не е яла. Ама супата от праз си и харесва в градината. Даже иска те точно такава да и направя  8O Някой да има рецепти  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #48 -: Април 27, 2011, 12:14:16 pm »
lidia, щом нямаш висока Т, това е добре. моят мъж като кара варицелата на стари години, три дни бълнува с 40 градуса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #49 -: Април 27, 2011, 12:21:18 pm »
Що се отнася до бебешките храни на борда и лекарствата, информацията е доста обща - да докажеш необходимостта от тях, както го изтълкуват. Това което знам със сигурност е, че понякога искат да пробваш от храната на детето пред тях, за да я качиш на борда. Наистина трябва да се попита конкретно.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #50 -: Април 27, 2011, 13:05:48 pm »
Ама супата от праз си и харесва в градината. Даже иска те точно такава да и направя  8O Някой да има рецепти  :lol:

Рецепта изпробвана нямам, ама да ти кажа - дето хич не я долюбваш празената супа, че в едно ресторантче на Шишман, такава вкусна крем супа от праз ядох веднъж, че ми идеше да си оближа пръстите :wink: :lol: От тогава все се каня да опитам нещо подобно - в интернет е пълно с рецепти, разгледай ги. То не е само праз, има и други зеленчуци - картоф, морков, както и сметанка може и разни други благинки, а като сложиш и подходящите подправки - защо да не стане вкусно :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #51 -: Април 27, 2011, 13:26:32 pm »
Лиде,милата, не ми се мисли какво ти е!

Сега звъннах на Уиз Еър да питам за количката и кърменето. Много са зле. Само ме объркаха още повече. Ужким можело да се носи и количка и столче, ама май за едното ще си платя. То можело да се кърми на борда, ама само в сервизните помещения т.е. само в тоалетната. Хм, егати дискриминацията. Заголвам цицата както съм си на седалката пък да видим дали ще ме спрат. Ще си взема и 1 пюре и вода, па да видим дали ще ми ги вземат, амаха :)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #52 -: Април 27, 2011, 13:52:17 pm »
lidia, щом нямаш висока Т, това е добре. моят мъж като кара варицелата на стари години, три дни бълнува с 40 градуса.
Знам, оценявам тази подробност, повярвай ми  :)

Цветенце, ще поразгледам. Въпреки, че праз в супа едва ли ще вкуся, ама поне на нея да и направя. Щом и харесва  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #53 -: Април 27, 2011, 14:08:56 pm »
Раши, кърмила съм по време на полети точно с Уиз Еър, никой не ме е карал да ходя в сервизно помещение! Каква е разликата дали ще си кърмиш бебето или просто ще го гушнеш в скута си?! Не се притеснявай, не вярвам някой д ати направи проблем.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #54 -: Април 27, 2011, 14:36:42 pm »
Лиде - за супа от праз, виж Крем Супа Виши

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #55 -: Април 27, 2011, 14:41:44 pm »
най-елементарната и много вкусна супа от праз е да се сварят праз и картофи в подсолена вода, да се пасират, да се добави а) прясно мляко и масло или б) готварска течна сметана и работата спи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #56 -: Април 27, 2011, 14:58:47 pm »
Раши, кърмила съм по време на полети точно с Уиз Еър, никой не ме е карал да ходя в сервизно помещение! Каква е разликата дали ще си кърмиш бебето или просто ще го гушнеш в скута си?! Не се притеснявай, не вярвам някой д ати направи проблем.

Цвете, и аз така мисля! Просто служителите им, които отговарят на телефона за запитвания, не са добре информирани :)

Джам, тая празова супа е наистина много вкусна! Пък нали е и полезна, хехе! :)

Днес и дадох една лъжица пюре от морков на дребната. Не, че и хареса безумно много, но го преглътна и се пооблиза. Утре ще и дам пак, пък да видим :)

Жаска, аз имам голям шал, който ще взема. Но, ако се видим преди юли, може и слинга да ти взема! :) Да направим един парк Света Троица или НДК като се оправи времето ако искаш? :)
« Последна редакция: Април 27, 2011, 15:00:22 pm от Раши »


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #57 -: Април 27, 2011, 15:03:57 pm »
Раши говорила си с някоя куха лейка! Аз кърмих и никой нищо не каза! Количката е безплатна - даваш я на лентата за багаж или точно преди да се качите едни сладури идват и я взимат да лети на борда, а после ти я свалят. Я ги питай тия от Уиз, ако искат да се хранят ще идат ли в тоалетната?!
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #58 -: Април 27, 2011, 15:20:16 pm »
Мерси за инфото за активната гимнастика. Досега не съм я вадила, понеже дребното се забавлява в автоматичната люлка, или в шезлонга си и не се е налагало да мисля ново развлечение. Не, че имам някакви притеснения относно ползването на гимнастиката, просто ми е останало /не знам откъде/, че се употребява към 3-я месец и съм я "изкарала от полезрението" си. Довечера ще я монтирам и да видим дали ще му хареса на Данаилич. Ако не му харесва, идеално мога да я употребя след време като килим за детската му стая, поне на вид го докарва  :lol:

За вкусът на храните при бебетата и децата, аз също нямах предвид, че те нямат лични предпочитания към даден продукт, като се почне от АМ и се стигне до каквото се сетите. Идеята ми беше, че ако на мен дадена храна ми е гадна, това не значи, че и за малкия е гадна и ако откаже един-два пъти да я яде, може да е просто моментно понеже му е ново на вкус, не че толкова не го харесва. Ако няколко пъти подред отказва - явно не е това "неговата манджа" и бих дала друго, все нещо ще му допадне. Ако пък твърдо не му харесва вкусът на морков примерно, не вярвам да вземе да му налита, ако осоля моркова, или го залея с мед, или със зехтин. Аз например не понасям пържена тиквичка, независимо с какво е гарнирана, просто тиквичката ми е гадна и на мирис и на вкус и да е пасирана в супа я надушвам и съм дотам.
В интерес на истината, докато станах на 19 години, беше много по-лесно да се изброи какво ям, отколкото безкрайният списък с "какво не ям". После нещата се промениха внезапно и неочаквано и въпреки, че бях вече осъзнат, възрастен човек - нямам обяснение, как така изведнъж ми допаднаха на вкус: лук, чесън, гъби, майонеза, та и шкембе-чорба проядох и то така, че се научих и да я готвя  :lol: Същите неща ги бях опитвала и години по-рано, но тогава не ми бяха вкусни и това си е. Споделям това, само за илюстрация, че е възможно вкусовете да се променят и ако детето не иска нещо днес, утре може пък да е на друго мнение. Ако много държите детето ви да яде нещо конкретно, предлагайте го периодично, пък не се знае - може и да го прояде някога. :)

Мише, да кажа какво означава никът ми, няма проблем, не е тайна някаква...ами нищо не означава  :lol: Преди години ми трябваше бърза регистрация в един сайт, ама 10 ника пробвах - все се оказваха заети и се ядосах и го написах това Жбрул /по друг повод го бях чула/. И поради нищонезначенето си, винаги се оказваше свободен ник-нейм, когато ми трябваше рег някъде и взех да си го ползвам :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #59 -: Април 27, 2011, 15:30:49 pm »
Раши, и мен ме чака същото, готвим се да пътуваме със самолет и с малкия, който ще бъде някъде на 6 месеца тогава. Смятам да си го кърмя на седалката, ще се покрия с нещо и с една удобна блуза и сутиен не би трябвало да е проблем, Те хората наоколо, ако няма много прави и ходещи, може изобщо да не разберат какво правим :)
Но това с тоалетните ме разби  8O явно наистина си попаднала на някоя служителка дето не е много в час  osi_15
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #60 -: Април 27, 2011, 15:57:43 pm »
Лориан, ще ти докладвам тогава като мине всичко, ако изобщо тръгнем де. :)
Жаска, ще предам питането ти дословно, хехе! :)


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #61 -: Април 27, 2011, 16:55:58 pm »
Свекърва ми готви прекрасна супа от праз :)! Преди да я сервира слага малко сирене вътре.

Жбрул, пасирани зелени водорасли  :jump12:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #62 -: Април 27, 2011, 17:25:20 pm »
Много ми е интересно от какво точно лишавам децата, като не им давам попара
претендирам, че им предлагам достатъчно вкусна и разнообразна храна от накиснатия хляб в чай, мляко или вода, всичките съставки в попарата ги приемат под друга форма
изобщо не смятам, че са ощетени от факта, че не ядат попара, пък и нали ние трябва да изграждаме техните вкусове, а не даскалиците в градините и училищата
праз с картофи беше любимото ядене на Стефания като по-малка, в началото на захранването, само че моят вариант е със сирене и не е подходящ за първите храни при захранване


Цитат
Супа с праз

    * 1 стрък праз
    * 1 картоф
    * 30-40 грама обезсолено сирене


Праза и картофа нарязваме на ситно и сваряваме добре. Сваляме от котлона, пасираме леко и преди да предложим натрошаваме на ситно сиренето в супата.
Подходящо след 9ти месец.

След годинката добавих към супата и малко суха чубрица за аромат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #63 -: Април 27, 2011, 17:42:42 pm »
мини, два въпроса:

1. защо си толкова против попарата?
2. какво даваш на децата си за закуска?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #64 -: Април 27, 2011, 17:51:23 pm »
макарони или кус кус със сирене и масло, палачинки, месеница, солен кекс, баница /или гюзлема/, принцеси с кашкавал, шунка и кашкавал или с яйце и сирене, филия с топено сирене, кифлички с различна плънка- едва ли на градината им предлагат кой знае какво по-различно от изброеното
айрян пият, ядат таратор, чай и прясно мляко не пият, предпочитат вода пред всякакви други течности
много много много съм против, защото като ни вкараха в болница с първият спазъм на Стефания ме овикаха, колко лоша майка съм и как детето ми не яде попара на 8 месеца, за това боледувало, щото сме ги хранели по някакви измислени схеми и защото сме ги кърмели като циганките
тогава се зарекох, че децата ми никога няма да го вкусят това нещо попарата
« Последна редакция: Април 27, 2011, 17:53:23 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #65 -: Април 27, 2011, 17:55:25 pm »
ясно...

п.п. все пак, нали си даваш сметка, че това е нерационален аргумент?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #66 -: Април 27, 2011, 17:57:46 pm »
ох, Джам- за да приключим с попарата, кажи ми джанъм от какво точно ги лишавам, като не им давам, ама аргументирано така и убедително, защото наистина не мога да намеря една причина, за да се пречупя и да им дам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #67 -: Април 27, 2011, 18:09:11 pm »
В правилниците на летищата пише, че детски храни са разрешени и няма никакъв проблем да се качат на самолета. На мен са ми разрешавали да пренасям термос с топла вода за шишета с мляко. Ето ти един списък на авиокомпаниите и какво е рарешено на борда им
http://www.cheapflights.co.uk/travel-tips/airlines-facilities-for-flying-with-children/?source=intl-CFUK-flag-DE&xref=www.google.com
Мен лично са ме карали да отварям термоса да видят какво има и да отпия от водата. Иначе на бг летище се опитаха да ми вземат храната за Алекс и аз ги попитах след като е разрешено и в самолета не дават бебешки пюрета какво се предполага да го правя това дете като го кача в тоя самолет и момъка се отказа да ми се обяснява и да се прави на важен.
Попара предложих и на двете деца, баткото със среден успех я яде, малката я плю директно, така че не съм я насилвала, но за сметка на това съм ги пробвала и те са си преценили да не я ядат. За мен даването на попара беше най-лесния начин да вкарам сиренето в менюто и да добавя все пак хляб към менюто /било то под формата на сухар/, защото у нас не се употребява особено хляба :? Това малко на емоционално изнудване прилича - ако на детето му е харесало и я е яло, не виждам защо трябва да му се отказва поради някакви нелогични и странни причини, ей така, за да е на пук на градината :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #68 -: Април 27, 2011, 19:57:06 pm »
И аз не разбирам за какво е цялото заинатяване за попарата. Въпреки, че аз лично не я вкусвам, ако сина ми продължава да я харесва, ще си я яде, тъй като плюсовете са и:топла и полутечна храна-набява вода и хляб към менюто, витамините от В групата в хляба са незаменими, калций от сиренето и мазнини за енергия. Като цяло е балансирано меню. При бебетата чрез нея децата се учат да гълтат, а също и набавят калций, който не е достатъчен само от кърмата в по-големи месеци  и за това не е чудно, че са ти се карали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #69 -: Април 27, 2011, 20:13:14 pm »
мини,

shanoar ти е отговорила за попарата, аз в първия си постинг по темата също написах какви са плюсовете на тази храна.
въпросът беше по-скоро обратен - не от какво незаменимо нещо лишаваш децата си като не им даваш попара, а защо си толкова силно и категорично против тази традиционна детска закуска, при положение, че тя не се различава принципно от останалите закуски, които предлагаш (съдържа същите основни храни и съставки). любопитно ми стана, защото ти се изказа така категорично за попарата като за някакъв ужас, все едно говориш за зрънчо или желирани гумени мечета. отговорът ти ме просветли достатъчно, нямам повече въпроси.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #70 -: Април 27, 2011, 20:21:35 pm »
Аз отрано съм тръгнала на ясла и детска градина, но изобщо не помня да са ми я поднасяли там. А майка ми религиозно правеше по-завъртени закуски като mini. Дори в училищна възраст не съм купувала сладкарски закуски от лавки и павилиони, а винаги закусвахме у дома.

На 16-годишна възраст за пръв път опитах попара и бях очарована. Уж проста работа, а ми беше толкова вкусно. И до днес я ям с удоволствие. Така че децата могат да преоткрият попарата сами, но по-късно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #71 -: Април 27, 2011, 20:30:18 pm »
Аз отрано съм тръгнала на ясла и детска градина, но изобщо не помня да са ми я поднасяли там. А майка ми религиозно правеше по-завъртени закуски като mini. Дори в училищна възраст не съм купувала сладкарски закуски от лавки и павилиони, а винаги закусвахме у дома.

На 16-годишна възраст за пръв път опитах попара и бях очарована. Уж проста работа, а ми беше толкова вкусно. И до днес я ям с удоволствие. Така че децата могат да преоткрият попарата сами, но по-късно.

Ето това е и моето мнение, когато децата ми са вече с изграден вкус и в достатъчно зряла възраст, за да вземат решение няма да имам против да я ядат, ако сами преценят, че им е вкусна, но някой да им обяснява, как майка им не им готви това уникално готварско творение не мога да го приема. То и цигари никой не дава на детето си /предполагам/, но рано или късно повечето пропушват. Аз лично в 8 клас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #72 -: Април 27, 2011, 20:44:56 pm »
Е, Цигу я е открила в късна възраст, просто защото не й е била предоставена възможност за избор дали да пробва или не. Ти просто не оставяш децата сами да преценят дали им е неприятно или не. Аз не съм отказала нито едно от децата да решават какво искат да ядат. Предложих им от всичко, те си преценяват сами, аз им предлагам, те решават и аз се съобразявам с тях. Но целенасочено не ги лишавам от нищо. Цялата работа е от това, че някой си е позволил да ти каже как да ги храниш, а не защото не намираш нищо полезно в попарата :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #73 -: Април 27, 2011, 21:06:05 pm »
Христос Воскресе! Бъдете здрави и добри  :)

Лиде, да минава леко, ужасна работа :?

Момичета, моля да ми препоръчате очен лекар, да преглежда деца
и да е в София. От известно време насам, Рая се оплаква, че я боли
главата, обикновено това е след като е гледала ТВ или нещо на компютъра.
Искам да я прегледат, и ако може да споделите кога за първи път се води
профилактично детето на очен лекар, или няма такова правило. Благодаря ви!

За попарата, до ден днешен е любима закуска у нас....различни деца и вкусове  :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #74 -: Април 27, 2011, 21:19:45 pm »
Наде, душо, ми ти малко си позакъсняла с първото водене на очен лекар, то се прави на 1г. възраст на детето :lol: след това на 3г. пак се води профилактично, така че отивай без да отлагаш. Във Вита са добри и двете очни лекарки и преглеждат и деца, ако вече се установи проблем мармотче ще се включи и ще ти препоръча по тесен детски специалист.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #75 -: Април 27, 2011, 21:21:14 pm »
Надин, тук при нас за пръв път направиха на децата на 6 месеца, след това контролата беше на 1 година. Сега не знам дали трябва профилактично да се правят, но аз бих им направила и на двамата отново. Знам, че е хубаво на 6 месеца да се правят контроли. Особено ако единия от родителите носи очила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #76 -: Април 27, 2011, 21:40:48 pm »
Ами срам не срам, закъсняла съм  :oops: не знам защо ми се върти 2-3 години,
както и да е, голяма съм заспа, аз нося очила от детска възраст, близко е до акъла  :D
Гане, Стефи, благодаря за включването!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #77 -: Април 27, 2011, 22:09:57 pm »
Благодаря за рецептите. Ще пробвам. Дано и хареса поне колкото градинската, защото ориза с гъби не го направих както трябва   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #78 -: Април 27, 2011, 22:11:08 pm »
Наде, за очен лекар: доктор Топов /детска очна клиника към МА има и частен кабинет/ или доктор Христова от 3 градска болница .
За попарата: моя син си я хапва с удоволствие. А половината от ястията, които дава Мини за закуска, ако ги дам на моя син - баница, филия с кашкавал или кус - кус, се сдобиваме със запех и трябва да слагам свещичка. Така че разчитам на по-течна храна и попарата е една от разновидностите й.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #79 -: Април 27, 2011, 22:39:59 pm »
Момичета, някой ще ме светне ли как беше? На бебето трябва да извадя международен паспорт в районното, където се води в акта за раждане нали така? А аз мога ли да пътувам в чужбина (Германия) с валидна лична карта от старите?


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #80 -: Април 27, 2011, 22:43:53 pm »
Момичета, някой ще ме светне ли как беше? На бебето трябва да извадя международен паспорт в районното, където се води в акта за раждане нали така? А аз мога ли да пътувам в чужбина (Германия) с валидна лична карта от старите?

По-скоро където се води по постоянен адрес. Обикновено се взима адреса на майката ;)
А твоята лична карта ако е валидна няма значение дали е от новите или старите.
Само за паспорта не съм сигурна дали не трябваше при подаване на документите да са и двамата родители...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #81 -: Април 27, 2011, 22:49:00 pm »
Да, трябва и двамата родители да са там, когато се подават документите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #82 -: Април 27, 2011, 22:53:01 pm »
за паспорта - двамата родители, барабар с бебето/детето.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #83 -: Април 27, 2011, 22:53:49 pm »
Да, трябва и двамата родители да са там, когато се подават документите.
Благодаря и на трите ви! :) детето ще го вземем, нали ще го снимат :)
« Последна редакция: Април 27, 2011, 22:55:33 pm от Раши »


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #84 -: Април 27, 2011, 23:10:47 pm »
Раши преди месец минах този филм. Първо отивате в Есгрона и вадите удостоверение, че детето  живее на този адрес. После отивате и подавате документи за паспорт. На следващия ден трябва да мине кварталния през вас, да носи снимката на детето, която ще му направят и да го погледне то ли е. Малко квартални го правят, но нашия дойде веднага и си му сравнни снимката с бебето (наложи се да мия Ники, че ни хвана по време на хранене с тиква и го бях оставила да се маже и се сещате, че се виждаха 50% бебе :lol:) После може да проверяваш в системата на МВР дали е готов паспорта.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #85 -: Април 27, 2011, 23:22:35 pm »
Само от любопитство да попитам - колко време е валидността на детския паспорт?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #86 -: Април 27, 2011, 23:27:53 pm »
Пасавана е 10 дни, паспортите са по 5 години
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #87 -: Април 27, 2011, 23:29:28 pm »
5г.
Жорко му извадихме като беше на 2м. и едвали ще го позн аят на снимката. :lol:Удостоверения за местоживеене не са ни искали,нито са идвали да го гледат.
 Аз също не съм давала на Жоро попарА.Пробвах го на 2 пъти (бяхме на гости и кумата даваше на нейното) ,но отказа и не съм и пробвала повече.Закуските му са като тези,които Мини дава.
<br />
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #88 -: Април 28, 2011, 00:08:34 am »
Мисълта ми е като на Зори. Моят син е на 2 месеца на снимката и сега не може да го познае никой, като се вземе предвид и че снимката се сканира, вида на хартията и прочие. Така че, хич да не вземе да ми се взира някой или да ми прави забележки, че ...  :x

Зори, днес видях една мацка на летището, която много ми заприлича на теб.  :wink:

Желая ви лека нощ, а утре ще пиша повече!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #89 -: Април 28, 2011, 03:43:49 am »
Само да допълня - д-р Топов има приемни дни и в Токуда, където работи и с направления по ЗК.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #90 -: Април 28, 2011, 11:18:11 am »


Момичета, моля да ми препоръчате очен лекар, да преглежда деца
и да е в София.!



По препоръка на marmotche и аз препоръчвам :
д-р Топов - по каса приема в Токуда
д-р Галя Димитрова - Александровска б-ца, детски очен кабинет.

И двамата приемат в частен кабинет на бул.   "Пенчо Славейков", с/у б-ца "Св.Екатерина" тел. 02/ 415 49 19



Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #91 -: Април 28, 2011, 13:13:00 pm »
Привет мамчета  :)
използвам малкото сън, който му се събира, за да седна на компа. Днес ми е втори ден сама, но ако спи малко повече, мисля че ще се справям сама горе-долу. Всъщност още не сме излизали, мисля тази събота да ни е сефтето  :D А кога ще стигнем до чужбински пътувания незнам..  :wink: Мисля това лято, живот и здраве, да обиколим някои по-планински места, а ако решим да отидем на екскурзия в чужбината- някъде към шестия му месец, да го оставя на майка ми за 3-4 дни, но има много време..

Жбрул, мерси за инфото за капките колийф, не трябва ли обаче да се смесят със млякото предварително, за да стане реакцията  :?
Чудя се и друго сега - има ли смисъл да взема шезлонг или направо активна гимнастика? Не ми се иска много покупки да събирам, защото от сега сме се задръстили, а и не се знае кое колко ще иска да ползва.. И друго- кошницата за кола (която може да се ползва и за пренасяне) може да се ползва за по-кратки разходки за новородени, доколкото помня, иначе в коша за новородено, за да е легнало изцяло. Но се питам ако излизаме за малко има ли смисъл за ползваме коша..?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #92 -: Април 28, 2011, 15:06:18 pm »
Сами, не знам каква реакция искаш да стане между ензима и храната на бебето предварително. И двете отиват в стомахчето му и там си реагират на воля, спокойно. Както вече казах, близо месец давам "Колийф", никога не съм го сипвала в млякото и си действа повече от добре. Ти си имаш кърма, просто смесвай с нея капките и готово. Дори в листовката на препарата е указано така да се дава при кърмачета - капки смесени с малко кърма и после кърмиш по обичайния начин. Само директно не трябва да се дават, както и да не се сипват в гореща течност т.е. с температура надвишаваща телесната. Вече говорихме мисля, че за да има полза - трябва да се дават редовно, в определено количество, преди всяко хранене. Ако ги приема "от дъжд на вятър" - не очаквай чудеса според мен от "Колийф"-а.

За бебешките уреди - шезлонг, люлка и пр., лично аз намирам голям смисъл и са ми страшно улеснение, но пък моето дете е от този "модел", които обичат да седят в такива неща, че се и радва. :lol: Има и доста деца, които просто отказват да ги сложиш в подобни "уреди" и същите си остават чисто набутване за родителите им. Преди да опиташ дали ще иска да стои в шезлонг примерно, трудно да гадаеш има ли няма ли смисъл да купуваш такъв. Иначе шезлонгът и активната гимнастика не са взаимнозаменяеми неща, поне аз не мога да ги ползвам за едни и същи цели. Люлка и шезлонг си припокриват функциите до известна степен, но мен ме мързи да люлея с часове "на ръчен режим" :lol:, та и люлката не ми е излишна, въпреки че и шезлонга ползвам. И аз не обичам да е претрупано с вещи окло мен, но да ти кажа откакто бебето стана по-активно и будува дълго време, хич не ми е грижа колко столчета и дивотии ще прескачам, ако ще ми осигурят някакво време в което Дани да се "самозабавлява". Иначе го играя "главен клоун" и до тоалетна не бих могла да ида, за нещо друго да не говорим. А и моичкият се оказа от не особено спящите, та ако чакам да заспи, че да свърша нещо - ще се вмириша на кисело и ще плъзнат бели червеи из нас  :lol:

Кошницата за кола /въпреки че моята напълно ляга/ - я ползвам с шасито само ако излизам с бебето и с колата. Поне за мен, каквато и да е "космическа" кошница - не може да се мери по удобство за бебето с класически кош, но изобщо не е проблем и в кошницата да возиш 2-3 часа. Гледам по улиците, че поне половината майки, возят новородени, че и по-големи от Дани дечица в кошниците си за кола и едва ли изобщо имат кош за новородено - та явно не е особен проблем и само там да седи детето. Просто лично на мен не ми допада го държа в кошницата често и задълго, но това си е за мен и си имам субективни съображения, различни от "кошницата е вредна" де. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #93 -: Април 28, 2011, 16:39:59 pm »
Мое мнение е, но за мен и активната и шезлонга са напълно необходими. Както Жбрул е казала, всяко си има своята функция. Аз така и не успях да купя шезлонг. С Алекс си мислех, че не ми трябва, нали си имам кошницата, ама съм била патка... Зарекох се че ако имам второ ще купя. После с Вяра първите 5 месеца ни минаха в болниците, че дори не се и сетих, че трябва да купувам. Сега вече ако имахме това чудо, би ми било полезно, но не и тепърва да купувам.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #94 -: Април 28, 2011, 16:53:55 pm »
Здравейте мамита :):)
Сами 123 аз имам и шезлонг,и кошница,и кош за кола... и столче обикновено дето само вибрира на дупето.. Направо сме заринати в нас-прескачаме всички мебели на Влади :):)
Ама съм много доволна и не се оплаквам..Та на темата.. Аз също като сме за малко навън и като съм най-вече с колата де на мол-а взимам коша за колата.Удобен е,лек ..Абе добре са го измислили хората  :wink: Иначе за по-дълги разстояния-ползвам класическия кош. Но иначе те децата са толкова любопитни сега че.. Всичко искат да видят и Влади почти не иска да е в легнало положение.Заспива без проблеми след банята :) Много обича да се къпе детето...
Исках да ви попитам нещо-виждат ми очичките му леко насълзени.Това е сутрин когато стане но си мисля че е защото е току що станал-като нас..И все пак не мисля че е настинал.Леко кашля на моменти но пак не мисля че е от настиване.Предполагам и бебетата кашлят :):)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #95 -: Април 28, 2011, 17:32:01 pm »
Аз видях, че пише на указанието да се смесва с млякото или кърмата и затова ми стана интересно, че след като ти не ги слагаш в млякото пак действат. На мен просто въобще не ми е удобно да се цедя и да си играя с помпата за 10мл (което означава стерилизиране на всяко хранене, което иначе не правя) само за да дам капките, та щом може ще ги смесвам и аз с чая или мъничко вода.
А за ползването на коша и аз съм на същото мнение и ми е много чудно също, че по улиците почти не виждам такива особено ако е по-топло. Явно, както го наричат  някои зимен кош, смятат че не е за лято, но за новородено е най-подходящ. Аз също мислех че кошницата може да играе роля поне времнно и на шезлонг  :? Все си мислех, че ще има период с повече спане, а то след коликите вече ще си е будно и ще търси внимание  :) От втори месец ли ги слагате на шезлонга?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #96 -: Април 28, 2011, 18:13:40 pm »
Алтернатива на Колийф при некърмещите майки е НАН-сензитив. Това АМ е с намалено съдържание на лактоза, което правят капките Колийф с кърмата или друго АМ. За мен лично най-доброто АМ е именно НАН-сензитив.
Преди да "открия" това АМ и аз се чудех как аджеба тези капки ще трябва да покиснат половин час в млякото, ми аз откъде да знам кога точно ще бъде половин час преди хранене. Правех млякото, слагах капките, подгрявах до телесна температура и давах.

Сами, не виждаш колички с кошове за новородени толкова често, защото повечето майки купуват колички без тези кошове. Шезлонг нямам, имам люлка в нея лежи от втория месец, защото тогава я купих.







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #97 -: Април 28, 2011, 18:16:10 pm »
Сами, зимен кош е зимната част на количката. Зимно чувалче е само чувал, който се слага на количката. Шезлонгът е да сложиш детето да седи или спи у вас - в хола примерно. Той е удобен и анатомичен. Докато столчето/кошът за кола е само докато детето е в колата и не е препоръчително то да стои в него много дълго. Освен това кошът за кола си има специални приспособления за да се закачат коланите. Аз лично ползвам всички тези уреди.  :lol:

Вени, благодаря ти!
« Последна редакция: Април 28, 2011, 19:05:48 pm от Раши »


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #98 -: Април 28, 2011, 18:30:54 pm »
В момента с единия крак люлея шезлонга. Ръцете са ми сободни, за да пиша  :lol:
Голямо удобство е! Грешката ми е само, че не купих люлка като Жбрули и да си реша проблема напълно.
За мен активната гимнастика също е необходима. Като й омръзне на шезлонга я прехвърлям там, после в кошарата и след това пак наново, няма как поне не е на ръце  :D

Смарайди аз пък нещо НАН-а не го възприемам ама аз съм на АР. Не се разтваря, остават топчета, а за "пасираните водорасли" си наясно  :lol:
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #99 -: Април 28, 2011, 19:05:11 pm »
Ааа, Илейни, сензитив-ът се разтваря добре. И при АР ли има "пасирани зелени водорасли"  :lol:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #100 -: Април 28, 2011, 21:07:21 pm »
Аз видях, че пише на указанието да се смесва с млякото или кърмата и затова ми стана интересно, че след като ти не ги слагаш в млякото пак действат. На мен просто въобще не ми е удобно да се цедя и да си играя с помпата за 10мл (което означава стерилизиране на всяко хранене, което иначе не правя) само за да дам капките, та щом може ще ги смесвам и аз с чая или мъничко вода.
Аз цръквах по малко кърма в малка лъжичка, слагах капките и давах така преди кърмене, не ползвах помпи, шишета и т.н.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #101 -: Април 28, 2011, 21:14:26 pm »
А за ползването на коша и аз съм на същото мнение и ми е много чудно също, че по улиците почти не виждам такива особено ако е по-топло. Явно, както го наричат  някои зимен кош, смятат че не е за лято, но за новородено е най-подходящ. Аз също мислех че кошницата може да играе роля поне времнно и на шезлонг  :? Все си мислех, че ще има период с повече спане, а то след коликите вече ще си е будно и ще търси внимание  :) От втори месец ли ги слагате на шезлонга?

Аз лично от към 1 и половина започнах ама слагах възглавничка отдолу да не е точно седнало детето..Малко тип лодка да е защото шезлонга беше като лодка ама за мен не е достатъчно :) сега започнах по малко да слагам шошо и така както си е :) Ама все още не смея напълно седнал че му е раничко.Иначе в коша за колата си е полуседнало положение..Удобно му е :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #102 -: Април 28, 2011, 22:33:41 pm »
В момента с единия крак люлея шезлонга. Ръцете са ми сободни, за да пиша  :lol:
Голямо удобство е! Грешката ми е само, че не купих люлка като Жбрули и да си реша проблема напълно.
За мен активната гимнастика също е необходима. Като й омръзне на шезлонга я прехвърлям там, после в кошарата и след това пак наново, няма как поне не е на ръце  :D

Смарайди аз пък нещо НАН-а не го възприемам ама аз съм на АР. Не се разтваря, остават топчета, а за "пасираните водорасли" си наясно  :lol:
Илейни, грешката ти е че шезлонга ти не се люлее сам-така имаш 2 в едно, хем ръцете свободни, хем краката. А моята грешка пък беше, че се сетих че имам такъв късно, когато човекът взе да се надига и вече беше опасно.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #103 -: Април 28, 2011, 22:36:59 pm »
Та като заговорихте за очни лекари, препоръчайте ми моля детски очен лекар във Варна. Не съм ги водила досега и към момента нямам наблюдения за нещо необичайно но все пак.

На Никол пръстчето и е все така криво и мисля да запиша пак час при ортопеда. Свива го без проблем но е много изкривено и поне аз виждам изкривяването от свивката нагоре.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #104 -: Април 28, 2011, 22:43:45 pm »
Лис, аз се пробвах при един измислен и се отказах. Заведох си ги в Св. Петка, там винаги има на кой да разчиташ. Но конкретно име не мога да ти кажа - обадих се на регистратурата, обясних какъв е проблема и те ми дадоха час директно за специалист. Много са мили и услужливи.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #105 -: Април 28, 2011, 23:30:08 pm »
ДжБрул, да черпиш мъжа си една бира и да знаеш от мен, че и мъжете (понякога) са хора!  :lol: При нас с коликите беше една истинска трагедия по Шекспир, докато не стана на 3 м. и седмица. Като стана на толкова и се учудих преди да си легна, че тази вечер човекът не рева. Толкова ми беше неестествено. Затова пък зъбите не разбрах кога се появиха. Има 16 броя в момента. Днес, докато го гъделичках, видях, че още един излиза.  :)

Иначе сме доволни от посещението при баба в София. Само дето й обърнахме на милата жена къщата с краката нагоре, но нямаше по-щастлива баба от нея.  :) Каза, че много бил дръпнал за четирите месеца, в които не го е виждала (отдавам го и на възрастта, и на яслата). И замалко да изпотроши прясно боядисаните яйца на фамилията от зор да си играе с тях ... Ами, така, де. Шаренки, с подходящ размер, че и на масата. Все едно го подканят. Добре, че съм бърза и го изпреварих.  :lol:
Иначе съм много доволна как яде с вилица и пие от чаша. Все едно вчера питах тук каква чаша с накрайник да му купя, а той си е вече голям и си пие от нормална.  :)
Тази и следващата седмица ни предстои преместване в нова квартира. Хич не ми се занимава, ама няма как.  :( По-голямата част от организацията съм я оставила на мъжа ми, но и аз трябва да опаковам.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #106 -: Април 29, 2011, 00:25:20 am »
Сами, какви помпи и стерилизации само за няколко капки кърма в една лъжичка?  :lol: Леко да си стиснеш гърдата - и ей ти достатъчно кърма, за да дадеш капките. Предполагам, че и mimi26 е процедирала така и ти дава съвсем разумен съвет. Това в случай, че държиш да ги даваш точно с кърма де, иначе можеш и с други течности които бебето пие. Аз давам с вода, защото така е най-лесно и удобно за мен, като храня с АМ. Ако още кърмех, щях да цръквам кърма в медицинския биберон и после да дам гърдата и толкова.

Шезлонгът и на мен доскоро ми изглеждаше твърде "седнал", макар че го държа в най-легналото му положение и процедирах като Сара - слагах възглавничка на дупето. Няма особена логика в тези мои действия, понеже в кошницата се вози далеч по-седнал, а и се предполага че разните там бебешки уреди са конструирани така, че бебето да стои в правилната позиция... Е, така де, ама на мен като ми се вижда че седи изкълчен - айде възглавничката. То като опре до детето точно и всичко ми се струва недостатъчно добро, което си е чиста проба видиотяване от моя страна  :oops:
Люлката си беше ОК като позиция на тялото му още от началото - там не съм вкарвала никакви "подобрения"  :lol:

Както и преди писах, не съм фен на "Нестле", но с този "НАН-сензитив" който ползва и Smaraidi детето е много добре. Като давам него и "Колийф" - коликите се изпариха буквално. Докато бях с "Хумана-АР" и "Колийф" - пак имаше периоди да го боли и да киселее. "НАН-АР" сигурно е гадничко, както казва Илейни ама те всички АР-млека са такива, май само на "Хумана" по-докарва на вид и на вкус. Абе...то е егати филма с тези АМ, ама дълга тема.

Блу, нещо по-силничко ще го черпя мъжа ми, че май има нужда хахах Ще му мине стреса, малко да се поочовечи Дани и татко му ще спре да гледа на другата страна, когато подмятам за второ дете.  :lol: Преди да родя, през ден питаше кога най-рано ще можем да опитаме за второ бебе и като му обяснявах, че не е добра идея да опитваме веднага щом е физически възможно, все не ме разбираше "защо". Ей сега вече ме разбира, гаранция. Подръчква ме отвътре понякога да му кажа: "Аз какво ти разправях преди бе скъпи?", ама се въздържам, все пак много се старае милия и като всеки мъж с първо дете по-трудно свиква с някои ограничения в живота ни, които се наложиха. Преди няколко часа така буйно се радваше, че малкия най-накрая и на него се ухили и му изгука нещо, че бебето се смути и спря да се хили и го гледаше ето така  8O Абе...хубаво нещо са мъжете да са ни живи и здрави!  :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #107 -: Април 29, 2011, 06:42:51 am »
Лисе, притесни ме пак с това пръстче!
Така се надявах да се оправи с времето,а и активноста на Никол да помогне!
Пиши след прегледа! :hug2:

А така, Блу и Кай в София,
от въртене на козунаци съм пропуснала, пфуууу! :?

Само моя голям човек ли е ентусиаст за трети мишок,
а Митака от седмица само едно и също ми говори
-Мамо искам много братчета и сестричета...
Калина само дето на главата отгоре не му се качва,
той обаче е твърд, първо искаше само едно братче,
после увеличи бройката неопределено!
Казах му, че много хора искат бебенца
както ние сме искали тях, пък след време кой знае!

Скоро намерих и третия куплет на една поне за мен неизвестна песничка,
от която баба им пееше само първите два, но някак незавършено ми звучеше.
Много е хубава заповядайте, ние вече я пеем цялата:


Песен за пчеличката

Кажи ми малка пчеличке,
кажи ми малка душичке,
накъде си летяла
и какво си видяла?

Видях конче хвъркато,
видях рибка от злато,
а в гората накрая,
къщичката на Зая!

С малко криво прозорче,
с вратичка и дворче,
а в люлката близнаци,
дългоухи юнаци!

п:п не открих автора, ако някой го знае нека ме просветли!


Хубав ден от нас, ние заминаваме на село за 10 дни,
дано имаме хубаво време, за да запозная мишоците с миналото си!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #108 -: Април 29, 2011, 07:15:24 am »
Сами,
Блу, нещо по-силничко ще го черпя мъжа ми, че май има нужда хахах Ще му мине стреса, малко да се поочовечи Дани и татко му ще спре да гледа на другата страна, когато подмятам за второ дете.  :lol: Преди да родя, през ден питаше кога най-рано ще можем да опитаме за второ бебе и като му обяснявах, че не е добра идея да опитваме веднага щом е физически възможно, все не ме разбираше "защо". Ей сега вече ме разбира, гаранция. Подръчква ме отвътре понякога да му кажа: "Аз какво ти разправях преди бе скъпи?", ама се въздържам, все пак много се старае милия и като всеки мъж с първо дете по-трудно свиква с някои ограничения в живота ни, които се наложиха. Преди няколко часа така буйно се радваше, че малкия най-накрая и на него се ухили и му изгука нещо, че бебето се смути и спря да се хили и го гледаше ето така  8O Абе...хубаво нещо са мъжете да са ни живи и здрави!  :wink:
:good_post:
Ние сме на същия хал, само че нашия татко като чуе "второ дете" се опулва и бягайки към другата стая казва, че трябва да си го избия от главата... понякога са по-забавни и от децата даже  :lol:

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #109 -: Април 29, 2011, 08:14:40 am »
Та като заговорихте за очни лекари, препоръчайте ми моля детски очен лекар във Варна. Не съм ги водила досега и към момента нямам наблюдения за нещо необичайно но все пак.
Аз водя Мартин при Светла Николова. Работи в очна болница на ул. Дойран 15.
Работи и по ЗК, така че взимаш направления и няма да плащаш нищо.
телефони за контакт: 052/ 634 731 и 0887 883 690
Водила съм го и при доц.Контрова. Тя също работи в очна, но бях запазила час в частния й кабинет. Координатите, които имам са:ул.Иван Аксаков 42 ет.1, тел.608-053; 0887/226-780, след 20ч. може и на тел.64-13-24.Работното и време е от 15.00-18.00ч. в кабинета.Час по телефона се запазва само следобед когато и е работното време.Единствения проблем при нея е , че свободни часове няма в близкия месец, два.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #110 -: Април 29, 2011, 10:19:30 am »
Привет :)
Нашият тати умира за още едно, но си знае, че е Божа работа, не съвсем концерт по желание.
Верно е, че са много весели татковците с бебетата. Мен ме кефят "диалозите" между Ники и таткото, много са забавни.
[/url][/url]
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #111 -: Април 29, 2011, 11:28:42 am »
Лис, и ние ходихме при д-р Светла Николова в Очната болница по препоръка на д-р Александров. Имаш и координатите вече! Работи със Здравна каса и е много внимателна според мен! Доволни сме! Следващия ни преглед ще е около годинката. 
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #112 -: Април 29, 2011, 12:00:42 pm »
Вчера в яслата бяха осигорили очен лекар и апаратура - правиха на всички деца прегледи с компютър - гледат в едно като най-малките телевизори (портативните) с нарисувано лице и на компютъра излиза диоптър, отклонения някакви ако има, но детето трябва да стои мирно. Вчера закарах малките, че сме си у нас тази седмица, а само вчера бяха прегледите.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #113 -: Април 29, 2011, 12:09:57 pm »
мише, извини ме, мила, но почти на никого не съм звъняла, че таткото ми е специален и не може да разбере как може човек да се среща с толкова много хора. А и бяха празници, че и само седмица. Просто е много саможив и за някои неща имаме различни представи. Все пак и аз се опитвам да направя някой компромис (доколкото мога, че и аз съм с един чепат характер).  :)
Ще бъда на ДРЗ, както и през август почти месец в България. Дори си мисля и рд на детето да празнуваме в София (макар и със закъснение). Тогава ще се видим (дано сте в София, де).

Иначе ние смятаме до няколко месеца да се пускаме за второ (разбирайте икси). А трето въобще не подлежи на обсъждане при нас. Мъжът ми досега се е отчел с четири (преизпълнил си е плана), а и годинките са му много. На мен две биха ми били достатъчни.  :)

Приятен ден ви желая!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #114 -: Април 29, 2011, 12:58:23 pm »
Имам следното питане. В неделя сме на сватба. Аз естествено няма как да отида, това не подлежи на коментар. Мъжа ми, вече и Моника са карали варицела. Въпросът ми е, те могат ли от мен сега да пренесат вируса на варицелата. Аз се изолирах в хола и не се мотая в другите стаи. Почти нямам контакт с тях. Но все пак? Притеснявам се да не ошарим сватбата...? Заразни ли са или не.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #115 -: Април 29, 2011, 13:11:29 pm »
Според мен, ако им е минал инкубационният период, няма как да са заразни. Варицелата не повтаря.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #116 -: Април 29, 2011, 13:20:35 pm »
Мъжа ми я е карал като дете, на Моника мина преди седмица...и аз така мисля, но за всеки случай.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #117 -: Април 29, 2011, 14:06:12 pm »
Сами, зимен кош е зимната част на количката. З

Няма зимен кош - това е кош за новородени:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #118 -: Април 29, 2011, 14:51:09 pm »
Мъжа ми я е карал като дете, на Моника мина преди седмица...и аз така мисля, но за всеки случай.

те не са болни, не могат да пренесат вируса. вирусът се предава само от болни хора, и то в период, започващ 1-2 дни преди пъпките до изсъхването на секрета по тях.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #119 -: Април 29, 2011, 15:05:38 pm »
Сами, зимен кош е зимната част на количката. З

Няма зимен кош - това е кош за новородени:)

Абсолютно вярно. Кошовете на количката са различни не поради "сезонен принцип", а поради "възрастов". Много майки се подвеждат от това, че неформално и накратко ги наричаме "зимен" и "летен" кош, вместо "кош за новородено" и "кош за по-голямо дете" и буквално приемат, че единия се ползва само през студения сезон, а другия през топлия. Съвсем скоро се наложи да обяснявам тези неща на една кандидат-мама, която не разбираше искрено, защо имам и "летен" кош за количката, а смятам цяло лято да возя бебето в "зимния", щяло да му бъде горещо там според нея  :lol: Тази мацка беше решила да си купува количка без коша за новородено, понеже очаква бебето през юни и съответно "не й трябвал зимен кош". На избрания от нея модел количка обаче "летния" има само две позиции за гръбче и двете седнали и въобще не й беше минало през ум, че не може да вози така прясно родено бебе. Естествено продавачката в магазина я уверила, че няма ниииикакъв проблем да си го вози и седнало де, по-важно било да не му е горещо и ей за т'ва бил "летния" кош.
Всичко са готови да ти кажат нашите търговци само и само да купиш бе... :x
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #120 -: Април 29, 2011, 15:29:16 pm »
Мерси, ще пробвам сега да ги дам в лъжица с няколко капки кърма.. Освен ако не е ревнал пак истерично, защото като почне така да се дере забравям всичко  8O сега пък от глад ревеше- сякаш не е ял цяла вечност  :?

За шезлонга ще проверявам за нещо подходящо- ако знаете такива дето се люлеят, дайте идея. Не съм много наясно още с тези джаджи.. А за коша за новородено, вината е донякъде и на производителите, защото на много брошури ги пишат "зимен кош" и объркват хората. Добре че когато за пръв път гледах колички, попаднах на светната продавачка и тя ми обясни, че се препоръчва такъв кош за новородено (май до 6мес. или когато почват да сядат) иначе и аз щях да се чудя.. Така или иначе аз ще съм от малкото летни мами с такъв кош това лято, само се чудя дали ще се оправям с него сама на по-дълги разстояния, че количката, която ни дадоха малко тежичка ми се струва, но ще видим..

Само като чуя за второ ми се изправя косата, колкото и да се радвам още на мъника. една приятелка ми каза че така било в началото, но после друго съм щяла да мисля.. Незнам, в момента дори не вярвам че сте толкова смели скоро след първото  :wink: :oops:
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #121 -: Април 29, 2011, 16:49:22 pm »
Sami, още е голяма лудницата при вас, нормално е да се чувстваш така. Много скоро ще влезеш в някаква организация :wink: и друго ще мислиш тогава :)
Дай боже всеки да има толкова, за колкото мечтае!
Аз си имам мечта за трето, там вече нещата биха зависили от повече фактори, но се надявам някой ден да се сбъдне тази мечта.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #122 -: Април 29, 2011, 16:55:08 pm »
Сами, не знам шезлонг, който да не се люлее. Според мен по-добре люлка и то електрическа.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #123 -: Април 29, 2011, 17:11:58 pm »
Много ви благодаря за координатите за очен лекар.
Ще опитам да ги заведа в следващият месец.

Мише, то най-вероятно ще стане след месец-два за пръстчето на Никол, че доктора няма часове, но и за мен ще е по-добре след ДРЗ:)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #124 -: Април 29, 2011, 17:59:39 pm »
Лисе, да се присъединя и аз към отзивите за д-р Николова. Изключително съм доволна.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #125 -: Април 30, 2011, 02:04:12 am »
Sami123-аз имам ето това
http://cangaroo-bg.com/?act=inside_product&product_id=131На мен вече не ми е нужно-ако някой се интересува, може да се разберем.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 02:07:04 am от shanoar »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #126 -: Април 30, 2011, 09:18:30 am »
Направо ме разбивате, бебета на по 2 месеца и вече сте категорични, че не искате второ  :D няма да става по-лесно, ако ще ви успокои това да приемате новия член по-добре
и аз в клуба за трето ... някой ден
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #127 -: Април 30, 2011, 09:32:30 am »
и аз в клуба за трето ... някой ден[/color]

И аз в същия клуб за следващо :lol: незнам дали ще се случи някога изобщо но, не пречи да си мечтая:)
Не съм луда и редовно си пия хапчетата:)))))))
Весел и спокоен уикенд.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #128 -: Април 30, 2011, 11:10:35 am »
Ех, Мини, и аз искам трички! :lol: Готова съм за второ още веднага! Толкова е хубаво да си имаш малко съкровище! Ама пусто секцио, ще трябва да почакаме малко с опитите. Пък кога ще стане това е вече отделен въпрос. Дано да не отнеме пак 4-5 години :?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #129 -: Април 30, 2011, 11:36:45 am »
Раши, и аз си мислех, че нашето второ ще отнеме поне 3 години пак, то стана за 3 месеца
пожелавам ти да е толкова бързо, колкото желаеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #130 -: Април 30, 2011, 11:50:19 am »
Раши, и аз си мислех, че нашето второ ще отнеме поне 3 години пак, то стана за 3 месеца
пожелавам ти да е толкова бързо, колкото желаеш


За 3 месеца не съм мислила :) Но определено искам второ само малко да порасне Владимир..Че малко е трудно тука в чужбина с две деца с толкова малка разлика..Работа едно друго..Когато му дойде времето-а то определено ще дойде ! :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #131 -: Април 30, 2011, 12:58:55 pm »
Колкото повече,толкова повече.и аз нещо съм на вълна трето,пък то ще си покаже :D.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #132 -: Април 30, 2011, 13:04:45 pm »
и аз в клуба за трето ... някой ден[/color]

И аз в същия клуб за следващо :lol: незнам дали ще се случи някога изобщо но, не пречи да си мечтая:)
Не съм луда и редовно си пия хапчетата:)))))))
Весел и спокоен уикенд.
Ех, с 3 и пак да се натика :)))
Аз вече съм подала молбата си в тоз клуб, ама мъжа ми още не я е удобрил  :lol: Дано му дойде  и на него акъла в главата скоро, че времето минава...
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #133 -: Април 30, 2011, 14:16:25 pm »
мими, лъже, че си взима хапчетата лисицата.  :lol:

При нас е слънчево и когато малкият се наспи, ще се разходим.


Желая ви приятна събота!
« Последна редакция: Април 30, 2011, 15:18:12 pm от blue_sky »

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #134 -: Април 30, 2011, 15:17:36 pm »
Мини, кой е категоричен че не иска второ, или трето? Поне в моето семейство - няма такова нещо, а именно защото сме с бебе на два месеца и шашът още е голям, пък и двамата сме наясно, че по-лесно няма да става - споделих таткото как се е "гипсирал" в момента  :lol: Като му мине - и второ и трето ще заиска, ама дали ще ни се получи е друг въпрос  :? Дано другите ни дечица станат по-бързо от този мушмул, пожелавам го и на другите мами, които искат още деца /независимо кой пореден номер се падат/, да сме живи и здрави само! :D

Иначе, аз открито си признавам, че колкото и да е желан и чакан и синът ни и колкото и да сме били информирани и подготвени какво е да имаш бебе на теория...на теория си е едно - на практика е по-различно. Знаех, че ще обичам Дани мнооого, но преди да се роди и да започна да се грижи за него - не можех да си представя колко точно съм способна да обичам някого. Е, сега не се налага да си представям, просто го усещам непрекъснато  :D Знаех също така, че ще има безсъние, не съм си въобразявала, че ще си поспивам и той само ще яде, дреме и няма да ме развърта за какво ли не. Ама след първия месец "поспиване" 3-4 часа в денонощието /не ънблок/ от моя страна, когато започнах да треперя ставайки от леглото, да ми е постоянно ниско кръвното и се оказах два килограма под теглото на което забременях - ами да, тежко ми стана, чисто физически. И това, че физически изнемогвам - изобщо не значи, че не се радвам, че имаме дете и не бих родила още две поне. Означава само, че колкото и да си бил готов "на теория" да се чувстваш като парцал физически, когато наистина се почувстваш като парцал - няма как да ти е хубаво от това, независимо от щастливия повод по който си се докарал до такова състояние. Най-малкото, аз започнах да се тревожа, че не съм адекватна майка на детето си, понякога ме е страх да го взема и да го разнасям, като "оплитам краката" и ме е шубе да не се простра някъде с бебето в ръцете и от сорта неща.
Всичко това обаче ще мине и ще замине и ще го забравим и двамата с баща му и ще си спомняме само хубавите моменти. Убедена съм в това.
Та нека не смесваме нещата. Моментната ни физическа умора и пренстройката на целия ни живот покрай малкия, съвсем естествено не ни подтиква още утре да искаме второ, или трето дете. Което не значи, че "категорично не искаме" още деца след известно време. ;)

Хубав ден на всички, случихме на време май най-после  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #135 -: Април 30, 2011, 15:21:17 pm »
ДжБрул, поне на мен ми се струва, че по-лесно става. Особено като свикнете един с друг, а и детето става все по-самостоятелно. Мъжът ми твърди, че физическите усилия били силно необходими до около 6-годишна възраст. После превес взимали интелектуалните.
Мисля си, че и организмът ми свикна да отпочива с по-малко сън (е, не с два часа, но определено не са ми нужни поне 8-9 както беше преди). В началото човек си мечтае за 3-4 накуп, но ти желая съвсем скоро нещата да се променят.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 15:23:40 pm от blue_sky »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #136 -: Април 30, 2011, 15:33:13 pm »
сега не спите, защото имат колики
след 15 години, за да ги мислите къде са- край няма да има,такъв е света и не го преживяваме само ние  :)
ама чак да ни се изправя косата при мисълта за следващо- няма нужда, наистина
викам да са ни здрави децата, другото с мед да го намажеш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #137 -: Април 30, 2011, 15:45:52 pm »
викам да са ни здрави децата, другото с мед да го намажеш [/color]

именно :


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #138 -: Април 30, 2011, 19:58:15 pm »
При мен разминаването с очакванията се получи може би защото докато бях бременна непрекъснато ме плашеха колко ще е тежко и трудно и аз очаквах много, много трудности в гледането на децата но от друга страна не съм имала и грам съмнение, че ще се справям сама.
В действителност се оказа много по-лесно от схемите и историите, които си съчинявах преди да се родят.
Може би затова и се дразня, сега когато някой тръгне да обяснява на друг колко тежко и сложно ще е, без значение дали детето ще е едно, две или три...особено в последните два случая. Може да е тежко, може и да не е. Зависи и от децата и от родителите и от още куп неща в ежедневието ни.
Нормално е да има много изморени и оплакващи се (в добрия смисъл на това определение без да визирам никой конкретно) и такива, за които безсънието е нещо нормално. Аз съм от вторите, от години спя по много малко и вероятно затова не усетих така силно натоварването покрай грижите за децата в началото.
Започна да ми става сложно сега, когато всеки от тях иска да играе различна игра и то с мен:) Вероятно ще става и по-сложно...а може би не:) Времето ще покаже и убедена съм ще ме научи как да съм до всеки и полезна за тримата.
Сега да ме питате защо написах всичко това...немога да ви кажа:) ама пък и ми е жал да го изтрия:) труд си е:)))))))))

Бъдете здрави:)


Деси, понякога бъркам хапчетата:)))))))))днес май съм ги объркалаа:)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #139 -: Април 30, 2011, 20:07:30 pm »
Дечицата са съкровище, бих гледала и 20 ако имах  време, средства и подкрепа, за да мога да им дам всичко необходимо и да не ги лиша от нищо. Дано господ ме дари поне с още едно...

Гледахте ли филмчето по БТВ за япония.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #140 -: Април 30, 2011, 21:34:40 pm »
Айде и аз в клуба на искащите...ако трябва да съм съвсем откровена, още веднага след раждането ми се щеше колкото се може по-скоро пак да съм бременна :oops:
Не сме се пазили оттогава насам въобще, но то така или иначе с нашия мъжки фактор има да чакамеее :oops: :) Живот и здраве ще опитаме пак при нашия док, но ще видим кога точно :wink: Винаги съм си мечтала за три деца, но дори да си останем с едничкото - пак съм невероятно, безкрайно и неописуемо щастлива, че го имам :)


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #141 -: Април 30, 2011, 22:36:00 pm »
Привет  :)
Малко се позагубих напоследък, но от 10 дни насам не знаех на кой свят съм ...
На 18ти вечерта ми се обади хазяйката, че с мъжа си идват в апартамента, в който сме на квартира и до 1 месец трябва да се изнесем оттук - дъщеря им била тук от миналото лято със семейството си и ще останат да живеят в големия апартамент, а хазяите идват в гарсониерата. Честно казано, не беше съвсем неочаквано, просто беше въпрос на време.
Не мога да ви опиша как се чувствах през тези дни ... толкова притеснения бяха, що рев изревах ... Те са ни познати, плащахме малък наем и въпреки това едва се оправяхме.
Светлинка в тунела дойде преди 2 дни, когато баща ми се свърза с вуйна си, която живее на село, но има апартамент в града, необитаван от години. С мъжа ми ходиха да го видят - бил в ужасно състояние целия, всяко помещение било за ремонт, но ще ни приспаднат от сумата за наема за няколко месеца и след това ще плащаме сравнително малък наем.
До вчера уж всичко беше наред, но бабата нещо се изметна и снощи пак бяхме в дупка ...
Но тази вечер съпругът ми се чул с внуците /които преговаряха с бабата/ и последно ще влезем в този апартамент. В следващите дни ни чака страшно много работа докато направим ремонта, да опаковам багажа /а той е многооо - за 9 години тук сме го насъбрали  :)/, да се пренесем, но съм ухилена до ушите и летя в облаците при мисълта, че ще живеем в малко по-голямо жилище, няма да нарушаваме спокойствието на детето, когато имаме вечер гости, и Диляна ще обикаля с паяка на повече от квадрат и половина място .. :) и т.н. и т.н :)

Е, оплаках ви се и ви се похвалих  :)


.
  



Дечицата са съкровище, бих гледала и 20 ако имах  време, средства и подкрепа, за да мога да им дам всичко необходимо и да не ги лиша от нищо. Дано господ ме дари поне с още едно...

Гледахте ли филмчето по БТВ за япония.  :(



Лиде, много правилно си го казала.

А филмчето за Япония не го гледах, че имах работа в кухнята по това време, но сигурно кадрите са били меко казано потресаващи ... горките хора ... ужас ..
« Последна редакция: Април 30, 2011, 22:39:40 pm от Eли:) »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #142 -: Май 01, 2011, 01:20:30 am »
Ееее, айде сега, малко се поувлякохте :D Никой не е бил категоричен, нито някой се оплаква, че видите ли, туй дете голяма тежест - "за какво ли ми беше". Малко се залита вече в крайности с тази презумпция, че щом с мъки заченато, нямаме право да се пооплачем, че е тежко и трудно на моменти. Ами трудно е, особено ако детето е по-неспокойно и ревливо... В крайна сметка, независимо как е заченато, то си е дете като всички останали. Значи лесно забременелите майки могат да се оплакват, на тях може да им е трудно, ние не можем. Какво - някакви свръхчовеци ли сме? От стомана, ненуждаещи се от сън и почивка? Защото аз не се чувствам неуморима, не знам за вас :lol: Не всеки има неизчерпаем запас от сили, нерви и т.н. Всеки има различен предел, всеки различно се справя и не е редно да се категоризира така - който се оплаквал, бил неблагодарен едва ли не.
И аз към този момент смятам, че ми е рано за второ. Но това не значи, че не искам. Когато му дойде времето, съм наредена пак в АГ-то :lol: Но сега - не! И не виждам къде е драмата. Ми да, трудно ми е, на моменти изпатквам, признавам. Ей одеве се дра два часа от колики, ама буквално се дра - до посиняване - вие се и се гърчи в ръцете ми, не мога да я удържа. Искам да й направя чай или мляко - не мога. Сама съм вкъщи, тя пищи и реве и аз рева. С едната ръка я държа, ама едвам я държа, щото тя така се огъва и мята, че едвам я удържам, как не я изтървах - не знам. Да я оставя да легне - абсурд - посинява и се дави. С другата ръка някак се опитвам да направя чая. Е, направих го, ама междувременно едвам не се напиках, не я изтървах и не се олях с вряла вода. И ся си представете да имам и едно примерно две годишно или още по-малко...и то реве и се дере...и ко праим? Ще кажете - ми тия с близнаци и тризнаци? Ми не знам как се оправят - честно. Аз на този етап не си представям. Ако ми е на главата сигурно ще се оправя, като нямам друг избор..но на каква цена е друг въпрос. Та така, на тоя етап не си представям да имам още едно дете, повтарям - сега, когато Габи е малка, дори и след година. Да, искам поне още едно, но по нататък. И какво? Това лоша майка ли ме прави? Неблагодарна ли ме прави? Ми не мисля. Просто доказва, че съм човек, не супер-мама, перяща с Tайд и готвеща с Маги. Сори, такива майки не същесвтуват, освен може би в нечие въображение.
Всъщност, май се бъркат малко тук понятията. Никой не се оплаква от децата си, а от трудностите, физическата умора, недоспиването, психическата умора също. Нима това не е нормално. Ми да, изправя ми се косата като си представя да има още едно ревящо дете, но не защото ще го има, а защото аз евнтуално ще съм неспособна и неадекватна да се оправя. В смисъл, че ще бъда изнервена, уморена и нямаща сили да се занимавам с детето с друго, освен със сменянето на памперси и хранене. А с това не се изчерпва гледането на дете, нали? То иска да си поиграеш с него, да го погушкаш, да му почетеш, попееш и т.н. Е, като си уморена и изнервена, не виждам как точно ще стане. Предпочитам да поизгледам едно дете поне мааалко да порастне и да е малко от малко самостоятелно /поне да се храни само дето се вика/, отколкото да имам две с по няколко месеца –година  разлика и да не мога да обърна внимание и на двете като хората.  Знаете - всяка възраст си има своите нужди. Едното иска да гука, другото да пее песнички - кое по-напред. Не че не става, ама си е бая трудничко.  Вярно, че на каквато и възраст да са, пак ще има разлика в нуждите, но когато поне едното дете е по-голямко и разбира – друго си е.
Та така де, няма драма тука. Напълно нормално е млади, пресни и изморени майки да се плашат от идеята точно сега да имат още едно бебе. Като им мине и забравят за безсънните нощи и сякаш безкрайния рев, ще се наредят за по още едно :lol:
Лека вечер на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #143 -: Май 01, 2011, 01:30:25 am »
Сиксче, като имаш две ревящи, на различни възрасти, сядаш някъде, гушваш и двете, пееш песни, занимаваш ги, обясняваш се, загълвикваш ги с нещо, или ги оставяш да реват колективно :lol: Няма драма, надува ти се главата само :D Не е страшно, но умората понякога е безумно тежка.
Лис, и аз бях свикнала с малко сън, ама сега има дни, в които на автопилот карам, че и името си не мога да кажа, ама справяме се, няма къде да ходим :D
На мен винаги ми е било смешно като кажат /баща ми има една приятелка и колежка, дето все ме жали/ как се справяш сама - ми справям се, имам ли шанс да не се. Да е жив и здрав мъжа ми и той помага колкото може. Не ме не избухвам, не се карам, нямам желание да се затворя и да спя, да спя, да забравя да стана, ама ми минава след време :lol: И съм на приливи и отливи - ту искам още едно, ту не искам :oops: Ама каквото стане, само да са ми живи и здрави децата, друго не искам!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #144 -: Май 01, 2011, 01:52:53 am »
Ей, как не ви омръзва всяка тема по същество да я изкривите и да я превърнете в нещо друго, обикновено силно напомнящо сапунка? Чудя ви се искрено и то не за първи път.

Евала на Блу в случая – тя коментира по същество въпроса – трак, трак така и така. Нещо лошо, срамно, обидно за някого казва ли? Не мисля.  „Трудността” по отглеждането на деца, зависи и от самото дете и от спецификите на семейството, начин на живот преди детето, навици, адаптивност... – на едни чисто технически им е по-лесно, на други не толкова... Общото е, че няма родители, които биха предпочели да нямат деца, че да им е „лесно” и СПОДЕЛЯНЕТО, че в битов, или физически план нещо те затруднява с детето е човешко и нормално. То няма никаква връзка с въпроса кой колко деца искал и оттам – айде някакви „генерални” изводи „по принцип”.
Следващият „запис”, който предполагам бихте врътнали е от вида: „срамно е да споделиш тук, че от недоспиване ходиш като натровена и си буквално недекватна, понеже така ще обидиш всички жени в този форум, които още мечтаят да ходят недоспали и ошеметени по същия повод.” И в този ред. Е, нямат връзка двете неща, освен ако някой зорлен не я търси, за да намери за какво да се обиди за пореден път, но съм сигурна, че желаещи да намерят такава  връзка – никак не липсват.

Лисе, права си,  хората изкарват родителството нещо ужасно тегаво и своеобразен вид мъчение и аз съм ги слушала тези, не ми се вярваше и все още не намирам резон в подобни приказки. Вероятно, защото никога не съм си мислела, че детето е кукла и всичко с него ще е „цветя и рози”. Баш напротив. Знам, че оттук нататък докато умра – няма да имам мира и все ще го мисля сина си, а дай Боже и още едно - две деца. На мен пък ми разправяха как първите три месеца ще пукна от скука, понеже той щял денонощно да спи и аз „да си лакирам ноктите” /има и такива деца/, ама моето не е такова. Може да не спи и 10 часа с някакви паузи за придремване от по 15 мин. и пак е „на линия”. Ами жив и здрав да ни е, отспала съм си 30 години, ще издаяня някак, докогато е нужно. Не ми е драма някаква.

Както не ми беше драма да говоря, че имаме репродуктивни проблеми, преди да забремения, както открито говоря, че сме имали такива и сега...
Та по същия начин не ми е никаква драма да споделя, че не съм спала от 17.02.2011, че хемоглобимът ми толкова нисък не е бил и като бременна, че 52 кг не съм била от 10-и клас, че с мъжа ми нямаме идея кой ден и коя дата е, понеже 24/7 гледаме детето си /съвсем сами/, а когато той все пак спи, даже не ни се говори защото сме тотално „застреляни”. И никаква драма не ми е да кажа, че ни идва нанагорно в грижите за бебето в момента – просто защото е човешко. И никак не е равносилно на „съжалявам, че го имаме” и пр. глупости и още 100 пъти бихме го изживели същото с удоволствие, пред алтернативата да няма дете в дома ни.

Само че, категорично не приемам, който и да било да прави неадекватни обобщения по въпроса как не мога едновременно да съм неземно щастлива да бъда майка и в същото време да съм физически капнала. Мога и имам правото да го споделя, а който има капацитет да разбере какво казвам  - разбира, не драматизира.

Та така мили дами. Вие като сте свръх-хора и нищо не ви идва нанагорно никога – моите дълбоки почитания към вас. Аз като простосмъртна – понякога имам нужда и да спя, че и да хапна, че и от някакво време за себе си имам нужда и когато не мога да го имам -  ми тежи. Нормално. Ама това, че ми тежи – хич не значи, че не се радвам на бебето си и не искам още едно-две по-нататък.

И понеже по едно време твърдяхте, че „пресните мами” не пишели в тази тема понеже не умеели да се впишат – да ви „осветля”, че дълбоко грешите. Не пишат в тази тема, защото на никоя от тях не й се ще да си сподели моментните дертове и грижи покрай бебето и в отговор да я залеете с „умности” на общо основание като последните. Ефектът от това е,  да я накарате да се почувства, или още по-зле, или направо виновна, че й дотежало бебето 5 часа да реве до посиняване примерно, а тя да е абсолютно безсилна да го утеши и ситуацията виждате ли „никак не я кефи”. Дотежава, ако ви се „върже на акъла” де, в общия случай – просто никой нищо не пита и не споделя в тази точно тема, за да не му образувате излишни нерви за глупости.

Чудя се също така, има ли нещо за което да пишете искрено тук, или никога не можете да излезете от ролята на „мама Божка”? Не защото сте „мама Божка” наистина, ами сакън да не реши някой, че не сте толкова добри майки, колкото се изкарват околните.
Добрата майка е нормален човек с всичките си човешки слабости и нужди и те същите – не й пречат да бъде добра майка на децата си. Точно напротив. Изграждат в децата модел за подражание на нормален човек, не комплекси за малоценност как не могат да го докарат до свръх-човек.  Не само, че не е лошо, ами е необходимо детенце в една възраст в която може да възприема инфо – да знае, че всички хора, дори мама и тати имат свой живот и нужди понякога и „светът не се върти около него”. Защото светът извън вашия дом - няма да се врътне окло детето ви, само защото на вас ви се искало така, а за него ще е шок ако го очаква и то не се случва.  И го прави неадаптивно и неподготвено за реалността с която ще се сблъска.

И за да не е този пост нещо „разплякано и неясно за кого” – провокира ме предимно Мини да го напиша, но има и други хора в тази тема точно, към които частично го отнасям. Това го уточнявам, за да не ме упрекнете в недомлъвки и клинчене. Стоя си зад думите – пък който иска да трие, да раздава бан-ове – негова воля. В този живот има и истински драми все пак и тази тук не е от тях.  :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #145 -: Май 01, 2011, 06:44:36 am »
всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му
аз така разбирам кой ме мрази  :lol: :lol: :lol: :lol: в общият случай това са една групичка "пресни" майки, които много държат да покажат на гадните модератори, че няма да стане на тяхната и ще им държат тон и ще ги съветват постоянно  :wink:
хубав ден, денят ми на Супермен започва, много съм щастлива, сигурно от Аулина, с който се друсам от има няма месец време
постове с повече от два абзаца не чета, както вече знаете, за това се извинявам, че не коментирам по същество

Лиде, филма беше просто ... думи нямам
"на 3-4 минута пред дома ни бяха ПОДРЕДЕНИ одеала и минерална вода"
"в Япония да помогнеш е въпрос на чест"
"след последните случки хората станаха ОЩЕ ПО-СМИРЕНИ"

това никога, ама никога не може да се случи тук, следейки и пишешите по форумите, още повече губя надежда
Япония са друга планета, ние никога няма да успеем да се доближим до нея
« Последна редакция: Май 01, 2011, 06:54:20 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #146 -: Май 01, 2011, 08:41:21 am »
 8)
все някой нещо ще каже, някой друг друго разбрал.
Всеки си знае най -добре как се чувства.
Моите близнаци бяха много кротки и спокойни, не са имали колики, не са плакали през нощта, не съм била изтощена и пр.Намерих начин да си организирам задачите и т.н
и бих искала още едно дете, но няма как:)
Живи и здрави, в другия живот.

Мини, защо пиеш Аулин?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #147 -: Май 01, 2011, 09:28:15 am »
При мен разминаването с очакванията се получи може би защото докато бях бременна непрекъснато ме плашеха колко ще е тежко и трудно и аз очаквах много, много трудности в гледането на децата но от друга страна не съм имала и грам съмнение, че ще се справям сама.
В действителност се оказа много по-лесно от схемите и историите, които си съчинявах преди да се родят.
Може би затова и се дразня, сега когато някой тръгне да обяснява на друг колко тежко и сложно ще е, без значение дали детето ще е едно, две или три...особено в последните два случая. Може да е тежко, може и да не е. Зависи и от децата и от родителите и от още куп неща в ежедневието ни.
Нормално е да има много изморени и оплакващи се (в добрия смисъл на това определение без да визирам никой конкретно) и такива, за които безсънието е нещо нормално. Аз съм от вторите, от години спя по много малко и вероятно затова не усетих така силно натоварването покрай грижите за децата в началото.
Започна да ми става сложно сега, когато всеки от тях иска да играе различна игра и то с мен:) Вероятно ще става и по-сложно...а може би не:) Времето ще покаже и убедена съм ще ме научи как да съм до всеки и полезна за тримата.
Сега да ме питате защо написах всичко това...немога да ви кажа:) ама пък и ми е жал да го изтрия:) труд си е:)))))))))
Оле това все едно за мен пише. Аз бях подготвена за идването на едва ли не второ пришествие. А се оказа една жива кукла.До годинката все едно не съм гледала дете в къщата а още една плюшена играчка. То пък за сметка на това сега, всичко ми излиза през носа.
 С Вяра по същия начин, макар с нея да имах такива трудности, че се чудя как все още съм с акъла си, но и тя е кротко дете.
Може би затова идеята за следващо дете съвсем в началото след раждането и на двамата, е някак си естествена.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #148 -: Май 01, 2011, 09:49:36 am »
8)
Мини, защо пиеш Аулин?
Ema, Мини се шегуваше  :)

Мини, така е. Японците са хора пред които се прекланям дълбоко. Ужасно е това което се случи.

Jbrul, представи си, че има хора които понасят всичко това, без да мрънкат и да се оплакват. Някак си се стягат и планират предварително нещата. Така ги вършат системно и за кратко време. Оцеляват и се справят.
Темата се обърна на: Уместно ли е да се оплакваме във форум за проблемно забременяване, колко е тежко да не спиш първите месеци в периода с коликите. Ми аз ще ти кажа, че за мен не е уместно. Плюс това докато пишеш огромните текстове, можеш да поспиш нали?  :) Щом ти остава време и за това, не си за оплакване  :wink:
Без лоши чувства, просто коментирам както винаги.


 
« Последна редакция: Май 01, 2011, 09:51:40 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #149 -: Май 01, 2011, 10:32:15 am »
След като изчетох повечето постове-защото и аз като мини не чета постове с повече от два абзаца-ще кажа само това-Радвайте се на децата си докато са малки и можете да ги прегърнете,целунете,гушнете.Нямате идея какво ви чака след 5-6 години като порастнат и какви л...на ще ви с...т на главите-Малки деца-малки грижи-Големи деца-големи грижи!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #150 -: Май 01, 2011, 10:46:31 am »
Е, аз пък прочетох всичко, обаче така и не видях заяждане от Мини. Що скачате като ущипани не разбрах. Много е права, че всяка възраст си има трудности, особено ако са болни дечицата - те и да спят, аз не спя, за да ги проверявам   :? И ако чакате да си заживеете спокойно и тогава да искате още едно, няма да стане никога. То просто или го искаш или не. То дано можем да имаме де...
Лидия, не вярвам да се шегува Мини, че е на Аулин...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #151 -: Май 01, 2011, 10:53:19 am »
Лидия, не вярвам да се шегува Мини, че е на Аулин...
Мими, Аулин употребяван цял месец, не се взима за проблеми с децата. :) Затова реших, че се шегува. Ако има сериозен физически проблем, който налага употребата на Аулин през толкова дълъг период от време, това вече е друга работа и не е добре.
Аз го разбрах така и дано е така...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #152 -: Май 01, 2011, 11:31:44 am »
Мацки, после ще чета, че виждам, че голяма дискусия се е развихрила. Но в този ред на мисли да ви кажа, че имам една приятелка, която забременя от донорско инсе (няма мъж, партньор или каквото и да било подобно). Е, онзи ден са й казали, че има две тупкащи сърчица. Тя още смила новината. Финансово ще се справи, но за физическото ще е зор. Казах й да пенсионира бъдещата баба предсрочно и да я кани за години напред да живее у тях.  :D И че съдбата е видяла, че има здрав гръб, та й е отредила двечки. А тя ме контрира, че ако правим пак процедура, да не вземат и при мен да излязат две. Ама няма да ги върнем. 
За мен беше важно да свикна, че никога вече няма да имам подредена къща. И сега ми е добре.  :lol: Е, на къщата не й е, но това си е неин проблем.  :wink:

Хубав ден от нас! Отиваме на разходка в парка, а на тати сме му дали градски отпуск за деня.  :wink:

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #153 -: Май 01, 2011, 11:39:14 am »
Ей, Блу скай, на това се вика щастие. :)

Наистина и аз не чета твърде дългите постове. Нямам време просто. Влизам в темата, за да видя кой как е и как се дечовците. Но, не ми се четат твърде сложни разсъждения. Не му е тук и мястото май. Струва ми се, че не всички във форума са забременели трудно и затова нямат уважение към останалите. Това е форум за взаимопомощ и споделяне и нека си остане такъв. Не ми сеще да го превръщаме във онзи форум, в който повечето постове са "запис", "запис".

А моята Никол си има вече първи зъб :) Тази нощ горката се е събуждала 5 пъти и мрънка, мрънка. Само се чуди какво да дъвче и иска да суче нон стоп. Виждам и втори зъб, че тръгва, та явно е от него. Няма температура слава богу. А баща и нали е зъболекар и на седмото небе от щастие :) Хе хе хе :)


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #154 -: Май 01, 2011, 12:17:46 pm »
Струва ми се, че не всички във форума са забременели трудно и затова нямат уважение към останалите.

Незнам кого визираш с това изказване,но това че съм забременяла навремето от раз,не означава,че не уважавам момичетата тук.Пътя по който вървя в момента,нищо че е за второ дете никак не е лек.Не си мисли,че моето дете е по-малко желано от твоето!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #155 -: Май 01, 2011, 13:11:55 pm »
С риск да задълбая,подкрепям Пими.И аз навремето забременях от раз,но със второто не беше никак леко,така че всеки знае себе си.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #156 -: Май 01, 2011, 13:21:22 pm »
Струва ми се, че не всички във форума са забременели трудно и затова нямат уважение към останалите.

Незнам кого визираш с това изказване,но това че съм забременяла навремето от раз,не означава,че не уважавам момичетата тук.Пътя по който вървя в момента,нищо че е за второ дете никак не е лек.Не си мисли,че моето дете е по-малко желано от твоето!

Спокойно pimi, не визира теб с това изказване. Визира мен и други като мен, които понеже споделили, че отдавна не са виждали няколко часа сън накуп - значи се оплакват от това, че имат дете.  :lol: "Желязна" логика - дума да няма.
Та ако следвам тази логика - значи всички тук, които споделят, че в даден момент имат даден проблем с детето си /все едно какъв/ - значи се оплакват от това, че имат дете. Аз не съм на това мнение, мисля че това се нарича "споделяне", а не "оплакване" и същото не е проява на неуважение към когото и да било.

Лиде, не ми е необходимо да си представям, понеже го върша напрактика. Организирали сме се, справяме се, "ще оцелеем" и ако имаме късмет - пак ще минем по същия път след време. Нямам спомен откакто съм родила, да съм "ревала" из форума колко ме "гърчи бебето" и колко е "труден за гледане", още по-малко да съм мрънкала, че е такова положението ;) Споделям единствено факти от живота си, свързани с отглеждането на дете, а фактите са си факти - нито са "обида", нито са "оплакване" - просто няма как да бъдат такива. И никой от тук пишещите не е дошъл да се грижи за детето ми вместо мен, че да има правото да ми дава наклони по въпроса кога трябвало и не трябвало да искам да имам второ и трето дете. Щом по принцип искам - достатъчно говори колко "ми е тежко", а кога считаме с мъжа ми, че би било добре да опитаме - си е лично наш смеен въпрос. Както си е и лично ваш въпрос, когато се отнася до вас и вашите си семейства.
Плюс това, докато пиша огромните текстове Лиде си будувам заедно с неспящото си дете, което виси в кенгурото /та поне съм "хендс фрии"/. :lol: Иначе бих предпочела и двамата да спим, ама той като не иска - не мога да го накарам насила. Само за инфо го казвам, да не излезе, че се оплаквам от ситуацията, от детето си, от майчнството и от космоса изобщо. ;)

Не знам дали Мини пие Аулин "сериозно", или се шегува. Аз от вчера пия Аулин съвсем сериозно, понеже така си тряснах главата в ръба на една тераса, та го откъртих чак и ми се наместиха всички пломби и коронки  :lol: Цепи ме глава тааааа - идва ми да вия на моменти. Е, те това вече е оплакване, ми боли ме егати - оплаквам се.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #157 -: Май 01, 2011, 13:44:07 pm »
Скоро ще спра и в тази тема да пиша май:)
не, че ще е голяма загуба за някой де:)
пак започнахме да си ги мерим.

На Никол "кривото пръстче" е отново в състоянието преди инжекцията миналата година. Забелязах го тази нощ докато спеше и видях другите 4 свити а то стърчи. при опта ми да го свия се усеща отново прищракване. Няма да чакам за час при ортопеда и тази седмица ще ходим да чакаме пък когато ни приеме. Ще говоря и за операция ако е гаранция, че ще се оправи за постоянно защото неможах да спя от притеснение при мисълта за нова инжекция.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #158 -: Май 01, 2011, 13:52:18 pm »
Pimi, миличка, изобщо не визирам теб! :) Извинявай ако си се засегнала.

Наистина визирам Жбрул, която попрекали с дългите постове. Много ясно, че е трудно да не спиш и да гледаш дете няма спор. Но, трябва да се съобразяваме с факта, че Зачатие е сайт за проблемно забременяване. Смятам, че лесно забременелите не трябва да прекаляват и да се навират в очите на хора, които са успяли с 1000 зора или не са забременяли все още.
« Последна редакция: Май 01, 2011, 13:57:13 pm от Раши »


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #159 -: Май 01, 2011, 13:54:19 pm »
всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му
Мда, това е видно и от твоите реакции :D

Цитат
аз така разбирам кой ме мрази  :lol: :lol: :lol: :lol: в общият случай това са една групичка "пресни" майки, които много държат да покажат на гадните модератори, че няма да стане на тяхната и ще им държат тон и ще ги съветват постоянно  :wink:
Е тука бъркаш, повечко са :lol: А и други са тези, които съветват и държат тон :wink: А това, че ти не четеш, отдавна го знаем. Само че като не четеш, недей и да коментираш, че е тъпо :wink:

Разбрахме сега, че тука има супер-мами, няма нужда да продължавате да се пънете :lol: Признахме ви.
Понякога се чудя изобщо четете ли се какво пишете?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #160 -: Май 01, 2011, 13:58:55 pm »
Лис, съжалявам за пръстчето.  :(

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #161 -: Май 01, 2011, 14:17:53 pm »
Лисе, детенцето на моята кума имаше подобен проблем. Не отваряше палчето и прищракваше, но много трудно. Казаха и, че е хубаво до 2.5 годинки да се оперира, защото до тогава израства сухожилие, след това се налага да вземат от друго място и да присадят. По принцип, по-леките случаи могат да минат и с масажчета, но при тях не стана и се наложи хирургична намеса.
Стеснен канал на сухожилието беше при нея. Мина много добре. Само, че с пълна упойка. Сега детенцето няма проблеми и няма и белег. Притеснително е знам, но ще се оправят нещата. Ако нещо те интересува, питай. Сигурна съм, че си проучила въпроса и лекари и клиники, но все пак, ако има нещо което те притеснява, ще я попитам, мога и да ви свържа.

sixsens 8O
« Последна редакция: Май 01, 2011, 14:19:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #162 -: Май 01, 2011, 14:33:11 pm »
Раши, разбирам доброто ти желание да "намяташ камъни в моята градинка", ама рискуваш с този род изказвания, да засегнеш именно онези хора, на които такива като мен не трябва да се "навират в очите" ;) Т.е. спонтанно забременелите жени в този форум, които все пак са минали през не по-малко мъки и чакане, от преживелите АРТ.
Себе си не причислявам, нито към едните, нито към другите. Аз почаках за бебе само има-няма 5 годинки, не се имам за жертва, не считам детето си за по-специално от това на забременелите "от раз", нито за по-малко специално от детето на Сикс примерно. Радвам се изключително много, че "се разминахме с най-малкото" по тези въпроси и пожелавам на възможно най-много двойки с репродуктивен проблем - да имат нашия късмет при решаването му.
Дължината на постовете ми е дъвкана милион пъти в този форум и понеже четенето не е задължително - няма как да прекаля. Всеки е свободен да прескочи мой пост, като не му се чете и както виждаш - това се прави. Та хайде не ми брой абзаците, да не си разваляш очите ;)

Лисе, дано намерите трайно и възможно най-безболезнено и нетравмиращо за детенцето решение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #163 -: Май 01, 2011, 14:36:26 pm »
Явна е разликата между т.нар. група "млади майки" и старите кучета. Май и несъвместими помежду си  :lol:. Затова поисках отделяне в отделна тема, но не можело. Това не можене временно ли е или постоянно, защото ми бе отговорено, че се готвят промени по сайта?

И да, "младите майки" не пишат тук не защото нямат време от грижи. Погледнете в бременната тема момиче пита кога ще има цикъл след раждане, защото не знаела в коя тема да пита!







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #164 -: Май 01, 2011, 14:55:22 pm »
Лиде, ще съм много благодарна ако разпиташ къде са правили операцията, при кого и колко им е струвала или за да не ангажирам теб може наистина да ни свържеш и аз да питам:)?
Засега не съм проучвала нищо защото мислех, че ще ни се размине с инжекцията а и след нея (досега) всичко беше наред.
И при Никол е същото..стеснено сухожилие (тендовагинит).
Нямам представа кого ще ни препоръчат тук във Варна но ако се наложи ще я направим в София.

Много благодаря.

Сикс, не разбирам грубоста в поста ти? Необходимо ли е?

« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:07:25 pm от Lisko »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #165 -: Май 01, 2011, 14:59:01 pm »
Мъжът ми отиде до Холандия. Ще взема да му поръчам да ни донесе една лула на мира.  :noevil:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #166 -: Май 01, 2011, 15:04:54 pm »
И да, "младите майки" не пишат тук не защото нямат време от грижи. Погледнете в бременната тема момиче пита кога ще има цикъл след раждане, защото не знаела в коя тема да пита!

а защото са неориентирани в сайта? проблемът си е техен.

мен много повече ме притеснява липсата на активност в темите на сдружението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #167 -: Май 01, 2011, 15:05:37 pm »
Лис, дано се оправят нещата при малката възможно най-безболезнено.
Раши, честито първо зъбче!
Блу, след като имате такива намерения за след няколко месеца, мисля че е време пак да се срещнем  :wink:
И да си кажа още малко по темата (не че ме пита някпй де):
Има 3 Супер Мами тук, на които се възхищавам изключително много. Точно тези Жени, освен че гледат децата си дават и останалата им минута свободно време на Зачатие и никога не са мрънкали че им е тежко, че децата не спяли и т.н. А можеха и да се откажат от Зачатие, след като постигнат своето... но не го направиха. Затова те са Супер Мами! Иначе всяка от нас иска да бъде най-добрата майка и всяка от нас греши понякога.
Смарайди, ами като смяташ, че са различни старите и новите мами, запитай се защо? Порови се в старите теми. Преди просто повече се четеше, преди да се пита. Аз например изчетох 3 теми за захранването още преди да почна, а сега не се чете и 1 страница назад (мога и пример да ти дам).
Сикс, ти прочете ли си поста?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #168 -: Май 01, 2011, 15:08:09 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #169 -: Май 01, 2011, 15:09:46 pm »
 :lol:Мими, да ти пратя вече втора тетрадка със записки на Бърди по неговите теми имам.

Специално Моникс не че не знае къде да пита, май за някакъв дух пуснат от бутилка говореше...
« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:11:46 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #170 -: Май 01, 2011, 15:12:18 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
От сърце ти благодаря за информацията:)

Ще разпитам и потърся и тук а след месеци ще сме забравили и за това, права си:):):))
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #171 -: Май 01, 2011, 15:16:14 pm »
Ще разпитам и потърся и тук а след месеци ще сме забравили и за това, права си:):):))
:) Забравили вие едва ли  :lol:, ама Никол със сигурност няма да го помни.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #172 -: Май 01, 2011, 15:19:12 pm »
Лис, препоръчвам ти и детското отделение в Правителствена. За настаняване и операция важи и направление. Провери във Варна, а ако решиш в София, съм на твое разположение за помош/
И моля те, не спирай да пишаш в темата.
Не мисля, че Раши целеше да нарани когото и да било и ако може, баш Раши не я намесвайте :x.
Явно конфликтът между членове на сайта и модератори още не е намерил мирно разрешение (Блу, чакаме лулата и ако може и две-три техни кексчета). Може би трябва да се дадат конкретни предложения, ако ще има изменяне и прегрупиране на сайта, иначе си говорим с недомлъвки по темите.

Въпрос на комуникация, на поднасяне на информация и на възприемане на написаните отговори.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #173 -: Май 01, 2011, 15:20:30 pm »
Лисе,дано пръстчето на Ники се оправи по най-безболезнения за нея-и за теб де начин!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #174 -: Май 01, 2011, 16:03:02 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
Като бивш служител на Пирогов съм "за" Д-р Узунов.Не искам да правя на никой реклама,да не ме разберете погрешно,но в Пирогов си останаха едни от най-добрите специалисти.
Лис,дано се справите с положението.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #175 -: Май 01, 2011, 16:04:55 pm »
Жаси, не намесвам Раши - тя се намеси сама. На мен ми е пределно ясно, че тя не иска никого да нарани, казвам го директно, точно за да няма недомлъвки.
Това, което написах - идеше като илюстрация, че когато някой иска да прочете нечие изказване "като дявола евангилието" - винаги ще си намери начин за това. И съответно - повод да се чувства обиден, без никой реално да го обижда.
И аз не целя да нараня никого, споделяйки, че съм недоспала - ама ей, на - който иска успява да се засегне. ;)

П.П. Лично аз, конфликт с никого нямам персонално. Като не споделям дадено мнение и позиция - казвам го и казвам ЗАЩО не ги споделям. От кого идвало въпросното мнение ми е абсолютно все едно.

Хубав ви ден, на моичкия му писна в кенгурото, ще мисля нещо друго.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #176 -: Май 01, 2011, 16:07:43 pm »
мими, на ДРЗ ще бъда. Ако може, да вземеш да ми направиш пак бяла магия!  :lol:

смараиди, честно да ти кажа, аз не бих постъпила като моникс (специално за овесената водичка за бебе на 2 м.). Според мен проблемът със запека при неопитните майки често е преекспониран. Така че, не виждам за какъв дух от каква бутилка става въпрос. А че има много педиатри в България, които си лежат на старите знания от преди 30 г., то това си го знаем. Не осъждам момичето. Нека то си реши какво да прави и на кого да вярва, но нали затова сме тук - за да обсъждаме, споделяме, питаме и после да взимаме решения. Хайде, със здраве!  8)

ДжБрул, да почерпиш, че толкова дълго седи детето в кенгуруто!  :D

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #177 -: Май 01, 2011, 16:17:43 pm »
Eййй то човек да не се зарадва, че почнаха да пишат повече мами в темата и старите проблеми наново!
Почна се пак с нападките кой мрънкал и кой какво искал, защо и как го искал…
Ами естествено, че всяко дете е различно и всеки родител ги чувства нещата по различен начин и това не го прави по-добър или по-лош поради факта че иска, или не 2, 3, 10 или 20 деца.
Когато едно дете е проблемно от самото начало трябва да си мазохист, а не “супер мама”, за да мислиш за следващото.
Почнахме да се делим на лесно и трудно забременели, кой колко чете, стари мами, нови мами.... Ами засрамете се! Вместо да се радваме, че ставаме все повече в тази тема, а не в поблемното, то започват дръвченията. Като в кокошарник сме!
Колкото до често задаваните въпроси ами естествено е да се пише и коментира това е форум все пак. Аз също съм изчела доста теми - и на  Бърди и за захранването, но пак питам и ще продължавам най-вероятно. Не може да изчетеш толкова литература пък камо ли да наизустиш всичко и при всеки проблем да си наясно.
Моникс като гледам колко поста има едва ли не е наясно къде да пише, ама като знае как ще се реагира естествено е да пише там където не очаква да се нахвърлят отгоре й.
Определено в тази тема не можеш да бъдеш себе си. Трабва да се съобразяваш какво и как да напишеш, за да не бъдеш нападнат и десетина човека как беше… “да ти намятат камъни в градинката”.  Ами мн правилно го е казала Мини “всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му”.

Опитах се да го обясня преди време ама ефект никакъв.

Постарах се поста ми да не е дълъг, че да не се определи като сложен и отново някой нещо да не разбере.

Хубав и усмихнат ден на всички!
Добре, че е неделя
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #178 -: Май 01, 2011, 16:20:36 pm »
Жбрул, аз съм За слинга, По-добре се чувства бебето в него. Не те ли боли гърбът от кенгурото.

Блу и аз не бих дала овесена вода, но всеки сам решава. Апропо, имама надежди, че педиатрите се променят. Моята педиатърка под мое влияние седна да чете за късното захранване и категорично се изказа притив захранването с кисело и прясно мляко, даже ме посъветва, че щом има някакви пристъпи, които може и да са алергични (почти спря да ги прави след като прецъфтяха дърветата) е най-добре да изчакам до след година и шест месеца най-рано за кисело мляко и поне до две години за прясно. Останах изненадана, но ми стана кеф, че стана привърженик на късното захранване. Забрани и коприви, спанак - само веднъж месечно, свинско след годинка.
[/url][/url]
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #179 -: Май 01, 2011, 16:44:51 pm »
Eййй то човек да не се зарадва, че почнаха да пишат повече мами в темата и старите проблеми наново!
Почна се пак с нападките кой мрънкал и кой какво искал, защо и как го искал…
Ами естествено, че всяко дете е различно и всеки родител ги чувства нещата по различен начин и това не го прави по-добър или по-лош поради факта че иска, или не 2, 3, 10 или 20 деца.
Когато едно дете е проблемно от самото начало трябва да си мазохист, а не “супер мама”, за да мислиш за следващото.
Почнахме да се делим на лесно и трудно забременели, кой колко чете, стари мами, нови мами.... Ами засрамете се! Вместо да се радваме, че ставаме все повече в тази тема, а не в поблемното, то започват дръвченията. Като в кокошарник сме!
Колкото до често задаваните въпроси ами естествено е да се пише и коментира това е форум все пак. Аз също съм изчела доста теми - и на  Бърди и за захранването, но пак питам и ще продължавам най-вероятно. Не може да изчетеш толкова литература пък камо ли да наизустиш всичко и при всеки проблем да си наясно.
Моникс като гледам колко поста има едва ли не е наясно къде да пише, ама като знае как ще се реагира естествено е да пише там където не очаква да се нахвърлят отгоре й.
Определено в тази тема не можеш да бъдеш себе си. Трабва да се съобразяваш какво и как да напишеш, за да не бъдеш нападнат и десетина човека как беше… “да ти намятат камъни в градинката”.  Ами мн правилно го е казала Мини “всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му”.

Опитах се да го обясня преди време ама ефект никакъв.

Постарах се поста ми да не е дълъг, че да не се определи като сложен и отново някой нещо да не разбере.

Хубав и усмихнат ден на всички!
Добре, че е неделя

 :good_post:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #180 -: Май 01, 2011, 17:09:40 pm »

смараиди, честно да ти кажа, аз не бих постъпила като моникс (специално за овесената водичка за бебе на 2 м.). Според мен проблемът със запека при неопитните майки често е преекспониран. Така че, не виждам за какъв дух от каква бутилка става въпрос.

аз ще ти обясня за какъв дух става въпрос и защо чоплим тук тая "важна" случка. щото моникс задала въпрос, получила отговор, който я критикува за постъпката й, но понеже отговорът имал негативните качества да е даден от "по-стара" майка и от модератор, моментално следва злъчен коментар "що ми трябваше да питам, изпуснах духа от бутилката" и "новите" майки - сестри по съдба на моникс веднага правят всичко възможно да ескалират въпроса.
 чудно ми е как не съм запомнила изобщо име на потребител на нашия сайт с над 2000 постинга? може би защото този потребител само активно го е потребявал, без да подаде дори и малък пръст за съпричастност към сайта и проблемите на организацията и хората, заради които първоначално е създаден?

почвам да се ядосвам сериозно на тия плевенски трагедии и обмислям да предложа на администрацията на сайта да закрием този проблемен подфорум за 1 месец. хем да се успокоят духовете, хем да можем да си вършим спокойно работата по организацията на ДРЗ, която никак не е малко... а за там нещо няма мераклии много.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #181 -: Май 01, 2011, 17:16:58 pm »
Не можах да разбера точно добре ли е или зле да задавам въпроси без да съм изчела тонове страници преди това, но тъй като това е форум, а не указател по теми и въобще нямам време за дълги четения, а също така всички в този форум са били много полезни -по един или по друг начин (може само и с добра дума) -смятам да продължавам  :D А иначе на пресните мами като мен мога да споделя един сайт, в който намирам много полезна информация, освен за бременността- седмица по седмица, има и за бебето, но не само за тях, а и за мамите: http://www.babycenter.com/6_your-3-week-old_1133.bc?responsys_count=0&scid=mbtw_post3w:1111&pe=MlV6N1BZM3wyMDExMDQzMA..
Точно в тази статия четох, че не е необходимо да се чувствам супермама и виновна, че дългоочакваното съкровище все още ми е като непознато. Ами то си е такова- засега предпочита упорито да гледа в тавана, вместо мен, която се явявам само като хранилка  :lol: Но очаквам в скоро време и обратна връзка, за да се опознаваме взаимно  :) А за умората едва ли някой подлага на съмнение, че както каза Сиксенс никой не е от желязо, независимо колко дълго си чакал и през какво си минал.. Жбрул мила, наистина си преуморена и напрегната, защото не мисля че някой е искал да те засегне. Абсолютно си права, не е необходимо да се чувстваш виновна за нищо и още повече да се оправдаваш- струва ми се че след лесната бременност и раждане (ако помня добре от темата за бременните) си очаквала и сега да си така силна, но има неща, които просто не зависят от нас.На мен въобще не ми пука какво някой ще си мисли за мен ако в момента не искам второ дете или ми е трудно- самия факт че спрях да работя е огромна промяна за мен - всичко с времето си и съобразно много други лични фактори..
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #182 -: Май 01, 2011, 17:23:09 pm »
Ей, па как не ви втръсна да дъвчете едно и също нещо толкова време 8O
Раши, на мен лично ми е ужасно обидно, аз съм забременяла лесно, след петгодишен стерилитет и след една камара манипулации, с двурога матка съм и сме с мъжки фактор и докато си чаках процедурата, видиш ли забременях. Имам един мисед, както и едно раждане в 33та седмица. Прекрасно ми е да ми каже някой как точно съм забременяла и че бялата коса дето я имам ми е от неизживяни удоволствия. Мисля, че малко повече трябва да си мерите приказките и това вечно противопоставяне на ин витро забременели и нормално е смешно. Щото в тая връзка и Мини е забременяла лесно. Крайно време е да се съсредоточите в нещо друго полезно и да се спрете.
Срамота, че има такова отношение тук, отвратена съм.
Джам, трудно се пише в теми за дейността на сдружението. Аз имам желание да помогна и свърших работа за 5 минути по телефона от тук. Като не са достъпни определени теми или никой не казва какво да се помогне, малко е трудно да предложиш помощ или да пишеш в тема на сдружението. Дори и да искаш да помогнеш.
Досадно е вече това, не сме на по 10 години да се размахват пръстове и да се налага дисциплина за определени хора, а други да се правят на интересни. И начина на отношение и писане тук ще предизвиква все по-голям отлив на хора, както и ще стане това, от което най-много се възмущавате - идва някой тук, помага му се и той спира да помага. Ми няма как да помага, не иска да помага, ако няма нормално отношение. Хубаво е да се преразгледат приоритетите и да се прецени какво искате - да се отбелязва дейност, да се пише ей така на пук по форумите или наистина да има помощ и разбирателство. Съжалявам, но се подразних, това нещо вече шеста година го гледам, с малки видоизменения :? И не ми е приятно, не е това, което беше в началото...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #183 -: Май 01, 2011, 17:34:53 pm »
Стига вече да се надскачате бе жени-тъпо е. Стари майки :D, нови майки :lol:, не сме ли всички майки и толкоз. Впрочем и тук е като в службата-може да имаш и 20години стаж и пак да си некадърен-това е. Искам да пиша и да споделям проблемите, които имам с детето, а не да чета назидания и прочие. Ще споделя защо аз избягвам да споделям много много.Ами достатъчно е някой от по-изявените членове да сподели, че го боли пръста например и се изписват най-малко 2-3 страници с пожелания за бързо оздравяване и какви ли не съвети, докато сериозни постове се подминават с безразличие и равнодушие. Това не е истинска съпричаност към проблемите на другите, а до голяма степен слагачество, което дразни и аз лично пропускам да чета редица такива постове. Надявам се да не съм била многословна, обикновено не пиша по много.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #184 -: Май 01, 2011, 17:37:11 pm »
заключвам темата и обявявам една седмица ваканция.
минимум.
« Последна редакция: Май 01, 2011, 17:42:24 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!