0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #960 -: Юни 01, 2011, 22:47:34 pm »
Моите намерения са да работя до края, ама божа работа! Едно се моля само, всичко да е наред. Вие до кога работехте?
В деня, в който ме приеха в болницата, бях сутринта на работа.


Боби


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #961 -: Юни 01, 2011, 23:01:05 pm »
  :lol: аз пък да си призная, хич не се натискам да работя.Е, то при мен не остана,обаче изобщо не ми е било скучно в къщи.Все имам някакви задължения.Не ми се е случило да не знам какво да правя
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #962 -: Юни 01, 2011, 23:19:28 pm »
didon, то не е като че ли аз имам избор, защото шефа ми дава 6 седмици оптпуска и това е. Естествено и аз като Цигу предпочитам да съм в къщи след като се роди бебето, от колкото преди това.

Боби
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 00:00:41 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #963 -: Юни 01, 2011, 23:52:08 pm »
Аз си взех един месец годишен отпуск преди да родя.  :)

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #964 -: Юни 01, 2011, 23:56:39 pm »
Моите намерения са да работя до края, ама божа работа! Едно се моля само, всичко да е наред. Вие до кога работехте?

AЗ работих до 8 месец..Можех и повече да изкарам и повече ама получих леки контракции.. След тях докито реши да си стоя в нас като мислеше че скоро ще родя..Обаче не се получиха така нещата.. :) Иначе не си мисли предварително за работата-както ти е се наредят нещата :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #965 -: Юни 01, 2011, 23:58:17 pm »
Момичета, ето го списъчето отново, че скоро не съм го слагала.


 

preggo

 Юни
chuspito – 07.06.2011 - планово секцио
nimika – 27.06.2011

Юли
Виктория – 01.07.2011 – планово секцио
Eille – 01.07.2011
didon – 01.07.2011 - планово секцио
didka_ - 18.07.2011
бина – 19.07.2011

Август
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011



  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #966 -: Юни 02, 2011, 00:00:09 am »
Момичета здравейте,наминавам само да ви съобщя,че на 27.05 се родиха мойте кукли,в добро състочние са,но ще постоят в кувиози известно време,аз също съм добре,за сега това е от мен.Добре дошли на всички нови момичета и щастливи месеци до края,а на който са на финала леко раждане и щастлива среща с мъниците :D.
Честито!Да са ти живи и здрави.

Боби


П.П. Исках да ти пусан тема в Честито, амо не знам нищичко. Дай още малко информацийка.


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #967 -: Юни 02, 2011, 02:07:25 am »
fifonqk стискам палци, дано да се възстановиш скоро и да си те пуснат още малко в къщи. :wink:

Ние днес ходихме при док, добре сме, вече сме двама мъжаги и всичко ни е ок за сега. :D Измериха ми шийката за първи път- 3,4см, докторката каза че и тя била добре, дано така и да си стои и да не мърда скоро. 8)

Ива Рангелова Честити ти принцеси, живи и здрави и много да ви радват. :D

« Последна редакция: Юни 02, 2011, 02:09:25 am от tranka »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #968 -: Юни 02, 2011, 10:49:33 am »
didon, то не е като че ли аз имам избор, защото шефа ми дава 6 седмици оптпуска и това е. Естествено и аз като Цигу предпочитам да съм в къщи след като се роди бебето, от колкото преди това.

Боби
Егати скръндзата твоя шеф. 6 седмици - е после кой се предполага че трябва да гледа бебето  8O - на 6 седмици не е като да може да се оправя само горкото?!?

 
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 10:55:42 am от dessi-kk »
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #969 -: Юни 02, 2011, 12:13:08 pm »
Bobbie,здравей.Мерси за инициативата да ме пуснеш в честито :).Ами то стана много инцидентно,попринцип бях запланувана за средата на месец май,но малките избързаха.Постъпих по спешност на 26.05 пре ноща и на 27.05 сутринта ме подготвиха за операцията,въпреки,че иска да раждам естествено 8O,но аз доста си настоявах за операция.Казват се Габриела 950гр.- 10.41ч.,Радослава 1350гр.-10.43ч.,и Марина 1350гр.-10.45ч.,родиха се в 31г.с. и 4 дена.Ами това е,ако трябва нещо друго казвай.Лек ден от мен :).
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #970 -: Юни 02, 2011, 14:28:56 pm »
Момичета, ето темата на Ива в Честито http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46000.0


Егати скръндзата твоя шеф. 6 седмици - е после кой се предполага че трябва да гледа бебето  8O - на 6 седмици не е като да може да се оправя само горкото?!?
  Това ми е платено. Иначе мога да взема 3 месеца, но са неплатени и не мога да си позволя 3 месеца да не взимам заплата. След 8 седмици (а има и след 6) ги взимат в градина /ясла. За мен е малко рано, макар че оцених предимствата на ранното пускане на градина. Мисля, че около 6ти месец би било прекрасно, но няма как да стоя толкова в къщи. Ивана ходи от 8мия и първоначално рева няколко дена, а сега като я взимам имам чувството, че лошо и правя, защото там много и харесва.


Б.


Обновеният списък
 
preggo

 Юни
chuspito – 07.06.2011 - планово секцио
nimika – 27.06.2011

Юли
Виктория – 01.07.2011 – планово секцио
Eille – 01.07.2011
didon – 01.07.2011 - планово секцио
dessi-kk – 05.07.2011 – планово секцио
didka_ - 18.07.2011
бина – 19.07.2011

Август
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011

« Последна редакция: Юни 02, 2011, 14:44:16 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #971 -: Юни 02, 2011, 14:40:01 pm »
Аз мисля да работя до 15.07, когато ще ми пуснат 45 дневния болничен. Ако не се чувствам добре може и по-рано. Може и аз да не съм разбрала правилно, ама не ни ли се полага 2 годишен отпуск по майчинство, какви са тези 6 седмици? Или вие просто мислите да се връщате на работа скоро след раждането.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #972 -: Юни 02, 2011, 14:42:12 pm »
Аз мисля да работя до 15.07, когато ще ми пуснат 45 дневния болничен. Ако не се чувствам добре може и по-рано. Може и аз да не съм разбрала правилно, ама не ни ли се полага 2 годишен отпуск по майчинство, какви са тези 6 седмици? Или вие просто мислите да се връщате на работа скоро след раждането.
Полагат ти се, защото си в България. Аз живея в САЩ и нищо платено не ми се полага по закон. По закон има 3 месеца неплатени и всичко друго е на добра воля от работодателя.
Аз честно казано изпадах в паника, като си помислех как ще я пратя толкова рано. ДОбре че дойде свекърва ми да я гледа 6 месеца. Обаче сега като виждам как е в градината и като знам как ги гледат, нямам никакви притеснения вече.

Б.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 14:46:44 pm от Bobbie »


  
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #973 -: Юни 02, 2011, 16:47:26 pm »
момичета .....

Фифоняче, ти да не пое моята смяна в стая 13  :? Момичета, нас ни изписаха на 31-ви все още 3 в 1. Дълго си откарах в болницата - 20 дни, но поне влезнахме в 7-ми месец и ни биха флостерона. Надявам се лека полека поне още един месец да избутаме. Връщам се да ви чета.. че доста съм изтървала  :kiss:
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #974 -: Юни 02, 2011, 16:57:41 pm »
Ифи, много се радвам, че при вас висчко е наред  :D От няколко дни все те мисля и ти взе та се появи   :P
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #975 -: Юни 02, 2011, 18:59:39 pm »
Здравейте  и от мен!
Отдавна не съм писала  .
Гледам ,че   аз съм почти наред -аз ще съм с операция , но  датата за секциото не сме определили  .Ние не си избрахме дата  -още умуваме -то не остана за кога  .Доктора може и да ме е  записал за някоя дата   , след няколко дни като се видим , ще знам  :lol:   
Иначе нещо ми става нервно ли вече  или от топлото и щумбака,но хич не мога да спя .И много сладки неща ми се ядат -добре ,че е  накрая  :lol:


*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #976 -: Юни 03, 2011, 05:47:08 am »
ето ме и мен. не съм писала, щото все не остава време.

първо важните неща - фифоняк, ифи, стискам палци всичко да е наред.

а сега малко отчет - бебето ми е страхотно, държи се ужасно мило с мен, а на мен ми е най-добре като съм я гушнала. днес открих, че нищо не ми пречи да си пиша на компютъра и тя да ми е в ръцете. искам да ви успокоя, че както по време на раждането (преди да го осакатят лекарите), така и сега като съм си вкъщи, ако съм спокойна и не се шашкам от съвети от компетентни органи, абсолютно знам какво да правя и от какво ми има нужда детето. така че моля ви, отсвирете всякакви съветници и си слушайте себе си и детето си. аз съм абсолютно учудена какъв кеф е да гледаш бебе, верно е, че е много работа, но пък е удоволствие.

тя още като се роди започна да търси гърдата и сега е така, на което аз съм много благодарна. резултата от това и от факта, че аз храня на поискване, пък опит с кърмене никакъв бяха две тежки нощи с болезнено кърмене и разранени зърна, но се обадих на консултант по кърменето и искам да ви кажа, че въобще не е вярно, че винаги боли при кърмене, няма такова нещо, ако си захване детето както трябва никаква болка не се усеща, дори е приятно, така че потърсете си хора, които да ви помогнат и колкото по-рано, толкова по-добре. не зная в българия освен ла лече лига има ли някой друг, но според мен това е едно от нещата, което може коренно да промени преживяването за майчинстване.

аз допреди два дни бях доста зле физически, но сега започнах да се оправям. основният ми проблем е нараненият гръб и шевовете разбира се, но не е каквото беше даже излизахме вече няколко пъти. на нея много й харесва навън - спи през цялото време.

иначе си има всички екстри - жълтеница, която според мен отминава вече, чакам да й падне пъпчето и кожата й започна да се бели. много мрази да й сменям памперсите и най-обича да ми спи на корема. буди се веднъж на нощ към 4 и после към 7 пак, хапваме и си доспиваме. много е любопитна и се усмихва (не давайте на никой да ви казва, че бебетата не се усмихвали, глупости са това). белега от форцепса се разсея напълно и всички вкъщи са на мнение, че е хубава, но то е ясно, че нашето гардже е най-рошавото. ще приложа доказателствен материал в албума. не зная какво друго да ви пиша без риск да ви досадя.

а какво разбрах по повод покупките/нуждите на бебето/ питанията на майката. вече е казвано много пъти, но една голяма част от нещата, които сме накупили се оказва, че не ни вършат работа, затова има неща, които може би е добре да се купят след като се роди бебето. бебешко креватче, например, се оказва, че въобще не ми трябва, защото ми е високо не мога да си я взимам нощем, та тя спи в плетена кошница до леглото ми или в леглото. инвестирайте в хубави сутиени за кърмене, но имайте предвид, че гърдите ви нарастват още като дойде млякото. най-трудно ми е да преценя как да я обличам, особено като излизаме навън. колкото и странно да звучи се оказва, че нямам връхни дрехи за нея. торбите и порт-бебетата са хубаво нещо, но не можете да ги ползвате за столчето за кола, така че ако ще купувате по-дебели ританки за навън, вземете си ги по-голями, защото ще ги обличате върху два ката бодита. освен ако не раждата юли-август де.

а също така се оказа, че нямам достатъчно дрехи, удобни за кърмене, така че като си купувате дрехи за бременни, гледайте да са удобни после и за кърмене, да си ги носите по-дълго - блузи с копчета, тип прегърни ме и тн, рокли същия чешит и тн. както и нещо, което ви е приятно и удобно да си го носите вкъщи.

ох извинете, ако звуча по съветнически. важното е, че бебето е добре, на всичко отгоре е готина и ако беше будна щеше да ви изпрати ного поздрави.

много съм
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #977 -: Юни 03, 2011, 09:25:03 am »
Elena B, ти така и не разказа какво стана с раждането във вода? Имаше ли ефект или евентуално си поиска епидуралната?

Хе хе - много се радвам, че ти е приятно да се гледате. Надявам се и при мен това да се получи, защото с Ивана въобще не беше така, понеже като не я държах в ръце и беше голяма ревла, та имах чувството че ще заспя върху нея и ше я смачкам - голям стрха съм брала.
Всички бебета мразят в началото да им сменяш памперсите- след няколко седмици ще свикне. 

Аз не съм съгласна за леглото - аз също имам кошче, което пък и един ден не е позлвано, защото моята не желаеше да спи в него. Та то си зависи от бебето, но легло винаги ще имаш нужда, докато кошче не е сигурно. Моето легло има различни нива, но на мен най-високото ми беше най-удобно ( аз съм ниска ), защото ми е на нивото да я взема без да се навеждам. Предполагам изводът е, че преди да се купи легло, трябва да се отиде да се види лично дали е на удобна височина за майката.

Б.


  
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #978 -: Юни 03, 2011, 09:53:07 am »
За леглото съм напълно съгласна с Боби :)
 Елена радвам се че се чувствате така добре  и двете с бебка....е аз определено нямах такова хармонично срещане с малкия ноо пък сега мисля че и нащо време дойде :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #979 -: Юни 03, 2011, 11:39:49 am »
Елена, въобще не си ни досадила даже, напротив - на мен даже ми стана такова едно щастливо като чета частта дето се гушкате с бебо, че напоследък е започнало да ме хваща шубето как и дали ще мога да се оправя като се роди и то благодарение точно на такива компетентни органи дето все много знаят. От изказвания от рода на оооо сега нищо не е ще видиш като се роди - тогава започва големия зор, и почивай сега зощото после вече няма да можеш - така ме  е затресло шубето та чак вече очаквам 5-юли със страх  :lol: