0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #40 -: Април 27, 2011, 09:21:20 am »
Христос воскресе! Желая много здраве на всички родители и дечица!
Аз вече си имам християнче! :D Празника мина много добре, само дето излишно се притеснявах толкова и не можах да се отпусна изобщо през целия ден. Дари плака сравнително малко /само докато я къпаха и после обличахме/, но противно на очакванията ми почти през целия ритуал се държа много добре, мисля, че й беше интересно, а и попът беше много благ и я предразположи. Като ми остане време ще кача малко снимки :wink: Сега я оставихме малко на село при баба и дядо. Знам, че ще й се отрази много добре чистият въздух и малко разнообразие, но ми е много криво без нея. Вчера се  прибрах в празния апартамент и нищо не ми се правеше, а толкова работа имам да свърша...Живи и здрави на Гергьовден ще идем да си я вземем, а дотогава не ми се мисли как ще издържа.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #41 -: Април 27, 2011, 11:02:10 am »
Не съм съгласна, че бебетата нямат никакъв вкус. Моят син проявява явни предпочитания към дадени неща и не приема други. Не се опитвам да му натиквам със зор неща, които плюе и явно не му харесват, но видите ли били полезни. Чистото картофено пюре направо го отвръщаваше, а в комбинация с друго си го хапва.В тази връзка трябва да кажа, че моето дете не харесва нищо на Нестле-пробвах няколко неща-няма такава физиономия.
Жбрул, започвай да ползваш гимнастиката защото ще си останеш с новичка такава, докато се усетиш и пораснали. Аз останах назад с един шезлонг, който свири и люлее-много приятен. Първо ми се струваше, че детето е много малко и нищо не разбира, после стана изведнъж голям за шезлонга и не искаше да стои в него. Трябва да го пусна в продавалника, че така ми стои.
Мини, какви са ти доводите срещу попарата?-за пръв път чувам някой да е против нея толкова категорично. Аз самата попара не близвам, но на детето давам-нека яде щом му харесва, пък ако после реши, че няма да яде, да не яде, за сега му харесва.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #42 -: Април 27, 2011, 11:16:22 am »
Мерси Гане, Цветенце! Ще се информирам по телефона и ще си взема шал да се наметна ;) Може и да сме с лоу кост та ще видим.

Жбрул, моята Никол я сложих на активната малко преди да направи 3 месеца. Играеше на нея. Тя още не може да достига бутоните горе, но дърпа висулките и рита с краката. Даже вече не и е интересна. Вчера и дадох ключовете на Фишър Прайс - много им се кефи.

И аз мисля, че бебетата, на 6м. примерно, нямат още обособен вкус и не сме обективни като решаваме какво ще им хареса.

Нуну, честито християнче! :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #43 -: Април 27, 2011, 11:18:30 am »
shanoar, не съм казала, че бебетата нямат никакъв вкус, а че не трябва да оценявате бебешките храни спрямо вашите разбирания за вкус. ако хранехме бебетата си с това, което на нас ни е вкусно, щяха да ядат кебапчета с бира и лютеница. няма бебешко пюре, което да е добро за вкуса на възрастния - всичките са малко или повече отвратни.

освен това, към вкусовете се привиква. затова и правим захранване - постепенно. първата лъжица храна, различна от мляко, която пое моят син, беше пюре от тиква. ако се бях водила по "няма такавата физиономия", която направи тогава (имам си я филмирана) - още да е само на адапте. да не ви казвам пък каква физиономия направи при първото опитване на месно пюре. е, трябваше ли да спра да му давам месо и да направя извода, че моето дете месо не обича?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #44 -: Април 27, 2011, 11:21:59 am »
Лиде, съжалявам за твоята одисея, ама дано леко да мине.
Искам да кажа, че вкусът на децата се изменя с времето, но и за мен е важно да опитва от всичко и сама да си го изгради. Мия, примерно прояде попара на 2 години и нещо, но като я прояде й стана много любимо ястие. А при захранването съм я пробвала десетки пъти с различни видове хляб, с чайове, мляко и каквото се сетите и не искаше, и това си е. Лещата също не я харесваше, а сега я яде с удоволствие. А пък на мен лично оризовата каша на Милупа ми е супер вкусна, но и детето си я харесваше, та не можах да се възползвам :wink:
За Нестле вече си казах и моето мнение, но пък някои от фиксовете на Маги са супер успешни и ги използвам с удоволствие.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 11:23:54 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #45 -: Април 27, 2011, 11:37:47 am »
Лиде, как си?
Раши, мини през нас, аз имам два слинг-шала, ще ти дам единия. Само кажи по-плътен ли искаш или по-лек?
Джам, за месото Ники беше възхитен, явно имат вкусове. Но според мен трябва да ги възпитаваме да ядат, каквото се яде в семейството, а и семейството да променя менюто според полезността на храната, която детето трябва да яде. Например аз свинско не готвя, но когато започне да яде от нашата храна ще трябва да проготвя. Досеха не бяхме яли киноа и амарант, нито хималайска сол, но реших да опитам да дам на Ники - тпй хареса и айде сега покрай него и ние прочдохме.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #46 -: Април 27, 2011, 11:45:48 am »
Jam, не свеждай нещата до едната лъжица. Всяка нова храна обикновено я приемат с някаква физиономия. Говоря за трайно нехаресване на някаква храна, което ме кара да мисля, че имат предпочитания и съответно вкусове. Никъде не съм написала, че вкуса не може да се измени. Възможно е с течение на времето да му хареса едно или друго. Освен това вкусовете се възпитават.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #47 -: Април 27, 2011, 12:12:50 pm »
Лиде, как си?
:lol: С особено атрактивен вид. С релеф като на кора от авокадо  :lol:
Направо ще се гръмна  :lol:
Температура поне до 37 и 5 вдигам и то рядко. Свалям само с паралецамол. Ама тия ми ти пъпки .....А те растат ли растат  :lol:

И аз не харесах авокадото първите 2-3 пъти, а сега треперя за него. И с други нови неща е така. Ще привикнат бебетата, ще хапват.
А попара Мони никога не е харесвала и не е яла. Ама супата от праз си и харесва в градината. Даже иска те точно такава да и направя  8O Някой да има рецепти  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #48 -: Април 27, 2011, 12:14:16 pm »
lidia, щом нямаш висока Т, това е добре. моят мъж като кара варицелата на стари години, три дни бълнува с 40 градуса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #49 -: Април 27, 2011, 12:21:18 pm »
Що се отнася до бебешките храни на борда и лекарствата, информацията е доста обща - да докажеш необходимостта от тях, както го изтълкуват. Това което знам със сигурност е, че понякога искат да пробваш от храната на детето пред тях, за да я качиш на борда. Наистина трябва да се попита конкретно.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #50 -: Април 27, 2011, 13:05:48 pm »
Ама супата от праз си и харесва в градината. Даже иска те точно такава да и направя  8O Някой да има рецепти  :lol:

Рецепта изпробвана нямам, ама да ти кажа - дето хич не я долюбваш празената супа, че в едно ресторантче на Шишман, такава вкусна крем супа от праз ядох веднъж, че ми идеше да си оближа пръстите :wink: :lol: От тогава все се каня да опитам нещо подобно - в интернет е пълно с рецепти, разгледай ги. То не е само праз, има и други зеленчуци - картоф, морков, както и сметанка може и разни други благинки, а като сложиш и подходящите подправки - защо да не стане вкусно :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #51 -: Април 27, 2011, 13:26:32 pm »
Лиде,милата, не ми се мисли какво ти е!

Сега звъннах на Уиз Еър да питам за количката и кърменето. Много са зле. Само ме объркаха още повече. Ужким можело да се носи и количка и столче, ама май за едното ще си платя. То можело да се кърми на борда, ама само в сервизните помещения т.е. само в тоалетната. Хм, егати дискриминацията. Заголвам цицата както съм си на седалката пък да видим дали ще ме спрат. Ще си взема и 1 пюре и вода, па да видим дали ще ми ги вземат, амаха :)


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #52 -: Април 27, 2011, 13:52:17 pm »
lidia, щом нямаш висока Т, това е добре. моят мъж като кара варицелата на стари години, три дни бълнува с 40 градуса.
Знам, оценявам тази подробност, повярвай ми  :)

Цветенце, ще поразгледам. Въпреки, че праз в супа едва ли ще вкуся, ама поне на нея да и направя. Щом и харесва  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #53 -: Април 27, 2011, 14:08:56 pm »
Раши, кърмила съм по време на полети точно с Уиз Еър, никой не ме е карал да ходя в сервизно помещение! Каква е разликата дали ще си кърмиш бебето или просто ще го гушнеш в скута си?! Не се притеснявай, не вярвам някой д ати направи проблем.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #54 -: Април 27, 2011, 14:36:42 pm »
Лиде - за супа от праз, виж Крем Супа Виши

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #55 -: Април 27, 2011, 14:41:44 pm »
най-елементарната и много вкусна супа от праз е да се сварят праз и картофи в подсолена вода, да се пасират, да се добави а) прясно мляко и масло или б) готварска течна сметана и работата спи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #56 -: Април 27, 2011, 14:58:47 pm »
Раши, кърмила съм по време на полети точно с Уиз Еър, никой не ме е карал да ходя в сервизно помещение! Каква е разликата дали ще си кърмиш бебето или просто ще го гушнеш в скута си?! Не се притеснявай, не вярвам някой д ати направи проблем.

Цвете, и аз така мисля! Просто служителите им, които отговарят на телефона за запитвания, не са добре информирани :)

Джам, тая празова супа е наистина много вкусна! Пък нали е и полезна, хехе! :)

Днес и дадох една лъжица пюре от морков на дребната. Не, че и хареса безумно много, но го преглътна и се пооблиза. Утре ще и дам пак, пък да видим :)

Жаска, аз имам голям шал, който ще взема. Но, ако се видим преди юли, може и слинга да ти взема! :) Да направим един парк Света Троица или НДК като се оправи времето ако искаш? :)
« Последна редакция: Април 27, 2011, 15:00:22 pm от Раши »


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #57 -: Април 27, 2011, 15:03:57 pm »
Раши говорила си с някоя куха лейка! Аз кърмих и никой нищо не каза! Количката е безплатна - даваш я на лентата за багаж или точно преди да се качите едни сладури идват и я взимат да лети на борда, а после ти я свалят. Я ги питай тия от Уиз, ако искат да се хранят ще идат ли в тоалетната?!
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #58 -: Април 27, 2011, 15:20:16 pm »
Мерси за инфото за активната гимнастика. Досега не съм я вадила, понеже дребното се забавлява в автоматичната люлка, или в шезлонга си и не се е налагало да мисля ново развлечение. Не, че имам някакви притеснения относно ползването на гимнастиката, просто ми е останало /не знам откъде/, че се употребява към 3-я месец и съм я "изкарала от полезрението" си. Довечера ще я монтирам и да видим дали ще му хареса на Данаилич. Ако не му харесва, идеално мога да я употребя след време като килим за детската му стая, поне на вид го докарва  :lol:

За вкусът на храните при бебетата и децата, аз също нямах предвид, че те нямат лични предпочитания към даден продукт, като се почне от АМ и се стигне до каквото се сетите. Идеята ми беше, че ако на мен дадена храна ми е гадна, това не значи, че и за малкия е гадна и ако откаже един-два пъти да я яде, може да е просто моментно понеже му е ново на вкус, не че толкова не го харесва. Ако няколко пъти подред отказва - явно не е това "неговата манджа" и бих дала друго, все нещо ще му допадне. Ако пък твърдо не му харесва вкусът на морков примерно, не вярвам да вземе да му налита, ако осоля моркова, или го залея с мед, или със зехтин. Аз например не понасям пържена тиквичка, независимо с какво е гарнирана, просто тиквичката ми е гадна и на мирис и на вкус и да е пасирана в супа я надушвам и съм дотам.
В интерес на истината, докато станах на 19 години, беше много по-лесно да се изброи какво ям, отколкото безкрайният списък с "какво не ям". После нещата се промениха внезапно и неочаквано и въпреки, че бях вече осъзнат, възрастен човек - нямам обяснение, как така изведнъж ми допаднаха на вкус: лук, чесън, гъби, майонеза, та и шкембе-чорба проядох и то така, че се научих и да я готвя  :lol: Същите неща ги бях опитвала и години по-рано, но тогава не ми бяха вкусни и това си е. Споделям това, само за илюстрация, че е възможно вкусовете да се променят и ако детето не иска нещо днес, утре може пък да е на друго мнение. Ако много държите детето ви да яде нещо конкретно, предлагайте го периодично, пък не се знае - може и да го прояде някога. :)

Мише, да кажа какво означава никът ми, няма проблем, не е тайна някаква...ами нищо не означава  :lol: Преди години ми трябваше бърза регистрация в един сайт, ама 10 ника пробвах - все се оказваха заети и се ядосах и го написах това Жбрул /по друг повод го бях чула/. И поради нищонезначенето си, винаги се оказваше свободен ник-нейм, когато ми трябваше рег някъде и взех да си го ползвам :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #59 -: Април 27, 2011, 15:30:49 pm »
Раши, и мен ме чака същото, готвим се да пътуваме със самолет и с малкия, който ще бъде някъде на 6 месеца тогава. Смятам да си го кърмя на седалката, ще се покрия с нещо и с една удобна блуза и сутиен не би трябвало да е проблем, Те хората наоколо, ако няма много прави и ходещи, може изобщо да не разберат какво правим :)
Но това с тоалетните ме разби  8O явно наистина си попаднала на някоя служителка дето не е много в час  osi_15