0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #860 -: Май 26, 2011, 13:17:25 pm »
Къди, аз вчера звънях да си запша час за доц. Томова и ми казаха,че след 22.06 мисля до към 10.07 са в отпуск и не записват часове. По този повод аз ще ходя във Фемина за ранната фетална морфология, а следващата вече се надявам да е при доц. Томова. Ще се радвам ако споделиш впечатленията си

Значи съм уцелила момента, часът ми е за 20-ти  :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #861 -: Май 26, 2011, 13:59:54 pm »
Здравейте момичета искам да ви питам на вас тече ли ви кръв от носа? аз вече направих два кръвоизлива вече  :( имам слаби капиляри по принцип и слагам адреналин ампула когато тече силно но сега не смея. Дайте съвет ако знаете нещо по въпроса или ви се е случвало! Благодаря ви предварително  :D
Бина, на мен доктора ми забрани талцид да пия каза че не се препоръчват лекарства, по скоро да внимавам какво ям, зада нямам киселини. Консултирай се с твоя лекар зада си сигурна,че правиш най-доброто.



п.с. хмммм нищо не пишете :(
« Последна редакция: Май 26, 2011, 15:19:53 pm от Бжи »



Re: Тема на бременните №75
« Отговор #862 -: Май 26, 2011, 16:09:33 pm »
Бжи бях се оплакала преди няколко страници че и на мен ми тече кръв от носа добре че беше само два пъти . Аз по принцип нямам проблеми с капилярите и затова се учудих за първи път ми беше .Бях на унг казват че може да се случи при бременност и особено в топло време .
За киселините ми помага лъжица кисело мляко добре че засега рядко се случва .  :wink:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #863 -: Май 26, 2011, 16:33:53 pm »
А казаха ли ти да пиеш нещо за окрепване на вените и капилярите? Преди време бях пила едни витамини Рутаскорбин и сега незнам дали въобще ще е нужно да пия пак витамини за това....
А за киселините аз хапвах соленичко на гладно сутрин и така ги изкарах леко, при мен отшумяха към средата на третия месец, сега имам когато прекаля с нещо пикантно, но е рядко  :oops:
Момичета как сте с килограмите? Аз мисля че не съм наддала много,а летния ми гардероб ми е малък вече  :( само някоя друга рокличка ми стои прилично  :oops: ще обновявам гардероба вие как се справяте с това начинание?



*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #864 -: Май 26, 2011, 17:24:23 pm »
Привет!
По въпроса за капилярите и киселините не мога да се включа, просто защото нямам такива проблеми (поне засега де).
По отношение на гардероба обаче, с риск да те разочаровам ще трябва да си купиш някоя и друга дрешка. Аз също не съм качила кой знае колко килограми в 7-ми месец приръстът ми е няма 7 кг., но от 4-ти месец дрешките ми не ми стават. Купих си дънки, джинси и панталон с платки, отделно приятелки ми дадоха още 4 панталона. Взех си и някоя блузка. Ако имаш познати по-добре вземи някоя дрешка от тях, другия вариант - пробвай в Продавалника, може да откриеш нещо новичко на що-годе сносна цена.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #865 -: Май 26, 2011, 18:48:50 pm »
Бжи, няма как панталони за бременни да не вземеш, ако ще си бременна и през зимата. Но иначе лятото е по-лесно да вземеш неща, които да не са излишни и след това. Аз си купих поли, които са на ластик горе и ще мога да ги нося и след това. Също и рокли, които падат от горе и са широки, така че и тях ще мога да си нося. Блузи също едно такива разтегателни - сега ми стоят по корема и има още мегдан за разтягане, но всъщност не са специално за бременни. Освен това от миналата бременност си имам два чифта панталони и едни дънки, които са за бременни, така че ми влизат в употреба.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #866 -: Май 26, 2011, 19:18:40 pm »
Зай, аз съм същата едвам издържам две седмици до преглед. :D
И аз така  :lol:. Успокоих се от около две седмици насам, откакто почнах да усещам леки движения. Сега пък само се вслушвам дали мърда, няма отърване от тая мания  :lol:
И аз съм същата - само се ослушвам, а като си легна задължително ръцете на корема и чакам да се размърда малкия. :-)))
Между другото последните дни тръгна слуха, че ще имам момиче, понеже съм се била разхубавила и корема ми бил в еди каква си форма. :-)))))))А иначе вече 3-ма доктора казват че е момче. Хихихихи. Но не налагат мнение де - само констатират.
Относно дрешките аз също си купих 2 панталона с ластик, но моделите са такива, че може и след това да ги нося предполагам. По-широките ми блузи си ми стават още - най-много 2-3 потника за лятото да си купя или назаем, че старите ми са все много тесни и къси. Имам си и 2 дълги поли с ластик, които спокойно може да си ги нося. Не мисля да харча пари за неща, които после няма да мога да нося.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #867 -: Май 26, 2011, 20:06:02 pm »
Момичета да ви кажа нашата Ивка с трите бебета е в болницата с изтекли води и най-вероятно до утре ще си имаме още три моми :P много стиснати  :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #868 -: Май 26, 2011, 20:15:02 pm »
Иванита, аз пък знам, че когато си се разхубавила е момче. Ако е момиче се погрознявало, тъй като момичето взимало от красотата на майка си, за да бъде то красиво. Ама честно казано грозна бременна досега не съм виждала :wink:. Това с корема също не е вярно - аз растях само на корем (което би трябвало да значи момче), ама на - имам си едно инато и хитро още от малко момиче :lol:.
Много стиснати палчета на Ива и ще чакаме новини от нея. Дано всички мине като по вода.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #869 -: Май 26, 2011, 21:13:44 pm »
Предполагам, че Елена вече е родила. Тя нали беше в Англия?Аз чаках тема в Честито и после загрях, че сигурно няма кой да пише във форума и затова не сме чули още нищо.
« Последна редакция: Май 26, 2011, 22:44:25 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #870 -: Май 26, 2011, 22:24:10 pm »
Момичета да ви кажа нашата Ивка с трите бебета е в болницата с изтекли води и най-вероятно до утре ще си имаме още три моми :P много стиснати  :crossfingers:

Не знам защо, но точно за нея си мислех докато четях новите постове. Стискам палци и чакам поздравителната тема.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #871 -: Май 27, 2011, 08:48:07 am »
 хихихи,Иванитка, и аз знам ,че ако бременната хубавее е момченце...Бабите казват,че ако носиш момиченце цялата хубост на майката отива в бебето :))))))
 Аз на тези не вярвам,но да ти кажа...

 На ФМ не съм ходила никъде другаде,освен в клиниката при д-р Михова.Всички прегледи са ми по около час и винаги много обстойно мери и гледа.В 33та седмица се натъкна на нова "находка" със сърчицето,както го бях споделила тук, и веднага ме прати при тесен специалист...Имам си и 3Д и 4Д снимчици.Обаче ако имах някакви притеснения със сигурност щях да търся три мнения . Мен лично след някое лошо мнение,хубавия резултат от друг доктор не ме успокоява...
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #872 -: Май 27, 2011, 09:47:57 am »
 :hello: Здравейте ,и от мен !
Надявам се ,че приемате нови попълнения !От няколко дни чета темата но не се престрашавах да пиша ,днес обаче реших да го направя.
В събота на 21.05. видяхме с д-р Персенска нашите 2 плодни сакчета в матката ,макар че беше много рано-едва 16 дни след ЕТ.
Надяваме се че на 31.05. ще чуем и две здраво тупкащи  :heartbeat: :heartbeat:
На мамите на които им предстои скорошна среща с рожбите им успех и  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: за леко раждане .
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #873 -: Май 27, 2011, 11:57:27 am »
malkave6tiza добре дошла и леки месеци до термин и безпроблемна бременност :P
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #874 -: Май 27, 2011, 11:59:08 am »
Моля, ако някой има телефон на д-р Михова да ми го даде на ЛС.
Благодаря.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #875 -: Май 27, 2011, 14:48:24 pm »
Добре дошла малка вещички ;-) Пожелавам ти много лека и безпроблемна бременност :-)


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #876 -: Май 27, 2011, 15:41:22 pm »
Като стана дума за доц.Томова, някой би ли споделил каква е цената на прегледа при нея. Аз ходих на фетална морфология(3D) при д-р Д.Марков в "Марковс"-мед.център, много доволна останах от прегледа. За доц.Томова знам, че е специалист по фетална ехокардиография, а и като резултат от вашите отзиви, реших следващия преглед да го направя при нея.

malkave6tiza , добре дошла и спокойна бременност!  :D 

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #877 -: Май 27, 2011, 16:01:08 pm »
marsi аз имам час при Марков за 22 юни, би ли ми казала горе долу за колко време минава прегледа и колко от времето те гледа на 3д или 4д? Останах с убеждението, че по-голямата част от ФМ се прави на 2д, така ли беше при теб?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #878 -: Май 27, 2011, 17:08:29 pm »
Момичета, след като зацапването ми беше спряло изцяло, след секс снощи пак имах кръв. Сутринта също. Сега всичко спря и зацапване нямам, но се чудя какво ли може да се е случило. Иначе, нищо не ме боли, нито пък имам гадене, за разлика от предния път. Сложих си но-шпа инжекция и всичко спря. Може ли от секса нещо да се е получило според вас? На лекар съм чак на 06.06. А и утре заминавам за чужбина....
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #879 -: Май 27, 2011, 17:31:18 pm »
tranka, при мен прегледът продължи около 40мин., след което д-р Марков описа за около 10 мин. всички измервания, които преди това беше направил и подробно ми беше разяснил.
Двуизмерни са видеозоните, които се използват в АГ-кабинетите и всеки знае какви са снимките там. В "Марковс" център работят няколко гинеколози и предполагам, че ако някой е отишъл за АГ-консултация, са го прегледали в другия кабинет, затова впечатленията са били такива.
Д-р Димитър Марков гледа фетална морфология на 4D апарат. В кабинета  при легнала позиция отсреща има голям екран, на който виждаш всичко, което и докторът гледа на монитора си, като изображението е обемно, динамично и в реално време. През цялото време той обяснява какво точно гледа(ръчички, крачета, брой пръстчета и т.н.). След това прави оглед на вътрешните органи(жлъчка, бъбреци, сърце....) и през цялото време им прави измервания. Също показва сърцето отвътре(камери, предсърдие и прочее...), може би заради този вътрешен оглед се нарича 4D.
На края получих лист с коментар, всички измерпания и две снимки, копирани на лист А4(това са 3D снимки, не като онези от АГ-кабинетите :)).
Доста подробно стана обяснението ми, дано да съм била полезна  :). Вероятно за следващия преглед ще отида при доц.Томова, за да си имам и CD  :). Хубав Ден!
« Последна редакция: Май 27, 2011, 17:55:49 pm от marsi »