0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #80 -: Април 27, 2011, 22:43:53 pm »
Момичета, някой ще ме светне ли как беше? На бебето трябва да извадя международен паспорт в районното, където се води в акта за раждане нали така? А аз мога ли да пътувам в чужбина (Германия) с валидна лична карта от старите?

По-скоро където се води по постоянен адрес. Обикновено се взима адреса на майката ;)
А твоята лична карта ако е валидна няма значение дали е от новите или старите.
Само за паспорта не съм сигурна дали не трябваше при подаване на документите да са и двамата родители...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #81 -: Април 27, 2011, 22:49:00 pm »
Да, трябва и двамата родители да са там, когато се подават документите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #82 -: Април 27, 2011, 22:53:01 pm »
за паспорта - двамата родители, барабар с бебето/детето.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #83 -: Април 27, 2011, 22:53:49 pm »
Да, трябва и двамата родители да са там, когато се подават документите.
Благодаря и на трите ви! :) детето ще го вземем, нали ще го снимат :)
« Последна редакция: Април 27, 2011, 22:55:33 pm от Раши »


Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #84 -: Април 27, 2011, 23:10:47 pm »
Раши преди месец минах този филм. Първо отивате в Есгрона и вадите удостоверение, че детето  живее на този адрес. После отивате и подавате документи за паспорт. На следващия ден трябва да мине кварталния през вас, да носи снимката на детето, която ще му направят и да го погледне то ли е. Малко квартални го правят, но нашия дойде веднага и си му сравнни снимката с бебето (наложи се да мия Ники, че ни хвана по време на хранене с тиква и го бях оставила да се маже и се сещате, че се виждаха 50% бебе :lol:) После може да проверяваш в системата на МВР дали е готов паспорта.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #85 -: Април 27, 2011, 23:22:35 pm »
Само от любопитство да попитам - колко време е валидността на детския паспорт?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #86 -: Април 27, 2011, 23:27:53 pm »
Пасавана е 10 дни, паспортите са по 5 години
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #87 -: Април 27, 2011, 23:29:28 pm »
5г.
Жорко му извадихме като беше на 2м. и едвали ще го позн аят на снимката. :lol:Удостоверения за местоживеене не са ни искали,нито са идвали да го гледат.
 Аз също не съм давала на Жоро попарА.Пробвах го на 2 пъти (бяхме на гости и кумата даваше на нейното) ,но отказа и не съм и пробвала повече.Закуските му са като тези,които Мини дава.
<br />
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #88 -: Април 28, 2011, 00:08:34 am »
Мисълта ми е като на Зори. Моят син е на 2 месеца на снимката и сега не може да го познае никой, като се вземе предвид и че снимката се сканира, вида на хартията и прочие. Така че, хич да не вземе да ми се взира някой или да ми прави забележки, че ...  :x

Зори, днес видях една мацка на летището, която много ми заприлича на теб.  :wink:

Желая ви лека нощ, а утре ще пиша повече!

Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #89 -: Април 28, 2011, 03:43:49 am »
Само да допълня - д-р Топов има приемни дни и в Токуда, където работи и с направления по ЗК.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #90 -: Април 28, 2011, 11:18:11 am »


Момичета, моля да ми препоръчате очен лекар, да преглежда деца
и да е в София.!



По препоръка на marmotche и аз препоръчвам :
д-р Топов - по каса приема в Токуда
д-р Галя Димитрова - Александровска б-ца, детски очен кабинет.

И двамата приемат в частен кабинет на бул.   "Пенчо Славейков", с/у б-ца "Св.Екатерина" тел. 02/ 415 49 19



Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #91 -: Април 28, 2011, 13:13:00 pm »
Привет мамчета  :)
използвам малкото сън, който му се събира, за да седна на компа. Днес ми е втори ден сама, но ако спи малко повече, мисля че ще се справям сама горе-долу. Всъщност още не сме излизали, мисля тази събота да ни е сефтето  :D А кога ще стигнем до чужбински пътувания незнам..  :wink: Мисля това лято, живот и здраве, да обиколим някои по-планински места, а ако решим да отидем на екскурзия в чужбината- някъде към шестия му месец, да го оставя на майка ми за 3-4 дни, но има много време..

Жбрул, мерси за инфото за капките колийф, не трябва ли обаче да се смесят със млякото предварително, за да стане реакцията  :?
Чудя се и друго сега - има ли смисъл да взема шезлонг или направо активна гимнастика? Не ми се иска много покупки да събирам, защото от сега сме се задръстили, а и не се знае кое колко ще иска да ползва.. И друго- кошницата за кола (която може да се ползва и за пренасяне) може да се ползва за по-кратки разходки за новородени, доколкото помня, иначе в коша за новородено, за да е легнало изцяло. Но се питам ако излизаме за малко има ли смисъл за ползваме коша..?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #92 -: Април 28, 2011, 15:06:18 pm »
Сами, не знам каква реакция искаш да стане между ензима и храната на бебето предварително. И двете отиват в стомахчето му и там си реагират на воля, спокойно. Както вече казах, близо месец давам "Колийф", никога не съм го сипвала в млякото и си действа повече от добре. Ти си имаш кърма, просто смесвай с нея капките и готово. Дори в листовката на препарата е указано така да се дава при кърмачета - капки смесени с малко кърма и после кърмиш по обичайния начин. Само директно не трябва да се дават, както и да не се сипват в гореща течност т.е. с температура надвишаваща телесната. Вече говорихме мисля, че за да има полза - трябва да се дават редовно, в определено количество, преди всяко хранене. Ако ги приема "от дъжд на вятър" - не очаквай чудеса според мен от "Колийф"-а.

За бебешките уреди - шезлонг, люлка и пр., лично аз намирам голям смисъл и са ми страшно улеснение, но пък моето дете е от този "модел", които обичат да седят в такива неща, че се и радва. :lol: Има и доста деца, които просто отказват да ги сложиш в подобни "уреди" и същите си остават чисто набутване за родителите им. Преди да опиташ дали ще иска да стои в шезлонг примерно, трудно да гадаеш има ли няма ли смисъл да купуваш такъв. Иначе шезлонгът и активната гимнастика не са взаимнозаменяеми неща, поне аз не мога да ги ползвам за едни и същи цели. Люлка и шезлонг си припокриват функциите до известна степен, но мен ме мързи да люлея с часове "на ръчен режим" :lol:, та и люлката не ми е излишна, въпреки че и шезлонга ползвам. И аз не обичам да е претрупано с вещи окло мен, но да ти кажа откакто бебето стана по-активно и будува дълго време, хич не ми е грижа колко столчета и дивотии ще прескачам, ако ще ми осигурят някакво време в което Дани да се "самозабавлява". Иначе го играя "главен клоун" и до тоалетна не бих могла да ида, за нещо друго да не говорим. А и моичкият се оказа от не особено спящите, та ако чакам да заспи, че да свърша нещо - ще се вмириша на кисело и ще плъзнат бели червеи из нас  :lol:

Кошницата за кола /въпреки че моята напълно ляга/ - я ползвам с шасито само ако излизам с бебето и с колата. Поне за мен, каквато и да е "космическа" кошница - не може да се мери по удобство за бебето с класически кош, но изобщо не е проблем и в кошницата да возиш 2-3 часа. Гледам по улиците, че поне половината майки, возят новородени, че и по-големи от Дани дечица в кошниците си за кола и едва ли изобщо имат кош за новородено - та явно не е особен проблем и само там да седи детето. Просто лично на мен не ми допада го държа в кошницата често и задълго, но това си е за мен и си имам субективни съображения, различни от "кошницата е вредна" де. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #93 -: Април 28, 2011, 16:39:59 pm »
Мое мнение е, но за мен и активната и шезлонга са напълно необходими. Както Жбрул е казала, всяко си има своята функция. Аз така и не успях да купя шезлонг. С Алекс си мислех, че не ми трябва, нали си имам кошницата, ама съм била патка... Зарекох се че ако имам второ ще купя. После с Вяра първите 5 месеца ни минаха в болниците, че дори не се и сетих, че трябва да купувам. Сега вече ако имахме това чудо, би ми било полезно, но не и тепърва да купувам.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #94 -: Април 28, 2011, 16:53:55 pm »
Здравейте мамита :):)
Сами 123 аз имам и шезлонг,и кошница,и кош за кола... и столче обикновено дето само вибрира на дупето.. Направо сме заринати в нас-прескачаме всички мебели на Влади :):)
Ама съм много доволна и не се оплаквам..Та на темата.. Аз също като сме за малко навън и като съм най-вече с колата де на мол-а взимам коша за колата.Удобен е,лек ..Абе добре са го измислили хората  :wink: Иначе за по-дълги разстояния-ползвам класическия кош. Но иначе те децата са толкова любопитни сега че.. Всичко искат да видят и Влади почти не иска да е в легнало положение.Заспива без проблеми след банята :) Много обича да се къпе детето...
Исках да ви попитам нещо-виждат ми очичките му леко насълзени.Това е сутрин когато стане но си мисля че е защото е току що станал-като нас..И все пак не мисля че е настинал.Леко кашля на моменти но пак не мисля че е от настиване.Предполагам и бебетата кашлят :):)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #95 -: Април 28, 2011, 17:32:01 pm »
Аз видях, че пише на указанието да се смесва с млякото или кърмата и затова ми стана интересно, че след като ти не ги слагаш в млякото пак действат. На мен просто въобще не ми е удобно да се цедя и да си играя с помпата за 10мл (което означава стерилизиране на всяко хранене, което иначе не правя) само за да дам капките, та щом може ще ги смесвам и аз с чая или мъничко вода.
А за ползването на коша и аз съм на същото мнение и ми е много чудно също, че по улиците почти не виждам такива особено ако е по-топло. Явно, както го наричат  някои зимен кош, смятат че не е за лято, но за новородено е най-подходящ. Аз също мислех че кошницата може да играе роля поне времнно и на шезлонг  :? Все си мислех, че ще има период с повече спане, а то след коликите вече ще си е будно и ще търси внимание  :) От втори месец ли ги слагате на шезлонга?
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #96 -: Април 28, 2011, 18:13:40 pm »
Алтернатива на Колийф при некърмещите майки е НАН-сензитив. Това АМ е с намалено съдържание на лактоза, което правят капките Колийф с кърмата или друго АМ. За мен лично най-доброто АМ е именно НАН-сензитив.
Преди да "открия" това АМ и аз се чудех как аджеба тези капки ще трябва да покиснат половин час в млякото, ми аз откъде да знам кога точно ще бъде половин час преди хранене. Правех млякото, слагах капките, подгрявах до телесна температура и давах.

Сами, не виждаш колички с кошове за новородени толкова често, защото повечето майки купуват колички без тези кошове. Шезлонг нямам, имам люлка в нея лежи от втория месец, защото тогава я купих.







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #97 -: Април 28, 2011, 18:16:10 pm »
Сами, зимен кош е зимната част на количката. Зимно чувалче е само чувал, който се слага на количката. Шезлонгът е да сложиш детето да седи или спи у вас - в хола примерно. Той е удобен и анатомичен. Докато столчето/кошът за кола е само докато детето е в колата и не е препоръчително то да стои в него много дълго. Освен това кошът за кола си има специални приспособления за да се закачат коланите. Аз лично ползвам всички тези уреди.  :lol:

Вени, благодаря ти!
« Последна редакция: Април 28, 2011, 19:05:48 pm от Раши »


*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #98 -: Април 28, 2011, 18:30:54 pm »
В момента с единия крак люлея шезлонга. Ръцете са ми сободни, за да пиша  :lol:
Голямо удобство е! Грешката ми е само, че не купих люлка като Жбрули и да си реша проблема напълно.
За мен активната гимнастика също е необходима. Като й омръзне на шезлонга я прехвърлям там, после в кошарата и след това пак наново, няма как поне не е на ръце  :D

Смарайди аз пък нещо НАН-а не го възприемам ама аз съм на АР. Не се разтваря, остават топчета, а за "пасираните водорасли" си наясно  :lol:
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #99 -: Април 28, 2011, 19:05:11 pm »
Ааа, Илейни, сензитив-ът се разтваря добре. И при АР ли има "пасирани зелени водорасли"  :lol:?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.