0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #60 -: Април 27, 2011, 15:57:43 pm »
Лориан, ще ти докладвам тогава като мине всичко, ако изобщо тръгнем де. :)
Жаска, ще предам питането ти дословно, хехе! :)


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #61 -: Април 27, 2011, 16:55:58 pm »
Свекърва ми готви прекрасна супа от праз :)! Преди да я сервира слага малко сирене вътре.

Жбрул, пасирани зелени водорасли  :jump12:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #62 -: Април 27, 2011, 17:25:20 pm »
Много ми е интересно от какво точно лишавам децата, като не им давам попара
претендирам, че им предлагам достатъчно вкусна и разнообразна храна от накиснатия хляб в чай, мляко или вода, всичките съставки в попарата ги приемат под друга форма
изобщо не смятам, че са ощетени от факта, че не ядат попара, пък и нали ние трябва да изграждаме техните вкусове, а не даскалиците в градините и училищата
праз с картофи беше любимото ядене на Стефания като по-малка, в началото на захранването, само че моят вариант е със сирене и не е подходящ за първите храни при захранване


Цитат
Супа с праз

    * 1 стрък праз
    * 1 картоф
    * 30-40 грама обезсолено сирене


Праза и картофа нарязваме на ситно и сваряваме добре. Сваляме от котлона, пасираме леко и преди да предложим натрошаваме на ситно сиренето в супата.
Подходящо след 9ти месец.

След годинката добавих към супата и малко суха чубрица за аромат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #63 -: Април 27, 2011, 17:42:42 pm »
мини, два въпроса:

1. защо си толкова против попарата?
2. какво даваш на децата си за закуска?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #64 -: Април 27, 2011, 17:51:23 pm »
макарони или кус кус със сирене и масло, палачинки, месеница, солен кекс, баница /или гюзлема/, принцеси с кашкавал, шунка и кашкавал или с яйце и сирене, филия с топено сирене, кифлички с различна плънка- едва ли на градината им предлагат кой знае какво по-различно от изброеното
айрян пият, ядат таратор, чай и прясно мляко не пият, предпочитат вода пред всякакви други течности
много много много съм против, защото като ни вкараха в болница с първият спазъм на Стефания ме овикаха, колко лоша майка съм и как детето ми не яде попара на 8 месеца, за това боледувало, щото сме ги хранели по някакви измислени схеми и защото сме ги кърмели като циганките
тогава се зарекох, че децата ми никога няма да го вкусят това нещо попарата
« Последна редакция: Април 27, 2011, 17:53:23 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #65 -: Април 27, 2011, 17:55:25 pm »
ясно...

п.п. все пак, нали си даваш сметка, че това е нерационален аргумент?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #66 -: Април 27, 2011, 17:57:46 pm »
ох, Джам- за да приключим с попарата, кажи ми джанъм от какво точно ги лишавам, като не им давам, ама аргументирано така и убедително, защото наистина не мога да намеря една причина, за да се пречупя и да им дам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #67 -: Април 27, 2011, 18:09:11 pm »
В правилниците на летищата пише, че детски храни са разрешени и няма никакъв проблем да се качат на самолета. На мен са ми разрешавали да пренасям термос с топла вода за шишета с мляко. Ето ти един списък на авиокомпаниите и какво е рарешено на борда им
http://www.cheapflights.co.uk/travel-tips/airlines-facilities-for-flying-with-children/?source=intl-CFUK-flag-DE&xref=www.google.com
Мен лично са ме карали да отварям термоса да видят какво има и да отпия от водата. Иначе на бг летище се опитаха да ми вземат храната за Алекс и аз ги попитах след като е разрешено и в самолета не дават бебешки пюрета какво се предполага да го правя това дете като го кача в тоя самолет и момъка се отказа да ми се обяснява и да се прави на важен.
Попара предложих и на двете деца, баткото със среден успех я яде, малката я плю директно, така че не съм я насилвала, но за сметка на това съм ги пробвала и те са си преценили да не я ядат. За мен даването на попара беше най-лесния начин да вкарам сиренето в менюто и да добавя все пак хляб към менюто /било то под формата на сухар/, защото у нас не се употребява особено хляба :? Това малко на емоционално изнудване прилича - ако на детето му е харесало и я е яло, не виждам защо трябва да му се отказва поради някакви нелогични и странни причини, ей така, за да е на пук на градината :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #68 -: Април 27, 2011, 19:57:06 pm »
И аз не разбирам за какво е цялото заинатяване за попарата. Въпреки, че аз лично не я вкусвам, ако сина ми продължава да я харесва, ще си я яде, тъй като плюсовете са и:топла и полутечна храна-набява вода и хляб към менюто, витамините от В групата в хляба са незаменими, калций от сиренето и мазнини за енергия. Като цяло е балансирано меню. При бебетата чрез нея децата се учат да гълтат, а също и набавят калций, който не е достатъчен само от кърмата в по-големи месеци  и за това не е чудно, че са ти се карали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #69 -: Април 27, 2011, 20:13:14 pm »
мини,

shanoar ти е отговорила за попарата, аз в първия си постинг по темата също написах какви са плюсовете на тази храна.
въпросът беше по-скоро обратен - не от какво незаменимо нещо лишаваш децата си като не им даваш попара, а защо си толкова силно и категорично против тази традиционна детска закуска, при положение, че тя не се различава принципно от останалите закуски, които предлагаш (съдържа същите основни храни и съставки). любопитно ми стана, защото ти се изказа така категорично за попарата като за някакъв ужас, все едно говориш за зрънчо или желирани гумени мечета. отговорът ти ме просветли достатъчно, нямам повече въпроси.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #70 -: Април 27, 2011, 20:21:35 pm »
Аз отрано съм тръгнала на ясла и детска градина, но изобщо не помня да са ми я поднасяли там. А майка ми религиозно правеше по-завъртени закуски като mini. Дори в училищна възраст не съм купувала сладкарски закуски от лавки и павилиони, а винаги закусвахме у дома.

На 16-годишна възраст за пръв път опитах попара и бях очарована. Уж проста работа, а ми беше толкова вкусно. И до днес я ям с удоволствие. Така че децата могат да преоткрият попарата сами, но по-късно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #71 -: Април 27, 2011, 20:30:18 pm »
Аз отрано съм тръгнала на ясла и детска градина, но изобщо не помня да са ми я поднасяли там. А майка ми религиозно правеше по-завъртени закуски като mini. Дори в училищна възраст не съм купувала сладкарски закуски от лавки и павилиони, а винаги закусвахме у дома.

На 16-годишна възраст за пръв път опитах попара и бях очарована. Уж проста работа, а ми беше толкова вкусно. И до днес я ям с удоволствие. Така че децата могат да преоткрият попарата сами, но по-късно.

Ето това е и моето мнение, когато децата ми са вече с изграден вкус и в достатъчно зряла възраст, за да вземат решение няма да имам против да я ядат, ако сами преценят, че им е вкусна, но някой да им обяснява, как майка им не им готви това уникално готварско творение не мога да го приема. То и цигари никой не дава на детето си /предполагам/, но рано или късно повечето пропушват. Аз лично в 8 клас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #72 -: Април 27, 2011, 20:44:56 pm »
Е, Цигу я е открила в късна възраст, просто защото не й е била предоставена възможност за избор дали да пробва или не. Ти просто не оставяш децата сами да преценят дали им е неприятно или не. Аз не съм отказала нито едно от децата да решават какво искат да ядат. Предложих им от всичко, те си преценяват сами, аз им предлагам, те решават и аз се съобразявам с тях. Но целенасочено не ги лишавам от нищо. Цялата работа е от това, че някой си е позволил да ти каже как да ги храниш, а не защото не намираш нищо полезно в попарата :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #73 -: Април 27, 2011, 21:06:05 pm »
Христос Воскресе! Бъдете здрави и добри  :)

Лиде, да минава леко, ужасна работа :?

Момичета, моля да ми препоръчате очен лекар, да преглежда деца
и да е в София. От известно време насам, Рая се оплаква, че я боли
главата, обикновено това е след като е гледала ТВ или нещо на компютъра.
Искам да я прегледат, и ако може да споделите кога за първи път се води
профилактично детето на очен лекар, или няма такова правило. Благодаря ви!

За попарата, до ден днешен е любима закуска у нас....различни деца и вкусове  :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #74 -: Април 27, 2011, 21:19:45 pm »
Наде, душо, ми ти малко си позакъсняла с първото водене на очен лекар, то се прави на 1г. възраст на детето :lol: след това на 3г. пак се води профилактично, така че отивай без да отлагаш. Във Вита са добри и двете очни лекарки и преглеждат и деца, ако вече се установи проблем мармотче ще се включи и ще ти препоръча по тесен детски специалист.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #75 -: Април 27, 2011, 21:21:14 pm »
Надин, тук при нас за пръв път направиха на децата на 6 месеца, след това контролата беше на 1 година. Сега не знам дали трябва профилактично да се правят, но аз бих им направила и на двамата отново. Знам, че е хубаво на 6 месеца да се правят контроли. Особено ако единия от родителите носи очила.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #76 -: Април 27, 2011, 21:40:48 pm »
Ами срам не срам, закъсняла съм  :oops: не знам защо ми се върти 2-3 години,
както и да е, голяма съм заспа, аз нося очила от детска възраст, близко е до акъла  :D
Гане, Стефи, благодаря за включването!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #77 -: Април 27, 2011, 22:09:57 pm »
Благодаря за рецептите. Ще пробвам. Дано и хареса поне колкото градинската, защото ориза с гъби не го направих както трябва   :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #78 -: Април 27, 2011, 22:11:08 pm »
Наде, за очен лекар: доктор Топов /детска очна клиника към МА има и частен кабинет/ или доктор Христова от 3 градска болница .
За попарата: моя син си я хапва с удоволствие. А половината от ястията, които дава Мини за закуска, ако ги дам на моя син - баница, филия с кашкавал или кус - кус, се сдобиваме със запех и трябва да слагам свещичка. Така че разчитам на по-течна храна и попарата е една от разновидностите й.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #79 -: Април 27, 2011, 22:39:59 pm »
Момичета, някой ще ме светне ли как беше? На бебето трябва да извадя международен паспорт в районното, където се води в акта за раждане нали така? А аз мога ли да пътувам в чужбина (Германия) с валидна лична карта от старите?