0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #880 -: Май 27, 2011, 17:44:07 pm »
Момичета, ФМ се правят на двуизмерен ехограф.  Три и четириизмерванията са кино за родители и за повече пари. Разликата между три и четири е че четири е образ в реално време.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #881 -: Май 27, 2011, 17:47:54 pm »
Marsi, много благодаря за подробното обяснение. :bighug:
Доколкото знам, разликата между 3д и 4д е, че 3д е статичното изображение, тоест ако те гледа в реално време това е 4д, когато стопира образа, става 3д.  :wink:

Смарайди аз си искам киното, затова питам. :D
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #882 -: Май 27, 2011, 18:00:51 pm »
Като стана дума за доц.Томова, някой би ли споделил каква е цената на прегледа при нея. Аз ходих на фетална морфология(3D) при д-р Д.Марков в "Марковс"-мед.център, много доволна останах от прегледа. За доц.Томова знам, че е специалист по фетална ехокардиография, а и като резултат от вашите отзиви, реших следващия преглед да го направя при нея.

malkave6tiza , добре дошла и спокойна бременност!  :D 
Цената е 100лв,като ти дава и диск с бебо,много е вълнуващо :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #883 -: Май 27, 2011, 18:19:44 pm »
Защо не мога да си сложа лентичка? Не ми отваря страницата с настройките на профила.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #884 -: Май 27, 2011, 18:41:31 pm »
Записването за д-р Марков колко предварително е хубаво да направя? Има ли много чакащи за него? Чудя се дали от сега да не си запиша час, в случай, че с месец и повече напред се запазват?  :ask:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #885 -: Май 27, 2011, 19:30:28 pm »
Записването за д-р Марков колко предварително е хубаво да направя? Има ли много чакащи за него? Чудя се дали от сега да не си запиша час, в случай, че с месец и повече напред се запазват?  :ask:
Обади се сега да си запишеш час. Ако има график за по-нататък да ти е спокойно. Аз записах час два месеца по-рано.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #886 -: Май 27, 2011, 21:14:38 pm »
Записването за д-р Марков колко предварително е хубаво да направя? Има ли много чакащи за него? Чудя се дали от сега да не си запиша час, в случай, че с месец и повече напред се запазват?  :ask:

В момента, в който чух сърцето на бебето записах час за доц. Томова, но аз съм си малко лудичка и винаги мисля две стъпки напред :D
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #887 -: Май 27, 2011, 21:18:28 pm »
Трябва да го запиша за 20-та г.с., нали?

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #888 -: Май 27, 2011, 21:24:55 pm »
Мишле, първата ФМ е 11-14 седмица. А за Марковс - много се чака за самия д-р Марков (Георги май беше, щото има и брат там); аз бах при него на първите 2 и при една девойка за последната; доколкото знам, и другите лекари в Марковс са добри, обучавани са от Марков.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #889 -: Май 27, 2011, 21:41:22 pm »
Ами в този период не ми назначена ФМ от моята докторка. При следващата ни среща ще питам кога ще я правим и веднага ще се опитам да си запиша час.

Сега виждам в сайта, д-р Димитър Марков и д-р Петър Марков са. Предполагам д-р Димитър Марков е по-предпочитания специалист?
« Последна редакция: Май 27, 2011, 21:48:03 pm от Мишле82 »

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #890 -: Май 27, 2011, 21:47:26 pm »
sasip, благодаря за информацията. При д-р Марков също е 100лв.

Смарайди аз си искам киното, затова питам. :D
Преди да отида на прегледа не знаех какво точно да очаквам и киното   :D много ме зарадва. Но го възприех по-скоро като бонус, защото отидох с друг конкретен проблем. Консултацията ми беше препоръчана от д-р Дяволов, тъй като д-р Марков освен добър ехографист е един от специалистите в Майчин дом, които провят амниоцентеза. С няколко лекари обсъждах тази процедура заради възрастта ми и исках да чуя и неговото мнение.

Мишле, тук http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=149 може да провериш какво точно се гледа в различните седмици и да си прецениш. За час трябва да се обадиш около месец и половина по-рано. Казва се Димитър Марков  :D.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #891 -: Май 27, 2011, 21:49:20 pm »
Ясно, разбрах! Аз си едитнах поста, разгледах и сайта вече. Благодаря, Марси  :wink:

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #892 -: Май 28, 2011, 00:39:55 am »
Момичета, да попитам докато сме на темата по ФМ. Разбрах че първи преглед се прави между 11-14 седмица, втори - около 18-20 седмица. А кога е хубаво да се направи третия? Повече от 3 правили ли сте?

Разбирам също че се очаква да са доста обстойни - поне 30-40 мин... Така ли е? Питам, за да имам база за сравнение когато отида на първия си ФМ тест...


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #893 -: Май 28, 2011, 03:40:50 am »
vaci Показателят "време на преглед" - не е задължителен. Един добър специалист в областта, може да види всичко важно по бебето и за доста по-малко време. Казвам го, за да не решиш когато стигнеш до там, че само защото е било под 30-40 минути и не е направено както трябва. ;)
Обикновено на първата ФМ, след като се огледа всичко по бебчо на 2Д режим, лекарят ти "доставя удоволствието" да ти покаже човечето и на 3Д/4Д, да ти обясни това онова, да те зарадва и оттам става по-дълго. Последното обаче - няма отношение към медицинската част кой знае колко, особено в ранни седмици.

На мен всичките ми прегледи на УЗ си бяха ФМ напрактика, не знам как е да гледат бебчо "неподробно" и не мога да ти кажа каква е разликата между един и друг вид гледане на УЗ  :oops:

Ако следиш бременноста по НЗОК основно и лекарят ти разполага с примитивен ехограф, за ФМ - непремнно си избери специалист с добра техника. То, няма и как да се направи ФМ без такава, но имай предвид и, че не всеки разполагащ с космически ехограф е квалифициран да направи това изследване. Не е до апарат тука само, ами до това кой гледа и какво вижда.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #894 -: Май 28, 2011, 06:52:49 am »
Не знам как е в България, но тук след потвърждаването на бременността са 2 УЗ и толкова. Един в 20та и еидн между 11-13та. Между 11-13 се прави  УЗ за Даун синдром, но не мисля, че нещо друго гледат освен нухалната гънка и дали има костта на носа. В смисъл мерят един куп неща, но в тази ранна възраст не се вижда кой знае какво, та не знам дали се нарича ФМ. После около 20та седмица се прави много подробна ФМ и след 20та не правят освен ако няма някаква причина. Примерно на мен ще ми правят заради двуцевната пъпна връв, но на повечеот хора не се правят повече УЗ до края на бремеността.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #895 -: Май 28, 2011, 09:03:03 am »
 Добро утро,момичета!
 Вчера бях на ЖК и се уговорих с доктора за раждането.Аз се бях спряла на друг,но с него още не съм направила втора среща,пък и не съм много сигурна,тъй като го водят светило в хирургията , дали ще е готов да се отзове по всяко време,ако раждането тръгне не по график.
 Та,за сега има уговорка с д-р Ташков.Казах дата 01.07 и той много я хареса.Бил привърженик на секциото възможно най-близо до термина и мен това много ме зарадва.Пък ще видим дали Момчето ще спази плановете ни.
 Кой пускаше последно списъчето да му пратя датата  :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #896 -: Май 28, 2011, 11:01:28 am »
Според мен ФМ си е важна, и, както казва и Жбрули, важно е да има добра техника, независимо дали се прави в специализиран кабинет или просто в по-добре оборудавана "ЖК". Само за пример (например:-)) - племенника ми се оказа с бъбречен проблем, който му откриха именно с подробен ФМ (още с първия) и който следяха така до 8мия месец на бременността; правиха ранно секцио в началото на 9ти по тези показатели. Без тези прегледи нямаше да се диагностицира навреме и проблемите щяха да са много по-големи (като при майка му, която 13 години се е влачила по болници като дете); при него направиха операция с пластика като стана на 2 месеца и, да ми е жив и здрав, си е в отлично състояние, да не говорим за липсата на стресови спомени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #897 -: Май 28, 2011, 11:21:38 am »
Разбирасе, че си е важна ФМ, толкова неща откриват.

Ето списъчето. Пишете, ако искате да ви обновя датите или да ви добавя.

 preggo

Май
Цвете – 21.05.2011
Юни
chuspito – 07.06.2011 - планово секцио
nimika – 27.06.2011

Юли
Виктория – 01.07.2011 – планово секцио
Eille – 01.07.2011
didon – 01.07.2011 - планово секцио
didka_ - 18.07.2011
бина – 19.07.2011

Август
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
« Последна редакция: Май 28, 2011, 11:25:10 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #898 -: Май 28, 2011, 11:40:43 am »
Благодаря ви за отговорите момичета! Аз съм в Лондон и мисля Елена Б беше споменавала преди, че тук правят само 2 ЕХ през цялата бременност (освен ако не си на частно), затова исках да знам преимуществата на повече от две ФМ (и кога съответно), за да знам, ако трябва да си плащам...
А иначе за специалисти в БГ не знам дали ще мога да се вредя, както споделяте че са заети...
Но ако трябваше да избера един специалист, доколкото разбирам доц. Томова, др Михова и др Марков са добри специалисти?
« Последна редакция: Май 28, 2011, 11:46:46 am от vaci »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #899 -: Май 28, 2011, 12:05:41 pm »
 Ейййй,момичета , да взема да си призная и аз...най-накрая взе ,че ми стана тежичко :? . Не толкова коремчето,обаче проблема с дишането е сериозен . Момчето явно сериозно притиска с главата диафрагмата ми  8O , и в комбинация със запушения нос се получи нещо доста неприятно...
 Ще си го търпя,като съм ербап да си избирам и далечна дата  :lol:
 Хубав слънчев ден на всички!