0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #20 -: Април 26, 2011, 18:43:53 pm »
Раши, че кой ще те спре??? Аз никога не съм имала проблеми с кърменето в самолет. Вярно е малко неудобно, но ако са приятни стюардесите, дават ти възглавничка, да ти е по-лесно и си се кърмите :wink: Може да помолиш да те сложат или от вътрешната страна или някъде на по-предни седалки, за да няма много народ около теб и да не се притесняваш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #21 -: Април 26, 2011, 18:44:36 pm »
Раши, да ме извиняваш, ама моркова е сладък и все пак има някакъв вкус. Не разбирам какво те притеснява в плодовете, аз почнах от тях и нямам никакъв проблем за сега, да не чуе дявол. Всички тези приказки за гастрити и прочие ми се струват силно преувеличени, който си е предразположен пак ще има, който не е няма да има и така.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #22 -: Април 26, 2011, 18:57:37 pm »
Раши оризовата каша е отврат - Ники я изплю. Пробвах го с картоф и морков - резултата беше покъртителен. Затова започнах плодовете раничко и после прояде и зеленчуци.
Разрешават кърмене в самолет, вземи си слинга, з да ти е по-удобно. Аз кърмих с кенгуро и беше дискомфортно.

[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #23 -: Април 26, 2011, 21:06:45 pm »
Сами, не знам дали ще ти е от полза, но да ти кажа все пак как аз давам "Колийф" и всякакви други медикаменти. Ползвам медицински биберон за целта, сипвам в контейнерчето му каквото има за даване, добавям съвсееем малко вода /и 5мл. са достатъчни/, за да може веществото да изтече бързо и лесно в устата му. Дори бебето да не пие вода, или чай по принцип, достатъчно е да обича залъгалка, защото тази биба е като залъгалка и хич не се и усещат какво става  :lol: В твоя случай - може просто в такъв биберон с каквито и да е капки да цръкнеш съвсем малко кърма и готово.
Аз "Колийф" не разтвярям в АМ, защото моят хубостник не си изяжда всичко понякога и не мога да съм сигурна дали ще си изпие нужното количество капки. Та за това му ги давам половин час преди ядене и готово, питала съм педиатърката, няма проблем да се дават така и "Колийф" и "Биогайа" и каквото там искаш. :)

Ако не знаеш за какъв вид биберон говоря, това е: http://www.nuby.bg/index.php?lnk=MDAzMDBBMDAxMDAw&pid=MTEx
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #24 -: Април 26, 2011, 21:12:23 pm »
Благодаря, Гане, Жаси! :) Ще се кърмим в самолета значи  :lol: Нямам слинг, но ще си нося големия шал.

А да си питам, ще ми разрешат ли да кача и кошче за кола и количка в самолета?

Шани, ммм да, май и аз ще мина на плодове скоро. :lol: Явно бебоците не обичат безсолни зеленчуци, без масло, без мазничко, без мляко, само с кърмица :) Открих Америка и аз! :)

Лека вечер на всички ви!
« Последна редакция: Април 26, 2011, 21:15:30 pm от Раши »


*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #25 -: Април 26, 2011, 21:29:24 pm »
Благодаря, Гане, Жаси! :) Ще се кърмим в самолета значи  :lol: Нямам слинг, но ще си нося големия шал.

А да си питам, ще ми разрешат ли да кача и кошче за кола и количка в самолета?

Шани, ммм да, май и аз ще мина на плодове скоро. :lol: Явно бебоците не обичат безсолни зеленчуци, без масло, без мазничко, без мляко, само с кърмица :) Открих Америка и аз! :)

Лека вечер на всички ви!

От тук на летището дават количката с коша за колата.. Не знам дали навсякъде е така?Няма ли как да се обадиш да питаш за да си подготвена?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #26 -: Април 26, 2011, 23:47:59 pm »
количката са ми я взимали винаги пред самолета и я оставят в багажното ,а коша може да си го вземеш и с теб.Аз не съм го използвала,предпочитах в мен да е.
 Жорето пък си обичаше оризовата каша,аз с нея започнах да захранвам и си я ядеше доста дълго време за закуска.После продължих със зеленчуци и чак тогава плодове.Но той като цяло си приемаше много добре всяка храна ,само с тиквичките имахме малко проблем.
В миналата тема бяхте писали за Нестле.Жоро до преди 3 м. беше на техните млека.В Белгия ги тачат много и това ни казаха от болницата ,то нямаше и голям избор де -има 2-3 млека и 2-3 марки пюрета и каши.Като си идвах тук  и свят ми се зави от изобилието тук.
<br />
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #27 -: Април 27, 2011, 00:46:09 am »
Момичета, откога се слага бебето на активната гимнастика? Една приятелка идва тези дни у нас и видя, че моята е опакована още и ме пита защо не я ползвам, казах й че мисля, че е рано... То не, че нещо ще му навреди да лежи на плюшено килимче с висящи отгоре играчки, просто не мислех, че ще му е забавно там към момента.
Та информативно питам откога се ползва активната гимнастика по принцип, че да не замине и тя чистак нова за подарък, както половин скрин дрехи, докато се сетя да я употребя... :lol:

Никога не съм била фен на "Нестле" като марка, все едно за какъв вид продукти става дума, но понастоящем моичкият яде такова мляко и му се отразява много добре. Внезапно реши, че то му харесва повече от прословутата "Хумана АР", та поне ми спести гимнастиките с доставката й. Е, малко трудно свикнах изпражненията му да са с вид на пасирани водорасли, ама щом било нормално да са такива на цвят с това мляко, според компетентните лица и това преглътнах. Опитвам се да не задълбавам много в мисли с какви боклуци си храня детето, но на този етап - все някакво АМ трябва да е, нямам други опции. :( Като се оттърве окончателно от коликите - може да пробвам пак с някоя "нормална" "Хумана", не знам защо е тази моя убеденост, че тази марка все пак е за предпочитане...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #28 -: Април 27, 2011, 00:58:37 am »
коментирайки вкусовете на бебешката храна, допускате една огромна грешка. разглеждате ги и ги оценявате през призмата на вашия установен и изработен вкус на възрастни, привикнал към ясно изразени аромати, подправки и прочие.

за бебето, нито морковът е по-вкусен от броколите, нито оризовата каша е отвратна. такива са те за вас. предполагам сте пробвали на вкус кърма или адаптирано мляко? те са не по-малко отвратни за нашия възрастен вкус. щом бебето досега е яло с апетит АМ, очевидно не му е проблемът в отвратността на оризовата каша.

по този начин, много хора допускат грешки в захранването, като лишават децата от определени "невкусни" храни или пък твърде рано започват с подправянето на храната със захар, сол и прочие.

за да дам личен пример, ще кажа, че моят син е изял тонове оризова каша, тъй като беше набеден за АБКМ и много малко неща му бяха позволени до 1 година. нито веднъж не ми е споделил, че му е отвратна :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #29 -: Април 27, 2011, 01:38:15 am »
Споделям мнението за храните и "вкусовите предпочитания на бебето" към тях на jam. Често и аз и хора окло мен, несъзнателно залитат в такава посока на мислене относно всякакви бебешки неща, не само храни и напитки. Без да се усетим, мислим за бебешките вкусове, или нужди в категории "за възрастни", а то човечето нито "реве от инат и проклетия", нито отказва еди каква си храна, понеже не е сладка/солена/мазна и пр.
Моето бебе сега дъни чай от копър все едно е "Джони"- син етикет, като стане тийн - едва ли ще намира чая от копър за толкова вкусно и готино нещо, по-вероятно ще предпочита наистина "Джони"-син етикет... :lol:  Но всякакви вкусове и предпочитания ще си изгради с времето и откриването на други "благинки", различни от АМ, оризова каша, или безвкусен картоф.
Все си мисля, че ако детенце не иска да яде нещо и не го харесва, то няма да го иска и харесва все едно с какво ще му го забъркаме, или просто може да му е такъв момента, че не му се яде точно това. За щастие - избор на храни има голям, ако не иска едно - ще хареса друго, няма да умре от глад със сигурност :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #30 -: Април 27, 2011, 01:51:04 am »
Раши, аз количката винаги съм я давала преди да се кача на самолета. В определени авиокомпании не дават да се ползва кошчето, държат да си го стискаш на ръце бебето. Може да попиташ /не знам с кой и от къде летиш/ - Луфтханза, според зависи от полета /ако е много пълен, не разрешават/, ако е сравнително празен, дават да си вземеш кошчето, настаняват те на по-предни седалки и ти дават да ползваш съседната, за да оставиш бебето там, като ти дават и удължение за колана. Ако те карат да го вземеш на ръце, също ти дават колан, с който те ти показват как да се вържете. Разрешено е по принцип да си вземеш кошчето, ако не ти дадат да го оставиш до теб на съседната седалка, прибира го стюардесата и ти го дава накрая на полета. Всякакви детски храни и вода е разрешена, така че да знаеш, в правото си си да носиш, нямат право да ти я вземат. Ако нещо друго те интересува - питай :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #31 -: Април 27, 2011, 07:11:20 am »
Лиде- по-леко да я караш шарката  :D
Jbrul- сложи го детето, бе- лошо няма. То само ще ти покаже, дали му харесва. Моите в началото хич не й се кефиха, като поотраснаха и двете си играеха с нея. ОСобено Стефи с на Преслава Чикото- до скоро си играеше.
По отношение на вкуса- моята Стефания все още си изгражда вкуса, много често неща, които е яла с огромен апетит като бебе сега не иска да погледне дори, казва това не е хубаво без да го е опитала. За мой огромен ужас, госпожата в градината я кара да яде попара и тя понеже е пате, е успяла да я убеди, че е вкусна. Снощи под душа имахме разговор по темата и я попитах- Защо бе, мамо ти харесва попарата.
-Ми защото госпожата казва, че е хубава и трябва да ТЕ НАУЧИ ДА МИ ГОТВИШ такова нещо  8O
и аз я питах какво вкусно намираш в накиснат с вода хляб, добре ли ти звучи- не й звучало и щяла да отказва да яде вече попара  :D надявам се се разбрахме, че явно с госпожата не можем да се разберем по темата с неяденето на попара от моето дете  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #32 -: Април 27, 2011, 07:46:16 am »
В миналата тема бяхте писали за Нестле.Жоро до преди 3 м. беше на техните млека.В Белгия ги тачат много и това ни казаха от болницата ,то нямаше и голям избор де -има 2-3 млека и 2-3 марки пюрета и каши.Като си идвах тук  и свят ми се зави от изобилието тук.

Благодаря Зори!
Нужни ми бяха няколко мнения, а попитах защото от поне 7-8 опитани млека
след кърмата Калина пропи LACTANA® Bio, а от скоро и взимам Nestlé Junior 1+.
Митака пък е бил само на Фризо от раждането си до като спря да пие АМ на 2г.
Второто ми бе препоръчано от д-р Масларска още в болницата
и не съм подлагала и за миг на съмнение мнението й!
Мини имаше съображения и към двете, но не ги сподели...

Жбрулчанке(ох, ама и ти имаш един никнейм  :lol:, кажи поне какво означава)
И при нас Митака се "занимаваше" на активната гимнастика-
гукане, игра с играчките оставяла съм го и по 30 минути за да свърша нещо.
Калина точно обратното не и харесваше, тя искаше нон-стоп жива компания,
може би защото имаше такава постоянно, а и ме беше страх да ги оставям сами,
за да не легне вместо до нея върху нея Митака!
Пробвай младежа, ако му хареса бъди рахат поне 20 минути  :P

Относно вкусовете на бебетата и децата, аз споделям написаното
като ще добавя, че аз задължително предлагам на моите нещата
които аз не обичам, те трябва да преценят харесва ли им или не!
Не че са много нещатата, пример- аз съм селско дете,
но никога не съм яла домашно козе и овче мляко,
само краве, не мога да свикна с този вкус и това е.
Мъчила съм се на зраяла възраст, в миналото майка и татко
никога не са ни карали на сила, но аз дадох на децата да опитат
и те пият прясно или ядат с лъжица кисело без проблем!
Като произхода на горните е гарантиран и екологичен!

Леле що чудо изписах, извинете...
Хубав ден!
« Последна редакция: Април 27, 2011, 07:48:03 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #33 -: Април 27, 2011, 07:49:58 am »
Мише, чисто бунтарски са ми съображенията  :D :D
към Нестле- мразя агресивната реклама, мразя техния маркетинг, един път купих от зор дето се вика и Стефания отказа АМ, ама всякакво- толкова отвратително беше явно Нестле Джуниър 2, то нали не е точно АМ, на сутринта в бутилката имаше два слоя- отгоре като извара пресечено, отдолу като суроватка  :?
Фризо- отново чисто като протест, що пък трябва да пият всичко, което пият масово, аз не искам и така
Преслава пие мляко на ДМ в момента, тройката е 8 лева за 600 грама, освен друго ми е икономическо изгодно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #34 -: Април 27, 2011, 07:54:43 am »
Мише, чисто бунтарски са ми съображенията  :D :D
към Нестле- мразя агресивната реклама, мразя техния маркетинг, един път купих от зор дето се вика и Стефания отказа АМ, ама всякакво- толкова отвратително беше явно Нестле Джуниър 2, то нали не е точно АМ, на сутринта в бутилката имаше два слоя- отгоре като извара пресечено, отдолу като суроватка  :?
Фризо- отново чисто като протест, що пък трябва да пият всичко, което пият масово, аз не искам и така
Преслава пие мляко на ДМ в момента, тройката е 8 лева за 600 грама, освен друго ми е икономическо изгодно



 :lol: Имах тези подозрения  2bg Воеводо
Ех, това ДМ ще трябва да намеря къде има по Софето и да пробвам техните неща.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #35 -: Април 27, 2011, 07:57:16 am »
Здравейте, мамчета! Отдавна не съм се отчитала, но с малката сме нонстоп по пътищата, градинките и т.н., освен това ми се налага и да поработвам, от вкъщи, но се налага...
Лиде, искрено ти съчувствам, като знам, че и аз не съм я карала и ми се подкосяват краката. Дано мине леко! :?
Да ви се похваля от близо месец спим по цяла нощ - рахат, за сметка на това денят започва в... 5:30  :lol:
Я кажете как се справяте с проблема - ядене на ръце, дрехи и т.н.... Каквото докосне отива в устата. Бибата нещо напоследък със зор я смуче, определено си предпочита ръцете.
mishanta, ДМ има на околовръстното (кръговото при Драгалевци) в сградата дето е Хиполенд.
Лек ви ден от нас :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #36 -: Април 27, 2011, 08:12:37 am »
:thankyousign: aditoo

Честито нощен комфорт, дано се запази, пожелавам ти го!
Аз имам опит с един младеж, дето спеше нощем до 3ти месец
и после до 2 г се будеше поне три пъти на нощ да пие АМ!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #37 -: Април 27, 2011, 08:33:13 am »
Лиде, леко да я караш варицелата!

Мешко, много се радвам, че Мия е изкарала леко шарката и сте си прекарали една хубава седмица на послушание и разбирателство :D

Раши, количката ще тия вземат и сложат в багажното, а за столчето - ако е важно за теб да е вътре в самолета, по-добре наистина предварително се информирай дали позволяват, защото не всички компании допускат столчета вътре в самолета. За кърменето, си приготви нещо, с което да се понаметнеш, защото има индивиди, за които е безкрайно интересно да зяпат как се кърми бебе в самолет, не че ми е пукало от такива, но все пак ще се чувстваш по-комфортно. Лек полет и да слушка малкият пътник в самолета! :)

И аз като Мини се опитвам да избягвам продукти на Нестле. За мен те работят на принципа евтина суровина и много пари за реклама и всъщност за това даваме парите си, купувайки техен продукт. Дразни ме, че се опитват да ме убедят колко полезни са нещата им, как използвайки една лъжичка от бульончето Маги и няма смисъл да слагаш зеленчук, щото в тази една лъжичка има 10 зеленчука и прочие. Когато гиганти като Нестле завземат пазара, вече няма да видим свястна храна по магазините.

Мини, под ДМ - чета, че често коментирате и доста неща купувате от там - немската верига, където продават козметика, битова химия и бебешка санитария и храни ли се има предвид? Така и не съм влизала в тези верига, а ме заинтригува с това мляко, чела съм, че и памперси тяхна марка сте коментирали. Кажи дали за тях или за друг магазин става въпрос, моля!
« Последна редакция: Април 27, 2011, 09:00:58 am от tzvetenze »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #38 -: Април 27, 2011, 08:41:22 am »
И аз да се изкажа за ДМ-а :lol: купувам техните памперс гащи за Ели, много съм доволна, а и цената им е повече от приемлива в сравнение а гащите на либеро например, които купувах преди това. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #39 -: Април 27, 2011, 08:51:00 am »
За мой огромен ужас, госпожата в градината я кара да яде попара и тя понеже е пате, е успяла да я убеди, че е вкусна. Снощи под душа имахме разговор по темата и я попитах- Защо бе, мамо ти харесва попарата.
-Ми защото госпожата казва, че е хубава и трябва да ТЕ НАУЧИ ДА МИ ГОТВИШ такова нещо  8O
и аз я питах какво вкусно намираш в накиснат с вода хляб, добре ли ти звучи- не й звучало и щяла да отказва да яде вече попара  :D надявам се се разбрахме, че явно с госпожата не можем да се разберем по темата с неяденето на попара от моето дете  :x[/color]

ето - ти натрапваш на детето своето разбиране за вкус. :) щом го е яла, значи й е харесало. а ти сега вербално я убеждаваш, че не е вкусно... :) между другото, нищо ужасно няма в попарата и тя не е просто накиснат във вода хляб. попарата, както знаеш, се прави със сухар, масло, сирене и чай/мляко и представлява абсолютен български аналог на т.н. зърнени закуски, накисвани в мляко, с това предимство, че е топла храна, че съдържа истинско масло и сирене, а не захар, сол и ГМО царевица.
попарата си е една отлична закуска, независимо, че ти не я харесваш. много хора закусват с попара и на стари години. и реално погледнато, тя не се различава от порязаницата козунак, кифла, пърленка или прочие тестени изделия, поети с чаша мляко.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 08:53:48 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!