0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #900 -: Май 28, 2011, 12:41:59 pm »
Здравейте момичета ! Добре дошли на новите бременни ! Много е хубаво, че темата се пълни редовно  :D

didon според мен колкото по-близко си до термин, толкова по-добре е за бебето да се роди...иначе така е последният месец и на мен ми беше бая тежичко  :wink: Опитай се да си почиваш максимално, че после катодойде бебка няма кога   :lol:

За ФМ тук се правят три - в 12, 22 и 32 гс Като най- подробната е тази в 22, тогава оглеждат органите на бебето, мозък, сърце, бъбреци и т.н.

Успех на момичетата на финала !
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #901 -: Май 28, 2011, 13:30:39 pm »
Здравейте момичета. Благодаря ви за милото посрещане. В четвъртък бяхме на преглед 12-13 ГС и ми беше направено измерване  на кохилярната гънка на ембриона. Оказа се 4,1 мм и в комбинация с възрастта ми от 36 г. показа вероятност 1:8 от генетично заболяване и най-вече Даун синдром. Веднага ми направиха и преглед в болница, който показа същите стойности. Там специалистите ни посъветваха, ако желаем разбира се, да направим пункция на плацентата (не намерих аналогично наименование на български)- това е метод подобен на Амниоцентезата, но се прави в по-ранна бременност. Сега сме в очакване на резултата. Толкова ми е мъчно, за първи път видяхме мъничето оформено като човек и тази тежка диагноза.
Искам да попитам имало ли е момичета с такива резултати като нащите и какво е показала Амниоцентезата.
Приятен ден на всички мами.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #902 -: Май 28, 2011, 13:41:50 pm »
Рачко,мила  ,не забравяй ,че ранния БХС не е диагноза.Това е оценка на риска...
Хубаво е ,че ще ти направят още изследвания.Бъди максимално спокойна и вярвай,че всичко ще е наред ...
 Силно стиснати палци от мен!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #903 -: Май 28, 2011, 14:02:19 pm »
 ra4ko75, желая ти хубави резултати и една спокойна бременност след тях. На български мисля, че е "хорионбиопсия" изследването, което на теб са ти правили.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #904 -: Май 28, 2011, 14:12:44 pm »
Правете моля, и 3-та ФМ между 30-32 г.с. Така при мен откриха увеличени бъбречни лигенчета на бебето. Преди това на предната ФМ нямаше проблем.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #905 -: Май 28, 2011, 14:31:31 pm »
 Смарайди е права, при мен видяха това със сърчицето 32ра,33та седмица.То всъщност по-рано го нямаше и за щастие не се оказа проблем...пупупу...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #906 -: Май 28, 2011, 17:53:53 pm »
Здравейте момичета. Благодаря ви за милото посрещане. В четвъртък бяхме на преглед 12-13 ГС и ми беше направено измерване  на кохилярната гънка на ембриона. Оказа се 4,1 мм и в комбинация с възрастта ми от 36 г. показа вероятност 1:8 от генетично заболяване и най-вече Даун синдром. Веднага ми направиха и преглед в болница, който показа същите стойности. Там специалистите ни посъветваха, ако желаем разбира се, да направим пункция на плацентата (не намерих аналогично наименование на български)- това е метод подобен на Амниоцентезата, но се прави в по-ранна бременност. Сега сме в очакване на резултата. Толкова ми е мъчно, за първи път видяхме мъничето оформено като човек и тази тежка диагноза.
Искам да попитам имало ли е момичета с такива резултати като нащите и какво е показала Амниоцентезата.
Приятен ден на всички мами.
Имаше тук някой с 1:10 и в крайна сметка беше ок бебето, но  не мога да се сетя кой. Стискам палци и при теб така да се получи.

Хорионни въси се казва на български.


Дидон, права не правя - не праявят 3та ФМ - това е което одобряват застраховките. 


Боби


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #907 -: Май 28, 2011, 20:26:17 pm »
Елена е родила момиченце  :D! Да й е живо и здраво!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45960.0
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #908 -: Май 29, 2011, 13:13:54 pm »
Боби, тук застраховката не покрива нито една ФМ, не само третата.
При мен една ФМ ми беше близо 1/4 от заплатата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #909 -: Май 29, 2011, 13:41:53 pm »
 Здравейте и от нас нямам комп с4упи се и влизам за малко от телефон или от кадето ми падне май и не ми остава време де но минавам да кажа 4е сме добре на 31.о5 съм на консултация на последната беше вси4ко наред бебо е добре и беше цели 2.700кг  8O шишко  :lol: на мен ве4е си ми натежава но още малко остана ще се постарая да пиша за кога сме определили секциото но някъде около 20-24.06 ще е май така ми се вижда .
 Леко раждане на всички които им предстои ана тези които имат още леки месеци до термин!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #910 -: Май 31, 2011, 11:15:48 am »
Ехееей тумбачета тук никой ли не влиза вече :P някой няма ли да се отчита нещо :wink:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #911 -: Май 31, 2011, 13:36:10 pm »
Ами и аз това се чудя цял ден, но очевидно всички са се покрили някъде. Аз няма с какво са се похваля - надявам се че растем много добре, нямам оплаквания(дано бъде така и занапред). Мисля към края на месец юни да направя една ФМ или поне един обстоен преглед при доктора, а и моя е любопитен да види на какво прилича вече малкия юнак  :D. Аз също.


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #912 -: Май 31, 2011, 14:42:22 pm »
И аз следя темата, но няма нови публикации. При мен нищо ново,от бременните симптоми ми се появи вечерно гадене и повръщане отвреме на време. Катастрофирах леко оня ден, но слава Богу нищо ми няма, леко поочуках колата, ама бели кахъри.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #913 -: Май 31, 2011, 14:49:36 pm »
Къди важното е че нищо ти няма. Колата е ламарини, които се оправят. То и аз горе долу в твоите седмици и аз се цапардосах с колата. Ама аз си се и стреснах, че за първи път ми се случи. Гледай сега да си спокойна.
Момичета ама вие някъде сте се покрили.
Хубав ден от мен.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #914 -: Май 31, 2011, 15:03:31 pm »
Ами в това хубавото време всички сме навън по разходки  :wink:
Аз използвам сега че после в горещите месеци не съм сигурна как ще се чувствам.
Иначе съм добре  само дето захарите ми са постоянно вариращи и на моменти като измеря и откачам като видя висока стойност. Такива нямах предната бременност и много ме е страх. Други проблеми нямам. Вчера една позната ми подари два чувала с дрешки и много други неща но най много се кефя на обувките като ги видях колко са малки мале забравила съм Емо колко малък беше. Ако не ме мързи ще се опитам да кача снимки и на моето коремче и на обувчиците  :D в албума .

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #915 -: Май 31, 2011, 15:26:39 pm »
Абе къде е този албим? Някой ще ме светне ли?  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #916 -: Май 31, 2011, 15:29:01 pm »
Абе къде е този албим? Някой ще ме светне ли?  :D


Ххахаа и аз преди време питах същото, но веднага получих отговор на ЛС, така че очаквай и ти.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #917 -: Май 31, 2011, 15:43:36 pm »
Къди, лоша работа с катастрофата, ама важното е,че ти и бебо сте добре, ламарините са незначителна подробност, ще ги поизчукат и возилото ще е като ново
Аз днес бях на преглед, расте мъничето, миналата седмица док. каза че ми е леко приплеснато сакчето, тази каза,че се е поокръглило и явно контракциите са намалели, което ме радва, едно по едно ще почнат да отпадат и многото хапове и инжекции с които се черпя.
Да питам и аз за албумчето?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #918 -: Май 31, 2011, 16:24:27 pm »
Хайде и аз да се включа.
При мен набързо се наложи да направя серклаж. Полежах принудително няколко дни. Познайте, като гледах хубавото време навън, как се чувствах по цял ден в леглото :( От вчера отново съм на работа и съм добре. Надявам се и до края да е така :wink:


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #919 -: Май 31, 2011, 16:32:00 pm »
  Мегстра, всичко ще е на шест ...!
  И аз до серклажа,по-скоро докато излекуваме инфекцията,та да направим серклажа, бях се кротнала, но после ела да ме видиш.Особено след 28ма седмица,когато д-р Михова каза, че този серклаж се е справил чудесно,а и още доста ще издържи  :lol:
  Хубав ден на всички,аз ще подремна малко,че да съм свежа за срещата на софиянки :))))