0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #940 -: Юни 01, 2011, 12:18:46 pm »
kotaranata , мен също ме вълнува темата с училището за бъдещи родители, а както виждам сме и в еднакви седмици. Аз също много се колебая дали да се записвам, а също така и къде. Ако има момичета, които са минали по този път, моля да ни посъветват.

malkave6tiza ,, д-р Сигридов прави ФМ, но за биохимичен скрининг изпраща в Майчин дом.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #941 -: Юни 01, 2011, 12:44:18 pm »
malkave6tiza, до колкото знам при близнаци не се прави БХС, а само ФМ.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #942 -: Юни 01, 2011, 12:48:44 pm »
Аз все още взимам моите лекарства - медрол, неофолик, аспирин и утрогестан. С прегледите при д-р Стаменов приключих и се записах при д-р Михова и тя щяла да ми спира лекарствата. Питам се обаче, прегледа при нея ще ми бъде на 16-юни, тогава ще съм 12-13г.с. и все още ще пия медрола поне още две седмици за поетапно спиране, не е ли множко, а?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #943 -: Юни 01, 2011, 13:18:34 pm »
Къди, аз също пия тукашния вариант на медрола (казва се преднизолон), заради завишени НК клетки. На мен ще ми го спират уж към 12 седмица, + 4 дни занижено приемане, но мисля да говоря с лекаря да продължа да го вземам още няколко седмици след това. Четох някъде че до 20 седмица рискът от НК клетките си остава...
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 13:21:49 pm от vaci »


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #944 -: Юни 01, 2011, 13:21:03 pm »
И аз го спрях някъде 13 седмица( медрола), че бях в болница и докато изляза си взимах всички лекарства. Утрогестана е до 14 седмица( аз го пиех), а неофолика си го пия и до днес, но по-рядко. За фраксипарина, също някъде 14 седмица го спрях, но преди това пусках при имунолозите АФА. Д-р Михова погледна генетичните изследвания и този резултат и ми каза да ги спирам. Ако се притесняваш звънни и питай.
За НК клетките аз вливах до 24 седмица всеки месец киовиг, с медрол или не все си бяха над норма.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #945 -: Юни 01, 2011, 13:22:54 pm »
Скоро направих контрола на имунологията, НК клетките са ми идеални и никога не е било другояче. От както съм бременна имам течение сутрин, отдавах го на утрогестана, който слагам вагинално, но от няколко дни забелязвам, че лекарството почти не изтича, а течението остава и е едно такова воднисто, без цвят и мириз.Странно!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #946 -: Юни 01, 2011, 13:27:05 pm »
Да не е кандида? Не е вредна, или опасна за плода, хубаво е да се лекува, най-вече се дължи на нарушена микрофлора. Направих микробиология преди няколко седмици защото имах подобни оплаквания. Оказа се е често срещано явление при бременност. Препоръчаха ми да намаля сладките храни, и да наблегна на киселото мляко. И помогна...


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #947 -: Юни 01, 2011, 13:30:02 pm »
Знам ли какво е, никога не съм имала течения, гъбички и т.н. Доскоро не знаех какво е евридейка  :D. Ще попитам на прегледа.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #948 -: Юни 01, 2011, 13:33:18 pm »
хммм :) ако говориш за всекидневните превръзки (аз също не съм сигурна какво е евридейка, но мисля се досещам) внимавай с тях - те са синтетични и могат да влошат състоянието...


*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #949 -: Юни 01, 2011, 14:00:44 pm »
Аз съм с постоянни течения още от самото начало на бременността, микробиологиите са ми чисти, така че има и течения, които са си нормални, а не се дължат на гъбички. Даже течение в по-големите седмици е меко казано, направо река :oops:, ходих да питам доктора да не би води да ми изтичат. Превръзки също не ползвам, голям сърбеж е от тях, пък и са толкова тънки, че не вършат работа.
На женската консултация като питах ми бяха казали, че за гъбичките до третия месец нищо не изписват, макар че други момичета и по-рано са ги лекували.


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #950 -: Юни 01, 2011, 14:29:52 pm »
Момичета за кандидата и аз до скоро не бях се сблъсквала с нея, но миналото лято имах такава среща и тогава лекарката ми каза да не ползвам ароматизираните превръзки и тоалетна хартия-от тогава нямам проблем. Така че може да са хубави тези ароматни нововъведения, ама явно АГ специалистите не са на това мнение.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #951 -: Юни 01, 2011, 15:55:50 pm »
Благодаря ви момичета! :)
Значи доста време ще си пия хапчетата и ще си слагам инжекцийки.
Аз малко бях хремава и вчера д-р Персенска ми изписа направо антибиотик Азитракс *1 през вечер .Купих го но снощи реших че няма да го пия и добре съм направила днес въобще я няма хремата.Мъжа ми вика как няма да го пиеш ,обаче като се сетих че след всеки антибиотик съм си навличала гъбички и се отказах ,че после и тях да лекувам.Аааа,не мерси.
Иначе Елис е много права за ароматизираните тоалетни хартии и превръзки,също го знам от АГ и никога не съм си купувала такива.Една позната ползваше такива и постоянно имаше проблеми и като ги замени с безароматни и нещата се оправиха.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #952 -: Юни 01, 2011, 16:09:02 pm »
...И на нас ни беше приятно...
Зай,от хормоните се раздува лигавицата на носа.При мен е запушен цялата бременност,не ми е текла кръв,но често като го духам ,секретите са кървави.Не мисля,че е страшно
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #953 -: Юни 01, 2011, 17:00:03 pm »
момичета питате кой кьде се е изгубил,кой по разходки,кой в болница :( За сьжаление аз сьм от вторите,от два дни ми е много лошо,гади ми се постоянно,боли ме като за пред цикьл и ето ме вчера приета в майчин дом за задьржане. Казаха че имам леко разкритие и от вчера сутрин досега не са ми спирали системите,направо ужас:)))Надяваме се да устискаме още малко,бебоци не са толкова големи,момичето е 1400 а момчето 1800,поне до 2 кг дано стигна,затова ми слагат едни ударни дози.Ама и аз сьм си виновна от както сьм дошла в София един ден не сьм се спряла,то кьде ли не обиколихме с мьжа ми,да се разходим,викам сега ми се е паднало,кой знае кога пак ще дойда насам,и ето ме сега в болница с разкритие,може да няма много общо,но сега само ще лежа да наваксам:))) стискайте палци да устискам още поне седмица,две,поне по малко да стоят в кувиозчета.
Маригри някой чувал ли я,изписаха ли ги вече с малките мушмуроци,Елена и тя не се включва нищо да каже:))) Дано всичко е ок. Честито и на Цвете,малка сладка дьщеричка:))) :P
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #954 -: Юни 01, 2011, 17:02:31 pm »
Какво говорите за Утрогестан до 14 г.с.? 8O Притесних се, д-р Димитрова ми го спря в 10 г.с. Дано нещо не се обърка  :(

*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #955 -: Юни 01, 2011, 17:09:12 pm »
аз утрогестана го спрях в 12 седмица,споко при всеки е индивидуално,както прецени доктора,при други продьлжава и много повече:)))
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #956 -: Юни 01, 2011, 17:38:10 pm »
Утрогестана е индивидуално, някои го взимат почти до края. Днес проведох разговор с висшето ръководство относно бъдещите ми планове. Моите намерения са да работя до края, ама божа работа! Едно се моля само, всичко да е наред. Вие до кога работехте?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #957 -: Юни 01, 2011, 17:47:32 pm »
Днес проведох разговор с висшето ръководство относно бъдещите ми планове. Моите намерения са да работя до края, ама божа работа! Едно се моля само, всичко да е наред. Вие до кога работехте?

Разбира се, че до края. Имам платен отпуск по майчинство около два месеца и половина. Ако добавя и малко от годишния отпуск, дано докарам общо 3 месеца. По-добре в къщи с бебето като се роди, отколкото сама, единствено за да не съм на работа.
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #958 -: Юни 01, 2011, 19:41:07 pm »
Момичета здравейте,наминавам само да ви съобщя,че на 27.05 се родиха мойте кукли,в добро състочние са,но ще постоят в кувиози известно време,аз също съм добре,за сега това е от мен.Добре дошли на всички нови момичета и щастливи месеци до края,а на който са на финала леко раждане и щастлива среща с мъниците :D.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #959 -: Юни 01, 2011, 21:03:20 pm »
Фифонче, дано системите помогнат и да устискаш още време, докато пораснат сладурите. Ама до тогава да лежиш, никакви разходки повече,че ще има бой по :cul2:  :wink:
Аз също мисля да спра с всякакви по-натоварващи работи - домакински и т.н. че май взех да се уморявам , и най-вече да ми става едно некомфортно на корема. Колкото изчистила, изчистила- има баби, свекърви, ако имат желание са добре дошли.
и за капак нещо настинах - с тази хрема като кихна чак се подмокрям :oops: :oops: :oops: УЖАС!!
Иве, честити ти рожбички. Да ти са живи и здрави
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 21:04:51 pm от ivanita »